La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1840 Culés

89

Diego Armando Maradona o Janie Pawle II: Byłem w Watykanie, widziałem złote sufity i słuchałem papieża martwiącego się o biedne dziecko. Pomyślałem sobie, jak można być takim człowiekiem, by mieszkać pod złotym dachem, a później jechać do biednych krajów i z pełnym brzuchem całować biedne dzieci? Wtedy przestałem wierzyć

Mocne słowa, co myślicie?

Komentarz usunięty

konto usunięte

61

@Abominacja Myślę, że ten temat będzie za chwilę w gorących dyskusjach. :-)

103

@Abominacja Oczywiście, że to prawda. Kościół jako instytucja to najlepszy przykład hipokryzji jaki da się wskazać.

2

@Abominacja Dobry wieczór, jestem przed gorącymi. Pozdrawiam cieplutko

21

76

@Abominacja Myślę, że papież powinien tam wpaść, kazać wszystkim zerwać te złote sufity, załadować na wózek, żeby zawieźli do najbliższego lombardu, a hajs wysłać do biednych krajów, sufit załatać folią i iść spać z czystym sumieniem.

konto usunięte

1

@Abominacja Chłopie ale żeś bigosu naważył w tym momencie.

5

@Abominacja A Franciszek mieszka w szałasie? XD

konto usunięte

32

@MesQueUnClub_87 według nauk Chrystusa tak właśnie powinien zrobić.

2

@Guffi Prędzej by go otruli, niż pozwolili na to, to jest sekta, wybierają sobie przedstawiciela, ale nie pozwolą mu się panoszyć.

konto usunięte

10

@MesQueUnClub_87 to się zgadza. Kościół Katolicki od bardzo dawna nie ma już nic wspólnego z naukami Jezusa.

0

@Guffi Ja w ogóle mam swoją teorię na temat całej wiary i tego po co to wszystko zostało stworzone.

Komentarz usunięty

53

@Abominacja a te sufity to sobie Jan Paweł II zrobił? Tyle koksu co Diego wchłonoł to by też dzieci wykarmił

0

@MesQueUnClub_87 podzielisz się?

9

@Abominacja Święte słowa, chciałoby się powiedzieć.
W zamyśle kościół miał być schronieniem dla ubogich, chorych i pokrzywdzonych.
A zmienił się w instytucje wyciskającą kasę z biednych i siedlisko pedofilii.
Diego to głuptas był, ale tutaj się nie pomylił.

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87 z chęcią przeczytam

konto usunięte

14

@Rudi35 sam nie zrobił, ale potem tym zarządzał. Różnica jest taka, że Diego wchłaniał na swój koszt i nie głosił "słowa chrystusowego". Albo inaczej -
nie zbierał datków na ubogich sam mieszkając w przepychu.

6

@Guffi @pikass14 No cóż, uważam, że cała ta historia i wszystkie te przykazania żeby nie zabijać, nie kraść i ogólnie nie czynić nic co złe, zostały stworzone na potrzeby tego by wprowadzić ład, zapanować nad ludźmi, kiedy ludzie wierzą, że jest ktoś kto będzie ich kiedyś sądził za ich czyny, stają się pokorni i posłuszni,
często gryzie ich sumienie, jednocześnie dostają tym samym nadzieje, łatwiej im jest się pogodzić z otaczającą śmiercią, wierzą, że kiedyś gdzieś spotkają swoich bliskich, których kochali. A dzisiaj doszliśmy do czasów, gdzie kościół jest już tak silny, że z powodzeniem wykorzystuje swoją pozycję do czerpania własnych korzyści.

konto usunięte

0

@MesQueUnClub_87 coś w tym jest

2

@Abominacja myślę, że papież nosi jeden pierścien, a Diego miał złoto na każdym palcu. Nie podoba mi się , bogactwo kościoła i cała ta otoczka i przepych, ale prawda jest taka, że jako instytucja nigdy by się nie ostała, gdyby była biedna. Kto nie ma miedzi, ten na dupie siedzi, taka jest prawda. Ale generalnie jest to oczywiście w pewnym stopniu hipokryzja , tyle że no właśnie, to takie trochę błędne koło.

konto usunięte

13

@panczo Ale jaka hipokryzja? Kościół Katolicki jest największym na świecie podmiotem pomagającym biednym(nie licząc tak zwanej pomocy ONZ czy Unicef'u), istnieje on od ponad tysiąca lat więc co jest dziwnego w tym, iż posiada bogactwo?

1

@Abominacja
Źródło?

3

@Max112 nic, ja się w pełni z tym zgadzam, trochę hipokryzją trąci tutaj jedynie nauka o tym, że "nie można służyć dwóm panom: Bogu i mamonie", że kto gromadzi bogactwa tu na ziemi ubogi jest w niebie, "słowa Jezusa, że jednego Ci tylko brak, idź sprzedaj wszystko co masz a pieniądze rozdaj ubogim..." Pismo Święte wielokrotnie wskazuje na to, że bogactwo psuje duszę i charakter i taki Rydzyk jest tego najlepszym przykładem... ale generalnie masz oczywiście racje, Kościół Katolicki bardzo efektywnie spełnia się w pomocy biednym i niesie ją tam, gdzie innych nie ma i wszystkie Maria, wielibiciele Tuska i cała reszta mogą krzyczeć ile chca, że jest inaczej.

6

@Max112 Ludzie nie widzą dobrej strony kościoła tylko tą złą

10

@Abominacja Ludzie! Co Wy za źródła dajecie : )
ONET? Serio? I jeszcze posiłkował się tekstem z "Daily Mail", którego chyba parę lat temu za brak wiarygodności "wykopali" z Wikipedii :)

Połączyli dwa głośne tematy w ostatnim czasie (pedofilia i JPII, Diego) i teraz cieszą się, że pelikany to łykają. Czemu o tym wcześniej nikt nie pisał i nie mówił? Przecież takie słowa odbiłyby się od razu wielkim echem :)

0

0

@Hosh a ile to mulzumanie pomogli ubogim pławiąc sie w luksusach ale nie to kosciol zawsze atakowany

5

@Abominacja "Wtedy przestałem wierzyć"- zawsze mnie śmieszą takie wyznania. "Ksiądz jest zły, więc przestałem wierzyć", a to wierzysz w Boga, czy w księdza?

0

@guru43 to jest problem jakis pewnie 40% chodzacych do kościola u nas w kraju. Wiara w ksiedza, a nie Boga. Dewoty... :(

konto usunięte

4

@Abominacja
Uwiezyl w narkotyki i skoczył żywot w wieku 60lat.
Roztrwonił cały majątek, pytanie ilu on pomógł głodującym dzieciom w czasie tych hulaszczy.
Ciekawe ze nie reagował jak dawali mu milionowe kontrakty itp zamiast dawać to biednym.

0

@Guffi większych bredni nie czytałem....

konto usunięte

0

@Hosh
Tylko to jest kościół a nie wiara.
Przestał wierzyć w Boga ???
On nie jest dla mnie autorytetem bo wiadomo dlaczego przestał wierzyć przez dragi !
Kościół jaki jest wiadomo ale wiara to co innego.

0

@Abominacja Tak to jest, że jak ktoś pomaga to zawsze się wbije szpilkę. To, ze za mało daje, to że jak on by tyle zarabiał to by więcej dał, itp. tak samo w tym przypadku. To było budowane przez lata i jest trzonem kultury całej Europy, papież jak przyszedł też to było. Mamy się pozbywać zabytków bo Maradona widział złote sufity? Bądźmy poważni. Jak dla mnie bardzo żałosne jest popieranie Maradony w tej sprawie

5

@Abominacja (...) Po tamtych wydarzeniach Diego Maradona odwrócił się od Kościoła. Jego wiara została przywrócona przez papieża Franciszka. Rodak Maradony wstąpił na tron Piotrowy w połowie marca 2013 roku. – Odsunąłem się od Kościoła, ale Franciszek przyciągnął mnie z powrotem – powiedział Maradona przed zorganizowanym przez Watykan meczu o pokój(...)
No tak, złote sufity za czasów Franciszka już mu nie przeszkadzały.

0

@Guffi według nauk Chrystusa oczywiście nie powinien tak robić. Nie wprowadzaj ludzi w błąd jak nie wiesz o czym piszesz.
Watykan miałby rozdać wszystkim biednym ludziom na świecie 20 dolarów i upaść? Tak to sobie wyobrażasz? :)

0

@Abominacja Przestał wierzyć w papieża?

0

@Abominacja BRAWO

0

@Abominacja Mocne słowa od białego nochala.

konto usunięte

0

@Rudi35 Rożnica jest taka że Diego koks kupował za swoje i nie lasował się udając biednego, zatroskanego dziada. Najstraszniejsze jet to że Polacy tak uparcie trwają przy kościele pomimo że ten nigdy nie dbał o interes polaków wręcz przeciwnie. Poczytaj sobie jaką rolę odegrał przy rozbiorach Polski jak walczył o polską rację stanu :).
Ale wiadomo ciemny lód kupi wszystko.
Nie ma na świecie drugiej takiej organizacji organizacji, która doprowadziła do tylu śmierci ludzi była zarzewiem tylu wojen i konfliktów a przede wszystkim była i jest głównych hamulcem postępu cywilizacji .

Nie wierzę, że rozsądny człowiek mający jakiekolwiek wiedzę o historii i zdolność do krytycznego myślenia może bez obrzydzenia patrzeć na tę szajkę.

konto usunięte

0

@lucas/catalan a jest jakaś dobra - przecież to jest jedno wielkie oszustwo, wielka piramida żerująca na ciemnym ludzie :) I zapewniająca ten ciemny lód, że jak będzie uczciwie pracował, był skromny, i dużo dawał na tacę to w przyszłym życiu czeka go nagroda :D!!!! To już uczciwiej jest sprzedawać działki na Marsie.

Ps. Mam kilka do sprzedania, a dlaczego sprzedaję działki na Marsie ??? Bo te na księżycu już się dawno wysprzedały :D.

0

@MesQueUnClub_87 jakaż to? Zdradź! ;-)

1

@Vito9 Już napisałem, ominąłeś.

1

@MesQueUnClub_87 już doczytałem ;-)

1

@Abominacja Przestał wierzyć i każdy widzi jak marnie skończył

1

@Abominacja
Mówi to gość, który całował biedne dzieci z Argentyny nie tylko pojedzony ale i naćpany jak świnia ;)

0

@Artuuuuur właśnie sam sobie odpowiadasz, szajka organizacja... Papież jest jeden i co za jego plecami się dzieje tego się nie dowie... W każdej firmie, w rodzinie nawet tak jest...ja nikogo nie bronię tylko ludzie jak coś podchwycą to jadą bez mydła... Nie widziałeś nie słyszałeś to po osądzać?

« Powrót do wszystkich komentarzy