0

Długo Kulesza bedzie szukał tego trenera? Tylko czas tracimy a baraże niebawem...

16

@Woland10 To podobnie jak ty. Różnica jest taka ze on ratuje klub a ty trolujesz ramble.

2

@Woland10 Laporta w przeciwienstwie do ciebie zna sie na piłce i pozbył się balastu w postaci drogiego Coutinho.Dobranoc

5

@Woland10 Ty to robisz celowo? Nie mozna az tak bredzic...

0

@Encore Iniesta>Leo

3

Wiedzmin Netfliksowy po s1 dawał nadzieje na w miare spójny fabularnie serial. Aktorzy prócz Triss fajnie dobrani ale to co dobrze robił s1 sezon 2 zawalił. Fabularne dno. Dialogi dretwe a i gra aktorska marna. Bardzo duze rozczarowanie moim zdaniem

3

@Thoms94 S2 to straszny badziew

1

Wrzucał tu ktos kiedys wyliczenia jak sie maja zarobki Dembele do rozegranych minut. Ma to ktos jeszcze?

3

@barcelonaLM Finlandia v2 in coming. Tajner do wora a wór do jeziora

12

@Kurkmen Podziekuj tym #Mimowszystkoduda etc

2

Patrzac jakie mamy marne zaplecze w skokach to daje 5 lat i bedzie Finlandia v2.

1

@MesQueUnClub96 O to mi chodziło.

1

Nie przepadam osobiscie za Lewym ale jak obstawiacie przebije Muellera w golach dla Bayernu w bundeslidze?

0

@Nazio87 5 czyli 10x silniejsza od erupcji wulkanu z Islandii z 2010

1

https://volcanodiscovery.de/uploads/pics/hunga_02.jpg

Kolumna erupcyjna z Hunga Tonga Hunga

To jedna z najsilniejszych erupcji w ostatnich latach.

0

@william_wallace Niepokojaca mysl. W czystej teorii bardzi duzo osób by straciło zycie w wyniku różnych okolicznosci

0

Komentarz usunięty

2

@william_wallace Nie ma takiego wulkanu,który wybiłby ludzkosc. Ani Yellowstone ani Toba nawet przy VEI 8 nie wybija naszej cywilizacji

0

@Piernik Z zaskoczenia. Gdyby dawał znac to ludzi by ostrzegli

1

Jesli chodzi o Tongo to sytuacja będzie jeszcze gorsza. Według naukowców mozna sie spodziewac kolejnej erupcji i prawdopodobnie równie silnej.

Skutki tej erupcji odczuje najbliższa okolica i prawdopodobnie bez pomocy humanitarnej ludzie moga stracic nie tylko dach nad głowa ale i zycie.

2

@ElPonczato A no jestem. Co sie przejmujesz mna ;)

7

Hunga Tonga Hunga to podwodny wulkan położony na oceanie spokojnym w pobliżu stolicy Tonga. Wyspy,które skrywaja pod soba Hunga Tonge powstały w roku 2014 a według badan wyspy te znikna do ok 2050 roku.
Te 2 malutkie wyspy maja długosc ok 2km i reprezentuja obrzeża dawnej kaldery wulkanicznej.

15 stycznia 2022 roku o godzinie 4 czasu lokalnego doszło do potężnej eksplozywnej erupcji. Wybuch był tak głosny,że słychac go było 2000km od miejsca erupcji.
Szacuje sie,że wybuch miał 5 stopien w skali VEI i wygenerował on tsunami o wysokosci dochodzacej do ok 1.6m.
Co warto dodac fala uderzeniowa poruszała sie z szybkoscia ok 1000km/h
Kolumna erupcyjna miał wysokosc do 20km i to prawdopodobnie nie ostatnia erupcja.

Typ: Wulkan podwodny
Status: Aktywny
Położenie: Ocean Spokojny/Tongo
Rodzaj erupcji: Eksplozywna
Ostatnia erupcja: 15 styczen 2022 VEI-5

Zdjęcia z erupcji Hunga Tonga Hunga

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEihjTG2ZUBKuaSM6eY9cp0oEblDDsJ9sK3vnlmVlduMbeTae5JxlqJWFtZuZ3p-rY6RDvswql8Bful77lmUaimxZ86dzia9w1ZCQik24Tn0kBKkoEPJtV7txlRjiQgvKlOd1SARWT0LSEblgNj8MCFW9qYa9G9l9d84fvD6chZMjAT8_YWP-6x7n8i9WQ=w400-h225

https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEj-ED45sK89KvaKhKkrXmLhuQkJyJHDS4FgXRi_3x3YCw_E6U7681vwE8RC7LIMAG7S2DJ2QCA7lsFKYHtfLpuwxFgZBrvhGvqeaMpjNHgMLb6kVOnVlcHSyYnjsSnpxLjcgGsChaDa5KaR-9Un4jwC3ky0eoF3qsZtveJiFb2up-VYbPL1hDvxLjlh2g=s913

@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121

1

Taka ciekawostka na szybko Hunga Tonga Hunga to wulkan podwodny.

Erupcja przypomina wybuch Saint Helens

0

@Kacper1432 Piekna erupcja Hunga Tonga Hunga

0

No i cacy. Dawno nie było tak silnej erupcji. Zabieram sie za post o tym wulkanie i erupcji.

2

@MesQueUnClub96 Trzeba bedzie zrobic post o tym wulkanie i erupcji

1

@MesQueUnClub96 Tsunami wygenerowało

0

Oo kur mamy chyba VEI 5. Ten wybuch wulkan słyszano 2000km od miejsca erupcji.

Erupcja eksplozywna plinianska.

1

@4drian0 Słyszałem o tym. Zajebisty widok

1

@marcin62 Własnie.

@macio_944 Jestem koneserem Perły wypraszam sobie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?