Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
4
Ogólnie pluje na Maciaka ale śmieszy fakt, że ludzie którzy byli święcie oburzeni anulowaniem wyborów w Rumunii, sami wykluczają z debaty legalnie zarejestrowanego kandydata.
1
@Natenczas W Polsce? Dosłownie wszystko. Jesteśmy za biednym krajem by jakkolwiek myśleć o czymś takim.
NFZ działa jakkolwiek tylko dzięki skali, gdy rozbijesz wpływające środki na kilka podmiotów, to żaden nie będzie miał tych środków odpowiednio dużo by działać sprawnie.
Jeżeli ktoś ci mówi, że w naszej sytuacji jak rozbijesz rynek to będzie konkurencja dzięki której będzie lepiej i taniej, to po prostu ci pluje w twarz.
1
@Deathwing112 Reformy powinny iść ręka w rękę ze wzrostem nakładów.
Brednią jest to, że więcej dorzucamy do NFZ a jest coraz gorzej.
Nie dorzucamy więcej, nie bez powodu ciągle utrzymujemy tak niski udział służby zdrowia w PKB, zwłaszcza że nasze PKB per capita jest śmiesznie niskie na tle innych krajów, nawet Czech które są w czołówce europejskiej udziału PKB w służbie zdrowia.
Sądzisz, że jak coś sobie w przepisach i procedurach pozmieniasz, to leczenie złamanej nogi Polaka będzie tańsze niż leczenie złamanej nogi Czecha?
Nie, z pustego to i Salomon nie naleje a jak zarabiasz minimalną krajową, to jak dobrego doradcy finansowego nie zatrudnisz, na jacht cię stać nie będzie.
A na tym to polega, rozmowa o jakichś "zmianach" to czysty populizm, bo łatwiej powiedzieć, że trzeba "coś" zmienić niż przyznać, że trzeba wydawać więcej na ochronę zdrowia.
Bo tak, nawet te pensje lekarzy są istotne, żeby lekarzom się chciało pracować w publicznej służbie zdrowia a nie uciekać za granicę albo brać minimum publiczne a resztą siedzieć na prywatnej praktyce, gdzie JEDNA wizyta kosztuje tyle, ile osoba ze średnią krajową płaci ubezpieczenia zdrowotnego.
1
@Comentateiro Ale tu też jest dużo prawdy, profilaktyka w Polsce leży a teraz wyobraź sobie, że kolonoskopia kosztuje koło 1000 zł i robi się ją raz na 10 lat profilaktycznie a redukuje niemal do zera szansę na raka jelita grubego i odbytu, którego leczenie idzie w setki tysięcy złotych.
5
Ale Mentzen jedzie bredniami o służbie zdrowia.
Nie ważne ile jest pieniędzy tylko jak są wydawane, trzeba prywatne ubezpieczenia a nie kasę.
Dlatego wymienił jako zły przykład USA którego największym problemem jest prywatna służba zdrowia a dobrym przykładem kompletnie nieistotne państwo-miasto (które i tak wydaje więcej niż Polska) oraz kraje które są w czołówce ilości pieniędzy wydawanych na służby zdrowia xD
3
@Deathwing112 Przepracował uczciwie wiele lat jako wykładowca na jednej z najlepszych uczelni w Polsce oraz jako programista na własnej działalności.
1
@Vampir707 Mocne słowa kogoś, kto stracił subwencje bo nie doniósł świstka na czas a chwilę później możliwe że straci partie znowu z powodu niedoniesienia świstków na czas.
0
@Lionel_Messi10 Przecież to fejk.
3
@D10SLEO Rzetelne źródło informacji Republika, ich przenikliwi dziennikarze będą patrzeć na ręce władzy, choć przerasta ich umiejętność obsługi zegarka wskazówkowego.
2
@Lucerfi Wytłumacz mi jaka logika stoi za tym, że przez chodzenie na wybory mamy duopol? Co doprowadziło cię do tego wniosku?
Co według twojej wizji się stanie, jak nie pójdziesz na wybory? Politycy zobaczą, że mało osób poszło i odejdą? Większość wyborów do tej pory miało nikłą frekwencje i to w niej zyskiwały głównie dwie partie, teraz poszło do wyborów 75% i akurat ten "duopol" przestał działać bo PO nic nie może zrobić bez koalicji z lewicą, centro-prawicową Trzecią Drogą. Od 30 lat w Polsce nie było tak szerokiej koalicji akurat gdy wybory miały rekordową frekwencje.
Natomiast wcześniej miałeś problem przebić 50% frekwencji a czasem i 40% ledwo przekraczano, było świetnie, bo ludzie nie poszli na wybory co?
1
@Romario87 Żeby nie płakali za bardzo ale odczuli skutki dałbym im -1 punkt za każdy film jaki wypuszczą. Nie będą mogli płakać jak to są brutalnie traktowani i zrobić z siebie ofiary a jednocześnie raczej nie byliby skłonni sobie szkodzić.
0
@Eklerek Przy wyborach w których zawsze ktoś zostanie wybrany, brak udziału też jest oddaniem głosu. Nie sądzisz, że lepiej wybrać kogoś z kim choć trochę ci po drodze niż pozwoliić, żeby inni wybrali za ciebie?
2
@BobSwagger Merytorycznie najlepiej zaprezentował się Zandberg, z drugiej strony Trzaskowski był najmocniej dociskany przez Stanowskiego bo w całym wywiadzie większość czasu RT musiał się tłumaczyć, nie miał za dużo pola do promowania siebie jak Nawrocki czy Hołownia.
1
@Romario87 Kilka razy widziałem jak działa to wyjaśnianie przez sędziów i często nic z niego nie wynika bo wyjaśnienia są lakoniczne i ograniczają się do tego, ze "był spalony" albo "za mały kontakt" co każdy widzi. Zawsze to krok w dobrą stronę, ale niewiele to zmieni.
Co do podawania składu tuż przed meczem, nie wiem jaki cel miałoby to osiągnąć, bo oni i tak ten film wypuszczą, bo mają gotowe na każdego sędziego z ligi, nie wiem ile miałoby zmienić wypuszczenie go godzinę przed meczem.
I to jest plaster na urwaną nogę, tutaj decyzja jest jedna możliwa: Kara sportowa.
Tylko to może powstrzymać te paszkwile a nie zabawa w kotka i myszkę, która będzie polegać na chowaniu sędziów.
Informacja o arbitrze jest też ważną informacją dla zespołów przy doborze taktyki bo jeden lubi ostrzej inny nie pozwala na nic, jeden jest aptekarzem a drugi przymyka oko itd.
Czemu cała liga ma ponieść koszty zachowania Realu?
1
@Gibbon_FCB A to same France Football wybiera sobie drużyny czy też głosują?
Bo tu chodzi o popularność i medialność a z tym Francja ma taki kłopot, że nawet sporej ilości Francuzów to nie obchodzi gdy w tym samym czasie mogą obejrzeć Premier League, Real, Barcelonę czy nawet Serie A gdzie trwa walka o mistrzostwo.
A popularności odbiera fakt, że w PSG już nie ma gwiazd, znasz kogoś kto włącza PSG żeby obejrzeć Dembele? Nie mają nazwisk, które byłby marką samą w sobie, żeby specjalnie dla nich obejrzeć mecz z jakimiś pastuchami.
Bez tego szanse na nagrody są niskie, dlatego też jak pamiętamy, nikogo na świecie nie obchodziło ile bramek Mbappe wbił, choć był znacznie większym nazwiskiem niż wszyscy którzy teraz tam są.
5
@Lionel_Messi10 Skandaliczne słowa kogoś, kto dosłownie jest nikim xD
Gavi w wieku 21 lat ma więcej sukcesów na koncie niż Wichniarek przez całą karierę. Gavi gra na poziomie rozgrywek, którego Wichniarek na oczy nie widział.
Równie dobrze mógłby to do Messiego powiedzieć.
1
@kamiVeB Wiesz, trudno nie podejrzewać Stanowskiego o takie coś widząc jego filmy na kanale, jak grilluje rywali PiSu za cokolwiek a o PiSie programy niemrawe albo w tonie "być może".
Dobry przykład to ile się pienili o te kible, że drogie nie weryfikując, że koszty wynikają z przyłączy a decyzje o tych kiblach nie podjął urząd miasta tylko obywatele w ramach budżetu obywatelskiego i to wobec projektu złożonego przez radną z PiSu i radną z PSLu.
8
Stanowski znowu chyba jedzie na ChatGPT jak wczoraj z Hołownią.
Trzaskowski miał rację mówiąc o tym, że chcieli robić olbrzymie lotnisko, drugie największe na świecie.
W 2017 plany rządu PiS zakładały, że w ostatniej fazie CPK będzie miało 100 milionów ruchu do 2040 roku, potem regularnie ta ilość malała, stanęło na 65 milionach do 2060 roku.
0
@APTAPT Nie ma. Są głosy przypadkowe.
1
Wspaniały wybór, uhonorowanie wielkiej kariery wyśmienitego Leo Messiego
0
@APTAPT Tak, oni właśnie głosują. Sądzisz, że jaka jest szansa, że oni zagłosują na Dembele który gra w lidze którą mało kto ogląda a w lidze mistrzów ma minimalną szansę wejść chociaż do TOP 5 strzelców i całkowicie bez szansy znaleźć się choćby na podium?
0
@Inko To ci podpowiem, bo da się to sprawdzić, że według bukmacherów Rodri nie miał żadnych szans na wygraną, przed Euro był stawiany nawet niżej niż Bellingham, w najlepszym momencie jego kursy były 2x wyższe niż Viniciusa.
Kryteriów nie znasz przed głosowaniem, dziennikarze poznają je gdy głosowanie się zacznie i jak ktoś nie zrobi wycieku to my poznamy je blisko gali.
I świetnie, że wiesz, że głosuje 100 dziennikarzy, po jednym na każdy kraj, a wiesz też że na świecie jest lekko ponad 190 krajów (choć zrzeszonych w FIFA jest 211, magia).
Oznacza to, że głosujący są na każdym kontynencie dookoła świata, wystarczy zrozumieć skrót myślowy zamiast traktować to jakby literalnie każdy dziennikarz z każdego kraju świata głosował.
0
@LOPEZ16 Tak, po Euro sporo o nim mówili.
@Inko No, a jak tam bukmacherzy przewidzieli wygraną Rodriego? A wiesz, że przy głosowaniu są też kryteria, których nikt nie zna? No i przede wszystkim, wiesz że głosują dziennikarze z całego świata?
1
@Kondziubarca Nie będzie złotej piłki dla Dembele bo on nie robi w ogóle furory i poza tą LM nie jest żadnym tematem rozmów. Nawet o nim nie mówią w kontekście sukcesów PSG tylko o PSG jako drużynie.
Po prostu będąc w lidze ogórków której nikt nie ogląda nie zdobędziesz złotej piłki samym LM.
1
@bezalkoholowy 30 tur co nie oznacza w sumie niczego, bo po 30 turach bez rozstrzygnięcia muszą ustalić co dalej, ale nie mogą odstąpić od zasady 2/3 głosów, więc i tak muszą głosować dalej.
Przypuszczam, że po 30 razach mogą zrezygnować z tajności i ustalić na kogo zagłosują, żeby ktoś dostał tyle głosów.
5
@Wilk Sposób prowadzenia meczu to jedno, popełnienie błędów wypaczających wynik to drugie. Co z tego, że potrafił utrzymać dyscyplinę na boisku jak potem nie podyktował karnego który był i nie dał nawet kartki? A potem puścił akcję po faulu na obrońcy?
I to nie jest pierwszy raz przecież, pamiętasz jak gwizdnął City spalonego gdy oddawali strzał na bramkę zamiast poczekać do końca akcji, żeby się upewnić, że spalonego nie było? Mecz Bayernu? On robi takie błędy często.
1
@LucasW123 Jest co zwalać na Marciniaka, bo wypaczył wynik. Nie graliśmy źle, nie graliśmy dobrze ale co chcesz grać jak wypadli nam kluczowi piłkarze, skład był lepiony na ślinę z tego co zostało a reszta jest wykończona choćby maratonem miesiąca gry bez 72 godzin odpoczynku?
Inter nie był lepszy, też grali słaby mecz, więc to nie jest wytłumaczenie, że my zawaliliśmy, gdy wynik jest wypaczone przez sędziego.
1
@kamiVeB Na obrońcach faule się gwiżdże za sam fakt, że ktoś stoi za jego plecami. Tutaj w pełnym biegu obrońca dostał korkami na śródstopie. Za takie coś daje się karne a na faul w ataku to za mało?
25
To powinien być ostatni mecz w karierze międzynarodowej Marciniaka. Dostał co swoje, zrobił co swoje, ale to kolejny sezon w którym dostał mecz na szczycie i wypaczył jego wynik.
3
Koniec Barcelony w LM, zesranie się metr od kibla.
Ale i mam nadzieję, że to koniec Marciniaka w poważnej piłce nożnej, kolejna edycja i kolejne błędy wypaczające wynik...