La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 922 Culés

66

Julia Rosnowska, aktorka postanowiła wychowywać swoje dziecko w nurcie neutralności płciowej i postanowiła nie określać płci swojego dziecka.

"To dość naturalna konsekwencja światopoglądu mojego i mojego partnera. Chcę, żeby moje dziecko żyło w społeczeństwie otwartym i tolerancyjnym, w którym będzie czuło wolność ekspresji własnej tożsamości bez strachu o nękanie psychiczne i fizyczne"

Okazuje się, że tej biedaczce i jej zatroskanemu mężowi jest niezwykle trudno, ponieważ nie mamy odpowiednich form gramatycznych. Na szczęście rezolutna Julia publicznie stara się używać form neutralnych.

To jest miejsce gdzie mój rozum wysiada, otwartość się zamyka, a umysł się buntuje.
Otwartość wobec ludzi odmiennych, a robienie z malucha kogoś odmiennego na zapas to kompletnie 2 inne tematy i tej parze rodziców chyba coś mocno uderzyło go głowy.

164

@Comentateiro Biedne dziecko.

151

@Comentateiro jak dziecko ma siusiorka to jest chlopcem, jak pipi to dziewczynką. Zamykam temat :v

40

@Comentateiro I nazwanie tego ideologia lgbt w tym przypadku uważam za bardzo słuszne.

15

@Comentateiro Musiałem az dwa razy spojrzeć na nazwę, nie mogłem uwierzyć, że potrafisz racjonalnie podejść do takiego tematu

57

@Comentateiro robią mega krzywdę dziecku moim zdaniem.
Kiedyś życie było proste. Ktoś się rodzi chłopcem, albo dziewczynką i takim powinien pozostać. OCZYWIŚCIE mogą być zaburzenia tożsamości, bo jest to fakt.
Tutaj oczywiście jest wiele opinii na ten temat. Jedni uważają to za coś normalnego a inni za chorobę(zaburzenia psychiczne). Jak jest nie będę teraz wnikał. Tak czy siak - to co ci rodzice robią swojemu dziecka jest nielogiczne i szkodliwe.

9

@MysticCat Wiesz jakie mam poglądy i nie używam tego określenia, ale Ty pewnie pisząc ideologia LGBT masz na myśli to samo co ja myśląc o nadgorliwym podążaniem za absurdalnymi tendencjami ultra wolnościowymi na Zachodzie.
W każdym razie tu się zgadzamy, a takie skrajności są obrzydliwe.

5

@Medium Masz na myśli nicka? A jak tłumaczę ludziom, żeby mnie nie księgowali w danej kategorii to lewak i lewak.
A ja tylko lubię zdrowy rozsądek i działania prospołeczne

5

@Comentateiro Dokładnie, uważam ze są pewne granice których nie należy przekraczać a pewna grupa to robi.

2

@Comentateiro Mam tak samo. To jest szukanie problemów na siłę. Są ludzie, którzy z medycznego punktu widzenia mogą mieć takie problemy. Robienie dziecku czegoś takiego tylko w imieniu pokrętnie rozumianej tolerancji uważam za krzywdę. Może też nie powinni decydować za dziecko czy będzie mówić lub chodzić do szkoły - samo zdwcyduje.

2

@Comentateiro "Na szczęście rezolutna Julia publicznie stara się używać form neutralnych." - czyli jakich konkretnie?

2

@michal26 no dobrze, ale są/ były takie społeczności, które do czasu kolonizacji przez "oświecona" Europę wyznawały wiare w to, se w człowieku mieszka pierwiastek męski i żeński, które raz poraz dochodzą do głosu. Mezczyzna, a raczej człowiek posiadający sisiaka, mógł czuć się kobietą i przejmować takie obowiązki w domu. Chłopcy mogli nosić sukienki i nikt ich nie stygmatyzowal. Kobieta natomiast mogła pełnić obowiązki "europejskiego" mężczyzny, chodzić na polowania, być głową rodziny itp. Daleki jestem od wychowywania tak swojego dziecka ale jestem w stanie zaakceptować, że nie wszyscy na świecie są wychowani i nauczeni tylko takich zachowań jakie uważamy za słuszne

0

@michaelson8 Nie wiem, nie było to opisane, ale wyobrażam sobie np. moje dziecko czy coś w tym stylu

4

@Comentateiro zaskoczyłeś mnie, ponieważ po przeczytaniu pierwszego akapitu sądziłem, że będziesz im kibicował w tej decyzji. Mile zaskoczenie

konto usunięte

32

@Comentateiro Myślę że powoli można zastanawiać się nad kategoryzowaniem takiej postawy z gatunku wyrządzania dziecku świadomie krzywdy. Skoro prawa rodzicielskie są odbierane rodzicom za choćby przemoc i znęcanie się psychiczne nad dziećmi, to warto się zastanowić, czy taka postawa też pod znęcanie nie podchodzi.

Dzieci nie są niczyją własnością. Rodzice mają obowiązek przystosować je do życia, zapewnić bezpieczeństwo i zdrowy rozwój. Myślę że taka postawa rodziców jak ta wymieniona przez Ciebie powinna być poddana pod debatę publiczną. Prawo powinno nadążać za zmieniającymi się zagrożeniami.

1

@ściah Obawiam się, że w na Zachodzie intensyfikuje się trend, wedle którego postępowanie Julii Rosnowskiej stanowić powinno wzór troski o dziecko. Także pewnie będzie to taki sam powód do jatki światopoglądowej jak usuwać czy nie usuwać ciąży.

Tytułem ciekawostki, mając dokładnie to samo co Ty na myśli kiedyś tu zostałem przemielony żywcem i wielokrotnie wypluty za stwierdzenie, że dziecko (czyli w sumie już dorosły) powinno samo podejmować decyzję o chrzcie, lub przynależności religijnej, ale już po osiągnięciu pełnoletniości.
I jako uzasadnienie miałem na myśli dokładnie to samo co Ty pięknie wyraziłeś w zdaniach:
"Dzieci nie są niczyją własnością. Rodzice mają obowiązek przystosować je do życia, zapewnić bezpieczeństwo i zdrowy rozwój".

I mimo, że co do chrztu jestem pewien swojej opinii w 100%, potrafię zaakceptować opinię, że wychowanie w religii katolickiej nie jest szkodzeniem dziecku.

Tak, śliskie to są sprawy, więc nawet jeśli pani Julia robi takie rzeczy jakie robi, nie znaczy to, że ta postawa nie będzie zyskiwać na popularności. Oby nie, tu stoję po Twojej stronie zdecydowanie

2

@Comentateiro kolejna nienormalna chcaca zwrocic na siebie uwage. Nic wiecej

konto usunięte

1

@Comentateiro Takie wychowanie nic dobrego nie wnosi do dziecka, a jedynie służy zaspokojeniu ego rodzica. To zwykły egoizm, kiedy jakaś odea jest ważniejsza niż dziecko. Dziecko na pewnym etapie, będzie czulo chęć bycia częścią jakiegoś zbioru, dziewczyny lub chłopaków i powinno być przyzwyczajaje do tego od najmłodszych lat. Rozumiem, a nawet popieram, aby dziecku kupować takie zabawki jakie chce, czyli np. samochody dla dziewczynki czy lalki dla chłopca, bo to dziecku ma sprawiać przyjemność zabawa, a nie nam. Natomiast to tutaj to patologia. Gdy jakieś dziecko okaże się być osobą transseksualną to wyjdzie to samo z czasem i nie potrzeba do tego żadnej wychowawczej ideologii od czasów najmłodszych. Kiedyś był film dokumentalny o takich ludziach w Skandynawii.

0

@william_wallace Właśnie o to chodzi, dopóki dzieci są dziećmi mają żyć jak dzieci, bo nie są zbiornikami na głupkowate czy skrajne obsesje rodziców. Poza tym podkreśliłeś jedną fundamentalna sprawę, tzn. dziecko musi się czuć częścią jakiejś społeczności, z która się identyfikuje.

19

@Comentateiro Na szczescie dla niej i jej męża m.in GW przychodzi z pomocą zamieszczajac niebinarne koncowki czasowników w swoich artykułach. Pani Rosnowska może je śmiało używać w rozmowie ze swoim dzieckiem. :D


4

@Comentateiro szkoda dzieciaka. Teraz już tylko wegański pies z wyboru i rodzina Rosnowskich w komplecie.

0

@Comentateiro Blisko mi do Twojej diagnozy :) ale diabeł tkwi w szczegółach. W czym ta decyzja ma się przejawiać poza górnolotnymi frazesami.

0

@Comentateiro
Czyli tylko 3 wojna światowa jest szansą na całkowity reset i wrócenie od normalności, bo ludziom już się w d*pie poprzewracało, z tego co widzę

konto usunięte

2

@Ojciec5tkidzieci to jakiś syf musi być w jedzeniu bo nie wierze ze można być tak głupim.

3

@Comentateiro Znów prowokujesz, by tylko dostać się w gorące i jeszcze na koniec zero podgrzania La Rambli w celu większej gównoburzy. Zawiodłem się

1

@patry295 Postanowiłem się ustatkować, wychłodzić, zasiać ziarno miłości wśród naszej społeczności...

4

@Comentateiro Społeczność La Rambli może nie chcieć Twojego ziarna zasianego w sobie. My tu nie chcemy homo-propagandy w wykonaniu parodysty z brazylijskim terrorystą w avatarze

2

@Comentateiro
Mi nie przeszkadza, że są osoby mające inną orientację i jestem TOLERANCYJNY.
Istnieje jednak granica między tolerancją, a PROMOCJĄ tej odmienności, a to ostatnie mi się nie podoba.
Wszystko jednak idzie z góry. Gdyby sobie w końcu mogli brać ten ślub, to by już nie protestowali przecież i nie ta nadgorliwa promocja byłaby niepotrzebna.
Akceptacja społeczna też załatwiłaby w dużej mierze sprawę, ale tu się nie spodziewam szybko poprawy.

9

@Comentateiro Ciekawym zjawiskiem są te formy neutralne. Moim zdaniem to bezrefleksyjne kopiowanie idei z US of the A. Gramatyka języka angielskiego, nie robiąca sobie problemu z rodzaju rzeczowników, deklinacji przez przypadki i odmiany czasowników przez osoby może sobie swobodnie wymyślać takie pierdolety i kłócić się o stosowanie "they" w trzeciej osobie liczby pojedynczej, jak za czasów Sheakspeara.

W niemieckim to jakoś jeszcze przejdzie, bo jest stosunkowo plastyczny.

Przy hiszpańskim Amerykanie zaczęli się orientować, że coś jest nie halo, bo rodzaj rzeczownika mocno ingeruje im w gramatykę...

No i jest język polski :D. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Idę o zakład, że nie wytrzymają trzech miesięcy trudząc się na te formy. Nie wytrzymają także ani jednego dnia nie robiąc "błędu".

1

@Remi70 Tu ewidentnie posunęli się za daleko. Zresztą rodzi ci się dziewczynka czy chłopiec i tak się głośno zastanawiam, po jaką cholerę odstawiać takie szopki?
Dzieciak nie mając o niczym pojęcia uczestniczy w jakimś beznadziejnym teatrzyku swoich rodziców.
Tak się zastanawiam czy akceptacja społeczna zatrzymałaby takie osoby jak ta cała Julia. Obawiam się, że to jedno szłoby swoją drogą a drugie osobną.

1

@michaelson8 "ono chodź się pobawimy"

0

@YeastMoss Masz rację, to wszystko idzie z góry i widać kto ich opłaca

1

@ElPonczato
Dziecko z siusiakiem może mieć jajniki

Dziewczynka z pipka np jądra wewnętrzne

Co wtedy ?

0

@Comentateiro
A jakie imię dali dziecku ?

1

@AbelKabel Nie mam danych. To był dość zdawkowy artykuł.
Może Katarzyn

2

@Comentateiro
W głowach się pierdzieli ludziom

2

@Comentateiro a cała ta dyskusja wynikła z nieprawdziwych informacji. wszyscy doczytajcie tutaj:
https://viva.pl/ludzie/newsy/julia-rosnowska-wychowuje-dziecko-bez-okreslania-jego-plci-komentarz-aktorki-134901-r1/

Wcale nie jest tak, że nie określa płci dziecka, tylko nie ujawnia jej publicznie.

1

@juliacicha Ten wywiad rzeczywiście rzuca nieco inne światło na poprzednie informacje z przestrzeni publicznej, w końcu sama się do nich odniosła.

Ale jednak zdanie "Moje dziecko na razie faktycznie nie rozumie koncepcji płci. I gdy to się zmieni, być może zmieni się także moje nastawienie do używania jej publicznie. Na razie daję mojemu dziecku przestrzeń, którą może samo określić"
pokazuje jakieś osobliwe odejście do kwestii płciowości. Takie zdanie o kilkulatku - nie rozumie koncepcji płci? Co ona ma w głowie? Osobliwe podejście rodzica.

A to, że po cichu serce jej pęknie jeśli jej dziecko kiedyś rzuci zabawkę w kąt ponieważ ktoś powie, że to dla chłopca/dziewczynki, pokazuje, że jest coś na rzeczy u Twojej imienniczki z tą niechęcią do kategoryzowania płci. Widzę tu sporą nadgorliwość.

Ach te media, oparłem się na artykule znanego portalu, 2 dni temu odkryłem podobne niedomówienia i reinterpretacje przy innym znanym medium telewizyjnym. Widać trzeba być mniej ufnym, ale czasami trudno o weryfikację.
Dzięki za wpis

2

@Comentateiro szczerze to rzucenie zabawki w kąt TYLKO dlatego że dziecko stwierdzi, że to dla przeciwnej płci jest objawem niezdrowego ograniczania dziecka w ramy jego płci kulturowej. to zależy od wychowania, jeśli rodzice będą się podobnie zachowywać, czyli np chłopiec powie "mamo chcę tą lalkę", a rodzice odpowiedzą, że "nie, to dla dziewczynek", to dziecko będzie to naśladować. taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, jeśli dziecko będzie wychowywane w duchu, że może robić cokolwiek chce i nie jest ograniczane przez rzeczy "dla chłopców/dziewczynek". Wiadomo, że różnice w zainteresowaniach są uwarunkowane biologicznie, ale ludzie lubią je społecznie wyolbrzymiać.

1

@jordus100 W pełni zgadzam się, że każde dziecko naturalnie powinno się bawić jak chce. Po co jakiekolwiek limity - dzieci to cudownie naturalne stworzonka i u nich nie ma podtekstów. Więc pozwólmy im dokonywać wyborów.

To z jednej strony, ale z drugiej dziecko jest osadzone w kontekście społecznym więc siłą rzeczy będzie naśladować otoczenie. To nie jest przypadek, że wiele dziewczyn, które jako nastolatki oglądają mecze piłki nożnej np. z tatą, po jakimś czasie kompletnie tym się nie interesuje. I nikt im nie broni się tym interesować, ale jednak coś się zmienia (czyżby pierwiastek kobiecy się odzywał?).

U Julii Rosnowskiej rozwaliła mnie sugestia (link u juliacicha), że jeśli jej dziecko będzie bawić się zabawkami zgodnymi z płcią pod wpływem czyichś uwag, to serce jej pęknie.
Naprawdę to dramat, że chłopiec bawi się samochodem, a dziewczynka ma loczki i bawi się lalką? Dlatego tak ciężkostrawna jest dla mnie ta kobieta

1

@Comentateiro jak czytam to mi sie przypomina pewne stwierdzenie: Dowodem na istnienie wyższych form inteligencji w kosmosie jest to, że nie szukają oni przejawów inteligencji na ziemi.

0

@Comentateiro To teraz ma już pewne role w "postępowych" wytwórniach filmowych i stacjach telewizyjnych .

0

@Comentateiro Tatuś z mamusiom do Choroszczy.

0

@Comentateiro "To dość naturalna konsekwencja światopoglądu mojego i mojego partnera" to jest właśnie dość kuriozalne, bo z tego co wiem to tego typu ludzie swoje decyzje tłumaczą tym że nie chcą dziecku narzucać kim ma być czy coś w tym stylu, tutaj trochę wychodzi pokraczna logika i fałyszwość, bo jak widać jednak chcą coś dziecku narzucić

0

@Wojcio Nie powiedziałem z góry, tylko z USA i nie widzę kto ich opłaca. Myślę, że nikt, po prostu idea podoba się ludziom, którzy dobrze nie przemyśleli implikacji swoich pomysłów.

« Powrót do wszystkich komentarzy