La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 530 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

konto usunięte

12

Wystąpienie Trzaskowskiego w Poznaniu klasa. Jak nie zrobi PIS wyborów korespondencyjnych w dużych aglomeracjach to Rafał wygra te wybory.

konto usunięte

0

@Janiama Myślisz, że będzie jakiś zapis video z tego przmownienia?

50

@Janiama Ach ta agitacja wyborcza na La Rambli...

67

@Janiama Ja nie wiem jak to jest, co wybory to samo... PO kradnie, głosujemy na PIS. Teraz PIS kradnie, głosujemy na PO. Nie macie tam innych kandydatów?

PS. Nie pije do Ciebie bezpośrednio, ale czym tu się podniecać...

konto usunięte

17

@cracker Jak myślisz skąd są ci politycy? Z księżyca czy też wywodzą się z naszego społeczeństwa? Spójrzmy sobie w lustro i odpowiedzmy sobie na to pytanie. Tacy jesteśmy my Polacy i nie ma znaczenia kto jest przy władzy. Natomiast sa rządy słabe i rządy dążące do władzy absolutnej. Wybieram Trzaskowskiego bo musi być równowaga w przyrodzie inaczej będzie dramat.

11

@Janiama Dlaczego głosujesz na Trzaskowskiego?

40

@Janiama To jest typowe właśnie myślenie przeciętnego Polaka. Zagłosuję na durnia, bo rządzi ten drugi kretyn. Ale cóż, telewizja działa. Jak się pokazuje tylko 2 partie, to nie ma się czemu dziwić. Może przyszłe pokolenie coś zmieni.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

konto usunięte

4

@inViNcibl3 Dlatego że go lubię a Dudy nie lubię wystarczy?

konto usunięte

5

@draxidox Wymagać? Ty możesz wymagać ale od swoich dzieci czy też od swojej żony ale nic ci do mnie. Jedyne co możesz to ignorować moje wpisy i to tylko dlatego że redakcja ci na to pozwala

26

@Janiama Moje pokolenie jeszcze nie ma żadnego/realnego wpływu na obecną politykę, więc nie utożsamiam się z nimi. Uważam, że nie tacy jesteśmy my Polacy i tak, ma duże znaczenie kto jest przy władzy i nie bawmy się w wojenkę PO-PIS - oba te twory są do zaorania i rozliczenia. Kolega @inViNcibl3 ładnie zapytał, a ty mu wyjeżdżasz, że nie lubisz Dudy. Po co tworzyć ten bezsensowny podział? Robisz to ty, robi to cała narracja w TV, a jest właśnie taka, żeby podzielić naród, na jeden i drugi obóz, kiedy sedno umyka obok.

PS. Ludzie(przedsiębiorcy i nie tylko) są pałowani na ulicach Warszawy. Pozwala na to rząd(PIS) jak i "twój prezydent" aktualny Warszawy, a może niedługo Polski.

konto usunięte

8

@cracker Grzecznie odpowiedziałem że nie lubię Dudy. Co mam więcej napisać? Że łamał konstytucja jak to nikogo nie obchodzi? Że stał za Macierewiczem gdy ten mówił o zamachu a żadnego zamachu nie było? Natomiast Trzaskowski jako Prezydent Warszawy nie odpowiada za to co robi policja. Policja podlega ministrowi z rządu PIS.

8

@Janiama Myślę, że każdy by przeczytał twoją argumentację. A tak wyszło, że jak ignorant wybierzesz Trzaskowskiego, bo nie lubisz Dudy :D Tym samym powielając schemat typowego polskiego wyborcy, który widzi tylko jednych albo drugich...

Prawnie wszystko jest jak mówisz. Jednak mimo wszystko nie fajnie, że na własnym podwórku robią mu bajzel, a ten nawet stanowiska nie zabrał. Czyli wszystko jest cacy?

konto usunięte

4

@cracker Zabierał głos, pisząc że nie lubie Dudy napisałem że lubię Trzaskowskiego. Czy to jest zły argument? Czy coś w tym jest naprawdę złego? Gdybym napisał a co to cię obchodzi to faktycznie mało grzecznie ale naprawdę czasami wystarczy że do kogoś czujesz mięte a do innego nie. Do Bosaka na przykład czuję odrazę i z tym się nie kryje.

6

@Janiama A ja lubię Dudę, fajny chłopak, zawsze uśmiechnięty, dobrze mu z oczu patrzy. Wedle Twojego rozumowania mam na niego oddać głos?

konto usunięte

3

@inViNcibl3 Jeżeli jesteś często na tej stronie to wiesz jak patrzę na PIS i na Dudę. Więc nie mam czasu (przepraszam) znowu to samo pisać dlaczego wybieram Trzaskowskiego a nie Dudę. Duda to nie moja bajka tak jak Bosak i Kosiniak.

2

@Janiama Ale ja nie mam zamiaru przekonywać Cię do Dudy, bo sam nigdy na niego na zagłosuję. Chcę tylko żebyś przed głosowaniem zastanowił się czy głosujesz na Trzaskowskiego ze względu na antyPiS czy ze względu na poglądy jakie głosi.

konto usunięte

5

@inViNcibl3 Poglądy które głosi oczywiście. W poniedziałek jestem z nim w Nadarzynie na konferencji. Lubię ludzi nowoczesnych, lubię ludzi którzy nie są zafiksowani na kosciół.

5

@Janiama "Tacy jesteśmy my Polacy"- chyba Ty.

3

@Janiama Co oznacza "nowoczesny" w kontekście kandydatury na prezydenta?

3

@Janiama Dlaczego czujesz odrazę do Bosaka? A do Trzaskowskiego nie?

konto usunięte

3

@(L)iBarca Taki który nie kłania się kościołowi, taki który nie ma nic przeciwko osobom homoseksualnym, taki który jest za In Vitro i ma uśmiech na twarzy a nie zaciśniętą szczęka z nienawiści do innych.

3

@Janiama Niestety właśnie tak działa demokracja, że również tacy jak Ty i żule spod sklepu mają tak samo ważny głos jak ja.

konto usunięte

4

@(L)iBarca Bosak jest osobą bez żadnej przeszłości ma poglądy które mnie absolutnie nie przekonują. Popiera projekt Pani Godek co dla mnie jest nie do przyjęcia. Większośc jego poglądów jest skrajna do moich poglądów.

2

@Janiama Ciekawa ta "nowoczesność". Odsyłam do słownika języka polskiego, bo chyba nie za bardzo znasz pojęcie tego słowa.

konto usunięte

3

@(L)iBarca I o to chodzi! problem jest taki że ja na wybory pójdę, żule spod sklepu nie.

2

@Janiama Czyli poparcie ustawy antyaborcyjnej jest dla Ciebie jedynym argumentem przeciwko Bosakowi poza tym, że jest "bez żadnej przeszłości"? A przeszłość- taką niedawną- Pana Trzaskowskiego jako prezydenta Warszawy to znasz?

konto usunięte

5

@(L)iBarca Fajnie że ty znasz i nie wiem dlaczego mnie atakujesz. Boisz się że Duda nie wygra? Nie sądzę że myślisz o zwycięstwie Bosaka bo on 6% nie przekroczy.

2

@Janiama Jak zaniosę im wino, to pójdą i Twoja teoria upada.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

konto usunięte

3

@(L)iBarca Oczywiście że znam i nawet doskonale znam samego Rafała Trzaskowskiego i jego rodzine. Dlatego jestem dumny że jest Prezydentem Warszawy a ma wielką szansę na zwycięstwo w wyborach. Jedyny argument antyaborcyjny? Akurat mówimy o bardzo ważnej kwestii a to nie jedyny argument.

konto usunięte

2

@(L)iBarca Żałuję że rozpocząłem z Tobą dyskusje.

konto usunięte

3

@(L)iBarca Po co ta agresja? Zresztą argumenty przeciw bosakowi są i to spore dla mojej osoby, zalegalizowane broni (jestem absolutnym przeciwnikiem broni), wprowadzenie kary śmierci, brak związków partnerskich i sprywatyzowanie takiego czegoś jak firma do rangi domu, a firma to mimo wszystko oddział publiczny, a potwierdzi to @Janiama ktory sam jest przedsiebiorcą, a te niskie podatki to utopia, do tego jak pamiętam nie był przeciw 500 plus, ja dziękuję za takiego prezydenta.

Komentarz usunięty

konto usunięte

2

@(L)iBarca A za co mi powinni zabrać poglądy wyborcze? Bo nie są zgodne z twoimi? Bo nie wyrażam się tak jak ty sobie życzysz? Bo nie sformułowałem tak zdania żeby tobie było wygodniej? Pewnie nawet programu Bosaka nie przeczytałeś jak zgaduję, a także programu Mentzena.

Dodam że normalnie przedstawiam swoje zdanie, a ty od razu piszesz żeby odebrano mi prawa wyborcze, jakie to jest dojrzałe

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

konto usunięte

1

@(L)iBarca Tak jak Twój komentarz nie ma nic wspólnego z danym tematem, a nadal się produkujesz, ba, nie przedstawiasz argumentów w dyskusji,a na razie to ty narzekasz w danym momencie, poczytaj sobie to co chce zrobić Bosak z konfederacja na czele jeśli chodzi o firmy, sprywatyzowanie do rangi domu oznacza, że w firmie osoba może zostać zwolniona za nawet orientację seksualną bądź poglądy przez szefa, a firma ma przede wszystkim przynosić zysk i firma operuje w sferze publicznej, a nie prywatnej.

Nie dałbym broni, bo broń służy głównie do zabijania, a pozwolenie na związki partnerskie nie równa się chyba zabijaniu co nie ? No ale co ja tam wiem, a obrażaj, to ty pokazujesz chamstwo w tej dyskusji, nie ja, na dodatek jesteś bardzo agresywny.

Nie wiedziałem że jestem lewicą, czyli jestem za całkowitą równością społeczną, polityczną i ekonomiczną, czyli jestem utopijny, dobrze wiedzieć.

7

@Janiama
Niby możesz żałować, ale dlaczego? Wykazałeś się wlasnymi poglądami, potrafiles obronić swoje zdanie, miałeś mało przyjemne docinki bez jakiegokolwiek odniesienia do meritum dyskusji. Dyskusja świadczy o Was, widac kto jaki poziom reprezentuje. Żałowac możesz jedynie straconego czasu :)

4

@Janiama o proszę, wróciłeś z dalszą propagandą polityczną po ostatnim zamozaoraniu. No jak ci sami wykształceni, bogaci, z wielkich ośrodków miejskich zagłosują za nim, a nie ta patologia z prowincji po zawodówce to pewnie wygra... A jak najwierniejszy elektorat z zakładów karnych znowu dopisze, to pewnie wygraną ma jak w kieszeni.

3

@kamill// Do "samozaorania" właśnie doszło w Twoim poście powyżej. Hejterski atak, zero argumentów, komentarz tylko po to, aby sprowokować (i jak widać, ja się dałem). Jak masz jakiś problem z powyższą wypowiedzią to się jakoś do niej odnieś z sensem, a jak nie to przejdź do kolejnych postów.

1

@VamosB przecież odniosłem się do komentarza o szansach na wygraną Trzaskowskiego? Nie umiesz czytać ze zrozumieniem? - napisałem, że jeżeli patologia z więzień, która jest najwierniejszym elektoratem PO zagłosuje za nim, to faktycznie ma duże szanse na wygraną. I to ma być to moje samozaoranie??? Aha

6

@kamill//
Pewnie i masz rację , zakłady karne będę bardziej popierac kandydata KO niz kandydata PiS. Przeciez nikt nie lubi konkurencji :)

1

@Maciej_T Typowe myślenie Polaka to też "nie zagłosuję, bo nie ma dobrych kandydatów".
Ogólnie Polak słabo sobie radzi w demokrację. Dziwne to, mało intuicyjne.

Komentarz usunięty

1

@pax Wykazał się własnymi poglądami? No faktycznie- to czy kogoś lubi czy nie można uznać za pogląd polityczny. Zostań proszę przy analizie gry Semedo.

1

@Chwytliwy No tak- nie wiedziałeś do jakiej grupy można zaliczyć Twoje poglądy, bo jak większość nie wiesz czym się różni prawica od lewicy. Broń nie służy do zabijania. To człowiek może zabić za pomocą broni. Może się też za jej pomoc obronić w sytuacji, w której go kts uzbrojony zaatakuje. „Sprywatyzowanie firmy do rangi domu”- Ty dalej nie rozumiesz, że to zdanie jest nielogiczne w doborze słów i składni? PS. I tak- uważam, że to przedsiębiorca powinien mieć wolną rękę w swojej firmie i zatrudniać/zwalniać kogo i kiedy chce. To jest właśnie ta mityczna wolność.

konto usunięte

2

@(L)iBarca Nie powinien, firma operuje w sferze publicznej a pracodawca nigdy nie powinien mieć prawa za zwalnianie pracownika za poglądy bądź orientację, do tego istnieje takie coś jak kodeks pracy, no ale ty o tym nie wiesz, a jeśli chodzi o zatrudnianie, to zatrudnia według kryteriów jakie pracownik przedstawia w CV bądź po odpowiedniej rozmowie o pracę, poglądy bądź orientacja nie mają żadnego znaczenia . Czym się różni prawica od lewicy? Proszę mi powiedzieć skoro tak się chwalisz, to proszę wskazać różnice i na czym polega pogląd prawicowy, a pogląd lewicowy,bo ja nie jestem żadną lewicą.

Tak, broń służy do zabijania, po to ją stworzył człowiek, gadaj mi tu swoje pierdy o obronie, to jest narzędzie do morderstw czy tego chcesz czy nie , zresztą tutaj wprowadzenie pozwolenia na broń prawie na pewno doprowadziłoby do sytuacji takiej jak w USA gdzie przestępstwa najczęściej notowane są w charakterze napadu z bronią w ręku.

5

@cracker Z łączeniem pałowania przez PiSowska policję (milicję) z Trzaskowskim to poplynales. On nie jest ich zwierzchnikiem. Tak po prostu PiS zwalcza demonstracje przeciw rządowi, bo wg nich mogą wszystko, w końcu dali pincet plus. I tu zaczyna się reżim pod dowództwem Kaczyńskiego i jego pseudo prezydenta pajaca Adriana co jest niezależny, bo nic od niego nie zależy, ma tylko podpisywać.
Dlatego trzeba skończyć z tym rządem, zaczynając od Senatu poprzez prezydenta na sejmie kończąc. Amen

2

@Chwytliwy To jest podstawowa wiedza z zakresu programu liceum- jeśli tego nie wiesz, to może powinieneś tam zostać jeszcze rok? Co do zwalniania pracowników- właśnie uświadomiłem sobie o co Ci chodzi. Jak zwykle słyszysz, że gdzieś biją dzwony- tylko nie wiesz gdzie. Pewnie chodziło Ci o to, że Konfederacja poparła przedsiębiorcę, który odmówił wydrukowania treści LGBT i za to został podany do sądu. Tak- firma powinna mieć możliwość świadczyć usługi komu chce. To również jest wolność.

konto usunięte

1

@(L)iBarca Nie powinna, bo firma OPERUJE W SFERZE PUBLICZNEJ, A NIE TYLKO PRYWATNEJ, firma ma przynosić głównie zysk, po to są tworzone firmy, za żadne widzi mi się nie powinno się zwalniać pracownika, to nie dom że osoba ma prawo nie akceptować osoby za to jakie ma poglądy, to jest firma, tutaj pracujesz, tutaj przynosisz zysk, a pracownik ma zostać zwolniony według litery prawa bądź zatrudniony,żadnej samowolki nigdy nie powinno być w firmie.

Zadałem ci pytanie, czym sie różni pogląd prawicowy od poglądu lewicowego, a ty nie potrafisz mi zwyczajnie odpowiedzieć na pytanie i docinasz mi o liceum (byłem w technikum), wniosek? Sam najwidoczniej nie masz bladego pojęcia czym się różni prawica od lewicy i tylko próbujesz mi docinać.

4

@(L)iBarca
tak zawziętych lewicowców nie przekonasz do wolności, szkoda czasu :)
Zaraz Ci Chwytliwy napisze, że "mieszkanie prawem nie towarem", "broń zabija" itd. Szkoda czasu na przekonywanie ludzi tak zatraconych w protekcjonizmie i socjalizmie.

@Chwytliwy
Konfederacja nie chce i nigdy nie chciała, aby firmy przestały przestrzegać prawa. W normalnym świecie relacje między firmą a pracownikiem powinny być ustalane przy podpisaniu umowy - a Państwo powinno jedynie stać na straży tego by umów dotrzymywać.

Odnośnie podziału na lewice i prawice - niestety trzeba mocno sprecyzować pytanie, można uprościć sprawę do dwóch "nadrzędnych" kategorii jak "gospodarka" i "światopogląd" i w ten sposób opisywać, ale jeżeli chciałbyś dokładny podział i omówienie to pewnie dłuższy wykład może się z tego zrobić - to co kiedyś było uważane za lewicowe - jest obecnie mocno "centrowe", kiedyś "prawicowe" dziś nazywane w mediach "skrajną prawicą".

Światopoglądowo na obecne partie:
Lewica: SLD, Razem, Wiosna
Prawica: Konfederacja
Nijak: PiS (lekko na prawo), PO (lekko na lewo), PSL (obojętne byle być w sejmie)

Gospodarczo na obecne partie:
Lewica: SLD, Razem, Wiosna, PiS, PO, PSL
Prawica: Konfederacja


Znów @Chwytliwy
cytując fragment: "Tak, broń służy do zabijania, po to ją stworzył człowiek, gadaj mi tu swoje pierdy o obronie, to jest narzędzie do morderstw czy tego chcesz czy nie , zresztą tutaj wprowadzenie pozwolenia na broń prawie na pewno doprowadziłoby do sytuacji takiej jak w USA gdzie przestępstwa najczęściej notowane są w charakterze napadu z bronią w ręku."

Warto się zapoznać z danymi, polecam informację ze strony hoplofobia.info, wraz z badaniami, źródłami etc.
Tutaj krótka infografika na temat, który poruszyłeś:
https://www.hoplofobia.info/wp-content/uploads/2015/11/Crime-in-the-United-States_pl.jpg

Ciekawe czemu nie podałeś przykładu Szwajcarii :)

konto usunięte

1

@R-Dinho PIS i PO nie są lewicą i już tutaj leżysz.

1

@Chwytliwy Kurde, co Ty masz z tym domem?:D Co to za porównanie wgl?:D
Jesli masz własną firme to Ty decydujesz kogo zatrudniasz, dlaczego chcesz komus odbierac to prawo? Jasne, prawo ma obowiązywac i nie można zwalniac sobie kogos ot tak. Ale Ty poukładaj te swoje zdania najpierw, przeczytaj jeszcze raz i dopiero publikuj komentarze. Zadnej samowolki w firmie? Czyli będziesz mówił mi kogo mam zatrudnic a kogo nie moge zwolnic? To moja firma, nie masz prawa ingerowac w jej działanie, jesli przynosi zysk, działa legalnie to prosze się odczepic od mojej firmy. Ty zakładasz chyba, że nagle wszyscy zaczeliby zwalniac np osoby homoseksualne albo osoby o innych poglądach. A mówisz tak na podstawie czego? Przeciez prawo obowiązuje, jesli zwolnie kogos z dnia na dzien za takie rzeczy to dostane kilka pozwów na łeb i bede zwijał zabawki i wracał do domu.
Co do broni, teraz nie mamy takiego dostepu i co, nie ma przestepstw z jej uzyciem? A może jesli ktos chce miec bron i wykorzystac ją do niecnych celów to i tak ją zdobędzie? Działaja w tym kraju różne niefajne ,,firmy". Czy maja pozwolenie na bron? Rzadko. A czy posiadaja bron? Oj posiadaja. Nie jestem w 100% przekonany czy jestesmy mentalnie gotowi na otwarty dostęp do broni ale to my decydujemy jak tej broni użyc. Pistolet czy karabinek sam nie wypali, nie zacznie sam strzelac. To jak z motocyklem, czy motocykle zabijaja ludzi? Nie, zabijaja sie ludzie na mototcyklach. Jak odkręcasz na moto to podejmujesz decyzje i powinienes liczyc sie ze wszystkimi konsekwencjami tej decyzji, łącznie z ta, że możesz umrzec. Tutaj jest podobnie, zakłądasz, że wszyscy zaczną do siebie strzelac? Jesli ktos chce strzelac, ktos działa w tej ciemniejszej stronie i wykorzystałby bron do takich celów to prawdopodobnie działa w niej juz teraz i już taka bron posiada.

1

@Chwytliwy xDDDDDDD Twoje argumenty mnie przekonały... a czekaj chyba zapomniałeś je wypisać słońce.

konto usunięte

1

@thegame1997 Nie, broń została stworzona głównie w celu zabijania, żadnych obron, a taki motocykl do czego głównie został stworzony, jaki jest cel motocykla? Został stworzony po to aby nim się przemieszczać i nie martw się, ja nigdy nie zmienię poglądu odnośnie broni .

konto usunięte

0

@R-Dinho Proszę wskazać dlaczego PIS i PO to jest lewicą, zresztą czekaj, piszesz "Szkoda czasu na przekonywanie ludzi tak zatraconych w protekcjonizmie i socjalizmie.

" czy ty wiesz co to jest w ogóle socjalizm? I dlaczego w ogóle do mnie piszesz skoro na mojej osobie tylko sie traci czas(prędzej ja to robię jak patrzę na tą dyskusję) Czy ja odrzucam kapitalizm? Czy ja nawołuje do x programów socjalnych?, czy ja chcę aby gospodarka była scentralizowana? Facet, zarzucasz mi poglądy socjalistyczne bez żadnego uargumentowania tego, wykład? Proszę bardzo, czekaj, ja podam jakie cechy ma prawica oraz lewica, a więc tak:

Prawica:
-szacunek do tradycji oraz hierarchii społecznej
- wstrzemięźliwość w reformach gospodarczych- społecznych
-wspieranie gospodarki wolnorynkowej
-ochrona własności prywatnej

Lewica:
- wyższość równości nad wolnością
- państwo posiada bardzo aktywną rolę w gospodarce
-dobra grup społecznych nad dobrem jednostki
-rozbudowa programów socjalnych państwa

No szkoda , że ja sam preferuje wolny rynek, no szkoda , że nie chcę aby państwo nie miał tak mocno aktywnej roli w gospodarce( z drugiej strony nie chce aby państwo miało zerową rolę w gospodarce), szkoda, że nie chcę aby państwo rozbudowywało programy socjalne, szkoda że nie jestem zwolennikiem tych tradycji , szkoda że naród nie jest dla mnie najważniejszą wartością, zresztą poczytaj jakie postulaty ma partia Budki , a jakie ma partia kaczyńskiego, nie jest to żadna lewica.

0

@pax hłe hłe, tak zabawne, że wcale... Skoro tak, to czemu nie głosują na PSL, Lewicę lub Korwina, tylko na PO?
Jakoś fani PO muszą się pocieszać przez to, że głosują tak samo jak przestępcy.

0

@Janiama Trzaskowski polegnie, tak jak każdy inny kandydat. Najpierw niech zbierze jednak te 100 tysięcy podpisów, których jeszcze nie ma. Żeby nie okazało się, że PO-KO nie wystawi kandydata, bo nie będzie kogo. Piszę, że polegnie, bo brak dostępu do reżimowych mediów swoje zrobi, poza tym PiS przygotowuje wypłaty dla tych co stracili robotę w okresie tej niby pandemii. Takich świetnych przemówień Bosak ma na pęczki, ale wciąż ludzie pamiętają, jak skrajnie prawicowy ma światopogląd. Poza tym sporo elektoratu zabrał PO Hołownia i wcale nie jestem przekonany, czy jeśli Trzaskowski przejdzie do II tury to ten elektorat podąży za nim.
Najbardziej istotny jest dla mnie brak dostępu do tv Kurskiego. Jak czytam tutaj wypowiedzi niektórych Czytelników, to mam wrażenie, że taka władza im odpowiada.
I nie można w żaden sposób nawiązać do sytuacji, w której Komorowski przegrał z Duda, bo w tamtych czasach dostęp do tv publicznej był łatwiejszy dla wszystkich kandydatów. Pamiętam wywiady z Braunem i to nie 5 minutowe, a wiemy, jak nie na rękę tamtemu rządowi były ruchy skrajnie prawicowe.
Dla mnie każdy prezydent będzie lepszy od Dudy, jeśli nie będzie związany z obozem władzy, ale Duda nie po to przyklepal 2 miliardy złotych dla tvp, nie po to zgodził się na powrót Kurskiego, by przegrać te kampanię.

4

@(L)iBarca
A co do twojej dyskusji z @Chwytliwy , to racja jest gdzies po środku w kontekscie firmy. Szczególnie jeśli chodzi o slogany Konfederacji. Wszędzie czytam o Konfederacji, że to partia która promuje wolny rynek, bez interwencjonizmu państwowego, że najważniejszy jest ZYSK firmy. Nawet oglądałem dzisiaj w nocy filmik o tym w dyskusji o dopłatach unijnych (w dyskusji w której sie tez udzielałeś) i tam i wszędzie indziej główny nacisk Konfederacja mowi o zysku poprzez efektywnośc, odbiurokratyzowanie, lepsze zarządzeni itd. To zadam pytanie - czy firma powinna miec dowolność w prowadzeniu działalności czy jednak jej działalność podporządkowana powinna być głównie zyskowi, rynkowi i nie wprowadzać interwencjonizmu światopoglądowego we własnej firmie. Czyli (nie znam dokładnie tego przypadku) czy firma mając najlepszą, najbardziej opłacalną oferte (czy po prostu zarobić) nie wybiera jej tylko dlatego, że oferent z powodów pozaekonomicznych mu światopoglądowo nie odpowida. Znam to z historii, jeszcze 60-lat temu na Południu USA, funkcjonowały autobusy tylko dla białych, restauracje, bary w których nie obsługiwano ludzi o innym kolorze skóry. Popierasz segregacją rasową bo firma (restaurcja) ma dowolnośc w wybieraniu klientów z pozoaekonomicznych względów. Czy odmowa polepszenia poziomu ekonomicznego firmy, wzrost kapitału nie jest dla zwolenników wolnego rynku ważniejsza od odrzucania kapitału ze względów światopoglądowych. To od strony firmy, teraz popatrz od strony kupującego usługę. Idzie do firmy która na wolnym rynku oferuje najniższy koszt wyprodukowania danego towaru, jednak firma ze względów światopoglądowych nie chce zrealizować usługi i tym samym "wysyła" potencjalnego klienta do konkurencji, nabijając jej kieszenie, mimo że zaoferowała wyższą kwotę. Kto zyskuje? Klient płaci za dużo niż by mógł, firma nie zarabia a zarabia jedynie konkurencja i to z wyższym zyskiem. Czy o to chodzi KOnfederacji pod względem ekonomicznym?

2

@Janiama
Zejdz na ziemię. Jak w ogóle po tym wszystkim co zrobilo PO i PiS można głosować na ich kandydatów?
Prześledzić trzeba tych ludzi, kto za nimi stoi, z jakiego środowiska się wywodzi itd. A nie kto dobrze wypada w pierwszej kolejności. Tak są właśnie uczeni, aby dobrze wypadac i później ludzie tacy jak Ty łykają to jak pelikany. Jeden przykład. Jeśli uważasz że związki homo są w porządku, które popiera trzaskowski to sorry, ale masz coś nie halo.

Jedyną partią, która zadba o prawdziwych Polaków jest konfederacja. Mówią merytorycznie i chcą naszego dobra. A PO i PiS non stop tylko plują na siebie jadem. Dramat. Wystarczyła debata prezydencką aby potwierdzić to wszystko. Dla kandydatów PO i PiS liczy się tylko interes partii.

Nam trzeba młodych i nie skorumpowanych polityków. Krzysztof Bosak i jego ludzie robią więcej niż cały PiS i PO plujacy na siebie jadem.

2

@Chwytliwy Ehh. To, że nie zmienisz zdania to ja wiem. Nie wiem natomiast dlaczego miałoby mnie to martwic ;) Ale nie dociera nic do Ciebie i to jest straszne. Ludzie którzy chca miec bron i wykorzystac ja do poprawy swojej sytuacji materialnej i tak ja posiadaja, to też zanegujesz?
Z mototycklem chodziło o to, że użycie broni jest również zależne od człowieka, motocykl to maszyna, nie pojedzie sama. Bron też sama nie wystrzeli. Ale widze, że zbyt głęboko tutaj poleciałem, przepraszam Cie z całego serduszka za to, założyłem, że zrozumiesz o co chodzi ;)

konto usunięte

1

@thegame1997 Rozumiem do jakiego meritum chcesz to sprowadzić, ale czemu straszne, ludzie wyprodukowali broń z celem zabijania, czy obrony? Zależy, ale dziwnym trafem bron prowadzi do zabójstw , wiesz że w USA jak podkreśliłem u góry więcej jest przypadków śmiertelnych z bronią palną niż wypadków samochodowych? Wyobraź sobie takie zliberalizowanie w takim kraju jak Polska prawa z bronią, taki na chłopski rozum, do tego przemoc USA z bronią palną kosztuje miliardy.

A jakiej poprawy swojej sytuacji materialnej?

2

@Chwytliwy Do poprawy swojej sytuacji materialnej= do osiągniecia korzysci materialnych= napady, wymuszenia, działalnosc przestępcza. O to mi tutaj chodziło.
Napisałem w swoim komentarzu, że nie jestem do konca przekonany czy jestesmy mentalnie gotowi na posiadanie broni. Ale nie uważam tego za cos strasznego, nie odrzucam takiej mozliwosci. Podajesz przykład USA, okej. Rozumiem. Jesli jednak spojrzysz w statystyki to okaże sie, że wiekszosc tych przestępstw z użyciem broni popełnia ludność czarnoskóra i jest to w wiekszosci związane z działalnoscia gangów. Mamy też druga strone medalu, skoro tam bandyta ma bron to posiada ją również ewentualna ofiara takiego napadu. U nas również bandyta posiada bron, jesli uważasz, że w tym kraju obecnie nikt nie ma broni i nie dochodzi do rozbojów z wykorzystaniem broni to zazdroszcze, naprawde, Różnica jest natomiast taka, że my nie mamy jak sie bronic, nie mamy czym po prostu. Czy ta sytuacja jest dobra? Nie wydaje mi sie. Ale rozumiem Twoje podejscie, uważasz, że bron to samo zło, ja nie mam z tym problemu ;)

1

@Chwytliwy Sam podałeś dość ciekawe cechy prawicy i lewicy, a nie dostrzegasz, że prawie wszystko co podałeś od lewicy tj.:
- wyższość równości nad wolnością

- państwo posiada bardzo aktywną rolę w gospodarce

- dobra grup społecznych nad dobrem jednostki

- rozbudowa programów socjalnych państwa

pasuje do PiS bez wątpienia (wszystkie 4 się sprawdzają) oraz do PO (na pewno 3 cechy) - nie mam teraz czasu wskazywać Ci wszystkich po kolei, ale zacznij brać pod uwagę nie tylko 'programy partii' - a realne ustawy, które wprowadzały przez czas swojego rządzenia te partie. PO obiecywało super liberalny program w 2005 i sam byłem mega zwolennikiem Tuska - co ciekawe, Korwin z Tuskiem mieli w historii porozumienie (UPR), ale niestety Tusk po dojściu do władzy już tak liberalny nie był - oczywiście rządy PO były lepsze niż PiS - zdecydowanie mniej udało im się napsuć, ale nie ma co gloryfikować PO bo w ciągu 8 lat mogła spokojnie przeprowadzić poważne reformy wolnościowe, a tak na prawdę nie zrobiła prawie nic.

1

@pax Konfederacja mówi o wolności - jak ktoś nie chce firmy prowadzić w sposób dochodowy to jego sprawa - wolny rynek rozwiąże problem i firma bez zysku upadnie.
Firmy powinny kierować się zyskiem - ale nie muszą, ważne by Państwo w żaden sposób nie mówiło firmom co mają a co nie mają robić - konsument na rynku wybierze odpowiednio, a na potrzeby niezaspokojonych konsumentów odpowie w końcu konkurencja.

1

@R1O Konfederacja? ta konserwa? nie dziękuję postoje. Dośc radykalizmu i światopoglądu rodem z najgorszych czasów.

3

@R-Dinho
To chcesz napisac , że na podanym przykładzie bardzo upraszczająć Konfederacja popiera niezyskowne działania i upadek firm ze względów światopoglądowych? (Pewnie nie chcesz, ale tak wynika, gdy Konfederacja popiera nie obsługiwanie klientów z powodów nieekonomicznych bo kwestie światopoglądowe w tym przypadku okazały się ważniejsze). Na tym przykładzie było widać, że nie chodzi o wolny rynek, bo ktos do przychodzi firmy i chce uslugi a właściciel mu mówi "pana nie obsługujemy bo pan jest zielony. A my nie popieramy zielonych, niech Pan idzie do konkurencji, bo dla nas zysk naszej firmy nie jest ważniejszy niż fakt że nie lubimy zielonych". Jasne wolny rynek zapełni nisze, tylko po co pisać, że jest się za wolnym rynkiem (bez jakiejkolwiek formy interwencjonizmu) gdy działa sie wbrew własnemu zdaniu?
Jesli państwo wprowadziłoby zasady uczciwej konkurencji to byłoby z zasady złe bo wprowadziło to państwo? I państwo narzuciłoby dobre zasady.

2

@pax Konfederacja popiera wolność do działania, bez nakazów i zakazów, zaniechanie regulowania zawodów, uwolnienie przedsiębiorczości, uproszczenie zakładania firm tak by każdy mógł bez obaw założyć firmę. W ogóle nie rozumiem Twojego skręconego toku myślowego. Partia polityczna nie jest od popierania lub nie decyzji przedsiębiorców - od oceny decyzji przedsiębiorców są konsumenci. Musisz zrozumieć, że popełnianie błędów jest właśnie pięknem wolnego rynku, bo na błędach się człowiek uczy.
Jak można w ogóle rozpatrywać czy partia popiera niezyskowne działania firmy, NIC politykom do tego, co robi sobie firma X a co robi sobie firma Y - jeżeli nie narusza dobra osób trzecich (jak np. kradzież - wtedy Państwo ma wkroczyć i wymierzyć sprawiedliwość). Państwo nie jest od podejmowania decyzji za firmy.
A odmowa realizacji zlecenia nie jest naruszeniem niczyjego dobra.
Jeżeli Państwo wprowadziłoby zasady uczciwej konkurencji - tzn. nie ograniczało gospodarki, pilnowało porządku publicznego, dotrzymywania umów to byłoby dobrze ;) nie jestem anarchistą a zwolennikiem Państwa minimum, wiem, że jest ono potrzebne ale nie w takiej rozdmuchanej, zakłamanej, zbiurokratyzowanej, sprowadzającej jednostkę do roli niewolnika formie.

Na koniec oczywiście - Państwo nie jest od ochrony człowieka/firmy przed nim samym/nią samą - chcącemu nie dzieje się krzywda.

2

@R-Dinho
KOmentowałem wpis innego uzytkownika: " Pewnie chodziło Ci o to, że Konfederacja poparła przedsiębiorcę, który odmówił wydrukowania treści LGBT i za to został podany do sądu. Tak- firma powinna mieć możliwość świadczyć usługi komu chce".
Powiem tak, piszesz fajne rzeczy, a czasem wręcz ideały. A ideały przeważnie są utopijne a ich zderzenie z rzeczywistością jest bolesne.

1

@Chwytliwy „Ja sam preferuje wolny rynek”- No właśnie na przykładzie tego, że chcesz narzucać przedsiębiorcom jak mają zatrudniać ludzi i komu sprzedawać swoje usługi- to nie bardzo.

konto usunięte

1

@(L)iBarca Że za światopogląd bądź za orientację bądź kolor skóry nie powinni być zwalniani? Wiesz jak w ogóle działa wolny rynek czy znowu tylko strzelasz ogólnikami?

1

@pax Chodzi o WOLNOŚĆ. W normalnych warunkach rynkowych to przedsiębiorca powinien decydować komu i za ile świadczy usługę. Jeśli nie chce obsługiwać gejów, to znajdzie się ktoś inny kto będzie ich obsługiwał. To, że jego usługa lub produkt jest tańszy niż u konkurencji to zasługa wyłącznie PRZEDSIĘBIORCY- niższe koszty produkcji, słabszy marketing etc. Ty chcesz przymusić ludzi, żeby robili coś wbrew swoim przekonaniom i to to jest zaprzeczenie wolności.

0

@thegame1997 nie zrozumie- nie trudź się :)

0

@Chwytliwy Poproszę o źródło tych statystyk.

konto usunięte

0

@(L)iBarca Ja Zadałem pytanie na czym działa wolny rynek.

1

@R-Dinho Czasem dosięga mnie ta myśl, że być może kropla drąży skalę i coś osiągnę. Ale później wchodzę na La Ramblę haha

0

@Chwytliwy „Na czym działa wolny rynek”- wybacz, ale znowu składnia tego zdania jest dla mnie niezrozumiała.

konto usunięte

1

@(L)iBarca Skończ pierdzielić mi o składni, proszę mi odpowiedzieć na pytanie albo proszę mi nie odpowiadać.

0

@Chwytliwy Rynek wolny działa na czymś takim.

2

@(L)iBarca
To co piszesz ma się nijak do wolnego rynku a co dopiero do wolności. Ja w tym wątku staram sie nawet nie podnosić kwestii ideologicznych, światopoglądowych ale czysto ekonomiczne. "W normalnych warunkach rynkowych to przedsiębiorca powinien decydować komu i za ile świadczy usługę". A już myślałem, ze od tego jest prawo podazy i popytu, aby regulowało takie kwestie. Tutaj dobrze napisał @Chwytliwy. Jeżeli ktoś działa na rynku, ogłasza swoje ceny i wysyła swoja ofertę w przestrzeń publiczną pozyskując w ten sposób klientów nie powinien wycofywac się tej oferty ze względu iz jego klient, ma długie włosy, woli smerfy od gumisów czy jest aborygenem. Wolny rynek to nie jest tylko kwestia sprzedajacego ale i kupującego. Kupujący też powinien móc skorzystać z najlepszej oferty, najbardziej korzystnej a nie powinno mu się odgórnie zabronić korzystać z wybranej przez siebie wedle własnych kryteriów. Czy to jest wolność i wolny rynek? "Jeśli nie chce obsługiwać gejów, to znajdzie się ktoś inny kto będzie ich obsługiwał". Nazywasz to wolnością lub wolnym rynkiem? Nie chcę tu pisać w kontekście światopoglądowym, bo w wtym watku nie chodzi o światopogląd. A jednak coś napiszę :)
"Ty chcesz przymusić ludzi, żeby robili coś wbrew swoim przekonaniom i to to jest zaprzeczenie wolności". (rozciągasz to też na lekarzy-lekarz ma prawo decydowac kogo leczyc a komu odmawiac pomocy lekarskiej, linie lotnicze mogą wyprosić czarnoskórego z samolotu bo jest czarnoskóry, kobietom zabronić kupowania aut bo ktoś myśli że kobieta nie powinna miec samochodu a siedziec w domu i rodzić dzieci, kibole mogą kupowac tylko banany w sklepie spożywczym bo niektórzy uważają ich za małpy a nie ludzi). Ja chce Ci pokazać że to co nazywasz wolnością nie jest nią a to co nazywasz wolnym rynkiem tez nim nie jest. W ofercie w przestrzeni publicznej nie było adnotacji, gejów nie obsługujemy. Poza tym pokazuję sytuacje z czysto ekonomicznego punktu widzenia wolnego rynku. Nie bawię się tutaj w tłmaczenia światopoglądowe, bo nie ma światopoglądu na wolnym rynku jest efektywność przedsiębiorstwa która przekłada się na zysk. Tutaj mamy stratę klienta przez przedsiębiorstwo i alokację kapitału u konkurencji. Możesz pisać i twierdzić iz sprzedaż dóbr tylko dla jednego rodzaju klientów i izolowanie od tych dóbr innej grupy jest wolnym rynkiem i wolnością. Dla mnie to dyskryminacja a dyskryminacja musze Cię zmartwić nie jest tym samym co wolny rynek. To nie jest tłumaczenie, że mógł kupić to dobro u kogoś innego, ale on wybrał z jakis powodów właśnie tą ofertę (ze względu na cenę, jakość, stosunek jakość-cena, inne cechy produktu) dostępną publicznie.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.2.

2

@pax Uff, dobrze, że w tym wątku nie podnosiłes kwestii ideologicznych i swiatopoglądowych. I dobrze, że tak podkresliłes to, część osób mogłaby pomyslec, że jednak to robisz :D
A na poważnie, o czym Ty piszesz? Co próbujesz przekazac? Cały twój wywód sprowadza sie do tego zdania : ,,Tutaj mamy stratę klienta przez przedsiębiorstwo i alokację kapitału u konkurencji" No i mamy strate klienta przez przedsiebiorstwo i co w związku z tym? To mam firme, podejmuje taka a nie inna decyzje więc trace klienta, nie zarobie tyle ile mógłbym zarobic, klient da zarobic komus innemu i sprawa sie zamyka. Dostaje jeszcze jedna gwiazdkę w google od tego klienta. Czy jest to głupie? Tak, to interesy więc powinno mi zależec na zysku. Czy moja firma traci? Tak, traci, zarobie mniej. Czy moge byc głupi i tak postąpic? Tak, moge byc głupi i tak postąpic. A Ty krązysz i piszesz jakies wnioski z kosmosu. Jakbym miał drukarnie i przyszedłby do mnie pewien pan i powiedział: Prosze o wydrukowanie Matki Boskiej w tęczowej koronie. Moge mu odmówic czy nie? Mam najlepsze ceny w caaaaałym miescie. Cóż, nie zarobie. I tak, moge mu odmówic. Skrajny przypadek ale Ty piszesz o lekarzach i liniach lotniczych więc bawmy sie tak, czemu nie ;) Wymiana dóbr na tym mitycznym juz wolnym rynku ma sie odbywac w sposób dobrowolny. Jesli ktos chce wykorzystac oferowana przeze mnie usługe w sposób, który mnie osobiscie rani i uderza w mój swiatopogląd, w moja wiare albo chce obalic istnienie swiętego mikołaja to moge takiej osobie powiedziec: Przepraszam, nie wykonam tej usługi dla Pana/Pani, prosze skorzystac z innej oferty. I ani Ty, ani @Chwytliwy z którym sie tak doskonale uzupełniacie nie możecie mi tego nakazac. A już na pewno nie nakazuje mi tego ,,wolny rynek"

konto usunięte

0

@thegame1997 Ale co innego wykonanie usługi, co innego jak osoba pracuje pomimo tego że masz inne poglądy co ty, a jeśli byś odmówił no to cóż, zwyczajna strata kaski, ja tam bym nie odmówił, bo firmie najważniejszy jest zwyczajnie zysk,ale masz prawo odmówić, w końcu to twoja firma, ale chyba nie wyrzucił byś osoby za to, że posiada inne poglądy niż twój bądź ma inną orientację seksualną?

2

@thegame1997
"A już na pewno nie nakazuje mi tego ,,wolny rynek".
W pełni się zgadzam. Wolny rynek nie ma tu nic do tego, jedynie kwestia światopoglądowa, która nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem. Ja moge zrozumieć pretesnje gościa którego nie chciano obsłuzyć, mogę zrozumieć przedsiębiorcę który nie chcial obsłużyc klienta, nie rozumiem jedynie poparcia partii która głosi zasady wolnego rynku i zysk w działności gopspodarczej wobec działań które temu zaprzeczają. Tyle.

2

@Chwytliwy Jesli mój pracownik wykonywalby swoje obowiązki to może byc nawet zielony, niebieski, może wierzyc w reinkarnacje albo w latającego potwora. To nie ma zadnego znaczenia ;) Inna kwestią jest, jesli wygłasza swoje poglądy tak obscenicznie, że doprowadza do kłótni w zespole. Ale wtedy wypieprzyłbym taka osobe nawet gdyby była moja swiatopoglądowa kopia, to chyba normalne prawda?
@pax ,,W ofercie w przestrzeni publicznej nie było adnotacji, gejów nie obsługujemy."
Chociażby ten fragment, ja też nie napisałbym w ofercie: Nie drukuje plakatów z Matka Boska w tęczowej koronie. Zebys nie zrozumiał mnie źle, nie jest tak, ze nie wydrukowałbym no. pracy dyplomowej osobie homoseksualnej ale o tym pisałem juz wyżej.
,,Jeżeli ktoś działa na rynku, ogłasza swoje ceny i wysyła swoja ofertę w przestrzeń publiczną pozyskując w ten sposób klientów nie powinien wycofywac się tej oferty ze względu iz jego klient, ma długie włosy, woli smerfy od gumisów czy jest aborygenem".
Jesli przedstawiam oferte, dajmy na to taka, że za plakat w formacie A2 w kolorze oczekuje zapłaty w wysokosci 15 zł. I jest to najniższa cena na rynku. I przychodza do mnie osoby które chca wydrukowac i rozwiesic w miescie plakaty które np uderzaja w moje uczucia, w moich rodziców, mojej Babci to po prostu mówie: Nie, nie wydrukuje wam. Czy odbieram im prawo do skorzystania z najniższej oferty? Tak, będą musieli zapłacic więcej. Ale mogę to zrobic, na tym stratny jestem tylko ja. Czy jest to dyskryminacja? W moim odczuciu nie, nie zrywam tych plakatów, nie zabraniam ich rozwieszania. Po prostu nie przykładam jako przedsiebiorca ręki do takiej akcji.
Wiadomo, że zwalnianie osób ze względu na poglądy polityczne czy też orientacje to patologia i z tym trzeba walczyc. Ale nie możesz zabronic przedsiębiorcy odmowy wykonania usługi jesli ta jest sprzeczna z jego zasadami, wartosciami itd.
Co do partii, nie możesz tez miec pretensji do ludzi, że chca czegos innego, czegos nowego. Może czasem błądza, może szukaja i nie wszystko rozumieja. Sam mam 23 lata, gówniarzem jestem tak naprawde i sam wiem, że często sie myle, często moje pierwsze wrażenie jest bardzo nietrafione. Ale ciekawosc jest dobra, nawet jesli ta konfederacja przepadnie to może pozostawi po sobie jakąs wizje, może ktos kiedys to pociągnie, może powstanie jakis twór który najzwyczajniej w swiecie bedzie lepszy niż to co mamy przez ostatnie lata. Nie ma partii idealnej, Konfederacja nie ma szans na wygraną, byc może stad rodza sie tam troche abstrakcyjne pomysły. Gdyby oscylowali w granicy 30% pewnie zmieniliby diametralnie swój program wyborczy ;)

konto usunięte

0

@thegame1997 Oczywiście, jeśli pracownik jest negatywny, na dodatek nie potrafi się dogadać z ludźmi, to po co go tutaj trzymać? A prędzej czy później będzie powodował straty dla firmy taki element.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Barcelona powinna pożegnać się z Frenkiem de Jongiem?