La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1556 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

3Moim zdaniem zaliczka jednej bramki to prawie jak nic.

34

@esem91 śmiem twierdzić, że ten mecz będzie jeszcze trudniejszy niż w Paryżu

63

@esem91 Jak nie wyjdziemy wystraszeni to wszystko jest do zrobienia.

Komentarz usunięty

20

@esem91 Ten kot Emery niewiele pokazał w pierwszym meczu, czemu się go mamy obawiać nagle? Zajechany Gundogan? No każdy zawodnik gra gdy jest kluczowy, a akurat ostatnio to Gundo miał sporo odpoczynku.

41

@esem91, najlepiej wyjść na mecz z PSG i od razu przeprosić za to, że w ogóle jesteśmy

13

@esem91 Gościu gada kocopoły. Byliśmy dużo lepszą drużyną i to na wyjeździe. Absolutnie nie uważam abyśmy to My mieli się czegoś bać.

7

@bartekvisca "Byliśmy dużo lepszą drużyną i to na wyjeździe."
Nie no, teraz Ty przesadzasz w drugą stronę. Mecz był wyrównany. Widać to po wszystkich statystykach. Ba, to ter Stegen miał nieznacznie więcej interwencji.

4

@Bobo25 tylko jakie to były interwencje Niemca, strzały w koszyk Fabiana... Prawda jest taka że po za pierwszymi 15 min drugiej połowy to my mieliśmy ten mecz pod kontrolą, Mbappe w tym meczu był całkowicie wykluczony

5

@Kinginiesta Posiadanie piłki 56 do 44 na niekorzyść drużyny Xaviego, XAVIEGO, dla którego jak dobrze wiemy jak ważne jest ten walor.
Poza tym poza samymi interwencjami były chyba ze 3 kiedy nasi obrońcy (Arauju, Kounde czy Cubrasi) wybijali piłkę w ostatniej chwili przed bramkarzem.
Naprawdę nie uważam że mieliśmy ten mecz pod kontrolą. To był mecz wyrównany gdzie raz jedna, raz druga drużyna zyskiwała przewagę. Moim zdaniem wygraliśmy m.in. dlatego że mieliśmy bramkarza w pełni skoncentrowanego i w lepszej formie niż rywal. Nie mówię że głównie dzięki temu ale TEŻ dzięki temu.
Raz jeszcze to był bardzo wyrównany mecz, gdzie wynik mógł być w każdą stronę, dlatego też zwróciłem uwagę że stwierdzenie że "byliśmy DUŻO lepszą drużyną" w mojej ocenie nie oddaje tego co się działo na boisku.

1

@esem91 Barcola ,który pokazał się bardzo dobrze na ławce? I jak oni chcą wygrać :D

0

@bartekvisca masz rację jedyne z czym mogę się zgodzić z nim to to że Montjuic to żadna przewaga bo fakt że już nasi potrafili tam odwalać dziadostwo w tym sezonie

1

@Benz A kogo ma posadzić? MBAPPE?

2

@esem91 Co to za kot ten Emery, bo jakoś nigdy o gościu nie słyszałem. Jak Emery to tylko ten trener.

3

@Bobo25
no nie do końca może nie dużo lepszą ale lepszą, pierwsze 15 minut drugiej polowy tylko słabe, reszta pod kontrolą dosyć, tak na prawdę PSG poza tymi 15 minutami nie miało szans, my natomiast przez cały mecz coś kreowaliśmy

piszesz o wybijaniu przez naszych przed bramkarzem, a oni wybijali z bramki piłkę i Raphinha miał jeszcze sam na sam z Donnaruma

powiedziałbym że mecz własnie na naszą 1 bramkową przewagę:)

2

@lucca87 To już spieranie się o szczegóły. Dla mnie mecz wyrównany, a na pewno nie jak wyżej było napisane, że DUŻO lepszy z naszej strony (podług rywala).

2

@esem91 To samo bylo przewidywane w pierwszym meczu. Mieli nas zmiazdzyc.

1

@Bobo25 Barca była lepszym zespołem. Już w 1 połowie powinna była zamknąć mecz. Potem 20 minut dominacji Paryżan i znowu przewaga Barcy.

@bartekvisca się nie myli

0

@Comentateiro a tą przewagę Barcy opierasz na...?

0

@Bobo25 Jeśli kilku kolegów pisze Ci to samo, a Ty dalej zadajesz takie pytania, to chyba rozmowa nie ma większego sensu, co?

2

@Comentateiro To może niech przemówi język faktów (nie, nie tych TVNowskich):
PSG -Barca
Strzały praktycznie wyrównane 10-11 (w tym celne 6:6),
xG 1,5 do 1,7 dla nas,
posiadanie piłki 56 do 44 dla PSG.
rzuty rożne 7:5 dla PSG
kontrataki 10-8 dla PSG
interwencje bramkarzy 3-4 (ter Stegen jedną więcej).
wynik 2:3
Barcelona była "DUŻO" lepsza ....

Dla mnie mecz na pewno bliżej tego żeby określić go mianem wyrównanym aniżeli, że Barca była dużo lepsza. Jeśli już to najbliższe okreslenie oddajace obraz meczu byłoby określenie że Barca była NIEZNACZNIE lepsza. w sumie tak jak odzwierciedla to wynik...

2

@esem91 zaliczka jednej bramki z wyjazdu to całkiem dużo, przy starych przepisach byłoby już pozamiatane. Generalnie ten gość z twittera to jakiś troll jest. Mamy się bać jakiegoś dzieciaka z ich drugiej linii, a Gundo niby zajechany, nie no gość odleciał na maksa. De Jong czy Pedri to nie są jakieś tuzy gry w obronie, ale w PSG tam nie ma nikogo z tej pomocy, co potrafi bronić. My w nich wjeżdżaliśmy jak w masło niektórymi okresami, złe decyzje Yamala nas pozbawiły kilku bramek. Samo to, że wbiliśmy im bez żadnych karnych 3 gole na ich stadionie to już pokazaliśmy, że ta ich obrona to jest istny cyrk.

0

@Bobo25 to bardzo słabo świadczy o PSG skoro mecz był wyrównany u siebie i nie zdołali wykorzystać atutu swojego stadionu, a jest to zespół, który znacznie lepiej gra u siebie. Na Montijuc na pewno Barcelona nie pozwoli im na tyle sytuacji, nasi pomocnicy jak będzie trzeba to będą faulować taktycznie w środku pola, bo poza De Jongiem nikt nie jest zagrożony zawieszeniem. Poza 15 minutowym fragmentem od 45 do 60 minuty Barcelona miała ten mecz pod kontrolą

0

@karci0 ja proponuję od razu poddajmy się, bo jakiś "potężny zespół" z takimi tuzami jak Lucas Hernandez, Emery ten to dopiero gagatek, co nawet trener jest od niego popularniejszy, Lee, Fabian Ruiz czy Marquinhos ma nas rozjechać

0

@kigani "to bardzo słabo świadczy o PSG"
To ich problem, generalnie w tej dyskusji chodziło mi że pisanie o DUŻO lepszym meczu Barcy aniżeli PSG jest po prostu przesadą. Fakt, byliśmy lepsi (mniej więcej jak dobrze odzwierciedla to wynik) ale nie było to tak że ich po prostu zgnietliśmy. Przecież były momenty (i to nie tylko ten kwadrans drugiej połowy gdzie dostaliśmy dwa gongi) że PSG zmaykało nas w zamku gdzieś na 30 metrze przed naszą bramką. Czy ja wiem że to było pod naszą kontrolą... W sumie to że nie stworzyli wówczas jakiś wielu konkretnych sytuacji zawdzięczaliśmy nierzadko jakimś rozpaczliwymi (choć wspaniałymi bo skutecznymi) interwencjami (przede wszystkim Araujo).
Mi tylko chodzi o stwierdzenie że byliśmy DUŻO lepsi, choć może się niepotrzebnie czepiam, ale ja po porstu takie po tym meczu odniosłem wrażenie, że udało się dowieść na koniec ten dobry wynik i przewagę jednobramkową.

0

@Bobo25 Czyli nie rozmawiamy o meczu, ale o statystykach?

Takie dane może mi przedstawić ktoś, kto nie oglądał meczu i przekleja statystyki z flashscora czy innego żródła. Co kogo obchodzi posiadanie? Ono świadczy o lepszości? Kornery? To staty bez znaczenia. Liczy się obraz gry.

Ja mówię o meczu, a nie o suchych statystykach. A te, które przedstawiłeś nie dają obrazu przewagi Barcy w 1 połowie. PSG nawet nie pisnął.
2 połowa była wyrównana, zatem ogólnie Barca była wyraźnie lepsza.
20 minut dobrej gry PSG nie świadczy o nieznacznie gorszym PSG.

Poza tym xG wynosiło 1.23 - 1.78 wg flashscore, a 1.19 -1.95 wg sofascore, zatem xG podkoloryzowałeś pod swoją tezę. Widzę, tu dużą różnicę, a sofascore oddaje to bardziej dokładnie.

Nie narzucam się ze swoją tezą, ale z Twoją się nie zgodzę, bo nie widzę tu argumentów.

0

@Comentateiro https://xgscore.io/champions-league/psg-barcelona-10-04-24/xgscore
...

Właśnie ja podałem argumenty w postaci liczb. Zresztą w kolejnej odpowiedzi do kigani rozszerzyłem to jeszcze uzasadniając. Nie byliśmy drużyną DUŻO lepszą a co najwyżej NIZNACZNIE lepszą co najlepiej oddaje sam WYNIK meczu. i reszta statystyki. Był jeszcze słupek Dembele (nie było tam spalonego wbrew temu co sobie nasi komentatorzy wymyślili na antenie). Były dwie trzy sytuacje gdzie Araujo/Cubrasi wślizgiem w ostatniej chwili wyblokowywali napastników PSG. Były momenty kiedy PSG zamykało nas w zamku na 30 metrze i to nie były jednostkowe przypadki. Chyba nie o taką kontrolę meczu Xaviemu chodziło...
Wynik jest najlepszym odzwierciedleniem przbiegu meczu w tym przypadku, byliśmy lepsi nieznacznnie, tak właśnie o taką jedną bramkę. a nie dużo lepsi i wynik np3:0....

0

@Bobo25 A to zwracam honor. W sumie nie będziemy się wykłócać, o trochę, wyraźnie, nieznacznie.
Ważne, że jest do przodu i byle to utrzymać

Nasza rozmowa pokazuje, ze każdy ma swój pryzmat

0

@esem91 moim zdaniem zaliczka bramki to jak wygrana. Barca gra w stylu na zero z tylu. Mamy najlepszych stodkowych obroncow i bramkarza na swiecie

1

@esem91 Jak to mawiał Michniewicz, 2:0 to niezbezpieczny wynik.

Wygraliśmy na wyjeździe 2:3, to PSG boi się blamażu i kompromitacji, więc pewnie będą cisnąć. Jasne jak psychicznie wytrzymają to Nas mogą zjeść... ale pytanie czy wytrzymają presję? PSG gra w lidzę ogórkowej, nie mają konkurenta, piłkarze nie wiedzą, co to presja. Serio. Moim zdaniem nie ma u nich wysokiego mentalu... ale. Mają Lucho, więc nie będę prorokował ich przegranej.

Moim zdaniem, na ten mecz, nisko oobrona i utrzymywanie się przy piłce i Katarczyków krew zaleje bo Oni muszą strzelać. A wtedy może się otworzą i coś im wpadnie za kołnierz.
Gdyby to był Real, jakiś klub z niemiec czy anglii bałbym się, a PSG jakoś mnie nie straszne. Oczywiście piłkarsko są na mega poziomie..., tylko, że Oni nie mają doświadczenia w takich meczach.

0

@esem91 Zdecydowanie, to będzie trudniejszy mecz, niż w Paryżu, ale też bez przesady - trybuny będą za nami no i po prostu nie możemy wyjść przestraszeni.

0

@Bobo25 Po prosgu dollarumma dał ciała w paryżu i tyle.

0

@Barca2022 no dał, słaby występ.

0

@esem91 15 minut drugiej połowy przez ten okres PSG przycisnęlo Barcę.

1

@esem91 Przewaga jednej bramki to nic, ale pierwszy mecz pokazał, że PSG absolutnie jest w naszym zasięgu i nie widzę żadnych podstaw do tego by wychodzić na to spotkanie z jakimiś obawami. Mamy zawodników, którzy potrafią grać na bardzo wysokim poziomie i trzeba wyjść jak po swoje.

0

@ferdas_rawa Ja najbardziej boję się Mbappe bo to jeden z nielicznych graczy którzy "mogą sami wygrać mecz"
No i zawsze istnieje ryzyko że Dembele wylosuje 10.
A mentalu Lucho wcale.

A najprawdopodobniej o wszystkim zdecyduje dyspozycja dnia jak to najczęściej bywa, choć masz racje doświadczenie sporo ułatwia.

0

@Gall hmm Mbappe ma umiejetnosci na wygranie meczu w pojedynke, ale ja w nim widze problem z mentalem, nie jest to mental na poziomie swiatowym. Dlatego daleko mu do legend pilki. To subiektywna opinia.
Jesli Barcelona zostawi mu duzo miejsca i nie zadba o stlamszeniw go od poerwszej minuty bedziw ciezko. Ale jak zostanie docisniety to nie da rady... Czego sobie i Panstwu zycze.
Duzo bardziej obawiam sie Dembele... Bo on zna Barce, jest nieprzewidywalny i jak napisales, moze mu wypasc 10 i cos nam wklei.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?