- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1452 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
MVP sezonu 2025/26 FC Barcelony jest:
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1452 Culés
19
Przemyślałem na chłodno.
Gdybym był w sztabie RT, to bym chyba doradzał Rafałowi pójście na zwarcie. Jemu zostało już tylko odróżnienie się od Nawrockiego. Nie może pod żadnym pozorem podpisać tej deklaracji. Jak podpisze, to straci mnóstwo głosów lewicowych wyborców.
Podpisanie tej deklaracji oznacza jedno wielkie i widowiskowe harakiri.
Musi pójść tam i bronić, z kulturą, ale stanowczo, swoich PRAWDZIWYCH poglądów, czyli pokazać, że jest liberałem z krwi i kości.
Musi pójść na zwarcie i tylko to mu zostało. Trzeba minimalizować straty, jeśli myśli jeszcze o wygranej w wyborach.
Wyjdzie bardzo mocno poobijany. Bardziej niż Nawrocki.
Ja tak sobie myślę, że to jest swego rodzaju zemsta Mentzena na Trzaskowskim za akcję z debatą w Końskich.
Powiedział wczoraj w Kanale Zero, że "załatwili go tym, bo nie miał dobrego wyjścia. Co by nie zrobił, to by na tym stracił".
No i dokładnie przed takim samym wyborem Mentzen postawił teraz Trzaskowskiego. Co Rafał nie zrobi, to straci.
Za to Chapeu bax.
Długo to nie trwało, bo jeszcze w kampanii się odpłacił xD co prawda już nie swojej, a konkurenta, ale jednak.
Tak czy siak. Może RT wyjść z twarzą. Czy wyjdzie? Wątpię. Będzie obijany bardzo mocno i raczej nie uda mu się z tego wyjść z tarczą. Poprzeczka nisko zawieszona, więc RT może mnie tylko zaskoczyć.
Swoją drogą widać, że Mentzen jednak jest poważniejszym graczem i na pewno nie jest "chłoptasiem w krótkich spodenkach", za jakiego go uważano.
@Jakchcesz @JimMorrisonFCB @Cochise @barcelonaLM @mekston @Kgorecki2500 @Kondziubarca @clyde @July_6_BcN @Comentateiro
0
@michal26 Pamiętam żarty z bandy 7% teraz jest 15%.
1
@michal26 do tego, wszystkie ewentualne kontrargumenty Trzaskowskiego typu "a Pan, a Konfederacja chcieliście" nie będą miały prawa bytu skoro Mentzena już nie ma w wyborach. Więc naprawdę będzie musiał się nagimnastykować żeby wyjść z tego z twarzą. Jestem ciekaw jak wyjdzie, niestety nie będę mógł tego oglądać na żywo :/
3
@michal26 mentzen za 5, 10 czy 15 lat będzie kimś ważnym w Polsce. Premier albo prezydent. Tego jestem pewny. Poparcie z roku na rok ma coraz większe.
2
@RafiVeB jest więcej niż 15%, bo wielu zrezygnowało z Mentzena, bo mu nie pasował i poszedł na Brauna, a na Bosaka by głosowali.
Konfa ma realnie teraz, przy 67% frekwencji, jakieś 17% poparcia. Także...jest na czym budować.
1
@Jakchcesz nie wiem. Naprawdę nie wiem jak z tego wyjdzie. Ma mega ciężkie zadanie. Niełatwo mu będzie walczyć w sobotę
0
@VegetaPolska Konfa idzie po rekordowe wyniki. Będąc w opozycji będą tylko rosnąć.
Swoją drogą. Braun zrobi kapitalną robotę, bo teraz o Konfie mało kto będzie mógł mówić, że są radykalni, skrajni, bo jest jeszcze Braun xD
2
@michal26 oczywistym jest, że musi iść w zwarcie. Pytanie jak to wyjdzie, bo coś czuję że mogą wióry lecieć :D konfederatow oczywiście nie przekona, ale on nie walczy o ich głosy, a o głosy swoich wyborców żeby Ci nie uciekli.
0
@michal26 jakie to te PRAWDZIWE?
3
@michal26 Jako wyborca Mentzena uważam, że Nawrocki wypadł słabo, nieprzekonująco i nie zyskał zbyt wiele w moich oczach. Uważam, że Trzaskowski powinien wejść bardziej konfrontacyjnie, merytorycznie, ale nie unosić się, nie atakować Mentzena tylko negocjować. Jeśli by np. podpisał połowę z tego a przy tym dał słuszne argumenty dlaczego ta część jest dobra a druga nie, to w moich oczach by zyskał (pomijam aspekt tego, czy to spełni, bo cóż szkodzi obiecać :D).
Trzeba pamiętać, że w elektoracie Sławka jest dużo osób wahających, którzy przeszli z 3D na Mentzena. Tam naprawdę jest sporo do ugrania moim zdaniem. Trzeba pamiętać, że wielu z nas żyje w bańce
0
@michal26
Moze teoria spiskowa, a moze nie, ale patrzac na to z boku ja mysle, ze to jest wspolna strategia PISu z Konfederacja na pokonanie Trzsskowskiego. Glownym celem tej rozmowy ma tu byc skuteczne udupienie Trzaskowskiego, wspolnego wroga obu tych partii. Czy to nie dziwne, ze ledwo Mentzen oglosil ten pomysl, a momentalnie Nawrocki sie do niego odniosl i zadeklarowal, ze podpisze ta deklaracje?
Mentzen przez cala kampanie atakowal Trzaskowskiego i grozil, ze nie mozna dopuscic do jego wygranej i co nagle po tej rozmowie mialby powiedziec, ze zaglosuje na Trzaskowskiego?
Dla PISu i Konfederacji w ich wspolnym interesie jest to by miec w przyszlosci przyjaznego im prezydenta.
1
@GeneralXavi To dosłownie następne słowa w tym samym zdaniu
1
@Toretto o to chodzi. Żadnego konfederata tam raczej nie przekona. W sumie walczy też o to, by te 30-40% niezdecydowanych na drugą turę od Brauna i Mentzena, nie poszło na Nawrockiego. O to jest gra.
Dodatkowo, by od Biejat i Zandberga poszli na niego. Tu jest stawka. Walczy o praktycznie 3 miliony wyborców (jakiś 1 milion od Mentzena, 0,5 miliona od Brauna, 750k od Zandberga i tyle samo od Biejat). To jest stawka soboty. Grubo. Jedno wydarzenie.
0
@GeneralXavi no to jest dobre pytanie. Natomiast ja myślę, że on jest liberałem jak Petru. Po prostu. I taki musi być, bo w tym jest wiarygodny.
0
@OBSERWATOR2021 nie dziwne, bo Nawrocki pokazał już, że szybko reaguje.
Oni tam w sztabie mają ogarniętych ludzi. Dostał szybko znaka i tyle.
To sztab Trzaska zasnął.
Gdyby było, jak piszesz, to by bardziej oszczędzał Nawrockiego, a tutaj była rzeź
0
@michal26 aha np. czyli likwidacja gotówki i polskiego złotego to wyjście z twarzą xd każdemu Polakowi, który ma swój kraj w sercu powinno na tym zależeć żeby była gotówka i polski złoty istniał.
1
@michal26
Nie mogl zbytnio oszczedzac Nawrockiego, bo gdyby to zrobil ,a pozniej mocno grillowal Trzaskowskiego to od razu byloby wiadomo po co to wszystko bylo. xd
Jak dla mnie tym wywiadem u Mentzena Trzaskowski nic nie zyska, a moze tylko stracic. Jesli bedzie probowal udawac konserwatyste, patriote to i tak elektoratu konserwatywnego nie przekona, bo kazdy go juz dobrze zna i jego prawdziwe poglady. Moze za to zdemobilizowac lewicowy elektorat, ktory widzac jak probuje sie przymilac do ''faszystow'', ''nazistow'', ''ruskich onuc'' to ten elektorat moze zostac w domu.
0
@wyrek yyy o co chodzi?
0
@michal26 to jest odniesienie do jednego z punktów w deklaracji Mentzena. Dla mnie obrona swojego poglądu pod tytułem przyjęcie euro, likwidacja gotówki nie może prowadzić do wyjścia z tego starcia z twarzą. Przynajmniej dla rozsądnych ludzi
0
@wyrek a ok. To zgoda
1
@michal26 Moim zdaniem to nie jest żadna zemsta na Trzaskowskim.
Bążur jest zakładnikiem konserwatywnego przechyłu społeczeństwa, który to przechył trwa od ładnych paru lat.
Dlatego pisałem, że Mentzen nie jest taki ważny po 1 turze. Jego głosy równoważą się niemal z trójką kandydatów Hołownia/Biejat/ Zandberg.
Równie dobrze podobny show na YT mógłby robić Braun, bo to on jest niespodziewanym czynnikiem w tych wyborach.
Mentzen powinien i gra na siebie. Stąd tani chwyt z kanałem na YT, ale w tanich czasach z tanimi wyborcami, takie tanie chwyty mają wzięcie, zatem pod kątem budowania własnej przyszłości i rozpoznawalności Konfederacji, to posunięcie bardzo dobre.
Sławek teraz myśli o partii w wyborach do Parlamentu, a nie chce powtórzyć plajty z 6% i pewnie mysli sobie, że trzeba kuć żelazo póki gorące.
Możliwe, wobec ewidentnej erozji Trzeciej Drogi i zadyszki lewicy, że to Konfederacja będzie języczkiem uwagi w parlamencie 2027.
I tym razem być może będzie lepiej, bo jeśli taki makabryczny, szczególnie pod względem etycznym, kandydat jak Nawrocki ma takie poparcie, widać radykalizmy społeczeństwu nie przeszkadzają tak mocno.
1
@Comentateiro a tam. Co tam...
Tylko "równoważą się" jego głosy z głosami 3 innych kandydatów lewicy i centrolewu. Zero ważności xD
Mentzen uzyskał więcej głosów niż Hołownia, Zandberg i Biejat razem wzięci. Czy to się Tobie podoba czy nie.
Brauniści są mniej istotni, bo wiadomo, że oni albo na Nawrockiego, albo wcale.
Jak dodam do tego, że Zandbergi w połowie pójdą na Trzaskowskiego, 30% nie zagłosuje, a 20% pójdzie na Nawrockiego, to się naprawdę zrobi ciekawie.
Zadecydują raczej ci, co nie poszli do wyborów, a pójdą teraz.
1
@Comentateiro no i czy ja wiem, czy to języczek uwagi będzie?
Konfa może mieć więcej niż 20%.
Petru już przyznał, że TD się kończy (XD).
Jeśli wygra Nawrocki, to mamy trzęsienie ziemi.
Co do reszty zgoda!
1
@michal26 Nie wiesz jaka jest "ważność" - to są tylko domniemania. Tęgie głowy zachodzą w głowę, jak mentzenowcy zagłosują. I nie są w stanie powiedzieć.
Jeśli dostaniemy dane o rozkładzie głosów po 2 turze, możemy pogadać.
Ostatnie zdanie jest chyba kwintesencją tematu -- nieobecni. Pytanie czy sie pojawią, ile z nich to pro-Nawrot a ilu pro-Trzasku?
Słyszałeś o tym, że największe spadki poparcia dla Trzaska w stosunku do wyborów parlamentarnych i głosów na KO, nakładają się w wielu regionach dość precyzyjnie z mapą pogodową (wtedy był ulewny dzień) i pytanie czy właśnie pogoda nie zniechęciła części głosujących. Plus jeszcze monitorowanie sytuacji, czyli zobaczymy jak to wygląda w 1 turze, a w 2 w razie czego trzeba się wybrać.
Przyznasz, że analizowanie takich zaułków przewag i strat wyborczych jest fascynujące?