La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1881 Culés

#Tiki-taka

Każdy klub, który opuści Superligę, będzie musiał zapłacić odszkodowanie w wysokości 300 mln euro. [Vozpopuli]

0

hahahahahahahaha

96

Barca ma umowe, że wejdzie jak Socios beda chcieli. Wiec mogą nas cmoknąć.

61

Perez: "Chciałeś wydymać Freda, to teraz Fred wydyma was" :D

78

no i super

Angole płacić:)

1

i do kogo te pieniążki powędrują? :D

53

@Arn3th do Pereza na transfery

59

To chyba normalne że jeżeli kluby podpisały jakieś porozumienie to muszą być konsekwencje za jego zerwanie. Może nie po 300 mln ale na pewno tak łatwo się to nie skończy.

0

@Objectivo Ale nie nas

6

Dlatego też nie możemy z niej wyjść tak jak kluby z Anglii i Włoch, bo sytuację finansową mamy już i tak kiepską, ale za tą klauzulę, że możemy wyjść po decyzji socios, to jesteśmy takimi szefami, że masakra.

3

@kejdzi To zależy czy były jakieś umowy prawne czy tylko listy intencyjne, wątpię aby kluby (a raczej prawnicy klubowi) były tak głupie żeby podpisać umowy z takimi klauzulami

0

Artykuł znajduje się tutaj: https://www.vozpopuli.com/economia_y_finanzas/superliga-penalizacion.html - temat jest bardziej złożony niż mogłoby się wydawać, ale treść jest bardzo wątpliwa. Bo jeśli np socios Barcelony by się nie zgodzili na SL to klub miałby do zapłacenia 300mln? No trochę to naciągane:)

9

Pewnie jakby powstała Superliga, kluby by wzięły kasę za udział i się wycofały to jakieś odszkodowanie stałoby się realne do wyegzekwowania. Nawet jak kupujesz czajnik w mediamarkcie to dopóki go nie używasz masz 14 dni na odstąpienie od umowy :)

1

Jak będę musieli płacić Perezowi odszkodowanie to UEFA da im bana na LM

1

@Arn3th Wątpię, żeby na obecnym etapie ktoś musiał coś płacić, ale jeśli już to pewnie do JP Morgan, które miało to sfinansować.

1

@JarekS no pewnie jest tak skonstuowane ze jak sie socios nie zgodza to nie trzeba bedzie płacić

0

Brzmi to zabawnie xd

1

@tbas ale my wejdziemy do Super Ligi ;-) Laporta nie raz już mówił, że to przyszłość Barcy, więc raczej te 10 x 300 mln pójdzie do podziału na Real i Barcelonę ;-)

2

@Scottie33 " Nawet jak kupujesz czajnik w mediamarkcie to dopóki go nie używasz masz 14 dni na odstąpienie od umowy :)" - to prawo przysługuję tylko osobie prywatnej, jak weźmiesz czajnik na firmę to nie możesz go oddać.

Ps. będą się sądzić latami, ale Perez może tylko wygrać, wyrwać 3 mld w czasach kryzysu. Szacun. Zrobił to samo co z Figo. Win win. Nigdy go nie lubiłem, ale trzeba przyznać, że łeb na karku ma

0

Komu? Perezowi?;p

1

@tom9001 chodzi mi o angielskie kluby. Z tego co czytałem Barcelona pozostaje w Superlidze.

0

Barca na szczęście będzie bić się o mistrza z realem. Kiedy to rusza ? :D

0

@ferdas_rawa to była tylko przenośnia człowieku hehe. A Perez z nikim się nie będzie sądził, to wszystko to tylko wyobraźnia pismaków. Przecież nie zrobi sobie wrogów ze wszystkich czołowych klubów Europy bo już nigdy by nikt żadnej jego inicjatywy nie potraktował poważnie.

0

@Arn3th @JohnnyBarca
Prędzej do Bartka niż do Pereza!
Podobno twórcą Superligi był... Bartek! :O
Perez tylko dokończył to co On zaczął....

2

Nikt nie zapłaci ani eurasa.

4

Sprytne zostaliśmy z Realem więc dzielimy hajs z kar na 2. Będzie Na Neymara hochlanda depaya aguero de liśta

0

@tbas Jakoś Barca nie wychodzi. I nie opłaca się jej wychodzić.

0

@Scottie33 Prawo konsumenckie nie obowiązuje w biznesie. Umowa jest umowa, a nie gwarancja dla ludzi którzy nie potrafią czytać umowy żeby sobie krzywdy nie zrobili

2

@Scottie33
Przenośnia która była nietrafiona hehe
Ty myślisz, że Perez został Prezesem SL i poszedł na wojnę z UEFA i się nie zabezpieczył? Ty myślisz, że jak się robi takie biznesy, za miliardy Euro to nie ma kar za niedotrzymanie umowy... i twój przykład z czajnikiem, w biznesie prawo nie broni Cię tak jak w przypadku os. prywatnej, dlatego wiele rzeczy doprecyzowuje się w umowach :-)

1

i kluby pokroju milanu czy arsenalu co maja problemy finansowo sie na to zgodzili, i ot tak odrazu po 2 dniach zrezygnowali godzac sie na 300 mln kary? Serio?

2

@Szklaner Nikt nie wyszedł z Superligi według Pereza. Ogłosili wyjścia, żeby nie mieć kryzysu z kibicami. Teraz pewnie planują komunikację, w międzyczasie parę klubów zbankrutuje (Bordeaux wczoraj ogłosiło że Sąd już dysponuje ich majątkiem), ludzie zrozumiają że za chwilę nie będzie czego zbierać i za "3 lata nie będzie kogo ratować" i przyjmą Superligę na kolanach.

0

@ferdas_rawa No nie, bo Socios sie nie zgodza.

1

Jednym słowem każdy klub który miał do czynienia z superkupą będzie miał problemy. Jak nie od superligi to od UEFA.

0

@ferdas_rawa jak tak czytam to mam wrażenie, że niektórzy z Was normalnie mieli wgląd w te podpisane przez kluby umowy :) Nikt nie zna zapisów jakie tam są zawarte... więc o czym jest ta dyskusja. Ja zwyczajnie nie wierzę w to, że zarząd któregokolwiek z tych klubów podpisałby umowę w takiej formie... ryzykując takie kwoty. Owszem gdyby Superliga zaczęła grać, JP Morgan rozdzielił obiecane 3 miliardy i ktoś się chciał wycofać... kara za zerwanie umowy zrozumiała. A moja przenośnia z czajnikiem miała na celu jedynie to, że nawet z tak trywialnej sytuacji ludzie mają furtkę a co dopiero przy wielomilionowych umowach, bez względu na to czy to prawo konsumenckie czy biznesowe... tam nie siedzą idioci, żeby podpisywać idiotyczne umowy.

0

@tbas a kiedy jest głosowanie w tej sprawie? Pewnie po pandemii, a do tego czasu Barca jest w SuperLidze. Jeśli okażę się, że projekt wypali i zagwarantuję Barcy transfery cracków i kasę to zagłosują za.
Przypominam, że socios to głównie Katalończycy, którym zależy żeby odciąć się od La Liga i UEFA, które dość mocno groziło Barcelonie jak Katalonia chciała się odłączyć. Więc jak SL będzie realnym projektem to właśnie kibice Katalonii będą pierwsi którzy będą za.

0

@XXYYZ dokładnie :-)

0

@Scottie33 no to widać, że nie pracowałeś w poważnym biznesie. Wiele umów ma stałe elementy, które się zawsze wpisuję, w tym kwotę odszkodowania. I nie trzeba być przy podpisywaniu umowy, żeby wiedzieć, że taki zapis na pewno jest. Nie mam pewności, że jest to 300 mln, ale na pewno taka kwota jest.
"wszem gdyby Superliga zaczęła grać, JP Morgan.. " - to co piszesz nie ma podstaw prawnych jest Twoim widzi mi się. Umowo została zawarta, powstanie SL ogłoszone, inaczej Real może pozwać ww kluby za straty wizerunkowe związane z wycofaniem się z projektu, bo cały hejt idzie teraz na Real. Każdy sąd weźmie to pod uwagę.
"... w trywialnej sytuacji ludzie mają furtkę..." - furtkę którą zapewnia ustawodawca, w przypadku wielomilowych umów negocjują to prawnicy, którzy znają wszystkie takie furtki, kruczki itp. dlatego dużo trudniej kogoś oszukać. Naprawdę nie masz bladego pojęcia o czym piszesz...

1

No to teraz Floro i Laporta graba pod stolikiem i pieniążki do podziału xd i liga hiszpańska znów będzie dymać angielską jak jeszcze kilka lat temu

konto usunięte

0

@Sysia11 Nawet jak to dla Uefy liczy się tylko hajs więc perez powie:" Cofacie bana i dostajecie 50kk". Będą przeszczęśliwi:) Chociaż wątpie w te odszkodowania. A nawet jak to nie takie. Milan ma sytuacje jaką ma i sobie ot tak wychodzi więdząc co go czeka. Na pewno!

1

@ferdas_rawa fakt z takim rekinem biznesu nie mam nawet sensu wchodzić w dalszą polemikę :) Obiecuję Tobie tylko jedno... jeśli któryś z tych klubów zapłaci choćby 1 euro kary to ja tu wrócę i osobiście przyznam Ci rację i przeproszę... ale raczej na to nie licz za mocno ;)

0

@Scottie33 takich jak Ty którzy obiecywali przepraszać to ja tutaj miałem na pęczki, żaden nie wrócił i nie przeprosił.

Kluby nie zapłacą nawet euro, bo Super Liga wystartuje i sam fakt, że ogłosiły wystąpienie z rozgrywek bez odpowiednich aneksów do umów nie znaczy nic. Ja mogę sobie napisać na twiterze, że ogłaszam się papieżem i nic z tego nie wynika.


0

@Szklaner
Akurat Arsenal ma najmniejsze problemy finansowe z całej dwunastki.

0

@tom9001 pamiętaj że z jp Morgan jest po 2stronie

0

Jezu żeby brytole zbankrutowały wszystkie za to obsranie zbroi

1

@mati10333 jak powiedzą „nie” to nigdzie nie wejdą... więc nie można wyjść z miejsca, gdzie się jeszcze nie weszło :)

0

Wpis sugeruje, że każdy klub, który OPUŚCI (zdarzenie w przyszłości) będzie musiał zapłacić 300 mln euro. Czyli skoro w superlidze zostały tylko Real i Barca to tylko te kluby będą musiały zapłacić, jeżeli będą chciały wyjść z tego projektu? Bo z tego co mi wiadomo tylko te kluby zostały w superlidze.

0

@janek_centrum jeśli ma być kara, to były podpisane papiery a były na pewno, skoro mówi się o klauzuli dla socios. Może nie były to jakieś ostateczne umowy, ale jakieś wstępne musieli podpisywać, więc formalnie weszli. Kwestia tego, że jeśli kluby które ogłosiły wyjście nie zdecydują się wrócić to rozgrywki zostaną rozwiązane być może bez żadnych kar a być może będzie trzeba płacić sponsorom z którymi były już kontrakty.

0

@Yael Ogłosili wyjście, ale czy ma ono miejsce z punktu widzenia formalnego to już inna kwestia. Mogą dostać zaraz taki bilet wyjścia za te 300 baniek i dopiero wtedy mogą wyjść, choć zapewne zaraz to rozwiążą całkowicie.

0

@mati10333 Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na czas...
Jak wiemy większość klubów wyszła już z Superligi. Natomiast wpis sugeruje że kluby który będą chciały opuścić, będą musiały uiścić opłatę w wysokości 300 mln euro. Przez co wpis od p. Julii jest tak naprawdę tylko i wyłącznie nabijaczem wyświetleń nic poza tym. To są jakieś rewelacje z jakiegoś tam pismaka, prawdopodobnie nie mające żadnego pokrycia w rzeczywistości.

0

@Yael No może nie jest to prawdziwe, ale jak mówię może też takie być, bo kluby się niby wycofały a Perez i Laporta uparcie nadal twierdzą, że to jeszcze nie koniec, więc kto wie, jak to wygląda z formalnego punktu widzenia.

0

@mati10333 Poza tym decyzji, które miałyby kosztować tyle pieniędzy (przypomnę że Superliga miała być utworzona tylko i wyłącznie dlatego że Ci wielcy mają coraz mniej pieniędzy) nie podejmuje się tak łatwo, szybko.

0

@XXYYZ "ludzie zrozumiają że za chwilę nie będzie czego zbierać i za "3 lata nie będzie kogo ratować" i przyjmą Superligę na kolanach."
I jeszcze sami kibice zaproponują żeby każdy mecz oglądać przez PPV z opłatą 15€/mecz bo kluby mają mało pieniążków. XDDDDDDDDDDD

0

@ferdas_rawa Jakiś Ty mądry, jak ktoś analizuje zapis umowy to jego widzi mi się, za to twoje analizy to jedyna prawda objawiona XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

0

@tom9001 a dziękuję, tylko, że kto analizuje zapisy umowy? Perez? Laporta? Bo chyba nie chodzi Ci o ludzi z La Rambli, którzy na oczy nie widzieli umowy i nie mają bladego pojęcia jak takie umowy wyglądają? Czy może chodzi CI o komentowanie doniesień z prasy które nie mają nic wspólnego z zapisami w umowie?

Dzięki, że wniosłeś coś do dyskusji ;-)

0

żydo bank z USA ladnie to rozegral haha

0

@ferdas_rawa Chodzi mi o że sie mądrzysz a sam żeś umowy na oczy nie widział. Kluby zatrudniają prawników za grubą kasę i dobrze wiedzą co robią i jakie są/będą konsekwencje wyjścia SL.
Twoje mądrości są tak wiarygodne jak to co pod spodem napiszę:

Real Madryt jako jedyny z aktualnie z grających klubów w LM nie ogłosił wyjścia z SL, więc uefa zawiesi RM przed następną rundą i ogłosi że Liv wraca do LM w ich miejsce

0

@kejdzi
To analogicznie jest oczywiste, że jeśli te kluby wcześniej podpisały umowy na uczestnictwo w UEFA Champions League i teraz chcą wyjść do SL to będą płacić UEFie kary umowne.
Mam nadzieję, że to rozumiesz?

0

Dajcie spokój z tymi karami za coś co istniało tylko w przestrzeni medialnej. To kolejny mokry sen Pereza, starca megalomana.
Zobaczy on zapłacone kary jak świnia gwiazdy.

0

@JackH
Najmniejsze, a właściwie żadnych to ma City a nie Arsenal.

0

@tom9001 xD dokladnie za gruba kase i nie po to sie ich zatrudnia, zeby kluby sie wypisaly, na ten moment kazde oswiadczenie klubow jest nic nie warte i ma na celu uciszenie opinii publicznej. A ja widzialem kilka umow za grube miliony i wiem jak to wyglada od wewnatrz, tak wiec swoje tam wiem. Mi wierzyc nie musisz

0

@totalcrack
Pierwszy link w wyszukiwarce po wpisaniu frazy "długi klubów Superligi":
https://www.sport.pl/pilka/7,65041,27010057,miliardowe-dlugi-skompromitowanych-klubow-anglicy-prowadza.html
City: 200 mln euro
Arsenal: 125,4 mln euro

1

@ferdas_rawa kluby też mają prawników, i wątpie żeby zgodziły się na podpisanie niekorzystnej umowy, szczególnie że projekt superligi nie był jakiś pewny od samego początku. Oświadczenie klubów coś jednak warte jest - bo w przyszłym sezonie będą w LM (oczywiście o ile miejsce w lidze krajowej na to pozwoli)

0

@totalcrack City ma trochę ponad 200mln długu, najmniej z tej pazernej dwunastki

0

@JackH
A ty umiesz czytać w tym co wklejasz?
"Ile wynosi strata pozostałych ośmiu klubów-założycieli Superligi?"
Jest napisane strata a nie zadłużenie?
200 mln

Tu masz raport magazynu Forbes i jak byk jest podane - Debt 0%

https://www.forbes.com/teams/manchester-city/?sh=4b66b02c1273

Zrozumiałeś różnice?

0

@tom9001
Długi to szejk dawno spłacił, miał stratę operacyjną bo covid.

0

No to jak? Wykluczenie z LM nie wchodzi w grę, bo to był tylko pomysł i nikt w tej Superlidze praktycznie nie wziął udziału...a za rezygnację kara? :)

0

@tom9001 nie wątp już w nic w tym temacie skoro superliga potrwała kilkanaście godzin to i to Jest możliwe

2

@JarekS nie właśnie u nas Laporta jak szef totalny ugrał że jak socios zagłosują przeciw to nic nie musimy płacić

0

@Yael ale kluby razem zakladaly SL... Wiec w ich interesie bylo aby nikt sie nie wylamal. Sytuacja sie skomplikowala i kazdy ratuje sie jak moze... Mowisz ze prawnicy ochronia kluby, gdyby to bylo takie proste to Laporta noe zwalal by tego na socios, nie byloby tego zapisu, prawda?

0

@totalcrack
No masz rację, w artykule piszą o długach pierwszych czterech klubów, by o pozostałych ośmiu przeskoczyć na stratę, stąd błąd.
I twoje źródło podaje przy Chelsea również 0%, mogłeś wymienić również klub z Londynu. Barcelona wg Forbes ma tylko 285,6 mln $ długu. (?)
A ty nie musisz mi tłumaczyć jaka jest między tymi terminami różnica, wiedziałem to bez ciebie.

0

@JackH
Tak niestety piszą / tłumaczą artykuły redaktorzy w tych serwisach sportowych, pobieżnie i niechlujnie aby tylko coś powstało i dostać wierszówkę.

Ps. Ok, tym lepiej dla Ciebie.

0

@ferdas_rawa tak na logikę - ktory klub zobowiązałby się do zapłaty 300 mln za odejście z superligi, która od początku była tworem conajmniej niepewnym.
Kazdy zespół ma swoich prawników, którzy są opłacani przez te kluby. Znalezienie się w umowie tak niekorzystnego zapisu spowodowałoby że o superlidze mało kto by usłyszał. Bo na takie warunki nikt się by nie zgodził. Nikogo na to nie stać.

A jakie znaczenie ma to czy Barcelona opuści superlige decyzja Laporty czy socios? Idąc Twoim tokiem rozumowania Barcelona tak czy siak będzie musiała zapłacić 300 mln bo opuszcza superlige.
A cały hajs wpadnie wtedy do kieszeni Florentino xD

0

@XXYYZ Od nowego roku prawo się zmieniło i w niektórych przypadkach jednoosobowe działalności mają prawa konsumenckie.

0

@Yael czy podpisywales kiedys jakas powazna umowe? Zawsze sa kary za niewypelnienie kontraktu, a jak biznes jest watpliwy to nie podpisujesz. Kazda strona chce sie zabezpieczyc, kazda! A ty zakladasz ze umowy chronia kluby a nie twor jakim jest/byla superliga. Klubu angielskie wysyalily liczac ze SL padnie, wtedy umowa sgraci waznosc i po sprawie, ale Floro dalej cisnie, Barca tez, Juve tez. Umowa ktora mozna sobie zerwac twittem jest gowno warta, a od 15lat pracy nie widzialem takiej gowno wartej umowy.

Ps Laporta twierdzi ze jak Barca opusci sl decyzje socios, to nie zaplaci ani grosza. Wiec nie lacz mojego toku rozumowania z Twoim brakiem wiedzy, ok? :)

0

@ferdas_rawa Każda ze stron chce się zabezpieczyć. Nie zakładam że umowa będzie chronić kluby. Zakładam, że zarówno twór jakim jest sl i kluby zabezpieczają się. Kara za opuszczenie, mogłaby obowiązywać od jakiegoś momentu albo tak jak w przypadku Barcelony od decyzji Socios. Zakładam, że było tak w przypadku każdego klub, coś co pozwalało im z sl wyjść bez konsekwencji.

Twierdzisz, że podpisywałeś wiele poważnych umów i że masz w tej kwestii doświadczenie od 15 lat, a patrzysz bardzo jednostronnie. A umowa jest POROZUMIENIEM przynajmniej dwóch stron.

0

@Yael ale kara obowiazuje od pewnego momentu, od momentu podpisania umowy :) polecam artykul z der spiegel z wczoraj, pojawiaja sie pewne przecieki.

Owszem, ale zaden klub nie podal informacji na temat tej swojej furtki wyjscia bez kary, tylko Barcelona ktora nie wyszla. Malo tego wielu mowilo ze tylko Laporta sie sprytnie zabezpieczyl... Twoja wersja sie nie klei, ale byc moze kluby takie furtki wykscia maja, ale na dzisiaj kazdy przeciek oraz Perez mowia ze kluby musza placic kare w przypadku rezygnacji, der spiegel podaje kwote 130 mln euro. A perez wczoraj w cadena ser powoedzial wyraznie, formalnie zaden klub nie zrezygnowal bo nie moze, dlatego dali sobie czas na przemyslenie sprawy, dodal ze JP Morgan rowniez nie zrezygnowal... Nie chce mi sie pisac tego samego do kolejnej osoby, proponuje poczytac zagraniczna prase.

Ps co do umow, kluby zaslepione zyskiem 350 mln podpisaly umowe z kara, wszyscy sie na to zgodzily. Tak jak Figo w 2000 roku.
Tutaj nie ma ze ja trzymam czyjas strone, patrze na to od strony formalnej.

« Powrót do wszystkich komentarzy