La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2631 Culés

54

Doceniajmy w takie dni szczególnie wszystkich, którzy pracują na zewnątrz. Memu sercu bliska jest branża budowlana, i wiem co chłopacy na kostce, papie, zbrojeniu czują.

3

@draxidox A ja nikomu nie współczuje bo każdy pracuje w miejscu na które sobie zasłużył. Nikt nikomu nie każe układać kostki, mogli się uczuć i być dziś lekarzami.

103

@MysticCat Jakby każdy został lekarzem to kto by te kostki, drogi wykonywał?

40

@MysticCat O tak całe społeczeństwo lekarzy. Bardziej szanuje budowlańca od typowego lekarza który służy tylko do przypisania antybiotyku

61

@MysticCat
Plus, co to za prostackie myślenie, że ktoś się nie uczył to kładzie teraz kostkę.

47

@MysticCat Powiedz to geodecie, który się uczył i musi robić pomiary w taką pogodę w szczerym polu.

110

@MysticCat każdy kto uczciwie pracuje zasługuje na szacunek

49

@MysticCat bardziej prostackiego komentarza dawno nie czytałem. A za co chłopaki mają np. finansować studia? właśnie pracą m. in. przy kostkach brukowych.

74

@MysticCat Bardziej szanuje się ludzi układających kostkę, niż osoby, które się wypowiadają w taki sposób jak ty.

1

@draxidox
nie każdy może być lekarzem bo widocznie ci co układają kostki nie byli wystarczającą mądrzy
a przede wszystkim każdy wie jaką pracę wykonuje i jakie są plusy i minusy pracy, plus każdy lubi co innego

2

@MysticCat Wstyd tak pisać.

5

@lucca87
Czy mądrość człowieka określasz na podstawie tego, że przesiedział ileś lat przy książkach by zostać lekarzem, prawnikiem, kierownikiem robót?

Dlaczego mądrością nie jest poświęcenie tego samego czasu na doskonalenie się w fachu, na który patrzysz z góry?

4

@MysticCat układanie kostki też wymaga myślenia i doświadczenia + jest to bardzo dobrze płatna praca

15

@MysticCat Nie każdy rodzi się z takim potencjałem, żeby móc zostać tym, kim chcę. Życie różnie się układa i ocenianie na podstawie pracy jest po prostu prostackie.

5

@lucca87 Skąd założenie, że każdy dąży do bycia lekarzem, adwokatem, a układanie kostki jest ostatecznością dla głupków ? to nie może być na świecie ludzi, którzy po prostu lubią takie rzeczy robić ?

1

@tristan87 Sam jestem lekarzem weterynarii i muszę w tych warunkach pracować z dużymi zwierzętami w terenie. Wiem co to znaczy ciężka praca ale nikt mi nie współczuje, dlatego nie wiem skąd mam mieć współczucie dla budowlańców którzy sami sobie wybrali taki a nie inny zawód

1

@lucca87 nie zgodzę się. Obecnie pracuje w dość dobrej spedycji, wszyscy oczywiście po studiach, każdy bardzo dobry angielski, a mam wrażenie że w poprzedniej pracy na magazynie było dużo więcej inteligentnych osób które przerzucały kartony.

5

@draxidox, w te upały każdy dostaje po dupie, niezależnie od tego czy pracuje na zewnątrz czy w środku. Jeśli nie ma klimatyzacji w pomieszczeniu to też jest dramat. Hala, która jest zbudowana z blachy nagrzewa się jak puszka i w środku też jest ciężko. Tak jak ktoś wspomniał wyżej, docenić każdego trzeba kto uczciwie pracuje. Niezależnie czy to Pani sprzątająca czy ktoś wyżej postawiony

2

@MysticCat Tu się zgodzę, akurat wterynaria to ciężki kawałek chleba. Ciężkie studia, słabe zarobki, często ciężka praca (kolega jeździ po nocach kurniki zasiedlać kurami)

0

@MysticCat Nie każdy budowlaniec to alkoholik pracujący za piwo. Masa ludzi tam to specjaliści, bez których wszystkim nam żyłoby się znacznie gorzej. Spora część (zwłaszcza w czasie wakacji) to też młodzi ludzie chcący sobie dorobić.

5

@Keson tylko nie MysticCat bo to ignorant:D

0

@FCB_dimiC Wiem co to znaczy robić w zamkniętych pomieszczeniach, kiedyś jeszcze na budowie standard to był kontener bez klimy, teraz to się na szczęście zmienia.
Ja szanuje każdego kto pracuje uczciwie, sprzątaczkę, kasjera, pilota samolotu. Po prostu utożsamiam się z branżą budowlaną.

4

@MysticCat lepszy budowlaniec niż lekaz, który podczas srowida ucieka przed pacjentami do telefonu dostajc za to jeszcze hajs razy 2.

12

@draxidox Szacun dla każdego, kto pracuje, a nie sępi o socjale.

12

@MysticCat jestem budowlańcem i mam skończone dobre studia. Czy jestem jakimś dziwakiem? Rozwala mnie to stereotypowe myślenie, że każdy budowlaniec to pijak i głupek. Uważam się za specjalistę w swoim fachu, zarabiam raczej lepiej od ciebie i jest mi z tym dobrze.
Ps. taka pogoda jest zaje..... oby była jak najdłużej.

0

@draxidox
Wystarczy nie pracować w południe w takie dni
Praca w tych godzinach to głupota
Wystarczy dostosować godz do temp

1

@MysticCat
Mogą tez w południe iść na sieste jak w ciepłych krajach
Ale trzeba im współczuć :)

0

@draxidox
Trochę tak jest
Ale to jego wybór ze ja kładzie

0

@AbelKabel Nie zawsze tak się da.

0

@draxidox
Jakoś w ciepłych krajach się da !
Wiec nie pisz ze się nie da
Da się
Tylko u nas lepiej narzekać

1

@AbelKabel
Tak? Zakładam, że znasz procesy i technologię, które zachodzą w Budownictwie.
Rozpoczynając od przedsięwzięć dla publicznych Inwestorów, gdzie w znakomitej większości to, która oferta zostanie wybrana determinuje cena. Na cenę składa się między innymi pracochłonność danego przedsięwzięcia. Koszt roboczogodziny jest większy jak przy 1 zmianie.
Idąc dalej technologia, zamawiałeś kiedyś mieszankę betonową w nocy? Nie ma problemu by zamówić dla obiektów liniowych jak np. droga bo często stawia sie tymczasowe betoniarnia i pracuje 24/h.
Chce położyć kostkę, potrzebujesz wilgotnego betonu pod podbudowę, zamów takie 10 kubików w nocy, dzień wcześniej nie zamówisz bo przy tej pogodzie Ci się zgranuluje.
To jest tylko czubek góry lodowej.

0

@draxidox
Nie ma to nic wspólnego z tym ze można nie pracować w południe
A budownictwo akurat skończyłem kolego

1

@draxidox
I przestać pisać ideologiczne bzdety itp
Takich dni w Polsce jest mało jak dziś
I nic nikomu się nie stanie jak w ten dzień będzie przerwa w pracy !!!
Poza tym w tej temp i tak szeregu rzeczy nie powinno się robić jak już tak piszesz o tych technologiach !

Koncze
Społczuj sobie

0

@Joe_Pesci
bardzo dobrze płatna:) w jakich standardach:)

0

@draxidox myślisz, że dlatego ludzie zostają budowlańcami bo bez sensu, żeby każdy był lekarzem? xd

1

@Keson Pięknie napisane, gratulacje. Szkoda że wielu ludzi w Polsce tego nie rozumie i ciągle są narzekania i zazdrość, że mundurowi mają przywileje, a nauczyciele się obijają. Każdego trzeba szanować czy to jest profesor na uczelni, chirurg czy ochroniarz w Biedronce albo wywożący śmieci.

0

@MysticCat
dokładnie:) każdy wie z czymś jakaś praca się wiąże, jeśli ktoś chciał nie być na słońcu to trzeba było się uczyć albo znaleźć inną pracę w biurze

a jesli ktoś to po prostu lubi to chyba wie z czym to się wiąże praca na zewnątrz

0

@MesQueUnClub_87 @draxidox
ciągle mnie nie rozumiecie

nie każdy musi dążyć do bycia lekarzem, bankierem itp. ale chyba każdy musi przyznać że aby zostać lekarzem, bankierem trzeba wyłożyć trochę więcej wysiłku niż aby układać kostkę czy kopać łopatą

ludzie nie róbcie z takich rzeczy jakieś nauki o fizyce kwantowej

każdy zdrowy mężczyzna po jakimś krótkim czasie może się nauczyć i zostać brukarzem, budowlańcem czy kopać doły

w drugą stronę to jednak tak nie działa i budowlaniec nie zostanie od tak lekarzem, prawnikiem czy bankierem (nie mylić z kasjerką w okienku)

tak samo każdy wie z czym się dany zawód wiążę, jakie ma plusy i minusy wiec wybierając taką drogę każdy wie na co się piszę

5

@lucca87 Ależ banda buractwa i pajaców wylała swoją żółć w tych komentarzach. Założyciel tematu napisał tylko, że docenia ludzi którzy w swej pracy w tym czasie mają pod górkę. Tylko tyle. No ale buractwo musiało się odezwać. Ja na przykład doceniam wszystkie zawody i współczuję zarówno pielęgniarce która musi podcierać tyłki pacjentom, nauczycielom którzy muszą użerać się z bydłem i chamstwem w szkole, wojskowym którzy musza użerać się z dziczą na granicy, umysłowym których zżera stres i odpowiedzialność w pracy. Każdy zawód ma swoje plusy i minusy i każdy zawód musi ktoś wykonywać. Dlatego warto każdą pracę docenić, a nie pluć się że ktoś mógł sobie wybrać przecież inny zawód, to miałby lepiej. Pod pewnymi warunkami pewnie by miał lepiej ale za to odczułby inne minusy tej pracy.

4

@AbelKabel Ty wszystkie kierunki skończyłeś, znasz budownictwo, medycynę tylko, że pisać nie umiesz. Pierwszy raz w życiu widzę, żeby ktoś napisał "Spółczuj". Jeśli chodziło o słowo "współczuj" to jest to skrót od wspólnego czucia.

0

@maroon
a ktoś tu piszę że nie docenia inne zawody:)? chyba za bardzo jesteś przewrażliwiony

ja napisałem tylko że im nie współczuje bo to taki zawód i specyfika, chcieli by robić coś innego to mogli się wybrać coś innego

zasadniczo jakbym miał tak współczuć to musiałbym współczuć wszystkim co pracują bo niby każda praca jest ciężka:)

trochę to zakrawa o śmieszność takie teksty jak autora posta

4

@lucca87 Mogłeś trochę inaczej sformułować zdanie bo po tym wpisie można wywnioskować, że przy kostce robią ludzie, którzy nie byli wystarczająco mądrzy by zostać lekarzem, na co odpowiedziałem, że nie każdy pracujący przy kostce ma cel by zostać lekarzem. Inaczej mówiąc, przy układaniu kostki może również pracować osoba na tyle inteligenta, że byłaby wstanie zostać lekarzem, gdyby nie to, że bardziej interesuje go praca przy budowaniu chodników i poszedł w tym kierunku. Dla nie których może wydawać się dziwne, że ktoś woli tachać cegły, niż wypisywać recepty w fartuszku, ale nie można wykluczyć takich jednostek. Jak ktoś maluje trupy to jeszcze nie oznacza, że był na tyle mało utalentowany, że przy żywych klientach w salonie kosmetycznym by się nie sprawdził.

Ale rozumiem o co Ci chodzi i mam nadzieję, że też rozumiesz co ja mam na myśli :)

0

@tristan87 pozdrawiam, właśnie tyczyłem budynek. nie życzę nikomu :)

1

@MesQueUnClub_87
tak rozumiem

ale bez poprawności politycznej bądźmy też szczerzy i nie ma się co oszukiwać, procent układających kostki którzy mogliby zostać lekarzami jest za pewne znikomy, i nie ma się co to czarować, nie każdy jest tak samo zdolny

aczkolwiek nigdy nie mówiłem że są to gorsi ludzie, po prostu inny zakres umiejętności i tyle

ale też śmieszy mi współczucie im teraz, taka specyfika pracy
każdy zawód ma minusy, nawet ginekolog przy starych brzydkich pacjentkach to raczej nic przyjemnego:)

1

@lucca87 Co do kwestii tego, że każdy liczy się z tym co niesie ze sobą zawód, który wybiera to nigdy nie dyskutowałem. Chodzi mi wyłącznie o takie podejście, że każdy ma na co zasłużył, jakby kostka oznaczała tylko i wyłącznie jakąś karę za nieudane życie. Bo on jest kurła weterynarzem i myśli, że w oczach całej ludzkości jest człowiekiem sukcesu. :D śmieszą mnie tacy goście i tyle.

0

@AbelKabel
Niby skończyłeś budownictwo a na budowie chyba nigdy nie pracowałeś stąd piszesz te bzdury ^^

0

@MesQueUnClub_87
Pytał cię ktoś o zdanie
Tylko obrażać potrafisz


Tak skończyłem budownictwo i 2 kierunek zarządzanie jakością
Po medycynie jest moja żona

Tyle w temacie

0

@draxidox
Ja bzdury
Kolego praca w upale nie jest wydajna wiec skończ

Montowałem okna pracując fizycznie i w upale tez we Francji
Tylko w samo południe nie pracowaliśmy !

1

@lucca87
"każdy zdrowy mężczyzna po jakimś krótkim czasie może się nauczyć i zostać brukarzem, budowlańcem czy kopać doły"

O ile kopać doły to jeszcze rozumiem to o tyle do kostki bym polemizował. Pracuje w budowlance ponad 10 lat, w czasach studenckich jeszcze robiłem fizycznie i uwierz mi, dobrych zbrojarzy, cieśli, brukarzy jak ze świecą szukać.
Kostkę do kostki położyć to nie jest problem, ale porobić spadki, podbudowę dobrze zagęścić, obrzeża obsadzić w porządnych sposób i przy tych detalach jest najwięcej zabawy.

Coś jak z malowaniem, 80% zabezpieczasz folią wszystko na około a pozostała część lecisz metry wałkiem ^^

1

@AbelKabel
No widzisz, nie pracowaliście bo robiliście u takiego pracodawcy, który mógł sobie na to pozwolić i na to pozwala.
Kultura w Polsce i Januszbudy na takie rzeczy nie pozwalają, chociaż tendencja z liczbą godzin w pracy, warunkami się zmienia.
Minie jeszcze trochę czasu aż Polska do standardów zachodnich dojdzie.

1

@AbelKabel
Btw. po co to wynoszenie kto kończył jakie studia? Budownictwo patrząc po kolegach, którzy je kończyli mogą zdać teraz byle idioci co mają dużo kasy na warunki i korki.
Studia robi teraz każdy, nie niesie to ze sobą już takich wartości jak to było w ubiegłym wieku.

0

@draxidox
przed studiami pracowałem fizycznie na budowie i nie jest to fizyka kwantowa:)

0

@MysticCat ty też się mogłeś uczyc i być mniejszym bucem.

0

@lucca87
No to zapraszam na grupę na fb "Prace Wykończeniowe", bardzo duża grupa.
Wychodzi potem jak proste potrafi być położenie płytek lub głupie malowanie, nie mówiąc już o kostce.

0

@draxidox
człowieku ale co ty porównujesz, malowanie czy położenie płytek do zawodu np. lekarz, prawnik czy bankier:)

zabawny jesteś

0

@lucca87 A co ty porównujesz? Każdy zawód ma swoją specyfikę i nie liczy się tylko co kto ma w głowie i czego może się nauczyć, ale choćby podejście do ludzi, trzeba mieć odpowiednie cechy charakteru. Tak samo trzeba mieć odpowiednie cechy fizyczne aby wykonywać jakieś prace. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz. No ale pofantazjujmy i załóżmy, że wszyscy Polacy wyuczą się na bankierów, lekarzy prawników itd. Kto będzie wykonywał prace fizyczne? Obcokrajowcy? Obojętnie kto by to nie był, to ktoś te prace i tak będzie musiał wykonać.

2

@lucca87
No widzisz, to jak z piłkarzami, kopać piłkę niby każdy może kto ma dwie nogi i w miarę prosty kręgosłup ^^

0

@maroon
no chyba właśnie o to chodzi że na bankierów i lekarzy nie każdy się nauczy:) bo pewnych zdolności, możliwości nie przeskoczysz

0

@lucca87 To po co piszesz coś w stylu - "mogli się uczyć" skoro to nie tylko od nauki zależy?

0

@MysticCat no to dałeś do pieca :P
Ci budowlańcy mają lepiej niż większość społeczeństwa :P
To już ten lekarz ma gorzej co przyjmuje setki pacjentów (różnych) i tyle czasu siedzi w pracy.

1

@draxidox pracownik huty ma gorzej bo ma tak przez cały rok :P

0

@draxidox
Kolego ja studiów nie kończyłem teraz tylko 18 lat temu jeśli chodzi o budownictwo

0

@draxidox
U nas tez są takie firmy które nie pracują w takich temp
Jest to nie opłacalne biorąc pod uwagę wszystkie parametry wydajności oraz tego co możesz w tej temp robić :)
A jak ktoś chce proszę tylko nie będę go żałował

0

@draxidox a co sądzisz o nauczycielach ,że to nieroby i za dużo zarabiają za taką "Ilosć godzin" ?

0

@AbelKabel Jestem na forum publicznym i mogę się podłączyć do każdej dyskusji nawet niepytany o zdanie. Jak kaleczysz ortografię, a w między czasie kreujesz się na wielkiego uczonego to nie dziw się, że ktoś zwróci ci bezpośrednio uwagę.

0

@draxidox "Chłopacy" xd

0

@MesQueUnClub_87
Ortografia a wykształcenie to są 2 różne rzeczy
Ja przynajmniej mam zaświadczenie o dysortografii :)
A Ty powinnes iść po odpowiednie dla Ciebie

0

@messi564 w jakiej spedycji pracujesz? Jestem po drugiej stronie jako przewoźnik.

0

@gaucho104
Nie neguje tego :D
Ale nie pracowałem nigdy w hucie

0

@AbelKabel
Nie wiem czy wiesz, kiedyś się mówiło, że ktoś jest debilem. Teraz mówi się, że ma dysleksje ^^

2

@AbelKabel Dysortografia to wytłumaczenie skrajnego lenistwa i niedbalstwa w stosunku do rodzimego języka.

1

@AbelKabel
Btw. Dysortografię ma również Twój telefon/komputer który nie podpowiada Ci jak poprawnie napisać dany wyraz?

0

@usztafik
Jestem tego samo zdania, podobnie sądzę o dyslektykach.

0

@draxidox
Gratuluje wiedzy

0

@draxidox
Nie zawsze podpowiada
Czasami sam zmienia na bzdury
Chyba każdy się z tym spotyka

Ja nie czytam i nie edytuje tego co pisze
To jest forum a nie ważne pismo itp

Wiec daj sobie siana

Wole być tym „debilem” naukowo stwierdzonym
Bo byłem za młodu u kilku specjalistów itp
Niż być nie zatwierdzony jak Ty :)

Dziekuje A dyskusje
I nie do miłego

0

@usztafik
Tak zwłaszcza jak ktoś to ma stwierdzone :)
Jest kolego takie coś jak inne
Dysleksji nie mam bo czytam poprawnie

Dzięki za uświadamianie

1

@AbelKabel Z jakiego tytułu mam iść po zaświadczenie? bo uraziłem Twojego duże ego?

1

@MesQueUnClub_87 szczerze, to myślę że mało brukarzy lubi swoją pracę, aczkolwiek co do studiów to różnie się w życiu układa, nie każdy ma możliwość, czasami są to błędy młodości. Nie oznacza to że kazdy kto nie posiada wykształcenie jest głupkiem. Niejednokrotnie jako człowiek z wykształceniem średnim spotkałem się ludźmi wykształconymi, szczególnie w korpo, którzy byli tak tępi za aż biło od nich ta głupota z daleka????

0

@messi564 otóż to, wykształcenie do inteligencji często się ma nijak

0

@MesQueUnClub_87
Ja nie mam dużego ego
Ty wyładowujemy swoje frustracje i brak argumentów w sposób prymitywny
Ja bym to badał cytując klasyka

0

@AbelKabel
No tych specjalistów chyba za mało jednak odwiedziłeś.

0

@lucca87 serio, chyba nie każdy, mam małą firmę budowlaną, czterech, że tak powiem fachowców, zarobki jakieś 11k-14k miesięcznie, chciałbym przyjąć kilku zdrowych mężczyzn którzy umieją czytać plany i po skąpych szczegółach od projektanta są w stanie przedstawić coś co będzie grało a potem to zrealizują.

0

@forzablanca i oczywiście są fizycznie sprawni na tyle żeby codziennie popracować powiedszmy 12h w niesprzyjających warunkach.

0

@AbelKabel Tak, Ty nie masz dużego ego :) to tak samo jak alkoholik nigdy nie powie, że jest pijakiem, albo że wariat w Parzymiechach nie powie, że jest psychiczny. Chłopie czytam Cię od kilku lat na tym forum. Nie wiem, może Ty masz słabą pamięć, ale ja mam świetną i pamiętam większość Twoich postów. Masz firmę produkującą okiennice we Francji, żona jest lekarzem, siostra żony się nie chciała szczepić i zepsute relacje, muzyka rap to gówno, lubisz motoryzację i drogie samochody, a ulubione słowo w internecie to "kolego" no i nie lubisz sweterków Ralph Lauren. Zawsze się mądrujesz i podkreślasz grubą kreską, że przedsiębiorca, że znajomości w takiej i w takiej branży, a do tego często bywasz bardzo niemiły. Doskonale wiem, że masz takie samo ego, jak Janiama tylko, że Maciej akurat nie jest tak opryskliwy. Cytując klasyka "tyle w temacie".

0

@MesQueUnClub_87
Oj widzę ze śledzisz moje życie tylko trochę pomieszałeś fakty w tym opisie kolego :)
Firmę mam w Polsce i sprzedaje do Francji
Nie siostra żony tylko szwagierka :) i się zaszczepiła tylko łaziła z Covid nie chcą zrobić testu :)


A tak Apropo nie madruje się tylko odpisuje na głupoty i idiotyzmy.
Ktoś musi być madrzejszy :) kolego
Tylko takich się opluwa
Świadczy to tylko o tych opluwających

0

@MesQueUnClub_87
Janiama to jest mądry człowiek akurat
Ale tez według ciebie ma ego wysokie :)
Nie ego tylko rozum !

1

@AbelKabel Nie śledzę Twojego życia tylko śledzę forum i wiele postów mi się po prostu koduje automatycznie czy tego chce czy nie chcę.

"Ktoś musi być mądrzejszy". No po takich tekstach doskonale widać ego. Ale Ty tego nie dostrzegasz bo jesteś do siebie przyzwyczajony i dla Ciebie to normalne.

Lubię ludzi mądrych, ale nie lubię przemądrzałych, którzy myślą, że są w czymś lepsi od innych. I w tej kwestii możecie sobie przybić piątkę z Maćkiem. Ja Waszej inteligencji nie neguje, ale pokory nie macie za grosz.

Przez całe życie przyświeca mi jedno motto "kto się wywyższa, zostanie poniżony".

0

@MesQueUnClub_87
Wiesz gdzie widac poziom w tym ze ktoś umie złapać dowcip itp
To jest forum i wyluzujmy
To ze pisze ze ktoś musi być madrzejszy to ty bierzesz na serio od razu.
Człowieku aby kogoś poznać i oceniać trzeba go znać Live i poznać !
A tu pisanie ze ktoś jest jakiś to jest żałosne .

« Powrót do wszystkich komentarzy