La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1477 Culés

14

Ogólnie to o jakie prawa walczą tęczowcy?

67

@VenoM Oni chyba sami nie wiedzą.

39

@VenoM tak, walczą.

2

@Bartek22 Nikt chyba nie wie. Haha.

2

@VenoM o to żeby pan policjant dwa razy pomyślał zanim takiego złapie, nawet jak kogoś dajmy na ten przykład pobije Xd

15

@VenoM Co do praw to prawo do małżeństwa (lub związków partnerskich) i adopcji.

21

@NGTRX Buahahahah. Jeszcze czego. xd

9

@VenoM Z grubsza to o prawo do zalegalizowania swojego związku prawnie, czyli związek partnerski/malzenstwo.

20

@VenoM dokładnie. Związki partnerskie to max jaki widzę, nie zmieniajmy definicji małżeństwa. Jeśli chodzi o adopcję, mam szczerą nadzieję, że długo po mojej śmierci (zakładając, że umarłbym śmiercią naturalną w podeszłym wieku) tematu adopcji nawet w Polsce nie będzie, nie chciałbym się w grobie przewracać. Tak, jestem tolerancyjny- ale przyzwoitość ma swoje granice.

18

@VenoM Sami nie wiedzą. Ubzdurali sobie, że są gorzej traktowani, więc to co robią, to walka z wiatrakami. Z takich bardziej jawnych postulatów to oczekują legalizacji małżeństw, prawda do adopcji dzieci (bez komentarza) :D

9

@speed1 Ale zdajesz sobie sprawę, że wedlug badan w rodzinie homoseksualnej dziecko rozwija sie tak samo? Lepiej ci sie spi jak dzieci płacza po nocach w domach dziecka przez patologie ktora w takich placowkach występuje?

1

@speed1 Bez obaw, w Polsce temat adopcji nigdy nie przejdzie. Krajem idealnym nie jesteśmy, ale za to bardzo konserwatywnym. To samo było w temacie uchodźców. My jako jeden z nielicznych krajów sprzeciwiliśmy się przyjmowaniu hurtowych ilości imigrantów.

8

@speed1 Nie wiem czemu nie mogą sobie żyć normalnie tylko muszą to wszystkim ogłaszać. Niedługo będą manifestować, żeby na golasa moc chodzić po mieście. Co za ludzie...

12

@LuisSalvano Luis jestes powaznym uzytkownikiem. Negowanie faktu, że osoby homoseksualne maja mniejsze prawa jest glupie. Ja sam popieram raczej tylko związki partnerskie, nikomu to nie wadzi a tym osobom tylko pomaga. Osoby heteroseksualne moga zawrzec małżeństwo, osoby homoseksualne nie.

5

@VenoM Pytasz to Ci odpowiadam. Zrób z tą wiedzą co chcesz.

3

@VenoM Chcą anarchii

3

@LuisSalvano Odpowiem jeszcze raz, temat adopcji u nas przejdzie predzej czy pozniej. Patrz Irlandia która byla krajem bardziej konserwatywnym i bardziej religijnym gdzie rozwod byl zakazany prawnie. Cierpliwosc w pewnym momencie sie konczy i teraz osoby wierzące tam to margines.

9

@VenoM Nie mogą bo nie maja chociażby prawa do zalegalizowania swojego związku, dlaczego maja sie tego nie domagac?

0

@HansLanda Tak samo. xd

2

@HansLanda Od wielu tysięcy lat wiadomo, że związek tworzy kobieta i mężczyzna. I nie wiem dlaczego miałoby się to zmienić? A nawet jeśli to niech teraz czekają z tysiąc lat.

19

@VenoM I dlaczego chcesz im utrudniać zycie? Co ci to przeszkadza, że dwójka kochających sie ludzi oficjalnie będzie razem, będzie mogla sie rozliczac razem i odwiedzać sie w szpitalu bez wypisywania zgody. Co ci w tym przeszkadza? Tysiące lat na swiecie bylo niewolnictwo i uwazasz, że to ok? Swiat idzie do przodu, homoseksualisci to procent spoleczenstwa, w większości normalny. Od wielu tysiecy lat? W starozytnej Grecji za normalny uchodził zwiazek homoseksualny, homoseksualisci nie pojawili sie teraz, od zawsze zyli w zwiazkach lub nie.

6

@NGTRX a czemu sami dzieci se nie zrobia?

1

@HansLanda Zatem ciekawe czy poszli by na ugodę: legalizujemy związki partnerskie (niezależnie od płci), a wy deklarujecie się, iż kończycie definitywnie z protestami.

14

@klaudiusz_blau Robią to z pomocą surogatek lub pary meskie z parami zenskimi. Nawet nie wiesz ile takich dzieci juz jest ktore wychowuje sie wsrod dwoch tatusiow czy dwoch mamusiow.

1

@HansLanda Mogę iść o zakład, że u nas to nie przejdzie.

2

@HansLanda W starożytności to normalnym było kupowanie niewolników oraz szkolenie ich do walk gladiatorów. Świat powinien iść do przodu, ale niektórzy chyba nowoczesność postrzegają w dziwny sposób.

15

@LuisSalvano Parada czy jak piszesz protest, dlaczego maja rezygnowac ze swojego obywatelskiego prawa? Tymże wlasnie jest demokracja, wolnoscia w wyrażaniu poglądów. Parady nie znikną juz bez względu na to jakie prawa te osoby bedą mialy.

1

@HansLanda Na szczęście w Polsce nikt tak jeszcze dzieci nie krzywdzi.

7

@LuisSalvano Tak samo mowiono w krajach w ktorych kobiety nie mogły glosowac a w innych juz tak. U nas to nie przejdzie, bo mamy konserwatywne soleczneztwo. Guzik prawda, predzej czy pozniej przejdzie praktycznie wszedzie. Zwłaszcza z postepujacą degradacja znaczenia kościoła w Polsce.

4

@klaudiusz_blau Ależ robią, problemem jest adoptowanie.

2

@HansLanda I tak samo niechęć do nich nie zniknie. Błędne koło. Profanując wartości ponadczasowe tylko zniechęcają do siebie ludzi i budzą w nich nienawiść.

14

@LuisSalvano Zdefiniuj krzywdzenie dzieci. W domu dziecka nie są krzywdzone? Wychowywane przez samotną matkę tez nie? Obie te sytuacje wplywaja na psychike duzo bardziej.

6

@LuisSalvano Profanuje 1%, tak jak 1% na marszu 11 listopada jest nazistowskie to nie znaczy że marsz jest.

5

@HansLanda Nie utrudniamy. Przeszkadzają mi ich manifestacje. Przez nich robią się tylko zamieszki i szerzą się podziały w społeczeństwie. Jak chcą dzieci to niech sobie zrobią. Nie mogą, no to pech.

0

@HansLanda To nie znaczy, że trzeba je wrzucać spod deszczu pod rynnę. Nie chce mi się o tym rozpisywać, kiedyś napisałem długi post na ten temat. Co, jak i dlaczego.

0

@VenoM O prawo żeby tylko prowokować. Po wczorajszych wydarzeniach można wywnioskować że chcą wprowadzić anarchię

0

@HansLandato o co im chodzi?

3

@VenoM Weź pod uwagę że tylko ułamek tych osobników tak się zachowuje. Inni sobie żyją możesz ich mieć wśród znajomych, nawet rodziny i o tym nie wiedzieć.

16

@LuisSalvano Sam się chwaliles ostatnio ślubem wszem i wobec, teraz wyobraź sobie że ktoś Ci tego zabrania

3

@l0Messini A co ja z chłopem ten ślub wziąłem? Tak jak napisałem - związki partnerskie to max. Osobom hetero też takie prawo by się przydało. Jednak żadnych jaj z tematem adopcji, błagam.

2

@LuisSalvano Nie ważne z chłopem czy nie. Chodzi o to byś się postawił w takiej sytuacji. Wiadomo, że jeśli jesteś hetero to nie weźmiesz ślubu z chłopem. Wyobraź sobie że te osoby nie wybierały sobie orientacji.

0

@l0Messini To wyobraź sobie, że gdyby mi z jakiekolwiek powodu zabroniono ślubu z moją żoną to po prostu bylibyśmy dalej jako para/narzeczeństwo i tyle.

3

@VenoM Za kogo ty sie masz by mówić ludziom kiedy o co maja walczyc?
Chcą normalnych praw i maja prawo ich sie domoagać. Nikomu tym nie robia krzywdy.
Tylko zacofanym typom to przeszkadza.

2

@LuisSalvano Teraz tak mówisz. Gdyby tak było ślubu byś nie brał a jednak tego potrzebowałeś by zalegalizować związek. Gdyby Ci zabronił sam byś poszedł "maszerować"

1

@MarioVeB! Mają normalne prawa jak każdy człowiek.

3

@VenoM
Nie rznij głupa. Nie maja normalnych praw w formalizowaniu zwiazku i o to walczą.

8

@MarioVeB! Każdy człowiek ma takie same prawa w Polsce. Związek może sformalizować kobieta z mężczyzną. Wiadomo to od wieków. Jakieś nowe rzeczy wymyślają. A oprócz tego o co jeszcze walczą?

4

@VenoM Nie nie ma kazdy takich praw skończ opowiadać BZDURY.Przecież sam sobie przeczysz. nie maja równych praw ,bo nie mogą swoich związków formalizować ile razy można ci to tłumaczyć?!!

O to wałczą. Zadałes durne pytanie o co walcza to ci ludzie napisali!.Dociera czy nie?

1

@MarioVeB! Nic sobie nie przeczę. Od zawsze związek to kobieta+mężczyzna. Nic nie zmieni to, że ktoś chce z kolegą sobie związek zrobić. To nie powoduje, że ma mniejsze prawa! Jak znajdzie dziewczynę lub na odwrót to taki związek może zawrzeć. Dociera to czy nie?

1

@VenoM Jesteś ograniczony. To Ty znajdź sobie chłopa. Związek jest wtedy gdy dwie osoby tego chcą, a nie wtedy gdy spełniają jakieś normy płciowe.

5

@VenoM
W ostatnim czasie raczej walcza o to aby nie traktowac ich jak osoby wykluczone z spoleczenstwa opartego tylko i wylacznie na jednej wizji czlowieka bedacego mezem lub zona i majacego dzieci. Chodzaceo grzecznie do kosciulka co Nd oraz wydajacego 500+ na potrzeby dziecka.
Moze zadaj pytanie o co walczy PROLIVE ?
O to zeby rodzily sie dzieci np bez mozgu zyjace w meczarniach 3 dni ? Po to zeby tylko sie urodzic i umrzec ?
Bo obecnie aborcja z innych przyczyn jest zakazana. Wiec o co chodzi ??
Zadaj sobie takie pytanie...

1

@l0Messini Skoro nie mają możliwości jego sformalizowania czyli związek to może być jedynie w ich głowach. Nie ma sensu zmieniać prawa, bo ktoś tam czuje się pokrzywdzony. Może niech się wyprowadza z Polski skoro to taki zły kraj.

1

@Pawel1980 Z nimi nie ma takich problemów jak z tęczowymi.

2

@speed1 Zbyt generalnie do tego podchodzisz. Znam przykład z mojego najbliższego otoczenia, gdzie dwie kobiety wychowywały 5 dzieci. Rodzice tych dzieci zginęli w wypadku, więc przysposobiła je babcia. A babcia była homoseksualna i żyła ze swoją partnerką od wielu, wielu lat. Z dzieci wyrosły 4 normalne heteroseksualne kobiety i jeden heteroseksualny facet. Dziś są już osobami, które mają swoje rodziny i dorosłe dzieci. Gdyby nie ich babcia, trafiłyby pewnie do sierocińca, a po takim doświadczeniu cholera wie, czy nie wyrosłaby z nich jakaś patola. Na pewno szanse byłyby na to większe niż w przypadku gdy były wychowywane przez kochającą babcię.

0

@VenoM
Bo im sie pozwala na wszystko :) nawet na wystapienia w sejmie.

0

@HansLanda w Irlandii Kościół się nie "zreformował" i ludzi to wkurwiło

1

@MarioVeB! Poczekajcie. To w Polsce związki partnerskie zawierane między dwójką osób dowolnej płci są nielegalne? XD Poprawcie mnie jeśli tak jest, podeślijcie jakiś stosowny dokument bo chętnie to przeczytam.

Co do małżeństwa, to nie różni się niczym od związku partnerskiego oprócz potomstwa, o którym istnieniu państwo wiedzieć musi. Kto się dzieciakiem opiekuje, kto odpowiada za niego, kto jest rodzicem i tak dalej. Z tego co wiem, pary homoseksualne nie spłodzą potomstwa niestety.

Co do adopcji to dajmy spokój.

1

@VenoM Poważnie skorzystanie z google was przerasta?

4

@VenoM No nie wiem, może prawa do szacunku? Żeby inni ludzie zaczęli w nich widzieć człowieka? Żeby nie byli nazywani ideologią, z którą należy walczyć? Żeby w Polsce nie powstawały strefy wolne od nich? ( co dalej? Może opaski?) Żeby po ulicach tego wspaniałego kraju nie jeździły bezkarnie furgonetki głosząc hasła mówiące iż są pedofilami? Że chcą uczyć dzieci orgazmu i masturbacji? Że walczą z szeroko rozumianą dehumanizacja, która jest prosta droga do agresji? Ideologiczne podsycanie agresji wobec mniejszości wielokrotnie kończyło się wielkimi tragediami. Może warto protestować dziś, bo jutro będzie za późno.

1

@17bajo Tę dehumanizację homoseksualistów świadomie podkręcacie czy nie rozumiecie przekazu poszczególnych haseł?

1

@inViNcibl3 tak, myślę, że nie rozumiem głębi przekazu kryjacego się za furgonetkami mówiącym, że mój kolega gej to pedofil, który w przyszłości będzie molestował moje dzieci. Na pewno, nie jest mu jednak ciężko tak jak Tobie, gdy musisz leczyć swoje zranione uczucia po zobaczeniu tęczowej flagi na ulicy.


0

@17bajo Ja o jednym, Ty o drugim...

0

@l0Messini Człowieku zejdź na ziemię nikt na świecie nie może zabronić małżeństw (zalegalizowanych związków heteroseksualnych) bo to nie jest konstrukcja świecka tylko religijna i całkowicie wynikająca z natury i biologii gatunku.
Nazywacie czarne białym.

1

@inViNcibl3 byłoby łatwiej, gdybyś napisał wprost przekazu, których haseł nie rozumiem :)

1

@inViNcibl3 jeśli chodzi o dehumanizacje, chyba wystarczająco wyjaśniłem to w poprzednim poście.

0

@Foro
Zwiazki partnerskie regulują kwestie prawne i o to oni walcza. Co to komu przeszkadza?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Którego napastnika powinna sprowadzić Barcelona w miejsce Luisa Suareza?