La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1067 Culés

36

Pisowi można wiele zarzucić, ale jak sobie pomyślę, że teraz premierem byłby Tusk, prezydentem Komorowski, a ministrem zdrowia pani Kopacz to jednak się cieszę, ze ta epidemia przypadla za rządów PISu. Niestety jeszcze długo w Polsce będzie się wybierać między mniejszym złem

93

@LukaszFan Boże ci znowu najazd na Kopacz i Tuska... PiS za to sobie fantastycznie radzi, brak działań prewencyjnych, zamknięcie kraju, niewydolna służba zdrowia, brak sprzętu ochronnego. PiS działa taką bazą jaką może. PO sobie poradziła z ogromnym kryzysem finansowym. Za czasów Kopacz wystąpiła też epidemia świńskiej grypy i nie było dramatu, a zachorowało około 300 tys. osób. Nie gloryfikuje rządów PO, ale nie pieje z zachwytu nad tym co robi PiS.

87

@LukaszFan Za nich też przecież była epidemia świńskiej grypy. Wtedy min. sprzeciw Kopacz doprowadził do słusznej decyzji niekupienia trefnych szczepionek, które WHO kupiło po nacisku przez koncerny, mimo sceptycznych opinii badaczy.

2

@LukaszFan ja bym dał władzę osobom bogatym - nie będą mieli powodu, żeby okradać państwo i brać dla siebie, proste

3

@LukaszFan może warto zacząć od siebie i zacząć głosować na najlepszą według Ciebie opcję polityczną? Z takim podejściem nigdy nie skończymy tych popisów POPiSu

1

@sebasek99 dokładnie, a jako ciekawostka dodam, że WHO jest w rękach firm farmaceutycznych

67

@Hubertusk Już się nie da czytać tej demagogii zwolenników PiS, że za PO mieszkaliśmy w szałasach, nie było niczego i tego, że rząd PiS dał człowiekowi godność. Kaczyński jedyne co osiągnął to podzielił obywateli w myśl zasady, kto nie jest z nami jest przeciwko nam.

2

@Hubertusk I tak i nie. Lobbing, jednak nie jest aneksją.

1

@tobiasson92 Napisz jak możesz jak to Po poradziła sobie z tym kryzysem ?Jaka to pomoc była ?

10

@urbipl Nie przeszkadzanie biznesowi i trzymanie się mechanizmów rynkowych, w tym zliberalizowanie Kodeksu pracy. Szczegóły można sobie sprawdzić w ustawie antykryzysowej z 2009 r. Konsultacje ustawy antykryzysowej z przedsiębiorcami. Dziś PiS rzuca projekt i tak wygląda konsultacja, a każdy kto się nie zgadza z projektem jest traktowany jako wróg publiczny numer 1.

34

@LukaszFan Faktycznie mamy ,, raj,, w Polsce. Rząd nie może , lub nie chce kupić więcej testów na wirusa, ludzie postronni muszą karmić lekarzy , firmy darmo szyja maseczki , a ci ,,mężowie,, stanu z pisu , myślą tylko o wyborach ,a nie o ludziach . DLACZEGO 2 MILIARDY DALI NA TVP ,ZAMIAST NA SŁUŻBĘ ZDROWIA????????????????

0

@sebasek99 w 2010r podczas epidemii świńskiej grypy wyszło na jaw, że eksperci, którzy dostają honoraria od firm farmaceutycznych, są członkami naukowych komitetów doradczych WHO. A komitety te zaleciły ogłoszenie alarmu epidemiologicznego najwyższego stopnia. Koncerny te produkowały własne szczepionki przeciwko A/H1N1.

15

@tobiasson92 pis dziala propaganda. Niby 1000 osob zarażonych na 25 tys testow a w niemczech w tydzien 500 tys testow. Nie ma sie co cieszyc z tym pisem

4

@tobiasson92 No dobra czyli mają teraz nie pomagać biznesowi żeby się nie mieszać ?Ja pamiętam z tego okresu umowy śmieciowe i umowy o pracę przez agencję. Jaki wkład finansowy przeznaczyli?Co tam tak Cię urzekło?

8

@urbipl miał 10 lat, i nie wie co było wtedy.
P. S zgadzam się co do przedmówców że takie gadanie, , a PO bylo gorsze, a PO nie zrobiło tego,, jest strasznie żałosne.

Jedyną rzeczą jaką chwalę w pewnym sensie i podziwiam jest to że podnieśli wiek emerytalny. Trochę o tym poczytałem i nie była to głupia decyzja, troche źle przeprowadzona, ale mimo wszystko w pewnym sensie słuszna.

1

@tobiasson92 Nie wiem czy wiesz ale podczas tego kryzysu Tusk kontaktował się z Kaczyńskimi żeby się ich poradzić co dalej robić i razem dojść do konsensusu a czas kryzysu. Proponował nawet zaprzestanie walki i rozejm aby wspólnie z Pisem wybrnąć z tej sytuacji. Nawet sam Tusk tego nie ukrywał w wywiadach.

7

@tobiasson92 Po 8 pamiętnych latach rządów PO dalsze popieranie tej parti to plucie sobie samemu w twarz moim zdaniem, przynajmniej dopóki calkiem ta partia sie nie oczyści.
A PIS jak to PIS, większość afer pewnie wyjdzie gdy stracą władze albo i nie, wtedy będzie można ocenić czy są tak nisko moralnie jak PO czy jednak trochę wyżej, przyjdzie czas :)

2

@Chaoss Wiem ,tu nie chodzi o przekomarzanie się ale człowieka szlak trafia. Jak niektórzy myślą że wszystko jest wina Pisu a ja pamiętam gorsze czasy.Co do wcześniejszych emerytur wydaje mi się że każdy powinien sam za siebie decydować a decydujący powinien być staż pracy.

3

@Hubertusk Ale nie wszyscy. Nie podawaj proszę jakiejś nie wiadomo skąd informacji, ponieważ wyniki przesłuchania z 2010 r. w Radzie Europy nie były aż takie drastyczne.
Naciski pewnie, że i były. Może jakieś łapówki. Lecz przekupienie całego Komitetu Wykonawczego - ludzi z 34 krajów - jest niemożliwe i nawet zbyt ryzykowne.
Dlatego napisałem to co wcześniej. Wpływ osiągnąć mogą, ale to nie jest tak, że na Jana przepchną cokolwiek co chcą.

15

@urbipl Dzięki temu co nazywasz umowami śmieciowymi miałeś wtedy pracę. Teraz mieć jej nie będziesz. Alternatywą dla umowy cywilnoprawnej jest w ogóle brak pracy. Nie zawsze rozdawanie kasy jest skuteczną formą walki z kryzysem. Powinno się zmienić absurdalny system podatkowy oparty na opodatkowaniu pracy. Wprowadzić decentralizację zadań i doposażyć samorządy w możliwości lokalnego zwalczania kryzysu. Wtedy w 2009 roku pakiet PO był spory i ogólnie poddany szerokim konsultacjom. Dziś propozycja rządu wygląda tak:
-pomoc tylko dla mikroprzedsiębiorców, a dla małych i średnich praktyczna żadna nie mówiąc o dużych przedsiębiorstwach
-koszty najmu mają ponieść wynajmujący
-podatek cukrowy i płaca minimalna na obecnym poziomie zostaje
-13 i 14 dla emerytów zostają
-okradamy niepełnosprawnych i fundusz gwarantowanych świadczeń pracowniczych
-łamanie praw obywatelskich i ich ograniczanie w imię walki z kryzysem
-ceny regulowane rodem z komuny
-zamrożenie opłaty abonamentowej (22,70 zł nie ratuje nikogo)
-podatek od zysków kapitałowych zostaje
-odpłatne wakacje kredytowe
-pożyczka do 5 tys. zł, która na nie wiadomo na co ma wystarczyć
-obniżka stóp procentowych w sytuacji wysokiej inflacji (większość ekonomistów odradzała takich ruch RPP)

0

@tobiasson92Ja się pytałem o Po wiesz czemu nic nie napisałeś?Bo nie ma co .Ja w tamtych czasach miałem już umowę o pracę,każdy następny przychodził przez agencję. Ja nie będę Ci pisał co Po zawaliło bo nie o to teraz chodzi .W tamtych wspaniałych czasach dla Ciebie 2 mln ludzi wyjechało za chlebem a to kapitał do odrobienia przez parę pokoleń.Pracę będę miał lepszą czy gorszą ale tamte czasy mnie nauczyły że można liczyć tylko na siebie. Ja nie żyje na kredytach mam trochę odłozone. Minimalna moja i żony wystarczy nam na normalne życie.

7

@urbipl Wszystko jest w ustawie z 2009 roku. Nie chce mi się przepisywać jej poszczególnych regulacji. W każdym razie nie było regulowanych cen, ograniczania wolności obywateli, wprowadzania nowych podatków i rozdawnictwa społecznego na wybory. Mówisz, że za PO wielu Polaków wyjechało za chlebem. To nie do końca prawda, ponieważ wyjeżdżali już wcześniej. Za PiS jakoś ci, którzy wyjechali też nie wrócili. Kryzys finansowy w tamtych czasach dotknął wszystkie państwa. Jak na to co mieliśmy poradziliśmy sobie całkiem nieźle. To dobrze, jak zarobki twoje i żony wystarczają do życia bez kredytu. Oby tak pozostało.

0

@urbipl Ale z czym tu dyskutować? Rządy PIS są w tej chwili lepsze niż PO bo ciężko żeby nie były i pewnie większość się z tym zgodzi ale chodzi o to że robią wszystko żeby ich jednak przebić. Poprzeczka jest ustawiona bardzo wysoko, ale przez 5 lat wydaję się że PIS może dokonać niemożliwego.

0

@tobiasson92 Nie jesteś w stanie wymienić nawet 1 konkretnego przykładu lejesz wodę. Chcesz płacić więcej a tylko jeden podmiot będzie na tym zarabiał?Możesz się zarazić jak chcesz jak Ci nie pasuje ograniczenie swobody.Ile podatków wprowadziło Po ?Ja nie jestem jakoś szczególnie za Pisem bardziej nienawidzę Po .Tamten kryzys to były niepokryte kredyty to coś zupełnie innego.To rozdawnictwo dla najbardziej potrzebujących napędziło gospodarkę bo zwiększył się popyt.

2

@tobiasson92 akurat śmieciowki to największe zło jeśli chodzi o rynek pracy.
Nie spotkałem się jeszcze z przedsiębiorcą, któremu prowadzenie firmy się opłaca w Polsce- taka ciekawostka.

No może jeden, ale to bliski kumpel, więc mówi jak jest.

0

@kamiVeB No większość szczególnie tu, się nie zgodzi.Ja Ci napiszę tak ludzie kłamią liczby nie na razie PiS ma liczby najlepsze od lat 90.

14

@urbipl PiS trafił na świetną światową koniunkturę gospodarczą, więc te liczby nie są ich zasługą. Wystarczy spojrzeć na ustawy, ani jednej głośnej ustawy, która wspomagała by gospodarkę. Wbrew przeciwnie, mnóstwo nowych podatków, kolejne administracyjne utrudnienia i socjalizm. Mamy ok 3,5 rocznie wzrostu gospodarczego w Polsce, a moglibyśmy mieć o wiele, wiele więcej, jak chociażby Rumuni. PiS strasznie rżnie gospodarkę.

0

@tobiasson92 Ja dalej nie mogę uwierzyć że ludzie popierają PO po tych 8 latach beznadziejnych rzadow, trzeba ludziom przypominać żeby znowu nie poszli i nie głosowali na bandę PO-PiSu.

0

@darek60 a ile dali na służbę zdrowia wiesz?

0

@urbipl bo niestety są tacy co potrafią tylko narzekać narzekać i krytykować

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@aleksandrowielki Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. Wystarczyło nie kraść. Ciebie też nie zastanawia dlaczego raptem spółki państwa zaczęły przynosić dochody i polepszyła się ściągalność podatku VAT.

konto usunięte

3

@LukaszFan Ludzie którzy uważaja że pis jest lepszy niż po lub odwrotnie po lepsze niż pis są debilami nie potrafiącymi myśleć. Te partie w sprawach najważniejszych głosują tak samo.

1

@LukaszFan
Co Ty pierdzielisz czlowieku. Ladnie masz sprany lebek propaganda Pislamu.

1

@tobiasson92
Dokladnie sprane lby maja propaganda sukcesu :)

Zobaczymy jak super Pis poradzi sobie w wypatkami :) bo oszczedzac trzeba a nie pompowac kase. A o tym sie nie mowi.

0

@sebasek99
Byl tez nie maly kryzys swiatowy o tym nikt nie pamieta:)
Zobaczymy jak Pislam sobie poradzi z kryzysem.
Wtedy tylko krytykowal ze trzeba pompowac kase a nie oszczedzac. Teraz ciekawe z czego wpompuje :)

0

@Chaoss
I odebrali czesc przywilejow mundurowym ktore znow Pis dal :)

0

@urbipl
Tak by moglo byc w systemie ze ty pracujesz na swoja. A mamy system ze teraz pracujemy na naszych rodzicow lub dziadkow.

0

@tobiasson92
Kto by nie zadzil by ludzie wyjechali. Bo rynki pracy sie otworzyly ! Lepszej pracy

0

@urbipl
Wyjechali bo rynki pracy sie otworzyly kolego. Kto by nie zadzil to by ludzie wyjechali :) chcieli poznac nowe i zarabiac. Pis tez zadzil ponad 2 lata wtedy i wtedy tez multom wyjechalo.
Na lepsze czasy pracuje sie pokoleniami ! To ludzie tworza leosze nie rzadzacy.

2

@aleksandrowielki
Taa, gadanie jak całe poko. Jak rządził pis pierwszym razem to trafił na cudowną koniunkturę, jak rządziło po to trafiło na wielki kryzys, a jak znowu wygrało pis to jest dobra koniunktura :D
Ale farciarze.
Przypomnę tylko, że rząd Tuska żeby utrzymać "zieloną wyspę" wyprzedawał Polskę jak tylko mógł (całe szczęście nieudany był zamach na KGHM i Lasy Państwowe).
Obecny rząd INWESTUJE ogromne pieniądze, trzeba być niedouczonym żeby tego nie wiedzieć i pisać takie bzdury jak Ty. Wystarczy przeczytać np. Wyborczą aby się o tym dowiedzieć. Prosty przykład - porównaj sobie ile złota zostało zakupionego za rządów pis, a ile za po. Tusk chciał sprzedać LOT - czym teraz Polacy wróciliby do kraju?

Wracając do pandemii. W 2009 roku gospodarka nie ucierpiała w takim stopniu jak ucierpi obecnie (m.in. przez kwarantannę która nie była nałożona na cały kraj w 2009 roku).
Akurat jeżeli chodzi o sprawy administracyjne to dużo łatwiej jest uzyskać pomoc/dofinansowanie do nowej działalności dla nowych przedsiębiorców niż było to za poprzednich rządów. Zostało wprowadzonych wiele ulg, obniżenie podatków dla małych, ale tego nie mówią w tvn.

2

@LukaszFan Fajnie się czyta waszą dyskusje na temat tego, w której dupie mniej śmierdzi, pełowskiej czy pisowskiej.
A gdyby zamiast tego zgodnie stwierdzić, że kraj potrzebuje zmian i wyleczenia władzy z tej postkomunistycznej hołoty.
A nie, no tak, to za dużo zachodu ;)

0

@Losiex Fajnie, stwierdzam tak. Co dalej?

2

@LukaszFan Zazwyczaj nie odpowiadam na tego typu komentarze, ale krew się we mnie gotuje. Jak można się cieszyć kiedykolwiek, że PiS jest u władzy?

Tak w skrócie
- Obywatelom wmawia się, że nie powinni nosić masek, tylko chorzy. Tymczasem każdy poseł w masce, glosowanie rozrzucone po całym sejmie

- Chorzy, którzy nie maja wszystkich objawów + kontakt z kimś z zagranicy, osobom które przebywają w kwarantannie oraz członkom rodziny osób chorych nie należy robić testów na koronawirusa, bo to wprowadza chaos

- 10 tysięcy testów tygodniowo w Polsce vs 300 tysięcy w Niemczech, ale spoko, minister ma podkrążone oczy xD

- Prowadzisz firmę, płacisz zusy, podatki, dajesz zatrudnienie - odroczony zus na 3 miesiące, gdzie masz się prosić urzędnika, a jak się nie podoba to zamknij firmę

- Jesteś patologią, nie pracujesz, zerowa przydatność dla społeczeństwa - masz tu 500+ w czasach pandemii, potrzebujesz tego jak nikt inny nasz kochany wyborco.

- zakaz handlu środkami ochrony osobistej i dezynfekcyjnymi przez internet - jedyny prawilny płyn rządowy niedostępny na żadnej stacji Orlenu, maja niby zwiększyć produkcje, nie wiadomo kiedy i gdzie ma

- rząd wysyła do Alibaby żądanie zablokowania sprzedaży na teren Polski masek ochronnych, żeby walczyć z jakimiś niby spekulantami, później ministerstwo tłumaczy się na TWITTERZE, ze Chińczycy ich źle zrozumieli
0

@LukaszFan Gościu skasował 60 groszy za wpis a wy tu jakieś dyskusje poważne prowadzicie.

0

@Calc
A ile płaci Budka z wpadką Małgorzatką? 90 groszy, że tak zajadle ich bronicie? :D

2

@urbipl Słuchaj "mądralo" to jakie są czasy nie do końca zależy od polityków, a zwłaszcza nie od polityków państw 4 czy 5 kategorii jak Polska.
Od 2009 roku był rozwój na świecie po kryzysie i wszystko rosło, a kulminacja tego cyklu przypadła akurat na czas rządów PiS w Polsce. Więc to jak się gospodarka rozbujała to nie jest zasługa ani Pana Kaczyńskiego ani Morawieckiego tylko ogólnej koniunktury na świecie i pracowitości polskich przedsiębiorców i ludzi, których zatrudniali.
I teraz ten cykl się kończy. Mamy w końcu beczkę prochu, która odpaliła światowy kryzys. I zobaczysz, że będą czasy gorsze niż za tego wstrętnego PO.

0

@urbipl Zarabiasz minimalną i jeszcze odłożyłeś z tego kasę na czarną godzinę i się nie martwisz? W 2009 miałeś już umowę o pracę, a dziesięć lat później dalej pracujesz za minimalną?

0

@LukaszFan
Jakieś argumenty na te bzdury?

1

@MrLukass Mam dziecko, przyjmuje 500+, nie jestem patologią.

Co do tych upadających firm rozwala mnie to że mija tydzień i firma pada. Ja nie pracuję w wielkiej firmie ale prezes powiedział że przez 10 lat istnienia firmy zarząd odkładal na czarna godzinę żeby przetrwać.

Większość małych firm żyje z dnia na dzień i nic nie oszczędza, konsumuje, bierze fury w drogie leasingi, wali co 2 miechy za granicę A później płacz bo kredyty nabrane tydzień przestoju A on polski Janusz kapitalizmu nie ma z czego żyć.

0

@betonito A co miał Ci prezes powiedzieć? :D

0

@kylo12 Nie zarabiam minimalnej. Chodzi o to że na wypadek kryzysu takiego jak teraz minimalna moja i żony wystarczy na normalne życie .Bez jakiś większych wydatków a na nie mam odłozone. Chodzi mi o to żeby nie żyć na kredytach.

0

@Gitarkafcb hahaha a co ich będzie motywować do pracy?

0

@Gargamel01 Możesz sobie w to wierzyć naiwniaczku. Ja nie ,cześć.

1

@tobiasson92 jeszcze bardziej liberalny kodeks pracy? Może od razu powrót do XIX wieku, do pracy dzieci? Jakie liberalne głupoty masz w głowie.

1

@LukaszFan To co by takiego było? Z głodu umierales za ich kadencji? Teraz masz premiera, który przez kupę lat teczki za Tuskiem nosił a nawrócił się cudem, jak PiS do władzy doszedł. Permanentny kłamca.
Prezydent z głupkowatym wyrazem twarzy bez własnego zdania, notariusz na zlecenie Kaczyńskiego. Tylko minister zdrowia ma teoretyczna przewagę, bo gorszej osoby na tym stanowisku od Klepaczki nie było chyba w całej historii tego kraju.

1

@LukaszFan Powiem tylko jedno: 70 miliardów dla banków, 7 - na ochronę zdrowia. 70, jebanych miliardów.

0

@LukaszFan nawet mi cię nie żal.

0

@MrLukass Zgadzam sie z argumentami, ale nadal uwazam PIS za mniejsze zło wzgledem PO, tylko tyle :)

0

@th@les Podaj mi argument Komorowskiego nas Dudą i Tuska nad Morawieckim. Sam z tego grona szanuje tylko Dudę, ale po tym jak Tusk przez tyle lat pluł obywatelom w twarz nie ogarniam jak ktoś jest w stanie go popierać, albo ktoś ma słaba pamięć albo tęskni za tą obłudą :)

0

@tobiasson92 to popatrz na UK, Niemcy czy Wlochy, tam wladza lepiej sobie radzi, znajac te marionetke Europejska Tuska to by bral przyklad i dzisiaj bysmy wywozili zwloki ciezarowkami jak w Italii

0

@tobiasson92 swinska grypa zostawila w Polsce 186 zmarlych osób. PO miala timing kryzysu z najwieksza kwota funduszy europejskich.

« Powrót do wszystkich komentarzy