1

@trolownik Taki sposób argumentacji jest dość bezsensowny.
Z nieba spadł mu Flick i młodzi czyli nie jego zasługa, ale jakby Flick przegrywał a młodzi byli słabi to już byłaby jego wina?
Co jest dziełem Laporty to to, że jesteśmy na powierzchni. W syfie w jakim byliśmy po pandemii wiele klubów nie myślałaby nawet o konkurencyjności a my łapaliśmy kadrę jaką mogliśmy i wychodzimy na prostą.
To jest jego realne działanie, klub był bankrutem a obecnie się pniemy i sportowo i finansowo.
Są błędy ale uwierz mi, że w sytuacji takiego syfu gdy działasz po presją błędy pozostaną a do tego masz jeszcze politykę, bo Barcelona to nie firma tylko instytucja a prezes nie jest właścicielem tylko kadencyjnym menadżerem.
O ile łatwiej by nam się żyło gdyby zarząd nie mógł zostać odwołany, nie musiał się martwić o wybory, nie był obserwowany i atakowany ze wszystkich stron, nawet z wnętrza przez konkurentów politycznych.
Powtórzę, w sytuacji gdy mamy problem z rejestracją zawodników, my narzekamy że daliśmy dupy 5 minut przed awansem do finału ligi mistrzów.
To nie są przypadki, to są decyzje. Wystarczyłaby zła decyzja o jeszcze jednej szansie dla Xaviego i nie miałbyś niczego, a jednak ktoś ją podjął i zrobił to dobrze.
I tym kimś jest Laporta.

12

@Kozinho. Dopiero po drugiej części? Już pierwsza wskazywała na farmazon jeżeli on próbuje wmawiać, że to szwagier nalegał na jego zwolnienie, gdzie każdy rozsądny człowiek na to nalegał, socio na to nalegało, cały fanbase na to nalegał.
A ten mówi, że zwolnił go szwagier a nie seria kompromitacji.

3

@fart Na moje oko, to ich nawet nie zdejmie. Temat za chwile umrze to będzie mógł dalej ciągnąć tani prąd jednocześnie mówiąc, że to gówno.

16

Paskudne zachowanie Xaviego wepchać się w wybory. Nie wiem czy liczy, że po zmianie władzy coś mu skapnie, czy po prostu chciał zamieszać ale serio, historia weryfikuje wszystko.
Ani powrót Messiego nie byłby dobry i trzeba było się go pozbyć i to nie wina Laporty, że klub był w takim bagnie a przepisy są jakie są.
Zwłaszcza, że La Liga dała jasno do zrozumienia, że bez CVC Messiego nie będzie, a jak pamiętacie, warunki tej umowy były takie, że w zamian za pożyczkę której nawet nie możemy sami rozdysponować, oddajemy część praw medialnych na tyle lat, że zapewne Messi będzie już pod ziemią zanim ona by wygasła.
Czy warto byłoby ją podpisać dla jednego piłkarza który już nawet nie był w prime, nawet jeżeli to była jednostka tak wybitna? Nie jestem pewny.

Ani wywalenie Xaviego nie powinno być tematem dyskusji.
Błąd klubu, że zaoferowali żeby jednak został po kilku dobrych meczach i znowu go wywalili po fatalnych, bo to z daleka było widać, że on nic z tego nie ulepi.
I tu śmieszny, że on winę na zwolnienie zwala na szwagra. Bo tym dowodzi, że szwagier to jedyny co ma łeb na karku chcąc się Xaviego pozbyć.
Reszta zachowań... Cóż to jest polityka i to duża w której często dochodzi do takich sytuacji które są patologiczne i nieładnie wyglądają, ale mają swój cel.
Zobaczcie na Real, który nie był w takim gównie jak my a też zwalniał piłkarzy czy trenerów z bardzo dziwnymi praktykami obsmarowania ich w mediach i szatni.
Choćby Bale czy teraz Xabi.
Taki to jest ten świat niestety, zwłaszcza w domenie klubów bez właściciela, gdzie nawet prezes musi jakoś wykreować poparcie.
Nieładne, ale widocznie konieczne, skoro do tego dochodzi.

24

Faktem jest, że pożegnanie nie było ładne. Największy błąd jaki popełnili, to że próbowali mu dać drugą szansę bo zespół zagrał kilka dobrych meczów.
Ale to tyle, Xavi będzie się bronił tylko każdy kibic wie, że to nie Alejandro wyrzucił Xaviego, tylko on zrobił to sobie sam.
A jeżeli rzeczywiście Alejandro nalegał a inni chcieli go zostawić, to może świadczyć tylko o tym, że szwagier jako jedyny ma tam rozum.
Bo tu nie ma co bronić, Xavi nie miał żadnych arugmentów, bo przyszedł Flick i z tych samych pilkarzy stworzył maszynę, która była 5 minut od finału Ligi Mistrzów.

Klub jak Barcelona to instytucja i to bez własności, w takich miejscach zawsze będą działy się patologie, zwłaszcza w okolicznościach obecnych i w sumie można Laporty nie lubić, można mieć mu za złe łgarstwo i różne szemrane sprawy, ale tu też historia weryfikuje, raz uratował klub, teraz przyszedł drugi raz i znowu uratował klub, bo byliśmy bankrutem a utrzymując względną konkurencyjność wychodzimy na prostą.
A czy w świecie chaosu jaki tutaj panował da się załatwiać sprawy elegancko i z kulturą? To jest miliardowy biznes i bezwzględna polityka gdzie liczy się skuteczność a nie moralność, możliwe że inny prezydent zachowując klasę i standardy moralne, by nie opanował tego pieprznika.
No i Xavi też się nie popisał. Miał półtora roku na takie wywiady, mógł się wstrzymać po wyborach a jednak zdecydował się włączyć w kampanię i to nie merytoryczną poparcia kandydata tylko kampanie która ma pogrążyć innego.

31

@Kwasiak98 Dzień dobry, jestem terapeutą złamanych serc.
Przypadłość bolesna, dlatego zalecam dawkę potężnego Flickballu, najlepiej w dwóch połówkach.

0

Jedna z głupszych procedur VAR.
Sędzia ma pełną uznaniowość czym jest przejęcie piłki.
Czy obrońca pod presją wybijający przecinającą piłkę na oślep wprost pod nogi napastnika to było przejęcie? Możesz uznać, że tak, wybronisz się mówiąc że nie. Dlatego raz VAR kasuje akcje tak jak bramka Fermina w klasyku a raz nie kasuje akcji jak dzisiejszy gol Valverde.
Dzięki tej zasadzie od tego czy obrońca jakoś przypadkowo wybije piłkę zależy, czy VAR dopuści bramkę 10 sekund po faulu czy cofnie bramkę 5 minut po faulu.

0

@KamQiX No, tylko masz pełną uznaniowość tego co jest kontrolą.
Tutaj obrońca zamierzenie wybił ale pod presją, bez przyjęcia, bez zastanowienia, po prostu wyczyścił prosto pod nogi czekającego pod polem karnym Valverde i to już możesz sobie uznać jako przejęcie kontroli czyszczące akcje.

4

Jedna z najgłupszych procedur VAR. Odbiór piłki za pomocą faulu kilka sekund przed bramką nie może być brany pod uwagę, bo się piłka gdzieś przypadkowo od obrońcy odbiła więc nowa akcja. Ale jakby obrońca nie odbił to by i 5 minut można było przewinąć.

3

Ołłowski dziwi się, że nie zauważył zagrania ręką.
Ogląda 30 zapętlonych powtórek faulu i też go nie zauważył xD

1

Jezu sędzia z rozumem i godnością w Hiszpanii xD Perezowi się kasa na koncie skończyła?

4

Został trącony w spód stopy. Ale miał piłkę to jeszcze sobie podbiegł, no ale piłkę stracił to nagle mu się przypomniało, że został kopnięty ale nie pamiętał w co i zamiast za stopę to się za piszczel trzymał xD

1

Real tylko wszedł w pole karne i już się znalazł taki co mu nogę urwało i odrosłą bo sędzia nie gwizdnął.

6

Valverde robi faul taktyczny, gdzie wystarczyło jedno podanie i napastnik byłby między obrońcami.
Sędzia machnął ręką i sobie poszedł xD

1

@Kgorecki2500 Nie mi się będziesz tłumaczył jak cie Wpiątkomięsojad dopadnie

1

@Kgorecki2500 Fiu fiu, mięso w piątek? Boga w sercu nie masz

4

@mmaciass W sumie to wiemy że nic nie wiemy dopóki nie ujawnią raportów co się wydarzyło i czemu (czego pewnie nie zrobią, ale może kiedyś).
Trzeba mieć w pamięci, że obecne działania armii USA mogą nie być do końca optymalne, bo rządzi nimi małpa z brzytwą, która do nadzoru wojska wysłała amatora, którego jedynym osiągnięciem jest to, że był trepem w wojsku i dobrze włazi w dupę.
No i te dwa deficyty po objęciu władzy przeprowadziły czystki w wojsku tylko na podstawie klucza politycznego.
Istnieje możliwość, że tam po prostu mają burdel

0

@michal26 Azerowie mają swoje problemy i ruskich pod ręką. Nie jest to klimat do wsparcia wojny której nie pomogą wygrać.
Po drugie, stanięcie po stronie Persów to stanięcie po stronie USA i Izraela, bo to trzeba zawsze podkreślać, że ta wojna jest wymierzona w reżim religijnych fanatyków którzy przejęli ten kraj 50 lat temu

0

@PatrykBarca Pewnie tak było, tylko co to wnosi do tematu?

0

@PatrykBarca Dla SAFE też nie ma.
Nawet uznając, że pójdziemy w SAFE Batyra, to nasze potrzeby inwestycyjne są dużo wyższe niż 185 miliardów, jest cała lista zapasowa projektów które się w SAFE UE nie zmieściły.
Więc nawet idąc w ten absurd PiSu, czemu nie wziąć dwóch? Czemu kasą z NBP nie spłacić np. droższego kredytu z Korei dzięki czemu oszczędzimy kilkadziesiąt miliardów?

Ale to są pytania retoryczne, bo realnie nie ma możliwości wyciągnięcia tej kasy z NBP bez ogromnych szkód gospodarczych, ponieważ NBP nie ma zysków a tylko zyskami można finansować budżet.
Więc jest jedna opcja, wyprzedaż 3/4 rezerwy złota gdzie są to środki na czas kryzysu gdy Polska nie będzie zdolna emitować papierów wartościowych.
Ta rezerwa jest również gwarantem wypłacalności, który polepsza nam rating i odpowiada za niższe oprocentowania i siłę PLNa.
Wiązać się to będzie również ze zmianą prawa o NPB w kwestii zapisów księgowych, wprowadzając dosłownie kreatywną księgowość co odbije się utratą zaufania innych banków centralnych do naszego.

0

@PatrykBarca Nie, dlaczego? KPO powstało za PiSu i żadna ze stron (poza konfiarzami) nie powiedziała, że to są niepotrzebne pieniądze.
Czemu ktokolwiek teraz miałby powiedzieć, że SAFE z UE jest złe bo byłby pomysłem Nawrockiego?

0

@maroon Na ilość rzeczy jakie robie, reszta nie ma sensu poza mObywatelem którego akurat nie mam

3

Składanie podpisu elektronicznego przez profil zaufany:
1. Wybierz bank
2. Zaloguj się do banku podając login i hasło w którym mam koło 20 znaków podając tylko kilka losowych znaków
3. Zaloguj się w aplikacji na telefonie żeby potwierdzić logowanie do konta bankowego
4. Zaloguj się w aplikacji na telefonie, żeby potwierdzić chęć użycia profilu zaufanego
5. Zaznacz 4 ptaszkami warunki przekazania danych do węzła
6. Dziękuję, teraz możesz złożyć podpis. Aby to zrobić zaloguj się do banku podając login i hasło w którym mam koło 20 znaków podając tylko kilka losowych znaków
7. Zaloguj się w aplikacji na telefonie żeby potwierdzić logowanie do konta bankowego
8. Zaloguj się w aplikacji na telefonie, żeby potwierdzić chęć użycia profilu zaufanego
9. Dziękuje, dokument podpisany

Rozumiem bezpieczeństwo, ale jak mam się gdzieś zalogować elektroczninie za pomocą tego profilu z ING to mnie się ręce trzęsą.
Baba jak swój podpis składała to jej przyszedł kod na telefon i gotowe.

4

@Roobo Ale to są brednie xD
NBP nie może finansować budżetu państwa w sposób inny niż przekazując swój własny wygenerowany zysk.
Problem taki, że NBP najczęściej ma stratę a jak ma zysk to niewielki.
W ciągu ostatniej dekady mieli 37 mld zysku i 81 mld straty czyli wyszli na -47 mld.
I teraz wezmą te swoje minus 47 miliardów i zafundują z tego sprzęt wojskowy za 170 miliardów? xD
Są dwie opcje: Albo NPB sprzeda 3/4 naszych rezerw złota albo zmienią konstytucje pozwalając NPB na drukowanie kasy prosto do budżetu co znowu wywoła inflacje.

A jak dla mnie to tylko farmazon, żeby sobie Batyr miał czym mordę wytrzeć jak zawetuje tą ustawę na rozkaz pomarańczowego pana a ciemnemu ludowi się wmówi, że on znalazł lepsze rozwiązanie ale zły Tusk nie chciał.

1

@prokofiew Jak dla mnie przy tym zdarzeniu nawet nie to, że nie było kartki tylko w ogóle faulu nie było po celowym kopnięciu leżącego w głowę, gdzie jest VAR który miał obowiązek to sprawdzić, cały zespół sędziowski, od bocznych przez głównego po całą ekipę VARu powinien stracić pracę

17

Słaba odpowiedź po tym, jak prawie przegrali wygrany dwumecz, zwłaszcza w kontekście tego, jak sędzia przekręcił pierwszy mecz.

6

Czyli oficjalnie, zostaliśmy przekręceni do czego komitet sędziowski wprost się przyznał. Już nie ma argumentu, że słaby mecz zagraliśmy w Madrycie. Ta jedna bramka którą nam zabrali, wywaliła nas z turnieju.

1

I teraz pomyślcie ile ważyła ta ukradziona bramka z pierwszego meczu.

1

@WiernyKatalonii Komórka Pod Schodami, Privet Drive 4, Little Whinging, Surrey

5

@Reviven Dzięki za wyjaśnienie, to nie włączam telewizora bo po co prąd marnować jak mają przegrać.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?