La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1732 Culés

14

Wczoraj czy przedwczoraj zmarł pielgrzym idący do Częstochowy. To jak to jest? Opieka boska z tego co słyszałem od przedstawicieli kleru chroni przed zarażeniem covidem w kościele, a nie dotyczy pielgrzymek? Sądziłem, że to się rozciąga poza samą świątynie. Człowiek całe życie się uczy.

46

@Comentateiro idąc twoim tokiem rozumowania to nikt nie powinien umierać xd

113

@Comentateiro ktoś tu chyba szuka durnych zaczepek.

17

@Dertinho Nowy na stronie?

Komentarz usunięty

3

@RobiS Umierać można, ale nie w czasie wydarzenia religijnego, bo tam działa, tak słyszałem, opieka boska. Chroni ona przed wirusem, to sądziłem, że również przed zasłabnięciem w trakcie pielgrzymki. Ktoś tu chyba mijał się z prawdą

4

@tristan87 nie, ale musiałem się uzewnętrznić ;)
Bo znowu niewinnego i grzecznego bedzie udawać.

66

@Comentateiro podejrzewam że Tobie ktoś musi płacić za pisanie takich bzdur.

2

@zadafcb Ja bazuję tylko i wyłącznie na wyjaśnieniu strony religijnej. Bóg osobiście miał chronić przed covidem, to nie ja wymyśliłem

50

@Comentateiro a słyszałeś, że milczenie jest złotem?
Przydałoby się żebyś czasem wziął sobie to przysłowie do serca zamiast wypisywać głupoty w internetach.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

3

@Odcinkowy @zadafcb Koledzy, te informacje o ochronie boskiej wypływały od kleru, nie ode mnie. Źle kierujecie pretensje. Czuję się oszukany przez stronę kościelną

5

@Comentateiro idąc Twoim tokiem rozumowania, to jak jakiś lewicowy polityk coś powie, to znaczy, że cała lewica tak uważa?
I tak samo z prawicą itp.
To że kilku gamoni coś pieprzy to nie znaczy, że tak jest i że wszyscy tak uważają
No ale masz pole do popisu dzięki temu i możesz robić z siebie ....

2

@AlicjaFCB Ale co konkretnie masz na myśli? To, że księża kłamali i że dałem się nabrać? Czy to, że uwierzyłem klerowi i zdziwiłem się, że to co powiedzieli to nieprawda? Twój wpis uderza w kler a nie we mnie. Ja opieram się na wiedzy, którą uzyskałem od Kościoła. Bez stwierdzeń Kościoła mój wpis nie mógłby zaistnieć.

A Twoim zdaniem księża kłamali z ochroną przed covidem?

5

@Comentateiro czyli ktoś jest wierzący ale mimo wszystko opieka boska działa tylko gdy jest w kościele lub na wydarzeniu religijnym i tam nie ma prawa umrzeć?
nie ma to żadnego sensu, możesz umrzeć na mszy, podczas ślubu, jedząc śniadanie, pisząc post na rambli, nie ma na to żadnego "paragrafu", śmierć przyjdzie w losowym momencie, czasami zależnym od ciebie

edit.
jestem wierzący, uczęszczam do kościoła i w mojej parafii (i w kilku sąsiednich, w których raz na jakiś czas bywam) ksiądz ani razu nie wspominał o tym, że w kościele czy na wydarzeniach religijnych covid się nie rozprzestrzenia itp. ba, nawet zachęcali ludzi do pozostania w domach i uczestnictwa w mszach za pośrednictwem internetu, telewizji czy radia (później stopiowo już zapraszali do kościołów czy na dziedziniec wokół gdy ludzie zaczynali się szczepić, zakażenia zaczeły spadać. oczywiście w kościołach ludzie modlą się o ustanie pandemii, zachowywanie ludzi od chorób - czy to cos daje? nikt tego nie wie ale tak działa religia, nie jesteś (w sumie) niczego pewny. mój chrzestny, też chrześcijanin, chodził do kościoła, modlił się a zmarł w wieku 50 lat, tak jak wyżej, nikt nie zna czasu ani miejsca

3

@mrboom Kościół przez cały czas pandemii był otwarty, co oznacza, że nie uznawał zagrożenia covidem. Stąd moje przekonanie, że jednak był przekonany o prozdrowotnych właściwościach swoich gmachów. Odezwało się kilku duchownych, ale Kościół swoim postępowaniem nie odciął się od tych wypowiedzi.

2

@RobiS Ale mi tego nie tłumacz. Ja to wiem, ale mówili to księża, że w kościele covid jest niegroźny, bo moc łaski boskiej go likwiduje.

1

@Comentateiro
Ciekawe przemyślenia i trafne spostrzeżenia. Winszuję.

Komentarz usunięty

2

@Foton Uzasadnij to jakoś. Bazuję na wiedzy pozyskanej z Kościoła. Obrażasz to środowisko, nie mnie

2

@Comentateiro
Przykre, że znowu musisz mierzyć się z hejtem skierowanym w stronę Twojej osoby. Jakby co to ode mnie masz pełne wsparcie.

Komentarz usunięty

4

@Chakalaka Dzięki Donald, jak widzisz księża wymyślili temat, razy zbieram ja. Tu już tak jest, że policjant z premedytacją morduje człowieka, a winny jest człowiek, nie policjant. Słabo u tych ludzi z uczciwością

1

@CuttingHead Ciekawy nick, nieciekawy wpis

1

@Comentateiro
Po raz kolejny masz rację. Wiele osób na tej stronie, które deklarują się jako katolicy pozostają często niewzruszeni na los bliźniego, co widać po sprawie George'a Floyda.

2

@Comentateiro Podobnie jak z tymi strajkami kobiet w sprawie praw czy aborcji , nie pamiętam już o co tam szło. Wirus wtedy się zamknął i nie atakował więc śmiało można było strajkować.

9

@Chakalaka Ja jestem muzłumainiem i również jestem niewzruszony na los kryminalisty, który udusił się mając w organizmie połowę tablicy Mendelejewa. Uważam również, że policjant Derek Chauvin jest całkowicie niewinny i został skazany w pokazowym procesie, na który ogromny wpływ mieli przedstawicie skrajnie rasistowskiej organizacji: BLM.

1

@KB_nueve
Przykro mi, że tak uważasz. Twoje uzasadnienie niestety całkowicie mija się z prawdą.

2

@Comentateiro
Znam jeszcze lepszą historię. Żona opowiadał mi, że para starszych osób pochodząca z tej samej miejscowości co ona kupiła nowy samochód i pojechała go poświęcić do Częstochowy. Święcenie się udało ale do domu już nie wrócili bo zginęli w wypadku samochodowym. No ale co zrobisz ? Bóg tak chciał a jak wiadomo jest dobry i sprawiedliwy więc coś musiało być na rzeczy.

2

@Comentateiro moze i dowalilbym sie do Twojego komentarza ale znam osoby ktore wierza w to co piszesz (ochrona Boza przed covidem i wszystkim ogolnie). Owce prowadzone na rzez

1

@pt9 Wtedy kobiety walczyły o swoje być albo nie być. Poza tym one nie twierdziły, że strajki leczą

4

@Comentateiro Tacy światli ludzie z was a szukacie tak prostackiej zaczepki. A najlepszy moment jak multikonto konwersuje same ze sobą. No to mnie rozwaliło :D

2

@SpaceX Czyli sugerujesz, że głosu katolickich księży nie należy brać na poważnie?

8

@7black4 @Comentateiro W Kościele katolickim kluczowa jest koncepcja wolnej woli. To człowiek podejmuje decyzje, które wpływają na jego życie: pójdzie na pielgrzymkę, czy nie pójdzie; wróci autem tą lub inną drogą. Oczywiście również istnieje związek przyczynowo-skutkowy, (czy pielgrzym był chory, czy w samochodzie nie było ukrytych wad) jednak nie wyklucza on istnienia wolnej woli. A że śladowa część księży opowiada głupoty? Możliwe, że niektórzy nie wierzą w koronawirusa, co nie zmienia założeń całego Kościoła. Oczywiście są oni szkodliwi i hierarchowie powinni ich mitygować.

3

@Comentateiro Ja nie jestem katolikiem a religię mam wiesz gdzie. Ale też nie jestem jakimś spinatorem i potrafie w przeciwieństwie do Ciebie chyba pomyślec logicznie i przymknąć oko na pewne ewenementy. Natomiast dla was ludzi swiatłości, prowokowanie i szukanie poklasku to jakaś misja na tej stronie.

4

@Cochise Wiesz, ale rzecz w tym, że wypuszcza się w przestrzeń publiczną księdza, który wygaduje niestworzone dyrdymały, a kościelna góra daje na to przyzwolenie. Czyli nie strofując i nie pouczając takiego księdza, pozwala nabrać opinii publicznej przekonania, że to może być prawda.
Rozumiem ideę wolnej woli, ale wymagam jakiejś odpowiedzialności od hierarchów. Przecież idea wolnej woli nie przeszkadza narzucać im szeregu reguł w życiu katolika.
Niech zakomunikują "covid jest niebezpieczny, zostańcie w domach", ale ostateczną decyzję niech pozostawią wiernym. Tylko niech ten komunikat wybrzmi donośnie.

Niestety mamy taki rząd, że kieruje się słupkami poparcia, a prawdę mówiąc to Mateuszek powinien ograniczyć czasowo dostęp do kościołów.

2

@SpaceX Muszą być dwie nóżki. Nie można oddać pola dominującej większości o skłonnościach do nietolerancji. Niech sami zobaczą jak to jest być atakowanym. Zresztą można odpowiedzieć merytorycznie, a można się zagrzać, co tym nietolerancyjnym notorycznie się zdarza. Niezmordowani w odbieraniu praw innym, przewrażliwieni na swoim punkcie.

2

@Comentateiro Zgadzam się z Tobą w pełni. Nic więcej do dodania nie mam.

1

@Comentateiro A wasza strona wypuszcza w przestrzeń publiczną facetów w skórzanych gaciach i kagańcach na ustach i ze sztucznymi penisami. Czy zgadzasz się z takim zachowaniem?

1

@Cochise A na marginesie skończyłem czytać pierwszy tom"1Q84" Haruki Murakami. Dość długo rozkręcała się akcja, ale ostatecznie klimat książki mnie wciągnął. Obecnie jestem na początku 2 części trylogii.
Czytasz coś teraz, czy zajmujesz się "Dark"?

4

@SpaceX To nie jest moja strona. Ja jestem pośrodku.

Czy ci panowie chodzą po osiedlach, dzielnicach mieszkaniowych, przemierzają Polskę? Nie widuję ich w życiu codziennym. Ta mikroskopijna obecność w życiu publicznym mi nie przeszkadza, ale to kompletnie nie moja bajka.
Na tym polega bycie w środku - idzie procesja w Boże Ciało, niech idzie. Idzie parada z przebierańcami, niech idzie. Jest kolorowo. I jest różnorodnie.

1

@Cochise
Wolna wola w KK ? To tylko zabieg marketingowy, który ładnie brzmi żeby się ludziom nie wydawało, że nic nie mogą. Z każdej strony masz nakazy, zakazy, powinności, przykazania kościelne, listę grzechów głównych, Dekalog itd. a na koniec bat w postaci Sądu Ostatecznego. Aby ludzie byli naprawdę wolni nie powinni wierzyć w jakiegokolwiek boga.

1

@Comentateiro Chłopie ty chyba drogi środka nie widziałeś. Troche Ciebie juz kojarzę i myślę że jednak znosi cię mocno na lewą strone. Jesli to co ci panowie robia Ci nie przeszkadza to nie mam dalszych pytań i nawet nie chce wchodzic w taką dyskusje ;) Natomiast mam pytanie tak samo jak Ty czepiasz sie tych księzy. Czy liderzy tych ugrupowań nie odpowiadaja za to jak postepuja panowie w skórzanych gaciach? Skoro kościól ma trzymac w ryzach wszsystkich swoich księzy, może całe ugrupowanie LGBT równiez powinno trzymac w ryzach swoich wyznawców? Wtedy będzie remis men. I to jest droga środka

1

@Comentateiro Skończyłem czytać "Prowadź swój pług przez kości umarłych" Olgi Tokarczuk, a teraz biorę się za "Filary Ziemi" Kena Folletta. Następnie "Diuna", bo chcę przeczytać pierwszą część przed premierą filmu. Dark oglądam na przemian z serialami Full Metal Alchemist i Nowy Wspaniały Świat. A Murakamiego połknąłem 9 książek, ale "1Q84" jeszcze nie ruszałem.

@7black4 Rozmawiamy na innych płaszczyznach, dlatego się nie rozumiemy. Mnie chodzi o filozofię, Tobie o praktykę religijną.

1

@Comentateiro Ale jakim problemem jest śmierć? Dla nas katolików najważniejsze jest życie wieczne. Pan Bóg pewnie po prostu chciał już zabrać tego pielgrzyma do siebie i tyle.

4

@Comentateiro Tylko dla wierzącego śmierć, to tylko brama do lepszego świata.

2

@SpaceX Ładnie to określiłeś z tym znoszeniem na lewo. To może skoro jestem za procesjami Bożego Ciała w miejscach publicznych, to znosi mnie na prawo? Tę lewicowość mi przypisują, ale ja jestem za szacunkiem dla drugiego człowieka. Ostatnio dowiaduję się, że szacunek do innych jest lewicowy. To fatalne myślenie, szacunek jest uniwersalny.
Liderzy jakich ugrupowań? LGBT to nie jest instytucja jak Kościół, która odpowiada za panów z platformy na paradzie. Jedynie jako organizator imprezy ale to co robią panowie na paradzie jest zgodne z tym co lubią i robią ci "liderzy". Tam nie ma niespójności. Poza tym tam nie ma wyznawców. Gejem czy lesbijką nie zostaje się wskutek długotrwałej indoktrynacji, jak to jest w kościele.

1

@koksik2700 @JANEK777 I to są piękne odpowiedzi. Zawsze muszę przebrnąć przez bezmyślne, zmasowane ataki fanatyków, żeby doczekać takich dwóch merytorycznych i zgodnych z nauczaniem Kościoła opinii. Świetnie to ujęliście

0

@Comentateiro Ani nie jestem gejem ani katolikiem ale ja też nie mam problemu z tym żeby szła sobie procesja albo parada równości. Natomiast chodzi mi o twoje czepialstwo które nie jest droga środka. Droga środka polega na wypracowaniu w miarę możliwości wspólnych wartości miedzy stronami własnie np lewicowymi i prawicowymi. Ty tą definicję burzysz przez zwykła prowokacje gdyż tak naprawdę chyba nikt nie bierze na serio słow że covid nie ma prawa się rozprzestrzeniać w kościele. Tak samo jak paru czubków z kleru wypowiada takie głupoty tak samo paru czubków na paradzie robi takie rzeczy. Ale jednak jednych bronisz a przynajmniej mówisz że ci nie przeszkadzaja a z drugich robisz prowokacje i obrażasz ludzi wierzących gdyż sugerujesz że ich Bóg jest słaby albo nie istnieje

0

@SpaceX Dajesz niesymetryczne przykłady i wymagasz takiego samego traktowania. Ja widzę Twoje chciejstwo w udowodnieniu, jak to strasznie zgnębiłem kościół.
Kłamliwe wypowiedzi księży nie były zasadniczo korygowane oficjalnym stanowiskiem episkopatu. Chyba gdzieś tam strasznie późno coś z siebie wydusili. I ta postawa była nieodpowiedzialna, bo narażała ludzi na konsekwencje zdrowotne, a nawet śmierć.

Kwestia pana z wibratorem na platformie jest pewnie regulowana prawnie. Zakładam, że za maskę czy kaganiec skórzany nie idzie się do więzienia. Do mnie masz o to pretensje? To jest kwestia pruderyjności. Może Tobie bliżej do wstydliwej Magdaleny, a ja jestem bardziej bezpruderyjny i mi to nie wadzi.
Jako dzieciak widziałem czasem kawałek cycka w TV w filmie, który był dla dorosłych. I mnie to nie skrzywdziło. Dzieciaki takich rzeczy nie rozumieją.

I uwaga, uwaga. Nigdy w życiu nie poszedłbym na taką paradę. Mnie ta stylistyka odrzuca. Jest okropna i basta. Co nie przeszkadza mi walczyć o szacunek dla ludzi odmiennych orientacji.

0

@SpaceX " i obrażasz ludzi wierzących gdyż sugerujesz że ich Bóg jest słaby albo nie istnieje"
Tu się zagalopowałeś. Mówiłem, że na siłę chcesz mi udowodnić coś co nie istnieje. Przeczytaj wpis wyjściowy i zastanów się na spokojnie o czym on jest.

0

@Comentateiro Mylisz sie men. Tak samo daleko mi do wstydliwej Magdaleny jak do pana z wibratorem. Cały czas chodzi mi głównie o to, że twój początkowy wpis to zwyczajna prowokacja na podstawie słów paru kościelnych geniuszy. Nikt o zdrowych zmysłach w takie bajki nie wierzy a więc uważam że nie ma potrzeby prowokowania wierzącej części La Rambli. I cały czas zmierzam do tego na podstawie wielu twoich postów, że starasz się zazwyczaj sprowokować prawą strone "prawymi sprawkami i niedociągnięciami"

1

@SpaceX Powiedz mi, czy antyszczepionkowość lub antynaukowość jest prawicowa? A edukacja i szczepionki lewicowe? Nie.
Są neutralne. A, że na krytykę tych zjawisk reagują najczęściej prawicowcy, to użeram się z nimi. Ty z kolei błędnie przypisujesz mi, że ich prowokuję. To oni reagują histerycznie na naturalne sprawy.
To ze mną jest problem czy z nimi? Zobacz jak na ten wpis odpowiedziało 2 użytkowników:

"Ale jakim problemem jest śmierć? Dla nas katolików najważniejsze jest życie
wieczne. Pan Bóg pewnie po prostu chciał już zabrać tego pielgrzyma do siebie i tyle".
"Tylko dla wierzącego śmierć, to tylko brama do lepszego świata"

Można? Można. Czy ktokolwiek odpisał z wierzących, że kler się nie popisał, a Kościół umył ręce. Nikt.
Bić pianę chętnie, ale odpowiedzieć rozumnie, prawie nie ma komu.

Muszę pomyśleć o czymś na lewą nóżkę, ale tam tych rzeczy mnie wzruszających jest niewiele. To dość nudne środowiska, bo wszystko tolerują.

2

@Comentateiro Ja uważam że prowokujesz. Np tego posta zacząłeś Ty dlatego się użerasz. Ale już widze że w tej kwestii sie nie dogadamy.
Tych dwóch. No cóź. Dla mnie to sa skrajne przypadki, które sa i po prawej i po lewej stronie. Coś co dla Ciebie jest naturalne nie oznacza że naturalne bedzie dla drugiego człowieka
I masz rację. Nikt nie odpisał i nikt nie odpowiedział. Ale Ty w taki sam sposób bijesz piane z wypowiedzi paru niedouczonych cymbałow ktorych nikt raczej na serio nie bierze.
To jest właśnie dobre pytanie. Czy tolerowanie wszystkiego to dobre wyjście. Jeśli idziesz drogą środka to i prawa i lewa strona ma swoje odchyły ale i dobre strony które warto naśladować

4

@Comentateiro Ale ty czasami fikoły intelektualne tu tworzysz XD

3

@Comentateiro Serio dalbyś sobie siana z takim głupkowatym "myslenieniem"
Ogolnie unikam religijnych dyskusji ,ale ty ewidentnie szukasz atencji co jak widać powyżej ci sie udało

0

@Kacper1432 Czasami?

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@MarioVeB! Właśnie zastanawiam się czy Twój autorytet na mnie wpłynie. Jak myślisz?

0

@RobiS Czy Wy naprawdę musicie pod każdym postem karmić trolla? Przecież gdyby nie publika to Ci tzw. "prowokatorzy" już dawno by ucichli. A tak znowu się robi coraz większy syf na la rambli. Szkoda.

1

@Comentateiro A ja mam nadzieję, że skasują Ci tę prymitywną prowokację @wpwelement @Moderacja . Kreujesz się na intelektualistę, ale z każdym kolejnym postem udowadniasz, że daleko Ci do tego. Nie oczekuję z Twojej strony refleksji, bo wiem, że ego Ci na to nie pozwoli. Jedyny pozytyw Twoich wynurzeń, to ten wpis o Murakamim i za to duży plus.

1

@Lopezz80 Jeśli usuną, uszanuję. Co do intelektualisty i kreowania - takie masz odczucia i nic nie poradzę, że są błędne. Jeśli chodzi o prowokacje, wyjaśnij mi dlaczego tak jest, że niektórych wszystko prowokuje, a inni mają wyważone podejście? Z każdym tematem można się zmierzyć merytorycznie.

Ciekawe czy Murakami podzieliłby Twoje zdanie?

2

@Lopezz80 Wystarczy nie odpisywać i nie dawać się wciągać w pseudo prowokacje chcących zabłysnąć użytkowników. Kolega próbuje być gwiazdą forum a robi z siebie pośmiewisko :)

0

@SpaceX A powiedz mi, dlaczego nie widzę Twojego oburzenia gdy użytkownicy wyśmiewają rzekome ofiary covidu, a inni piszą, że te rzekome ofiary faktycznie umierały u nich w rodzinach.
Czy to nie jest niskie i niedopuszczalne? Czy Twoja "wrażliwość" nie jest wybiórcza? Czy umywasz ręce? Bardzo bym się cieszył gdybyś tam im robił wyrzuty moralne, tak jak mi.

1

@Comentateiro Zacząłem z Toba temat o prowokacji którą zacząłeś konkretnym postem a już drugi raz wspominasz mi o szczepionce. LGBT i szczepionki to dwa tematy z których macie pożywkę. Powiem ci że ja z natury jestem mało wrażliwy na cokolwiek. Dbam o dupe swoja i swoich najbliższych. Możesz mnie za to zrugać ale takie jest zycie. Jestem wrażliwy na to co mnie boli albo dotyka ale ty jestes wrażliwy w ten sam sposob. Droga środka polega na tym żebyśmy się wszyscy dogadali a nie zakładali obrażające posty

0

@SpaceX Czyli nie jesteś aż taki sprawiedliwy jakbyś chciał to widzieć. Tzn. przyganiał kocioł garnkowi?

0

@Comentateiro Oczywiście że nie. Kazdy sprawiedliwość ma przecież po swojej stronie ;) A tak serio to pisze od samego początku na temat który założyłeś a ty się ślizgasz jak piskorz i zmieniasz wątek.

0

@SpaceX No tak, jak odbiję od tematu, to może się okazać ten, który prawi morały, sam ma spore braki. Z tym piskorzem, wszystko szczegółowo Ci wyjaśniłem, a Ty zaczynasz się zachowywać jakbyśmy nie odbyli dziś pogawędki.

A na temat chyba niewiele napisałeś. Bo gdzie jest odniesienie do wprowadzania wiernych w błąd przez duchownych i brak odpowiedzialności Kościoła jako instytucji? To była naczelna idea wpisu głównego, oczywiście zawoalowana i wymagająca chwilę pomyślunku. Cisza.

Poza tym zaliczyłeś mnie błędnie do lewej strony.
Zarzuciłeś mi multikonto - takim jesteś rozmówcą. Nie stronisz od pomówień.

0

@7black4 ale Twoja wolność polega na tym że możesz wierzyć lub nie, idąc Twoim tokiem rozumowania ludzie aby było naprawdę wolni nie powinni zawierać małżeństw podpisywać kontraktów z firmami nie przynależeć do żadnej społeczności itd itd

0

@Comentateiro musisz znosić bezmyślne ataki fanatyków ponieważ zaczynasz dyskusje od bezmyslnych prowokujących komentarzy zasada akcji i reakcji

2

@Comentateiro jak to czytam to robisz się gorszy od chipsa a on jest najgorszy ! więc czas na przemyślenia, jesteś inteligentny ale czy to powód żeby prowokować?

Ps : jedzie jedzie renifer goni go kaloryfer ;)

1

@Comentateiro Trochę kolego naiwny jesteś skoro dałeś wiarę podobnym zapewnieniom.

1

@Comentateiro Nie jestem ekspertem w kwestiach wiary, ale z tego co mi wiadomo, jedna z podstaw - królestwo boskie nie jest z tego świata. «Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom." Także wg wierzeń, najważniejsze jest życie po śmierci. Tam Bóg rządzi i chroni ludzi wiary. Na ziemi nawet jego syn został ukrzyżowany. Droga ziemska to osobna kwestia. Gdyby to tak działało jak mówisz - ludzie nie byliby poddawani próbom na ziemi, nie chorowaliby i chyba w ogóle nie umierali ;) Wtedy łatwo byłoby wierzyć. Podkreślę - nie mówię, że tak jest, tylko takie sa założenia wiary z której smieszkujesz.

konto usunięte

0

@Comentateiro Nie czytajcie prowokcji tego Lewackiego goscia on sieje zamet przeciez to drugie konto goscia Chakalaka on sie tylko przelogowywuje i pisze te same bzdury przy 2 nickach sprawdzcie historie tych dwoch kont i sposob pisanie to ten sam wielbiciel Tuska Lewakow ktory pluje na Polske i Polski Kosciol takie konta trzeba banowac a nie odpisywac takiego gosciowi co jego pożywka jest jest chora ideologia


konto usunięte

0

@Chakalaka Przelogowalaes sie i sam sobie opdowiadasz?

konto usunięte

1

@KB_nueve Popieram

2

@Comentateiro Ośmieszasz się nie pierwszy raz i nie masz dość? Wow, gratki

2

@Chakalaka Hahahaha chyba sobie żartujesz, Floyd to pospolity bandyta, prostak i zwykły zbir, absolutnie go nie szkoda

0

@Fullxda Mówisz multikonto. Inteligencją człowieku to Ty niegrzeszysz

1

@Comentateiro a jak oddajesz stolec i nie umiesz go oddać to poszło do głowy?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?