La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 581 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

13

Tak dla przypomnienia jakie dobre jedzonko jest sprowadzane. Smacznego. Dobrze, że Donaldziu zrobi dobrą robotę i przepędzi te ruskie onuce z granicy.
Ps. Przydałaby się aplikacja, w której szybko można sprawdzić czy firma jest na liście importerów z Ukrainy. Może w „Poli” dorobią? Przecież nie będę jadł polskiego jak takie dobre i tanie rzeczy przyjeżdżają.


1

@ObiwanKenobi tam taka kasa wchodzi w grę ,że ciula zrobią

7

@ObiwanKenobi ważne że wódka po 9.9 zł.

3

@Dalhi i to najlepszy argument przeciw blokadom.

3

@ObiwanKenobi precz z tym ukraińskim gównem. Niech sami sobie to jedzą.

19

@ObiwanKenobi Teraz Donald to już sobie może... W tamtym roku wjechało do nas tylko ukraińskiego zboża, że będziemy je jeść przez 5 lat. Ci co mieli zarobić już zarobili.

8

@ObiwanKenobi granica musi być zabezpieczona, eksport musi iść, sprzęt wojskowy również. Kwestia, którą opisałeś, trzeba rozwiązać. Chociaż, raczej problemem nie jest już raczej to co wjeżdża, tylko to, co jest w magazynach i to, co już zjedliśmy. Rozróżniajmy więc chronienie granicy wraz z bezpieczeństwem narodowym, a słuszny protest rolników.

Komentarz usunięty

1

@mkord a wiesz, że zgniła kukurydza co została zatrzymana na granicy jakoś rok temu to do tej pory nie została zutylizowana i leży nadal w wagonach.
To musimy szybciej to zboże jeść, aby zrobić miejsce na kolejne

2

@aleksandrowielki to co już zjedliśmy problemem nie jest. A jaki to eksport idzie na Ukrainę? Ponoć teraz to wszystko co w ciężarówkach idzie to pomoc humanitarna i wojskowa.
Ale jak widać obecnie rolnicy lepiej chronią te granice niż nasze służby

4

@Comentateiro tak Donald to moja obsesja, ale nie aż taka jak ja jestem twoją.

I jak widać nawet peowcy idole nic z tym importem nie robią i też pozwalają na zalew tym syfem. Ale ty swoich idoli i tak będziesz bronił.

A myślałem, że czytasz moje wpisy i tylko czekasz aż zrobię literówkę, aby się przyczepić. Jakbyś nie zauważył to tak samo to krytykowałem wtedy jak i teraz.

Widzimy właśnie jak ostro się wziął do tego sprzątania.

1

@ObiwanKenobi Lepiej niech gnije w tych wagonach niż ma trafić na rynek.

4

@ObiwanKenobi Ostatnio to nie była literówka, ich się nie czepiam. Zmieniłeś całe słowo na inne, wypaczając zdanie.
Jak krytykowałeś to ok, ale nie pamiętam tego. Mam nadzieję, że wyraźniej niż pedofilię w Kościele. W tym temacie udało ci się wykrztusić całe 3 krytyczne słowa. Małym druczkiem, tak żeby nikt nie zauważył. Po godzinie wyciskania z ciebie tej lrytyki, jak z pustek tubki po paście.

Na razie koalicja musi sprzątać burdel po PiS w innych obszarach, w których od 1989 do 2015 roku był spokój, np systemie prawnym . Z powodu tego burdelu samorządowcy zgłaszają, ze nie są w stanie zagospodarować kasy z KPO przed 2025. Bo pieniądze są odblokowane tak późno, że my lokalnie na tym obrywamy.

PS. Głosowałem na Trzecią Drogę, więc pudło. I pamiętaj, że rządzi koalicja a nie sam Tusk. Decyzje są wypadkową ich rządów, a nie samego Tuska.

3

@ObiwanKenobi Jeszcze jedno:
"tak Donald to moja obsesja, ale nie aż taka jak ja jestem twoją."

Nie ukrywam, że podpadłeś mi pasywną obroną pedofili. Jakbyś kościółkowych i Jasia-herszta mafii skomentował chociaż tak: "to nienormalne co się działo za rządów JP2 w Kościele w sprawie gwałcenia dzieci" to miałbyś moje uznanie.
Jakbyś zapytał "skąd tylu pedofili wśród znajomków JP2," miałbyś mój szacunek
Nie chodzi o wiele, o minimum. Ty tego nie spełniasz, dlatego kojarzysz mi się z pedofilią. I dlatego jesteś najmniej szanowanym przeze mnie użytkownikiem tego forum. Ale dajesz grube powody

2

@ObiwanKenobi zostaw, nie warto :D

1

@Comentateiro i nawet taki inteligent jak ty zrozumiał sens? To znaczy, że 7-latek też by zrozumiał.

W tym wieku to nie dziwne, że nie pamiętasz.
Zdecydowanie bardziej niż Ty krytykujesz pedofilię w środowisku LPG. Od ciebie na ten temat nie słyszał nawet słowa krytyki. Więc kiedy ten proceder skrytykujesz czy tylko w jednym miejscu go widzisz?


To po to mają więcej wiceministrów niż PiS? Nie potrafią kilku rzeczy robić równolegle? XD

Nie wiem na kogo głosowałeś, ale wszyscy widzą kogo bronisz bardziej niż niepodległości. W sumie to niepodległości w ogóle nie bronisz

1

@Comentateiro a jak wygląda ta pasywna obrona? Bo krytykuje wszystkich pedofilii i tylko ich oraz tych co ich chronią a nie cały kościół, który w 99% nie miał nic wspólnego z tym procederem?

Najważniejsze dla ciebie, że nie skrytykowałem JP2, o którym nie było przedstawionych żadnych dowodów, że ukrywał pedofili i że nawet o nich wiedział.

Zawsze powołujesz się na Bergolio. To podaj mi nawet ten cytat, gdzie powiedział, że JP2 wiedział i ukrywał pedofili.
Pewnie jak zwykle będziesz się wił jak piskorz, gdy trzeba przedstawić dowody.

0

@Saviola88 poprostu mnie wkurza i mu nie odpuszczę.

2

@ObiwanKenobi Nie wiem co to jest LPG, więc jak mogę krytykować coś o czym nie wiem. Podrzuć artykuły, linki, chętnie skrytykuję. Liczę na pomoc. Nie słyszałem o systemowym gwałceniu dzieci przez LPG (co to jest?), tak jak przez Kościół.

Jak kogoś bronię, to przed niesłusznymi zarzutami. Podajesz merytoryczną krytykę, to chętnie się dołączę. Jak oczekujesz, że rząd w 2 miesiące posprząta burdel po 8 latach, to piszesz absurdy. W tym nie ma pochwały Tuska, w tym jest krytyka twojej nadgorliwości. Operuj faktami a nie propagandą.

1

@ObiwanKenobi Czyli papież nie wiedział, że istnieje pedofila w Kościele?

2

@Comentateiro a możesz podrzucić coś o systemowym gwalceniu dzieci przez kościół? Tak napisałeś więc czekam na konkretne dowody, artykuły. Jakieś wytyczne księża dostawali do tego procederu?

I już zaczynasz się wić jak piskorz. Nie skrytykuję bo nie wiem co to XD. A jak zgodnie z badaniami odpowiadają za 40% gwałtów pedofilskich to nie skrytykujesz?
Oczywiście, że nie bo to nie kościół.

„Jak kogoś bronię, to przed niesłusznymi zarzutam” hahahaha. A to dobre. Jednocześnie nie przeszkadza ci to rzucać takich zarzutów wobec innych. Hipokryzja level master.

A przecież 100dni miało im wystarczyć. Wszyscy wiemy, że ważniejsza jest dla nich pigułka „dzień po” niż to czy nas zaleją syfem.

1

@Comentateiro nie wiem. To ty twierdzisz, że wiedział i chronił więc czekam na dowód piskorzu.

Zapomniałem, że tobie nie trzeba dowodów, ważniejsze jest to co sądzisz i twoje przekonania.

2

@ObiwanKenobi Pierwsze słyszę LPG. Wyjaśnij mi co to jest. Mi wyskakuje produkt rafinacji ropy naftowej. Więc proszę o wyjaśnienie.

"a możesz podrzucić coś o systemowym gwałceniu dzieci przez kościół? Tak napisałeś więc czekam na konkretne dowody, artykuły. Jakieś wytyczne księża dostawali do tego procederu?" - to jest właśnie pasywna obrona pedofilii w Kościele. No przecież coś takiego jak przerzucanie księży do parafii nie istnieje.

"nie wiem" - i to jest pasywna obrona pedofili w Kościele. Każdy elementarnie zorientowany w sprawach Kościoła wie, ze już Wojtyła w Krakowie miał do czynienia z pedofilią, co wynika z dokumentów i zeznań.

Gdy papież mówi "tak się kiedyś załatwiało sprawy pedofilskie "mówiąc o zamiataniu pod dywan za kadencji JP2 i wcześniej, tego nie uznajesz. I to jest pasywna obrona pedofilii.

Ten brak twojego zainteresowania by zgłębić temat, tylko czekanie na linki jest kolejnym przejawem pasywnej ochrony pedofilii. Wpisz odpowiednie hasła, poczytaj.

"Nie wiem" - to jest skandaliczna wypowiedź człowieka, który stoi po stronie gwałcicieli. Papież doskonale wiedział o istnieniu pedofili. Ale my znamy tylko wierzchołek góry lodowej.

2

@Comentateiro Donald przed wyborami nagrywał filmik w którym uprzedzał że ukraińskie zboże jest trujące , niszczy gospodarkę i chciał natychmiastowej blokady granicy , dziś gdy jest premierem nie robi kompletnie nic żeby zatrzymać bałagan ja granicy , przemyt , instytucie państwa gnębiące rolników i zwiększenie limitu ceł np na cukier czy drób . Na. Ukrainie tak wzrosła produkcja cukru czy soi że tam nie wiadomo czy jest wojna czy bum gospodarczy .

0

@Comentateiro „Pierwsze słyszę LPG. Wyjaśnij mi co to jest.” a 10-latek by się domyślił. Ale gdzie ja porównuje twoją inteligencję do jego.

„No przecież coś takiego jak przerzucanie księży do parafii nie istnieje.” Masz chyba kolego problem z czytaniem. Napisałeś o systemowym gwalceniu dzieci przez kościół. Gdzie to jest dowód na systemowe gwalcenie? A jak kojarzę to wszyscy księża oprócz proboszczów są przenoszeni co 3 lata. Nadal czekam na ten dowód. Może masz jakieś wytyczne od biskupa, gdzie instruuje jak mają gwalcic?

„Każdy elementarnie zorientowany w sprawach Kościoła wie, ze już Wojtyła w Krakowie miał do czynienia z pedofilią, co wynika z dokumentów i zeznań.”
Jak się nie ma dowodów to rzuca się hasło typu „wszyscy wiedzą”. A ja nie wiem więc pokaż mi te dowody. To Wojtyła miał do czynienia z pedofilią? Brak w tym udział? To chyba jednak jakieś nowe informacje masz. Oczywiście poproszę dowód bo stwierdzenie „wszyscy wiedzą” jednak mi nie wystarcza.

„Gdy papież mówi "tak się kiedyś załatwiało sprawy pedofilskie "mówiąc o zamiataniu pod dywan za kadencji JP2 i wcześniej, tego nie uznajesz”
Twierdziłeś, że Bergolio oskarżył JP2 o ukrywanie pedofili. Więc gdzie ten cytat z odniesieniem sie do JP2? Jak też JP2 mógł nie wiedzieć, że w pipidówce ksiądz został oskarżony.
Jak to napisałeś „podasz merytoryczną krytykę to się podłączę”. Póki co bronię przed niesłusznymi oskarzeniami.

„Ten brak twojego zainteresowania by zgłębić temat, tylko czekanie na linki jest kolejnym przejawem pasywnej ochrony pedofilii” XD ale to ty oskarżasz JP2 i nie przedstawiasz dowodów. Póki co, we wszystkim co czytałem dowodów nie było, ale może ty czytałeś coś innego więc czekam na materiały.

„Nie wiem" - to jest skandaliczna wypowiedź człowieka, który stoi po stronie gwałcicieli.” Po wnioskujesz, że stoję po stronie gwalcicieli? Znów zacytuję ciebie „podasz merytoryczną krytykę to się podłączę”. Podasz coś więcej poza „wszyscy wiedzą”?

„Papież doskonale wiedział o istnieniu pedofili. Ale my znamy tylko wierzchołek góry lodowej.” każdy wie, że pedofilia istnieje. Wiadomo o niej chyba od starożytnej greki.

Jak zwykle rzucasz ogólnikami bez konkretów.


3

@ObiwanKenobi Ale slizgacz.
Przerzucanie księży gwałcicieli do innych parafii jest systemowym chronieniem przestępców i zezwalaniem na dalszy proceder. I to było powszechną praktyką za czasów JP2. To jest konkret

Wyśmiewanie wiedzy Wojtyły o pedofili w Kościele jest szorowaniem po rynsztoku. Pytałem czy papież wiedział o pedofilii w Kościele. Odpowiedziałeś "nie wiem". A jako kardynał Wojtyła zajmował się tymi sprawami.
Ty to wyśmiewasz. "Ja nie pisałem "wszyscy wiedzą". Przekierowujesz uwagę na boczny tor, a fakt jest taki, że jechał do Watykanu mając wiedzę o problemie pedofilii w Kościele.

Zatem mając wiedzę na temat pedofilii, jakie podjął kroki, żeby tę pedofilię ukrócić i czy wydalał księży pedofilii z Kościoła? Odpowiedź brzmi - nie.

jesteś nieprzygotowany do tematu.

Na koniec, artykuł, jak papież w 1983 roku, po 66 latach złagodził kodeks kar dla pedofili(oczywiście tworzył go lunatykując i nie mając o niej pojęcia, albo inni za niego napisali, a on o tym nie wiedział)

https://oko.press/kosciol-i-pedofilia-to-jan-pawel-ii-zlagodzil-w-1983-r-kary-dla-ksiezy-molestujacych-dzieci

Zatem wiemy, że min. od czasu bycia kardynałem o pedofilii wiedział, a potem jako papież pedofilom sprzyjał, czego wyrazem jest ten wstydliwy kodeks.
I wiemy, że za ego kadencji pedofilia rozkwitła, a on nic z tym nie robił.

Dostałeś kolejną szansę na pokazanie przyzwoitej twarzy, a dalej pokazuje moralny rynsztok, dodatkowo dowcipkując sobie. Nie mówiąc o tym,że wykazujesz zerowe zainteresowanie tematem

1

@Ls0811 Poczekajmy na to co zrobi.

3

@Chinaski To nie ma znaczenia, tego typa ten temat nie interesuje. Ma syndrom totalnego wyparcia - można z własnej woli przeczytać w dziesiątkach czy setkach artykułów o licznych zeznaniach, opowieściach, zaniechaniach, rozkwicie gwałcicielskiego procederu w Kościele naszego papieża, a typ Ci powie, ze nie wie czy JP2 wiedział o pedofilii w Kościele mimo, że zajmował się takimi sprawami jako kardynał,

Z całą pewnością, typowa ofiara pedofilii, czytając wpisy ludzi (prosi się tu o inne słowo) typu obi"nic nie wiem" kenobi może popaść w depresję i wyć z rozpaczy.
Bo dokładnie taka sama ściana milczenia i niezrozumienia spotkała ich w Kościele.

1

@gumaz Dokładnie - tych z tego bazarku którzy stworzyli zagrożenie dla kilku/kilkunastu osób ukarzą dotkliwie i przykładnie, a nie znajdą nikogo kto stworzył zagrozenie dla milionów ludzi.

1

@Chinaski wrzuciłeś materiały w innym języku, aby im dodać powagi?
Przecież to wszystko praktycznie jest o materiale TVN. A tam jedynym dowodem jest słynny „anonimowy świadek TVN-u”. Więc gdzie te dowody. Gdzie te dokumenty?
Gdzie w tych materiałach jest, że Wojtyla kogoś chronił lub tuszował? Dwóch księży normalnie trafiło do więzienia.
Jeden trafił do więzienia w 73 i w tym samym roku miała zostać o tym poinformowana kuria więc gdzie tutaj ukrywanie?
Drugi został odwołany i umieszczony w klasztorze skąd trafił do więzienia więc gdzie to ukrywanie i przenoszenie z parafii do parafii?
O trzecim mówi tylko anonimowy świadek i tyle.

Lub cytat „The documents that have been collected directly about Wojtyla have almost all been destroyed, but he is mentioned very often in other documents that have survived.”
Czyli bezpieka zniszczyła dokumenty o Wojtyle. Czyli materiałów o nim nie mają, ale w innych dokumentach mają wzmianki. Świetne te dowody.

Lub o tym McCarricku, gdzie dostał informacje, zlecił śledztwo i dostał zwrotną informację, że to są plotki.


1

@ObiwanKenobi
Wrzuciłem po angielsku, bo mieszkam w anglojęzycznym kraju i takie mi się wyświetliły. Na koniec masz po polsku, który bardzo łanie przy okazji wyjaśnia sprawę McCarricka.

Nie wiem czy ta książka Holendra o której jest mowa już wyszła w Polsce, sprawdż sobie jak Cię to interesuje, kup/pożycz i przeczytaj. Tam masz dowody i póżniej możesz sobie z nimi polemizować.

Czego Ty od ludzi oczekujesz, że pojedą do Watykanu czy Krakowa, przeczeszą całe archiwa i przywiozą Ci te dowody i dokumenty do domu?
Chyba masz trochę zawyżone zdanie o własnej osobie.
To jest tylko dyskusja w głupim internecie, z użytkownikiem ObiwanKenobi z fcbarca.com, na prawdę aż tak mi nie zależy, żeby Ci cokolwiej udowadniać według Twojego widzimisię.
Jak już pisałem, masz cały internet do dyspozycji, ja wrzuciłem tylko parę pierwszych wyników i wywiad z byłym Jezuitą i profesorem UW. Możesz podyskutować sobie z nim, jestem pewien że rozwalisz go na argumenty.

Chyba właśnie zaczynam rozumieć o czym wyżej pisał @Comentateiro, niesamowita ignorancja i arogancja.
"Cały świat" zgadza się w tym momencie, że Wojtyła święty nie był i było wiele przypadków krycia i chronienia pedofili, ale randomowy użytkownik polskiej La Rambli wie przecież lepiej.

Miłego weekendu życzę.

1

@ObiwanKenobi Swoją drogą to jest ciekawe, że wiążemy teraz Ukraińców z zatrutą żywnością, tak samo jak np. Czesi wiążą z nią Polaków. Zarzucanie innym nacjom przenoszenia chorób to bardzo stary i wysublimowany sposób izolacji i napiętnowania. Niezależnie od faktycznej jakości żywności, jest to z pewnością silna zagrywka polityczna

0

@Comentateiro „Przerzucanie księży gwałcicieli do innych parafii jest systemowym chronieniem przestępców i zezwalaniem na dalszy proceder” ale pisałeś o systemowym gwalceniu przez kościół. Więc gdzie te przykłady na gwałty systemowe. A przerzucanie księży do innych parafii jak chroni ich przed policja bo jak rozumiem oni prowadzą takie sprawy. I jeżeli mówisz o systemowym to ile było takich przypadków? 1000 ? 2000? 10?
I według ciebie będąc papieżem wiedział, że w pipidówce zamknęli jakieś księża albo go przenieśli na inną parafię?

„Pytałem czy papież wiedział o pedofilii w Kościele. Odpowiedziałeś "nie wiem". A jako kardynał Wojtyła zajmował się tymi sprawami.” póki co za TVN podaliście 3 przykłady, z których jeden to słynny „świadek TVN” a dwaj zostali skazani w tym samym roku co Wojtyła miał się dowiedzieć więc gdzie to ukrywanie? Więc o tych dwóch musiał wiedzieć a to przypadki pedofili w kościele a nie pedofilia w kościele. Taka drobna acz ważna różnica.

„Ja nie pisałem "wszyscy wiedzą"” sparafrazowałem, ale sens ten sam więc cytuję „Każdy elementarnie zorientowany w sprawach Kościoła wie, ze już Wojtyła w Krakowie miał do czynienia z pedofilią” jesteś elementarnie zorientowany po materiale TVNu? XD.

„Wyśmiewanie wiedzy Wojtyły o pedofili w Kościele jest szorowaniem po rynsztoku.” ale dowodów o tym nie przedstawiłeś. Za tvnem podałem 2 przypadki, o których wiedział bo w tym samym czasie zostali skazani i trafili do więzienia. Więc gdzie to ukrywanie? Dwa przypadki na tysiące księży w diecezji wiec cały kościół winny i to było systemowe. Stuknij się w ten pusty łeb.

„Na koniec, artykuł, jak papież w 1983 roku, po 66 latach złagodził kodeks kar dla pedofili” na co to jest dowód i jak kara została złagodzona? Przecież w tej wersji też jest, że zatakie przestepstwa otrzyma sprawiedliwa karę nawet z usunięciem ze stanu kapłańskiego.

„Zatem wiemy, że min. od czasu bycia kardynałem o pedofilii wiedział,” wiemy o 2 przypadkach gdzie w tym samym czasie trafili do więzienia.

„potem jako papież pedofilom sprzyjał, czego wyrazem jest ten wstydliwy kodeks” to już jest twoja interpretacja człowieka „elementarnie zorientowanego”

„I wiemy, że za ego kadencji pedofilia rozkwitła, a on nic z tym nie robił.” a skąd to wiemy? I na podstawie ilu przypadków tak twierdzisz. Na pewno zboczency chronili się pod sutanną, ale czy było ich więcej niż wcześniej czy tylko były bardziej nagłaśniane? Skąd masz taką wiedzę?

Dostałeś kolejną szansę na pokazanie jakichś dowodów a dajesz jedynie swoją interpretację oraz artykuł okopress jako ekspertów od prawa kanonicznego jak to prawo się zmieniło. To są jak na razie jedyne dowody na to, że papież chronił pedofili i na systemowe gwalcenie. No argumenty rzeczywiście na twoim poziomie


2

@Chinaski Ja sobie nawet wyobrażam jak jego syn mówi "ksiądz mnie dotknął tutaj", a zatwardzialec na to "udowodnij". Dla niego poszlaki, które się narzucają nie istnieją.

Jemu musisz przysłać film z nagrania aktu.

Masz sprawę z Krakowa, gdzie jest opisane krok po kroku, co się działo w sprawie pedofila, w tym jakie decyzje podjął Wojtyła - zatwardzialec nie wie czy papież wiedział o pedofilii w kosciele

Masz zmieniony kodeks w sprawie pedofilii z Watykanu z 1983 roku, rozmywający niemal całkowicie kary za to obleśne przestępstwo, a zatwardzialec nie wie czy JP2 wiedział o pedofili.

To nastawienie - nie wiedział i basta jest niedorzeczne, skoro wiadomo, ze wiedział, bo podejmował działania wręcz zachęcające księży do pedofilii.
JP2 zachwoał się jakby lobby pedofilskie mu podało ten paragrał kodeksu i może tak nawet było.

To co wiemy o JP2 jest obrzydliwe, ten brak działań i zostawienie dzieci samym sobie, ale podejrzewam, że rzeczywistość jest znacznie gorsza. Mam jak najgorsze przeczucia co do tego co ten człowiek wyczyniał za drzwiami. My nie znamy nawet ułamka prawdy, ale wiedząc co ta mafia robiła w tamtych latach w w wielu krajach łatwo sobie wyobrazić.

Przyjaciele pedofile i jeszcze prawa ręka Dziwisz, człowiek, który odmówił działania w sprawie o pedofilię. Co za koszmarna świta.

1

@ObiwanKenobi W 2023 roku wartość handlu pomiędzy Polską a Ukrainą zmniejszyła się względem 2022 roku i wyniosła 71,8 mld złotych. Spadek wynikał głównie za sprawą znacznego zmniejszenia wartości importu towarów z Ukrainy do Polski. Eksport Polski na Ukrainę zwiększył się z 45,5 mld złotych do 51,6 mld złotych.
Coś tam jednak idzie.

0

@Chinaski aha, i dlatego też to samo po francusku wrzuciłeś?

A co z ta sprawa McCarricka? Tak jak napisałem wcześniej po otrzymanych plotkach kazał sprawdzić go i dostał informację, że to tylko plotki. Więc jak w tej sprawie chcesz go oskarżać?

Wyszła i czytałem recenzje. Żadnych dowodów tam nie ma a jedynie dalsze pomówienia i domysły.
Tutaj masz przypadki omówione w książce, gdzie nigdy za kadencji Wojtyły i nie tylko, nie padły oskarżenia o wykorzystywanie nieletnich.
http://idziemy.pl/spoleczenstwo/kard-wojtyla-reagowal-prawidlowo-na-przestepstwa-pedofilii-wywiad-
A udowadnianie, Sapieha był pedofilem na podstawie zeznań współpracownika SB chyba zupełnie dyskredytuje tę książkę.
Ale jak widzę ty książki nie czytałeś, ale wiesz, że tak musiało być. Pasujecie do siebie z @Comentateiro moze parą jesteście?

„Czego Ty od ludzi oczekujesz, że pojedą do Watykanu czy Krakowa, przeczeszą całe archiwa i przywiozą Ci te dowody i dokumenty do domu?” tak, tego oczekuje. Ale chyba w normalnym świecie jak się oskarżą do te dowody się dostarcza więc dziennikarze TVNu powinni w tym materiale przedstawić dowody. Tak czy nie? Póki co nic takiego nie zrobiono. Żadnych zdjęć akt. Świadkowie tylko anonimowi. Pomówienia i domysły.

Nie musisz mi niczego udowadniać, ale wchodząc w dyskusję i oskarżając kogoś mógłbyś przedstawić chociaż dowody na te oskarżenia.

„niesamowita ignorancja i arogancja.” ignorancja bo przyjmuje wszystkiego na wiarę jak ty? Wydaje mi, że ignorancja to jest co ty prezentujesz. Jest tak jak sądzisz i nie ważne są dowody.

Znów ten argument nie do zbicia „ cały świat wie” XD. Ale jeszcze nie przedstawiłeś przypadku, że krył pedofili. Więc czekam. To chyba nie trudne jeśli cały świat wie.


0

@Bykunn Tu jest fajnie opisane.
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/bilans-handlu-z-ukraina-kto-bardziej-traci-na-blokadzie-granicy/t3fkt0m

„Zresztą samego zboża też dużo napłynęło, zanim jeszcze zaczęło obowiązywać embargo. Choć jego import w skali całego roku spadł o 63 proc. rdr do 1 mld zł, to był i tak o 88 proc. wyższy niż w 2021 r.”

A co do eksportu”Najbardziej rosła sprzedaż nawozów azotowych — o 104 proc. rdr do 687 mln zł.
z Polski pochodzą ciężarówki, którymi jeżdżą Ukraińcy, m.in. z polskiej fabryki niemieckiego MANa. W ub.r. eksport ciężarówek z Polski na Ukrainę wyniósł 591 mln zł i był o 65 proc. wyższy rdr.

Ukrainę zaopatrujemy w paliwa. Olejów lekkich sprzedaliśmy tam w ub.r. za 1,1 mld zł, czyli o 57 proc. więcej rok do roku, a gazu ziemnego podobnie za 1,1 mld zł, czyli o 15 proc. więcej rdr. Koksu i półkoksu sprzedano o 34 proc. więcej rok do roku za 525 mln zł, a koksu naftowego o 49 proc. więcej rdr za 332 mln zł.

Zaopatrujemy też Ukrainę w pojazdy osobowe. Samochodów elektrycznych sprzedało się tam chyba więcej niż w Polsce

Czołgów eksportowaliśmy za 334 mln zł (+76 proc. rdr), statków powietrznych za 862 mln zł (+342 proc. rdr), broni i amunicji za 5,8 mld zł (+47 proc. rdr), z czego bomby, granaty, miny i pociski za 3,9 mld zł (+55 proc. rdr).„

To taki wycinek z artykułu, ale ciekawi mnie ta branża zbrojeniowa i paliwa. Czy oni na pewno nam za to płacą czy jednak sami opłacamy a oni dostają za darmo.

2

@ObiwanKenobi
Ja: "Czyli papież nie wiedział, że istnieje pedofila w Kościele"
Ty: "Nie wiem"

Kilka godzin później: "a dwaj zostali skazani w tym samym roku co Wojtyła miał się dowiedzieć więc gdzie to ukrywanie? Więc o tych dwóch musiał wiedzieć a to
przypadki pedofili w kościele a nie pedofilia w kościele. Taka drobna acz ważna różnica." oraz "Przecież w tej wersji też jest, że za takie przęstepstwa otrzyma sprawiedliwa karę nawet z usunięciem ze stanu kapłańskiego."

Zatem kilka godzin temu nie wiedziałeś, że papież wiedział o pedofili, a po kilku godzinach orki już wiesz, w tym o dziwo, jakimś cudem uznajesz ze wiedział o Kodeksie 1983 roku. To zobacz jakim byłeś niezorientowanym betonem w tej sprawie do dzisiaj.

I to twoje ordynarne kłamstwo, że nie wiadomo czy papież wiedział zostało rozbrojone. Reszta, to znaczy systemowe tajenie pedofilii, umożliwianie procederu w ramach systemu kościelnego przerasta cię zupełnie, więc nie drążę.

Ale popatrz na swoje podejście do Kodeksu 1983: "przecież w tej wersji też jest, ze bla bla bla" A to bla bla bla, to: "powinien być ukarany sprawiedliwymi karami, nie wyłączając w razie potrzeby wydalenia ze stanu duchownego".
Raz, że powinien a nie że "zostanie ukarany"
Dwa, że sprawiedliwymi karami, czyli de facto żadnymi, bo co to znaczy?
Trzy, co to znaczy "w razie potrzeby"? Potrzeby kogo?

Ten przepis brzmi, jakby dyktowali JP2 jego pedofilscy przyjaciele, których paru miał. To jest stawanie po stronie dzieci czy pedofilów?
Odpowiedz sobie, czy tak brzmi surowe, sprawiedliwe prawo, i czy to zniechęciło pedofilów w Kościele czy rozzuchwaliło?

Arcybiskup Paetz na pewno by ci wyjaśnił, słodko cię obejmując.

2

@Comentateiro LPG - liquefied petroleum gas. Nie wiem czemu się od Ciebie domagają krytyki instalacji gazowych, ale może mają swój powód ;)

2

@AxelF Może te instalacje obmacują dzieci? Nie wiem.
W każdym razie skoro nawet Ty nie wiesz, o co chodzi to jest mi raźniej.
A wg słów obikenobi, 10-latek by się domyślił. Zatem trzeba nam wracać do podstawówki, nie ma rady

0

@ObiwanKenobi
Nie wiem jak Ci się wyświetla, ja mam po angielsku. Możesz to nawet wyczytać w dalszej części linku w moim pierwszym poście.

McCarricka masz tutaj, z raportu Watykanu. Ostatnia rzecz jaką Ci wyszukałem. To że Tobie się nie chce, wcale nie oznacza, że ja mam na to marnować czas.

"POPE JOHN PAUL II (1978-2005)
McCarrick had generally positive marks during his first two posts as bishop, in Metuchen, N.J. (1981-1986) and Newark, N.J. (1986-2000). But by the mid-1990s, rumors about his behavior were starting to fly, and John Paul passed McCarrick over as archbishop of Chicago in 1997 and New York in 1999.
When the position of archbishop of Washington D.C., opened up, the then-archbishop of New York, Cardinal John O’Connor, warned the Vatican in an Oct. 28, 1999 letter that naming McCarrick there would be a mistake, the findings said.
By that time, the allegations against McCarrick included: a 1994 letter by one priest to the Metuchen, N.J., bishop providing eyewitness testimony of McCarrick and other seminarians engaging in sexual acts during a fishing trip, and the priest’s own claims that McCarrick tried to fondle him. It also included anonymous letters sent to various U.S. cardinals that “accused McCarrick of pedophilia with seminarians as well as claims that McCarrick slept with young men in his official residence as well as seminarians at his beach house. O’Connor cited that information and said the risk of scandal would be too great if McCarrick were moved to Washington.
John Paul tasked the Vatican ambassador to the U.S. to investigate. His report confirmed McCarrick bedded seminarians but didn’t find “certainty” that he had engaged in sexual misconduct. The findings didn’t explain what McCarrick and the seminarians were doing in bed together. Instead, they faulted the bishops who were asked to provide information to the ambassador, saying “three of the four bishops provided inaccurate and incomplete information.”
The doubts, however, were enough to persuade John Paul to drop McCarrick as a candidate. That would have sealed his fate, but McCarrick made a last-ditch appeal that appears to have changed John Paul’s mind. The U.S. prelate sent a handwritten note via John Paul’s private secretary, then-Archbishop Stanislaw Dziwisz, on Aug. 6, 2000, swearing he “never had sexual relations with any person male or female, young or old, cleric or lay.”
It struck a chord with the Polish pope, who had first-hand experience of priests being unfairly discredited by false accusations under communist rule, and he named McCarrick to the post."

https://www.independent.co.uk/news/key-findings-in-vatican-report-into-excardinal-mccarrick-theodore-mccarrick-pope-francis-vatican-benedict-xvi-us-b1720357.html

Czyli wiedział i nie chciał go mianować, bo za dużo brudów się zebrało, a na końcu po notce, nagle uwierzył mu na słowo i zmienił zdanie. Przecież przysięgał, więc tak musiało być.
Biedny Karolek, taki naiwniaczek, albo pewnie Dziwisz mu nakłamał, bo jakżeby inaczej.

Co do książki, sam jej nie czytałeś, ale wiesz że tak musiało być, bo przeczytałeś recenzję - gratuluję.

To z Comentateiro pominę, bo pokazałeś właśnie jaki sobą reprezentujesz poziom i na tym zakończę dyskusję.

0

@Comentateiro od wykrycia spleśniałej kukurydzy minęło 3 tyg , od odkrycia masowego przemytu pod płaszczykiem pomocy humanitarnej tak samo , protesty trwają już od jesieni , nasiliły się w styczniu , ile jeszcze trzeba czekać ? Bo jak na razie wysłano dodatkowe oddziały policji żeby tory ochraniała , no i Kołodziejczak dodał zakaz wypowiedzi i udzielania się . Jeżeli o takie działanie ci chodziło to pozostaje zastanawiać się do której bramki Tusk gra

0

@Comentateiro „Zatem kilka godzin temu nie wiedziałeś, że papież wiedział o pedofili, a po kilku godzinach orki już wiesz, w tym o dziwo” „I to twoje ordynarne kłamstwo, że nie wiadomo czy papież wiedział zostało rozbrojone”
tak przypominam, że nie był wtedy papieżem. Trudno nie wiedzieć o sytuacjach, gdy toczyła się sprawa i bezpośredni podwładny został skazany, ale dyskusja chyba nie jest o tym. No chyba, że chcesz pokazać jaka to była orka i jaki osiągnąłeś sukces. Ale nadal gdzie tu pedofilia w kościele i to jeszcze ukrywana przez papieża bo o tym jest dyskusja.

„jakimś cudem uznajesz ze wiedział o Kodeksie 1983 roku.” też się dziwię. Może po prostu nie jestem tak głupi jak ty.

„Reszta, to znaczy systemowe tajenie pedofilii, umożliwianie procederu w ramach systemu kościelnego przerasta cię zupełnie, więc nie drążę.” ale ja podraze. Taki z ciebie saper więc kolejny raz zapytam piskorzu, gdzie masz ten dowód na utajnianie pedofilii przez papieża? Czekam. Już pokazałeś, że nie masz pojęcia co to dowód, ale może od razu podeślesz dowód na systemowe gwalceniu dzieci w kościele. Jakoś nie podałeś niczego co to potwierdza.

„Raz, że powinien a nie że "zostanie ukarany"
Dwa, że sprawiedliwymi karami, czyli de facto żadnymi, bo co to znaczy?” Ciebie to nawet przerasta wklejenie cytatu z mojego komentarza, że o zrozumieniu go nie wspomnę. To wklejam co napisałem: Przecież w tej wersji też jest, że zatakie przestepstwa otrzyma sprawiedliwa karę nawet z usunięciem ze stanu kapłańskiego.. pokaż mi gdzie jest „powinien”? Jak ty sobie coś ubzdurasz….

„Odpowiedz sobie, czy tak brzmi surowe, sprawiedliwe prawo, i czy to zniechęciło pedofilów w Kościele czy rozzuchwaliło?” To jaka kara jest zniechajaca dla pedofila? Że nie będzie już księdzem czy że pójdzie do więzienia? Czy w prawie kanonicznym jest coś o więzieniu? Jeśli zboczeniec zostaje księdzem tylko po to, aby mieć dostęp do dzieci to dla niego karą najsurowszą jest wyrzucenie z kościoła.
Ja wiem, że głowa masz tylko od noszenia czapki, ale czasem mógłbyś się zastanowić.

To jeszcze raz przypomnę o dowody, że papież wiedział o pedofilach w kościele i ich ukrywał ( doprecyzuję bo już sukces ogłosiłeś). No i oczywiście czekam na to systemowe gwalcenie.

Nie będę już dopytywał o środowisko opowiadające za 40% gwałtów na dzieciach bo ich i tak nie skrytykujesz.

On był chyba z twoich terenów i tak właśnie ci wyjaśniał?

0

@Chinaski może nie znam dobrze angielskiego, ale gdzie tu jest napisane, że wiedział? Jak widzę jest napisane, że nic nie wskazywało, żeby miał stosunki seksualne z seminarzystami, a biskupi przekazali niewystarczające dane. Więc jak wiedział?
A w jakim wieku w Stanach zostaje się księdzem? Bo piszą o pedofilii na seminarzystach, ale na księdza chyba idą dorosłe osoby.

„Co do książki, sam jej nie czytałeś, ale wiesz że tak musiało być, bo przeczytałeś recenzję - gratuluję” hahaha. Mówi to ten co jej nie czytał i wierzy w nią XD.
Tak przeczytałem recenzje w sensie jej streszczenie a artykuł, który załączyłem to prawdziwy opis przypadków, te niby „dowody”, na to, że papież wiedział i ukrywał pedofilię. Jakbyś przeczytał to może byś się zorientował, ale to dla ciebie chyba za dużo.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Joao Felix powinien zacząć mecz z PSG od pierwszej minuty?