OBSERWATOR2021
Dołączył/a: marzec 2021
4 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
No tak lekarz nie jest wiarygodnym zrodlem, nie to co ''postac znana'', na ktorego tusk sie powolywal haha ;D
Dla przypomnienia na kogo powolywal sie tusk:
3
@Karol145
No i bardzo dobrze! To przez takich jak on przy biernosci policji, dla ktorej ważniejsza była poprawnosc polityczna skonal Henry Nowak. To przez takich jak on dochodzi w Wielkiej Brytanii do ogromnej ilosci gwaltow na bialych Brytyjkach, bo z powodu obaw oskarzenia orasizm inzynierowie z Afryki i Bliskiego Wschodu czuja sie bezkarni.
5
@CLS63AMG
Jeszcze byla skarga ukraincow na Polske do Swiatowej Organizacji Handlu. No, bo przeciez grube miliardy, uzbrojenie, ktore przekazalismy ukraincom to bylo za malo. Jeszcze mielismy poswiecic dla ukrainy swoje rolnictwo i wpuszczac do Polski syfiaste zboze...
Co do sondazy, to
bardzo fajny wynik Korony. Chociaz osobiscie nie popadam w hurraoptymizm. Pamietam, ze Konfederacja tez byla mocna w sondażach w 2023, by skonczylo sie na 7%. Zobaczymy jak to bedzie w samych wyborach. Choc nie da sie ukryc, ze ostatnie wydarzenia sprzyjaja potencjalnemu wzrostowi poparcia dla Korony. Jesli rzadowy CBOS daje PO ponizej 30% no to juz grubo. Z drugiej strony czy taki wynik moze dziwic? Wg mnie nie. Miala byc aborcja, nie ma. Mialy byc rozliczenia pisowcow, nie ma. Mialy byc zwiazki partnerskie, nie ma. Miala byc Polska bardziej szanowana w Europie, nie jest. Miala byc likwidacja TVP INFO i brak dotowania z budzetu publicznych mediow i przekazanie tych pieniedzy na onkologie, nie ma. Mozna tak wymieniac i wymieniac... Tak na prawde to dla przecietnego wyborcy PO to niewiele sie zmienilo od 2023 roku. Na twardy elektorat samo straszenie Braunem czy PIS moze dzialac, ale juz ci bardziej wymagajacy wyborcy, ktorzy oczekiwali faktycznych zmian moga zostac w domu w 2027, co w konsekwencji moze skutkowac tym, ze PO faktycznie zakreci sie wokol tych 30% badz nawet w najgorszym wypadku osiagnie podobny wynik co w 2015, gdy mieli 24% poparcia.
10
Ja pier.., co ja wlasnie zobaczylem. TVPIS to bylo dno. Jednak TVPO jeszcze to dno przebilo. Nie dosc, ze rzadowa propoganda jak byla tak jest. To teraz jeszcze doszlo szerzenie antypolskiej propagandy... Specjalnie odpalilem dluzszy fragment tego programu by zobaczyc, czy byla jakakolwiek reakcja prowadzacego program na szerzenie tej ukrainskiej propagandy. Oczywiscie, nie bylo zadnej reakcji, zadnej krytyki czy slowa oburzenia. Czy telewizja publiczna nadal jest polska czy juz stala sie ukrainska !?
0
@Hasszz
Oczywiscie, ze nie. W najlepszym wypadku machneliby na to reka i pozostali neutralni. W najgorszym jeszcze przylaczyliby sie do ruskich...
2
@QQL5
Bo choc zmienila sie wladza, to jednak jedne slugi ukrainy zastapily drugie slugi ukrainy...
Jesli ktos sie dziwi czemu rosnie poparcie dla Korony. To jest to wlasnie jeden z glownych powodow.
Ludzie zwyczajnie maja juz dosc, ze ich podatki ida na finansowanie wrogiego nam kraju. W zasadzie to Braun nic nie musi robic w najblizszej kampanii parlamentarnej by zyskiwac poparcie, bo swoimi działaniami, decyzjami POPIS sam napedza poparcie dla Korony. Tak jak pisowcy stracili wladze przez milosc do ukrainy, to samo czeka usmiechnieta wladze. hehe :)
1
Nie ma to jak w programie o nazwie ''Wykrywacz klamstw'' samemu dopuszczac sie klamstwa. Ahh ta czysta woda w TVPO... :D
1
https://portal.abczdrowie.pl/moze-dojsc-do-tragedii-karol-nawrocki-zawetowal-przepisy-dot-lekarzy/7295808751794208a
Brawo dla Nawrockiego za weto dla bardzo szkodliwej dla pacjetow ustawy gdzie lekarze by leczyc w polskich szpitalach nie musieli znac dobrze polskiego, co byloby jakims kuriozum.
Dobrze, ze Nawrocki posluchal sugestii prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej i ogolnie srodowiska lekarskiego, ktore juz od dawna wskazywał na ten problem.
Nie rozumiem, jak tak debilna ustawa mogla w ogole zostac zatwierdzona przez sejm... To jest swiadome granie zyciem i zdrowiem Polakow. Przeciez skuteczna diagnostyka u lekarza to podstawa do rozpoznania ewentualnej choroby. Jak taki pacjent mialby sie porozumiec z lekarzem, ktory nie rozumie calkowicie lub slabo rozumie polski, moze na migi? Oczywiscie poslowie, ktorzy glosowali za ta ustawa sobie by krzywdy nie dali zrobic, bo poszliby do polskiego, prywatnego lekarza. Pokrzywdzony bylby tylko przecietny Kowalski, ktorego nie stac na prywatne leczenie...
Zreszta jak dla mnie to lekarze, pielegniarki czy ratownicy ze wschodu jesli chca pracowac w polskich szpitalach powinni znac nie tylko bardzo dobrze jezyk polski, ale rowniez powinni przejsc szczegolowe i wnikliwe testy pisemne i praktyczne w celu potwierdzenia ich wiedzy i kompetencji.
Niestety na wchodzie panuje tak wielka korupcja, ze kupic tam mozna doslownie kazdy dokument wlacznie z dyplomem.
4
@Aragorn33
Masz 100% racji z ta ruska partia Ja do dzis pamietam jak Braun:
- chodzil z putinem po molo w Sopocie
- jak mowil, ze osobiscie dopilnuje by nikt piachu nie sypal w relacje z ruskimi
- jak sie przytulal z putinem
- jak byl przeciwko budowie rurociagu z gazem do Norwegii, mowiac, ze po co nam gaz norweski, skoro mamy ruski
- jak byl przeciw przekopie mierzei wislanej, przez co wolal byc dalej uzaleznionym od decyzji ruskich
- jak wyzywal taki PIS od rusofobow
- jak umorzyl mld zlotych Gazpromowi dlugu
- jak obwinial USA za wysadzenie Nord Stream 2, co pozniej wykorzystywala ruska propaganda w ich tv oraz podczas posiedzenia w ONZ
- jak tlumaczyl putina, ze putin morduje detalicznie, a nie hurtowo jak stalin
- jak nie mial nic przeciwko zakupowi Lotosu przez ruskich
- jak byl w 2008 przeciwko budowie amerykanskiej tarczy antyrakietowej, tlumaczac to tym, ze putin nie byl tego entuzjasta
- jak naciskal na ukraincow w 2014 by sie poddali ruskom, bo inaczej wszyscy zgina
- jak w wywiadzie w tv szczycil sie tym, ze Polska przed Obama zrobila reset z ruskimi
- jak ruskie media pisaly o nim nasz czlowiek w Warszawie
- jak chcial uzaleznic Polske od ruskiego gazu do 2037 roku, co ostatecznie musiala zablokowac KE
A nie, czekaj... :)
Tak juz bardziej serio zawsze mnie to bawi, ze najwiecej o prorosyjskosci Korony czy samego Brauna krzycza wyborcy PO, partii, ktora za swoich pierwszych rzadow realnie podjela szereg prorosyjskich decyzji, ze juz nie wspominam o samych wypowiedziach tuska czy Sikorskiego.
Oczywiscie dzis PO udaje antyruska partie, ale zmieni sie koniuktura, skonczy sie wojna, zachodnia Europa wroci do interesow z ruskimi to i wroca czasy, gdy PO bedzie PIS wyzywac od rusofobow... ;)
Co do samego spotkania Heszena, to taki Sikorski tez sie spotykal z Lawrowem, juz po ataku ruskich na Gruzje i przejęciu czesci ich ziem, no ale rozumiem, ze pewnie tu juz problemu nie widzisz.
3
W sumie to fajnie zapowiada sie meczyk Meksyku z Korea. Dwie wybiegane i do przodu grajace druzyny. Duzo wskazuje na to, ze bedzie to mecz o pierwsze miejsce w grupie.
0
Pepiczki w pelni zasluzenie w dupe. No i bardzo dobrze. :]
2
@Tasde
No, czyli mialem racje, ze ten mecz przeszedl do historii ; ]
3
Meksyk niezle, a RPA tragicznie. Wynik wynikiem, bo wiadomo przegrac mozna, ale RPA nie mialo ani jednej składnej akcji ani jednej groznej sytuacji. Malo tego, pilkarze RPA nie pokazali nawet jakiejs walki, zaangażowania. Tak jakby byl to jakis nic nie warty meczy towarzyski. Jakbym byl kibicem RPA na stadionie, to wygwizdalbym tych pilkarzy, bo nawet jesli jest sie pilkarsko znacznie slabszym, to powinno sie przynajmniej zapieprzac w obronie, w pressingu przez caly mecz.
0
Co by nie mowic to ten mecz przejdzie do historii. Nie wydaje mi sie, zeby wczesniej na Mistrzostwach Swiata w meczu otwarcia padly az trzy czerwa...
2
@macio_944
Dzis taka akcje to pilkarze RPA zrobia co najwyzej w FIFIE... :D hehe
2
Porazka, a do tego jeszcze 2 czerwa. Nie ma co ''wymarzony'' poczatek Mundialu dla RPA... :D
1
Mi to wygladalo, ze to bardziej Meksykanin faulował murzynka, no ale ok... xD
Dobrze, ze chociaz karnego z tego nie bylo, bo juz mogloby byc po meczu
3
Tylko Meksyk gra w tym meczu. RPA wyglada jakby udzial na Mistrzostwach wygral na loterii... xd
Oby podobnego miernego poziomu gry nie prezentowały pozostale ekipy z Afryki, czego troche sie obawiam.
1
Jakim reprezentacjom kibicujecie podczas tych mistrzostw?
U mnie sa to: Brazylia, Portugalia, Anglia, Ghana, WKS, Holandia, Japonia z tych glownych + kopciuszki typu Republika Zielonego Przyladka czy inna Panama.
3
Nie liczac tego idiotycznego zakazu zasłaniania ust, to reszta zmian brzmi calkiem sensownie. Walka z gra na czas zawsze na plus.
,,W przypadku przekroczenia tego czasu rzut od bramki zostanie zamieniony na rzut rożny dla rywali''
No tu będzie bardzo bolalo jesli przez gre na czas u bramkarza skonczy sie to bramka z roznego... hehe :D
0
@Kgorecki2500
To prawda Paszkowski nie tylko byl swietny jako dubbingowiec, ale i rowniez jako wokalista.
Prawdziwy pokazal umiejętności wokalnych dal w Miasteczku Halloween.
Wielka szkoda, ze juz go z nami nie ma, bo mogl uzyczyc swojego wspanialego glosu w jeszcze wielu produkcjach. :(
0
@Zoker
Co do dubbingu to zalezy juz od filmow. Akurat takie filmy jak Rrrrrr czy saga Harrego Pottera bardzo dobrze sie oglada z naszym dubbingiem. Poza tym pytanie co dla wiekszosci widzow bedzie wazniejsze emocje aktora, jego glos, czy jednak sama tresc filmu. Czytajac napisy zawsze mozna cos pominac co jest akurat pokazywane w danej chwili...
Wiem to po sobie, bo jednak inny mialem odbior filmu Bekarty Wojny ogladajac to w kinie, a inny pozniej w domu z lektorem. Dla mnie w filmach najlepszy jest lektor, bo jest wywazonym srodkiem pomiedzy napisami, a dubninigiem.
1
@Kgorecki2500
Jak dla mnie Gudowski i Borowiec to najlepsi lektorzy w Polsce, a przynajmniej jezeli chodzi o czytanie filmow. Nie wyobrazam sobie Władcy Pierscienia bez glosu Gudowskiego, tak jak Gwiezdnych Wojen bez glosu Borowca.
9
@Safrani
No i brawo za decyzje. W koncu mozna za cos pochwalic obecny rzad. Przynajmniej skonczy sie upadlanie bezdomnych, chorych psychicznie na YT...
W sumie dziwie sie, ze dopiero teraz takie przepisy uchwalono, no ale lepiej pozno niz wcale.
0
@Hosh
Dobre. Przynajmniej teraz wiadomo czemu grali taka kaszabe w eliminacjach. specjalnie sie podkladali ryealom, sprytne... : ] hehe
0
@Kgorecki2500
U mnie podobnie... To juz nie te czasy gdy jako dziecko czekalo sie na pierwszy mecz turnieju i doslownie odliczalo minuty do pierwszego meczu. :D
Potrafisz zdefiniowac z czego to wynika? Bo ja w moim przypadku sam nie wiem. Czy to moze juz dojrzaly wiek, brak Polski czy sama rozszerzena formula, przez co sam turniej stracil na swojej magii, gdzie kiedyswystepowaly w nim tylko te najlepsze ekipy na globie.
0
@FcPortoFan1999
U nas sa na to znikome szanse, bo jednak elektorat konserwatywny od 2015 ma u nas w miare bezpieczna przewage nad lewicowo-liberalnym. Zreszta sam nasz kraj jest typowo konserwatym krajem i patrzac ba sondaze oraz syruacje w Europie i na swiecie to nie wydaje mi sie by najbkizszych latach cos sie mialoby zmienic w tym temacie.
0
@NeroTFP1
No to szacun dla Gabor, bo jako jedyna pokazala klase. Juz pomijac aspekt polityczny, to zeby jeszcze chociaz ta piosenka bronila sie jakos muzycznie jak chocby Unicorn, to jeszcze mozna by to bylo jakos zrozumiec, a tak coz... Ci co umiescili ta piosenke na miejscach 1-3 to albo cos dostali pod stolem od izraela albo maja korzenie zydowskie. Innej opcji nie widze.
0
@Kgorecki2500
O az tak nie wielkiek przewadze to jeszcze nie slyszalem. Zeby zaraz nie okazalo sie, ze roznica spadnie do 100 glosow, albo i jeszcze mniej... :D
0
@Starrk
Co do Argentyny, to nikt na nich nie stawia, bo ze wzgledu na bycie fanem Messiego przeceniasz sile i potencjal Argentyny. ;)
Wielu z tych pilkarzy, ktorzy wygrywali Mistrzostwa Swiata jest dzis te cztery lata starsza, czesc jest bez formy, a czesc mialo w tym sezonie problemy zdrowotne. Warto tez wspomniec, ze Argentyna miała sporego farta 4 lata temu, bo raz ze dostali az 4 karne(rekord na MS dla jednej drużyny), to jeszcze w fazie pucharowej trafili do slabszej czesci drabinki gdzie i tak nie liczac meczu z Chorwacja w meczach z Nowa Zelandia i Holandia nie zaprezentowali sie jakos szczegolnie dobrze.