La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 336 Culés

5

Jest wiele osob, rowniez na tej stronie, ktorzy sa za resocjalizacja w kazdym przpadku, nawet gdy morderstwo jest kilkukrotne i wyjatkowo brutalne.
Komu ma sluzyc wiec resocjalizacja, czy dozywocie? Moze to MY mamy sie poczuc lepiej, poczuc sie lepiej jako ludzie o gornolotych wartosciach, pokazac nasze czlowieczenstwo, udawac, ze jestesmy, jak to sie mowi dalej w rozwoju niz ciemnogrod. Dzieku nawracaniu mordercow bedzie mniej takich przestepstw? Nie chcemy twarza w twarz stanac przed pewnym faktem?
No i jeszcze jedno - kara smierci powinna byc inaczej nazwana.

4

@Colon Inaczej nazwana, żeby wmówić ludziom, że to taka piękna idea? Podaj mi jeden zasadny powód dla istnienia kary śmierci.

0

@Colon Za resocjalizacją (zwłaszcza w tego typu przypadkach) są tylko ludzie, którzy żyją w innym świecie, nie potrafią logicznie i przyszłościowo myśleć oraz - mówiąc wprost - mają bardzo kiepską wyobraźnię i patrzą na świat przez różowe okulary.

8

@G9 Nie chce sie zaglebiac w dyskusje, bo bylo ich wiele i mi sie nie chce, ALE.
Dla mnie jest jeden powod.
Jesli ktos wie, ze jest kara smierci i mimo to morduje dziecko, to sam swoja glowe wklada pod gilotyne i tyle.

0

@G9 Żadna osoba nie ma prawa odbierać drugiej osobie życia, a jeśli to zrobi, to zasługuje na taką samą kare.

1

@daniel32778 Czyli jak zabiję kogoś nawet na podstawie 155 k.k. a nie 148 k.k. to zasługuję na karę śmierci? Ok, dziękuję za argument, przepadł tak szybko jak powstał.

4

@G9 Może taki, że gdy ten 22-letni śmieć wyjdzie za 25 lat z paki, na 100% nie zabije Twojego, ani innego dziecka? Może taki, aby odstraszać przyszłych tego typu dziwolągów przez takimi czynami? Może taki, aby nie opłacać z podatków życia takiego ścierwa? Mało, czy jeszcze trzeba tłumaczyć tak oczywiste rzeczy?

Tacy jak Ty są mądrzy do czasu aż ich nie spotka tak wielka tragedia. Może jednak polskie prawo stanie z czasem na wysokości zadania i zacznie sprzątać bydlaków.

0

@G9 Likwidacja uszkodzonych jednostek i brak kosztów utrzymania tych ścierw.

2

@Colon Jeśli ktoś wie, że jest kara śmierci i morduje dziecko to jak widać ta kara nie wywiera na nim żadnego wrażenia emocjonalnego.

1

@G9 Trzeba iść za najnowszymi trendami mody chińsko-irańsko-pakistańskiej.

5

@LuisSalvano
1. Łatwo odwrócić w drugą stronę - łatwo jest Tobie być za karą śmierci, ale gdyby miało to dotyczyć kogoś Ci bliskiego, to robiłbyś wszystko, żeby z karą śmierci walczyć.
2. Koszta kary śmierci są średnio 2/3 razy większe niż koszty utrzymania więźnia.
3. Kara dożywotniego więzienia jest w PL stosowana - nie są to wybitnie wyjątkowe przypadki.
4. Charakter kary w prawie polskim i europejskim jest prewencyjny, a nie represyjny.

0

@Colon Resocjalizacja w przypadku tak długich kar praktycznie nie istnieje.

4

@sebasek99 Co ciekawe w ciągu ostatnich 15 lat Chińczycy zlikwidowali karę śmierci w przypadku przeszło 30 przestępstw - większość z nich pod wpływem nacisku profesorów prawa, w tym niezawodnej prof. Yue Liling.

0

@G9 Na jednych dziala surowosc, na innych nieuchronnosc, a na innych nic. Jestem moze niezbyt postepacki, ale jesli ktos zamorduje dziecko, to nie chce by byj juz czastka tego swiata, nie dam sobie tez wmowic tego, ze zabijajac go, stawiamy sie na rowni z nim.
Kazdy ma inne zdanie na ten temat, ja mam staromodne.

4

@Colon Komendę posadzono na 18 lat za zabicie dziecka - 16-letniej dziewczyny (więc w świetle prawa dziecka). Po tych 18 latach okazuje się, że facetowi zmarnowano najlepsze lata jego życia za niewinność - ale ma 40 lat, może jeszcze jakoś dźwignie swoje życie. W przypadku kary śmierci 18 lat temu matka zakopywałaby go w grobie.

0

@G9 Łatwo obrócić w drugą stronę. Łatwo jest Tobie być przeciwko karze śmierci, ale gdyby w taką okropną śmierć byłaby zamieszana bliska Ci osoba jako ofiara, to robiłbyś wszystko, żeby delikwent zawisnął.

0

@G9 Zaczynamy sie rozdrabniac, bledy beda zawsze, istnieje tez ryzyko, ze karaz smierci moze sie stac narzedziem politycznym.
Technologia idzie do przodu, wiec bledow bedzie mimo wszystko coraz mniej, prawda?
Czy moze nie robmy niczego, bo mozna sie pomylic?

0

@Colon Nie chcą decydować o życiu i śmierci bo jak na przykładnych chrześcijan przystało uważają, że od tego jest wyłącznie Bóg, zamiast tego potrafią zniszczyć życie jakiemuś niewinnemu człowiekowi skazując go na 20 lat lub dożywocie wśród wykolejeńców, to jest ponoć bardziej ludzkie i humanitarne, a przynajmniej tak się oszukują codziennie w głębi duszy.

3

@Colon Jeśli ktoś zabił ojca lub matkę, a rodzina straciła jedno ze źródeł dochodu, to co da tym dzieciom kara śmierci? Nie lepiej byłoby, gdyby morderca dostał dożywocie i jednocześnie pracował na własne utrzymanie, a reszta tych pieniędzy trafiałaby do rodziny osoby zabitej? Są też okoliczności, w których takie sumy mogłyby trafiać na rzecz potrzebujących, wykluczonych, organizacji charytatywnych. Podejrzewam, że ciężkie prace do końca życia bardziej odstraszyłyby mordercę, niż egzystowanie przez kilka lat żmudnego i kosztownego procesu w odizolowaniu, po którym następowałoby zakończenie jego istnienia. I bynajmniej nie chodzi mi o łamanie kołem, życie o szklance wody i kawałku czerstwego chleba. Taki przestępca powinien odpracować część swoich win. Nikomu to życia nie zwróci, tak jak i kara śmierci, jednak z absolutnego zła można wyciągnąć jakieś dobro. Siedzenie w więzieniu dla samego siedzenia nie ma sensu. Znałem człowieka, który spędził w kiciu przeszło 30 lat. Nie chciało mu się pracować, borykać z rzeczywistością, więc, a to komuś ukradł kurę, a to wybił szyby, a to uderzył policjanta. Szczególnie gdy zbliżała się zima i wiedział, że w więzieniu będzie miał ciepło. Praca na utrzymanie. Częściowa rehabilitacja na rzecz społeczności, którą skrzywdził.

0

@G9 1. myślę, że ludzie chcą kary śmierci w przypadkach jak ten z tą dziewczynką, a nie np podczas przypadkowego zabójstwa.
2. sorki, kolego ale tutaj pojechałeś po bandzie...dla przykładu skazany ma 30 lat, dostaje dożywocie, umiera w wieku 65 lat....35 lat x 12 miesięcy x 3100zł utrzymanie na mc = 1mln 300tys zł...czyli zabicie więźnia to koszt min 2mln złotych???
3. powinno być ich znacznie więcej, o podwyższonym rygorze odbywania kary
4. powinno być z naciskiem REPRESYJNY.

0

@Colon Błędy będą zawsze - bo one nie wynikają z postępu technologicznego czy też technicznego, tylko ludzkiego - to zawsze człowiek się myli w tych sprawach. A to ile było skazań przez pomyłkę i ilu osobom zniszczono życie przez to (nie tylko rzekomym sprawcom, ale też ich rodzinom) to już wystarczy spojrzeć w statystykę. A celem postępowania karnego jest m. in. to, aby "sprawca przestępstwa został wykryty i pociągnięty do odpowiedzialności karnej, a osoba niewinna nie poniosła tej odpowiedzialności" (art. 2 k.p.k.).

2

@Bartek22 Wiesz, o tym tez byl troche ten post. Nagle wszedzie humanisci, siedzacy przed Ipadami, litujacy sie nad mordercami, by poczuc sie dowartosciowani swoim wysokim czlowieczenstwem.
Zaraz ktos napisze, ze kara smieric jest droga, ze to nie kara, ze delikwent tez bardzo cierpi, umiera w torturach itd. itp.
Czesto tez bywa tak, ze przeciwncy kary smierci, chca by goscia niezle dojechano w wiezieniiu, by tam dostal za swoje, by go torturowac, glodzic, maltrerowac,
Ja tego nie chce - ja chce by go mozliwie szybko nie bylo.

0

@Bartek22 Najuczciwiej jak mogę odpowiedzieć powiem - nie wiem jakbym się zachował. Ludzka psychika często działa pod wpływem momentu, ale co do kary śmierci jestem przeciw i przeciw niej będę - bo to jest to, co czyni z nas istoty rozumne (brak vendetty).

2

@G9 1. Gdyby ktoś z mojej rodziny popełniłby tego typu czyn, to zerwałbym wszelkie kontakty z tą osobą, nie przyznawał się do niej i liczył, że nikt mnie z nią nie będzie kojarzyć. Życzyłbym jej takiej samej kary, jak obcemu człowiekowi.

2. Nie powiesz mi, że takie np. powieszenie, czy zastrzyk są droższe niż utrzymywanie (opieka medyczna, wyżywienie i inne dodatki) przez 25 lub więcej lat. Jeśli tak, to daj mi na to jakieś kwity.

3. Dożywocie to jedno, a kara śmierci to drugie.

0

@Cochise Ciezkie prace - to znowu trzeba robic szpagat miedzy byciem humanitarym, a surowym. Ktos sie doczepi, ze jesli maja pracowac, to przeciez racje kaloryczne musza byc odpowiednie, temat resocjalizajji itd.
Wiesz pomysl, by mial pracowac na dzieci jest ciekawy, ale moim zdaniem ciezki do zrealizowania z roznych powodow.
A co jesli w pracy zabije nastepnego? Bedzie wtedy osoba, ktora jest poza prawem?

0

@stary_wyga Jeden kolega w dyskusji parę minut wcześniej wskazał badania przeprowadzone w USA (gdzie kara śmierci w części kraju jest), zgodnie z którymi cały proces karny w przypadku możliwości orzeczenia kary śmierci jest bardzo kosztowny przez wzgląd na jego znaczącą długotrwałość.

1

@Colon Poczułeś się lepiej pisząc sarkastycznie o potrzebujących się dowartościować, siedzących przed ipadami, doraźnych humanistach?

0

@G9 Może dlatego, że wyrok kary śmierci to jedno, a wykonanie jej to drugie. często kary śmierci odbywają się po wielu latach spędzonych w więzieniu. może dlatego koszty są tak wysokie. ja jestem przeciwny karze śmierci....szkoda mi ludzi, żeby odchodzili tak szybko. ja pozwoliłbym im dosłownie zgnić w więzieniu za czyn jakiego dopuścił się ten młody facet.

1

@NGTRX Nie, bo zapomnialem napisac o sojowym latte. A Ty czujesz sie wywolany do tablicy?

1

@Colon Nie trzeba robić szpagatu, bo kara śmierci nie jest bardziej humanitarna od częściowego odpracowania win. Tak, jeśli są potrzebne większe racje żywnościowe to nie widzę problemu, aby więzień je dostawał, skoro na nie zapracuje. Jeśli zabije następnego? Od tego jest technologia, aby zapobiegać takim przypadkom w miejscach odseparowanych od społeczeństwa, które opiera się na wolnym przepływie. Dużo łatwiej jest tam zaimplementować odpowiedniejsze technologie.

0

@Cochise Kazdy ma tu inna wizje.

0

@stary_wyga Ale wykonanie kary śmierci nie zapadnie bez jej wcześniejszego orzeczenia. Podam Ci przykład na Chinach - tam każdy wyrok kary śmierci obowiązkowo przechodzi przez Najwyższy Sąd Ludowy - dzieje się tak na podstawie Konstytucji ChRL. Czyli z automatu do wykonania kary śmierci zatrudnione są wszystkie szczeble organów wymiaru sprawiedliwości. I instancja, II instancja, dodatkowe posiedzenie NSL, osadzenie na jakiś czas, w końcu wykonanie - zasadniczo zastrzyk substancji, której wyprodukowanie i dostarczenie kosztuje.

0

@G9 Nie wiem czy wiesz o tym ze na kare smierci skazuje sie tylko i wylacznie osoby co do ktorych jest 100% pewnosc ze to oni zamordowali i w dodatku z premedytacja na co również sa niezbite dowody. Przytaczanie Komendy jest kompletnie nietrafione i nawet gdyby taka kara byla dostepna, to przeciez by jej nie dostal. Sad mial mozliwosc dac mu dozywocie, a przeciez mu dal 25 lat

« Powrót do wszystkich komentarzy