La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1101 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

11

Wyniki do Sejmiku są nadwyraz zaskakujące.
Kompletnie nie przypuszczałem, że w lokalnych wyborach Konfederacja pokona Lewicę, a KO przegra z PiSem. No i wynik TD wydaje się...bardzo słaby. Spodziewałem się czegoś takiego:
KO 34%, PiS 28%, TD 18%, Lewica 10%, Konfa 5%, inni - 5%

Coś takiego. Konfa nie ma dołów, a Lewica i TD wręcz przeciwnie. Konfa u mnie nikogo nie wystawiła na burmistrza, do rady miasta a nawet do rady powiatu! NIKOGO. Takie doły ma Konfa w powiecie oleśnickim xD jedynie do sejmiku wojewódzkiego dali.
Lewica dała wszędzie. Oczywiście pod inną nazwą, ale mieli i na burmistrza i do rad miasta i powiatu i oczywiście do sejmiku. Znacznie mocniejsze doły mają, a finalnie przewalili w sejmikach z Konfą xD

@mekston @barcelonaLM @Kgorecki2500 @tomek8756 @tbas

11

@michal26 sondaże jednak dawały wygraną PISowi, więc dziwny vibe miałeś że aż takiej przewagi KO się spodziewałeś

10

@michal26 co ciekawe Konfa ma swojego kandydata w drugiej turze w Bełchatowie. Patryk Marjan zdobył najwięcej głosów w całym mieście

0

@mekston fakt - nie śledziłem aż tak sondaży. Po prostu myślałem, że w sejmikach mimo wszystko pójdzie lepiej KO

0

@zadafcb myślę, że wygra wybory tam, bo miał znaczną przewagę.

11

@michal26 ale przecież PO idzie do przodu a PIS traci, nie odbili żadnego sejmiku, stracili kilka, nie mają prezydenta żadnego większego miasta, nie mają żadnej realnej władzy.
Zasadniczo wybory są na korzyść koalicji rządzącej a PIS jest w odwrocie, tylko nie można wyciągnąć większych wniosków z samego rozkładu, bo samorządowe wybory są specyficzne i zawsze mają niską frekwencję, a PiS ma bardzo zmobilizowany elektorat twardy. Wśród młodych już jest gorzej bo praktyka utrudnia głosowanie. Ja np. musiałbym lecieć do drugiego powiatu bo mieszkam gdzie indziej niż mam meldunek.

2

@michal26 W sumie co za róznica, najważniejsze że te obie skrajności (Lewica i Konfa) są na ostatnich miejscach z większych ugrupowań. I niech tak zostanie.

7

@michal26 ja naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć co siedzi Ci Michał w głowie. Budowanie narracji, że każdy słabo tylko konfa git to tkwienie w Twojej bańce, co regularnie pokazujesz na tej grupie.

Nie ma żadnych znaczących ruchów elektoratu, jedynie lewica lekko na minus, co mnie wewnętrznie cieszy. Konfederacja według mnie zaliczyła kolejną porażkę, przecież tak chcieli decydować w każdym sejmiku o tym kto będzie rządził, ale wiem że znajdziesz zaraz jakiś argument temu zaprzeczający.

Zwróć uwagę na frekwencję, w przypadku większej frekwencji wzrosłoby 3D i pewnie KO, bo to głównie młodzież nie poszła na wybory.

Podsumowując wybory bez zaskoczeń lewica słabo, konfederacja dalej jest memem i mała frekwencja.

1

@michal26 A ja wynik KO oceniam na taki jaki pokazywały sondaże. Raczej wynik Pisu troche wysoki, ale to wina frekwencji. Co do Konfy, Lewicy, ani jedni ani drudzy nic w tych sejmikach znaczyc nie beda, wiec mnie to obojetne. Dobry wynik 3D i w duzej czesci Sejmików, 3D musi sie dogadać z KO, a to dobrze wróży bo nie chciałbym by jedna partia decydowała sobie o wszystkim.

1

@michal26 no nie mów że zaskakujące, bo kreujesz się tu na politycznego wyjadacza, a zaskakuje cię coś co było oczywiste.

4

@Bobo25 i tak możemy w kółko. Ja sam nie lubię skrajności (choć jestem za Konfą, bo najbliżej mi poglądowo, ale np. Korwin jest już dla mnie nie do przejścia), ale jak patrzę na centrum w postaci PiS, czy PO, to ludzie kochani...tak dalej być nie może xD

1

@chlip1 no jak każdy słabo, jak właśnie z mojego wpisu wynika, że PiS i Konfa pozytywnie zaskoczyli, bo spodziewałem się znacznie słabszego rezultatu. A tu się okazało, że osiągnęli dobry wynik jak na nich i to co się ostatnio wokół nich działo.

0

@tbas no właśnie kurcze nie śledziłem sondaży do sejmików za bardzo...wydawało mi się, że była mijanka, a tutaj zonk. Więc obiektywnie wyniki odzwierciedliły to, co pokazywały sondaże. Czyli tylko ja zaskoczony byłem tym, ale z własnej winy xD

0

@BorzyKrzys *kreują mnie.
Sam siebie kompletnie nie kreuje xD biadolę jedynie o polityce :)

A tak na serio. Jak mówię. Ostatnie tygodnie miałem wyjęte z życia i kompletnie nie śledziłem sondaży przez co wyniki mnie zaskoczyły. Obiektywnie jednak nie było to zaskoczeniem :)

7

@michal26 Dlatego w tym kraju nie ma "normalnej" partii na którą człowiek z czystym sumieniem może oddać głos. Jednak niebezpieczne skrajności (bo za takie uważam Lewicę i Konfę gdyby mieli rządzić i realizować wszystkie swoje postulaty) wg MOJEJ opinii należy trzymać jak najdalej od kwestii kluczowych decyzji dla kraju.

Trochę żałuje że w wyborach nie ma głosów negatywnych, w sensie że jak nie chcesz głosować za żadną partią to możesz zagłosować przeciwko jakieś partii i wtedy taki głoś "przeciw" niejako niweluje głos "za" na dane ugrupowanie.
Jak się mówiło że część ludzi zagłosowała na KO (w parlamentarnych) tylko dla tego żeby odsunąć PiS od władzy to by w takim przypadku mogli po prostu oddać głos negatywny na PiS.

2

@michal26 Jak dla mnie całkiem dobry wynik Konfederacji. Do tego mają szansę na prezydenta, chyba, Bełchatowa.
Ale Trzecia Droga nie tyle porażka co stabilnie moim zdaniem. Jedynie porażką może być, że chyba 25% ich wyborców tym razem zagłosowało na KO

3

@michal26 Konfa na plus mnie zaskoczyła, bo to są najtrudniejsze wybory dla nich.

2

@chlip1 Zobacz jakie poparcie miała Konfa w najmłodszej grupie wyborców. Najcięższe wybory dla partii z tak słabymi strukturami i jest sukces, tego odebrać się nie da. Mało kto się łudził, że będą w każdym sejmiku decydować. Mimo wszystko wybory dla nich na plus.

1

@Lucerfi właśnie o to mi chodzi. Konfa nie ma dołów, czyli struktur lokalnych. Kompletnie. Nie mają NIC, a pokonali Lewicę, która ma świetne struktury

1

@Lucerfi z tym decydowaniem to cytat Bossiego. Jasne że małej partii jest ciężej, ale mówimy bardziej o sejmikach - tutaj nie potrzeba niewiadomo jakich struktur i myśle, że przez 5 lat istnienia partii bez problemu można takie stworzyć. Nie rozliczam konfy za to ilu zdobyli burmistrztów.

0

@Tasde "ale przecież PO idzie do przodu a PIS traci(...)" - PiS gdyby to były parlamentarne straciłby 2 mandaty, a Konfederacja zyskała by 7.
Koalicja rządząca straciłaby ok 5 mandatów... Tak PO wykrada wyborców TD, ale jako koalicja tracą.

0

@ferdas_rawa takie porównywanie mija się z celem. Charakterystyka wyborów samorządowych i parlamentarnych jest zupełnie inna. Dodatkowo na te wybory w większości poszedł najbardziej twardy elektorat + troche innych osób. Jak wiemy wybory wygrywa elektorat ruchomy. Jakiekolwiek większe zmiany w strukturze zobaczymy na prezydenckich

konto usunięte

0

@Lucerfi w jakich sejmikach będą decydować?
Bo ilu z nich to bezpartyjni

0

@chlip1 "Dodatkowo na te wybory w większości poszedł najbardziej twardy elektorat " - charakterystyka każdych wyborów jest inna. Większa frekwencja to różnica ok 1%? Tusk krzyczał jeszcze jakiś czas temu, że PiS już nie ma... a tutaj niespodzianka, jest i ZNOWU wygrali. Dlatego stwierdzenia, że PiS traci są zabawne. BO PiS jest w kryzysie i jak tak wygląda kryzys PiS to ja dziękuję.

Ja poczekam na wyniki szczegółowe, jestem ciakaw jak wyglądała frekwencja w podziale na sympatie polityczne.

Ja czytam komenatrze ludzi z środowiska KO i Oni wiedzą, że przegrali, duuży zawód. A PiS dostał tlenu, teraz wybory do EU, prezydenckie, zobaczymy jak to będzie wyglądać. Ja widzę, sporą szansę dla PiS na wskrzeszenie, bo prędzej PiS wygra niż Tusk wdroży swoje 100 konkretów.

1

@ferdas_rawa odklejka. PiS traci 4 sejmiku - super porazka KO

3

@chlip1 sukcesem PO jest gorszy wynik PiS - to jest dopiero odklejka xD

1

@ferdas_rawa wygrywa ten kto rządzi, brutalne ale prawdziwe

konto usunięte

1

@ferdas_rawa
KO + TD zdobyły więcej głosów niż w październikowych wyborach

1

@michal26 ja tam trochę żałuję, że Janek nie chciał mieć kolejnej kadencji. Jaki jest, taki jest, ale to jak miasto się rozwinęło na początku tysiąclecia to głównie jego zasługa.

0

@Monegros ale mniej niż KO+TD+Lewica - bez lewicy rządzić by nie mogli...

@chlip1 tylko, że jak koalicja padnie, to rząd przepadnie i Tusk rządzić przestanie... a na razie PO nic dla Lewicy nie zrobiło :-) A z tego co wiem, PiS od miesięcy na poziomie lokalnym zaczął się miziać z PSL...

Panowie, poczekajmy...aby pokonać PIS należy ich dobić. Nie zostali dobici... ich moralę rosną... wy zamiast potraktowac te wyborty jako przestroga ogłaszacie sukces xD taka postawa jest super, ale dla zwolennków PiS, bo w następnych wyborach pewnie znowu nie będzie takiego zrywu jak w 2023...


1

@blondasek problem taki, że Janek od lat ma tendencję spadkową. Nie jest tak aktywny i za dużo już nie działa. Dlatego liczę, że Horbacz ogarnie temat. Znam go osobiście i myślę, że właśnie będzie jak Bronś 25 lat temu

1

@michal26 PiS i PO na remis, patrząc na apetyty, to nawet porażka obu. Kolejna porażka Lewicy i rzeczywiście, duży cios dla TD. Dzisiaj 13 procent, a w 2018 roku sam PSL wykręcił 12 procent. Powoli Ludowcy mogą sobie zadawać pytania, czy aby na pewno sojusz z PL2050 nam pomaga, czy zaczyna przeszkadzać?

0

@michal26 Ja nie widzę w tym nic dziwnego, bo wyborcy Konfederacji to raczej ludzie którzy interesują się polityką i aktywnie biorą udział w wyborach. Lewica to stare komuchy wzdychające z sentymentem do pzpr, sojboje, julki i oskarki, alternatywki i inne wynalazki. Oni się nie interesują polityką to w lokalnych nie poszli głosować.

2

@ferdas_rawa Tylko, że nie można porównywać wyborów samorządowych do parlamentarnych, to zupełnie inna kategoria, rządząca się innymi prawami, więc nie przełożysz tego na mandaty w parlamencie.
I już nie mówimy tylko o frekwencji, ale najważniejszą kwestią są roszady partyjne czy niezależne komitety.
Czasami też po prostu nie ma struktur, albo struktura jest ukryta pod inną nazwą.
Toteż procenty nie mają żadnego znaczenia, liczy się wynik a ten dla PiSu jest negatywny, bo mimo wysokiego wyniki, stracili kilka sejmików, nie zyskali żadnego, nie rządzą w żadnym większym mieście.

0

@Tasde " Tylko, że nie można porównywać" no nie do końca masz rację. Jeśli mówimy o sejmikach to zasady są podobne. Tylko warto rozpatrywać wybory per województwo.
"Czasami też po prostu nie ma struktur, albo struktura jest ukryta pod inną nazwą." - dlatego patrzysz na wyniki do sejmików, tam każdy komitet wystawił listę.

"Toteż procenty nie mają żadnego znaczenia, liczy się wynik a ten dla PiSu jest negatywny, bo mimo wysokiego wyniki, stracili kilka sejmików, nie zyskali żadnego, nie rządzą w żadnym większym mieście." - tylko, że PIS odzyskał też procenty w straconych województwach. Bez rządu samorządy mają trudną robotę. Dlatego za czasów PO wiele lat temu polska wschodnia była często pomijana w dofinansowaniu. Tutaj gra idzie do sejm a nie województwa. Samorządy nic nie dają Kaczorowi, bo nie ma rządu. Natomiast wynik zwolennikom PIS pokazał, ciągle żyjemy i jesteśmy przed Tuskiem. Mówiło się, że PiS straci TVP i się rozpadnie... i się nie rozpadli.

Tusk wywalił w PiS wszystko co miał... kurz opadł i wróg dalej stoi. Właśnie to jest sukcesem PiS, że ONI nadal są na 1 miejscu a przed nami dużo ważniejsze prezydenckie i UE.

Ogólnie radość w środowisku PO może zadziałać na korzyść PIS. Eksperci są zgodni, że te wybory to żaden sukces PO, PIS ma powody aby bardziej się cieszyć.


2

@ferdas_rawa Ale patrząc tylko na wyniki sejmików, to PiS dalej topnieje, uzyskali wynik gorszy niż w październiku a PO rośnie.
I dalej to inna frekwencja (na korzyść zmobilizowanych betonów z PiSu), inaczej ordynacja wygląda, nie ma zagranicy.
Dlatego dalej te wybory to nie jest wyznacznik a utrata kilku sejmików pokazuje też degeneracje elektoratu. Wyborów nie wygrywa się samymi głosami, wybory wygrywa się odpowiednim rozkładem głosów a tu PiS umiera.

1

@Tasde "I dalej to inna frekwencja (na korzyść zmobilizowanych betonów z PiSu), inaczej ordynacja wygląda, nie ma zagranicy." - ale np: USA to beton PiSu... więc nie jest to takie czarno białe jak mówisz.

"utrata kilku sejmików pokazuje" - ale PIS ma 4 sejmiki z poparciem 40%+ a PO tylko 1 . To nie jest takie proste jak piszesz, w większości sejmików PIS może wejsc w koalicje z PSL - a to się dzieje bo Czarnek o tym mówi wprost i PO nie ma większości. A jest jeszcze Konfederacja i Bezprtyjni co byli niedawno partyjni z PiSu :-)

"wybory wygrywa się odpowiednim rozkładem głosów a tu PiS umiera." - a dlaczego umiera? :-) na razie poznałem Twoją opinię, czekam na wyniki, konkretne liczby, to będą fakty.

Problemem PiS jest to, że nie zdobywa głosów młodych, ale Konfederacja to robi... PiS to też koalicja kilku partii... naprawdę uważasz, że PiS się kończy? Ja uważam, że jest na razie pod mocnym obstrzałem, ale jak słucham, że PiS lokalnie myśli o koalicjach z Konfederacją i PSL to widzę szansę wyjścia z gówna. Konfederacja , PSL i PiS to konserwatyści, tej 3 jest bliżej do siebie niż do innych, pod warunkiem, że PiS odpuści samorządy i gospodarczo skręci w prawo. A Wiem, że Kaczyński jest w stanie to zrobić. Dla mnie te wyniki to ostrzeżenie dla PO, jeśli PO nie wyciągnie z tego wniosków, albo wyciągnie takie jak Ty, że PIS już się konczy, będę szcześliwy.


0

@michal26 u mnie to samo

0

@michal26
Frekwencja 50% i tyle w temacie
Za ładna pogoda była teraz i ludzie glosujący zazwyczaj na koalicję sobie gdzieś pojechali ????

0

@michal26 Jeśli w tych wyborach przy tak małej frekwencji PiS wygrał tak nie wiele to znaczy, że w parlamentarnych by chyba przegrali. W tych wyborach nie ma tematów aborcji czy LGBT więc większość młodych ludzi zwłaszcza kobiet miało wywalone na te wybory. Taki student za pewne nie wiedział by, że.one w ogóle są gdyby nie plakaty. Młodzi woleli zwłaszcza w miastach jechać sobie gdzieś na odpoczynek czy pobawić się niz iść na wybory a tutaj jest duży zapas głosów dla koalicji 13 grudnia.

1

@michal26
Dodam Ci jeszcze tylko jedno
W tych wyborach nie możesz wziąć zaświadczenia i wybierać np tam gdzie studiujesz
Zobacz ilu młodych ludzi nie zagłosowało
Oni tydzień wcześniej byli na święta w domu
Sądzę że termin wyborów był błędem

To pokazuje po raz kolejny że musi być możliwość głosowania na odległość

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?