La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 484 Culés

0

Co najlepiej zrobić w praktyce w przypadku lokatorów mieszkania którzy zalegają sporo z czynszem? Prawo jest niestety po stronie złodzieja.

0

@pt9 Ale wynajmujesz i ktoś Ci nie płaci?

0

@LambiPL Tak i przygotowuje się na to że nie będzie chciał opuścić mieszkania z dobrej woli.

22

@pt9 idziesz do gazowni
Elektrowni
Wodociągów prosisz i zakręcenie kurka z powodu remontu na okres 2 miesięcy dziękuję i do widzenia

0

@pt9 jak się napisane prawo w takim wypadku? Ciekawi mnie to, bo przecież na logikę powinieneś mieć prawo po prostu tam wejść i ich wywalić na zbity łeb.

11

@pt9 kiedyś czytałam historię, że właściciel mieszkania po prostu wynajął mieszkanie komuś innemu. Jakieś koksy wbiły do mieszkania, spali sobie na kanapie i niechciany lokator się wyniósł. XD

0

@pt9 Masz chyba jakaś umowę najmu? Rozwiąż ją, kaucja przepada, zmieniasz zamki, wyłączasz prąd, wodę ,grzanie. Kasy pewnie nie dostaniesz ale pozbędziesz się problemu

0

@clyde Tak, jest taka usługa ale koszt to 30 tys pln

0

@pt9 Moi kumple kiedyś grzecznie wyprosili takich delikwentów za pomocą kijów basebalowych ale to było w latach 90. Jeśli miałbym taką sytuację to zrobiłbym pewnie podobnie.

0

@pt9 Jeżeli masz w umowie adres wskazany jako ten do którego się wyprowadzą w wypadku niedotrzymania warunków umowy, to o ile mam jeszcze aktualne informacje, możesz rozwiązać umowę.

5

@pt9 Wynajmujesz 2 koksów, najlepiej jeszcze z groźnym psem i niech się tam wprowadzą xD słyszałem o takim potwierdzonym przypadku. 2h od tej sytuacji uporczywa patologiczna rodzina już była spakowana

0

@pt9 przed wynajeciem najlepiej isc do notariusza

0

@July_6_BcN Nie mam właśnie tego zapisu ale wiem że jest taki.

@LambiPL Odłączenie mediów lokatorom niepłacącym to przestępstwo według kodeksu. Zmienić zamków również nie mam prawa.

1

@pt9 to ja ich wyprowadzę za 15tys ;)

0

@pt9 zainstaluj kamerke w kazdym pomieszczeniu i wrzuc live'a do sieci. Czytalem, ze kiedys gosc tak zrobil i po tygodniu mial wolna chate. Z tego co wiem tez przed nastepnym wynajmem mozesz zawrzec w umowie, iz jest to wynajem okazjonalny. To da Ci prawo do wyrzucenia chwastow jesli nie beda placic. Pzdr

0

@pt9 Ale jak ty nie płacisz za wodę gaz i prąd i przyjdzie tobie komornik zakręcić kurki bo nie płacisz to już nie jest przestępstwo ??

0

@pt9 gdy wynajmujesz mieszkanie najlepiej zrobić umowę przy notariuszu i tam zaznaczyć wytyczne, które nie mogą być naruszone. Np płatności w terminie. W umowie należy również zamieścić najważniejsze czyli adnotację, że w przypadku naruszenia Twoich wymogów, braku płatności, chęć rozwiązania umowy itp. najemca ma gdzie się wyprowadzić i tutaj musi być podane konkretnie np do mojej siostry (imię i nazwisko) zamieszkałej tu i tu. Wtedy prawo stoi po Twojej stronie i jak chociaż przemaluje Ci ścianę a było że ruszać tego nie może, dzwonisz na psy i go oknem wyrzuca.

0

@pt9
Jak masz zwykłą umowę i chcesz zgodnie z prawem to powodzenia, podobno ciężki temat. Szukaj sposobów żeby się sami wynieśli jak najszybciej.

0

@pt9 Wypowiedz im umowę i sam się tam wprowadź, weź ze sobą ze 2 psy, do tego zrób kilka domówek. Może pomoże. Jak nie to zacznij remontować te mieszkanie, oczywiście na czas remontu, trzeba wyłączyć i prąd i gaz i wodę.

0

@pt9 Z doświadczenia wiem, że jeżeli masz umowę tak skonstruowaną, że możesz wynająć mieszkanie kolejnym osobom to wtedy np. możesz tam "wpuścić" kogoś kto sobie tam pomieszka z nimi, a w końcu ich przepędzi. A na przyszłość polecam zapoznać się z umową okazjonalną, jest to zabezpieczenie przed takimi pasożytami :)

0

@pt9 sam wynajmuje i sie przed czyms takim zabezpieczylem w umowie. jak tego nie zrobiles to ciezko. Pozostaje prawnie zaczac dzialac, np doprowadzic do tego zeby im komornik rachunku zajal. Ponadto jezeli zniszczyli cokolwiek w lokum to odrazu z policja i sprawa o dewastacje.
Ale generalnie duzo zalezy od tego jaki to masz rodzaj umowy, kto tam mieszka tzn studenci czy jakas rodzina itp. Wiele od takich danych zalezy.

0

@pt9 wynajmujesz cale mieszkanie? Jesli tak to nawet wejsc tam nie mozesz bo to zakłócanie miru domowego. Najlepiej wynajmowac pokoj z mozliwoscia korzystania z pozostalych pomieszczeń. Zostawiasz w jednej malej szafce swoje rzeczy i w kazdej chwili mozesz wejsc i uprzykrzyc zycie aż sami sie wyprowadzą.

1

@ObiwanKenobi Niestety umowa jest dziadowska bo to rodzice się tym wcześniej zajmowali. Według prawa nie mam możliwości wyrzucić rodziny tylko skierować sprawę do komornika która będzie się ciągnęła latami

0

@pt9 Czekam kiedy w Polsce ktoś założy portal aby najemcy musieli założyć sobie tam konto i osoby wynajmujące mogły tam dodawać im opinie. Nie masz konta z historią na tym portalu albo masz negatywne opinie? Do widzenia państwu - szukajcie frajerów gdzie indziej.

« Powrót do wszystkich komentarzy