Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
11
Raptem kolejkę temu Carvajal zrobił sanki na kostkę Lloriente po czym ten zrobił fikołka w powietrzu i zrył murawę łbem za co nie dostał ani żółtej kartki, ani karnego ani nawet faulu a dziś anulowanie niesłusznej czerwonej kartki to literalnie Negreira xD
0
@Roobo No nie. Inni też byli winni, ale zrobić błąd a zrobić sabotaż to dwie różne kategorie
0
@Goalski Mądrość chwili. Jak odchodził z klubu za pierwszym razem był persona non grata bezpośrednio odpowiedzialny za kompromitacje w Lidze Mistrzów, więc nie ma co teraz robić mu rehabilitacji za to.
15
Żółta dla Simeone za uderzenie piłkarza to żart przy tym jak Flick wylatywał za to, że miał krzywą minę.
0
@joloskyy Jak przeciwnik mu się rzuci pod nogi łbem i dostanie kopa to czyja jest wina? Masz przepisy odpowiednio stopujące zagrania piłki, noga wysoko podniesiona, ryzykowne czy nierozważne zagrania.
Ale w przypadku gdy po prostu gość czysto sobie wybija piłkę i się trafiło, że mu za piłką typ wstawił nogę i dostał bolesnego kopa, to nie jest wina zawodnika, który kopnął piłkę.
W ten sposób to sobie każdy mecz możesz wygrać walkowerem, wystarczy podkładać się pod rywali wykopujących piłkę.
8
Sędzia wykazuje się dużym poziomem rozumu i godności. Nie daje materacom grać swojej brudnej gry i rozrzuca żółte, nie ukręcił wałka z VARem przy faulu na Yamalu i świetna decyzja o anulowaniu czerwonej.
NIe rozumiem jak można uważać, że to jest czerwona. Zawodnik Atletico wyrzucił tą nogę do przodu na oślep, nie trafił w piłkę, Gerard normalnie wykopał piłkę i potem co miał z nogą zrobić? Wyparować jak mu gość podstawił nogę?
A jak madrycioki będą płakać, przypomnę, że oni wygrali mecz po golu w którym Vinicius nie trafił w piłkę tylko w ryj Inakiego Peni i gdy ten zwijał się z zakrwawioną mordą Mbappe sobie dobił i to było spoko, czysta akcja bo to Inaki zaatakował głową nogę Viniciusa a nie odwrotnie xD
0
@Arden Chyba ci nie pykło
0
Nie rozumiem tej kartki. No ostre ale przecież on piłkę kopnął.
3
Tu niewiele brakło, żebyśmy zostali wydymani, jakby się okazało, że Yamal jest na spalonym to te mocno wymuszone uznanie zagrania na bezpośrednią czerwoną pozwoliło go sprawdzić, w innym wypadku nawet jakby był na kilometrowym spalonym, VAR nie mógł tego cofnąć.
2
Ej, ale nie mogą sprawdzać spalonego na VAR xD Zwykła sytuacja, druga żółta, VAR nie może tego anulować nawet jak był spalony
8
@Kgorecki2500 Akurat na święta żeby okna umyć dla Hesusa
1
@Hasszz Zamykam bo zamykam. Ogólnie cała pandemia w ich wykonaniu to były wałki przeplatane z brakiem kompetencji.
Lockdown w Polsce był konieczny ponieważ nasza służba zdrowia nie jest w stanie obsłużyć tylu pacjentów ile COVID by przyniósł.
I tu powinieneś mieć ścisły lockdown na wszystko przez te 2 tygodnie, potem luzowanie i przy kolejnej fali znowu lockdown i tak powolutku stopniować ilość zachorowań, żeby nie przekroczyć wydolności.
A co zrobił PiS? Żeby popisać się, że coś robią, zamykali losowe rzeczy jak właśnie lasy.
Jednocześnie nie zamykali np. kościołów bo tam siedzi głównie ich fanatyczny elektorat.
W rezultacie czego zamiast mieć silne ale krótkie lockdowny wspierające wydolność służby zdrowia dostaliśmy dziurawe ale długie lockdowny które co prawda rozpieprzyły gospodarkę, ale za to zatkały szpitale i spowodowały 200 tysięcy nadmiarowych zgonów...
2
@Hosh Ja na wszelki wypadek do dziś nie wchodzę do lasu. Licho nie śpi.
10
O czym Boniek bredzi? Czemu Lewandowski ma się spieszyć z decyzją? Będzie chciał podjąć decyzje w czerwcu to podejmie w czerwcu, będzie chciał w grudniu to podejmie w grudniu.
To nie jest sytuacja klubowa gdzie potrzebna jest decyzja w sprawie kontraktuje, to jest odpowiedzialność selekcjonera czy go powoła czy nie.
5
@Kozinho. Nie, wystarczy amatorów z PiSu którzy nie potrafili nic dobrze zrobić i pośrednio doprowadzili do dziesiątek tysięcy śmierci nadmiarowych oraz miliardowych strat gospodarczych.
18
Czy można z niewiadomych powodów zamówić 200 milionów dawek szczepionki, domawiając co chwila kolejne partie gdy poprzednie już wypełniały magazyny.
Zakontraktować się na 5 miliardów złotych po czym jednostronnie zerwać umowę.
A następnie zwalić winę na Tuska i von der Leyen, że sąd nakazał zapłacić z odsetkami za zerwany kontrakt?
Można, wystarczy być z PiSu.
1
@kanver_ Do tego to 27 klasyk w historii z czego Barca wygrała 26.
A ten 1 przegrany był oczywiście po sędziowskim wale z anulowną bramką xD
0
@addept A to nie jest dwumecz w którym już jest 10:2?
1
@Jakchcesz No właśnie o to chodzi. Mówił to chyba wczoraj, dzień po tym jak Błaszczak powiedział, że to fatalna ustawa a ten z kolei powiedział to 2 dni po tym jak był za w głosowaniu xD
9
PiS w pigułce.
Najpierw drą się, żeby obniżyć ceny paliwa.
Rząd daje ustawę obniżającą ceny paliwa.
Sami głosują za tą ustawą
Potem mówią, że to fatalna ustawa.
By następnego dnia powiedzieć, że to ich sukces bo zmusili rząd do jej wprowadzenia.
By na końcu kandydat na premiera wstawiał "grafikę" wygenerowaną przez jakieś fatalne AI z kompletnie zmyślonymi danymi pochodzącymi z fejkowego smsa który latał po X-ie xD
A dla ciekawych już tłumaczę, czemu to jest nieprawda: Otóż, w poniedziałek diesel nie kosztował 8,20 tylko bliżej 8,99 złotych czyli netto kosztował 7,31 zł a nie 6,67.
Więc przedsiębiorcy płacąc 7,60 we wtorek płacili mniej o 0,27 groszy niż w poniedziałek (a realnie to mniej, bo na wszystkich stacjach jakie widziałem ropa była po około 7,54).
Także jest to klasyczna manipulacja i to ordynarna. Porównanie cen z zupełnie innych okresów.
Równie dobrze mogliby powiedzieć, że dzisiaj paliwo netto jest o 2 złote droższe niż było brutto w styczniu, wina Tuska.
1
@Comentateiro Urban uczy się od najlepszych, gramy jak u Hansiego więc nie wiem co narzekasz, powinieneś być przyzwyczajony, że tak gra się w piłkę.
0
Odpaść po najlepszym meczu reprezentacji od kilku lat to nie wstyd. Wstyd że musieliśmy grać w ogóle ten mecz.
2
@Peciak Ale co z tymi cenami ropy, bo nie wiem o czym mówisz.
Ceny ropy wystrzeliły w momencie wybuchu wojny i cały czas rosły, bo też warto mieć na uwadze, że najczęściej w mediach słyszy się o cenie ropy brent co nijak ma się do rzeczywistości, bo choć są to wskaźniki połączone globalnym rynkiem, to nie są tym samym.
My kupujemy arabską ropę która jest benchmarkowana w dubai crude a nie brencie, a ten wystrzelił w kosmos.
Gdy brent podrożał o raptem 35$ to w tym czasie dubai crude podrożała o prawie 70$ a to już ogromna różnica więc skąd zarzut do Orlenu, że z dupy podniósł ceny?
Rynek chcemy czy nie to działa tak, że dzisiejszymi cenami finansujesz przyszły zakup, stąd ta przykra obserwacja, że jak ropa rośnie to ceny rosną z dnia na dzień a jak spada, to zajmuje to tygodnie.
Chyba że przez ropę mówisz o dieslu ale to inna para kaloszy ponieważ z produkcją u nas słabo jest i większość importujemy z rynku ale i on drożał gdy drożało i taniał gdy taniało.
Tematu nawalania w prezydenta nie rozumiem co to ma wspólnego? Mówiłem, to jest wojenka która niewielu interesuje i toczy się w dwie strony, każdy próbuje PRowo z tego wyciągać ile się da, Nawrocki też podszywa się pod to co zrobił rząd, PiS podszywa się pod wszystkich, dziś Czarnek chwali się, że presja ma sens i to dzięki nim obniżono ceny paliw a wczoraj Błaszczak mówił, że to tragiczny projekt. Polecam nie słuchać polityków w tym co gadają.
A z tym, że prezydent podpisał po 6 godzinach to jest drobna złośliwość w twoją stronę. Nie twierdzę, że to jest opieszałe działanie choć uważam że jak koniecznie chcą zarzucać, że podpisali a rząd nie opublikował, to mogli tego nie robić w nocy, miałoby więcej sensu.
Jedna i druga strona zadziałała szybko, zrobili projekt, przeszedł wszystkie instancje i już obowiązuje.
Ale nie to jest tematem i o tym mówię od początku. Te narzekania co są nie dotyczą tego, kto i kiedy podpisał, tylko jest jakiś nieuzasadniony jazgot na to, że obniżono ceny z bezpiecznikiem, żeby zyskali kierowcy a nie stacje benzynowe.
0
@Peciak Pytasz co cie obchodzą ceny z 20 czy 13 marca a mówisz o podwyżkach w związku z pracą nad ustawą co jest po prostu wierutnym kłamstwem wymyślonym przez PiS.
Ja dla przykładu nie oceniam cie przez pryzmat tego, że nie zgadzasz się z tym rządem tylko tego, że mówisz językiem PiSu (bo Konfa akurat mówiła coś innego w tej sprawie).
To ci podaje prosto w twarz fakty: Cena paliw rosła stopniowo aż do 20.03 kiedy osiągnęła swoje maksimum wynoszące 5,74zł/l następnie każdego dnia cena spadała.
Odpowiednio 26.03 czyli w dniu ogłoszenia CPN było 5,63zł/l a 27.03 w dniu głosowania była po 5,61zł/l.
28.03 rzeczywiście cena znowu urosła do 5,71 ale już 30.03 czyli pierwszy dzień po wejściu w życie ustawy spadło do 5,42 zł/l.
To jeszcze raz zapytam, gdzie jest ta podwyżka, skoro literalnie cena spadała?
Co do opóźnienia we wprowadzenia ustawy, już ci wyjaśniłem. Fajnie jest mówić z perspektywy darmozjadów z PiSu którzy nie biorą za nic odpowiedzialności.
Sami w 2022 wprowadzili obniżkę podatku na paliwa od 1 lutego jako odpowiedź na rosnące ceny z końca 2021 roku czyli 2 miesiące mieli opóźnienia a teraz strzelają o 3 tygodnie niestabilnej sytuacji w której nie było nic wiadomo, nie znano skutków, nie wiedzieli że Iran zaatakuje kraje arabskie, jak zareaguje rynek, że uderzą nawet w zachodnie wybrzeże skąd Polska bierze ropę.
Ogromna ilość zmiennych, chaos, niepewność sytuacji to nie są warunki gdzie sobie usiądziesz i wymyślisz mechanizmy nie wiedząc na czym stoisz.
Do rządu Tuska jednego czy drugiego mam i miałem wiele zastrzeżeń, ale coś co stawia ich u mnie zawsze na piedestale nad PiSem to duża doza odpowiedzialności przy podejmowaniu decyzji.
Czyli inny biegun od PiSu który najczęściej robi rzeczy na pałę, jak było choćby z zamknięciem lasów w pandemii, której nikt wyjaśnić nie potrafił.
Wiesz na czym polega problem sytuacji bliskiego wschodu? Że od ataku na Ukrainę, my stamtąd bierzemy 60% naszej ropy.
Przy dynamice sytuacji nie wiesz co się może dziać i co się dziać będzie.
Wiesz czym się mogło skończyć wprowadzenie ruchu stymulującego popyt w momencie, gdy nie miałeś żadnej gwarancji podaży? Wyczerpaniem rezerw i brakiem paliwa w kraju co byłoby katastrofą.
W 2023 roku gdy PiS sztucznie obniżył ceny na Orlenach pod wybory już był ogromny problem, że nigdzie nie dało się zatankować co paraliżowało kraj, a wtedy były jeszcze paliwa premium które były dostępne i normalne dostawy.
Dziś dostawy były niepewne, okręty były zawracane z morza i nie docierały do odbiorców bo pojawił się kryzysy na całym świecie.
Siedząc przed monitorem i pierdząc w stołek świat wydaje się bardzo prosty, ale masz internet to poszukaj proszę co się działo na początku na rynkach ropy i czemu teoretycznie ceny brenta były niskie a wszędzie na świecie, nawet w USA ceny paliw wystrzeliły.
I jeszcze się odniosę do tego, że prezydent super szybko to ogarnął podpis.
Bogucki pisał, że do 21:30 wysłali podpisany dokument, to 6 godzin po tym jak go dostali.
Potrzebowali czasu na analizę? Nie, nie potrzebowali ponieważ analizować mogli to dużo dłużej, gdyż projekt ustawy był znany od czwartku. Nie musieli czekać do momentu aż senat go przegłosuje, by znać treść a dostając informacje, że przeszło bez poprawek, nie musieli niczego dalej weryfikować.
Mógł to podpisać od ręki chwilę przed 16, zwłaszcza że nie znalazłem informacji, by coś tego dnia robił poza zbieraniem się na nieformalną a w zasadzie to nawet po części prywatną wizytę w USA.
Więc nie szafowałbym określeniami, że zrobił coś błyskawicznie, zwłaszcza że jak już wiesz, od 14 lat ustawy podpisuje się cyfrowo, więc mógł to machnąć nawet z kibla.
1
@maroon Zobacz na X-ie ile tego jest i to nie przypadkowych randomów. A nawet PiS się do tego włącza, dziś Błaszczak mówił, że to fatalny pomysł choć w piątek glosował za xD
7
@Peciak A co do drugiego komentarza, to zaktualizuj dane i weryfikuj sam, bo pleciesz brednie słuchając propagandy.
Cena paliw na dzień 30 marca jest najniższa od 13 marca, to gdzie te twoje podwyżki skoro literalnie przed ogłoszeniem projektu paliwa były droższe niż są obecnie?
8
@Peciak Zmyślasz i szyjesz kompletnie. Poza PiSowcami mało kogo obchodzi wojenka z Nawrockim a ja mówię o dziwnych obawach rynkowych, że stacje upadną, że nie będą sprzedawać paliwa itd. To są wymyślone argumenty podnoszone choćby przez Konfederację a nie kwestia tego kto i gdzie podpisał.
Ale jeżeli już o tym mówisz to też warto się odnieść:
1. Orlen nie podnosił cen z czapy, powielasz jakąś brednię ludzi, którzy nawet podstawy branży nie znają i całe obliczenie ceny dla nich to wzięcie kursu ropy brent i przeliczenie z dolara na złotówki. Czy mogli robić coś wcześniej? Może mogli, ale wiesz, problem w tym, że nikt nic nie wie. Trump zaatakował bez ostrzeżenia, Iran atakuje kraje nie biorące udziału w wojnie co doprowadziło do kryzysu i nieprzewidzianych konsekwencji, mieli na początku wojny zrobić ustawę nie wiedząc, czy konflikt się rozciągnie na inne kraje i jaki będzie miał skutek czy co?
2. Jak poczekali do piątku? Projekt wpłynął 26 marca, musiał zostać skierowany do komisji finansów publicznych, przejść wszystkie czytania i 27 marca został uchwalony przez sejm i senat a następnie skierowany do prezydenta. Nikt z niczym nie czekał.
3. No były i co? Sam powtarza, że presja ma sens, to go ponaglali, bo do tej pory lubił odciągać wszystko w czasie
4. Jak słuchasz wyłącznie Boguckiego to może i nie wiedziałeś. Od 14 lat prezydent tylko i wyłącznie zdalnie podpisuje dokumenty. Te zdjęcia jak coś na kartce pisze to tylko PRowe wrzutki bez skutków prawnych. Ale ciężko nazwać to błyskawicznym, jeżeli ustawę dostał o 15 a podpisał ją o 21:30 bo zajęło mu to dłużej niż przegłosowanie ustawy przez sejm i senat.
Wiesz, że żeby opublikować ustawę w dzienniku potrzeba administracji sejmowej i biura legislacji czyli zwykłych niepartyjnych pracowników etatowych? Mieli czekać w piątek do nie wiadomo której godziny aż może łaskawie Nawrocki podpisze albo i nie?
5. Orlen aktualizuje ceny codziennie, ale to dość zabawny punkt, bo wiem skąd go bierzesz. Karmisz się wyłącznie propagandą sianą przez PiS, bo ustawa nie wpływa na to jakie wyceny Orlen będzie miał bo to są ceny rynkowe.
I dodam bo oczywiście w chronologii (ułożonej przez propagandystów PiSu) pominięto istotne kwestie: W międzyczasie ceny spadły, potem wzrosły, potem znowu spadły.
21 marca paliwo 95 kosztowało 5733 za m3 a o dniu w którym mówisz, że Orlen podniósł ceny, 95 kosztowała 5714. Czy 5714 zł to więcej niż 5733 zł czy może ktoś cię oszukał z tym podnoszeniem cen?
6. Ustawa mogłaby być opublikowana nawet i 24 godziny po podpisaniu bo i tak wchodziła w życie następnego dnia. Może gdyby prezydent nie odsyłał papierów po nocy tylko w ciągu dnia roboczego albo chociaż zapowiedział, że podpisze w tym dniu, to dałoby się ją wprowadzić dzień wcześniej.
7. Obniżka jest na tyle na ile pozwalają narzędzia. Rząd może zmniejszyć obciążenia podatkowe i to zrobił, reszta to jest rynek.
2
@Safrani To nie jest ingerencja w ceny tylko mechanizm bezpieczeństwa w czasie kryzysu.
Przypomnij sobie jak rządził PiS i obniżyli ceny na paliwo a potem w 2023 VAT wrócił a jakimś cudem ceny paliw nie drgnęły. To właśnie jest ten bezpiecznik, żeby cwaniaki nie próbowały wyruchać szympansa windując sobie marże na plecach budżetu państwa.
0
@PeRRy A co to ma wspólnego z socjalizmem? xD
0
@Bykunn Nie widzę zagrożenia regionalnego, czemu miałby wystąpić? System jest dynamiczny, aktualizowany względem rynkowych cen paliw a narzucona marża maksymalna i tak jest powyżej średniej.
Stacje paliw nie zarabiają na paliwach, przeciętna marża w typowych warunkach waha się od 5 do 20 groszy a teraz mają limit na 30 groszy więc nie zbiednieją a paradoksalnie zarobią więcej, bo wrócą klienci którzy uciekli przed drożyzną.
Jedyne co widzę to problem stacji przy S-kach i autostradach, ale tych jest niewiele i nie jestem pewny na ile drogie paliwo to problem dzierżawy a na ile korzystanie z okazji że nie ma alternatyw i ruchanie klienta paliwem złotówkę droższym od reszty.