0

Został tylko jeden, ostatni szczebel upokorzenia, żeby wstrząsnąć Fati'm. Wyrejestrować go z pierwszej drużyny i w jego miejsce zarejestrować kogoś z rezerw.
Może to mu uzmysłowi, że wypożyczenie nie jest takim złym pomysłem?

1

@Lanosss to może trzeba go wyrejestrować?

8

Czy Pena sprawdził się w nowym systemie gry Flicka i dał radę? Tak, dał radę, jak na swoje możliwości i to co prezentował wcześniej, gdy zastępował MATS'a za Xavi'ego.
Czy Pena potrafi grać jeszcze lepiej? Nie.
Czy Pena jest bardzo dobrym bramkarzem? Nie. Jest co najwyżej przeciętny.

Czy Pena grając innym systemem gry, w klubie przeciętnym lub nawet dobrym, ale nie grającym tak wysoko ustawioną linią obrony (mało kto tak gra na świecie) jest w stanie prezentować się tak solidnie jak w obecnym systemie Flicka?

Nie, bo to jest bramkarz przeciętny pod względem umiejętności czysto bramkarskich, brakuje mu warunków fizycznych i skoczności i tylko te jego wyjścia poza pole karne czynią go wyjątkowym.

Odbierzcie mu te wyjścia w innym zespole, grającym niską obroną i zostanie przeciętny ręcznik, który szybko usiądzie na ławce rezerwowych.

0

@czar007 Myślę, że Wojtek zostanie również na kolejny sezon i będzie rywalizował z dochodzącym do formy Mats'em. I niekoniecznie jest tak, że cały czas będzie siedział na ławce, bo kontuzja była bardzo poważna i nie wiadomo czy i kiedy Mats wróci do formy.

Natomiast co do nowego bramkarza, który mógłby stanąć między słupkami bez cienia wstydu i wniósłby sporo dobrego dla klubu na kolejne lata gry, to uważam, że jeszcze nie teraz. Głównie ze względów finansowych. Ledwo wyszliśmy na 1:1, priorytety są inne, m.in. rejestracja nowych kontraktów oraz ze 2 klasowych zawodników, m.in. LO, LS a także ktoś do rywalizacji z Kounde (bo widać, że Fortowi trener nie ufa za bardzo).

Latem 2026 roku nowy bramkarz i nowa, klasowa 9-tka (obecnie na klasową 9-tkę nie ma szans, po prostu nas nie stać)

2

@DamianPSV I test sędziów

9

@prawnik Fati musiał odpocząć, bo ma kontuzjowany tyłek od siedzenia na trybunach.

0

@ViscaelBarca2007 Osobiście uważam, że Ferran jest dobrym zmiennikiem, ale na pierwszy skład Barcelony jest za słaby i przede wszystkim nie wart tej kasy, jaką na niego wydano.
Gdyby finanse Barcelony były w porządku to oczekiwałbym, że latem zostanie sprowadzony prawdziwy konkurent dla Lewego i jego naturalny następca, a nie jakiś tam Roque czy inny wymoczek.
Niestety wydaje się, że zostaniemy ze starzejącym się Lewym i Ferranem na kolejny sezon.
Oby obaj byli w wysokiej formie, bo bez tego ciężko będzie zdobywać trofea.

2

@MirusAmisz Nikt nie miałby z tym problemu tutaj? No co ty. Chyba za rzadko czytasz komentarze meczowe i pomeczowe. Jest całkiem sporo grono osób, które w niemal każdym komentarzu lub w co drugim piszą o tym jakim Lewandowski jest słabym piłkarzem, a niektórzy nie widzą innych piłkarzy i tylko i wyłącznie skupiają się w swoich osobach na jego osobie, oczywiście zawzięcie hejtując go, nawet gdy strzela bramki. I serio, sporo osób by toczyły pianę z ust, gdyby Lewy cudem dostał ZP.
Tak się raczej nie stanie, bo Barcelona musiałaby wygrać LM i LL, a Lewy musiałby wrócić do formy z jesieni i utrzymać ją do końca sezonu, walnie przyczyniając się do wygranych trofeów.
Stawiam na Raphinhę, gdybyśmy zdobyli LM i LL

0

@ViscaelBarca2007 Mnie chodzi o jego bardzo niechlujne podania w drugiej połowie, beznadziejne przyjęcie piłki, straty, nie chodzi mi wcale o brak bramek czy strzałów.
I ogólnie wybrałem sam Ferrana MVP meczu, dając mu najwyższą notę, ale pierwsza i druga połowa w jego wykonaniu to było jak dzień i noc.
A może po prostu miał kupę szczęścia z tymi bramkami (bo trochę na pewno miał), a w drugiej połowie pokazał już swoje prawdziwe oblicze? Nie wiem, trudno powiedzieć, dlatego zadałem to pytanie.
W drugiej połowie Ferran wyglądał właśnie jak Lewandowski za najgorszych meczów, w których Lewy był totalnie bez formy, a nie wyglądał Ferran jak piłkarz młodszy, lepiej wyszkolony technicznie i podobno dysponujący odpowiednio wysoką formą. Po prostu grał piach.

4

Powiedzcie mi, który Ferran jest prawdziwy? Ten z pierwszej połowy z Walencją czy ten z drugiej połowy tego samego meczu z Walencją?
Bo to byli diametralnie różni piłkarze.

4

Tak, Raphinha jest dla mnie głównym kandydatem z Barcelony na Złotą Piłkę, oczywiście pod warunkiem, że Barcelona zdobędzie LM oraz LL.
Niezłą beką byłoby, gdyby ZP zdobył Lewandowski. Wyobrażacie sobie jakby niektórym tutaj żyłka pękła z wściekłości i piana toczyłaby się z ich klawiatur? xd

1

@gukwa a co na to @4Fabregas4 ? xd

0

@Fdurst Dlaczego mieszasz politykę imigracyjną do piłki nożnej i kibicowania drużynie hiszpańskiej, w której grają gracze wielu narodowości i ras? To, że ktoś nie chce rasizmu na boisku czy w komentarzach meczowych nie oznacza, że godzi się na bezmyślny zalew imigrantów do Polski czy Europy. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Sprzeciw wobec rasizmu nie oznacza braku tożsamości narodowej i chęci obrony granic państwowych.
Natomiast mnie nadal dziwi, jak ty, mając takie rasistowskie poglądy, możesz kibicować takiemu klubowi jak Barcelona. Sami Hiszpanie to przecież mieszanka bardzo różnych ludów Europy, Afryki oraz Arabów.
A może ty myślisz, że ich wygląd jest efektem kosmetyków i jak Polaka takimi kosmetykami będziesz smarował, to za 20 lat też tak będzie wyglądał?

5

@Jasiorro66 Valencia jest słabym zespołem, a do tego dzisiaj zagrała rezerwami. Owszem, można na tej podstawi wyciągać wnioski, ale Realem Madryt czy Bayernem Monachium oni nie są, więc byłbym z tym ostrożny.
To tak jak niektórzy nasi skoczkowie narciarscy bywają w czołówce Pucharu Kontynentalnego, a potem, już w Pucharze Świata, nie kwalifikują się do 30-tki, a czasami nawet do samego konkursu.

3

Rekin w drugiej części spotkania już na swoim poziomie. Dobrze, że pierwsza połowa była w jego wykonaniu wyjątkowo dobra i według mnie MVP tak czy inaczej.
Yamal od jakiegoś czasu za bardzo indywidualnie próbuje. Młody musi chyba zapytać się Pedriego jak on to robi, że nie dostarcza liczb, a mimo to ma satysfakcję, że drużyna wygrywa.
Fermin bardzo nierówno. FDJ mniej kółeczek i prowadzenia piłki i wygląda przyzwoicie na tle słabego rywala. Niestety mam obawy, że z przeciwnikiem bardziej wymagającym, pod presją, już tak dobrze nie będzie, ale oby się obywało bez strat przed własnym polem karnym.
Eric coraz lepiej. Tak samo Wojtek. Pedri wiadomo, motor napędowy. Balde trzyma dobrą formę, Cubarsi różnie, Kounde swoje robi, chociaż dobrą zmianę dał Fort, który grał krótko, ale jednak był widoczny.
Dobrze, że wraca Martinez.
Olmo na razie katastrofa, oby był zdrowy, to może powoli złapie formę.
Raphinha swoje robił.
Ogólnie fajny wynik, w porządku mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie, czekamy na kolejne.

4

@Fdurst To nie polityczna poprawność, tylko fakt. Kibicujesz niby drużynie hiszpańskiej, a nie polskiej, w której od zawsze wielu zawodników miało inny niż biały kolor skóry. Sami Hiszpanie to też jest mieszanka, a nie jakaś czysta biała rasa. Do tego w Barcelonie masz też graczy z Ameryki Południowej. Chcesz kibicować "białemu" klubowi, kibicuj jakiemuś 5 ligowemu klubowi z Polski, a nie obcemu. Rasizm w tym wypadku po prostu zakrawa na kpinę i świadczy o braku mózgu.

4

La Zabawa. Mecz wygląda tak jak powinien. Trzeba uważać tylko na frustratów i zdjąć może Pedriego w drugiej połowie, bo szkoda, żeby go skopali.

2

@PatWhat Legendarny Peter Schmeichel przedstawił swój punkt widzenia.

Cytuję:
"Bo Szczęsny wcale nie wrócił, by tylko być zmiennikiem Inakiego Peni. Tak się długo wydawało, ale kiedy nastał 2025 r., sytuacja Polaka uległa zmianie. Teraz to on jest numerem jeden w bramce drużyny Hansiego Flicka, a Pena ogląda mecze z ławki. Decyzja niemieckiego trenera była dość zaskakująca, bo wydawało się, że Hiszpan nie dał na boisku wystarczająco mocnych argumentów przeciwko sobie, by doszło do tej zmiany.


– A ja ją rozumiem – mówi jednak Schmeichel. – Barcelona ma młody skład. Owszem, Lewandowski ma 36 lat, ale następny zawodnik w kolejności już tylko 28. Później są jeszcze młodsi. Jeden z piłkarzy, środkowy obrońca, ma zaledwie 17 lat. Ludzie, 17 lat! I ci piłkarze grają na kilku frontach. Walczą o mistrzostwo Hiszpanii, potencjalnie mogą nawet wygrać Ligę Mistrzów. To jest ogromna odpowiedzialność. Za chwilę Barcelonę czekają kluczowe mecze w fazie pucharowej Champions League, gdzie doświadczenie naprawdę, naprawdę jest potrzebne. Nawet jeśli masz talent, ale wcześniej nie grałeś o taką stawkę, masz trudniej. Wtedy potrzebujesz doświadczonego zawodnika, na którego możesz patrzeć i od którego możesz się uczyć. Kimś takim jest właśnie Szczęsny. Dlatego rozumiem, dlaczego Flick dokonał takiego wyboru – tłumaczy legendarny bramkarz.



I krzywi się nieco, kiedy słyszy, że Polak do tej pory popełnił sporo błędów.



– To zależy, jak interpretujesz to, co widzisz. Spójrzmy na mecz z Benficą. Przy pierwszej sytuacji, kiedy Szczęsny wyszedł daleko z bramki, uważam, że podjął dobrą decyzję. Zawiodła komunikacja z kolegą z drużyny. A rzut karny? Mam wątpliwości, czy tam był faul Szczęsnego. Według mnie nie było. Prawda jest taka, że niezależnie, kto stałby w bramce, zawsze będzie krytykowany, gdy puści gola. Moim zdaniem Szczęsny na razie radzi sobie dobrze – zapewnia."

https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/laliga/legenda-zdziwiona-zachowaniem-wojciecha-szczesnego-nie-moge-tego-zrozumiec/fersjez

1

Flick oszukał Penę, bo ten myślał, że ma dożywotnio pierwsze miejsce w bramce, a przyszedł jakiś tam Szczęsny i zabrał pas mistrza. Pena myślał, że Szczęsny będzie cały czas siedział na ławce, bo po to wrócił z emerytury, żeby sobie odciski na ławce wyrobić i dbać o atmosferę w szatni jak Jerzy Dudek w Realu.


Polecam ten artykuł, w którym jest wypowiedź Petera Schmeichela na temat rywalizacji w bramce Barcelony i wyboru Flicka
https://przegladsportowy.onet.pl/pilka-nozna/laliga/legenda-zdziwiona-zachowaniem-wojciecha-szczesnego-nie-moge-tego-zrozumiec/fersjez

0

@Rarenzio Co tam plumkasz multihejterski niepolski kibicu Barcelony? A wiesz, że co do zasady zgadzam się z tobą jeśli chodzi o polską piłkę? No i cieszę się, że ty, Arab z krwi i kości (bo nie Polak, skoro sam się dystansujesz od polskich kibiców, o których pisałeś), tak bardzo się interesujesz tym, co się w polskiej piłce dzieje (lub nie dzieje). To naprawdę fascynujące! A teraz idź nakarm swoje wielbłądy, bo pewnie głodne!

0

@Lordzi Myślisz, że zawsze będziemy w stanie narzucić przeciwnikom swój styl gry, zwłaszcza w fazach play-off LM? Pamiętasz jak to wyglądało przeciwko Bayernowi Monachium? Przecież przez większość pierwszej połowy ledwo się broniliśmy i w sumie zagraliśmy wtedy jak Real Madryt, po prostu skutecznie aż do bólu, będąc drużyną przez gorszą na boisku w I połowie o dwie klasy. Bayern tak nas cisnął, że nie potrafiliśmy długimi minutami wyjść z własnej połowy!
Zdobyte brami zmieniły obraz meczu na bardziej wyrównany, ale i tak to Bayern miał w tym spotkaniu 60 % posiadania piłki.
Flick to pamięta i wie, że tak właśnie może wyglądać to w kluczowych meczach LM. I nie tylko.

17

Ludzie, Flick pracował z Neurem, więc chyba sam wie, który z bramkarzy Barcelony będzie w dłuższej perspektywie sezonu bardziej przydatny dla zespołu.

Na początku dziwiliście się dlaczego gra Pena, a nie Szczęsny, a teraz dziwicie się dlaczego wreszcie ten lepszy bramkarz wygryzł ze składu tego z gorszego. Widocznie Szczęsny nie był w tak dobrej formie jak to oczekiwał Flick, dlatego grał Pena.

Teraz Wojtek już nie ma zaległości treningowych, wygląda dobrze na treningach, a jedyne czego mu brakuje to ogrania. I Flick to wie, dlatego Wojtek gra wszystko jak leci.

Pena zrobił postępy, temu nikt nie zaprzeczy, ale nadal jego sufit jest niżej niż sufit Wojtka, a my gramy na wszystkich frontach i chcemy wreszcie wygrywać trofea, a nie tylko oglądać je z daleka. A to, przy bardzo dobrej formie Wojtka, nie jest takie nierealne, bo dobry bramkarz, może nam wygrać kluczowe starcia. A żeby był w dobrej formie, musi grać.

0

@Lordzi Flick pracował z Neuerem i wie, jak powinien wyglądać bramkarz kompletny. Wojtek może nie jest idealny, ale w polu karnym, na linii oraz przy dośrodkowaniach nie ustępuje za dużo Neuerowi (oczywiście tej jego trochę młodszej wersji niż obecna).

1

@Rarenzio Jesteś arabskim kibicem Barcelony? Świetnie piszesz po polsku! Pozdrawiam jako polski kibic Barcelony! Pozdrów od nas wszystkie swoje wielbłądy oraz arabskich sąsiadów!

1

@Rarenzio "A polscy kibice mają pożywkę do wypisywania bzdur!" Tak jest, zgadzam się, polski kibicu!

2

@Bartek22 Wręcz przeciwnie, niech zostanie jak najdłużej

0

Nie liczę na to, że Laganes zwycięży. Liczę jednak na to, że Real trochę się nabiega i zmęczy.

0

@Hawajczyk ty oglądasz te mecze czy nie? Mało który mecz kończy się bez kontrowersji i poważnych błędów. To jest wręcz kuriozalne jak niski poziom reprezentują hiszpańscy sędziowie.
Owszem, niektórzy robią od czasu do czasu potrafią zasędziować przyzwoicie, ale nawet najlepsi sędziowie z LL są po prostu do bólu przeciętni.
Najlepsze sędziowanie to takie, o którym po meczu się nie mówi. Najlepsze mecze to takie, w których mówi się o zawodnikach, akcjach, poziomie gry, a nie o poziomie sędziowania.
Nawet Marciniak wielokrotnie to powtarza, że najlepsze i najbardziej satysfakcjonujące mecze to te, gdy o sędziach jest cicho. Wtedy ma poczucie dobrze wykonanej pracy.
A w LL to sędziowie są gwiazdami, bo cały czas są na świeczniku. Albo są tak nieudolni, albo czują się gwiazdami. Chyba jedno i drugie.
Jakoś nie kojarzę by na ostatnich ME czy MŚ hiszpańscy sędziowie byli brani pod uwagę w decydującej fazie turnieju. Ogólnie chyba bardzo mało sędziowali na tym najwyższym poziomie turniejowym, nawet w fazach grupowych. Przypadek? Nie sądzę.
Poziom sędziowania w Hiszpanii w ostatnich latach drastycznie się obniżył i UEFA oraz FIFA to widzą.

3

@Hawajczyk Taki Marciniak jak za wcześnie odgwiżdże spalonego lub zrobi jakiś inny błąd raz na ileś tam spotkań, to wiesza się na nim psy. Hiszpańscy sędziowie w ciągu jednej połowy meczu potrafią popełniać więcej błędów niż taki Marciniak przez 10 całych spotkań. I często to nie są błędy, ale wielbłądy. Wielbłąd na wielbłądzie.
Hiszpańscy sędziowie mają za to bardzo wysokie mniemanie o sobie, a tak naprawdę to jedni z najsłabszych sędziów w Europie.

0

@bz1992 Czytasz chociaż wywiady Flicka? Kilka razy wypowiadał się delikatnie, ale jednak stanowczo na temat Fati'ego i jego zaangażowania. W Anglii bardziej dosadnie się wypowiadali o jego podejściu do treningów. Xavi też go dystansował w swoim ostatnim roku.
Chociaż fakt, Flick ostatnio coś mówił, że Fati ciężej trenuje, może więc do niego dotarło, że nie jest Yamalem w obecnej formie i nawet ławki rezerwowych nie dostanie za darmo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?