La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 386 Culés

9

Dobrze wiedzieć, że są w Polsce jeszcze opcje polityczne, które nie szerzą mowy nienawiści przeciwko mniejszościom oraz nie wykonują przeciwko nim działań uderzających w ich prawa i godność. Warto to rozważyć przy następnych wyborach na kogo oddać głos, ja już wiem.


12

@kremowka2137
Znakomita decyzja radnych KO.

110

2

@Chakalaka Zgadzam się
@koksik2700 ??? W sumie to nie wiem jak się mam do tego ustosunkować.

4

@kremowka2137 brawo, jedyna partia warta głosu

6

@kremowka2137
Gdy brakuje argumentów to zostają bezwartościowe emotikony.

2

@Dojaar Popieram.

68

@kremowka2137 Brawo!! Głosujmy dalej na kryminalistów z PIS i PO!!! A nie, to KO, oni jeszcze nie rządzili, dajmy im więc szansę!!!

0

@Dojaar Jedyna po za ich bratem bliźniakiem pisem oczywiście.

3

@Dojaar Też tak uważam.

3

@CuttingHead Dziecinny komentarz, w której partii nie ma jednostek, które skorumpuje posiadanie władzy? To jest zawsze wliczone i trzeba oddac na kogoś głos, lepiej na osoby, które nie szerzą mowy nienawiści.

35

@CuttingHead Odwoływanie się do logiki kogoś kto popiera PiS albo PO/KO (jak zwał tak zwał) mija się z celem. Beton to beton. Gadanie go nie skruszy. Śmianie się z niego też nie.

4

@CuttingHead
Stawianie znaku równości pomiędzy PiS a KO to absurd.

3

@Johnson PiS = PO, to jest nawiększy mit jaki powstał.

konto usunięte

90

@kremowka2137 Nie mit, a prawda. Przez takich jak wy w tym kraju nic się nie zmieni. Teraz znowu po,potem znowu PiS i tak w kółko.

2

@VenoM
Jesteś w kolosalnym błędzie.

51

@Chakalaka No pewnie - przecież podałeś niepodważalne argumenty na to, że obecna KO to nie jest dokładnie ten sam poziom co PO, które rządziło już 8 lat i mocno zrujnowało ten kraj. A to że potem PiS również nie zrobił nic dobrego w niczym PO nie usprawiedliwia. To są wybory a nie konkurs miss najgorszego polityka.

3

@VenoM "Nie mit, a prawda."
Możesz uzasadnić? Ja uzasadniam tak, że mieliśmy chociażby lepsze relacje międzynarodowe za PO z zachodem, niż mamy za PiS.

"Przez takich jak wy w tym kraju nic się nie zmieni. Teraz znowu po,potem znowu PiS i tak w kółko."
Pomijając fakt, że Polska wygląda za PiS inaczej (dużo gorzej), niż za PO. Kto według Ciebie coś zmieni?

2

@CuttingHead zabawne że najczęściej piszą tak zwolennicy konfederacji

4

@Chakalaka a Ty jakie masz argumenty?

4

@VenoM a kogo mamy wybrać jeśli można wiedzieć? Jestem liberałem o wolnościowych poglądach

2

@Azi
PO "zrujnowało ten kraj"? Podaj jakiekolwiek argumenty potwierdzające tą absurdalną tezę.

1

@kremowka2137 Politycy co innego mówią jak trzeba zbić kapitał polityczny. Widać tutaj trafili w 10 :)

3

@Azi W jaki sposób PO zrujnowało kraj? Według danych które mam, przeszliśmy przez kryzys w zasadzie suchą nogą, gdzie większośc krajów Unii miały wskaźniki ujemne.

19

@Chakalaka PO przegrało wybory?

No chyba że chcesz mi powiedzieć że ludzie na nich nie głosowali z uwagi na niezwykły dobrobyt jaki doświadczyli za ich rządów :D

2

@Azi
Przegrana w wyborach według Ciebie dowodzi tego, że PO "zrujnowała ten kraj"?

1

@Azi Media zbudowały fałszywą nagonkę na Tuska. Weźmy pierwszy z brzegu przykład drwin z zielonej wyspy. Dane były prawdziwe Polska w okresie rządów PO-PSL miała ciągle dodatni wzrost: https://pl.wikipedia.org/wiki/Gospodarka_Polski porównaj sobie to z innymi krajami Unii praktycznie poza nami nikt nie był na +.

Dołóżmy do tego, że PiS obiecał i zrobił rozdawnictwo w postaci plusów, co działa na głupich niezwykle skutecznie oraz faworyzuje w ulgach emerytów (najliczniejszą grupę), co jest drogą do nikąd . Stąd wynik.

29

@Chakalaka Logika podpowiada, że jeżeli dobrze Ci się żyje to znaczy, że ktoś prawidłowo zarządza tym krajem. Skoro nagle duża część głosujących zmienia swoje upodobania w kierunku partii o - przynajmniej teoretycznie - skrajnie przeciwnych poglądach, to znaczy, że Twoje rządy były wybitnie do dupy.

Więc krótko bo może nie zrozumiałeś - jeżeli w demokracji ludzie przestają na Ciebie głosować, to znaczy że jesteś wybitnie beznadziejny.

1

@Azi Słaba to logika, bo możesz za pieniadze grupy 40% kupić głosy grupy 60%. Tak ma to miejsce teraz gdzie PiS dzieli ludzi na dwa obozy i wciska się w tyłek jednym kosztem drugich.

37

@kremowka2137 Są trzy rodzaje prawdy: prawda, gówno prawda i statystyka.

Obecnie też mamy wzrost PKB - tylko co z tego skoro opiera się on niemal wyłącznie na konsumpcji co oznacza, że jak zakręci się kurek z kasą to zaliczymy ostry zjazd. Normalni ludzie wiedzą że nie da się żyć na kredyt.

Daruj mi więc statystyki. PO nie przegrało wybory dlatego że nie umiało przedstawić liczb ale dlatego, że ludzie widzieli że żyje im się źle. Dlatego teraz poparcie dla PiSu też leci ostro w dół.

e: to nie PiS dzieli ludzi na dwa obozy. To PiS i PO dzielą ludzi na dwa obozy. Więc najlepiej jak działacze z PiSu i PO sami trafią do obozu.

2

@Azi logika jak w Wenezueli. Studia za darmo, komunikacja miejska za darmo, wszystko za darmo. Ludzie zachwyceni, rząd ciągle wygrywa. A tu nagle nie ma na nic pieniędzy. Wielbiona przez kucy Thatcher była w pewnym momencie znienawidzona. A dzięki jej polityce UK znowu było mocarstwem

4

@Dojaar To chyba nie do mnie.

1

@Azi "Są trzy rodzaje prawdy: prawda, gówno prawda i statystyka."
Coś ci się poplątało z tym cytatem w wersji którą przedstawiasz to leci, że są 3 prawdy: prawda, tyż prawda, i gunwo prawda (powiedzenie góralskie - nie wiem jak piszą p oswojemu też)

"Obecnie też mamy wzrost PKB - tylko co z tego skoro opiera się on niemal wyłącznie na konsumpcji co oznacza, że jak zakręci się kurek z kasą to zaliczymy ostry zjazd. Normalni ludzie wiedzą że nie da się żyć na kredyt."
Nie chodzi o PKB, tylko wskaźnik rozwoju, nie wiem jak jest teraz w 2020 były ujemne (korona), nie wiem czy już jest dodatni, ale jak podajesz jakieś dane to może i źródło?

"Daruj mi więc statystyki. PO nie przegrało wybory dlatego że nie umiało przedstawić liczb ale dlatego, że ludzie widzieli że żyje im się źle. Dlatego teraz poparcie dla PiSu też leci ostro w dół."
Ewentualnie możesz wziąć liczną grupę emerytów i pokazać im, że złe Po podniosło wiek emerytalny, a my go obniżmy i jeszcze wam 24 emerytury będziemy chcieli dać jak odgrażał się PAD.

"e: to nie PiS dzieli ludzi na dwa obozy. To PiS i PO dzielą ludzi na dwa obozy. Więc najlepiej jak działacze z PiSu i PO sami trafią do obozu."
Oczywiście, że PiS ustanawiając benefity dla jednych kosztem drugich, tak by benefity były dla przysłowiowego 50%+1 głosów.

19

@kremowka2137 Ty nic nie rozumiesz. Ludzie nie analizują wskaźników mikro i makroekonomicznych. Jeżeli ludziom żyje się dobrze, to głosują na obecną władzę. Jak jest źle to głosują na innych. Tak działa świat.

PO nie zrobiło nic co można by po kilku latach rządów PiSu uznać za sukces z czasów ich rządów. Nie porównuj mi PO do PiSu który też rządzi beznadziejnie.

Rzecz nie jest w tym żeby wybierać kto rządził gorzej ale żeby jednych i drugich na zawsze wysłać w kosmos. Jak najdalej od koryta jakie zrobili sobie z rządzenia.

0

@Azi Jeśli wyślesz i jednych i drugich, to kto będzie rządził, żeby było dobrze? Ze wszystkich dostępnych opcji jakie na ten moment są PO jest najlepsze, takie są fakty.

30

@Azi Masz zdrowie i wytrwałość Chłopie :D

4

@kremowka2137 Życie nie znosi pustki. Nie brakuje ludzi z dobrymi pomysłami, którzy dziś nie mają szans się przebić bo blokuje ich Kaczyński, Tusk, Czaskowski, Czarzasty albo inny Mentzen. Dodałbym Hołownie ale ten posłem nie był, więc ciężko mówić aby kogoś blokował.

11

@Karzel Akurat zdrowie trochę szwankuje ;)

Ale lubię powalczyć z betonem jak Don Kichot :D

0

@Azi Czyli uważasz, że jak wysadzimy Sejm z zawrtością 460 posłów to na jego zgliszczach wyjdą bohaterowie polityki a w kraju nastanie dobrobyt bo przyjdą kreatywni i uczciwi ludzie, aha... widzisz życie to nie jest bajka czy gra video jest jak jest i tak będzie, trzeba wybierać z dostępnych opcji. Warto się zastanowić czy te opcje są dokłądnie takie same, bo nie są.

5

@kremowka2137 Nie. Uważam że dwie kadencje w sejmie to absolutny max. Pod warunkiem, że między pierwszą a drugą jest jeszcze kilka lat różnicy. To zdrowy układ w którym do sejmu nie idą "zawodowi politycy" którzy nigdy nie skazili się pracą.

0

@Azi Oszukujesz się. Przecież wiadomo, że kto ma zaplecze polityczne ten ma, gdyby Kaczyński był dwie kadencje sądzisz, że swoimi wpływami nie sterowałby tym co się dzieje w PiS z tylnego siedzenia, martwy przepis, który uderza w tych mniejszych, a nie rusza gigantów.

5

@kremowka2137 Skoro i tak by sterował to czemu bronią się rękami i nogami aby przypadkiem taka propozycja nie pojawiła się nawet na obradach? :D

0

@Azi Bo dotyczy to gigantów na scenie z renomą polityczną jak Kaczyński, jego to by "grzało", ale Ci co są pionkami mieliby gorzej, bo by się ich zastępowało i ślad po nich by zaginął, to bardziej oni są na nie.

6

@kremowka2137 Przypominam, że oni tam mają decydować o tym co jest dobre dla Polski a nie dla nich.

23

@Azi Karmicie tych trzech trolli tutaj

0

@Azi Zawsze będzie tak, że z każdego obozu będą czarne owce, które będą robić przekręty i się do niego przylepią na łatwy hajs , nie unikniesz tego przy obecnych czy nawet przyszłych opcjach politycznych. Gwarantuje Ci, że nawet jak wszyscy by wpadli pod autobus to 460 zupełnie nowych i będzie to samo. Taki mamy obraz społeczeństwa. Chyba jednak odbiegamy już od tematu orinalnego wpisu dość mocno.

31

@kremowka2137
@Moderacja
Długo się utrzymuje to konto

29

@sonek Zabawne jest to, że taki typ jak @kremowka2137 ma czysto prowokujący nick a jednocześnie wstawia jak gdyby nigdy nic artykuły o walce z mową nienawiści i nie widzi zapewne żadnej sprzeczności między tym co "głosi" a co sam prezentuje.

Zasadniczo to jest nawet smutne, że tacy ludzie nie dostrzegają że są tylko narzędziem. Jeszcze jeżeli są świadomi tego, że nim są to pół biedy - wtedy to ich wybór. A tak? Wykorzystywanie ludzi i tyle.

27

@kremowka2137 czyli na kogo mam głosować?
28 dni w serwisie, i non stop ta sama płyta. Ehh, weź usuń konto.

0

@Chaoss "czyli na kogo mam głosować?"
Na kogo chcesz.

"28 dni w serwisie, i non stop ta sama płyta. Ehh, weź usuń konto."
Dlaczego miałbym to zrobić?

20

@kremowka2137 O szerzeniu mowy nienawiści i uderzaniu w godność napisał gość, którego nick to prowokacja, szydera i uderzanie w katolików i JP2 - no hipokryzja na poziomie himalajów, ale to nic nowego w środowisku wspierającym lpg

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

9

@against_modern_football
ten gość też raz napisał, że polski system podatkowy jest mega prosty, bo po kilku latach będąc na JPG udało mu się ogarnąć podatek liniowy.
Szkoda czasu na dyskusje z tym trolem. To jest typowy płatny troll, a skoro w większości wypowiedzi wielbi tych kłamców z PO to i wiadomo, kto go sponsoruje.

konto usunięte

17

@kremowka2137 nie nudzi Wam się tworzenie kolejnych kont żeby pompować tu peło i Herr Donalda? Ja już nie wiem czy głosować na niego, bo od wczoraj jest zły, przecież Pani Merkel kazała mu jednak chronić granice UE i nie wpuszczać wszystkich turystów z Iraku z białoruską wizą.

0

@liamgreyhate Zrozum, że nikogo nie pompuje, po prostu daje informację według mnie ważna, jesli dla Ciebie nie jest sugeruje zignorować ją i czytać te ważne.

konto usunięte

3

@CuttingHead Sama prawda. Co prawda nie da się postawić znaku równości pomiędzy tymi partiami, bo PiS bardziej szkodzi, ale jak mam głosować na mniejsze zło to wolę nie głosować wcale.

20

@kremowka2137 Pisze na temat wymagasz tolerancji, empatii i braku mowy nienawiści jednocześnie mając w nicku kremówkę i godzinę śmierci JPII - czyli szydzisz z byłego papieża (głowa kościoła katolickiego), a więc uderzasz też w katolików i gdzie twoja tolerancja i empatia? Czy standardowo trzeba tolerować tylko lpg i ich poglądy, a resztę yebać?

@gg156 przecież to jest jakiś gimbus to jaką on JDG może prowadzić i na dodatek piszę sam ze sobą pod różnymi kontami ;)

0

@against_modern_football
"Pisze na temat..."
Otóż nie, główny temat masz w pierwszym poście, Ty wyskakujesz z papieżem.

"... wymagasz tolerancji, empatii i braku mowy nienawiści..."
Nie wymagam, podaje informację, że są opcje polityczne, które nie szerzą nienawiści.

"... jednocześnie mając w nicku kremówkę i godzinę śmierci JPII - czyli szydzisz z byłego papieża"
Nie szydzę, dopowiadasz sobie.

"... uderzasz też w katolików i gdzie twoja tolerancja i empatia?"
Nie uważam bym w kogoś uderzał,a le jak pisałem na początku, ciągle piszesz nie na temat.

"Czy standardowo trzeba tolerować tylko lpg i ich poglądy, a resztę yebać?"
Nie, ale nie ma miejsca na mowę niewawiści, jak uchwały anty-lgbt, czy termin "cywilizacja śmierci", który chętnie krzewił Wojtyła.

PS Przyganiasz mi za nick, a sam osoby LGBT nazywasz "lpg", nie widzisz swojej obłudy?

7

@against_modern_football
"przecież to jest jakiś gimbus to jaką on JDG może prowadzić i na dodatek piszę sam ze sobą pod różnymi kontami ;)"

pełna zgoda

5

@kremowka2137 Chłopie, serio? Przez 8 lat PO nie tknęła w żaden sposób kwestii LGBT, raczej zamiatając ją pod dywan. Przecież większość tej partii to kościółkowi konserwatyści, zero progresywizmu. Rozumiem traktować ich jako lepszą opcję od PiSu - to nie ulega wątpliwości - ale w kwestiach progresywnych nie liczył bym na wiele. Są oczywiście bardziej nowoczesne jednostki w tej partii, jak Trzaskowski, ale to wciąż tylko jednostki.

9

@kremowka2137 ty potrafisz połączyć dwie kropki? Ja nie piszę o papieżu jako głównym temacie tego wątku tylko o tym, że agitujesz za KO bo oni nie szerzą mowy nienawiści (xD) czyli popierasz ten postulat - jednocześnie masz nick, który naśmiewa się ze śmierci człowieka i powiązany jest z grupą internetowych trolli którzy tą nienawiść szerzą poprzez cenzopapy, 2137, żółtą twarz itp. Pokazuję twoją hipokryzje.

I nie widzę swojej obłudy z jednego prostego powodu - bo jej nie ma, ja nigdy nie napisałem że jestem tolerancyjny czy że wymagam zaprzestanie używania mitycznej mowy nienawiści.

7

@kremowka2137 co post to większą kompromitacja. Sam sobie zaczynasz przeczyc.

0

@Hellrider "Przez 8 lat PO nie tknęła w żaden sposób kwestii LGBT, raczej zamiatając ją pod dywan"
Z dwojga złego lepiej nic nie robić, niż aktywnie szkodzić przez uchwały anty-LGBT i zniesienie kompromisu aborcyjnego, czyż nie?

"Przecież większość tej partii to kościółkowi konserwatyści, zero progresywizmu"
Nie zgodzę się.

"Rozumiem traktować ich jako lepszą opcję od PiSu - to nie ulega wątpliwości - ale w kwestiach progresywnych nie liczył bym na wiele."
Jeżeli nawet nie będą super pomagać to niech nie szkodzą, optująć za zniesieniem uchwały anty-LGBT robią małe kroczki do przodu, tymczasem są opcje, które robią duże susy w tył.

"Są oczywiście bardziej nowoczesne jednostki w tej partii, jak Trzaskowski, ale to wciąż tylko jednostki."
I dobrze, to daje nadzieję na przyszłość, bo są opcje, gdzie konserwatyzm będzie zabetonowany po wsze czasy.

0

@Chaoss "co post to większą kompromitacja. Sam sobie zaczynasz przeczyc."
Nie widzę kompromitacji, możesz podać jakieś przykłady?

16

@Chaoss to zwolennik PO - co Ciebie tak dziwi że się kompromituje? :D
Jaka partia taki elektorat.

0

@against_modern_football "ty potrafisz połączyć dwie kropki?"
Jakie to ma znaczenie w kontekście tej dyskusji? Chyba, że to atak ad personam, nie jestem pewny.

"Ja nie piszę o papieżu jako głównym temacie tego wątku tylko o tym, że agitujesz za KO bo oni nie szerzą mowy nienawiści (xD) czyli popierasz ten postulat - jednocześnie masz nick, który naśmiewa się ze śmierci człowieka i powiązany jest z grupą internetowych trolli którzy tą nienawiść szerzą poprzez cenzopapy, 2137, żółtą twarz itp. Pokazuję twoją hipokryzje."

W którym miejscu naśmiewam się z papieża? Ja tylko stwierdzam fakt, że krzewił on aktywnie mowę nienawiści i za to nie ma on u mnie szacunku.

"I nie widzę swojej obłudy z jednego prostego powodu - bo jej nie ma, ja nigdy nie napisałem że jestem tolerancyjny czy że wymagam zaprzestanie używania mitycznej mowy nienawiści."
Wytykasz mi coś, co sam robisz - to jest obłuda.

3

@kremowka2137
"Przez 8 lat PO nie tknęła w żaden sposób kwestii LGBT, raczej zamiatając ją pod dywan"
Z dwojga złego lepiej nic nie robić, niż aktywnie szkodzić przez uchwały anty-LGBT i zniesienie kompromisu aborcyjnego, czyż nie?

O, czyli LGBT jest zespolone z aborcją? XD Myślałem, że to zupełnie odmienne kwestie kogo się ciupcia, a kogo się zabija, a tutaj popatrz Pan, mamy pakiet.

0

@Ryjewski Przedewszystkim przy aborcji nikogo się nie zabija. Poza tym po prostu podałem inny przykład kolejnej złej zmiany PiS, żeby pokazać że PiS różni się od PO. I pomimo, że PO nic nie robiła w kwestii tego by ułatwić aborcję, to przynajmniej nie burzyli tego co jest jak PiS, więc przykład jest w punkt.

5

@kremowka2137 Uzywajac terminu "cywilizacja smierci" JP2 poniekad mial racje, poniewaz zwiazki osob homoseksualnych nie prowadza do przedluzenia gatunku.

0

@JimMorrisonFCB Nie rozumiem jak można bronić tej mowy nienawiści - rozumiem jedno, że może mieć swój pogląd i nie akceptować LGBT, ale wyrażać się w taki sposób to robią tylko ludzie najgorszego sortu. Czemu o księżach nie mówił, że są "cywilizacją śmierci", ich celibat też nie pomaga przedłużyć gatunku?

0

@kremowka2137 Nie wiem, byc moze dlatego, ze mimo wszystko ksieza naklaniaja do zakladania rodzin.

0

@JimMorrisonFCB Irracjonalny argument, który podświadomie sugeruje, że homoseksualiści nakłaniają, żeby tego nie robić.

7

@kremowka2137
Nie wiem czy wiesz jak działa logika formalna, ale dokonałeś koniunkcji w odpowiedzi na czyjś, dokładnie zacytowany argument, stwierdzając, że kwestii LGBT aktywnie szkodzi zniesienie kompromisu aborcyjnego. Albo źle składasz zdania - zdarza się, albo w swojej odpowiedzi mnie próbujesz tutaj wykłamczuszkować.

Na marginesie, pozwolisz, że odmówię Ci prawa do arbitralnego stwierdzenia czy się kogoś zabija czy nie, ale w tę dyskusję mnie nie wciągniesz, już gadałem z Tobą na twoich innych kontach XD

2

@kremowka2137 Dla mnie racjonalny.

PS: ja nie mam nic do osob odmiennej orientacji, szanuje kazdego czlowieka.

0

@Ryjewski "Nie wiem czy wiesz jak działa logika formalna, ale dokonałeś koniunkcji w odpowiedzi na czyjś, dokładnie zacytowany argument stwierdzając, że kwestii LGBT aktywnie szkodzi zniesienie kompromisu aborcyjnego. Albo źle składasz zdania - zdarza się, albo w swojej odpowiedzi mnie próbujesz tutaj wykłamczuszkować."

Innymi słowy, jeśli zamiast "i" użyłbym "czy", to byś olał? Będziemy teraz walczyć o jeden spójnik, ok... W każdym razie sens jaki chciałem przekazać jest taki jak mówię, że PiS różni się znacznie od PO i podaje przykłady na to.

"Na marginesie, pozwolisz, że odmówię Ci prawa do arbitralnego stwierdzenia czy się kogoś zabija czy nie, ale w tę dyskusję mnie nie wciągniesz, już gadałem z Tobą na twoich innych kontach XD"
To nie tylko moja opinia: https://wil.org.pl/wp-content/uploads/aborcja-to-nie-morderstwo.pdf i nie rozumiem o jakich Ty innych kontach piszesz.

@JimMorrisonFCB
"Dla mnie racjonalny."
W takim razie pytam, czy uważasz, że LGBT nakłaniają, żeby nie zakładać rodzin?Jeśli tak, prosiłbym o jakiś argument, jesli nie upada Twoja argumentacja w kontekście uzasadnionego używania terminu "cywilizacja śmierci" w stosunku do osób LGBT.

"PS: ja nie mam nic do osob odmiennej orientacji, szanuje kazdego czlowieka."
Cieszę się, choć nie wygląda na to, gdyż bronisz zasadności mowy nienawieści wobec tych osób.

1

@kremowka2137 "Innymi słowy, jeśli zamiast "i" użyłbym "czy", to byś olał?"
W dalszym ciągu by było źle. xD


0

@gg156 Z jdg to on mógł mieć styczność co najwyżej z simsach a sądząc po tym co pisze to i tak z brakiem powodzenia więc o czym my tu w ogól rozmawiamy xd

0

@Ryjewski Nie widzę by było źle, po zmianie na "czy".

1

@Karzel
wiem, to był sarkazm z mojej strony.
to jest typowy gimbus-troll opłacany przez środowiska lewackie.
łatwo to zauważyć, bo wypowiada się tylko na określone tematy (LGBT, PO jest super, PiS jest bee, itd), na trudniejsze już nie odpowiada.
Czasem mam polewkę jak czytam te jego wypociny

1

@kremowka2137 I to jest twój problem. Polecam tę książkę: https://lubimyczytac.pl/ksiazka/94945/elementy-logiki-dla-prawnikow (są pewnie inne, ale ja się uczyłem z Maestro Lechniaka).

W skrócie:
p ∧ q - 1, tylko kiedy p - 1 i q - 1, natomiast przy p v q - 1, wystarczy, że p albo q ma wartość 1
Zdanie masz skonstruowane z błędem, żaden "spójnik" tego nie zmieni.

1

@kremowka2137 Nie naklaniaja, sam fakt, ze nie moga miec potomstwa implikuje niejako, ze nie sa w stanie przedluzyc gatunku, ergo przyczyniaja sie do smierci cywilizacji. Trudno sie z tym faktem nie zgodzic.

0

@JimMorrisonFCB Czyli uważasz, że nazywanie osób hetero bezpłodnych też ma sens by nazywać ich "cywilizacją śmierci"? Poza tym w dalszym ciągu uprawnia to nazywanie tych, którzy z wyboru nie mają dzieci - tym terminem.

Termin w kontekście o którym mówisz oczywiście uznaje za nie zasadny, bo 5% (szacunki) odsetek osób LGBT nie zagraża żaden w sposób cywilizacji - są gatunki zwierząt, gdzie homoseksualizm jest na wyższym poziomie, a te istnieją. Argument nie trzyma się kupy.

@Ryjewski Nie uważam, by był to aż tak duży problem. Zakupię, abym mógł do Ciebie pisać komentarze. Swoją drogą czemu nie ustosunkujesz się do treści tylko przypiąłeś się do formy, wyjasniłem już o co chodziło przyjmując, że źle to sformuowałem.

0

@Ryjewski
Po Twojej edycji odpowiadam:

Z dwojga złego lepiej nic nie robić, niż aktywnie szkodzić przez uchwały anty-LGBT i zniesienie kompromisu aborcyjnego, czyż nie?

p jest 1 bo PiS aktywnie szkodzi uchwałami anty-LGBT
q jest 1, bo PiS zniósł kompromis

więc nadal nie rozumiem o co Ci chodzi, myślałem, że poprzednio wiem, ale zdaje się, że zmieniłeś interpretację. W tym przypadku ponieważ PiS zrobił obie te rzeczy inaczej niż PO, nie ma większej różnicy czy to jest koniunkcja czy alternatywa.

0

@kremowka2137 Nie wiem jaki jest odsetek osob bezplodnych, wiec nie wiem czy zasadne byloby nazywac ich w ten sposob. Zwlaszcza, ze nie moga miec dzieci nie z wlasnej woli. Oczywiscie pozostaje kwestia adopcji, ale tutaj juz nie jestem pewien, czy osoby homo powinny miec do tego prawo, czy nie.

5

@kremowka2137 Bo ustosunkowywanie się do treści jest zupełnie bezcelowe. To jak proces przekonywania muzułmanina, żeby zajadał się schaboszczakiem.

Masz swoją jazdę, co więcej jesteś do niej tak bardzo mocno przekonany, że rozmowa to kopanie się z koniem. Używasz zwrotów "marny człowiek", "to robią tylko ludzie najgorszego sortu", które są średnio zachęcające do rozmowy z Tobą, zwłaszcza, jeżeli mamy rozmawiać o "mowie nienawiści". ;) Zapytałem wyłącznie czy wg zwolenników LGBTliterkiliterki aborcja to postulat tego środowiska, bo tak można było logicznie wnioskować z twojej wypowiedzi. Wytłumaczyłeś, że nie - ok, wiem wszystko, więcej nie chcę wiedzieć.

Pozdrawiam, smacznej kawusi, cześć.

0

@JimMorrisonFCB
"Nie wiem jaki jest odsetek osob bezplodnych, wiec nie wiem czy zasadne byloby nazywac ich w ten sposob."
https://www.se.pl/wiadomosci/polska/wiecej-bezplodnych-polakow-aa-8VGe-Xnu2-P7zD.html

Więcej niż jest osób LGBT.

" Zwlaszcza, ze nie moga miec dzieci nie z wlasnej woli."
A osoby LGBT z własnej? Przecież nie wybrali swojej orientacji.

"Oczywiscie pozostaje kwestia adopcji, ale tutaj juz nie jestem pewien, czy osoby homo powinny miec do tego prawo, czy nie."
Nie mam wątpliwości, że powinni. Na podstawie badań w krajach, gdzie ona jest wynika, że nie ma z tego tytułu żadnych zagrożeń większych, czy mniejszych niż przy adpocji przez parę hetero.

1

@kremowka2137 Nie rozumiesz logiki formalnej, co ja Ci poradzę.

Zdanie: aktywnie szkodzić (środowisku LGBT, bo na to zdanie odpowiadasz)
PRZEZ
argumenty:
p uchwałami anty-LGBT
q zniesienie kompromisu

q jest argumentem samoistnym, że zniesienie kompromisu aborcyjnego aktywnie szkodzi środowisku LGBT w twoim zdaniu. Bardziej precyzyjnie się tego nie da wytłumaczyć.

0

@Ryjewski Nie zgodzę się, jeśli przedstawisz jakieś badania, czy wnioski jestem w stanie zmienić zdanie, póki co jednak nic takiego nie widzę - też żegnam, tylko zadam na odchodne pytanie (nie musisz odpowiadać, tutaj)- uważasz za normalne/słuszne nazywanie ludzi o odmiennej orientacji "cywilizacją śmierci"?

EDIT: Ok teraz rozumiem o co ci Chodzi. W sensie teraz jak to napisałeś nie rozumiem wywodu o wartościowaniu p i q w koniunkcji i alternatywie, bo faktycznie nie ma znaczenia jakiego spójnika użyję.

3

@kremowka2137
A w Bangladeszu na targu przewrócił się worek z ryżem

1

@kremowka2137
a mógłbyś jeszcze podać przykład takiej uchwały "anty-LGBT"?
z ciekawości czytałem kilka tych uchwał i nie było tam nawet słowa o LGBT, tylko o promocji rodziny i takie tam bzdety. Równie dobrze te uchwały można powiedzieć są przeciwko singlom, wdowcom, bezdzietnym, itd...
Ale pewnie nie przeczytałem wszystkich, więc może podasz przykład?

1

@kremowka2137 Czyli lecimy dalej ze starą bandą i potem zdziwko, że dalej jest źle i władza kradnie :D Brawo!

0

@NKing Nie rozumiem.

@gg156 https://www.prawo.pl/samorzad/uchwaly-anty-lgbt-powody-ich-przyjmowania-przez-rady,456469.html są gminy w których przyjmuje się takie o to brednie: „wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT”

Przede wszystkim nie istnieje coś takiego jak ideologia LGBT, tak jak nie ma ideologii hetero. To nie jest ideologia, tylko orientacja. Pod promowaniem często po prostu ruchy anty szufladkują działania osób LGBT na uzyskanie tych samych praw co ludzie o orientacji hetero.

Widziałem też wzmianki o tym samym tylko zakazie LGBT w systemie oświaty. Przecież to absurd, LGBT mają się nie chodzić do szkoły, a jak juz to robią to się ukrywać jakby robili coś złego?

@wojtekjoe
Jak rozumiem mówisz o PO? Po pierwsze możesz przedsatwić, co ukradli, bo rzucasz frazesy bez pokrycia. Po drugie zakładając, że ukradli, którą opcję nalezy wybrać, bo ona nie ukradnie?

2

@Chakalaka Nie, zarówno pis jak i ko to zwykli złodzieje

0

@Azi Raczej jaki elektorat taka partia :p
Hmmmm... a tak szczerze..... "TO WSZYSCY WON!!!!!!!!!!!!!!", zwłaszcza PrywatyzacjaObowiązkowa=KomuchyOszuści (ze zdrajcą tuskiem na czele który maczał palce przy obaleniu rządu śp. Jana Olszewskiego), PSL=ZSL (zielone komuchy), czerwone mordy czarzastego i cimoszewicza i im podobnych z lewicy....

1

@kremowka2137 "... jednocześnie mając w nicku kremówkę i godzinę śmierci JPII - czyli szydzisz z byłego papieża"
Nie szydzę, dopowiadasz sobie.

No nie kuźwa przypadek samo się wpisało, to czemu nie tecza666. Co ty "odwalasz jachirę", czy na maksa kpisz sobie z ludzi.

5

@kremowka2137 Wszystkie twoje wpisy w tej dyskusji dowodzą tylko i wyłącznie temu, że próbujesz wciskać innym kit. Twoje komentarze to nic innego jak urojone opinie a nie fakty (ten ostatni to już kolosalny gwóźdź do trumny). Zastanawiam się tylko ile ty człowieku musisz mieć lat wypisując takie bzdury. Zapewne wyjaśnienie jest wyjątkowo banalne i przedstawia się w formie zatrudnienia w jednej z popularnych ostatnio i jakże irytujących, farm trolli.

0

@kremowka2137 Otóż kradną mi sporą część wypłąty i rozdają nierobom. Przy czym ile z tej publicznej kasy dzielą między sobą, a ile faktycznie rozdają to już nie wnikam. Denerwuje mnie sam fakt dystrybucji moją kasą. Zrzucać to się mogę na dobra faktycznie wspólne jak armia, policja, niezależne sądy i może coś tam jeszcze.
Jedną opcją jaką widzę jest konfa. I nie, nie mam kryształowej kuli, nie wiem jak by to było, ale innych opcji nie ma. Tyle Pozdro.

« Powrót do wszystkich komentarzy