La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1384 Culés

43

Rafał Trzaskowski to człowiek partii, która rządziła w tym kraju 8 lat. Za jej czasów nic się nie opłacało, gdy inni budowali stocznie, my je zwijaliśmy. Nie mi oceniać czyim interesem było zawieranie umów z Rosjanami przez pawlaka na kilkadziesiąt lat, likwidacja firm itp. Za ich czasów państwo nie broniło ludzi słabych i naiwnych (Amber Gol - osobiście politowanie budzili u mnie ci, którzy się na to nabrali, ale faktem jest, że państwo ma takich naiwniaków chronić).

Również podniesienie wieku emerytalnego dla mężczyzn do 67 roku życia, podczas gdy średnia długośc życia to bodajże 72 czy 73 lata średnio przypadła mi do gustu.

Nie podoba mi się świat polityki, ale co do jednego wątpliwości żadnej nie mam. W życiu nie zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego, bo ileż razy można wybierać "mniejsze zło"

7

@MESSIah16 Wolisz Dudę? Naprawdę?

35

@Arkon a napisalem tak?

3

@MESSIah16 mam to w czterech literach

28

@MESSIah16 Złe jest dawanie 1partii władzy totalnej na kolejne lata

35

@MESSIah16 dwa lata temu miałem podobną opinię, ale poczytałem trochę tego co PO - PSL zrobiło i wydaje mi się że to były dość udane rządy, a jak pamiętam jeszcze gdy rządzili w 2015 roku to strasznie media prawicowe na nich siadły, tak chyba było, co nie @Janiama

9

@MESSIah16 Też nie rozumiem ludzi którzy chcą powrotu tego co już bylo.

2

@MESSIah16 To krótkie pytanko- druga tura Trzaskowski- Duda. Na kogo głosujesz?

34

@MESSIah16 Akurat podniesienie wieku emerytalnego to była bardzo dobra decyzja, radzę poczytać dlaczego.

50

@MESSIah16 Pamietam bardzo dobrze rządy PO PSL i patrząc jaka sytuacja globalna była na swiecie (wielki kryzys finansowy) Prezydent Lech Kaczyński wetujący ustawy przez 3 lata rządów a także katastrofalną atmosfere po tragedii smoleńskiej to były udane rządy. Podwyższenie wieku emerytalnego to była bardzo trudna i niepopularna decyzja ale słuszna. Mamy autostrady, mamy wyremontowane lotniska, dworce, powstałe piekne stadiony ale też orliki. Głosuję na Rafała Trzaskowskiego bo nie ma w nim obłudy tak charakterystycznej dla Dudy.

9

@MESSIah16 Ludzie inwestujący w Amber to nie byli biedacy to po pierwsze, a po drugie trzeba być idiotą wierzyć w lichwę.

4

@takisobiektos Zapytaj swojej mamy która pracowałaby 7 lat dłużej czy to dobra decyzja

Moja która ma rok do emerytury mówi, ze to bardzo zla decyzja :D

7

@takisobiektos no bardzo dobra, żeby na nieudolne państwo pracować ponad 900 dni dłużej, a 5 lat później odejść z tego świata.

28

@LukaszFan zapytaj się twojej mamy czy woli 1200 emerytury czy np 2000.

14

@LukaszFan I tak będziemy pracować do śmierci. Żonglowanie wiekiem emerytalnym to wyłącznie demagogia społeczna. Władza podniesie wiek emerytalny albo emerytury będą skandalicznie niskie, co i tak zmusi wszystkich do pracy do 70 roku życia.

5

@Janiama a wiesz ile niemcy i ogólnie zachód przejęli polskich firm w tamtym czasie? Zresztą to się odbywało od wstąpienia do UE. Podwyższenie wieku emerytalnego to trudna decyzja ale wyobraź sobie kogoś pracującego fizycznie 45 lat albo i więcej

8

@tobiasson92 owszem, ale da wybór. Być może ktoś będzie chciał za te 300/400 złotych miesięcznie żyć mniej, ale nie chodzić do pracy. Tam wyboru nie było.

7

@MESSIah16 Jakie 300-400 złotych. To będzie różnica około 1/2 wartości świadczenia wypłacanego po ukończeniu 70 roku życia. Sądzę, że żadnego wyboru nie będzie, bo wiek emerytalny zostanie podniesiony w okolicach 2025 (wtedy ludzie z rocznika 1960 zaczną przechodzić na emerytury).

39

@domin682 No ile? A wiesz że za PIS padła Polska sieć Piotr i Paweł, że wielki koncern Solaris został sprzedany Hiszpanom a potężna firma Konspol sprzedała się Amerykanom. Nie widziałem by rzady PIS wsparły te firmy by nie musiały pozbywac się sreber rodowych. PIS nie robi nic dla polskich przedsiębiorców a wprowadzenie program 500+, zamknięte sklepy w niedziele, podnoszenie kwoty minimalnej czy też obniżenie wieku emerytalnego to nic wiećej niż populizm, który będzie katastrofą w perspektywie kilku kolejnych lat.

5

@Janiama nie wiem ile, wiem, że dużo ale przez takich polityków jak Tusk i Kaczyński w Polsce dobrze nie będzie bo oni walczą między sobą a nie myślą żeby Polakom żyło się lepiej

29

@Janiama Bo PiS chroni tylko takie przedsiębiorstwa, które zapewnią głosy w wyborach. Dlatego kasa dla górników zawsze się znajdzie, nawet gdyby ten węgiel miała kupować Poczta Polska albo PKO.

5

@domin682 Która niemiecka firma kupiła polską firmę. Jak coś piszesz to sprawdźmy

1

@Janiama Zobacz na media w Polsce,ile z nich jest w zagranicznych rękach,żaden kraj nie pozwoli sobie na to.

3

@Mns21 ale masz swiadomosc tego, ze wlaściciel choćby tvn mógł to sprzedać, bo to prywatne przedsiębiorstwo, a jemu moze najzwyczajniej w swiecie nie chcialo sie juz w to bawic i chcial spieniężyć to co zbudował?
Kasa misiu kasa i to nie wina rządu bo rząd nie ma nic do gadania, czy ja sprzedam swoją firmę niemcom, grekom czy wodnikowi szuwarkowi. Co innego publiczne, ale tutaj za dużo w pyrlandi tego nie było żeby sprzedawać.

4

@LukaszFan
Zapoznaj sie czemu podwyższenie wieku jest dobra opcja. Czym sa niskie emerytury i jak wpływa na system emerytalny starzenie sie społeczności.

7

@MESSIah16 Mówisz o Amber Gold, a wiesz że poprzez Get Back ludzie stracili jeszcze więcej pięniędzy? więc ten argument jest żenujący

21

@Mns21 Wiesz ilu polskich przedsiębiorców przejęło firmy w Niemczech. Polska jest największym producentem okien i mebli w Europie i bardzo dużo małych fim niemieckich nie mało szans konkurowac cenowo. Polacy wykupil te firmy, niektóre miały po 100 lat na rynku. Czy słyszałeś gdzieś by Niemcy się skarżyli? Takie jest prawo rynku tylko nam Polakom PIS robi gówno z mózgu mówiąc o złych Niemcach. My Polacy w ostatnich latach przejeliśmy więcej Niemieckich przedsiębiorstw niż Niemcy w Polsce.

0

@Janiama @SelloutCrowd No ok,ale zobacz,czy w takiej Francji czy Niemczech są media w rękach zagranicznych,tj.TVN czy Onet?

1

@Mns21 miej pretensje do polaków ktorzy sprzedali to bo chcieli szybko hajs. Nie do rzadu :)

5

@Mns21 Polsat jest Polski, TVN czy też Onet też były w polskich rękach. By rywalizować na rynku z TVP potrzebne są potężne pieniądze. Solorz jakoś sobie z tym poradził ale jest notowany na giełdzie i bardzo dużo jego akcji mają zagraniczni inwestorzy ale tak on jest tym głównym akcjonariuszem. Niestety właścicieli TVN nie bylo stac by walczyć z Polsatem czy też z TVP więc sprzedali firmę. Mogłą ją kupić Polska państwowa firma czy też Polski inny przedsiębiorca ale nie było nikogo na to stać. Biznes we Francji czy też w Niemczech jest od kilkudziesięciu lat i najbogatsi ludzie mają miliardowe majątki więc to normalne że tak jak Solorza stac ich na utrzymanie RTL czy też innej stacji. Telewizja Puls też jest w rękach Polaka.

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

6

@Mns21 niewygodne info - nawet moj iphone zauwazyl co to za gowno i zablokowal mi dostęp do tego xD

2

@SelloutCrowd najlepiej tak powiedzieć co nie?

4

@MESSIah16 zobacz sobie wiek emerytalny w innych krajach, długość życia się wydłuża, ale wiadomo nieroby będą za PiSem.

0

@Janiama Dlaczego tacy ludzie mają prawo-wyborcze...

Komentarz usunięty

7

@Janiama oraz @Chwytliwy

Wy tak na serio? Pokażcie mi co dobrego zrobiło PO i PSL ? (nie jestem za PIS'em tak dla jasności) Nie rozumiem jak ktoś może zagłosować na tych kłamców, obłudników i oszustów.

Może umowa z Gazpromem ?

Może zamykanie stoczni ?

Może afera Amber Gold ?

Może te wszystkie prywatyzacje i wyprzedanie majątku za bezcen (Ciech)

Może podniesienie wieku emerytalnego? Samo to może nie było złe, ale jak mówisz ludziom przed wyborami, że nie podniesiesz, a potem robisz coś odwrotnego to rozumiem że dla Was jest to ok ?

Skoro podajecie że autostrady, dworce, stadiony to ja Was pytam za jakie pieniądze zostało to wybudowane? Z UE? A czy czasem Polska nie wpłaca pieniędzy do budżetu UE? Więc to zostało wybudowane za pieniądze Nas WSZYSTKICH. Radzę przy okazji poczytać o przekrętach przy budowie Stadionu Narodowego i co za firma to budowała.

Wpiszcie sobie Fundacja Pro Civili - co ciekawego zrobiła i kto tym kierował


7

@Gustlik89 Amber Gold to pikuś przy GetBacku. Autostrady moga również obecne władze budować ale jakoś tylko kończą po tym co poprzednicy nie zdążyli. Stadion Narodowy to chociaż mamy bo przy PIS nie powstały żadne inwestycje. Pieniądze zostały przejedzone i wydane na socjal. Ciech przeszedł w Polskie ręce a tak naprawdę nikt nie chciał go przejąć. Kto rozpoczął budowę Gazoport imienia Lecha Kaczyńskiego?

Komentarz usunięty

2

@Gustlik89 krytyka rządu za Amber Gold na podstawie informacji które są dostępne jest na wyrost, a przynajmniej nie w takiej skali.

Amber Gold znalazała się na liście ostrzeżeń publicznych już wcześniej - bodajże nawet w 2009 r. są tam też inne firmy, ale to nie znaczy, że je się zamyka. Nie mniej jednak trudno dotrzeć do wszystkich. Szkoda, że ludzie podejmując decyzje inwestycyjne i chcąc zarobić więcej niż stopa wolna od ryzyka, nie robią tego świadomie. AG zaczeła działać od 2009, więc na początku przy tej skali trudno było pewnie ustalić, że to fraud. Ten okres działalności to nie był nie wiadomo jaki w porównaniu do innych piramid finansowych.

4

@Gustlik89 Przecież zamknięcie stoczni było jedynym sensownym wyjściem. Szkoda, że podobnie nie zrobiono z nierentowną częścią górnictwa.

6

@Gustlik89
Czy poza pustymi hasełkami raczyłeś sprawdzić te tematy pod względem ekonomicznym? raczyłes sie w to zagłębić?
Bo najczęściej własnie tacy ludzie rzucają puste frazesy

Zeby rzad winić za amber Gold to trzeba zdrowo odlecieć.

5

@Janiama https://wspieramrozwoj.pl/artykul/156/polskie-firmy-sprzedane-zagranicznym-inwestorom masz smialo tylko tym razem nie chowaj glowy w piasek jak strus jak zazwyczaj to robisz kiedy nie potrafisz znalezc odpowiedzi na pytanie - milej lektury jak checesz to wrzuce Ci wiecej jak Janusz Lewandowski przeprowadzal reprywatyzacje w Polsce

3

@MarioVeB!

Zobacz sobie wszystkie powiązania w tej aferze a potem pisz komentarz. A po drugie skoro mleko się rozlało to trzeba posprzątać, a rząd Polaków wydymał

@Janiama

Ty Chyba nie wiesz o czym piszesz naprawdę:

Stadion Narodowy - przepłacony 2 razy - no ale ok cieszmy się że jest

Ciech - przeszedł w ręce Polskie co z tego że za śmieszne pieniądze i do teraz sprawa się ciągnie,

Co ma wspólnego Gazoport z gazowym przekrętem stulecia?

Typowy klakier PO zero konkretów

a może powiesz co robiła Fundacja Pro Civili ? Dlaczego tego nie poruszyłeś ?

@kylo12

No tak dla Was najlepiej wszystko zamknąć niech bogacą się inni, a widać teraz że jednak można


10

@RadekACCA Chlopie ale ty piszesz takie głupotu że czytać się nie chce. Kolega napisał że za czasów PO sprzedano firmy niemieckim przedsiębiorcą a co ty mi tutaj pokazujesz? Odniosłem się tylko do tego okresu i do Niemców. Jak spojrzysz na daty to zobaczysz że sprzedawano firmy za różncych rządów również tych w których siedziały osoby z obecnych władz. Po drugie w jaki sposób te firmy miały działać jak w Polsce nie było kapitału?
Jedziemy po kolei
Wedel - sprzedany 1991 USA
Wawel - 1998 giełda obecnie Szwajcarzy
Mieszko - 2002 Holandia
Soplica... - 2005 USA
Sobieski ... Francja
Wyborowa - 2003 nie w Polsce
Lech... - Japończycy
Żywiec - Heineken
Okocim - 1996 Carlsberg
Więcej nie chce mi się pisać. Sam brałem udział w sprzedaży Biedronki i Żabki w pierwszym przypadku do Portugalczyków a w drugim do Czech. Kur.. ale gdzie są te Niemcy o których pisał kolega i gdzie są te sprzedaże w okresie 2007 -2015. Jak chcesz dyskutować to czytaj wszystko bo inaczej wyglądasz na osobę mającą problemy z rozumienie tematu o którym mówimy. Lepiej by było gdybyś głowe schował jednak w piasek bo jak chcesz ze mną dyskutowac to się przygotuj.

1

@MESSIah16 Ja żadnych umów z Rosjanami nie zawierałem. :)

2

@RadekACCA
I co jest w tym złego?
Firma by się rozwijać potrzebuje kapitału i jest to bardzo dobre wyjście.
Wolność gospodarcza nie wprowadza definicji złej czy dobrej kasy.
Firma po prostu ma dobrze prosperować.

2

@Gustlik89
Pytam sie o dowody ,a ty lejesz wode.
Powiazania? jprdl.. pytam o konkrety
Tak trzeba zdowo odlecieć by płakac o amber gold.
Nikt nikogo nie zmuszał do udziału w tym,

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

4

@Gustlik89 Jezeli były przekrety to proszę o dowody, wyroki sądowe! Masz rząd który ma pierwszy raz po 1989 roku całą władzę i to już 5 lat. Tylko nie mów że jedni drugich nie chcą karać bo akurat Kaczyński po trupach by ich powsadzał. Nic kur.. im nie udowodnili. Gdzie te wyroki za Smoleńsk? Gdzie audyty które miały być po 100 dniach rządów. Jedna wielka ściema którą Kaczyński przygotował z Gazetą Polską która dorobiła się milionów na głupocie ludzkiej, która to wszystko łyka jak pelikan.

2

@RadekACCA Nie odnosiłem się bo z ludzmi mającymi problemy z własną interpretacją swoich wpisów nie mam ochoty pisac. Jeszcze raz napiszę, mowa była o rządach PO i sprzedaży firm w tym okresie w kierunku Niemiec. Od wielu lat to Polacy kupują firmy w Niemczech i to jest przykład że rynek jest otwarty dla każdego. A pisanie że wróciłem jak dziecko, nawet nie ma co tutaj komentować bo właśnie takie osoby jak ty nie mające nic do powiedzenia na temat sportu są tutaj niepotrzebne i tylko swoim jadem psują stronę.

0

@MarioVeB! pewnie to ze ta firma gdyby byla dobrze zarzadzana moglaby wypracowac sobie tzw " working capital " sama

0

@Janiama a ja cie mowie ze to trwa juz od xxx lat - 0dniesiesz sie teraz do linku ktory Tobie podalem odnosnie cukru czy zignorujesz ? a co do sportu to otworzylem dyskusje ale widze ze ludzie tutaj wola polityke niestety i moj post nie ma za duzego zainteresowania

0

@Janiama

Dlaczego nie odniosłeś się do PRO CIVILI?

Niestety nasze Państwo jest ułomne i za wiele spraw nie tylko tych w które umoczone jest PO wyroki powinny być już dawno.

Zadam Ci podobne pytanie gdzie ten Kaczyński i Ziobro przed trybunałem stanu ?

4

@MESSIah16 Po pierwsze żenujące jest zakładanie, że byłby powrót tego samego. Powrót PiSu też był taki sam jak poprzednie rządy tej partii? Wykształciliśmy sobie system dwóch dominujących partii, deal with it.
Partie polityczne sprzedają produkt i zmieniają go w zależności od naszych oczekiwań. Oczekiwanie od PiSu, że nie będzie PO sprawia, że właśnie tym się zajmują. Robienia wszystkie inaczej niż poprzednicy, nie poprawiania sytuacji w kraju.
Wiek emerytalny - śmiechu warta retoryka i jazda po emocjach typu "zapytaj mamy co by wolała". Nie mówiąc o tym, że moja mama kocha swoją pracę i nie chce emerytury, taki krok jest niezbędny wobec starzenia się społeczeństwa, ale też wydłużania czasu przeżycia i czasu przeżycia w zdrowiu. Jaki jest sens trzymać produktywnych ludzi w domach? To jest traktowanie budżetu jak studni bez dna.
Nie rozumiem nigdy perspektywy osób ceniących "dawanie więcej i zabieranie mniej". Świadczy to o niezrozumieniu, że dla zachowania równowagi gdzieś jest druga rączka, która podbiera różnicę.

7

@RadekACCA
Zauważyłeś, że masz taka manierę, tak jak w dyskusji ze mną, jak ludzie punktują twoje wywody to zaczynasz ataki personalne? Bardzo nieładna to cecha charakteru.

Prywatyzacja
SLD-UP (2001–2004): 130 spólek

PiS (2005–2007): 88 spólek.

PO-PSL (2008–2015): 119 spółek.

Zobaczymy jak państwo poradzi sobie z kryzysem który ma nastąpić, czy nie będzie kolejnej fali prywatyzacji.

Jeśli ktoś ma to prosiłbym o podanie danych prywatyzacji w latach 2015-2020

6

@MESSIah16 Nie było gorszego rządu niż PO-PSL, nawet SLD było lepszym rządem. PO rządziło 8 lat i nie tylko nie było w stanie zrobić żadnych reform związanych z gospodarką, co zapowiadali przed wyborami, co gorsza podnieśli podatki i wiek emerytalny. Do tego nie byli w stanie naprawić prawa i sądów mimo, nawet się tym nie zainteresowali.

Nie wiem po co PO miałoby wracać do rządzenia. Nikt nie jest w stanie przytoczyć nawet jednej dobrej reformy czegokolwiek, gada tylko takie frazesy jak te że budowali autostrady czy inne głupoty z perspektywy działania państwa, to jest tylko wydawanie pieniędzy takie samo jak 500+ PiSu, mniej lub bardziej uzasadnione, ale właśnie wydawanie które jest najprostsze.

2

@MESSIah16 wez poczytaj troche podstaw ekonomi , poszukaj danych ekonomicznych z lat 2008-2015 potem wyłacz TVPis i zacznij myslec , tragedia człowieku czy ty nie widzisz co sie dzieje ! Dewastuja Panstwo , prywata gdzie sie da , wykorzystuja specustwy do przepchania swoich ustaw ! Maciarewicz, Szumowski, Kurski Jaki czy Kamiński to sa tylko wybrane przypadki ! Mysl , myśl , myśl bo za 4 lata bedziesz miał tu druga Turcje:(

0

@Bobo25 a czy podniesienie wieku emerytalnego dawało od ręki 800zl ? To już zakraja o analfabetyzm

0

@Janiama zaraz zaraz, to PO nie miało całej władzy? Bo z tego co pamiętam, to wszystkie w pewnym czasie urzędy mieli pozajmowane przez siebie, nawet więcej niż PIS obecnie, bo on chociażby RPO nie ma (i NIK można by powiedzieć że wątpliwie...). i PIS cala władza od 5 lat? Ciekawe...
Ale spoko, zawsze można sobie pokłamać.

3

@MESSIah16 Skoro Trzaskowski jest zły, bo jest z PO, to wszyscy Niemcy są źli, bo wywołali wojnę, Rosjanie są źli, bo są od Stalina i Lenina, a wszyscy z Madrytu to buraki, bo Pepe i Ramos to buraki. A czy państwo ma chronić naiwniaków, to śmiem wątpić.

1

@Bobo25 to co piszesz jest zupełnie głupie. Przecież obecnie wiek emerytalny w naszym kraju wynosi 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. Po jego osiągnięciu można zdecydować o przejściu na emeryturę lub kontynuowaniu aktywności zawodowej.
No to sorry, każdy może sobie wybrać kiedy chce iść na emeryturę i jaką kasę ma dostawać - to chyba dość demokratyczne i proludzkie rozwiązanie, nie uważasz?
Ciekawe też skąd ta różnica między 1200 i 2000 zł, bo wygląda na to, że z tzw. du..
I ostatnia ciekawa kwestia - w 2012 roku tzw. statystyczny Polak żył niecałe 73 lata - czy w takim przypadku rozsądne jest wprowadzenie wieku emerytalnego do 67 roku? Ponad 40 lat pracy i niecałe 6 emerytury? Już pomijając fakt, że praca do 67 roku życia przy wielu fizycznych pracach raczej jest bardzo utrudniona.

0

@MESSIah16 5 czy 7 lat to niespecjalnie wielka różnica.

0

@kamill// Z tym, że to ty sam wybierasz sobie czy chcesz pracować fizycznie czy nie.

0

@mr_robot poważnie? Jeżeli przez 40 lat wykonujesz pewnie zawód, to ty sam wybierasz, czy pracujesz fizycznie w wieku 65 lat? Zejdźmy na ziemię - niewiele osób ma taki luksus, żeby sobie dowolnie wybierać pracę i jej rodzaj (zwłaszcza dobrze/nieźle płatną - budowlaniec, stolarz czy inny fizol nagle nie stanie się z dnia na dzień informatykiem czy prawnikiem, a rozdawanie ulotek raczej brzmi mało ciekawie). To takie typowe głupie pisanie osób, które nie za bardzo mają pojęcie o prawdziwym życiu (najczęściej w wieku, że tak powiem edukacyjnym) - bez obrazy...

2

@Janiama Konspol i Solaris to były prywatne firmy, sprzedane przez prywatnych właścicieli - chyba normalny deal, bez możliwości zablokowania tych transkacji, które nie miały nic wspólnego z prywatyzacją. Za czasów PO sprzedano w ramach PRYWATYZACJI m.in. takie firmy jak Ciech, Radomska Fabryka Łączników, KWB Adamów, SPEC, PKP Energetyka, poza tym duże pakiety akcji m.in. PKP, PKO BP, BGŻ. Energa, Azoty, JSW czy Plus.

0

@vota przykład podałem chłopie, przecież nie wiem ile zarabiała, jakie składki odprowadzała itd. ale to chyba jasne jak słońce że im dłużej pracujesz tym wyższa emerytura.
Poza tym chodzi o system im wcześniej ludzie będą przechodzić na emeryturę i krócej pracować tym mniej pieniędzy w systemie i tym samym emerytury będą coraz niższe (w ujęciu procentowym w stosunku do naszej ostatniej pensji). To są podstawy a ty piszesz o analfabetyzmie... Ehhh

0

@kamill//kolejny... Przeczytaj mój post wyżej, to tylko przykład był a nie konkretne wyliczenia.
Chodzi też o cały aktualny system emerytalny, patrz wyżej.

2

@MESSIah16
Czy naprawde bylo az tak zle ? To dlaczego teraz jest tak dobrze :) na dobrze pracuje sie lata.
Zobacz ile wtedy zrobiono drug, stacji kolejowych itp to tez jest wazne.
A z tym wiekiem emerytarnym wtedy tez mogles isc wcxesniej tylko bys dostal np 3/4 czyli tyle co po reformie pisowskiej obecnie. Tu sie nic nie zmienilo i tak emeryci musza pracowac aby godnie zyc :)
A afer teraz nie ma ?? Sa ale wyciszane i ukrywane kolego. Afery zawszs beda bo zawsze sie znajdzie ktos co chce za duzo.
I jedna rzecz Pis sie chwali sciaganiem Vatu :) tylko on np glosowal przeciw JPKVAT a ten plik kontrolny wymyslila PO i to dzieki niemu podniisla sie sciagalnosc Vat tez.
PO odebrala np czesc przywilejow emerytarnych sluzbom mundurowym a Pis co zrobil po strajkach ? Znow byle ciolek siedzacy za biurkiem w komendzie moze byc emerytem w wieku 45 lat :).
Tamte zmiany przeszly bez wiekszych emocji i niepokojow spolecznych. Teraz juz o takie bedzie ciezko !
Obecnie masz rozdawnictwo i zero kasy na ineestycje. Niedlugo wszystko stanie, samorzady nie maja kasy ! To co wybudowalo PO nie bedzie remontowane i modernizowane.
Nie jestem zwolennikiem PO bo tez daleko mi do milosci. Zawsze wybiera sie mniejsze zlo.
Sory wole miec przyjaciol w UE niz wrogow. Wole kraj oddzielony od kosciola, kraj szanujacy wszystkich a nie tylko prawych i sprawiedliwych!
A demokracja to jest zbanie o kazdego, demokracja powinna sie kierowac haslem rob tak aby nie szkodzic nikomu. Nikt nie moze przez Ciebie czuc sie zle. Nie nisz dorobku pokolen jakiekolwiek by byly!
A obecnie co masz, warholstwo i pyche, z nami albo przeciw nam. Demokracja wola defakto 40% z 40% glosujacych! Tak byc nie moze.

1

@Janiama
Znow musze Cie na piwo zaprosic :)

0

@Janiama Te piękne stadiony to nie wiem czy taki plus. Wiele z nich jest zbudowanych po prostu za dużych. Taki stadion we Wrocławiu czy Gdańsku nie zapełnia się nawet w połowie, jest nie rentowny i kluby do nich często dokładają. Widzew, Górnik mają odpowiednie stadiony, a nie te molochy (jedynie Legi i Lechowi pasują te w miarę duże, bo tam często jest ok 30 tysięcy).

3

@RadekACCA ty to jak zwykle, nie potrafisz merytorycznie odnieść do tematu.

Z artykułu co podałeś: "Za wyprzedaż naszych firm w dużej mierze odpowiedzialni są polscy politycy, głównie Ci sprawujący władzę w latach 90-tych XX wieku, ale nie tylko."

Więc jak zwykle, niezbyt trafiłeś.

@SzahMatt @Gustlik89@MESSIah16 https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/podsumowanie-rzadow-premiera-donalda-tuska-2007-2014.html

Tam jest, czy PO zrobiło coś dobrze, czy poprawiło wymiar sprawiedliwości oraz czemu został podniesiony wiek emerytalny.

Sprawdź też ile wpłacamy do Unii, a ile dostawaliśmy za PO.

Umowa z Gazpromem - to minus ich rządów. Tylko jaki był tam przekręt?

Amber Gold - Od grudnia 2009 roku Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegała, że Amber Gold nie posiada zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem.

Stocznie były nierentowe. Np. Stocznia Gdańska od 1996 była w stanie upadłości.

Stadion narodowy - sprawdź sobie ile kosztowała budowa
Emirates Stadium w Londynie czy Stadion Kriestowskij w Petersburgu.

Jakie te prywatyzacje? Bo Ciech przynosił ogromne straty w 2010/2011 roku, kupił ich Kulczyk w 2014, a dwa lata później byli na Giełdzie. Więc to było dobre posunięcie.

Pro Civili - to głównie działał Komorowski.

1

@Bagsik88 5 najważniejszych sukcesów przecież brzmi jak jakiś żart. 3 z tych 5 punktów to są dokładnie te rzeczy o których mówiłem, czyli wydawanie pieniędzy, nic więcej, żadne reformy. Jak by kupili 100 mln hawajskich na cienkim to też by to tam napisali i żadna ich w tym zasługa, po prostu wydali kasę którą ściągnęli z obywateli. Silna Polska w UE i Utrzymanie wzrostu gospodarczego w Polsce to frazezy, a nie reformy czy cokolwiek co wypracował rząd. 5 najtrudniejszych jest nieadekwatna właśnie do tego co chcieli osiągnąć, rozumiem podniesienie wieku emerytalnego i podniesienie kwoty wolnej od podatku dla obywateli żeby Ci mieli więcej pieniędzy, albo np. zrobienie jakiegoś funduszu na drenaż mózgów z ukrainy/białorusi żeby ściągać lekarzy których brakuje itd. itd. Oni nie zrobili nic pozytywnego co by miało realny wpływ na życie obywateli, a takimi działaniami oni je jeszcze pogarszali.


0

@SzahMatt To chyba przeczytałeś to co chciałeś.

Roczne urlopy rodzicielskie, darmowy podręcznik, Karta Dużej Rodziny, program dofinansowania in vitro, wprowadzenie do ustawy zakazu bicia dzieci, zwiększenie dofinansowania do budowy żłobków, zmniejszenie opłat za przedszkola.

Rozdzielenie urzędów ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, wzmocnienie apolityczności prokuratury i niezależności prokuratorów w konkretnych sprawach, a także zwiększenie roli samorządu zawodowego prokuratorów – to główne założenia nowelizacji ustawy o prokuraturze, obowiązującej od 31 marca 2010 roku. Reforma zapewniła apolityczność prokuratury.

Wprowadzenie od stycznia 2012 roku ustawy refundacyjnej, której celem było ograniczenie nadużyć finansowych przy refundacji leków. Uruchomienie od stycznia 2013 r. systemu eWUŚ, dzięki któremu przy rejestracji do lekarza wystarczy mieć ze sobą dowód tożsamości i PESEL, zamiast dokumentów poświadczających opłacenie składek (tzw. RMUA). Od 1 stycznia 2015 roku zaczną obowiązywać pakiety: onkologiczne – pacjenci onkologiczni będą leczeni bez limitów i w krótkim terminie; kolejkowe – zwiększy się liczba badań, które będzie mógł zlecić lekarz rodzinny, a pacjenci uzyskają łatwiejszy dostęp do specjalistów.

Czy to nie reformy?

Podniesienie płacy minimalnej, podniesienie przeciętnego wynagrodzenia, zmniejszone bezrobocie (Polska zajmuje drugie miejsce wśród państw UE pod względem liczby nowych miejsc pracy, które powstały w latach 2008-2013), zwiększony eksport, zwiększono liczbę przedszkoli, znaczny spadek zadłużonych szpitali, wzrost o prawie 200% dróg ekspresowych, autostrad.

Czy to nie pomogło Polakom?

Polska z wynikiem 20,1% znajduje się na pierwszym miejscu w UE pod względem wielkości skumulowanego PKB w latach 2008-2013. Dla porównania druga w zestawieniu Słowacja odnotowała skumulowany wzrost na poziomie 11,1%, przy średniej unijnej na poziomie -0,9%. Wzrost PKB za II kwartał 2014 r. wyniósł 3,3%.

Czyli co? Rząd ma nie robić inwestycji publicznych? Co dalej chciałbyś jeździć takimi drogami jak wcześniej? Czy może czas podróży odpowiadał?


0

2

@Mns21 Śmieszny artykuł...Konflikt prezydent-premier - teraz mamy zgodę i Duda wszystko podpisuje. Po za tym konflikt jest z obu stron.

Polska "zieloną wyspą" - nawet w tym artykule " Załamanie światowej gospodarki w następnych miesiącach unieważniło te plany. Rok 2009 zaczął się od walki z kryzysem gospodarczym. Szybko okazało się, że Polska jest w tym kryzysie "zieloną wyspą", jedynym krajem, którego nie dotknęła recesja. Premier Tusk nie omieszkał się tym pochwalić."

Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla sześciolatków
Od 2015 roku wszystkie sześciolatki będą obowiązkowo rozpoczynały naukę w szkołach. Wcześniejsze rozpoczęcie edukacji to wykorzystanie najlepszego okresu w rozwoju dziecka. To szansa na jego szybszy rozwój, zwiększanie samodzielności i odkrywanie talentów. Czy to takie złe? I jak to się ma do "zielonej wyspy"?

Wybuch afery hazardowej
"Jesień tamtego 2009 roku to także wybuch tzw. afery hazardowej. Okazało się, że prominentni politycy PO zostali nagrani przez CBA, gdy obiecują korzystne akty prawne biznesmenom od hazardu. Premier Tusk zwolnił ze stanowisk wszystkich zamieszanych w aferę, przeforsował szybkie uchwalenie radykalnej ustawy antyhazardowej, a także zgodził się na powołanie sejmowej komisji śledczej. Ta ostatnia nie przyczyniła się jednak do rozwikłania afery. " - ponownie z tego artykułu.

Katastrofa smoleńska - nawet nie wiem jak to skomentować.

Atak na OFE: Rząd przyjął zmiany, w ramach których zlikwidowano część obligacyjną OFE i wprowadzono dobrowolność, jeśli chodzi o dalsze przekazywania przyszłych składek do OFE. Dzięki reformie udało się zapewnić zarówno bezpieczeństwo finansów publicznych, jak i przyszłych emerytur. Jakoś do tej pory, nie zostało to zwrócone, nawet w części.


Euro 2012 - z tego artykułu " Rok 2012 to przede wszystkim piłkarskie Euro; przygotowania do piłkarskich mistrzostw Europy determinowały pierwszy okres rządów PO. Turniej pod względem organizacyjnym udał się i był dużym wizerunkowym sukcesem Polski, a więc także gabinetu PO. Zdążono też z częścią projektów infrastrukturalnych, jak choćby z dokończeniem autostrady Warszawa-Berlin.

W ogóle infrastruktura, głównie z powodu środków unijnych, należy do obszarów, które w ciągu 8 lat rozwinęły się najbardziej. Od 2007 roku sieć autostrad wydłużyła się o ok. 900 km, a dróg ekspresowych o ponad 1,2 tys. km. Rozwinęła się, choć nie bez zawirowań, infrastruktura kolejowa. W końcu 2014 roku PKP uruchomiła w końcu szybki pociąg Pendolino, który choć kosztowny, stał się symbolem cywilizacyjnego awansu polskich kolei."

Afera podsłuchowa i awans Tuska - z tego artykułu - "Tym razem Tusk nikogo nie zwolnił ze stanowiska, oddał polityczną inicjatywę, ograniczając się do wniosku o wotum zaufania w Sejmie. "

" Awans Tuska był dużym sukcesem nie tylko jego osobiście, ale całej PO, podobnie jak mianowanie w 2009 roku polityka tej partii Jerzego Buzka na stanowisko przewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Do międzynarodowych sukcesów gabinetu Platformy i PSL zaliczana była też polska prezydencja w UE w drugiej połowie 2011 roku, a zwłaszcza powstałe wtedy Partnerstwo Wschodnie jako płaszczyzna kontaktów UE i Ukrainy. Jednak konflikt rosyjsko-ukraiński mocno zweryfikował pozycję Polski - przestała być pomostem między UE a Ukrainą i została wypchnięta z ostatecznych rozmów pokojowych między Unią Europejską (reprezentowaną przez Francję i Niemcy) a Rosją."

Premier Ewa Kopacz - "expose, wygłoszonym 1 października 2014 roku, złożyła wiele obietnic - począwszy od zwiększenia wydatków na bezpieczeństwo Polski do 2 proc. PKB w 2016 r." - jako zarzut. W 2016 nie była już premierem.

Ogólnie w tym artykule, jest opisane kilka pozytywów, a zarzuty są na wyrost, aby tylko było ich więcej.

Ich rządy nie były idealne, popełniali błędy.

0

@Bagsik88 Ich rządy były słabe i mam nadzieje ze oni nie dojdą do władzy juz nigdy,to samo tyczy się PIS.

1

@Mns21 Ich rządy były dobre, a nie słabe. Z jakich powodów ich oceniasz, że były słabe?

1

@Bagsik88 Naprawdę uważasz ze ich rządy były dobre?To nie mamy o czym gadać.
Np afery za ich rządów.

1

@Mns21 Może nie dobre, ale też nie jako złe.

Afery jakie np.? Te z artykułu?

0

@Bagsik88 Np Ambergold,afera podsluchowa.

3

@Bagsik88

Sam nick już wiele mówi ;)

Tylko za rządów PO wpłacaliśmy mniej do Unii, a więcej dostawaliśmy. Teraz powoli sytuacja się odwraca i można zrobić duże uproszczenie że to wina PIS'u (bo po części tak jest przez walczenie z wszystkimi w UE), ale nie jest to cała prawda.

Co mnie obchodzi ile kosztowało Emirates? Mnie obchodzi to, że u nas poszedł wałek i w cholerę przepłacili. A z tym drugim przykładem to już dałeś ostro :D W Rosji jeszcze większa korupcja niż u nas.

Umowa z Gazpromem to jawny przekręt, za który nikt nie beknął, a Lepper miał na to dowody i go sprzątnęli. Zobacz sobie jeszcze ile osób w dziwnych okolicznościach za ich rządów traciło życie.

Ciech - przecież to nie chodzi o to że go sprzedali bo były straty tylko że zrobili to zdecydowanie poniżej wartości rynkowej. Zresztą jak większość prywatyzacji wtedy.

Stocznie, LOT był nierentowne, nagle się to opłaca. Cud ? Nie po prostu ktoś zaczął robić inaczej niż chce Pani Merkel. Za rządów PO żadna decyzja nie została podjęta wbrew interesowi Niemiec.

Pro Civili - A to Komorowski nie był w PO? Nawet był prezydentem z tej partii. Tusk wcale nie lepszy tylko że jeden brał kasę od Ruskich a drugi od Niemców. Jakby mogli to by wszystko sprzedali. Przecież za darmo Tusk posadki nie dostał w UE. Musiał mieć poparcie Merkel, ciekawe czym sobie na to zasłużył ? ;)

1

@Mns21 Amber Gold - Od grudnia 2009 roku Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegała, że Amber Gold nie posiada zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem.

1

@Gustlik89 Naprawdę bawi mnie jak ktoś mówi ze rządy PO-PSL były dobre albo nie były złe,PiS teraz ich przescignął.

0

Gdybyś zrozumiał w jakim czasie rządzili, to uznałbyś te rządy za przynajmniej poprawne. Nie będę już wracał do przeszłości, bo jest to bez sensu, nie można natomiast dopuścić do tego, że PiS będzie miał w rękach prezydenta, nieważne kto będzie w drugiej turze z obecnym, zagłosuję przeciwko Dudzie. Generalnie gdybym mógł usunąć z polityki dwie postacie byłby to Kaczyński z jego wendetą i nieudacznik Ziobro, reszta to marionetki i sumienie ich ruszy za kilkanaście/kilkadziesiąt lat jak będę musieli spojrzeć w lustro, albo w oczy dzieciom i wnukom. Pozdrawiam i życzę spokojnej niedzieli.

2

@Bagsik88 Afera taśmowa
Afera hazardowa
Afera wyciągowa
Afera autostradowa
Afera stoczniowa
Afera Elewarru
Afera z informatyzacją MSW
Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa “wybieranie” jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców.

1

@Gustlik89 co Ci nie pasuje w moim nicku?

Jakoś nie odniosłeś się do tego co dobrze zrobili czy Amber Gold.

Dostawali z UE za PO najwięcej? Dostawali, więc napisałeś głupotę.

Czyli wszędzie była korupcja, skoro stadiony kosztowały podobnie.

Lepper nie zginął przez wiedze o tej umowie.
To sobie sprawdź jak to wygląda za PiS-u czy wcześniej SLD itd.

Ciech - firma przynosząca ogromne straty ile jest warta?

Żadna - a podajesz umowę z Gazpromem.
LOT - PO wprowadziło plan naprawczy, ratowali spółkę, jak Mikosz zaczął mówić o sprzedaży to poleciał. Cud, za PiS-u od razu był sukces.
Stocznie - nie pasuje do teorii?

Pro Civili - czy ja tak napisałem? Mocno wątpliwa instytucja, ale jej działanie w Polsce było głównie przed panowanie PO.

Rozumiem, że masz na to potwierdzenie, że Tusk przywoził tak kasę z Niemiec?
Sumliński, wielki przeciwnik PO, o Komorowskim podał te fakty, a o Tusku zmienił ton, snuł przypuszczenia.

2

@Bagsik88

Ty tak na serio ? Poddaje się. Do niektórych nic nigdy nie trafi. Pozdrawiam

Zobacz sobie kto to był Bogusław Bagsik - nawiązując do nicku

3

@Mns21 Naprawdę bawi mnie to jak ktoś podaje takie rzeczy, bez sprawdzenia.

Do tego jak minus podaje katastrofę smoleńską.

Atak na OFE: Rząd przyjął zmiany, w ramach których zlikwidowano część obligacyjną OFE i wprowadzono dobrowolność, jeśli chodzi o dalsze przekazywania przyszłych składek do OFE. Dzięki reformie udało się zapewnić zarówno bezpieczeństwo finansów publicznych, jak i przyszłych emerytur. Jakoś do tej pory, nie zostało to zwrócone, nawet w części.

Afera podsłuchowa: Tusk nikogo nie zwolnił ze stanowiska, oddał polityczną inicjatywę, ograniczając się do wniosku o wotum zaufania w Sejmie. "

Afera hazardowa: Premier Tusk zwolnił ze stanowisk wszystkich zamieszanych w aferę, przeforsował szybkie uchwalenie radykalnej ustawy antyhazardowej, a także zgodził się na powołanie sejmowej komisji śledczej.

Afera wyciągowa - Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu umorzyła właśnie śledztwo wobec biznesmena Ryszarda Sobiesiaka, jego syna Marka oraz byłych polityków PO Zbigniewa Chlebowskiego i Marcina Rosoła zamieszanych w aferę wyciągową.

Afera autostradowa - Jarmuziewicz za to poleciał.

Odnośnie zadłużenia: https://www.gov.pl/web/finanse/zadluzenie-skarbu-panstwa

Tak jak napisałem wyżej, ich rządy nie były idealne, popełniali błędy.

Zrobili sporo dobrego, ale były też minusy. Czy ktoś z tych afer siedzi, ma zarzuty?

3

@Gustlik89 Ty tak serio? Był też królik z kreskówki. Więc które miało wpływ?

Podajesz się bo nie masz argumentów? Do niektórych nic nigdy nie trafi. Pozdrawiam.

0

@Bagsik88 Bawi mnie to jak ludzie mówią ze ich nie rozliczyli.PO tez miało rozliczyć rząd w latach 2005-2007, i kogoś rozliczyli?Nie.Wiec lepiej nie pisz mi a jakimś rozliczaniu,zarzutach bo to jest kpina.

1

@Mns21 Gdzie PO mówiło o rozliczeniu PiS-u za te lata?

2

@SzahMatt Przeciez podniesienie wieku emerytalnego bylo swietna decyzja ktora pokazywala, że rzad mysli rzeczywiście o przyszłości a nie o poparciu.

0

@Bagsik88 No mieli ich rozliczyć i nic z tego nie wyszło.

1

@Mns21 Jakieś potwierdzenie tego?

3

@HansLanda O jakiej przyszłości? Ta decyzja nie była w żaden sposób uzasadniona i pomijam całkowicie moralność takiej decyzji, bo ludzie mogli zwyczajnie czuć się oszukani. Taka decyzja ma uzasadnienie tylko i wyłącznie gdy pieniądze które się zyska przeznacza się na jakiś cel, a nie po prostu podniesnie dla samego podniesienia. Jeśli według Ciebie podniesienie wieku emerytalnego z roku na rok jest dobre to podnieśmy do 100 lat, co tam. Do tego podnieśli VAT i co oni z tymi pieniędzmi zrobili? Służba zdrowia zdechła, wojsko jak nie miało kasy tak nie ma, można wymieniać bez końca. Najpierw ograbili ludzi z pieniędzy, a później chwalą się że wybudowali x autostrad, x dróg itd. No super rząd, co byśmy bez niego zrobili. A w urzędach dalej trzeba miesiącami czekać na decyzje, nic się nie da zrobić przez internet, prawo jest beznadziejne, sprawy sądowe ciągną się latami, firmy muszą zatrudniać kancelarnie prawne i księgowe, bo człowiek nie jest w stanie sam prowadzić firmy.

2

@SzahMatt No podniesmy do 100. Kazdy rozsadny czlowiek ci powie, że to kwestia czasu jak ten system nie bedzie wydolny i sie go o prostu usunie. Ludzie zyją dluzej wiec naturalna koleja rzeczy jest zwiekszanie wieku emerytalnego. To byla jedyna dobra decyzja i co wazne nie podjeta tylko po to by zdobyc poparcie! W odroznieniu od tego co robi Pis. Jesli czlowiek nie jest w stanie sam prowadzic firmy to jest idiotą xD No ale zazwyczaj tacy biorą sie za prowadzenie działalności.

1

@SzahMatt ty nie czytasz tego co jest napisane, powtarzasz jakieś slogany.

Wydatki NFZ na ochronę zdrowia: 2006 r. - 36 mld zł
2007 r. - 40,1 mld
2014 r. - 63,6 mld zł (wzrost o ok. 76% w stos. do 2006 r.)

Wydatki na onkologię (wartość zawartych umów we wszystkich rodzajach świadczeń): 2006 r. - 1,6 mld zł
2007 r. - 2 mld
2014 r. - 4,5 mld zł (wzrost o ok. 181% w stos. do 2006 r.)

Liczba zadłużonych szpitali:
2006 r. - 574
2007 r. - 515
2014 r. - 311 (spadek o ok. 46% w stos. do 2006 r.)

Nakłady na modernizację armii
2001 r. - 1,185 mld zł
2006 r. - 3,898 mld zł
2007 r. - 5,610 mld zł
2013 r. - 5,913 mld zł

Nakłady na inwestycje kulturalne
2006 r. - 102,47 mln zł
2007 r. - 111,87 mln zł
2014 r. - 353,89 mln zł

Wydatki na szkolnictwo wyższe
2006 r. - 9,94 mld zł
2007 r. - 10,72 mld zł
2014 r. - 15,11 mld zł

Ponad 1800 km autostrad i dróg ekspresowych oddanych do użytku od listopada 2007 r. Budowa ponad 2600 Orlików. Modernizacja 89 dworców i 5,4 tys. km torów kolejowych. Modernizacja 10 lotnisk. 90 wybudowanych lub zmodernizowanych komend od 2013 roku. Budowa 12,6 tys. km sieci szerokopasmowego internetu. Modernizacja 2000 ośrodków naukowych. Udane przygotowanie i organizacja EURO 2012.

Na to nie wydali kasy?

Wydłużenie wieku emerytalnego
Od 2013 r. stopniowo zrównywany jest i podwyższany wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Docelowo będziemy pracować do 67. roku życia. Reforma była potrzebna ze względów demograficznych - w latach 2010-2040 liczba osób w wieku produkcyjnym spadnie o 4,9 mln. Brak reformy groziłby zachwianiem bezpieczeństwa emerytalnego Polaków.

Dla przedsiębiorców wprowadzono m.in: portal biznes.gov.pl i CEIDG.


Na przełomie lat 2012/2013 Ministerstwo Sprawiedliwości przeprowadziło szereg dużych reform organizacyjnych – m.in. zmniejszenie ilości stanowisk funkcyjnych w sądach rejonowych oraz ograniczenie roli sędziów do zarządzania orzecznictwem, a nie sprawami administracyjnymi sądu (funkcje te przejmują dotychczasowy dyrektorzy finansowi).

0

@DonMatteo901
Musialy byc takie na Euro. Lepiej ze sa niz ich nie ma.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?