La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1299 Culés

14

W ciągu ostatniej doby odnotowano 722 przypadki zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz 10 zgonów spowodowanych przez COVID-19.


36

@Chakalaka bajeczki dla dzieci ciąg dalszy

12

@Songo91 Jakie bajeczki?

21

@Chakalaka a gdzie sie inne choroby podziały ?

20

@Songo91 Hmm… dalej są? A covid to osobna kwestia?

12

@Songo91
Nikt nie kwestionuje istnienia innych chorób.

12

@Chakalaka koniec świata bliski

1

@BART97 Jestem przeciwnego zdania.

14

@Chakalaka no przecież ten straszny morderczy covid :( czemu innych statystyk nie powrzucasz o chorobach jeśli już tak dbasz o nasze doinformowanie co do chorób? Jest wiele innych chorób w Polsce. Również zakaźnych. Również śmiertelnych. Wrzucaj wszystko

5

@BART97
Wymień inne choroby zakaźne, które w ciągu ostatnich dwóch lat doprowadziły do ponad 75 tysięcy zgonów. Chętnie zapoznam się z takim zestawieniem.

45

@Chakalaka Pięknie manipulujesz liczbami covidowcu. Ile to jest 75 tysięcy z 40 milionów?

6

@MaTt_BarcaFan
Dlaczego używasz tak agresywnego języka, Matt?

27

@Chakalaka Większość z tych zgonów to osoby mające COVID a nie umierające na COVID. Takie detal ale istotny :)

42

@Chakalaka Bo mogę i mi to sprawia przyjemność. Po drugie gardzę każdym przejawem manipulacji.

4

@MaTt_BarcaFan
Nie widzę jakiejkolwiek manipulacji w moim wpisie.

32

@Chakalaka To już twój problem w takim razie.

3

@MaTt_BarcaFan
Czy pińdzisiąt.

1

@BART97
Gdyby osoby cierpiące na choroby przewlekłe nie zaraziły się COVID-19, to w większości nadal by żyły, więc Twoje spostrzeżenie można wyrzucić do kosza.

@MaTt_BarcaFan
Raczej Twój, bo widzisz coś, czego nie ma, Matt.

12

@Chakalaka nie można ponieważ z racji pracy znam mnóstwo przypadków gdzie osoba była w stanie już umierającym mając po 90 lat z dnia na dzień mogła umrzeć a okazało się, że zaraziła się covidem od kogoś z personelu więc po zgonie wpisano powód COVID. I tak rosną pięknie statystyki. Skoro u mnie w małym mieście jest kilka takich przypadków to w dużych musi być proporcjonalnie jeszcze więcej :) ale tak wierz we wszystko co Ministerstwo wrzuca tak tak to bardzo mądre

2

@BART97
Już zaczynają się opowieści o bliżej nieokreślonych przypadkach w bliżej nieokreślonym mieście.

Swoją drogą, nagle porzuciłeś temat innych chorób zakaźnych, czyżbyś nie potrafił znaleźć takowych?

51

@MaTt_BarcaFan Oni zamiast zacząć normalnie żyć i zamknąć w swoich głowach temat tego Covida to dalej siedzą i wklejają statystyki. Za 3 lata tutaj wejdę, a oni po 12 fali dalej będą wklejać ile osób umarło w tym tygodniu. Niesamowity strach w głowach i podatność na masową lawinę informacyjną.

0

@MesQueUnClub_87
Nie jest to żaden strach, lecz zwykła odpowiedzialność.

16

@Chakalaka nie mam czasu aktualnie szukać. Jestem pewny, że na covid jest najwięcej i nie zaprzeczam. Ale jednocześnie są inne choroby zakaźne a ty siejesz tylko o tym covidzie. Nie imponujesz inteligencją a bardziej wymądrzaniem się ale cóż. Z takimi osobami również można i trzeba dyskutować. Wielu w końcu zmądrzeje. Może ty również

70

@Chakalaka Odpowiedzialność? Masz wyprany mózg chłopie. Tyle Ci mogę powiedzieć. Tzw. "łatwy materiał do obróbki rządowej".

38

@MesQueUnClub_87 Na takich pożytecznych covidowcach żeby ich nie nazwać ostrzej rząd może tworzyć spokojnie narracje strasznej pandemii.

2

@BART97
Rzucasz temat innych chorób zakaźnych nie posiadając konkretnych danych na ten temat, a mnie zarzucasz "wymądrzanie"? Przemyśl lepiej to, co chcesz napisać, bo póki co to Twoja próba bagatelizowania problemu pandemii jest żenująca.

@MesQueUnClub_87
No i standardowo obrażanie. Naprawdę nie jesteś w stanie wykrzesać z siebie chociaż jednego rzeczowego argumentu, który potwierdzałby Twoje pokrętne rozumowanie w zakresie pandemii?

@MaTt_BarcaFan
Ciekawe czy kiedykolwiek uda Ci się napisać komentarz odnośnie pandemii, który nie będzie zawierać agresywnego języka, Matt.

2

@Chakalaka nie bagatelizuje. Zaszczepiłem się bo nie pisze nigdzie, że covid nie istnieje. Istnieje. Ale sianie ciągłe dzień w dzień o statystykach o covid itp jest nienormalne. Masz obsesje na punkcie jednej choroby. Znajdź sobie lepszą pasję niż ten covid. Covid będzie zawsze już i planujesz codziennie do końca życia wrzucać te posty? trochę to idiotyczne

39

@Chakalaka To nie obelgi, a jedynie stwierdzenie faktu, możesz owszem czuć się urażony bo właśnie umniejszam Twojej inteligencji, jednak jest to część wyrażenia mojej opinii do której mam konstytucyjne prawo. Nie wchodzę w dyskusję z Covidianami, chciałem tylko, żebyś wiedział jakie mam zdanie na Wasz temat i co jakiś czas będę o sobie przypominał w tego typu postach.

1

@BART97
Nie widzę nic złego w udostępnianiu statystyk odnośnie sytuacji pandemicznej. Z tym szczepieniem to mnie zaskoczyłeś, nie sądziłem, że osoba która wykazuje się taką ignorancją w tym temacie zdecydowała się na szczepienie.

@MesQueUnClub_87
Nie wydaje mi się, aby Konstytucja zawierała zapis o możliwości obrażania innych.

24

@Chakalaka A mnie się nie wydaję by zawierała zapis o tym, iż nie mogę wyrazić zdania na temat mózgu innej osoby i o tym co się z nim stało.

8

@Chakalaka po prostu jestem osobą racjonalną a nie jestem taki jak antycovidowcy/antyszczepionkowcy lub druga strona taka jak ty czyli nakręcająca tylko tą panikę. Jedna i druga strona jest nienormalna. Można mieć znacznie bardziej racjonalne podejście. Polecam się tego nauczyć

0

@BART97
Nie wydaje mi się, aby określanie udostępniania statystyk pandemicznych mianem nienormalnego miało cokolwiek wspólnego z racjonalnością.

@MesQueUnClub_87
Wolność wyrażania własnej opinii ma swoje granice, które Ty przekroczyłeś obrażając mnie.

21

@Chakalaka Piszesz, że jesteś odpowiedzialny bo wierzysz w te statystyki i wszystko o COVID. Nie jesteś. Jesteś po prostu naiwny i starasz się być mądry. Współczuję Ci

9

12

@MesQueUnClub_87
95% osób już zapomniało o tym covidzie, a niektórzy dalej o tym pierdziela, śmiech na sali :)

9

@Chakalaka
..."Wymień inne choroby zakaźne, które w ciągu ostatnich dwóch lat doprowadziły do ponad 75 tysięcy zgonów"...

To jest naturalny bieg życia. Przecież średnia długość życia nie będzie stale rosła.

Problemem w naliczaniu statystyk Covidowych było to, że szpitale miały z tego ekstra pieniądze. I im się po prostu opłacało mieć jak najwyższe liczby chorych.
I z tych tysięcy zgonów na Covid powinno się odliczyć tych, którzy chorowali na nowotwory, choroby wieńcowe i inne przewlekłe. Ale się tego nie robiło.

Statystyka zgonów w Polsce to temat na ciekawą dyskusję przy stole w zaufanym gronie, a nie na ogólnodostępnym forum. Wtedy byś się dowiedział, które choroby się od dekady (i dłużej) chowa pod płaszczem innych chorób.

11

@Chakalaka
"Nie jest to żaden strach, lecz zwykła odpowiedzialność."

Czyli jesteś odpowiedzialny za sianie strachu. Gdybyś chciał się bawić w zbawcę i obrońcę - to byś pisał o tym jak zwiększać odporność na sezonowe choroby. Zamiast tego w głównym wątku widzę komunikat MZ. A oni sieją strach.

9

@MesQueUnClub_87 @ObiektywnyKibic121 @BART97 @MaTt_BarcaFan Chłop szuka tylko atencji. Cieszy go bycie w gorących dyskusjach i dlatego odpowiada na większość komentarzy jak bot, np. "Dlaczego używasz tak agresywnego języka, Matt?" czy "W punkt!". Nabija komentarze pod swoimi postami, które w 90% są wklejkami z twittera. Czy pamiętacie jakiś przykład wypowiedzi Chakalaki, który znalazł się w gorących dyskusjach, a nie był wklejką z twittera/opinią na kontrowersyjne tematy (LGBT, rasizm) lub związany z covidem? Ja też nie. Koleś nie ma nic ciekawego do powiedzenia, a te tematy i ta strona nadają sens jego życiu.

1

@Chakalaka @BART97

Gdyby osoby cierpiące na choroby przewlekłe nie zaraziły się COVID-19, to w większości nadal by żyły, więc Twoje spostrzeżenie można wyrzucić do kosza.
Z drugiej strony, większość z nich by żyło gyby się zaraziło i nie miało chorób przewlekłych. Każdy kij ma dwa końce. To choroby przewlekłe niszczą organizm, a covid 'dobija'.

0

@BART97
Moja odpowiedzialność polega na tym, iż nie bagatelizuję zagrożeń wynikających z pandemii.

@ObiektywnyKibic121
Nie sądzę, aby 95% społeczeństwa zapomniało o pandemii.

7

@Chakalaka ja też nie bagatelizuje. Covid jest zaszczepiłem się i żyje dalej. A ty siejesz tylko strach i kłótnie wśród ludzi ciągłbym wrzucaniem statystyk. To jest wgl nie racjonalne i głupie

1

@Zoker Tak zauważyłem, że szuka atencji. Racja

2

@Chakalaka Masz ten spokój. Napiszę po raz kolejny, że nie rozumiem jak sprawy naukowe mogą budzić takie chore emocje Twoich adwersarzy.
Chętnie koledzy piszą jak wstrętnie się dopisuje zmarłych na covid. Ale dlaczego nie podają statystyk ile osób męczy się ze skutkami przebytej choroby? Albo co robią ci "wycieczkowicze" pod respiratorami? Pewnie są na miłych wycieczkach z innych oddziałów, żeby lekarze sobie zarobili.

3

@Comentateiro można też nie wykluczać covida i żyć z nim od tego żeby coś z tym robić są osoby mądrzejsze. Po cholere codziennie "straszyć" statystykami. Są osoby które serio panikują bo zobaczą wzrost 100 osób dziennie jak moja babcia. Jest to idiotyczne tak ciągle to wrzucać. Kto chce znajdzie to na stronie Ministerstwa

1

@BART97 Kolega wrzucił obiektywne dane bez komentarza, a sraczki dostali inni.
Czy fakt, że wielu użytkowników ma na tym forum mózg w celach dekoracyjnych, oznacza, że trzeba zgadywać co ich wzburzy?
Twoje wyjaśnienie brzmi jak gadanie gwałciciela: "No w takiej sukience? Toż to prowokacja"
Rasiści i oszalali patrioci też się tutaj podobnie odpalają bo coś "skandalicznego" ich poraziło.

1

@BART97 Wyobrażam sobie te zastraszone twarze kibiców Barcy. Moim zdaniem dramatyzujesz zupełnie bezpodstawnie, ponieważ nie masz pojęcia czy ktokolwiek nawet zwraca na te dane uwagę na naszej stronie

0

@BART97
Nieracjonalnym i głupim jest atakowanie ad personam użytkownika, który publikuje czysto informacyjny post, co zauważył wyżej @Comentateiro.

2

@Comentateiro po co wrzucać takie informacje wiedząc, że aktualnie w internecie i tv jest to codziennie? Rozumiem gdyby to było coś trudno dostępnego. Teraz o tym na każdym kroku można wiedzieć. Więc po co?

4

@Chakalaka ja Cię nie atakuje. Tylko stwierdzam, że jesteś osobą nie odpowiedzialną i przynajmniej nie wykazującą specjalnie inteligencji. I na tym skończę z tobą akurat dyskusje bo z innymi użytkownikami tutaj da się dyskutować nawet mając inne poglądy a ty jesteś uparty jak osioł.

2

@MesQueUnClub_87 obraziłeś chakalake - szacun :)

1

@BART97 Każdy coś tu wrzuca z innych stron i nikt nie robi z tego problemu. Są tu pewne nadpobudliwe grupy, które denerwują wiecznie tematy: nauka (tu covid i medycyna), czarni, tęczowi. Normalnie ukształtowany człowiek nie zwraca na takie tematy uwagi. Twoja uwaga jest dla mnie nie na miejscu

4

@Zoker
a ja mam wrażenie, że to troll opłacany przez jakąś lewacką instytucje.
Nie ma swojego zdania, wkleja głupoty z nakazu, nie potrafi ich racjonalnie bronić więc często i szybko się obraża jak małe dziecko w piaskownicy i ... znika
ale za to ferment sieje spory :)

0

@BART97
No niestety większość Twoich wypowiedzi w tej dyskusji bazuje na docinkach pod moim adresem. Szkoda, że nie możesz sobie tego darować, ale w odróżnieniu od @MaTt_BarcaFan i @MesQueUnClub_87 i tak jesteś w stanie wydusić z siebie cień merytoryki.

3

@BART97
ja dodam tylko przykład z życia: wujek, 77 lat i ostatnie stadium nowotworu płuc - zostało mu kilka dni życia. Nie mógł już sam oddychać więc go wzięli do szpitala i podłączyli do respiratora. Oczywiście wśród cowidowców. Oczywiście przyczyną śmierci był Covid, chociaż nawet nie wiadomo czy robili (czy zdążyli) mu zrobić badania.

4

@Chakalaka a może to nie z resztą jest problem a z tobą? Polecam się zastanowić dłużej niż parę minut. Żegnam

1

@BART97
A co miało być wpisane !
Przyczyna był Covid a nie ta inna choroba.
Trochę trzeba się douczyć widzę.

Osoba mająca Covid umiera na zawał to co się podaje ? Ze umarła na zawał !
Pomimo iż ten Covid mógł być przyczyna zatoru np :)

Zaprzeczanie obecnie epidemi Covidu gdzie tysiące ludzi maja problemy po Covidowe jest dla mnie czysta arogancja !

2

@Comentateiro Nie denerwuje mnie temat covidu z wieloma osobami dyskutuje na każdy temat i da się to robić. Z tą osobą nie. Zaśmieca codziennie statystykami które i tak są WSZĘDZIE. Nie jest to coś ciekawego trudno dostępnego. Na inne tematy ktoś wrzuca ciekawostki lub opinie i ciągnie się dyskusje. A tu jest powielanie statystyk dostępnych wszędzie na każdym kroku. Idiotyczne

2

@AbelKabel No to polecam Ci się douczyć. I nigdzie nie zaprzeczyłem Covidowi. Ale dopowiadaj sobie dalej

3

@equwesta Dokładnie tak jak piszesz. Pracuje w szpitalu i na portalach SZOI były tworzone odrębne umowy COVID które były płatne dodatkowo

0

@Chakalaka Podasz dane dotyczące zachorowań na raka i grypę? Też zbierają śmiertelne żniwo a jest o tym cicho.

0

@BART97
Nie widzę nic złego w udostępnianiu statystyk pandemicznych. Tobie zaś na przyszłość radzę więcej merytoryki i opanowania w trakcie dyskusji.

@Zoker
Po co snujesz teorie, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością?

0

@CZOLDZI Jakby chciał to by podał, naprawdę tak ciężko jest zrozumieć, że każdy może sobie tutaj wrzucać statystyki jakie mu się podoba, jeśli oczywiście są zgodne z regulaminem? To już wasz problem jak na nie zareagujecie.

1

@CZOLDZI
Jeśli masz ochotę to nie krępuj się, możesz śmiało udostępnić takie dane.

@AbelKabel
Podzielam Twoją opinię.

@gg156
Dlaczego mnie atakujesz i w dodatku stosujesz tak knajacki język?

4

@Chakalaka Jestem w stanie wydusić z siebie o wiele więcej, ale muszę mieć pewność, że osoba po drugiej stronie jest warta mojego czasu, a tutaj niestety wiem, że tylko się niepotrzebnie naprodukuję. Staram się najkorzystniej dysponować czasem i dyskusje z wirtualnymi ludźmi na tym forum są dla mnie tylko wypełnieniem luki między codziennymi czynnościami, a nie głównym nurtem egzystencji, więc staram się z góry oszacować, która konwersacja może być w jakiś sposób dla mnie pożyteczna, a która nie.

0

@MesQueUnClub_87
Jak na razie nie jesteś w stanie tego udowodnić, a przerost formy nad treścią jakim jest Twój ostatni wpis tylko to potwierdza.

0

@Chakalaka mam w swoich wypowiedziach więcej merytoryki i racjonalnego podejścia do sytuacji niż ty. Żegnam

1

@Chakalaka Jeśli myślisz, że cokolwiek Ci muszę udowadniać to jedyny przerost jaki jest tutaj widoczny to przerost Twojego ego :)

0

@MesQueUnClub_87
Twój udział w tej dyskusji sprowadza się do obrażania mnie i chwalenia się merytoryką, której jak na razie nie pokazałeś. Z tego względu o przeroście ego możemy mówić wyłącznie w Twoim przypadku.

@BART97
Szkoda tylko, że kończy się to na pustych przechwałkach, bo Twój udział w tej dyskusji sprowadza się do wielokrotnych prób deprecjonowania oficjalnych statystyk pandemicznych.

0

@Chakalaka według oficjalnych statystyk w Polsce żyje się coraz lepiej. Ty jesteś naiwny albo głupi. Mam nadzieje, że tylko naiwny

0

@BART97
Nie twierdzę, że wszystkie oficjalne statystyki rządowe są godne cytowania. Takie uogólnianie w Twoim wykonaniu stanowi potwierdzenie mojej tezy, że nie masz racjonalnych argumentów i musisz się ratować takimi sposobami.

3

@Chakalaka ale akurat TA STATYSTYKA jest godna cytowania bo pasuje do twojej tezy. Coraz bardziej się zakopujesz. Zmądrzej kiedyś

0

@Chakalaka Ok :D

1

@Chakalaka Ciekawe dlaczego nagle zaczęto masowo ludzi wysyłać na wymazy ? Przez wakacje praktycznie nikt nie był wymazywany, teraz każdy z byle katarem ma skierowanie na wymaz. Biorąc pod uwage, że dla znacznej większości wynik jest negatywny, dla części Covid jest niegroźnym przeziębieniem, można uznać, że ktoś zamierza po prostu podbić statystyki.

1

@Chakalaka Dzięki za przekazanie merytorycznej informacji. Oby nie przerodziło się w to coś poważnego, ale przez antyszczepionkowców, może zbliżać się kolejna fala... niestety.

0

@Chakalaka Uważam, że covid to jeden wielki fake. Oczywiście możesz mieć inne zdanie i je szanuję.

W tej dyskusji najpiękniejsze jest to, jak 90% osób podpala się na sam widok tego posta, a Chakalaka dzięki swojej kreatywności ciągnie z Was bekę pelikany.

Stawiam litrowego Jacka Danielsa, że osoba, która tutaj widnieje jako Chakalaka, w rzeczywistości ma wy****ne na koronę - tak jak większość osób.

0

@BART97
To po co piszesz bzdury ze umierają 90latkowie i im się dopisuje Covid.
Procedury medyczne sobie doczytaj

0

@AbelKabel pracuje w szpitalu tak się składa i wiem jak wygląda rozliczenie co jak jest płacone oraz co się wpisuje w jakiej sytuacji. Gd tylko była możliwość to covid był zapisywany. Do statystyk szło, że pacjent umiera z covidem. Koniec

1

@BART97
90 latek który ma chorobe inna i umrze np przez bakterie szpitalna w prorokuje przyczyna będzie śmieć w wyniki zakażenia bateria danego typu :)

Nikt specjalnie nie dopisuje Covid
Zawsze jest jakaś przyczyna tylko ze jakby nie było Covidu i tylu zachorowan przez ludzi nie odpowiedzialnych to by Ci dziadkowie jeszcze sobie żyli

A druga sprawa umierają tez osoby zdrowe i obecnie jest coraz więcej takich przypadków
Umierają tez w wyniku powikłań po Covid i specjalnie to napisałem bo te osoby nie są w statystykach zgonu Covid
Zatorowość, zawały, zaburzenia neurologicznie


0

@BART97
Tak a wiewiórka zawija i odwija
Widocznie u Ciebie taka reguła na zadupiu :)

Ja nie pracuje w szpitalu ale mam bliska osobę pracująca na odziale Covid
I znam tez innych lekarzy

0

@BART97
Żeby wpisać ze ktoś miał Covid i umarł to musiał go mieć
Czym ty tam jesteś cieciem ?

2

@AbelKabel no to ty kogoś znasz a ja i znam i widzę rozliczenia na portalu szoi. Tyle w temacie dziękuję

Cieciem xd no i o czym dyskutować z kimś tak prymitywnym. Żegnam

1

@AbelKabel Sam siebie orasz ale to na ogół normalne u użytkowników Twojego pokoju. Dlaczego więc nigdy wcześniej przy zawałach, nowotworach, wylewach itp kiedy pacjent w krytycznym stanie umierał i był do tego chory na grypę to nie dopisywano mu śmierci z powodu grypy?

Dla ciekawostki, chrabstwo w Kalifornii zmieniło sposób liczenia ofiar tej wielkiej pandemii i przestali dopisywać covid osobom które zginęły w wypadkach samochodowych i o dziwo poziom śmiertelności spadł o 25%. Niebywałe.

0

Zmarli na świecie w tym roku do dnia dzisiejszego prawie 42 mln.
Zmarli na koronkę od początku pandemii 4 677 013 stan na dziś. Dane Worldometer.

1

@Chakalaka Po co o tym tu piszesz?

0

@BART97
Rozliczenia
Nic nie wiesz o tym za co lekarze odpowiadają i jak to przebiega
Dlatego jesteś cięciem :)

1

@CuttingHead
Umierasz z powodu powikłań po grypie nie na sama grypę
Grypę się leczy są na nią leki
Na wirus Covid leku nie ma

1

@AbelKabel Lekarz po za leczeniem odpowiada za wypełnienie dokumentacji medycznej i w systemie ma podgląd do procedur medycznych itp. I zawsze działa to tak, że gdy ma możliwość wybiera tą lepiej płatną. Ale ty jesteś zbyt mało inteligentny, żeby to do ciebie dotarło. To moja ostatnia odpowiedź do Ciebie bo nie będę dyskutował z kimś prymitywnym co obraża innych gdy brak ci argumentów bo się denerwujesz :)

1

@BART97
Nie lekarz nie ma wyboru kolego tej lepiej płatnej
Wybiera to co było przyczyna zgonu na co był leczony
Za smierć ma płacone ? Daj spokój
Piszesz bzdury dlatego taka moja reakcja

0

@Chakalaka Miłego i owocnego wieczoru :)

3

@Chakalaka przykre że administracja nie robi porządku z foliarstwem szerzącym fake newsy w komentarzach

2

@franegpro większość przedstawia swoje zdanie, a nie "szerzy" fake news :D

1

@Gonzo349 covidiotom nie przetłumaczysz.

2

@MesQueUnClub_87 Ten cały chakalaka to Beton do kwadratu.Nic do niego nie dociera i nic nie rozumie.Dyskusja ze ścianą jest o wiele ciekawsza.

« Powrót do wszystkich komentarzy