- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1268 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
51 odpowiedzi
gumaz
1
Jak macie do wyboru to zimno czy komary ?
20 odpowiedzi
Marcelinho99
3
Nico Paz nie chce przechodzić do Realu, bo myśli mądrze i wie, że w tym kolesiostwie skończy... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1268 Culés
14
Premierowe derby:
23 kwietnia 1939 r. odbyły się pierwsze ligowe derby Chorzowa. Gospodarzem meczu był AKS. Kiedyś ulice innych miejscowości a teraz ulice jednego miasta prowadziły ożywione rozmowy na temat wyższości jednego z klubów. Dochodziły zakłady o to, która drużyna będzie lepsza. Na trybunach zasiadło 10 tysięcy ludzi. Wygrał Ruch 3:2 ,,ku strasznemu rozczarowaniu sympatyków Amatorskiego”- relacjonował ,,Śląski Kurjer Poranny”. Pierwszy gol padł po indywidualnej akcji Wilimowskiego, który wyrafinowanymi zygzakami przechodzi przez trzech, o czyjąś noge tam zachacza i… pada. Jedenastke wykorzystał Peterek. Wyrównał Piątek. Drugi gol dla ,,biało-niebieskich” znowu pada po akcji i strzale Wilimowskiego, który bierze podanie Kruka i piłka zastopowana z wirtuozja błyskawicznie skierowana zostaje w narożnik. To był majstersztyk orientacji podbramkowej. Przerwa. Ponownie Piątek wyrównał stan meczu. ,,Zielone Koniczynki” ruszyły do boju. Ruch dał się zepchnąć do defensywy ale znów o sobie przypomniał ,,Ezi”, który zakończył kombinacje Kruk-Słota strzałem nie do obrony. Wynik nie uległ zmianie, choć sytuacji nie brakowało po obu stronach. Selekcjoner Józef Kałuża był obecny na tym meczu i na łamach ,,Przeglądu Sportowego” mówił: ,,Mecz był bezsprzecznie lepszy od normalnych spotkań ligowych. Ruch grał piękniej dla oka ale ataki AKS były prostsze w założeniu i groźniejsze. Pojedynek był ostry a Eryk Tatuś przypłacił starcie kontuzją ręki”. W trakcie meczu rozcięto mu naskórek pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym prawej ręki.
@Adran360
@Bernard777
@FcPortoFan1999
@KrychaFCB
@Lionel_Messi10
@Marusek
@misterio
@NeroTFP1
@Ogorinho1974
@Safrani