La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1968 Culés

32

Poseł I oraz IX kadencji a także były europoseł,wielokrotny kandydat na urząd prezydenta RP,Były prezes UPR oraz KNP aktualny Prezes partii Korwin,założyciel tygodnika "najwyższy czas",mistrz krajowy w "brydżu" a także legenda i ojciec ruchu wolnościowego w Polsce Janusz Korwin Mikke dobitnie komentuje działana rządu który na czele z socjalistami z PO-PSL-LEWICY niszczą Polska gospodarkę


10

@Hopner15 W punkt. TOP

14

@Hopner15 Rok 2077. Wytrzymajmy jeszcze dwa tygodnie.

6

@Hopner15 jak małe pojęcie o podstawach polityki trzeba mieć żeby nazwać PO socjalistami.

16

@Dave2411 Legenda i ojciec tej partii, były premier Donald Tusk sam siebie nazywa socjaldemokratą.

13

@Dave2411 500+ na pierwsze dziecko to nie był przypadkiem ich pomysł?

"W kwestii poglądów gospodarczych ugrupowanie ewoluowało od koncepcji „państwa minimum” do postulatów charakterystycznych dla partii socjaldemokratycznych. Za rządów PO-PSL nie nastąpiła zapowiadana wielka obniżka podatków, a jedynie pewne uproszczenie systemu podatkowego. Wzrosła za to liczba urzędników, choć tendencję wzrostową zapoczątkowały już poprzednie rządy."

Źródło:https://ideologia.pl/program-partii-platforma-obywatelska/

16

@AV0CAD0 Oni chyba nawet 1000+ na dziecko obiecywali jakby wygrali ostatnio :D

1

@AV0CAD0 nie przecież na początku PO mówiło że to nie możliwe i że budżet tego nie uciągnie, dopiero później zmienili zdanie. Chyba że czegoś nie pamiętam.

0

@Bartek22 to że on się tak nazwał nie znaczy że nim jest.

3

@Hopner15
To ten co najpierw lata był w przybudówce PZPRu a ostatnio głównie pisze w bardzo nie dobrym dla dziecka tonie o pedofili? To ten, czy coś mnie ominęło?

2

4

@AV0CAD0
To był pomysł PiS, potem już PiS się z tego wycofał i ten pomysł przejęła PO.

7

@pax Tak to ten który za komuny siedział latami w więzieniu i walczył z komunistami,i ten który uważa że dzieci nie powinni się bać dorosłych tylko dlatego że 0.000000001% z nich może być pedofilem.Wybitny człowiek i Wolnościowiec

9

@Dave2411 czyli w sumie można Tuska nazwać niebinarnym socjaldemokratą :D

4

@Hopner15 takiej propagandy jaką rozpowszechnia ten gość to i Putin i Stalin by się nie powstydzil. Kłamca niczym nie rozniacy się od innych polityków. Nie wyobrażam sobie żeby oni kiedyś wygrali bo wtedy nawet ruina państwa jaką zostawi krasnal Kaczyński będzie wspomnieniem miłym

6

@pax Jak lewica będzie chciała montować Polakom obroże z gpsem na szyjach pod pretekstem walki z pedofilią to będziesz za czy przeciw?
Trudna kwestia dla polityka który jest przeciwko, bo jak skrytykuje to według wielu osób popiera pedofilię. JKM jak zwykle w zbyt mocny sposób opisał problem.

5

@Hopner15
Możesz napisać w jakich latach siedział w więzieniu.

Doskonale znasz jego wypowiedzi o pedofilii, zarówno te o tym że dla lepszych relacji dzieci z dorosłymi aby dzieci nie bały się dorosłych można byłoby zgwałcić kilko więcej dzieciaków czy przy wyroku skazującym za pedofilie pisanie o falszywych oskarżeniach dorosłych kobiet.

Lata w więzieniu za komuny siedział Niesiołowski a nie Mikke bo ten to od tego czasów studencki h kręcił się przy socjalistach.

1

@AV0CAD0 a to ok
Ale czego oni nie obiecywali???
Chodzi mi o to że partie socjalistyczne nie prywatyzują wszytkiego co się da. A to że PO coś na obiecywało nie ma nic wspólnego z tym co robili podczas gdy to oni mieli władze.
Poza tym nie każde rozdawnictwo to socjalizm.
500+ w swoim założeniu miało zwiększyć przyrost naturalny i zdobyć wyborców wśród rodzin z dziećmi i jest finansowane przez całe społeczeństwo.
500+ było by socjalistyczne gdyby podniesiono podatek dla najbogatszych i rozdysponowano te pieniądze wśród najbiedniejszych.

3

@Hopner15 dostarczacie więcej ludzi do szpitali bagatelizując covida i tego słuchają młodzi.Odpowiedzialność za śmierć jest po części po stronie konfederacji.Słuchając brauna itp.To wielki cynizm ze strony korwina

1

@AV0CAD0
Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego projektu? Został złożony w Sejmie? Nie znam szczegółów, możesz napisac coś więcej?

2

@pax W 1969 i w 1982 roku na parę miesięcy aresztowany za działania przeciwko komunistom "Poza ZSL i PAX to była jedyna organizacja, w której nie trzeba było kochać PZPR - stwierdził na swoim blogu i dodał, że nie miał pojęcia, iż SD było sterowane przez oddelegowanych komunistów i resztki masonerii"
.A twoja interpretacja tweetow Korwina świadczy po prostu o tym że nie rozumiesz prostych słów

2

@Borneo Taka Jasne "Siewcy śmierci" itd. Ludzie obudzcie sie w koncu bo te dwa tygodnie będziecie czekać aż do wlasnej śmierci

2

@Borneo Za 40 tyś nadmiarowe zgony odpowiedzialny jest PIS łącznie z PO-PSL I SLD.Po 3 tygodniach autobus śmierci Braun nikt nawet nie zachorowal maseczki nic nie dają a lockdown nie działa,kto twierdzi inaczej jest oślepiony propaganda albo odporny na wiedzę

6

@AV0CAD0
Każdy ma swoje autorytety
„Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie” – rozpoczął wpis w mediach społecznościowych Janusz Korwin-Mikke. „Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów – ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?”
Na temat lekcji wychowania seksualnego stwierdził że wolałby oddać swoje dziecko pedofilowi.
" po zetknięciu z pedofilem pozostanie cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne"
Komentarz do udowodnionego aktu pedofili i sądowego wyroku skazującego "Jeśli nie krzyczy, to widać tego chce. Jak bez tego odróżnić ofiarę - od dziewczyny, która owszem, chętnie.... ale potem oskarża o gwałt, bo boi się taty?"

2

@Hopner15
Napisałeś że lata siedział, pytanie jest proste ile lat siedział?

0

@Borneo w punkt

3

@Hopner15
Ty to na serio? Do związku młodzieży socjalistycznej też należał z niewiedzy? W latach 70-tych i do połowy 80-tych wszystkie organizacje były socjalistyczne, to ogólna wiedza.

1

@pax Pomyliłem się,siedział łącznie 9 miesięcy za walkę z komuną.Wtedy były ciężkie czasy i wybrał najmniej socjalistyczna partie z której odszedł jak zaczęła działać w sprawie np.przymusu pracy .Całą komunę walczył z socjalistami komunistami i od 9 roku życia głosił poglądy wolnościowe i kapitalistyczne

7

@Hopner15
Taaa, a mając dwa lata prowadził warzywniak gdzie wprowadzał zasady wolnorynkowe wśród gospodarki centralne planowanej.
Kult jednostko To objawy z ZSRR i innych państw socjalistycznych czy komunistycznych.
Piszesz fajne rzeczy, mikke działał przez 20 lat w partii przybudówce PZPRu ale zyjac w PRLu o tym nie wiedział. Czy mam go mieć za idiotę czy on tak uważa o swoich zwolennikach?

2

@Hopner15 braun to sam zachorował, ale odziałowują na młodych ludzi mówiąc im co chcą usłyszeć.Efektem bylo morze Góry imprezy itp.Do tehi czasu covid spadał po tym urosło do 30 tyś i ponad 600 dziennie. Mamy brak lekarzy budowane sa tymczasowe szpitale poziom opieki spada są kolejne bankructwa.Konfederacja dokłada do ognia a potem rżnie głupa.Że inni to mordercy.Oczywiście pis ma zauszami bo na święta mogli robić testy. I tak przyszedł brytyjczyk.Ale konfederacja dokłada do ognia.Cynizm ze strony konfederacji nieprawdopodobny

3

@Hopner15 po sld rządziło dawno o czym ty gadasz.Maseczki ograniczają a nie całkowicie chronią.Czyli zmniejszają zagrożenie.Dodam że w szpitalach je się używa pytam po co? Zwłaszcza jak byłem na odziałe covidowym. Who zaleca noszenie maski i sam tu pokazywałem test że ŕożne maseczki różnie działają.Moja Pani profesor (rodzina) która jest szefem odpowiednika laboratorium w wuchan.Nosi maskę i w laboratorium i poza.Zaszczepiła się moderną.Zaleca chodzenie w maskach.Sam prezentowałem testy różnych masę i różne maski rożnie przepuszczają.Jedne są lepsze drugie gorsze.
Co do locldawn daje 2 rzeczy zmniejsza liczbę nadmiarowych ludzi w szpitali także poprzez zmniejszenie nosicieli jest mniejsza szansa na mutacje która wyjdzie poza szczepionkii tu cytuję moją prof.Na moje pytanie lockdawn.Dodam ze ona jest podwójnym prof francusko polskim i ma wiedzę i z polski i we francji.

0

@maroon "obudźcie się "klasyczny manipulator gości od teorii spiskowych nienauczyli cię na uczelni aby dbać o źródła .Tylko bierzesz od gościa na kiblu który wymyśla kolejne pierdoły typu chip w szczepionka a jest to schemat kostki bossa przesteru do gitary;)

0

@franegpro ciężko przejść kurcze obok takiego zakłamania przyznam

5

@Hopner15
Badania i logika wskazują że maseczki ograniczają zakażenie ale Ty sądzisz inaczej? Pokażesz badania czy tylko powołujesz się na guru ?


Komentarz usunięty

1

@franegpro młodzi wyrosną z konfeti.Z tą partią tak jest od lat.

0

@Dave2411Finanse państwa nie sypią się w kilka lat, tylko trwa to kilkanaście i więcej - vide Argentyna, Grecja i wszystkie demoludy z poprzedniej epoki.

2

@Borneo @pax Gdyby byly to maseczki chirurgiczne odkażane zmieniane co kilkadziesiąt minut i nie dotykane rękami (tak jak ma podczas operacji np.chirurg)to być może ten kawałek szmatki miałby jakiś sens a że jest to niemożliwe to sensu nie ma.

5

@Hopner15
Każda osłona fizyczna ma sens. Załóż maseczkę, ja założę i spróbuj napluć mi na twarz. Jak sądzisz kiedy masz większe prawdopodobieństwo zakażenia gdy masz maseczki czy gdy ich nie masz ?
Żadna nie daje 100% skuteczności, ale każda daje jakąś ochronę. To tak jak walniesz samochodem w drzewo. Nie masz 100% pewności że przeżyjesz, ale mając zapięte pasy, poduszkę powietrzna i kilka innych rzeczy masz większe szanse na przeżycie. Tak jak z maseczkami, dystansem itd.
I tak masz swoje teorie, że nawet logika tu nie pomoże.

4

@pax Maseczka którą dotykasz rękami, nosisz tą samą od kilku tygodni i która po 30 minutach noszenia jest wilgotna i jedyne co robi to szkodzi na Twoje płuca ,noszenie jej nie ma żadnego sensu tak samo można powiedzieć że jak idziesz koło 2 osoby to odwrocisz głowę i zmniejszysz ryzyko zachorowania o 2.5%.Jak masz mentalność niewolnika i gdyby ci kazali nosić wiadro na głowie to byś nosił,to nic nie poradzę.Wolny i świadomy człowiek umie wyciągać wnioski i widzi co i jak

7

@Hopner15
Fajnie, że dla Ciebie są dwie możliwości. Albo maseczka noszona kilka tygodni albo chodzenie bez maseczek. Typowe skrajne myślenie, bo doskonale wiesz że nie masz racji. Rozumiem, że nie nosisz maseczki bo nie stać na jednorazową lub na proszek do prania?

0

@Hopner15 ja stosuje i nie ma problemu z tym.Lejarze jakoś dają rady.Zimą na smog też nosiłem i te to jakiś pikuś.

1

@pax Znam realia i 90% ludzi nosi ta sama maskę kilka tyg albo pierze co miesiąc.Utopia jest myslenie ze ludzie postępują jak mówisz

3

@Hopner15
Nie znam osoby która by chodziła przez kilka tygodni w jednej maseczce, dla mnie wymyślasz, bo nie masz argumentów. Spytaj się na rambli, kto chodzi kilka tygodni w jednej maseczce.

1

@Hopner15 mentalność niewolnika ...
bo nosisz maseczkę ...
brak słów
Czy ty w ogóle zdajesz sobie sprawę co to znaczy wolność ???
Masz chociaż odrobinę poczucia jedności ze społeczeństwem? że jesteś częścią tego społeczeństwa? że jesteśmy też w jakiś sposób za nie odpowiedzialni?
Wolność to nie jest robienie co ci się żywnie.

3

@pax Takich ludzi jest miliony a noszenie maski dłużej niż 1h jest bezczelowe co powie ci kazdy lekarz albo naukowiec a nie wmówisz mi że ktoś zmienia co 1h maskę a więc nie ma sensu

0

@Hopner15
Takich ludzi są miliony? Lubisz wymyślać. Zrób ankietę na rambli i zobaczysz jak bardzo się mylisz.

0

@pax Tak NIESIOŁOWSKI siedział i szybko wyszedł, bo DONOSIŁ NA swoją wówczas DZIEWCZYNĘ. Zresztą za nim trafił do PO, to chciał do PiS-u, ale bliźniacy go nie chcieli w swoje partii. Zresztą słusznie...

KORWIN siedział w Białołęce.

1

@Dave2411 Ciężko nazywać socjalizmem PLATFUSOWĄ politykę "zimnej wody w kranie".

0

@damiano996 Kiedy i o czym JKM kłamał?

3

@pax Zapraszam do lektury dotyczącej zbawiennego działania maseczek http://proremedium.pl/2021/04/05/maski-skuteczne-i-bezpieczne-klamstwo-powtorzone-tysiac-razy-staje-sie-prawda/

@Dave2411 To, że jestem częścią społeczeństwa nie znaczy że mam mieć z tym społeczeństwem poczucie jedności. Bo niby dlaczego?! Od roku jest lockdown w imię ratowania starszej części tego społeczeństwa, gdzie cierpią w większości młodzi ludzie jak my i co? Starsi ludzie w dupie mają obostrzenia, pod nosem noszą te maseczki życia, które tak trzeba nosić i podobno ratują życia i na sam koniec jest szczepionka to nawet nie ruszą dupy i się nie szczepią. To jest jedna sprawa, druga sprawa dlaczego mam się solidaryzować z częścią społeczeństwa która przy urnie głosuje na pisostwo bo dali im 500 PLN, 13, 14 czy inne socjale i oddając ten głos kierują się tylko swoim interesem, a nie ogółu? Dlatego cytując p "CH... mnie obchodzi hipokrytów społeczeństwo, które nigdy ze mną w jednym szeregu nie szło"

0

@pax Nie trzeba pytać. Jeśli uważasz że ktoś codziennie zmienia maskę to znaczy że żyjesz na innej planecie bo takie coś robi max 5% spoleczenstwa

2

@MaxiLopez_84
" Tak NIESIOŁOWSKI siedział i szybko wyszedł"
Prawie 4 lata. JKM nawet roku nie siedział. Nie ma co porównywać.

1

@Hopner15
Masz jakieś dane na ten temat ? Czy dalej wymyślasz ??

3

@pax Ładnie pominąłeś, że strzelał z ucha na swoją dziewczynę.
Bolek też był internowany, tak strasznie tam było, że mu donosili alkohole...

1

@MaxiLopez_84
To jak, siedział 4 razy dłużej od Korwina za komuny czy nie ? Walczył z komuną i został złamany, czy tak jak Korwin najpierw działacz Związki Młodzieży Socjalistycznej, potem 20 lat w przybudówce PZPRu.

0

@pax art z onetu i 3 badania gdzie jedno to subiektywna ankieta, a sam ten artykuł nie ma żadnych konkretów vs dr nauk medycznych Piotr Witczak i podane ok. 80 źródeł m.in. publikacji naukowych // trochę słaby odnośnik nie uważasz?

2

@against_modern_football
Możesz napisać coś o nim ? Gdzie się specjalizował, co ukończył? Przeczytałem jego poglądy, typowy anty-maseczkowiec z Konfederacji.

Oczywiście źródeł mogę podać wiele, jak i odwołać się do logiki.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK556964/

https://msphere.asm.org/content/5/5/e00637-20.abstract

Patrzę na te źródła i są śmieszne, jaki jakiś tysol.
Podał np. anglojęzyczne
„Maski nie zapobiegają chorobom grypopodobnym układu oddechowego lub chorobom układu oddechowego przenoszonym przez cząsteczki aerozolu i krople” [14] (tu niestety wybiórczo nie dodał, że autor jasno stwierdził a był to marzec 2020 nie zaleca się noszenia osobom zdrowym ze względu na możliwe braki maseczek dla osób zakażonych)
Desai 2020, Journal of the American Medical Association:
Fragment tekstu w tym samym artykule pominięty przez pseudonaukowca.
"Medical masks are a type of personal protective equipment used to prevent the spread of respiratory infections. These masks cover the mouth and nose of the wearer and, if worn properly, may be effective at helping prevent transmission of respiratory viruses and bacteria".
Uwielbiam, jak ktos dostosowuje teksty do swoich tez.

0

@Dave2411 Racja, mówmy wprost: PO to wzór z Sevres ludzi, którzy lubią sobie przywłaszczać cudzą własność :D

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@pax Czyli teraz liczy się zdanie tylko lekarzy celebrytów typu gut, szumowski czy simon, którzy popierają lockdown, maseczki? Lekarz popierający konfederację (choć nigdzie nie znalazłem żeby otwarcie ich popierał) to już nie lekarz i np. dyplom z bazaru ma. Tutaj informacje o nim: https://www.facebook.com/Proremedium/photos/pb.105614344594800.-2207520000../128695145620053/?type=3&eid=ARAqWMkIekdAliQnoNuV9uVOFId1pB7BgwZV3TL7rgAo4XrHps924k_DhFAv3OCpfmkOG4LBfMBI3U5_

Cytat, który podałeś zawiera słowo klucz "may be", równie dobrze picie małpki spirytusu dziennie może być efektywną zaporą dla covida, ale nie musi. Źródeł jest dużo są np. publikacje z Oxfordu, ale rozumiem jesteś zwolennikiem noszenia maseczek na świeżym potwietrzu to noś ja nie będę kijem wisły zawracał. Ja nie noszę na powietrzu od roku i żyję, zakaziłem się w miejscu pracy, a nie na siłowni, sklepie czy tym bardziej świeżym powietrzu. Tylko najgorsze, że ludzie ślepo robią to co niedzielski i reszta nakazuje. Już zapowiedział, że majówki i wakacji normalnych nie będzie także powodzenie w dostosowywaniu się do ich obostrzeń ;)

1

@against_modern_football
Fajnie, że nie odpowiadasz na pytania. Jasno pokazuję, że gość manipuluje tekstami. a Ty udajesz że tego nie widzisz.
Dalej nic o nim nie wiem. Tak, gość ma typowe poglądy Konfederacji wejść na jego stronę i jego tekst chociażby o Marszu Kobiet.

1

@against_modern_football

Właśnie przeczytałem pierwsze z brzegu jego źródło z Oxfordu.
"The design of these twelve trials differed: viral circulation was usually variable; none had been conducted during a pandemic. Outcomes were defined and reported in seven different ways, making comparison difficult. It is debatable whether any of these results could be applied to the transmission of SARs-CoV-2. [...] However, recent reviews using lower quality evidence found masks to be effective".

Gość manipuluje tekstami, wyciąga pojedyncze zdania bez kontekstu i dopasowuje do teorii.

1

@Hopner15 Tyle, że cała masa wyborców nie odda głosu na jego ugrupowanie, bo honor im nie pozwala, po tym jak coś tam palnął o hitlerze. Wolą dalej na "mniejsze zło", a potem zdziwko wielkie, ze nic się nie zmienia. CO się ma zmienić jak pis i po się niczym nie róznią i rządzą od kij już wie ilu lat... gratulacje.

0

@Hopner15
Autorytet kurczę wiekszy od jego muchy

1

@Dave2411 " jak małe pojęcie o podstawach polityki trzeba mieć żeby nazwać PO socjalistami."
Nie wiem czy PO można nazwać socjalistami, bo to kwestia dosyć subiektywna (bo gdzie w ogóle przebiega linia, po przekroczeniu której kończyć być socjalistą, a stajesz się liberałem?).
Na pewno za to można napisać, że to partia, która ma wszystkie wady zarówno socjalistów, jak i liberałów.
Wyjątkowo nieudolna i szkodliwa partia bez żadnego pomysłu i koncepcji na Polskę.

0

@pax „Na drogach ginie rocznie 3000 osób, ale dzięki temu mamy sprawny transport. Godzimy się z tym. I słusznie” – rozpoczął wpis w mediach społecznościowych Janusz Korwin-Mikke. „Pytanie: czy nie lepiej, by 20 czy 50 dzieci więcej padło ofiarą pedofilów – ale reszta traktowała dorosłych ufnie i żyła normalnie, bez wpajanego strachu przed pedofilami?”

To są te niby kontrowersyjne wpisy?
Owszem, słowa dobrane bardzo niefortunnie ale nie wiem dlaczego porównywanie obecnej sytuacji do hipotetycznej (czyli do tej, do której dążą przeciwnicy polityczni) jest złe? Czy na drogach ginie rocznie 3000 osób i 20-50 osób pada ofiarą gwałtów? Tak. Czy z tego powodu mamy wprowadzać w życie nawet najgłupsze pomysły? Nie. Odrzuciłeś kontekst, a Korwin nie pisał tego od tak, tylko taka była jego reakcja na poszczególne pomysły innych partii.
Forma zła ale intencje dobre, jak to często bywa u 80-latków.

0

@AV0CAD0
Wytłumacz kontekst ? Ja go nie rozumiem.
Kto intencjonalnie godzi się na śmierć drogach, że mam się intencjonalnie godzić na gwałcenie dzieci ?
Czy powód aby dzieci nie bały się ogólnie obcych dorosłych ma wymuszać zgodę na gwałcenie części dzieci?

Czekam aż skomentujesz uczucie które odczuwa gwałcone dziecko bo według Korwina po gwałcie kilkuletniemu dziecku "pozostaje cenne uczucie wstydu i napięcie erotyczne".

0

@kamill//
Może obecnie każda partia w Polsce ma coś z socjalizmu? Skoro uważasz że PO to pewnie Konfederacja też z bonem edukacyjnym

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy popierasz koncepcję utworzenia Superligi?