La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1352 Culés

39

Kolejna niedorzeczna wypowiedź Korwin-Mikkego. Prawicowy fundamentalista po raz kolejny porusza się w oparach absurdu rozpowszechniając brednie o rzekomej niewiedzy Adolfa Hitlera na temat Holocaustu. Tak samo jak autor poniższego tweeta uważam, że u Korwin-Mikkego można zauważyć wręcz patologiczną fascynację osobą Hitlera. Jest to tym bardziej groźne, ponieważ takie stwierdzenia mogą kształtować niewłaściwy obraz tego zbrodniarza u ludzi, którzy nie posiadają dostatecznej wiedzy historycznej, a takich z pewnością nie brakuje wśród wyborców Konfederacji.

Przykre, że tak duży odsetek ludzi młodego pokolenia popiera takie ugrupowanie jak Konfederacja. Najwyraźniej każda grupa wiekowa ma skłonności do ulegania topornej propagandzie - starsze pokolenia dały się uwieść PiS, natomiast młode dało się omamić Konfederacji.


136

@Chakalaka "Jest to tym bardziej groźne, ponieważ takie stwierdzenia mogą kształtować niewłaściwy obraz tego zbrodniarza u ludzi, którzy nie posiadają dostatecznej wiedzy historycznej, a takich z pewnością nie brakuje wśród wyborców Konfederacji."
Dobrze, ze na niektorych fanpejdzach grupek lewicowych nie ma tego problemu i tam nikt nie wychwala Stalina. A nie... wait. :D

10

@Chakalaka Takimi wypowiedziami strasznie zaniża sondaże konfederacji. Nie będę wnikał czy to dobrze czy źle.

129

@Chakalaka hahahahah fajna manipulacja. Szkoda, ze brakło stwierdzenie, ze Korwin jako sędzia skazałby Hitlera na karę śmierci, której jest zwolennikiem. Nie dodałeś tego bo nie pasuje do narracji?

17

@Kgorecki2500
Bardzo dobrze. Miejsce Konfederacji jest poza parlamentem.

23

@Chakalaka wyrwane zdania z kontekstu i pamiętaj z Konfederacja to nie tylko Korwin . Rozumiem że kolega za PO ? Nie pamiętasz już vo działo się za ich kadencji ? Oni by z chęcią sprzedali Polskę Hitlerowi pewnie ;)


Ps Korwin dalby mu karę śmierci

11

@Chakalaka Był już jeden taki prawicowy fundamentalista w Norwegii. Oby w Polsce młodzież się opamiętała.

3

@JohnA
To stwierdzienie w żaden sposób go nie usprawiedliwia.

3

@Kettger W rzeczy samej.

62

@Chakalaka Lewica mówiąca o świadomości historycznej?
To się równa z wypowiedziami Korwina w kwestii Hitlera.

konto usunięte

0

@Kettger Albo lewicowi fundamentaliści w ZSRR czy Kambodży.

6

@Chakalaka a potem się dziwić, dlaczego Konfa ma 6% poparcia. Widać, że Janusz mimo to bardzo mocno dąży do 3%, życzę mu powodzenia i trzymam kciuki!

4

@Ojciec5tkidzieci
Potępiam zarówno wypowiedzi Korwin-Mikkego na temat Hitlera, jak i wypowiedzi, które opisałeś w swoim komentarzu.

75

@Chakalaka oczywiście, ze nie. Ale fundamentalnie zmienia sens wypowiedzi. Ale czego się spodziewać po takim manipulatorze jak Ty. Nie mniej jednak dalsza cześć wypowiedzi, która przytoczyłem raczej obala Twoja tezę, iż Korwin jest fanem Hitlera, wszak nikt nie chciałby zabijać swojego idola czyż nie?

2

@AdamS9882 W Kambodży? Przecież od tamtych, to nawet Wietnam się odcinał...

2

@JohnA
Nie napisałem, że Korwin-Mikke jest fanem Hitlera. Fascynacja to bardzo silne zainteresowanie kimś lub czymś, ale nie jest tożsama z uwielbieniem.

9

@Kgorecki2500 czasami mam wrażenie,że JKM to agent POPISU,bo co konfa podskoczy w sondażach to Janusz się odpala xD

Komentarz usunięty

1

@Rebe Dziękuję i pozdrawiam.

konto usunięte

1

@Kettger No i co z tego? A kto stanął po stronie tego Norwega? Jak już to jacyś fanatycy nacjonalistyczni, którzy mają mieszankę poglądów, jeśli chodzi o gospodarkę to niewątpliwie etatystyczne czy socjalistyczne, a w kwestii światopoglądu na rodzinę czy Boga to można ich nazwać tradycjonalistami, jeśli jednak chodzi o stosunek do tworzenia państwa czy prawa to są to po prostu zamordyści.

2

@kaamil1910
To, że Korwin-Mikke "skazałby Hitlera na śmierć" w żaden sposób nie usprawiedliwia jego skandalicznej wypowiedzi o rzekomej niewiedzy Hitlera na temat Holocaustu.

2

@Chakalaka ja tylko nie wiem czy on chcę hitlera wybielić tylko udupia go że jest amatorem który nie panuje nad swoimi ludźmi.Co nie zwalnia go z odpowiedzialności.Wiadomo że na prawicy patrie wodzowskie sa oparte na liderze i jest on wręcz przedmiotem wręcz kultu.Jasne ze hitler o tym wiedział.Nie wiem czy może korwinowi nie marzy się przywództwo na wzór hitlera.Skoro jest tak zafascynowany.

3

@AdamS9882 Nie. Był on - jak zresztą prawie każdy ekstremista - osobą antysocjalistyczną i popierającą prawicowy fundamentalizm, czemu niejednokrotnie dawał znać w mediach społecznościowych.

12

@Chakalaka To dobrze, ja Ci po prostu chciałem pokazać, że psychole są wszędzie. Nie ma znaczenia, czy udając się na wybory stawiają krzyżyk przy Konfederacji, Lewicy, czy PO. ;)
A zdanie "Jest to tym bardziej groźne, ponieważ takie stwierdzenia mogą kształtować niewłaściwy obraz tego zbrodniarza u ludzi, którzy nie posiadają dostatecznej wiedzy historycznej, a takich z pewnością nie brakuje wśród wyborców Konfederacji" jest według mnie obraźliwe dla wyborców tej jednej partii. Ale nie dziwi mnie to, bo często próbujesz prowokować osoby, które sympatyzują z tą partią. :)

7

@JohnA
"(...) wszak nikt nie chciałby zabijać swojego idola czyż nie?"

Nawet tutaj piszesz od rzeczy. Pierwszy przykład z brzegu to zabójstwo Johna Lennona przez jego fana.

3

@Borneo Niewykluczone.

konto usunięte

0

@Kettger Ale ja nie pisałem o tym kim był on, tylko kto go bronił za to co zrobił.

konto usunięte

5

@Borneo To wyślij Korwinowi te dowody i przestanie te bzdury pisać.

konto usunięte

3

@Ojciec5tkidzieci Czy fakt (lub konfabulacja). że na jakiś bliżej nieokreślonych pejach lewicowych ktoś podobno wychwala Stalina (jak rozumiem niezbyt z jakąś partią związanych pejach), w jakikolwiek sposób usprawiedliwia JKM?

5

@kaamil1910 fakt brauny i inne wynalazki to tuzy "umysłu"

konto usunięte

1

@Ojciec5tkidzieci " jest według mnie obraźliwe dla wyborców tej jednej partii. "
Dlaczego? Przecież sami członkowie konfy mówią, że ich wyborcy lecą na populistyczne i antysemickie hasła.

4

@Persyfl oczywiście że nie, ale kiedy kucom brakuje argumentów zesrają się, jeśli nie użyją argumentu ad lewicum/PO

37

@Chakalaka Skoro miejsce Konfederacji jest poza parlamentem, to miejsce Lewicy jest na wysypisku śmieci.

Komentarz usunięty

35

@Chakalaka Przepraszam Czakalaczko, ale kogoś kto mówi, że Stalin nie był komunistą nie można brać na poważnie, a to tylko wierzchołek góry lodowej tej śmiesznej partii.

1

@Persyfl "Czy fakt (lub konfabulacja). że na jakiś bliżej nieokreślonych pejach lewicowych ktoś podobno wychwala Stalina (jak rozumiem niezbyt z jakąś partią związanych pejach), w jakikolwiek sposób usprawiedliwia JKM?"
A czy ja napisałem cokolwiek mającego na celu usprawiedliwić wypowiedź JKM? Nie wydaje mi się. Odniosłem się do zacytowanego wyżej fragmentu wpisu Chaki, że wyborcy Konfederacji nie mają dostatecznej wiedzy historycznej. Owszem, jakaś część nie ma i z tym się nie kłócę - ale to jest typowe wśród wyborców każdej partii, bo mają one poparcie od osób z różnym wykształceniem itd.
Ale podobnie jest z osobami sympatyzującymi ze środowiskami lewicowymi, gdzie trafiają się perełki wychwalające Stalina.

I od razu odniosę się do drugiej Twojej odpowiedzi na mój wpis, cytuję: "Dlaczego? Przecież sami członkowie konfy mówią, że ich wyborcy lecą na populistyczne i antysemickie hasła".
Jeśli już to "Konfy" bo nie mówimy tutaj o czacie grupowym.
No i czy wypowiadanie się przychylnie nt Hitlera jest populistyczne (nie znam całości wypowiedzi, może ten fragment jest wyrwany z kontekstu) ? Nie wydaje mi się. Takimi słowami bardziej zniechęca się do siebie, niż przyciąga wyborców. ;)

Swoją drogą, według mnie Konfederacja mogłaby dużo zyskać gdyby Braun czy JKM jak najmniej się wypowiadali, a takim nieoficjalnym szefem został pan Dziambor, który wydaje się być ogarniętą osobą. :)

1

@Chakalaka tak jak i lewicy najlepiej i Pis i PO i hołowni. ALE głównie lewicy.

2

@daniel32778
Ktoś z kierownictwa Lewicy tak powiedział? Jak na razie takie stwierdzenia widziałem tylko na internetowych fanpejdżach.

konto usunięte

8

@Chakalaka Widziałem, że dyskusja w której kolega próbował cię "wyjaśnić" została usunięta więc napiszę to tutaj.
Taki cytacik z jednego przemówienia Hitlera podczas wojny.
"And we say that the war will not end as the Jews imagine it will, namely with the uprooting of the Aryans, but the result of this war will be the complete annihilation of the Jews"

https://en.wikisource.org/wiki/Adolf_Hitler%27s_Speech_at_the_Berlin_Sportpalast_(30_January_1942)

Na pewno Hitler chciał sobie wypić drinka z Żydami po tych słowach. Do tego jest masa wskazań na to, że Himmler i Goebells w swoich dzinnikach wspominali o "Führer-Order" w kontekście holokaustu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Responsibility_for_the_Holocaust#Adolf_Hitler

To, że nie istnieje (albo nie został znaleziony) dokładny rozkaz Hitlera nie znaczy, że nie wiedział o holokauście. Irving, do którego pewny jegomość się odnosił ma taką samą wiarygodność co płaskoziemca, to że Korwin opiera się na jego słowach stawia obu na równi. Brak rozkazu Hitlera (pisemnego) to nic innego jak red herring.

konto usunięte

2

@Ojciec5tkidzieci "A czy ja napisałem cokolwiek mającego na celu usprawiedliwić wypowiedź JKM?"
No właśnie pytam. Wpada post o kolejnej kretyńskiej wypowiedzi JKM, a ty wyjeżdżasz z tekstem, że gdzieś tam podobno wychwalają Stalina. Może niesłusznie założyłem, że jakoś chciałeś nawiązać do tematu?
"ale to jest typowe wśród wyborców każdej partii,"
Tak jak to, że symetryści są zawsze w błędzie.
" gdzie trafiają się perełki wychwalające Stalina."
Ale podasz jakieś, czy dalej będziemy udawać, że nie zmyślasz?
"Jeśli już to "Konfy" bo nie mówimy tutaj o czacie grupowym."
Jakby homofobicznymi i antysemickimi hasłami nie sprawiają, że przesadnie pilnuję tej dużej litery.
"No i czy wypowiadanie się przychylnie nt Hitlera jest populistyczne"
Jest, acz akurat nie do tej wypowiedzi się odnosiłem.
"nie znam całości wypowiedzi, może ten fragment jest wyrwany z kontekstu"
Ktoś już tu przytaczał resztę. Nie poprawiało to wydźwięku tej wypowiedz. Gdyby podać jeszcze szerszy kontekst, całkiem pogrążyłoby to JKM (o ile w jego przypadku to w ogóle możliwe).
"Takimi słowami bardziej zniechęca się do siebie, niż przyciąga wyborców."
I tak i nie. Umacnia swój twardy elektorat.
Dziambor ogarnięty? Od kiedy?

1

@Persyfl "No właśnie pytam. Wpada post o kolejnej kretyńskiej wypowiedzi JKM, a ty wyjeżdżasz z tekstem, że gdzieś tam podobno wychwalają Stalina. Może niesłusznie założyłem, że jakoś chciałeś nawiązać do tematu?"
Dlatego specjalnie zacytowałem fragment w odpowiedzi do którego napisałem swój wpis. Gdybym sobie ot tak z czapy wyskoczył z postem do całości wpisu autora tego wątku to nie dziwiłoby mnie, że miałbyś jakieś obiekcje.
"Ale podasz jakieś, czy dalej będziemy udawać, że nie zmyślasz?"
Czyli kierujemy się zasadą "nie widziałem - nie wierzę" ? Okej, jak chcesz. Sam autor wątku napisał, że "Jak na razie takie stwierdzenia widziałem tylko na internetowych fanpejdżach", więc jest nas już dwóch bajkopisarzy.
Trudno bym Ci teraz szukał kilka wpisów sprzed kilku miesięcy z fanpejdży na FB. Tym bardziej, że nie napisałem, że widziałem takie wpisy dzisiaj, czy wczoraj. Dodatkowo nie pamiętam nawet w komentarzach do jakiego tematu one się pojawiały. Często pojawiają mi się dlatego, że ktoś ze znajomych wypowie się w takim temacie (gdzie ja ich nie obserwuje czy lajkuje). Jak masz FB to chyba wiesz jak to działa.
"Jakby homofobicznymi i antysemickimi hasłami nie sprawiają, że przesadnie pilnuję tej dużej litery."
Wincyj fochów, wincyj !
Swoją drogą, pisząc nazwę państwa "Katar" też przesadnie nie pilnujesz dużej litery, przez to, ile tam ludzi zginęło podczas budowy infrastrutkury na MŚ?
"Jest, acz akurat nie do tej wypowiedzi się odnosiłem."
To teraz serwować będziemy cały wachlarz wypowiedzi polityków Konfederacji, omijając główny temat, jaki został poruszony przez autora wątku ?
"I tak i nie. Umacnia swój twardy elektorat."
Który stanowi mały procent - nie gwarantujący im raczej wejścia do Sejmu. Sporo osób, które skłaniają się ku Konfederacji mocno się zniechęcają do tej partii przez ich poglądy, np. zamordyzm religijny.

2

@AdamS9882 o jakich bzdurach piszę .Po pierwsze ha mówię że "może" czyraj co piszę.Po drugie jest coś takiego w teorii rodzajów przywództwa jak partia wodzowska oparta na liderze.Czasem jest taka osoba ma status kultu w swojej organizacjinp.Kaczyński , Rydzyk, czy właśnie Hitler które mocno kontrolują swoich ludzi.Nie ma w tym co piszę żadnej nieprawdy.Każdy przywódca który nie wie co robią jego ludzie nie kontroluje i nie ma wpływu jest złym przywódcą i amatorem tak naprawdę.To lider jest odpowiedzialny za swoją organizacje i za swoich ludzi.Jeśli jego ludzie mordowali on ponosi pełną odpowiedzialność niezależnie czy wiedział czy nie.Nie mam pojęcia czemu on próbuję jak mu się wydaje bronić zbrodniarza jest to dziwne.Jeszcze gorzej że mówi to polak w kraju gdzie tylu ludzi wymordowano.

16

@Chakalaka Nie obchodzą mnie twoje kolejne wypowiedzi, ale za zdanie "Jest to tym bardziej groźne, ponieważ takie stwierdzenia mogą kształtować niewłaściwy obraz tego zbrodniarza u ludzi, którzy nie posiadają dostatecznej wiedzy historycznej, a takich z pewnością nie brakuje wśród wyborców Konfederacji." dostajesz zgłoszenie i mam nadzieję że w efekcie bana za oczywistą prowokacje i atak w stronę wyborców Konfederacji.
Jak kiedyś nauczymy się szanować ludzi o innych poglądach to może w tym kraju będzie żyło się lepiej.

konto usunięte

3

@Ojciec5tkidzieci "Czyli kierujemy się zasadą "nie widziałem - nie wierzę" ?"
Nie, kierujemy się zasadą "wszyscy kłamią", zwłaszcza na LR, zwłaszcza ludzie, którzy stawiają spację przed pytajnikiem.
"Sam autor wątku napisał, że ..."
Świetny argument. Z nim się rozmówię jutro.
"Trudno bym Ci teraz szukał kilka wpisów sprzed kilku miesięcy z fanpejdży na FB."
Czyli że nie dość, że nie wiadomo kto, to jeszcze nie za bardzo wiadomo kiedy? Już Mnie prawie przekonałeś.
To może podsumujmy. Z jednej strony mamy czołowego polityka partii, która ma aspiracje do rządzenia krajem, negującego wiedzę Hitlera o Holocauście, a z drugiej - jakiś wpis na bliżej nieokreślonym peju, z bliżej nieokreślonej przeszłości prawdopodobnie pochwalający Stalina. Taki symetryzm to Ja rozumiem.
"Wincyj fochów, wincyj !"
Foch to raczej powinien sprawić, że bym się nie odzywał. To nie foch, tylko brak szacunku.
W Konfederacji ludzie się znaleźli ze swojego wyboru, w Katarze - niekoniecznie. Niemniej, są spore szanse, że przestanę kibicować Barcy, jeśli Xavi zostanie jej trenerem.
"To teraz serwować będziemy cały wachlarz wypowiedzi polityków Konfederacji,..."
To ty drążysz ten temat. Ja tylko powołałem się na słowa polityków Konfy, jako argument w wypowiedzi.
"Który stanowi mały procent - nie gwarantujący im raczej wejścia do Sejmu. "
Skuteczność jego działań, to jego sprawa. Niemniej jakby brać pod uwagę tylko LR, to do sporej części jego tutejszego elektoratu, to zdaje się przemawiać i bardzo wpasowuje się w tę ich klasyczną odpowiedź, że wyjęte z kontekstu, że w sumie to nie do końca dobrze ubrał w słowa, ale w sumie ma rację.
"Sporo osób, które skłaniają się ku Konfederacji mocno się zniechęcają do tej partii przez ich poglądy,"
A część właśnie dlatego do nich ciągnie.

4

@Ojciec5tkidzieci
Wczoraj była tu wiadomość o jakiejś grupie lewicowych aktywistów co szła z flagą ZSRR. Dla mnie każdy totalitaryzm i skrajność jest zła, więc skrytykowałem takie zachowanie, napisałem, że jest to naganne i powinny być za coś takiego konsekwencje i skomentowałem tylko to czego dotyczyła informacja. Ty natomiast przy wypowiedzi Korwina o Hitlerze i Holocausie piszesz o Stalinie i lewicy. Po co? Niby nie jest to usprawiedliwienie, ale odbiór jest jakby było. Twoja pierwsza wypowiedź brzmiałą: "Dobrze, ze na niektorych fanpejdzach grupek lewicowych nie ma tego problemu i tam nikt nie wychwala Stalina. A nie... wait. :D" Ani słowa o Fatalnej wypowiedzi Korwina, ani słowa o Konfederacji, ani słowa o osobie odpowiedzialnej za zagładę 6 milionów obywateli Polski, ale odwrócenie uwagi na postawę lewicy i na Stalina. Tak to niestety wygląda.

1

@Kettger młodzież? Krzyknij "legalizacja!" to zaraz znajdziesz koło siebie rzesze młodzieży. W sumie jest mi to obojętne, nie korzystam.
Nie jestem fanem Popisu, zielonych, ani niczego, żadna partia mi nie pasuje, ale trzeba przyznać że konfederacja ma bardzo dobry program. Szkoda tylko że na papierze i zbyt populistyczny aby był realny.

0

@Chakalaka Nazywanie Winnickiego, Bąkiewicza prawicowym fundamentalistą ma jeszcze jakieś podstawy, ale żeby tak nazwać Korwina to trzeba mieć niezły odlot.

3

@pax Moja wina, moja bardzo ciężka wina, fakt. Nie odniosłem się do słów Korwina, bo:
1.) nie znam całości wypowiedzi, nie wiem, czy to nie jest fragment wyrwany z kontekstu.
2.) rzuciły mi się w oczy prowokacje w stronę wyborców Konfederacji ze strony Chaki, co jest bardzo popularne u niego. Dlatego napisałem, że niedostateczna wiedza historyczna nie dotyczy tylko wyborców opcji, skierowanej bardziej w prawą stronę kompasu politycznego.
I jak pisałem już wcześniej, ja zacytowałem fragment do którego się odnoszę. Rozumiem, gdybym bez tego cytatu wstawił to co napisałem - wtedy można było to źle odebrać.
@Persyfl "Nie, kierujemy się zasadą "wszyscy kłamią", zwłaszcza na LR, zwłaszcza ludzie, którzy stawiają spację przed pytajnikiem."
U mnie to wygląda troszkę inaczej ta zasada - kłamią przede wszystkim ludzie, którzy jak niedojrzały gimnazjalista muszą po 77 razy napisać "próbuj dalej". Ale to już prywatna kwestia każdego z nas czym się kieruje.
"Foch to raczej powinien sprawić, że bym się nie odzywał. To nie foch, tylko brak szacunku."
A, to pardon.
"W Konfederacji ludzie się znaleźli ze swojego wyboru, w Katarze - niekoniecznie. Niemniej, są spore szanse, że przestanę kibicować Barcy, jeśli Xavi zostanie jej trenerem."
Ale nie pisałeś nazwy członków partii politycznej, tylko nazwę partii. Chyba obowiązują jakieś zasady?
I kogo próbujesz teraz zainteresować tym, że są szanse, że przestaniesz kibicować Barcelonie ? :D Twoje życie, stary. Dla mnie możesz kibicować komu tylko chcesz - w przeciwieństwie do Ciebie do każdego interlokutora podchodzę z szacunkiem. Niezależnie komu na przykład kibicuje.
"Skuteczność jego działań, to jego sprawa. Niemniej jakby brać pod uwagę tylko LR, to do sporej części jego tutejszego elektoratu, to zdaje się przemawiać i bardzo wpasowuje się w tę ich klasyczną odpowiedź, że wyjęte z kontekstu, że w sumie to nie do końca dobrze ubrał w słowa, ale w sumie ma rację."
Takie wnioski, że te słowa trafiają do SPOREJ CZĘŚCI TUTEJSZEGO ELEKTORATU są czymś podparte? Posiadasz dane ilu użytkowników LR to elektorat Konfederacji i na tej podstawie wnioski, że "do sporej części jego tutejszego elektoratu, to zdaje się przemawiać". Czy to tylko Twoje "widzimisię"?


konto usunięte

2

@Ojciec5tkidzieci
Czyli nie znałeś całości wypowiedzi, więc postanowiłeś się wypowiedzieć na zupełnie inny temat, podając nieweryfikowalny przykład? I to Mnie do gimnazjalistów porównujesz?
" rzuciły mi się w oczy prowokacje w stronę wyborców Konfederacj"
Ich to o drugie jego słowo prowokuje. Tu było tylko wskazanie, jak bardzo słowa JKM były nieodpowiedzialne. No i rzucaniem tymi zarzutami o prowokacji zdajecie się wystawiać wyborcom Konfy laurkę osób impulsywnych i nie panujących nad sobą.
Tak się poza tym składa, że nie bez powodu Konfa ma tylu fanów wśród "gimnazjalistów", no i to też ich politycy głoszą foliarskie koncepcje.
"Ale to już prywatna kwestia każdego z nas czym się kieruje."
To po co o tym piszesz?
Ja tu wielokrotnie pisałem, że nie jestem fanboyem prawdy.
"Ale nie pisałeś nazwy członków partii politycznej, tylko nazwę partii"
Partii, którą tworzą ludzie z własnego wyboru. Nie pisałem, że taka pisownia jest poprawna, tylko że nie chciało Mi się tego poprawiać.
"I kogo próbujesz teraz zainteresować tym, że są szanse, że przestaniesz kibicować Barcelonie ?"
Pytałeś o Katar, w domyśle zarzucając Mi hipokryzję, więc odpowiedziałem. Jak cię nie interesuje, to na drugi raz nie pytaj.
"Dla mnie możesz kibicować komu tylko chcesz"
Może nie uwierzysz, ale jakbyś napisał, że nie mogę, efekt byłby taki sam.
"w przeciwieństwie do Ciebie do każdego interlokutora podchodzę z szacunkiem."
Wybiórczym dość, ale spoko. W najmniejszym stopniu nie zależy Mi na twoim szacunku.
Tak, takie wnioski są czymś poparte.
"Posiadasz dane ilu użytkowników LR to elektorat Konfederacji"
Tak, ankieta kiedyś była.

Komentarz usunięty przez użytkownika

11

@Chakalaka Korwin nigdy nie twierdził, że Hitler nie widział o Holocauscie. On tylko podkreśla (rzeczywiście ma fioła na tym punkcie, bo łatwo go podpuścić tym tematem), że nie ma na to dowodów. To jest zasadnicza różnica. Nie ma dokumentów w postaci rozkazów Hitlera na papierze, nie ma nagrań itp. Po prostu nie zostawił po sobie śladu, co nie znaczy, że nie działał w temacie. Jeden z cytatów Korwina z wywiadu: "Niech mi pan pokaże chociaż jedno zdanie, w które będzie świadczyć o tym, że Hitler wiedział o eksterminacji Żydów. Gdyby dziś stanął przed sądem, musiałby zostać uniewinniony". Na wp już muszą spisać sprostowania do tej manipulacji https://wiadomosci.wp.pl/janusz-korwin-mikke-znow-to-zrobil-adolf-hitler-nie-wiedzial-6631122174614368a Sprostowanie "Nieprawdziwa jest informacje zamieszczona w artykule pt. "Janusz Korwin-Mikke o Hitlerze 'Nie ma dowodów, że o tym nie wiedział'", opublikowanym w dniu 20 kwietnia 2021 r. o godz. 15:57 na portalu www.wiadomosci.wp.pl., zamieszczona w formie cytatu o treści: "Adolf Hitler nie wiedział o Holokauście". Janusz Korwin-Mikke nigdy nie użył takich słów, a powiedział jedynie, że "brak dowodów, że Adolf Hitler wiedział o Holokauście".

9

@Persyfl@Persyfl "Czyli nie znałeś całości wypowiedzi, więc postanowiłeś się wypowiedzieć na zupełnie inny temat, podając nieweryfikowalny przykład? I to Mnie do gimnazjalistów porównujesz?"
Napisałem wyżej (i to nie jeden raz), że zacytowałen fragment tekstu autora wątku do którego sie odnosze. Trudno sie dziwić, że ma problem ze zrozumieniem tego osoba, ktorej kilka osób tłumaczyło o co chodzi w pamietnej akcji ze złomowaniem, a ona dalej nie mogła nic zrozumieć...

"Pytałeś o Katar, w domyśle zarzucając Mi hipokryzję, więc odpowiedziałem. Jak cię nie interesuje, to na drugi raz nie pytaj."
Zobacz jeszcze raz w jakim kontekście spytałem o Katar. Nigdzie nie było pytania, czy bedziesz dalej kibicował Barcelonie, jak Xavi przejdzie do Barcy.
Sprytnie sobie dopowiadasz pewne rzeczy pod własna teze (nie pierwszy raz), dlatego też oszczedze sobie czasu na kolejna" konwersacje" z Tobą. Pa!

2

@Chakalaka tak jak miejsce Tuska poza wolnością

2

@JohnA Nie doczytał - on tylko kopiuje i wkleja.

konto usunięte

1

@Ojciec5tkidzieci Ja nie twierdzę, że nie zacytowałeś. To nic nie zmienia.
O, dzień dobry kolejne wycieczki osobiste. Jak to z tym szacunkiem szło u ciebie?
"Zobacz jeszcze raz w jakim kontekście spytałem o Katar."
I dokładnie w takim odpisałem. Może zobacz kontekst, a potem dopiero wróć do wykładów o rozumieniu tekstu.
"Nigdzie nie było pytania, czy bedziesz dalej kibicował Barcelonie, jak Xavi przejdzie do Barcy."
Było pytanie o stosunek do Kataru, daaaa.
"Sprytnie sobie dopowiadasz pewne rzeczy pod własna teze (nie pierwszy raz)"
Strasznie przewidywalny ten twój szacunek się robi.
"dlatego też oszczedze sobie czasu na kolejna" konwersacje" z Tobą."
Z poprzedniej zrejterowałeś bardziej efektowanie.

4

@Chakalaka Kolejna niedorzeczna wypowiedź Korwin-Mikkego. Prawicowy fundamentalista po raz kolejny okazuje brak poszanowania dla życia ludzkiego, głosząc na Twitterze twierdzenia, że jako sędzia orzekłby w stosunku do Hitlera karę śmierci.
Tego rodzaju hasła są tym bardziej groźne, ponieważ takie stwierdzenia mogą kształtować niewłaściwe nastawienie społeczeństwa do kwestii życia ludzkiego. Wpis ten wywołał oburzenie wśród obrońców praw człowieka.

Przykre, że tak duży odsetek ludzi młodego pokolenia popiera takie ugrupowanie jak Konfederacja. Najwyraźniej każda grupa wiekowa ma skłonności do ulegania topornej propagandzie - starsze pokolenia dały się uwieść PiS, natomiast młode dało się omamić Konfederacji.

2

@Chakalaka Twoje zachowanie jest obrzydliwe. Doskonale znasz całą wypowiedź JKM, manipulujesz dla własnych celów. A tfu...

konto usunięte

2

@R-Dinho Obrzydliwy to jest JKM głoszący takie bzdury jak uniewinnienie Hitlera za Holokaust. Plus jeszcze ta kompromitacja w tłicie nad twoim komentarzem, że "występuje w sprawie jako uczony" - uczony czego ja się pytam? Jest magistrem filozofii. Cóż jak zwykle Konfederastom trudno przychodzi przełknięcie, że ich idol się kompromituje publicznie po raz wtóry.

Komentarz usunięty

5

@wyjasniecie Korwin często się kompromituje fakt. Aczkolwiek radzę zrozumieć subtelną różnicę jaką jest uniewinnienie za brak dowodów (o czym mówi JKM) a uniewinnienie bo holocaust to coś nieistotnego. Jest nawet nagroda 175 tys funtów jeśli ktoś ma DOWÓD na to, że Hitler wiedział o Holocauscie.
https://www.youtube.com/watch?v=Vm659Z9qYDk&t=488s
Tutaj jest wyjaśnione dokładnie co ma na myśli. Korwin po prostu uważa, że HIPOTEZA, że Hitler naprawdę nie wiedział może być trafna z prawdopodobieństwem ponad 50% - to jednak jego OPINIA. Faktem jest akurat to, że nie ma dowodów na to, że Hilter wie - jeśli masz jakiś dowód to się zgłoś po odbiór 175 tys funtów do Londynu. Ja historykiem nie jestem - ale chciałem tylko sprostować to co niektórzy tu sugerują - że JKM chciałby nie uznawać win Hitlera.

0

@Chakalaka @wpwelement prowokacyjny wpis, w dodatku zmanipulowany, ucięty, nie ma pełnej wypowiedzi

konto usunięte

4

@Bogan Ja rozumiem tę różnicę, ona wygląda tak: "Nie ma dowodu, że pegazy nie istnieją". Mając więcej, niż 90 IQ idzie przewidzieć skutki, że taka osoba zostanie uznany za czubka, który wierzy w latające konie, pomimo że potem może się bronić, że negacja matematycznej implikacji nie oznacza jej odwrotności, co jest prawdą z punktu widzenia matematyki, ale każdy zrozumie to w sposób, który idzie przewidzieć i rozsądny człowiek nie głosi takich bredni.

Ja nie mam z tym problemu, bo to rozumiem - problem mam, że on dalej głosi brednie, że sąd powinien go uniewinnić z braku dowodów za ten konkretny aspekt. I jeszcze pisanie, że według niego na 50%+ to raczej nie wiedział. Tak rozumiem, że to JEGO opinia, ale jak można traktować poważnie kogoś, kto ma taką opinię? Na 50%+ to raczej pegazy istnieją?

PS Filmik obejrzałem gdzie porównuje UE do Rzeszy (puściłeś to od jakiegoś momentu) - wysiadam z tej karuzeli, bo to za dużo.

1

@wyjasniecie Porównujesz sąd nad zbrodniami ludobójstwa do procesu nad ewentualnym istnieniem pegaza? Rozumiem. Myślisz, że jakby taki proces się odbył, to jaki sędzia wyda werdykt? Moim zdaniem taki, że nie istnieje, bo nie ma dowodów. Widzisz to inaczej?

Co do IQ JKM - ma 168 ,Studiował psychologie, filozofie, socjologie prawo oraz matematyke, zna 9 języków obcych, mistrz kraju w brydża. On to robi specjalnie, żeby było o nim głośno. Zarabia z publicystyki czy wykładów. Jeździł przecież po Polsce i mu płacili za wykłady. Czy można traktować tą opinię poważnie - wg mnie jest ona niepoważna, ale z drugiej strony skoro nie ma dowodów, to w sprawie sądowej byłaby lipa. Filmik jakoś sam mi się przewinął - oglądałem w całości. Edytuję link w górnym komentarzu.

Ja tam na samego Janusza nigdy nie głosowałem (na Konfederację owszem bo obecnie nie ma partii z poglądami wolnorynkowymi, ale to jest temat na osobną debatę - czy jeszcze będę na nich głosował nie wiem), ale jest to inteligentny gość i nie lubię jak często ludzie zarzucają mu rozgrzeszanie Hitlera za Holocaust bo to jest manipulacja.
Tyle - miłego dnia.

0

@Bogan Edit: link z filmem od początku https://www.youtube.com/watch?v=Vm659Z9qYDk

konto usunięte

1

@Bogan Odniosę się tylko do pierwszego akapitu. Zgadzam się z wnioskiem, ale nie chodziło, że przyrównuje holokaust do (nie)istnienia pegaza - chodziło mi o zobrazowanie, że można dowolnie zbudować tę implikację i zobrazować, że rozumiem, co mówisz z faktu, że z p => q nie wynika, że ~p => ~q, czyli to, że w miejscach, gdzie mamy wysokie wieżowce, świnie nie potrafią latać, nie implikuje w żaden sposób, że w miejscach, gdzie ich nie ma, już potrafią, ale dużo ludzi to tak uprości, a nawet posunie to dalej, że według tego kogoś to wieżowce są przyczyną nielatania świni. Człowiek inteligentny jest to w stanie przewidzieć, nie głosząc tych bzdur bez przerwy, może o tym napomknąć jako ciekawostkę raz i zostawić temat.

Co do samego procesu Hitlera, tak jak by uznał, że pegaza nie ma, tak normalny sąd uznałby Hitlera za co najmniej winnego współudziału w holokauście (chyba ze sędzią byłby Korwin - sic!).

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/hitler-nie-wiedzial-o-auschwitz-co-za-brednie/c3ezecy

O obozach już wiedział. Wizytował kiedykolwiek jakiś? Jak zobaczył piece, to mu wmówili, że do ogrzewania, jak zobaczył komory gazowe, to, że to są prysznice, a ta wykopana zbiorowa mogiła, to wykopaliska prowadzą w poszukiwaniu dinozaurów. Normalnie komedia z Rowanem Atkinsonem, gdzie go oprowadzają, a ten nic nie "kuma", a co dotknie, to popsuje.

To mówienie, że nie ma dowodu (którego nie ma, bo wiadomo, że się je zaciera), jest jedyną przesłanką, na podstawie której Korwin wydaje wyrok w tym aspekcie - on ukończył to prawo, odebrali mu już dyplom?

Jak coś też dzieki, bo więcej już tu nie odpisuję. Dziękuję za dyskusję bez personalnych wycieczek.

1

@Chakalaka ,,Przykre, że tak duży odsetek ludzi młodego pokolenia popiera takie ugrupowanie jak Konfederacja. Najwyraźniej każda grupa wiekowa ma skłonności do ulegania topornej propagandzie - starsze pokolenia dały się uwieść PiS, natomiast młode dało się omamić Konfederacji"
A ludzie którzy myślą że są inteligentni a tak naprawdę nie są to głosują na Lewicę/PO

Komentarz usunięty

0

@Chakalaka Piorun na twarzy jak u Pottera, flaga UE i #Lewica... gościu z czym do ludzi.

0

@Imonkey Dlaczego niebezpieczny? Haha

konto usunięte

0

@Persyfl https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26385242,sierp-i-mlot-na-twitterze-dzialaczki-lewicy-z-krakowa-jawne.html
To jak jacyś tam tylko wychwalają Stalina?
Sierp i młot to tak samo symbol Stalina jak Hitlera Swastyka.

konto usunięte

1

@Chwytak No nie za bardzo tak samo, nawet niezbyt blisko, ale mniejsza z tym. Miałeś pokazać chwalenie Stalina, a tego tu nie ma.
Masz coś jeszcze?

0

@wyjasniecie Dlatego napisalem, że nie jestem historykiem. Nie wiem ile w tym jest prawdy bo nie śledzę tak tego tematu. Rozumiem Twój punkt widzenia. Miłego wieczoru!

0

@wyjasniecie No czyli jako filozof "dąży do prawdy". Tutaj dobrze napisał. Od tego są filozofowie, bu rozważać co jest prawdą a co nie ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy