La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1051 Culés

Informujemy, że trwa cisza wyborcza i wszelkie rodzaje agitacji politycznej są zabronione.

0

Najwybitniejszy waszym zdaniem premier polskiego rządu ostatnich 30 lat?

25

@MESSIah16 Donald Tusk

34

@MESSIah16 Zdecydowanie Jan Olszewski

16

@tristan87 Tusk Olszewskiemu nawet butów nie może czyścić, bo nie jest godzien.

21

@AV0CAD0 @daniel32778 Żart jakiś co? Wy nawet nie wiecie że Olszewski był premierem przez 7 miesięcy! Piszecie Olszewski bo łatwo tak napisać bo mało kto pamieta tutaj takiego premiera.

0

@MESSIah16 Kwaśniewski

0

@darek60 Olin - Lysy jedzie do Moskwy.

11

@Janiama Jakby Bolek i jego komunistyczni bracia nie odsunęli go od tego stanowiska, to rudy i reszta tego szajsu nigdy by nie doszła do władzy, a już nie pisze nawet o więzieniu.

7

@AV0CAD0
Ten mason, he he?
Z Porozumienia Centrum, które takie wałki kręciło?
Nie od dziś wiadomo, że fanatyk pisu z Ciebie.
@daniel32778
On sam był z tego szajsu.

0

@klemens100 Skoro był z tego szajsu, to dlaczego, tak się go bali i go odwołali?

Komentarz usunięty

3

@daniel32778 Ten Bolek dzięki któremu masz Państwo demokratyczne i także dzięki Reagonowi i Gorbaczowowi?

8

@daniel32778
Przecież on z PC czyli dzisiejszego pissu.
Czy to nie jest ten właśnie szans?
Poza tym zapytaj pierwszego lepszego historyka na jakiejś uczelni, to ci powie, że rząd Olszewskiego był po prostu nieudolny, a mit jego "wielkosci" funkcjonuje tylko w środowisku pissu.

4

@Chwytliwy Musieli kogoś wykreować na wielkiego bohatera, to wzięli prostego chłopa i zrobili bohatera, który "walczył" z komunizmem, a w wolnej chwili donosił i współpracował z SB.

5

@daniel32778 Tak tak musieli, bla bla, jakby musieli to wzięliby byle jakiego typka wybrano, zresztą gosc otrzymujący pokojową nagrodę Noble, na zachodzie uznawany za jeden z symbolii upadku komunizmu i w dużej mierze sam się do tego z resztą ludzi dochrapał. Gdyby nie ten człowiek nadal byś żył w komunie i byś był prześladowany za to kim jesteś.

5

@Chwytliwy To jest twoje zdanie, a ja jednak zostanę przy swoim.

3

@daniel32778
Wiesz co?
Tyle tego waszego gledzenia przez lata o jego "donosicielstwie", a jeszcze nigdy nie uslyszalem ani jednego nazwiska osoby, ktorej by zaszkodził tą współpracą.
Podaj choć jedno nazwisko.

4

@daniel32778 To nie jest moje zdanie, to jest fakt, ty po prostu w tym momencie piszesz bzdury, gdyby nie ten człowiek jak i reszta ludzi nadal pewnie byłbyś gnębiony przez aparat władzy.

Czy gosc ma coś za uszami? Jak każdy człowiek, ale czy jest bohaterem tego narodu? Bez wątpienia.

2

@MESSIah16 Tadeusz Mazowiecki

7

@Chwytliwy Czyli według ciebie, to sam Wałęsa rozwalił komunizm?

2

@tristan87 A to ja napisałem że sam? Przeczytaj u góry kogo jeszcze tam dodałem, już na początku dodałem takie osoby jak Reagan I Gorbaczow.

1

@MESSIah16 A co do pytania, nie wiem, wydaje się, że Tusk, ale z tego co czytałem bardzo chwalone były rządy Tadeusza Mazowieckiego.

8

@Chwytliwy No dobra, ale miał ludzi w Solidarności, którzy walczyli o wolność. Bardzo wielu zginęło, jak mój tata zamordowany przez UB.

13

@Janiama Doskonale o tym wiem. Po raz kolejny chcesz błysnąć swoim wiekiem? A Ty wiesz może dlaczego był premierem przez 7 miesięcy? Pamiętasz kto wtedy nerwowo powiedział: "Panowie, policzmy głosy", żeby przypadkiem nie dokonało się najgorsze, czyli lustracja?

2

@tristan87 Bardzo mi przykro z powodu taty, ale ja wiem ze walczyli, ci ludzie też są ważni, dlatego też zobacz co napisałem dalej że dochrapał się z resztą ludzi, reszta ludzi czyt ludzie w solidarności którzy walczyli o ten naród.

6

@Chwytliwy Dla mnie, ci ludzie, którzy walczyli są ważniejsi niż Wałęsa.

5

@Chwytliwy Noble czy Oscary czy Złote Piłki to sobie można wsadzić wiadomo gdzie.

1

@AV0CAD0 Był premierem 7 miesięcy, jedna z największych przyczyn tak krótkich rządów było to, że rząd nie dysponował większością parlamentarną oraz potem zgłoszono wotum nieufności wobec rządu, a same odwołanie premiera przyspieszył Lech Wałęsa.

3

@mr_robot Nobla? Co ty bredzisz chłopie,nobla się daje dla wybitnych jednostek przede wszystkim, proszę cię, nie porównuj tego do rangi złotej piłki czy do Oscarów, to nie na miejscu.

3

@klemens100 Poczekaj, patrzę i nie widzę wytypowanego przez Ciebie premiera... Chętnie porównam.
Napisz mi coś więcej o jego złej działalności w masonerii. Jaki miała ona wpływ na politykę, bo masonów czy agentów mieliśmy w polskiej polityce wielu, od Piłsudskiego zaczynając.

0

@tristan87 A wałęsa nie walczył? Też był po ich stronie.

3

@Chwytliwy ok, bawmy się dalej w tą głupią zabawę. Co było przyczyną wotum nieufności?

0

@Chwytliwy Oczywiście, że walczył. Tego mu nie odbieram. Tylko, że nie walczył sam, a zrobiono z niego bohatera narodowego.

1

@AV0CAD0
Ja do masonów nic nie mam, wręcz przeciwnie. Chyba nie zauważyłeś, tego co było po przecinku.
Ironizowalem, mając w pamięci niedawne szczucie przez piss i prawację na Trzaskowskiego, który tez jest masonem.
Zupełnie tak, jak ich idol - Olszewski.

0

@MESSIah16 czy odpowiedź, że nikt też się liczy? :D

0

@AV0CAD0 Co głupią zabawę? Ja podałem tylko to dlaczego został odwołany, a przyczyną była lustracja rządów, stąd poszło wotum nieufności oraz to, że wałęsa ostro się starł z Olszewskim po spotkaniu w Rosji w 1992 roku.

2

@tristan87 Zrobiono bo to on był liderem solidarności i to on walczył w środku z systemem komunistycznym.

3

@Chwytliwy Liderem był, ale to nie oznacza, że można o nim powiedzieć, że sam zwalczył komunizm bo to nie jest prawda.

2

@tristan87 A ja napisałem że sam? Nie, nie napisałem tego.

3

@klemens100 są różne loże, ryty oraz interesy. Udział Trzaskowskiego czy Olechowskiego w tajnych spotkaniach Grupy Bilderberg nie są według mnie dobre z tego względu, że polityk powinien być przejrzysty. Olszewski "uśpił się" zanim został premierem. Kolejna sprawa to działalność masonerii za PRL, to była jedynie zabawa. Ani nie brała w tym udziału władza, ani nie mogły tam zapadać decyzje istotne dla Polski. To według mnie spora różnica, choć oczywiście mało znamy szczegółów. Może wyjaśnię od razu, że nie jestem wyborcą PiS żeby już nie czytać tych zbędnych szpilek w ich kierunku. To L. Kaczyński godnie powitał w Polsce według mnie szkodliwą lożę B'nai B'rith wysyłając do nich w 2007 r. Ewę Junczyk-Ziomecką z "pięknym" listem.

0

@Chwytliwy Napisałeś, że Wałęsa, Reagan i Gorbaczow.

1

@tristan87 Tak, a ty napisałeś ze ja ponoć zasugerowalem że zrobił to sam, więc o co ty się spierasz kiedy już na starcie to wszystko zostało obalone?

1

@Chwytliwy No bo tak napisałeś. Wyróżnileś samego Wałęsę.

3

@Chwytliwy dokładnie tak. Gdyby Olszewski przeprowadził lustrację to zakładam że Polska polityka wyglądałaby zupełnie inaczej. Może dowiedzielibyśmy się kim był agent „Oscar” oraz np. tego czy Dr Hanna Labrenz Weiss kłamała twierdząc że był to D. Tusk.

2

@AV0CAD0 Nie obchodzi mnie to, interesują mnie fakty jedynie obalenia rządu Pana Olszewskiego.

P. S Nie możesz uznać jego rządów za udane ponieważ panował wtedy wielki chaos w rządzie, największy po dziś dzień, rząd był podzielony, a po spotkaniu z Rosją wszystko się zaczęło sypac i po zatwierdzeniu wotum nieufności, przykro mi, pisz co chcesz, pan Olszewski zrobił zbyt mało , a sam rząd trwał zbyt krótko, pisz jakie chcesz teorie, ale fakty są takie, że jego rządy nie są brane pod uwagę jako najlepsze rządy po 89 roku i nie będą.

3

@AV0CAD0
W każdym razie, uznanie prze Ciebie za najlepszego premiera kogoś, kto rządził raptem kilka miesięcy, nie ma żadnych godnych wspomnienia osiągnięć, kogo rzady były czasem chaosu i bałaganu, to chyba żart z twojej strony?

Może dowiedzielibysmy się też kim był "Balbina"?


2

@tristan87 Nie, napisałem że "I także dzięki Gorbaczowowi i Reagonowi" , nie tylko jego wyróżniłem.

2

@Chwytliwy Tuskowi nie spodobała się z pewnych względów lustracja, więc zebrał grupę osób, którym również nie była ona na rękę i obalili rząd Olszewskiego.

0

@Chwytliwy To nic nie zmienia.

1

@tristan87 To zmienia wiele, ciągle chcesz mi coś udowodnić, ale już wszystko z początku było obalone.

2

@AV0CAD0 No tak, tylko Tusk, Macierewicz(on był jednym z głównych osób w sprawie wotum) , Korwin i wielu innych wcale w tym nie uczestniczyli, a sam prezydent nie miał do niego absolutnego zaufania.

3

@klemens100 a Ty dalej swoje. Podaj swój typ to porównamy zasługi. Tusk, Belka, Miller, Oleksy, Kopacz, a może Pawlak?
To że rządził w czasach, gdy wszędzie była agentura jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, że był niezwykle odważnym człowiekiem.

0

@Chwytliwy Niby co?

2

@tristan87 Że wyróżniam tylko Wałęsę, a to nieprawda co już mój pierwszy komentarz to potwierdza.

5

@AV0CAD0
Mazowiecki, Cimoszewicz, Buzek, Miller, Kaczyński, Tusk.
Oni byli lepsi od Olszewskiego wg Polaków.
Badanie przeprowadził CBOS na 25 lecie odzyskania suwerenności.
Ja się z tym zgadzam, poza jednym nazwiskiem.
Od siebie dorzuciłbym Bieleckiego.

7

@Chwytliwy Pokojowego Nobla nie daje się wybitnym jednostkom.

2

@MESSIah16 chcialbym napisac za kilka lat ze Grzegorz Braun trzymajacy piecze nad mlodymi ministrami typu berkowicz , dziambor, winnicki ,sosnierz , z przyjemnoscia wrócibym do Polski bo wiem ze nikt mi nie wyciagnie pieniędzy z portfela i moglbym godnie zyc .

1

@MESSIah16 Olszewski

3

@daniel32778 @AV0CAD0 Olszewski był premierem tylko 7 miesięcy i powtórzę to co napisałem. Nazywanie go najlepszym w ostatnim 30 leciu jest żartem. Piszecie że gdyby został dłużej to wtedy pokazałby swoją klasę poprzez wprowadzona lustracje. Ale nie został i nie został dlatego że był osobą bardzo despotyczną co nie sprzyjało jego rządowi w tym by uzyskać większość w sejmie. Sam Jarosław Kaczyński stanął wtedy przeciwko niemu bo walczył o przywództwo w PC. Zresztą Jarosław zawsze burzył a nie łączył ludzi. Co do lustracji, Olszewski chciał to robić z Macierewiczem i naprawdę patrząc na rolę Macierewicza po katastrofie smoleńskiej jak kłamał i oszukiwał naród to szczęscie że tego jednak nie zrobili. W czasach komuny było wielu wartościowych ludzi, którzy niestety w jakimś stopniu współpracowali z SB. Takie osoby, które potem mocno przyczyniły się do rozwoju kraju Olszewski by wyeliminował z życia publicznego. Macierewicz jak drwal w lesie waliłby siekierą w każdego a na to nie mogło być zgody. Zresztą po zmianie rządu Jarosław odpuścił całkowicie ten temat i przestał się w to angażować.
Premier Olszewski nie był najlepszym premierem, być może był jednym z najsłabszych.
Dla mnie najlepszym był ten pierwszy czyli Tadeusz Mazowiecki, mądry człowiek, potrafiący dyskutować i słuchać.

6

@Janiama Dla mnie wykluczenie współpracowników SB czy WSW z polityki powinno być pierwszym krokiem po '89. Nie po to żeby się mścić tylko dlatego, że WSW podlegała radzieckiemu KGB. Nie jest to dla Ciebie wystarczający powód? Samo to, że na kogoś istnieją haki i do dziś kłamie już jest niebezpieczne, bo nie wiemy kto ma teczki i może szantażować.
No i na logikę - po co nam Ci "wartościowi" ludzie z SB jak można wziąć równie wartościowych bez wątpliwej przeszłości? I jak miałoby wyglądać weryfikowanie czy ktoś jest wartościowy? Przecież w wielu przypadkach byłoby to niemożliwe, bo zawsze istniałaby możliwość że nadal współpracuje z ZSRR.
Jan Olszewski był jedynym który realnie chciał się odciąć od komuny. Niestety m. in. D. Tusk w tym przeszkodził i babrzemy się w tym szambie do dziś.
Weź pod uwagę, że przez 7 miesięcy mniej da się zepsuć, więc łatwiej o lepszą ocenę. Większość premierów zawodowo kłamała, a każdy kolejny miesiąc ich kadencji zmierzał w coraz gorszą stronę.

3

@AV0CAD0 Ale z jakim szambem do teraz masz do czynienia? W latach 70 i 80 SB to była inna organizacja niż UB po wojnie. Naprawdę myślisz że żyją jeszcze ludzie i pełnią rolę w tym państwie mając jakieś układy z lat 50 i 60? Myślę że my Polacy mamy jakiś cholerny kompleks przeszłości. Niestety ale to Jarosław zrobił że my ciągle szukamy jakieś haki, jakieś papiery na inne osoby. Po co? Patrzmy do przodu i pracujmy bo jak widzę wiele osób myśli że przyjdzie Konfederacja zniosą podatki i będę bogaty. Pamiętaj też jedno że USA i zachód mieli wielki wpływ na politykę Polski po 90 roku i wcale naszym sojusznikom ze Stanów nie było na rękę by wszystkich postawić pod mur za to ze kiedyś pracowali dla innego ustroju. Wiele wpływów, wiele interesów i cały czas Rosjanie też swoje trzy grosze tu maczali. Tak jak nas wpieprzyli po 45 w ten układ tak po 89 nie puścili nas o tak. To jest biznes to jest polityka to są naczynia połączone. Mimo wszystko widzę Polskę piękną, bardzo dobrze się rozwijającą bo mamy takie społeczeństwo, które nie potrzebuje wcale wykluczeń, podziałów itd by świetnie sobie radzić.

3

@mr_robot To nadal nie jest nagroda porównywana do złotej piłki, radzę zobaczyć kto dostał tą nagrodę, a nie bzdury pisać odnośnie tej nagrody.

3

@daniel32778 tak to jest, jak się nie wie o czym pisze....w liście Maciererwicza były nazwiska ministrów z rządu Olszewskiego. Poczytaj co ta lista zawierała.

Na koniec przeczytaj kto faktycznie odwołał ich rząd w głosowaniu.

273 posłów było za jego odwołaniem.

@AV0CAD0 więc Olszewski co takiego zrobił?

To, że jakby zostały jego ustalenia z Rosjanami to NATO by nie było? To, że jego ministrowie współpracowali z SB?
A może to, że nie potrafili praktycznie żadnej ustawy przegłosować przez mniejszość?

Komentarz usunięty

5

@Chwytliwy no pokojową nagrodę Nobla dostał m.in. Obama. Za co? Chyba tylko za kolor skóry

1

@zadafcb Nagroda dla Obamy była możliwe zbyt szybka, ale powodami są zmniejszenie atomowego Arsenału na świecie(co poniekąd się udało, ponieważ podpisano ugodę z Iranem która i tak została zaprzepaszczona przez Trumpa), budowanie nowego klimatu międzynarodowej dyplomacji oraz dążenia do pokoju na świecie (choć wtedy USA prowadziła dwa otwarte konflikty), nagroda została możliwe przyznana zbyt szybko, ale są ku temu powody też za co dostał, proszę nic nie pisz o kolorze skóry, bo to żaden argument.

2

@zadafcb Obama dostał m.in. za redukcję broni jądrowej w USA i Rosji, za Obamacare, zaostrzenie przepisów dotyczących posiadania broni.

1

@MESSIah16 Nie przypominam sobie nikogo, kto był premierem RP po 89' i w czasach PRL i zasługiwał na zestawienie go ze słowem "wybitny".

0

@tristan87 Dobry żart.

1

@MESSIah16 Jedyny dobry premier jak tu był, to Olszewski.
Reszty nie ma co nawet wspominać.

3

@MESSIah16 Fajna ta dyskusja. Nie żebym się znał jakoś bardzo, ale trochę dziwne wydaje mi się wskazywanie za najwybitniejszą w jakimś urzędzie osoby, która nie potrafiła tego urzędu utrzymać.
W sensie już nawet pomijając to jakie się ma poglądy i pomysły, to jeśli się nie potrafi utrzymać swojej władzy, władzy koniecznej do wprowadzania tych poglądów w życie, to chyba jakby automatycznie się wypada z dyskusji o miano najwybitniejszego? No bo wiecie, to jest jakby warunek podstawowy bycia premierem, że się jest premierem?
Nie mówię że był złym człowiekiem czy politykiem czy też że mało zrobił, nie znam się na tyle prawdę mówiąc, żeby teraz takie sądy wygłaszać, mówię tylko tyle że nie potrafił utrzymać urzędu premiera, co jest, jak nie trudno się domyślić, kwestią fundamentalną bycia premierem.

0

@MESSIah16 Marek Belka. Najlepszą sytuację budżetową zostawił w historii, plus uchwalił akty wykonawcze do ustaw. Pierwszy Pis z tego korzystał.

0

@Gacu95 hahahaha kawał dnia!

Komentarz usunięty

0

@Bagsik88 Co lewak może na ten temat wiedzieć?

2

@NGTRX fundamentalna kwestia premiera:

-Utrzymanie władzy
-Wykonywanie ustaw zgodnie z literą prawa
-Doprowadzenie do zmian w strukturze państwa

Olszewski nie spełnia tych trzech kryteriów, ale prawica go nazywa tutaj najlepszym wiedząc, że facet nie dociągnął nawet roku.

0

@MESSIah16 niema takiego wszyscy to złodzieje....

4

@Janiama Czy żyją? No pewnie. WSI nadal istnieje. To, że obecnie jest o niej cicho nie znaczy, że Ci ludzie nagle zniknęli. Przewijają się co jakiś czas jako biznesmeni, właściciele firm consultingowych czy w innych rolach. Nie rozumiem dlaczego według Ciebie sprawdzenie ich byłoby czymś niedobrym.
Ja również widzę piękną Polskę tyle że chciałbym lustracji i usunięcia ludzi którzy mogą szkodzić. Po pierwsze dlatego, żeby rozwiać wątpliwości, a po drugie po to żeby dać szansę młodym, w nic nieuwikłanym osobom.
I żeby było jasne, nie chodzi mi o podziały, rozliczenia czy wymierzanie kar, a jedynie o bezpieczeństwo państwa. Wystarczy jeden człowiek na niewłaściwym miejscu, żeby wszyscy Polacy dostali w kość. Kaczyński ma aneks z raportu weryfikacyjnego WSI i nim szachuje. Wie o tym, że trzymając go w kieszeni sporo osób siedzi cicho i z zimną krwią wykorzystuje ten fakt. Inaczej, zgodnie z zapowiedzią PiS, już dawno by go opublikował. Może to dla Polski lepiej, a może gorzej. Nikt nie wie jakie byłoby trzęsienie ziemi po takim wydarzeniu i jakie siły zostałyby zmobilizowane do działania. Nie wykluczam, że Kaczyński właśnie z niektórymi byłymi agentami pogrywa i do czegoś ich wykorzystuje. Są teczki, więc i szantaże są dosyć prawdopodobne.

4

@klemens100 Żaden z nich nie chciał dekomunizacji, za to każdy mocniej zadłużył państwo. Tak naprawdę to różnice między Twoimi kandydatami są dla mnie niezauważalne. Założenia to same - wysokie podatki i zgrywamy przeciwników komuny. Olszewski jako jedyny chciał skończyć z tym zakłamaniem.

0

@MESSIah16 a wy dalej tutaj o polityce ... wszyscy byli i będą wybitnie chuyowi bo polityka to gówno i szkoda się w nim taplać dla lewaków, prawaków, centraków

4

@AV0CAD0 Pamiętasz film PSY? Tam pokazano jaką czystkę zrobiono w milicji i w służbach. Wartościowych ludzi mających doświadczenie, wiedzę i znajomośc terenu wymieniono na ludzi młodych bez żadnego doświadczenia takie typy karierowiczów. To był potęzny błąd bo bardzo szybko przestępcy to wykorzystali bawiąc się przez 10 lat z policją w kotka i myszkę a do tego mieli wsparcie w byłych ubekach. Gdyby wtedy zrobiono takie czystki w każdej dziedzinie to za cholerę Polska nie byłaby w tym miejscu gdzie jest. Pamiętaj podstawową sprawę, Państwo nie miało takich zastępców by to wszystko wymienić. Z kogo mieli brać jak większość opozycji to ludzie którzy w latach 80 nie mieli roboty bo nikt ich nie chciał zatrudniać. Jaką wiedzę mieli ci ludzie? Teraz w perspektywie czau wszystko wydaje się proste ale wtedy społeczeństwo nie było przygotowane do rządzenia będąc kilkadziesiąt lat rządzonym przez innych.

5

@AV0CAD0 Szokujące. Gość spytał się między innymi Ciebie o opinie na temat najbardziej wybitnego premiera, Ty podałeś nazwisko, a część ludzi nagle krzyczy, że nie masz prawo uważać tej osoby za najwybitniejszą, bo nie pasuje to do ich kryteriów wybitności premiera... Jeszcze pewnie Ci użytkownicy nazywają się "liberałami". Szkoda, że ich liberalne i tolerancyjne podejście kończy się w momencie gdy ktoś ma odmienne poglądy od nich.

0

@MESSIah16 Leszek Diller

1

@CZaras Nazywam siebie liberałem, jakiś problem?

4

@Chwytliwy Skoro nazywasz siebie liberałem, a przy tym tolerancyjnym to chyba powinieneś wysoko cenić wolność i indywidualizm, prawda? W tym temacie przyczepiając się do człowieka za jego zdanie, narzucając mu własne kryteria oceny w kwestii, w której chodzi o opinie, całkowicie łamiesz zasady liberalizmu, wolności i indywidualizmu. Krótko mówiąc kipi hipokryzją.

0

@CZaras Nie kipi hipokryzją, ja mu zdania nie zmieniam, a najpierw pisalem o Wałęsie, zresztą mieć swoje zdanie ok, ale także je trzeba odpowiednio uargumentowac, dodam, że napisałem jak ten rząd się skończył, więc czysto historycznie się do tego odniosłem.

Niczego nikomu nie bronię, mój charakter jest liberalny, nikomu nie bronię pracy nigdzie, nikomu nie bronię mieć swoich poglądów, nikomu nie bronię bycia hetero, homo, lesba itp , ale fakty też są ważne, bo co z tego skoro jestem liberalny, jak osoba w dyskusji gada bez żadnych argumentów i koniec końców broni się tylko w dyskusji zdaniem "a to moje zdanie",trzeba też pisać prawdę.

3

@Chwytliwy Faktycznie niczego nie narzucasz:

"fundamentalna kwestia premiera:-Utrzymanie władzy

-Wykonywanie ustaw zgodnie z literą prawa

-Doprowadzenie do zmian w strukturze państwa
"


0

@CZaras No a spełnił to Olszewski? Nie, nie spełnił tego, takie są fakty, jak napisałem, mieć swoje zdanie ok, ale trzeba je także uargumentowac, więc nie rob ze mnie hipokryty, a ty z jakiego nurtu się wywodzisz?

Wiesz, liberał też cechuje się tym, że dba o prawo, a także w liberalizmie jest ważne jedno, że człowiek także ponosi za siebie odpowiedzialność, więc także za to co powie.

1

@daniel32778 Nie ma to jak argumenty w rozmowie. Przekonałeś do swojej racji.

2

@Chwytliwy Narzuciłeś innemu człowiekowi swoje własny kryteria, w osobistej ocenie, w tym wypadku najlepszego premiera. Każdy ma prawo oceniać te samą rzecz, osobę, zagadnienie na podstawie innych kryteriów, a liberałowie czy wolnościowcy powinni umieć to uszanować, rozumieć, a przede wszystkim co modne, a tu przez wielu "liberałów" przestrzegane tylko na wyrywki, czyli TOLEROWAĆ. Nie robię z Ciebie hipokryty. Twierdzę, że tu zachowałeś się, jako hipokryta w tym wypadku. Z zasady wolę, zamiast osób, oceniać ich zachowania.

1

@CZaras A ja dalej nie otrzymałem odpowiedzi czemu Olszewskiego, należy uznawać za najlepszego?

0

@CZaras Dlaczego najlepszego premiera? Zresztą, mieć swoje zdanie,a podawać fakty to różnica, a swoje zdanie też właśnie trzeba UARGUMENTOWAC, bo dyskusja wtedy traci sens, jeśli tego nie ma no to cóż, zdanie nadal ma prawo podtrzymać swoje, ale to już tak pięknie wyglądać nie będzie.

A, jeszcze coś, liberał w pewnych kwestiach uznaje przymus, jak np przymus stosowania prawa, ale to chyba podkreślilem u góry.

1

@Bagsik88 Ale ja nie twierdzę, że Olszewski jest najlepszy. W ogóle nie wchodzę w tą dyskusje, więc nie będę Ci odpowiadał. Ja tu występuje jedynie, jako obrońca wolności wypowiedzi oraz stróż prawdziwego liberalizmu, zawierającego szacunek dla odmiennych światopoglądów i rozumiejącego wielopłaszczyznowość ludzkiej oceny tej samej kwestii.

@Chwytliwy Dlaczego najlepszego premiera? Bo zdaje się, że w tym temacie wyrażaliśmy opinię o "najwybitniejszym premierze". Jeśli czepiasz się, że użyłem "najlepszy", a nie "najwybitniejszy" to naprawdę możesz odpuścić sobie to chwytanie się słówek. Przyznaje się bez bicia, że nie chciało mi się przewijać do góry i zapamiętałem złe sformułowanie.

0

@CZaras Ja tylko się spytałem dlaczego, nic więcej nie, nie czepiałem się za słówka, nie jestem dzieckiem i ok, nic się nie stało, ogólnie liberał nie jest tak prostym pojęciem jak się każdemu wydaje, to trudne pojęcie i ma ogromne różnice między taką lewicą, bo w Polsce liberała oraz lewicowca często się wrzuca do jednego wora, to tak już trochę odchodząc od tematu.

1

@CZaras "Ty podałeś nazwisko, a część ludzi nagle krzyczy, że nie masz prawo uważać tej osoby za najwybitniejszą, bo nie pasuje to do ich kryteriów wybitności premiera... Jeszcze pewnie Ci użytkownicy nazywają się "liberałami". Szkoda, że ich liberalne i tolerancyjne podejście kończy się w momencie gdy ktoś ma odmienne poglądy od nich. "

Więc, gdzie krzyczę? Gdzie napisałem, że tak nie może uważać? Bo to oznaczało by brak tolerancji. Gdzie nazywam się liberałem?

1

@Bagsik88 Nie wymieniałem nicków, więc skąd pomysł, że pisałem o Tobie?

1

@CZaras To więc kogo miałeś na myśli? Jego wybór zanegowało 4 użytkowników(w tym ja), więc chyba mogłem tak pomyśleć, że i o mnie wspominałeś.

0

@CZaras cóż, widocznie istnieje jedna prawidłowa odpowiedź - Donald Tusk, a ja nie zgadłem ;)

0

@Bagsik88 Celowo nie wskazałem na nicki, ani nie zarzucałem cytatów. Możliwe, że moja wypowiedź wyszła mi agresywniej, niż chciałem, ale to miał być kolejny z mojej strony postulat uszanowania cudzego światopoglądu. Ku temu wskazywanie palcem nie uważam, ze jest konieczne

1

@CZaras To więc chciałem aby uargumentowal swój światopogląd....zresztą reszta też....I jakoś nie ustosunkowal. Ktoś jego światopogląd zanegowal, przedstawił swój i jak zareagowałes?

0

@CZaras Ale problem jest taki, że ludzie mieli ku temu prawo aby zanegować to, nie ustosunkował tego, nie przedstawił za bardzo swoich racji i poległ tak naprawdę w dyskusji, wiesz, druga strona też może w taki sposób reagować, na tym polega wolność słowa.

0

@Bagsik88 Przepraszam, ale nie bardzo rozumiem. Post odnośnie "mojego kandydata" jest nieco wyżej, także swój światopogląd przedstawiłem.

@Chwytliwy Czym innym jest przedstawienie swojego zdania, a czym innym narzucanie innym, własnych kryteriów oceny, w kwestii subiektywnej. A tak nawiasem mówiąc to wiesz, że wymieniony przez Ciebie samego Tadeusz Mazowiecki, również nie spełniał Twoich własnych kryteriów? Wszak nie był premierem pełnej kadencji, a tylko 2 lata.

0

@CZaras Ale wiesz , że przedstawianie własnego zdania nie działa tylko w jedną stronę? Ludzię to skrytykowali, potem się spytali dlaczego, użytkownik nie za bardzo sie do tego ustosunkował, w dyskusji wypadł tak sobie, a napisałem u góry, pogląd nadal może mieć taki, ale w argumentacji wypadł blado , to też jest własne zdanie co inni tutaj przedstawili, między innymi Janiama, cytujac go: "Piszecie Olszewski bo łatwo tak napisać bo mało kto pamieta tutaj takiego premiera."- to nie jest własne zdanie? To jest też własne zdanie.

Odnośnie Mazowieckiego, a co ja napisałem u góry, napisałem cytując :"A co do pytania, nie wiem, wydaje się, że Tusk, ale z tego co czytałem bardzo chwalone były rządy Tadeusza Mazowieckiego." - więc swoją opinię w kwestii pana Mazowieckiego opieram na opiniach ludzi którzy widzieli jego rządy bądź po artykułach, aczkolwiek moje kryterium nie zostało spełnione, więc w moim odczuciu pozostaje Donald Tusk, ale ale, pan Mazowiecki sam podał się do dymisji, , przeprowadzał szereg reform, a po nieudanej kampanii prezydenckiej Mazowiecki podał się do dymisji , rząd Olszewskiego nie zrobił wiele, do tego wystosowano wobec niego wotum nieufności,a w sejmie panował wielki chaos.

1

@CZaras Czy on go uargumentował? Nie bardzo.

Jak ktoś ma inny światopogląd niż Ty i drugi user to rzucasz jakieś oskarżenia o braku tolerancji.

0

@CZaras A tak po za tym...czy Twój wybór został zanegowany tak jak usera @AV0CAD0 ?

1

@Bagsik88 A czy mój wybór musi być negowany, żebym oburzał się na temat poziomu rozmowy? Absolutnie nie.

A i w miarę z jego wypowiedzi dało się zrozumieć kryteria w jakich oceniał p. Olszewskiego. Były to kryteria intencji, czyli chęć usunięcia czynnika pokomunistycznego z krajowej polityki. Na tej podstawie facet uznał, że p. Olszewski był najlepszym premierem. Czy musimy się zgadzać z jego kryterium i oceną? Nie. Czy musimy tolerować i akceptować, że na tej podstawie ocenia "jakość" premiera? Jeśli jesteśmy liberałami, to moim zdaniem tak. Wszak to jego subiektywna opinia, może ją wygłaszać na podstawie tego co uważa za słuszne. Jedni oceniają "jakość psa" na podstawie jego zdolności robienia sztuczek, inni na podstawie wyglądu. Ani jedni ani drudzy nie powinni narzucać innym swojego kryterium oceny... Jeśli są tolerancyjni oczywiście. I nie, nie rzucam oskarżeń o braku tolerancji gdy ktoś ma inny światopogląd, tylko gdy obraża, narzuca lub w inny sposób represjonuje poglądy innej osoby. Tak było w tej dyskusji.

@Chwytliwy Przez Ciebie musiałem odignorować po kolei komentarze Janiamy, których poziom boli mnie w oczy. Już za samo to mam nadzieje, że będziesz miał niesmaczny obiad w domu xD A tak serio to pełny cytat brzmiał:

"Żart jakiś co? Wy nawet nie wiecie że Olszewski był premierem przez 7 miesięcy! Piszecie Olszewski bo łatwo tak napisać bo mało kto pamieta tutaj takiego premiera."

Czy to nie jest, aby jednoznaczne wyśmianie cudzego poglądu? Zdeprecjonowanie go "żart jakiś czy co?", potem przyczepienie się do czyichś kryteriów oceny i bezpodstawne ich oskarżenie "Piszecie Olszewski bo łatwo tak napisać bo mało kto pamieta tutaj takiego premiera.". Ten komentarz ma tyle związku z liberalizmem czy tolerancją, wobec cudzych poglądów co (chciałoby się powiedzieć, że Donald Tusk do prawdomówności) świnia do astronomii. I proszę nie cytuj mi więcej komentarzy tego użytkownika, bo naprawdę jego wiadomości budzą u mnie niesmak i nie bez przyczyny je ignoruje (a robie to tylko w przypadku dwóch osób, więc niezłe osiągnięcie).

0

@CZaras Janiama nadal wypowiada własne zadnie i pisze to według swoich obserwacji prawdopodobnie, czy kogoś tutaj nie toleruje? Nie, to tylko jest brak zgody, nic więcej więc wybacz, ale ja się z tym nie zgadzam co teraz piszesz, tak samo z tym zdaniem w nawiasie.

0

@Chwytliwy "Granicą wolności jednego, jest wolność drugiego". To naczelna zasada tolerancji. P. Janiama wyśmiewa cudze wypowiedzi, narzuca innym swoje kryteria oraz je oskarża bez żadnej podstawy (co zamieściłem w poście powyżej). Wypowiedzi tego użytkownika nie mają nic wspólnego z tolerowaniem cudzych poglądów. Przed chwilą owemu koledze zarzucałeś brak argumentacji, a teraz Ty nie używasz żadnych argumentów, tylko "Nie toleruje? Nie. Bo nie. Koniec. "

Zatem uważasz Donalda Tuska za prawdomównego polityka?

0

@CZaras Ale gdzie on nie toleruje? Ja w tym zdaniu nie widzę żadnej nietolerancji z jego strony, absolutnie żadnej , tutaj nie miało to takiego wydźwięku , Maciek napisał swoją własną opinię zapewne opartą na obserwacji, więc nie złamał żadnych zasad, przepraszam kuźwa, gdzie on kiedykolwiek komuś narzucił swoje własne poglądy? W wyborach? Nie, bo czytam Macka dużo i nigdy nikomu nie kazał czegoś wybierać, w zdaniu? Też nie, bo to że się nie zgadza i ma ku temu argumenty, prędzej to ty nie tolerujesz tego co dany użytkownik zastosował, aniżeli on i nie podoba się to w twoim własnym światopoglądzie , co widzę od początku tej dyskusji.

Ja gdzieś napisałem o tym że jest prawdomówny? Ja tylko się z nie zgadzam z tym , że jest kłamcą , to przecież jest MOJA OPINIA tak i ty ją musisz TOLEROWAĆ tak?

0

@Chwytliwy "Żart jakiś co? Wy nawet nie wiecie że Olszewski był premierem przez 7 miesięcy!" - Czy uznawanie czyjejś opinii za żart to tolerowanie jej? Nie sądzę.

A czym się różni według Ciebie ktoś nieprawdomówny od kłamcy?

0

@CZaras To nadal jest własne, zresztą zadał pytanie takze w swoim zdaniu, potem merytorycznie rozmawiał z użytkownikiem na temat rządu Olszewskiego bez jakiegokolwiek braku tolerancji.

A czym Tusk sobie zasłużył mówiąc na niego kłamca? Proste suche przykłady, takie naprawdę suche.

0

@Chwytliwy I naprawdę nie uważasz, że było to pytanie retoryczne?

Najpierw proszę mi odpowiedz na moje pytanie, a potem z chęcią przytoczę Ci przykłady.

0

@CZaras Wiem , że to było retoryczne :), zresztą poszła potem normalna merytoryczna dyskusja oparta o argumenty, maciek miał prawo się nie zgodzić z czymś zdaniem i mógł je podważyć, więc tego dokonał, nadal nie łamie żadnego prawa.

Nic, kłamca to wciąż kłamca, niezależnie jak nieprawdę stosuję, tak jak zło to zło nieważne jakiejś maści, a teraz proszę o przykłady.


1

@CZaras Więc jeszcze raz bo chyba nie wiesz co napisałeś.

"Szokujące. Gość spytał się między innymi Ciebie o opinie na temat najbardziej wybitnego premiera, Ty podałeś nazwisko, a część ludzi nagle krzyczy, że nie masz prawo uważać tej osoby za najwybitniejszą, bo nie pasuje to do ich kryteriów wybitności premiera... Jeszcze pewnie Ci użytkownicy nazywają się "liberałami". Szkoda, że ich liberalne i tolerancyjne podejście kończy się w momencie gdy ktoś ma odmienne poglądy od nich."

Wybór @AV0CAD0 tzn Olszewski spotkał się z negacją 4 użytkowników, mnie z tej grupy wykreślasz, więc zostaje 3.

Twój wybór Mazowieckiego, nie został tak negowany jak @AV0CAD0

Więc jak się ma Twoja wypowiedź do tego?

Chociaż @AV0CAD0 nie umie mi odpowiedzieć co takiego zrobił Olszewski? Co to nie było pytanie? Podajesz jeden argument o lustracji....a to ciekawe bo jego ministrowie byli na liście Macierewicza.....więc Olszewski co takiego zrobił?

0

@Chwytliwy Moim zdaniem jeśli ktoś zawsze zachowuje się dobrze, ale raz wypali tekstem tak jak zacytowany przeze mnie, to nadal w tym jednym wypadku zachował się nietolerancyjnie, wobec cudzych poglądów. Nie chce oceniać reszty dyskusji między Janiamą, a Avocado, bo jak mówiłem, ta część dyskusji w dużej mierze mi umknęła przez ignorowanie wiadomości Janiamy.

No to w takim razie nie rozumiem Twojej wcześniejszej wypowiedzi.

"Ja gdzieś napisałem o tym że jest prawdomówny? Ja tylko się z nie zgadzam z tym , że jest kłamcą , to przecież jest MOJA OPINIA tak i ty ją musisz TOLEROWAĆ tak?"

Skoro nie napisałeś, że jest prawdomówny, ale nie zgadzasz się, że jest kłamcą, natomiast twierdzisz, że ktoś nieprawdomówny (coś przeciwnego do prawdomówny) i kłamca to to samo to... Zgubiłem się w Twoim rozumowaniu, przyznaje.

Natomiast przykłady:

„Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony” - rząd Tuska podwyższył akcyzę na alkohol i papierosy, a także VAT, a jakoś całego rządu premier nie wyrzucił.

Apropo VAT'u, w 2011 roku ekipa Donalda Tuska podwyższyła składki "na 3 lata". Nigdy nie zostały obniżone.

"Tusk zapowiedział, że na listach wyborczych Platformy znajdą się ludzie uczciwi, kompetentni i bezinteresowni, "którzy nie szukają w polityce własnego interesu". Zapewnił, że Platforma uczyni z bezinteresowności "pierwszą cnotę" w polskiej polityce." (z artykułu tego: https://www.wprost.pl/kraj/71260/PO-700-tys-podpisow-pod-wnioskiem-o-referendum.html) dodam tu tylko #reprywatyzacja.

Do tego sprawa 4xtak gdzie Tusk obiecał, że jeśli wygra wybory to dołoży wszelkich starań do przeprowadzenia referendum między innymi w kwestii zmniejszenia ilości posłów. Referendum nigdy się nie odbyło mimo, że Tusk rządził przez 8 lat.

Podejrzewam, ze gdybym poszperał głębiej to bym znalazł sporo więcej przykładów, ale zwyczajnie mi się nie chce. I tak te artykuły, które przeczytałem aby podać Ci te 4 wzbudziły we mnie spore obrzydzenie, a przecież jeszcze nie jadłem obiadu.

0

@Bagsik88 Przepraszam Cię, ale nadal nie wiem na co mam Ci odpowiedzieć. Czemu mój wybór nie został zanegowany? Przecież nie siedzę w głowach innych osób. Mogę się tylko domyśląć czemu skrytykowano wybór Olszewskiego za nie wypełnienie kadencji, a Mazowieckiego (który również nie rządził pełnej kadencji) już nie. Tych domysłów zdradzać nie będę, bo taka już rola domysłów, że nie są niczym potwierdzone i udowodnić ich się nie da.

Natomiast tak jak podkreśliłem wcześniej. To, że represjonowany jest cudzy światopogląd, a nie mój dla mnie niczego nie zmienia. Dla mnie nadal jest to karygodne i kropka. Taki już ze mnie altruista, że tu się z Wami mocuje nie w obronie własnego zdania, lecz cudzego :D

0

@Bagsik88 nie zrobił wiele bo i nie mógł, to fakt. Po pierwsze nie doceniasz wagi lustracji, a po drugie chyba zakładasz, że Premier RP może robić wyłącznie pozytywne rzeczy co oczywiście nie jest prawdą.
A co poza lustracją? To za jego kadencji Polska zaczęła mocno zabiegać o członkostwo w UE, EWG i NATO. To on według mnie miał najlepsze wystąpienia.
To Olszewski wyraził zdecydowany sprzeciw, kiedy Wałęsa chciał podpisać dokument, który dałby możliwość pozostania wojskom sowieckim w Polsce. W tamtych czasach oznaczało to wielką odwagę. Te kilka punktów są według mnie wystarczające.
Teraz przejdę do Donalda Tuska, który według Ciebie był najlepszym Premierem RP, a według mnie to zwykły oszust i zdrajca.
Przed wyborami:
„Przysięgam Polakom, że każdy, kto w moim rządzie zaproponuje podwyżkę podatków, zostanie osobiście przeze mnie wyrzucony”
"Naczelną zasadą polityki finansowej mojego rządu będzie stopniowe obniżanie podatków i innych danin publicznych"
"Poprzez swobody gospodarcze, ograniczanie podatków i przepisów wyzwolimy tę wielką energię Polaków"
"Tylko umysły zanurzone w ponurej, socjalistycznej przeszłości rozumują o gospodarce w kategoriach gry o sumie zerowej, że jak stąd się zabierze, to tu przybędzie, a jak tu przybędzie, to tam musi ubyć. Nie bierze się pod uwagę tego, co najpiękniejsze w wolnej gospodarce - tego, że wolni ludzie, nieskrępowani zbyt wysokim podatkiem i zbyt skomplikowanymi przepisami wytwarzają coraz więcej dóbr "
"To jest istota demokratycznego kapitalizmu, to jest istota polityki, jaką chcemy zaproponować dzisiaj Polakom: liberalnej polityki gospodarczej"
"Żeby zbudować w tej dziedzinie zaufanie społeczne, a także zaufanie ludzi do własnego państwa, potrzebne jest ograniczenie wzrostu długu publicznego. Dług publiczny nie może narastać w takim tempie jak obecnie. W ciągu kilku lat budżet należy doprowadzić do stanu bliskiego równowagi."
"Państwo, które żyje na kredyt nie będzie dla obywateli godne zaufania"
Po wyborach:
"Podwyżka VAT był jednym z najtrudniejszych momentów mojego urzędowania jako premiera"
"Podwyższyłem VAT, ale się nie cieszyłem"
"Dziś mogę przepraszać za to, że będąc w opozycji, domagałem się niskich podatków"
"Polacy nie usłyszą ode mnie "tak, będą niższe podatki", ale będziemy dbać, żeby poziom usług coraz wyższy"

Wygrał wybory dzięki kłamstwom, po czym natychmiast wypiął się na wyborców.
Jak można popierać człowieka wtedy gdy chce obniżania podatków i wtedy gdy je podwyższa. Ja tego nie pojmuję. Elektorat dorósł razem z Donaldem do pogłębiania socjalu?

1

@CZaras To ciekawe podejście.....bo jak ktoś neguje Olszewskiego to tak być nie może....jak @Janiama napisał pozytywny komentarz o Tusku, jaka była Twoja reakcja?

@AV0CAD0 Olszewski tak mocno mówił o lustracji, że jego ministrowie byli na liście Macierwicza. To jest też fakt.

Tak zabiegał o NATO, że nie potrafił się pozbyć wojsk rosyjskich, takie porozumienie osiągnął, że Wałęsa to musiał ratować.

Tusk - kampania wyborcza była przed kryzysem, więc wiele rzeczy mówił - chociażby o Irlandii, ale życie to zweryfikowało i musiał reagować na bieżącą sytuacje....ale niech będzie, że jest oszustem i zdrajcą.

Dla mnie istotne jest co zrobił, a Olszewski nic nie zrobi.

Za Tuska:
Roczne urlopy rodzicielskie, darmowy podręcznik, Karta Dużej Rodziny, program dofinansowania in vitro, wprowadzenie do ustawy zakazu bicia dzieci, zwiększenie dofinansowania do budowy żłobków, zmniejszenie opłat za przedszkola.

Ponad 1800 km autostrad i dróg ekspresowych oddanych do użytku od listopada 2007 r. Budowa ponad 2600 Orlików. Modernizacja 89 dworców i 5,4 tys. km torów kolejowych. Modernizacja 10 lotnisk. 90 wybudowanych lub zmodernizowanych komend od 2013 roku. Budowa 12,6 tys. km sieci szerokopasmowego internetu. Modernizacja 2000 ośrodków naukowych. Udane przygotowanie i organizacja EURO 2012.

Polska z wynikiem 20,1% znajduje się na pierwszym miejscu w UE pod względem wielkości skumulowanego PKB w latach 2008-2013. Dla porównania druga w zestawieniu Słowacja odnotowała skumulowany wzrost na poziomie 11,1%, przy średniej unijnej na poziomie -0,9%. Wzrost PKB za II kwartał 2014 r. wyniósł 3,3%.

Rozdzielenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, wzmocnienie apolityczności prokuratury i niezależności prokuratorów w konkretnych sprawach, a także zwiększenie roli samorządu zawodowego prokuratorów – to główne założenia nowelizacji ustawy o prokuraturze, obowiązującej od 31 marca 2010 roku. Reforma zapewniła apolityczność prokuratury.

Wprowadzenie od stycznia 2012 roku ustawy refundacyjnej, której celem było ograniczenie nadużyć finansowych przy refundacji leków. Uruchomienie od stycznia 2013 r. systemu eWUŚ, dzięki któremu przy rejestracji do lekarza wystarczy mieć ze sobą dowód tożsamości i PESEL, zamiast dokumentów poświadczających opłacenie składek (tzw. RMUA). Od 1 stycznia 2015 roku zaczną obowiązywać pakiety: onkologiczne – pacjenci onkologiczni będą leczeni bez limitów i w krótkim terminie; kolejkowe – zwiększy się liczba badań, które będzie mógł zlecić lekarz rodzinny, a pacjenci uzyskają łatwiejszy dostęp do specjalistów.

Bezrobocie
Lipiec 2006 r. - 15,7%
Lipiec 2007 r. - 12,1%
Lipiec 2013 r. - 13,1% (Polska zajmuje drugie miejsce wśród państw UE pod względem liczby nowych miejsc pracy, które powstały w latach 2008-2013).
Lipiec 2014 r. - 11,9%

Eksport
2006 r. - 87,9 mld euro
2007 r. - 101,838 mld euro
2013 r. - 154,9 mld euro (w 2013 roku rekordowy wynik od 1989 roku)

Liczba przedszkoli
2006 r. - 7811
2007 r. - 7844
2013 r. - 10 436 (wg stanu na 30.09.2013) - wzrost o ok. 33% do roku 2006

Liczba zadłużonych szpitali
2006 r. - 574
2007 r. - 515
2014 r. - 311 (spadek o ok. 46% w stos. do 2006 r.)

Liczba istniejących km dróg szybkiego ruchu (liczba km autostrad i dróg ekspresowych)
2006 r. - 959,9
2007 r. - 1001,9
2014 r. (lipiec) - 2810,7 (wzrost o ok. 192% do 2006 r.)


Więc Tusk "coś" zrobił, w porównaniu do Olszewskiego.


0

@CZaras A to nie było wszystko mówione w ramach kampanii? Ale ok, jest kłamcą, niech Ci będzie, ale dla państwa niewątpliwie coś zrobił, a Olszewski? Średnio, po czym rządy zostały szybko ugaszone, ale w ogóle ciekawe jest jedno, podajesz Tuska jako klamce, a dlaczego nie podałeś takiego Morawieckiego który jest podręcznikowym przykładem kłamcy, przykład? Zasilki które tak obiecywał, miały się zwiększyć i co? No i się nie zwiększą, a gdzie te całe bony turystyczne? Tak piszesz o Tusku jako kłamcy, ale dziwne jest to, że nie podałeś według mnie pierwszego i to najbardziej podręcznikowego przykładu w Polsce jeśli chodzi o kłamanie, przykładów kłamstwa obecnego rządu i tego, że Morawiecki jak i poprzednio szydło są przykładami kłamstwa i obłudy, ale Tusk być musi.

0

@Bagsik88 Ale ja nie mówię, że nie można źle się wypowiadać o Olszewskim, Tusku czy Kaczyńskim. Nie są to święte krowy, można je krytykować. Natomiast nie odpowiada mi sposób w jaki zostało to zrobione. Nie podoba mi się, że w temacie, w którym każdy miał wybrać swojego kandydata wybór kolegi został określony "żartem" albo koledze podano kryteria, wobec których on ma wybierać najwybitniejszego JEGO zdaniem premiera. Tylko tyle. Sam nie postawiłbym na Olszewskiego. Zważ, że nie skrytykowałem tu niczyjego wyboru Donalda Tuska mimo, że dobrze wiesz, że go nie znoszę. Podsumowując nie spodobała mi się nie krytyka samego Olszewskiego, ale krytyka kryteriów i samego wyboru, jakiego dokonał użytkownik. Szczerze mówiąc dziwie się, że zinterpretowałeś moje wypowiedzi, jako zezłoszczenie się na krytykę Olszewskiego samego w sobie, gdy cały czas piszę o szacunku dla cudzych poglądów, tolerancji, wobec innej perspektywy z jakiej ktoś może patrzeć na te samą sprawę.

@Chwytliwy Nie rozumiem o czym do mnie piszesz. Rozmawialiśmy o tolerancji, wobec cudzych poglądów, nie narzucania zdania, wreszcie o prawdomówności Tuska. Wypalasz mi, natomiast klasycznym "No ok robił źle ALE". Wydawało mi się, że zwolennicy ugrupowania, z którego wywodzi się Tusk strasznie tego nienawidzą, bo PiS ciągle z tego manewru korzysta, więc tym bardziej mnie szokuje, że sam to właśnie zrobiłeś. Ja również takiego podejścia nie lubie, bo zaprowadziło nas ono do głosowania przeciw, a nie za, do rządów POPIS'u przez praktycznie całe moje życie. No, ale żeby nie było, że nie odpowiedziałem.

Co do Olszewskiego, jak wspomniałem wyżej, sam bym na niego nie zagłosował w temacie najwybitniejszego premiera (bo przecież zagłosowałem na kogo innego!) i nie będę wchodził w przepychanki kto był lepszy, kto gorszy. Zwyczajnie nie mam na to ochoty, w sensie na dyskusje polityczne. Jak już mówiłem chciałem, by ten post był postulatem wzajemnego poszanowania, a przypadkiem wpakowałem się w bagno zwane dysputami politycznymi la rambli. Co za szkoda.

Co do PiS'u. Tak, też kłamią. Nie wiem jak to wpływa na prawdomówność Donalda Tuska, ale tak... Masz rację, kłamią.

Teraz troszkę poważniej. Pewnie chodzi Ci po części o to czemu w nawiasie do tamtej wypowiedzi podałem imię Donalda Tuska, a nie innego polityka. Zrobiłem to z dwóch powodów:
1) Nienawiść, wobec PiS'u jest świeża, powszechna i gorejąca. Nie ma sensu, żebym wyrzucał im kłamliwość, bo z tego co widzę na la rambli znaczna większość rozmówców sobie z tego zdaje sprawę. Nie czerpie przyjemności z mówienia oczywistości. (Nie czuje kiedy rymuje, żoli papą, żele mele fondę xd) Natomiast z tego co widzę, ze wzgledu na to co obecna władza wyrabia, występki rządów PO-PSL szybko są u nas w kraju zapominane, a także na la rambli, więc z wielką przyjemnością je przypominam, aby odkurzyć pamięć Polaków.
2) Ty i Bagsik, z którymi tu obecnie dyskutuje zdajecie się szczerze nie lubić PiS'u, a wręcz przeciwnie w kwestii PO i Donalda Tuska. Przyznaje się szczerze, że była to drobna uszczypliwość z mojej strony, która jednak miała mieć po części charakter humorystyczny, więc mam nadzieje, że mi ją wybaczycie.

1


@CZaras To zdecyduj się....o Tusku komentarz negowałeś, a jak ktoś zanegował wybór Olszewskiego to "Natomiast tak jak podkreśliłem wcześniej. To, że represjonowany jest cudzy światopogląd, a nie mój dla mnie niczego nie zmienia. Dla mnie nadal jest to karygodne i kropka. Taki już ze mnie altruista, że tu się z Wami mocuje nie w obronie własnego zdania, lecz cudzego :D"


"Szokujące. Gość spytał się między innymi Ciebie o opinie na temat najbardziej wybitnego premiera, Ty podałeś nazwisko, a część ludzi nagle krzyczy, że nie masz prawo uważać tej osoby za najwybitniejszą, bo nie pasuje to do ich kryteriów wybitności premiera... Jeszcze pewnie Ci użytkownicy nazywają się "liberałami". Szkoda, że ich liberalne i tolerancyjne podejście kończy się w momencie gdy ktoś ma odmienne poglądy od nich. "

Więc o Tusku można było zanegować dobre zdanie, a Olszewskim nie.

0

@Bagsik88 Z ciekawości podliczyłem na szybko drogi. Prawie to samo co za PiS, a więc marnie. Przedszkoli i szpitali nie znalazłem, chociaż wierzę że z tym za PO było lepiej. Co do eksportu to głównie zasługa przedsiębiorców.

PO
2008 - 199 km
2009 - 172 km
2010 - 106 km
2011 - 305 km
2012 - 630 km
2013 - 310 km
2014 - 295 km
Średnia: 288 km
Przez uprzejmość pomijam 30 km w roku 2015.

PiS
2016 - 152 km
2017 - 258 km
2018 - 301 km
2019 - 490 km
Średnia: 300 km

Problem jednak jest jest taki, że to co wymieniłeś jak na 7 lat rządów i kandydata o poglądach liberalnych gospodarczo to naprawdę mało. Co więcej, wyrządził Polakom więcej krzywdy niż pożytku powiększając biurokrację, zadłużenie państwa i podwyższając podatki z którymi zmagamy się do dziś. Kryzys finansowy z lat 2007-2009 spowodował, że nawet w 2014 Tusk nie mógł obniżyć podatków? W Niemczech właśnie obniżono vat z 19 do 16% i z 7 do 5% po to żeby szybko wyjść z kryzysu. A skoro twierdzisz, że to wszystko przez kryzys to jakie dzisiaj ma poglądy? Te kryzysowe czy sprzed kryzysu?

Olszewski tak zakończył swoją kadencję, według mnie jako bohater, który chciał podnieść rękę na agenturę (w tym na swoich ministrów):
"Uważam, że naród polski powinien mieć poczucie, iż wśród tych, którzy nim rządzą, nie ma ludzi pomagających UB i SB utrzymywać Polaków w zniewoleniu. Uważam, że dawni współpracownicy komunistycznej policji politycznej mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa wolnej Polski. Naród powinien wiedzieć, że nieprzypadkowo właśnie w chwili, kiedy możemy ostatecznie oderwać się od komunistycznych powiązań, staje się nagły wniosek o odwołanie rządu."
Później brał udział w komisji ds. WSI.

Co do sprawy wycofania wojsk i Wałęsy:
"Sprawę z wyprowadzeniem wojsk radzieckich trzeba poddać dokładnej analizie. Jest zasługą Lecha Wałęsy, że zwrócił uwagę na fakt, że wojska radzieckie powinny opuścić Polskę, czego nie zrobił wcześniej rząd Mazowieckiego. Ale potem był dalszy ciąg pertraktacji, których finał był taki, że na terenie ówczesnych baz wojskowych powstaną rosyjskie przedsiębiorstwa. Ale jest tu jest jeszcze jeden problem, który musi zostać wyjaśniony.
Oficjalnie stanowisko rządu polskiego było takie, że projekt protokołu, który w tej sprawie przedstawili Rosjanie, jest dla nas nie do przyjęcia. Ale został parafowany przez stronę polską, bez zgody rządu, bez zgody premiera, bez zgody ministra spraw zagranicznych. Powstaje więc pytanie jak do tego doszło? Wydałem wówczas polecenie wyjaśnienia sprawy, ale mój rząd został parę dni później obalony i żaden kolejny rząd już do tego nie wracał. Być może teraz, chociażby jako problem historyczny, należałoby to wyjaśnić."

Warto docenić również to, że potrafił docenić dobre pomysły opozycji. W dzisiejszej polityce to jest to nieosiągalne. Każdy się głowi jak tu skrytykować 500+ i jednocześnie je obiecać. Taką dzisiaj mamy klasę polityczną.

0

@Bagsik88 Przypomnij sobie tamtą rozmowę. Nie negowałem w niej całego komentarza, tylko przyczepiłem się do określenia "czysty jak łza" czy tam "nieskazitelny"... Któreś użyłem ja, któreś autor posta. W każdym razie, któreś z nich.

0

@CZaras Ja nie bawię się w Po - PiS, tylko dziwi mnie czemu według ciebie podanie w nawiasie Tuska było tak podręcznikowe w kwestii kłamcy , nie wiem, sądziłem że synonimem podręcznikowego kłamcy jest rząd PiS z Morawieckim i niedawno szydło na czele , PRLU, no ale skoro jest kłamcą, to ja nic już nie pisze, poglądu zmieniać nie będę.

1

@CZaras To już teraz zależy kto ma jaki światopogląd?

@AV0CAD0 naprawdę eksport uważasz, że główna zasługa przedsiębiorców?

Jak już chcesz z tymi drogami to po pierwsze dodaj PiS te pierwsze lata rządzenia. Kolejna kwestia to tak ile PO zostawiło w 2015 - na 700 km podpisane umowy, PiS zostawiło na 100 km. Więc policz sobie jaka różnica.

Problem polega na tym, że ja wymieniłem tylko kilka rzeczy. Chociażby dla firm wprowadzony portal biznes.gov czy CEIDG czy ustawa o odpowiedzialności urzędnika czy zwiększenie średniego wynagrodzenia oraz najniższej krajowej.

Skoro do teraz nie obniżyli podatków to z czegoś to wynika.


Wklejasz Olszewskiego wypowiedzi - jakby to była objawiona prawda.
A fakty są inne.

Negocjacje na wycofanie wojsk Ruskich były zaczęte - tak, przez inne rządy. Wałęsa to kończył? Tak.
Były słabe warunki wynegocjowane? Były. Chociażby bazy wojskowe miały zostać w posiadaniu Rosjan.
Mówił o lustracji, a jego ministrowie współpracowali z SB.
Przegrywał prawie każde głosowanie? Tak.
Nie umiał zrobić większości przez 7 miesięcy? Tak.


Swoją drogą Tuska obrażasz bo nie zrobił tego o czym mówił, a Olszewski zrobił to co zapowiadał?

0

@Bagsik88 Znowu ta sama sytuacja co wtedy, czyli tą samą rzecz muszę Ci pisać trzy razy, także wylogowuje się z dyskusji z ogromną nadzieją, że kolejny raz nie dam się wpakować w bagno takiej dyskusji.

0

@CZaras Tak to jest jak ma się podwójne standardy.

0

@Bagsik88 A może tak to jest, gdy nie czyta się ze zrozumieniem tylko na siłę wyszukuje się jakiejś nadinterpretacji? Już napisałem Ci "Nie, nie była to wówczas ocena całego komentarza, tylko konkretnego sformułowania, czyli czysty jak łza". Ale nieee Ty nadal, że to to samo co stwierdzać, że czyjaś ocena to żart, że wynika tylko z tego, że nie da się jej złamać i w ogóle jest bez sensu. Tu nie trzeba mieć nawet jednego standardu, żeby w taki sposób nie toczyć rozmowy, bo to jak rzucanie piłką kauczukową o ścianę.

1

@CZaras Więc Tuska niemożna uznawać czystego jak łza, ale Olszewskiego najlepszym premierem, można? Czy jakoś inaczej wynika z Twoich komentarzy? Czy jedno i drugie nie jest subiektywną opinią?

0

@Bagsik88 Dobra jeszcze jedna próba. W przypadku Janiamy przyczepiłem się do prawdziwości stwierdzenia, jako faktu, a nie jego opinii. O ile dobrze pamiętam Janiama napisał parafrazując "Tusk jest czysty jak łza, nic na niego nie mają". Dlatego napisałem "no nie do końca taka łza, ponieważ..."

W tym wypadku odgórnie było pytanie o opinie. Kolega napisał, że Olszewski. Na co padły komentarze typu "To żart jaki czy co?" albo "Kryteria oceny dobrego premiera to..." Podsumowując nie chodzi mi o komentarze, w których ktoś powiedział "nie zgadzam się z Tobą, ponieważ Olszewski zrobił/nie zrobił to, to, to i to" tylko te powyżej zacytowane przeze mnie, w których użytkownicy wyśmiali opinie, zdyskredytowali lub narzucili osobie swoje kryteria osobistej oceny.

Dlatego w mojej opinii te dwie sytuacje się od siebie różnią. Ja skrytykowałem część wypowiedzi Janiamy, wyrażając moją niezgodę, wobec tezy, natomiast niektórzy z powyżej komentujących obśmiali czy narzucali swój sposób oceniania u kolegi przy pytaniu o własną opinie. Dlatego jedno uważam za normalne i w pełni normalne, a drugie za coś co powinno być tępione.

1

@CZaras Czy jedna i drugą są subiektywnymi opiniami?

0

@Bagsik88 I właśnie o tym mówię. Spłaszczanie i upraszczanie sprawy, aby nazwać trzeba było tak jak Ci się podoba przez co trzeba pisać n razy to samo, próbując Ci przekazać, że nie wszystko jest takie banalne. Rozmowa jest bez sensu. Kłaniam się.

1

@CZaras Ok czyli to co Ci odpowiada może być, a jak uważasz inaczej to już nie pasuje.

0

@Bagsik88 Nie. Czyli rzetelne, pełne informacje, dbanie o wszelkie aspekty sprawy, a nie spłaszczanie ich. Jakby Ci do tezy pasowało to kazałbyś taką samą kulką nazwać piłkę i ziemie (bo przeca to i to okrągłe). Zwyczajnie mam dość rozmów z osobą, która poza jakimkolwiek rozsądkiem poszukuje rozwiązania, które by tylko wpadło w jego definicje.

2

@CZaras Więc wybór Olszewskiego na najlepszego premiera Polski czym jest?

Pozytywny komentarz @Janiama o Tusku, gdzie napisał, że ten jest czysty jak łza czym jest?

« Powrót do wszystkich komentarzy