La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1558 Culés

29

I komu tu kibicować? Jeżeli na Olimpiadzie będzie startować liberalny i tolerancyjny Niemiec mieszkający 200-300 km od mojego miasta i prawicowy homofob i rasista z Polski mieszkający w odległości 500 km. Zarówno geograficznie i światopoglądowo bliżej mi jest do Niemca.
Na przykład skrajnie homofobiczna Zofia Klepacka to osoba, której za obrażanie części Polaków nie będę kibicował.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

13

@AlicjaFCB Homofobię? Chyba Klepackiej jeszcze nie wyleczyli.

57

@Comentateiro
Ja to kibicuje sportowcowi i tego by osiągnął jak najlepszy wynik. Nie wyobrażam sobie, że ja jako Polak mam okazywać wsparcie Niemcowi bo nie podoba mi się jego postrzeganie świata.

Jak idziesz do sklepu to też wybierasz kasjera/kasjerkę na podstawie tego co sądzi o lgbt, homoseksualistach?

99

@Comentateiro Mało kogo obchodzi komu będziesz kibicował na olimpiadzie, czy na amatorskim turnieju szachowym. :p

73

@Comentateiro kibicuj se komu chcesz, po co wysrywy jakieś tu tworzysz

Komentarz usunięty

31

@Comentateiro ja najchętniej kibicowałbym Zdzichowi bo mieszka piętro wyżej ale skubaniec nie jedzie na Olimpiadę.

53

@Comentateiro Gdyby nie ty, to bym nawet nie wiedział że ona startuje, ale teraz będę jej kibicować.

45

@Comentateiro Pozwól jej żyć jak chce, dlaczego wy musicie wciskać na siłę komuś swoje życie, Polaku z lubuskiego :D

25

@Comentateiro Jak to wygląda u Ciebie w przypadku siatkówki albo innego sportu drużynowego? Zanim wybierzesz odpowiednią kadrę dla siebie sprawdzasz wypowiedzi każdego z powołanych zawodników na IO na tematy związane z KK, LGBT, uchodźcami, BLM itp. i na podstawie tego decydujesz czy kibicować Brazylii, Polsce albo Serbii?

14

@AlicjaFCB Tak możesz odpisać każdemu, kto wyraża opinię na forum - mało kogo to obchodzi + bla bla bla. Forum jest od dzielenia się opiniami @draxidox Wiadomo, że przerysowałem z tymi Niemcami, ale Klepacka ze względu na obrzydliwe szkalowanie pewnych środowisk wzbudziła moje obrzydzenie. Możesz nie akceptować, ale nie musisz obrażać. Gdybym miał wiedzę o podobnych skrajnych poglądach innych zawodników też bym im nie kibicował. Są pewne granice. Krzywić się a bezkompromisowo jechać po kimś to spora różnica.

W przypadku kasjera nie znam jego/jej poglądów, ponadto kasjerom się nie kibicuje. Ale podobnie jest w przypadku zawodników, przecież nie znam poglądów Messiego czy Wlazłego.

Komentarz usunięty

40

@Comentateiro Ale to sa igrzyska sportowe a nie poglądowe. Po co to mieszac? Sport zawsze powinien byc ponad podziałami

9

@MesQueUnClub96 Ja nie wiem czy startuje, podałem ją jako przykład na chybił trafił i założyłem, że jedzie, ale głowy nie dam. @Ojciec5tkidzieci Nie, właśnie dobrze, że nie znam poglądów zawodników, bo mógłbym się mocno zniechęcić. Oni sami tez ich nie manifestują, ale Klepacka stanowi niechlubny wyjątek. Swego czasu była bardzo aktywna w atakowaniu ludzi nie mających jedynej słusznej orientacji i sugerując LGBT skłonności pedofilskie. Była tego cała seria. Mi opadła szczęka i oczywiście skreśliłem ją, podobnie jak byłą dziennikarkę Holecką, którą onegdaj bardzo szanowałem, ale po sprostytuowaniu się zawodowym nie było wyboru.

7

@Qlewer Do dzisiaj istnieje pytanie w sferze publicznej: czy należy oddzielać zbrodniczą działalność Hitlera od jego działalności artystycznej. Czyli czy fakt, że był kim był powoduje, że powinno się ignorować jego prace malarskie jako wkład w kulturę. I tu nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi.
Mi prawicowe poglądy nie przeszkadzają, ale skrajnie prawicowe, brunatne, rasistowskie bądź agresywnie lub wulgarnie homofobiczne tak.

2

@draxidox masz do wyboru poloneza i bmw co wybierasz?

6

@Comentateiro Rozumiem. Myślałem, że po prostu przeglądasz wypowiedzi każdego z zawodników i na tej podstawie decyzje podejmujesz.
Jeśli chodzi o sporty indywidualne to jestem w stanie to zrozumieć. Ale gdyby takie coś miało miejsce w sportach drużynowych, to już by to wyglądało dziwnie.

Chociaż z drugiej strony ja nie lubię bardzo Piotra Żyły za jego wieśniackie i prostackie zachowanie przed kamerami (po prostu mnie nie bawi, wręcz żenuje). Mimo wszystko cieszy mnie jego sukces sportowy, ponieważ oddzielam w trakcie rywalizacji kwestie prywatne (jego wypowiedzi, światopogląd), od sportowych aspektów. A mógłbym przecież życzyć mu jak najsłabszego wyniku, zaś skakać ze szczęścia po skokach reprezentanta innego kraju, którego darzę większą sympatią niż Piotrka.

19

@Comentateiro Nie podzielam części poglądów pani Olgi Tokarczuk. Przeczytałem jej dwie książki i uważam, że ma świetny styl pisania, ale w samych dwóch pozycjach niewiele do zaoferowania wyrafinowanemu czytelnikowi. Jednak trzymałem za nią kciuki i cieszyłem się, kiedy zdobyła Nobla. Tak samo będę się cieszył z każdego złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich.

5

@SteuerFreiMoney Ciekawe czy kolega odpisze? Nie wyobrażam sobie, żebym wybrał niemieckie BMW. Twoje pytanie świetnie sugeruje, że lojalność i patriotyzm są mocno umowne i nie takie silne jak się wydaje.

1

@Comentateiro "skrajnie homofobiczna"- to ty chyba nigdy nie spotkałeś naprawdę skrajnie homofobicznej osoby...

4

@SteuerFreiMoney
To zależy a co? Nie rozumiem zresztą tego porównania. Jak jest nowe BMW i syfiasty polonez który jeździ to oczywiscie wybieram BMW. Jak do wyboru syfiasty polonez, który jeździ i syfiaste BMW które nie jeździ to wybieram poloneza.

Nie rozumiem co ma tutaj ta analogia do kibicowania sportowcowi.
Powiem więcej, prywatnie posiadam Volvo. Czy przeszkadza mi to, że marka sympatyzuje z tęczami, lgbt? Nie, bo to jest samochód i służy mi do jazdy.

Analogicznie z kibicowaniem, mam gdzieś kto jakie ma poglądy.

1

@draxidox poprostu ma ci sluzyc jako auto do codziennej "bezawaryjnej" i dawac radosc z jazdy.

4

@Ojciec5tkidzieci Jeszcze raz podkreślam, prawicowość jest potrzebna. To nie moja bajka, ale wielość poglądów, ich równoważenie się, ścieranie odbieram pozytywnie. To jest istota liberalizmu - akceptacja dla różnorodności. Problemem są skrajności.
Co do Żyły, dopóki błaznuje a nie obraża, wszystko jest ok. Taki barwny ptak też trochę zawsze rozrusza to niemrawe towarzystwo.

1

@Comentateiro juz kiedys tutaj zadalem takie pytanie.
Czy mowienie,ze Niemcy sa beeee....ale wychwalanie Niemieckich prodoktow nie jest hipokryzja?
Zostale uswiadomiony,ze to rozsadek

0

@SteuerFreiMoney
Dokładnie, do tego mam mi służyć auto i nie patrzę na to jakie poglądy ma dany koncern.
Analogicznie, jestem Polakiem, na Olimpiadzie kibicuję wszystkim Polakom, bez znaczenia na to jakie poglądy mają.

1

@Comentateiro Tu jest Polska a nie Unia;)

5

@AlicjaFCB A co konkretnie Cię brzydzi? Szacunek do innych ludzi? Kolorowa skóra powoduje u Ciebie rozdygotanie? Zachwycanie się Messim jest obrzydliwe?
Co tak ci się lęgnie w rozumku, że takie obrzydzenie na widok moich komentarzy przeżywasz?

2

@Kamilos84 My jesteśmy w Układzie Warszawskim. Viva Putin!

Komentarz usunięty

2

@Comentateiro Szacunek do innych ludzi? Nie rozbawiaj mnie, masz szacunek do tych do których Ci pasuje. Musisz zaznaczać "PRAWICOWY HOMOFOB", "SKRAJNY HOMOFOB", "POLSKI RASISTA", inaczej by Ci żyłka na czole i szyi strzeliła, to jest dla mnie obrzydliwe. Żyj w swoim zaślepionym świecie tolerancji, i zostaw dla siebie komu będziesz kibicował przez poglądy. :p

4

@Comentateiro Podoba mi się jak ludzie się do Ciebie przywalili, ale ile osób kibicowało Argentynie i Messiemu przez sympatię, to już inna sprawa, bo przecież Messi nie rywalizował z Polakami. Oj hipokryzja się włącza niektórym, standardowo.

Dla mnie każdy może kibicować temu, do kogo jest mu bliżej. Jeżeli ktoś czuje większą sympatię do danego sportowca ze względów osobistych, to jego sprawa. Bycie Polakiem nie zobowiązuje do kibicowania Polakom, co widać po skrajnych, często hejterskich komentarzach w kierunku chociażby Roberta Lewandowskiego czy swego czasu Grzegorza Krychowiaka.

Chociaż na pewno masz świadomość, że jawne kibicowanie Niemcom, zamiast Polakom musi wzbudzić kontrowersję. :D

1

@Comentateiro To nie miejsce na popularyzację LGTB.

12

@Comentateiro Ajaj, nic nowego, wszak markista kulturowy nigdy nie będzie kochał Polski. Norma. Dorabianie Polakowi gęby antysemity, faszysty, rasisty to wasza tradycja i obsesja. Tworzycie kukły z zafałszowanym wizerunkiem Polaka i je publicznie palicie. Nawet strefy anty-lgbt sami sobie tworzycie (vide: Bart S.) i krzyczycie, że Polacy są homofobami. Dzielicie Polaków i siejecie nienawiść pod płaszczykiem miłości i tęczy. Obłuda.

3

@Tencowidzi Nie, nie, jest dokładnie na odwrót. Udawanie, że Polak jest święty jest specjalnością prawicowych "patriotów". Do tego stopnia, że nawet w ramach tej patologii można poświęcić dzieci, żeby tylko nie ruszyć prawomyślnego Kościoła. Gdyby nie bezceremonialne ataki na ludzi o odmiennej orientacji nie byłoby reakcji. To nie liberałowie atakują dla przyjemności rasistów i homofobów, tylko bronią atakowanych przed ich obleśnymi atakami w przestrzeni publicznej. I dokładnie tak samo jak Ty odwraca kota ogonem @AlicjaFCB. Nazywanie rasistów rasistami, a homofobów homofobami uważa za obraźliwe. Domaga się szacunku dla ludzi, którzy szkalują innych i odmawiają im prawa do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Wykręca pojęcia i nazywa myśliwych zwierzyną łowną.
@AlicjaFCB - nie wymagaj szacunku do ludzi myślących w twój sposób. Jeśli brzydzi cię nazywanie rzeczy po imieniu, a stajesz po stronie oprawców, to szorujesz po rynsztoku. Po prostu nasiąknęłaś wzorcami, które nie uznają szacunek do każdego i teraz płacisz za to cenę. Wymaganie szacunku dla rasistów i homofobów, którzy nie szanują innych to jak prośba by szanować gwałciciela. Ty chyba masz coś nierówno pod sufitem

0

@Comentateiro "Po prostu nasiąknęłaś wzorcami, które nie uznają szacunek do każdego i teraz płacisz za to cenę" Przecież sam sobie przeczysz temu co piszesz. :p

2

@SithRM Dzięki za głos rozsądku, choć oczywiście kibicowanie Niemcom (z małymi wyjątkami) nie wchodzi w rachubę i to była próba zmuszenia ludzi do zastanowienia nad pewnymi zjawiskami. Co do krytyki Klepackiej - tu nie mam dla nie litości.

Oczywiście hipokryzja na poziomie niebotycznym jest aż kłująca w oczy.

4

@AlicjaFCB Płacisz cenę na poziomie osobistym. Zawężasz swoje horyzonty postrzegania świata, wykrzywiasz rzeczywistość co nie pozwala korzystać ci z jej bogactwa, nakręcasz się negatywnie na rzeczy, które człowiek ukształtowany w środowisku otwartym przyjmuje jako naturalne. Najzwyczajniej na poziomie czysto ludzkim współczuję ci zubożenia w pewnych aspektach bycia człowiekiem.

4

@Comentateiro Naprawdę masz wysokie mniemanie o sobie skoro komuś wmawiasz, że ma braki w byciu człowiekiem, gardzisz ludźmi o odmiennym spojrzeniu od Twojego, ale wy tacy już jesteście. Mam życie towarzyskie na wysokim poziomie uważam i z ludźmi nie mam problemu, możesz jedynie anonimowo pisać ten swój bełkot i zaczynać kolejne tego typu dyskusje, tyle Ci zostaje. :p

5

@Comentateiro wydaje mi się że dyskusja nie ma sensu bo koleżanka albo jest typowym przykładem pick me albo sama jeszcze nie potrafi zaakceptować swojej orientacji i stąd te teksty, jeszcze istnieje opcja chęci zaimponowania tutejszemu wygórowanemu środowisku, a że 90% to 16 letni konfederaci, to innym sposobem niż homofobia i rasizm tego nie zrobi :) szkoda nerwów

Komentarz usunięty

5

@nawy12 Ale Alicja mnie nie denerwuje. Jako 40-paroletni człowiek bardziej skłonny jestem do współczucia. Sam widzisz jak nierówna jest moja z dyskusją osobą, która zabarykadowała swój umysł. Czasami jest tak, że ludzie po latach zastanawiają się nad sobą i wstydzą pewnych rzeczy z przeszłości, ale to oznacza, że po drodze zrobili wielki postęp. Tego Alicji życzę

12

@Comentateiro Stary - ale to ty dzwonisz. Kogo to obchodzi komu będziesz kibicował?

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Comentateiro masz pełne prawo, ale czemu szukasz atencji i piszesz o tym na forum, czego oczekujesz? Dla mnie to czysta prowo :-)

Czy może potrzebujesz pomocy w wyborze komu będziesz kibicować? Mnie też wydaje się, ze bliżej Ci do Niemiec i nie ma nic złego, że się kibicuje swoim. W historii Niemiec byli Polacy co w kadrze Niemiec nawet medale zdobywali...

Czy mógłbym Cię prosić i podanie tej listy polskich homofobów? Klepacka już jest, kto dalej? Również proszę o podanie listy tolerancyjnych Niemców, bo muszę mieć pewność, że nie jest rasistą.

1

@ferdas_rawa Wszystko wyjaśniłem w innych wpisach w tym wątku. Zdania o prowo, atencji itp są beztreściowe.

1

@Comentateiro nie mogę znaleźć listy homofobów jak również tych tolerancyjnych Niemców, dałeś mi do myślenia i chciałbym wiedzieć komu kibicować/komu nie kibicować.

Ja wiem co napisałeś i zgodzę się, że nie można kibicować Polakowi zawsze i wszędzie dlatego, ze jest Polakiem, ale każdy takiej oceny dokonuje sam według własnych kryteriów. Ty podałeś bycie homofobem. Jak to rozróżniasz? Skąd masz info, że ktoś jest homofobem, bo Twój post może zostać odebrany jako sugestia, ze Polacy są homofobami - a samo porównanie do Niemiec uważam za celowe.


Do tego napisałeś, że "Nie, właśnie dobrze, że nie znam poglądów zawodników, bo mógłbym się mocno zniechęcić." czyli jednak nie znasz poglądów zawodników, więc po co ten post? Tym zdaniem pokazałeś, że to co napisałeś nie ma sensu. To wszystko sugeruję, że jednak prowo. Bo nie ma w tym temacie żadnego pytania, a jedyna teza jaką postawiłeś została przez Ciebie obalona chwilę później. "Zdania o prowo, atencji itp są beztreściowe." jest dla mnie równie bezwartościowe, być może cele miałeś inne, ale skutek jest taki jaki jest. Bardzo negatywnie odbieram to co napisałeś, dlatego w swój własny sposób proszę o rozwinięcie tematu. I ważne jest, że w komunikacji dwóch ludzi cała odpowiedzialność za zrozumienie treści leży po stronie nadawcy, nie możesz mieć pretensji, że ludzie 'źle' Cię zrozumieli. Trzeba takie rzeczy prostować i wyjaśniać.


0

@ferdas_rawa "Twój post może zostać odebrany jako sugestia, ze Polacy są homofobami" - zgoda, niewyrobiony rozmówca ze złym nastawieniem może tak to odebrać, ale nie ja odpowiadam za jego braki. Co więcej sporo Polaków odbiera za prowokacyjne sam fakt, że ktoś jest czarny lub jest gejem. Reagują jak byk na płachtę.

Temat rozwinąłem, wszystko wyjaśniłem. Ograniczeniem może być tylko chęć lub niechęć zrozumienia przez Ciebie.

0

@Comentateiro ale na forum Twoje wypowiedzi trafiają również do niewyrobionych rozmówców a Ty umywasz ręce od konsekwencji, bo "nie Ty odpowiadaasz za jego braki". I to jest największy problem sfery publicznej, każdy gada tylko, żeby wykręcić kontrowersje. Pewne rzeczy można powiedzieć normalnie, ale po co? To się nie sprzedaję a później zdziwko, że ktoś reaguję jak na płachtę. No jak właśnie są tacy, którzy podgrzewają atmosferę, robią z Polski kraj homofobiczny (w tym poście znowu podgrzałeś temperaturę pisząc, że sporo Polaków źle reaguję na czarnych, gejów), a później narzekają jaki to zaścianek. Pisząc takie posty efektem ubocznym jest usprawiedliwienie dla rasizmu, skoro wielu Polaków nie lubi czarnych, to ta nienawiść jest u Nas normalna... więc i jak moge taki być, bo to nic złego.


"Temat rozwinąłem, wszystko wyjaśniłem." - zgoda, postawiłeś tezę i ją obaliłeś. A mnie interesuję po co ten wątek? Bierzesz pod uwagę, że może to ty jesteś " niewyrobiony rozmówca ze złym nastawieniem "? To jest sedno moich wypocin, interesuję mnie po co to zrobiłeś, bo sposób w jaki to zrobiłeś oceniłem. Dla Ciebie to może brak wyrobienia, a dla mnie to inny punkt widzenia, dostrzegam negatywne konsekwencje tego typu postów. Chcę o tym porozmawiać, ale Ty się zamykasz twierdząc, że nie masz nic do dodania.

"Ograniczeniem może być tylko chęć lub niechęć zrozumienia przez Ciebie." - brzmisz jak rzecznik prasowy Konfederacji tłumaczący słowa Janusza Korwin Mikkego.

0

@Comentateiro Też kiedyś kibicowałem jednemu Niemcowi. Dałbym sobie za niego rękę uciąć. I wiesz co? I bym nie miał rąk i nóg.
https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2019/05/Mussolini_and_Hitler_1940.jpg

0

@ferdas_rawa Porównanie do rzecznika też nic nie wnosi merytorycznego, bo jest naznaczone kontekstem Twojej stronniczości, czyli dopóki nie potwierdzę, tego co chcesz usłyszeć, to każda odpowiedź jest zła.

Ty masz już w głowie swoją interpretację. W początkowym wpisie nie ma tezy, jest pytanie i odpowiedź w dodatku nie zamykające innym swoich własnych odpowiedzi, z czego część skorzystała. Część jednak nie dojrzała do rozmowy.

Ja nie prowadzę tu kółka, na którym uczę tolerancji, choć często się tu opowiadam za atakowanymi mniejszościami. Sugerujesz, że ja mam odpowiadać za innych? Za ich indolencję? Źle trafiłeś ze swoją krucjatą, walcz tu z poglądami rasistowskimi i homofobicznymi na tej stronie, a nie ze mną.

Ja nie rozumiem jak skutkiem mojego wpisu może być usprawiedliwienie dla rasizmu czy homofobii? Jest na odwrót, rasizm czy homofobia powodują, że na mój wpis niektórzy reagują alergicznie. Innymi słowy, sugerujesz, że gdyby nie taki wpis nie byłoby skutku ubocznego. Nieprawda, rasizm z moim wpisem i bez niego jest taki sam.

Z Polski nikt nie robi kraju homofobicznego. On faktycznie jest mocno homofobiczny.
Tyle razy stawałem tu w obronie tych poniewieranych, że dziwnie czuję się gdy mnie atakujesz za wpis, który miał celu wywołanie refleksji z kim się identyfikujemy i dlaczego. Jest wyrazisty, reakcja może być różna, a Ty reprezentujesz jeden z możliwych wariantów tych reakcji.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Comentateiro "Porównanie do rzecznika też nic nie wnosi merytorycznego," - wnosi tyle, że piszę, że próbujesz mi napisać, że nie zrozumiałem wypowiedzi, i tłumaczysz to tak, jak tłumaczą JKM z jego głupot. Że prezes miał co innego na myśli.
Może i jestem stronniczy, ale ja tutaj nie widzę stron konfliktu, przyznałem Ci poniekąd rację. Nie podoba mi się tylko styl w jakim rozpocząłeś dyskusję.
"Część jednak nie dojrzała do rozmowy." - która część nie dojrzała? jeśli piszesz do mnie, odpisałem, że na podstawie tego co mówisz, rzeczywiście lepiej jest jakbyś kibicował tym Niemcom, pod warunkiem, że klucz który podałeś jest wartościowy. Sam później napisałeś, że nie masz bladego pojęcia kto jakie ma poglądy i de facto cały wywód stał się dla mnie bezcelowy... stąd moje pytania, o prawdziwy cel.

"Sugerujesz, że ja mam odpowiadać za innych?" gdzie tak zasugerowałem? Napisałem, że użyłeś bardzo prowokacyjnych przykładów i to nawet nie raz! To była lekcja tolerancji? Bo dla mnie manifestacja niechęci. Stąd brnę dalej. I walczę o swoje ideały, czy w rozmowie z Toba czy innymi.
" rasizm z moim wpisem i bez niego jest taki sam." i tutaj się nie zgadzamy, rasizm zwalcza się poprzez zmianą najbliższego otoczenia, kropla drąży skałę. I napisałem Ci mój punkt widzenia, dlaczego takie posty wzmacniają postawy ksenofobiczne, rasistowskie etc. Natomiast ty uparcie brniesz w to, że nic się nie stało i część zrozumiała a część jest niewystarczająca dobra... to jest dobra postawa? Na dzień dobry budujesz podział, na kumatych i nie kumatrych, na La Ramblę A i B.
A może ten rasista, też uważa, że ktoś 'inny' jest gorszy i czuję się usprawiedliwiony, bo to nie jest wina, że tak jest?
"Z Polski nikt nie robi kraju homofobicznego. On faktycznie jest mocno homofobiczny." no właśnie omawiamy ten problem.

"Tyle razy stawałem tu w obronie tych poniewieranych, że dziwnie czuję się gdy mnie atakujesz za wpis, który miał celu wywołanie refleksji z kim się identyfikujemy i dlaczego." - ale ja Ci tylko pokazuję, że u jednych wywoła refleksję a u innych wręcz przeciwnie. Może mój post powinien wywołać u Ciebie refleksję, że być może użyłeś złego narzędzia? Jeśli czujesz się zaatakowany, to wybacz, nie o to chodziło :-) ja mam dość bezpośredni styl wypowiedzi, czy to na żywo czy w necie.

"Ty reprezentujesz jeden z możliwych wariantów tych reakcji" - tak, dokładnie, pokazuję to podejście, które ty brzydko pisząc masz gdzieś - a przynajmniej ja mam takie wrażenie. Jedno jest pewne, Twój post wywołał u mnie refleksje, ale nie takie jakich byś się spodziewał. Nie uważam Polski za kraj homofobiczny, nie ma u Nas takiej hurra akceptacji jakiej by część oczekiwała, jesteśmy krajem konserwatywnym. Uważam, też że zbudowanie tolerancji do osób homo, można osiągnąć, ale nie takimi postawami jak ww.

0

@Comentateiro Nie zrozumiałeś, że Polska taka po prostu jest? Jest homofobiczna i to się nasiliło po 90 roku, a teraz wzmagane propagandą TVPIS jest jeszcze mocniejsze. Co do Klepackiej to ma prawo nie lubić ruchu LGBT i o tym mówić tak długo jak nie robi komuś krzywdy, chyba na tym polega tolerancja? Nie można być homofobem? Homofobia to nie tylko latanie z bejsbolem i pałowanie gejów ale również niechęć do danej grupy ludzi, która nie wyznaje danych wartości. Tolerancja nie polega na ochoczym zgadzaniu się z czymś ale na uznawaniu że takie coś jest i od powstrzymywania się od agresji.

Co do rasizmu - naprawdę się z nim w Polsce spotkałeś? Bo ktoś opowiedział rasistowski żart na imprezie pełnej białych ludzi? Nie widziałem nigdy na oczy przejawów rasizmu, a mieszkam w Poznaniu. Wszędzie tęczowe flagi, po drugiej stronie Orły, sam chodzę czasem w różowych ciuchach, czasem w patriotycznych i nikt mi nic nie robi z tego powodu. Większość osób toleruje się nawzajem. Ciężko w Polsce mówić o rasiźmie gdy 97% społeczeństwa jest biała.

Ja widzę głównie antysemityzm ale akurat sam rozumiem czemu, po wypowiedziach i agresywnej retoryce polityków Izraela tylko się to wzmaga.

0

@ferdas_rawa Ok. Czy mam to gdzieś? Jak kupisz zielone, to ci, którzy wolą niebieskie powiedzą, że mam ich gdzieś. Niemożliwe jest by zadowolić wszystkich.

Bo jak napisać dyplomatycznie, że nie będziesz kibicować homofobowi, wskazując, że to homofob i sprawić jednocześnie, żeby homofobiczna część użytkowników nie zagotowała się. Dyplomacja tu nie pomoże, próbowałem łagodnie - zawsze bezskutecznie. A to pokazuje skalę niekorzystnego, głęboko zakorzenionego zjawiska.

0

@Scross Też mieszkam w Poznaniu. Nieco za bardzo skupiłeś się na widowiskowej części - tu sprawa ma się dobrze.
Ale w kontaktach z mieszkańcami słyszę nazwę ciapaty. Nie raz i nie dwa. Słyszę, że gejów trzeba leczyć, tak twierdzi mój sąsiad. Przy mnie ich nie obraża, ale od żony wiem, że wyzywa ich od pedałów. To tak z brzegu, a to tylko wierzchołek z góry lodowej. To, że Ziutek nie nazwie czarnego obraźliwie w twarz, nie znaczy, że nie jest rasistą.
Czy jak do kolegi publicznie mówisz np. Piotr, to prywatnie zmieniasz Piotr na deb*l? Nie, bo tolerancja i szacunek nie jest kwestią na pokaz, albo się go ma albo nie. A niektórych przerasta nawet powstrzymywanie się publicznie, szczególnie gdy na forach kryją się za anonimowością

0

@puyol_presidend5
Otóż to, niech żyje, jak chce i niech pozwoli innym żyć, jak chcą, bo z tym ma problemy.
"dlaczego wy(ona) musicie wciskać na siłę komuś swoje życie"?

1

@Comentateiro ale czy ty porównujesz kwestię wyboru koloru do rozważań nad rasizmem?

Jak napisać nie dla homofobii? A może "NIE DLA HOMOFOBII !!!"

Mogłeś wprost napisać, że nie ma u Ciebie miejsca dla osób o poglądach Klepackiej, po co w to mieszać innych sportowców. Prosiłem Cię o taką listę, abyś właśnie nie używał krzywdzących uogólnień tylko wskazał po nazwisku, tak jak miałeś odwagę zrobić to z Klepacką, która uważam, że za bardzo odpłynęła, więc jakoś jej bronić nie będę.

Ty natomiast uznałeś, że pokażesz to na przykładzie stereotypów, Polaka homofoba oraz Niemca pełnego miłości i tolerancji zaznaczając, że bliżej Ci do Niemca. Tylko jak znam Niemców, tak prywatnie, to Oni właśnie są homofobami, którzy mocno się z tym kryją, bo ciągle czują wstyd ze względu na historię. Ściągają uchodźców a prywatnie wyzywają ich od najgorszych. Ja wolę polską szczerość, niż niemiecką tolerancję, stąd uważam, że przykład który napisałeś jest bardzo mocno krzywdzący, o zabarwieniu rasistowskim i ksenofobicznym, a Ty mimo, że jesteś Polakiem odcinasz się od Polaków, jeśli każdy antyhomofob się odetnie to nie dziwcie się, że mamy opinię homofobów. To prosta matematyka

ps. geodraficznie Wielkopolska jest kolebką polskości, więc nie jest Ci bliżej geograficznie do Niemca, wydaje mi się, albo może tak jest, ale Ty chcesz, żeby ci było bliżej do Niemca.

4

@puyol_presidend5 jako Polak z lubuskiego przepraszam za niego.

0

@Comentateiro to już Twoje niemcy toleracyjne są bardziej Viva Putin niż układ Warszawski :)

3

@Comentateiro Rozterka komu kibicować jest naprawdę Twoim największym problemem dzisiejszego dnia? Do roboty byś się wziął, albo jak z mały jesteś to jakiś sport byś pouprawiał, z kolegami w chowanego się pobawił a nie zawracasz głowę pierdołami

0

@ferdas_rawa Tak jak mówiłem, Twoje interpretacje są niezwykle zawężające. Do tego stopnia, że już nic z tej rozmowy nie wyciśniemy.

0

@Comentateiro powinieneś wiedzieć czy zrozumieć że każdy ma prawo do własnego zdania i to poprostu uszanować i żyć sobie dalej ja akurat mam takie zdanie o tych homofobach że jak sb żyli żyją i bd żyć nie przeszkadzali nie przeszkadzają i raczej nie bd przeszkadzać to co im życie żartować bezsens
Chyba ze przez takie drążenie tematu czepianie się itp zaczną przeszkadzać to co innego ale tak się nie dzieje więc wyjebane i trzeba się cieszyć tym co się ma bo jutro możesz tego nie mieć
Wdraz cos w swoje życie bd ciekawsze nie bd sie nudził to Odrazu zapomnisz o homofobach leserze

0

@Martucha26 C pszesz? C t z dzwny jzyk, laluniu?

1

@Debfc Ważne , żeby temat wywołać. Typowy elgiebet

0

@Comentateiro przecież to Ty zawęziłes rozmowę o polskiej homofobii do gustów i kolorów. Ja tylko proszę o nie generalizowanie i nie posługiwanie się błędnymi stereotypami. Zrobisz co uznasz za stosowne

0

@Comentateiro. Temat, który poruszyłeś jest głupi i absurdalny. Idąc tokiem myślenia. Jakby Pele wiedział, że piszesz takie głupoty to by ci zakazał używać jego zdjęcia jako avatar.

0

@Nerowing2 Wyślij mu emaila i przekaż, wszystko przed Tobą.

0

« Powrót do wszystkich komentarzy