La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 944 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

27

Jedno z nagrań obejmujących mniej więcej cały marsz. Tam spokojnie było 600-700k ludzi, ale to nie ma znaczenia bo po prostu mobilizacja ludzi była ogromna.


19

@Aragorn33 Wow, wpisz sobie do CV.

7

@Aragorn33 skoro tu było tylko 100k to na marszach niepodległości jest góra 50-60k

3

@Aragorn33 spokojnie, okiem ekspertów z La Bamby jest tutaj dokładnie 100 tysięcy.

15

@tristan87 a Ciebie co boli? :) Jak o Konfie ludzie piszą to też Ci tak tyłek pęka? :)

40

@Aragorn33 no to chyba bardziej wierzyć Policji niż Trzaskowskiemu nie? XD

Kurde. Wy pójdźcie czasem na jakiś mecz, gdzie jest 50k ludzi, to zobaczysz jak wygląda taki tłum.
Miliona na pewno tutaj nie ma. Nawet 500k.
2 miliony ludzi, dla porównania, to było około tyle na finale mundialu w Buenos Aires na głównym placu. Tam miałeś 2 miliony. Tutaj to jest jakieś 200-300k (edytowane) mniej więcej tyle, co czy takim wielkim sukcesem jest, jak samych działaczy jest 100k?
Na pewno nie jest mało, ale to mówienie o wielkim sukcesie i mobilizacji mnie śmieszy xD

4

@barcelonaLM no i na Marszu niepodległości masz często 50-100k. Rekordowo było 250k :)

4

@barcelonaLM w 2018 roku zobacz sobie ile było ludzi wizualnie. Tam było 250k wg Policji.
I na moje było więcej niż tutaj, a mniej niż 4 czerwca (lub podobnie).

23

@michal26 tej policji, która przekonuje, że pomyliła granatnik z głośnikiem?

2

@michal26 Jak sytuacja z babcią? Coś się polepszyło?

13

@michal26 Michał masz tutaj reputację osoby w miarę ogarniętej. Dlaczego próbujesz ją zepsuć, powołując się na policję? Jak Szymczyk strzelał z granatnika w komendzie i policja twierdziła, że odpalał głośnik na bluetooth to też im wierzyłeś? :)

Nie opieram się na tym co mówi Trzaskowski (chyba też Ci się pewna maść przyda) tylko na dostępnych informacjach o długości marszu, nagraniach z dronów i widzę, że tutaj jest spokojnie 600-700k. Pozostawiam Cię z uśmiechem na ustach - chociaż zobaczyłbym chętnie Twoją minę po wyniku Konfederacji w najbliższych wyborach.

13

@Aragorn33 Jak było naprawdę? Naprawdę to było 153 miliardów... polskich złotych z OFE.

16

@michal26 gdzie w 2018 roku miałeś marsz rozciągający się na 5-6 km? ;p ale Wam dzisiaj tyłki pękają :)

5

@Lucerfi przelanych na subkonta w ZUS.

4

@PatrychoO tak. Tej. Wybielanie komendanta głównego, a ocena ilu ludzi musi się zabezpieczyć, to są dwie odrębne sprawy

10

@Aragorn33 Dokładnie, liczy się to, że ludzie się zmobilizowali i mimo że na PO raczej nie zagłosuję, to cieszy mnie niezła frekwencja, bo to oznacza, że ludzie potrafią się zmobilizować i pokazać, że mają dość PiSu

15

@Barcanajlepszyteam tak. Babcia dostała inne leki. Oczywiście musieliśmy prywatnie szukać pomocy. Szpitale olały temat. Pogotowie praktycznie też. Wszystko to była pozorowana pomoc. Babcia powoli wraca do żywych. Majaczyła przez 2 tygodnie. Dalej majaczy, ale rzadziej. Za kilka dni powinno widać efekty.

12

@michal26 no tak, masz pełną rację. Przecież to oczywiste, że upolityczniona policja chroniąca komendata, który rozwalił pół komendy, na temat liczebności marszu opozycji poda prawdę ;p
Widzę, że humor się Ciebie trzyma na wieczór ;pp

2

@michal26 Czyli to majaczenie było spowodowane lekami?

1

@Aragorn33 Nie wiem ile było dokładnie ale na pewno dużo poniżej miliona a jednak chodziło żeby był ten milion.

3

@Aragorn33 ale ja nie mówię, że Policja tutaj podaje w 100% wiarygodne dane, tylko, że są one BARDZIEJ WIARYGODNE od tego co Podaje Trzaskowski, który jest bezpośrednio zaangażowany w tę kampanię. Żebyśmy się tutaj dobrze zrozumieli.

Tak, jak mówię. Chyba nie zdajesz sobie sprawy co to znaczy 600k ludzi w takim razie. Marsz Niepodległości w 2018 roku miał więcej ludzi, lub było bardzo podobnie do tego, co jest dzisiaj. Zobacz sobie tamte sceny po prostu.

Jestem ciekaw Twojej miny jak PiSiory zdobędą 37% a KO 30% nie przekroczy, bo tak może być. Tak samo ludzie się zdziwili dzisiaj na Słowacji xD
A co do Konfy - fatalne ostatnie 50 dni kampanii. Dopiero od tygodnia zaczęli coś działać i na moje to za późno. Przespali cały wrzesień i efekty masz na słupkach :)

8

@Kgorecki2500 chodziło o zrobienie dużej manifestacji i tutaj udało się zebrać marsz rozciągający się w szczycie na te 6 km. Widziałem kilka szacunków opierających się na analizie nagrań z dronów i zebrało się właśnie te 600-700k ludzi. To duży sukces opozycji bo dotychczasowe marsze nie gromadziły więcej jak 200k ludzi.

9

@Xpert77 szkoda, że się nie potrafili zmobilizować, kiedy była pandemia i trzeba było iść bronić naszej wolności :)

Ale tak. W sumie masz rację. Zawsze to jakiś przejaw mobilizacji społeczeństwa. Jesteśmy jednak tak podzieleni na kilka obozów, że nie ma opcji całkowitego zjednoczenia. Ja nigdy nie pójdę na taki marsz, a "fajnopolacy" nie pójdą na marsz w obronie wolności, kiedy Konfa by zorganizowała. Tak samo ani ja, ani wolnopolacy nie pójdą na marsz zorganizowany przez PiS.
Czwarta grupa ma to wszystko w dupie. I tak nami rządzą od lat.

3

@Aragorn33 nigdzie nie napisałem, że podadzą prawdę, tylko że będą bliżej jej niż polityk opcji politycznej, która to organizuje xD

3

@Barcanajlepszyteam nie wiemy tego. Lekarz nie był w stanie tego ocenić. Na pewno wywołał to stres i być może interakcja z jakimś lekiem + na pewno wiek też już swoje tutaj zrobił. No i oczywiście jeszcze zapalenie pęcherza mogło to być. Wszystko do kupy zrobiło to co zrobiło. Prawdy się nie dowiemy już raczej.
Ważne, by Babcia wróciła do sił. Lekarz dał nadzieję, że jest szansa na powrót do "Starej Babci" :)

8

@michal26 ale jak mamy się dobrze zrozumieć, skoro ubzdurałeś sobie jakieś dane od Trzaskowskiego, ignorując fakt, że liczebność marszu szacowało co najmniej kilkanaście źródeł kompletnie niezwiązanych z żadną stroną.

Serio nie rozumiem co się z Tobą stało i dlaczego zaczynasz pisać takie głupoty o jakichś wyliczeniach Trzaskowskiego, policję traktować jako wiarygodne źródło - jakiś matrix ;p

To raczej Ty sobie nie zdajesz co to znaczy 600k ludzi (swoją drogą ciekawe kiedy stałeś się specem od szaccowania tłumów bo ja powołuję się na kilka analiz nagrań z dronów a Ty na policję).

7

@michal26 czy Ty zaczynasz chorować na to samo co Janusz Kowalski? Bo on cały czas plecie tylko o Tusku, a Ty zaczynasz o Trzaskowskim i to jest niepokojące.

4

@michal26 Było bardzo wiele okazji, żeby wyjść na ulicę, to oczywiste, ale może dzięki takim marszom coś ruszy i dla przykładu, kiedy jakaś ustawa się społeczeństwu szczególnie nie spodoba, to też ludzie wyjdą i pokażą swoje niezadowolenie, niezależnie kto będzie rządził. Nie może być tak że taki PiS robi sobie co chce i nikt z tym nic nie robi

1

@michal26 Oby tak było :)

4

@Aragorn33 No tak, każdy z policjantów ma tajną legitymację partyjną PiSu, w domu przy obiedzie każdy z nich powtarza "módlmy się do Jarosława Kaczyńskiego za to, że możemy jeść ten chleb". Upolityczniona policja miasta stołecznego Warszawa, w którym rządzi Trzaskowski i w którym na marne szukać plakatów innej partii niż KO :D

5

@Lucerfi No tak, bo za oficjalne komunikaty policji odpowiadają zwykli funkcjonarisuze ;p czasami Wam zazdroszczę życia w alternatywnej rzeczywistości.

3

@michal26 Tu masz wyliczenie na podstawie apki służącej do liczenia zgromadzeń - przy czym tu trzeba wziąć poprawkę, że założenie 1.75 os. na m2 przy takich zgromadzeniach jest absurdalne i z reguły przyjmuje się bezpieczne założenie na poziomie 2.5 osoby na m2 - to wychodzi coś pod 700k ludzi. Serio chcesz się jeszcze powoływać na policję i jej "100k ludzi zgromadzonych na rondzie Dmowskiego"?

https://pbs.twimg.com/media/F7XxB8IW8AATUlq?format=jpg&name=large

0

@Aragorn33 sam podałeś, że Ratusz podał 1 milion

4

@michal26 Opozycja zorganizowała marsz miliona. Opozycja (zaskoczenie) podała, że na marszu miliona było milion osób.

Policja podała, że na rondzie Dmowskiego było 60k ludzi.

Ja piszę o 600-700 k ludzi, powołując się na nagrania z dronów, obejrzane analizy kilku niepolitycznych grup zajmujących się zliczaniem manifestacji oraz dane z aplikacji służącej do liczenia tłumów.

Michał: TRZASKOWSKI!!

1

@Aragorn33 mówisz, że ja podaję się za speca? Nie nie. Ja tylko mówię to co myślę, co widzę. Nic nie znacząca opinia. Natomiast ja przede wszystkim, w przeciwieństwie do Ciebie nie podaje jakichś współczynników.
Porównuję do innych podobnych wydarzeń.
Czy Ty możesz podać mi jakąkolwiek moją wypowiedź, w której sugeruje, że dzisiaj było tam 100k ludzi?
Bo cały czas wrzucasz mi coś,czego nie powiedziałem.
Jedyne co twierdzę to to, że wg mnie opinia Policji jest więcej warta, aniżeli opinia Ratusza, który podlega Trzaskowskiemu. To jest wprost jego urząd.

I powtórzę. Nie zdajesz sobie sprawy co to jest milion osób w jednym miejscu. Podałem Ci przykład finału w Buenos Aires, gdzie tłum sięgał 2-3 razy dalej niż tutaj (skąd 6 km swoją drogą wytrzasnąłeś. Podaj jakiś link do tego) i był znacznie, ale to znacznie szerszy.
Tu nie trzeba być ekspertem.

2

@Aragorn33 w pierwszym poście napisałeś, że Ratusz Warszawa podał, że 1 milion (czyli Twoim zdaniem nie jest to Trzaskowski/Opozycja? No jest chyba). Nie Policja, tylko Kaczor. Kaczor podał 60k, Policja 100k.
Ja powiedziałem, że wg mnie jest tutaj 200-300k bo to co widzę jest bardzo podobne do tego co było w 2018 roku na Marszu Niepodległości. Zatem. Albo wtedy było 600-700k w co szczerze wątpię, albo tutaj jest tyle MNIEJ WIĘCEJ co wtedy.

5

@michal26 Michał: "nie podaję się za speca"
Też Michał: "Nie zdajesz sobie sprawy co to jest milion osób w jednym miejscu"

;ppp

3

@michal26 W pierwszym poście napisałem, że było tam 600-700k osób. Wrzuciłem tweet newsweeka tylko ze względu na nagranie z drona. Czy ja wyglądam jak newsweek, że przypisujesz mi treść ich tweeta? Z czym Ty teraz dyskutujesz?

8

@Aragorn33 2.5 osoby na m2 to może było pod koniec na rondzie Radosława. W trakcie finału przechodziłem przez ul. Jana Pawła (w poprzek) w stronę Smoczej i na tamtym odcinku ludzie szli w odstępach 3-4 metrowych. Absurdalne jest twierdzenie, że na całej długości trasy ludzie stali w zagęszczeniu 2.5 os. na m2. Zresztą co za dywagacje. Nie wierzę ślepo i bezrefleksyjnie w dane policji ale wierzę w nie bardziej niż w słowa Tuska czy Trzaskowskiego, bo te z oczywistych przyczyn będą liczbę tą zawyżać. Ty z drugiej strony zakładasz, że policja to zawsze kłamie, a komunikaty na pewno piszą im "oni". Uważaj, bo taka merytoryka często skutkuje wiarą w teorie spiskowe. Rozumiem, że Jarek Kaczyński im z pistoletem przy głowie kazał pisać, że było 100 tysięcy?

6

@Aragorn33 no i gdzie tu widzisz zgrywanie eksperta? Nie mogę mieć opinii do ch pana?
Wg mnie to prędzej Ty udajesz eksperta, gdzie stwierdzasz, że współczynnik 1,75 osoby na metr kwadratowy tutaj nie ma zastosowania xDDD

Ja zwyczajnie UWAŻAM, że dzisiaj było mniej więcej tyle osób co na Marszu Niepodległości w 2018 roku, bo robię to na podstawie porównania zdjęć i nagrań. Od tego ma się rozum. Zadanie z podstawówki "gdzie jest więcej. Na tym czy na tym obrazku" :)

Ty, jak to typowy prawnik, musisz mieć wszystko sprecyzowane, najchętniej na papierze i miliard dowodów.

Taka jest moja OPINIA, która jakby była na papierze, mógłbyś sobie nią dupę podetrzeć i nie miałbym o to pretensji.

Powtórzę - OPINIA.
Tak samo moją opinią jest to, że bardziej rzetelnym źródłem jest (w części upolityczniona) Policja niż całkowicie upolityczniony Ratusz Miejski w Warszawie, którym zarządza Trzaskowski :)
Zatem jest jak jest. Ja twierdzę, że tutaj więcej niż 300k ludzi nie było, choć i tak 200-300k to jest w miarę przyzwoity wynik jak na takie wydarzenie.

2

@Lucerfi no ja o tym właśnie mówię.
Po zdjęciach zresztą widać, że tam nie było 700k xD
Najlepiej porównać do Marszu z 2018 roku, bo naprawdę podobnie to wygląda.

Dalej zresztą czekam na info, że długość marszu to 6km i to w zagęszczaniu min. 2,5 osoby na metr kwadratowy xD

5

@michal26
Wierzyć Policji? :D
Po tym co robią i co się wokół nich dzieje?
:D

2

@norbi77 nie wierzę, ale mniej im nie wierzę, niż Ratuszowi, który założył gęstość na poziomie 5 osób na metr kwadratowy xD
Łap wyliczenia:Policja była zwyczajnie bliżej niż Ratusz i o tym piszę.

3

@michal26 Policja podała, że w 2018 było 250 tys. To w końcu jak? I na podstawie jakich zdjęć tak twierdzisz?

3

@Aragorn33 @michal26 w miarę ogarnięty. Kluczowe jest tutaj słowo "w miarę".
Przypomnij sobie Michałka z jego cyklu komentarzy (które nawet kilka razy dziennie publikował) na początku wojny w Ukrainie, taki był pro-ukraiński... teraz narracja się posypała, bo jego partia - matka szczuje na Ukrainę.

12

@kamyk_23 cały czas byłem i jestem propolski. W wojnie każdy z nas kibicuje Ukrainie, ale nie jestem ślepy na to co robi Ukraina i jaką retorykę ostatnie tygodnie/miesiące stosuje.

Może z Kalifornii ciężej Ci jest dotrzeć. My żyjemy tutaj przy granicy z Ukrainą i żyjemy z Ukraińcami na co dzień.

I aż mnie zastanawia jaka to moja narracja się posypała? :)

5

@michal26 Michał - te Twoje wyliczenia szukane pod tezę można sobie o kant tyłka rozbić. AntyAnty uciął połowę trasy bo marsz leciał od ronda Dmowskiego (a nie ronda ONZ) do Ronda Radosława + AntyAnty wziął pod uwagę tylko ulicę, przyjmując, że tłum nie zajmował chodników + przyjął zagęszczenie 1.75 os. na m2, gdzie w trakcie marszu zreguły ludzie idą ramię w ramię i średnie zagęszczenie wynosi 2.5 osoby na m2.

Natomiast z tym tekstem, że "policja była zwyczajnie bliżej niż Ratusz" to pozostaje mi tylko zrobić facepalm bo to jest tak idiotyczny argument, że aż nie wierzę, że wyszedł z Twojej ręki.

0

@Aragorn33 no, ale byli bliżej xD jeśli faktycznie było 200-300k, Ratusz podał 1 milion a Policja 100k, to kto był bliżej?

Ile wg Ciebie miała długość tego marszu i jaka była szerokość?

3

@michal26 cała trasa marszu miała 5km. Ludzie startowali spod ronda Dmowskiego, gdy czoło marszu już opuszczało rondo Radosława. Uwzględniając to, marsz faktycznie miał jakieś 6km długości. Dodając do tego chodniki to masz 600-700 k ludzi.

Policja podała 60k, ratusz 1mln, a w rzeczywistości było jakieś 600-700 k. Ratusz był bliżej. Cieszę się, że mogłem rozwiać Twoje wątpliwości.

3

@michal26 Tu masz zdjęcie podsumowujące wyliczenia Twojego kolegi AntyAnty:

3

@michal26 Dalsza recenzja wyliczeń AntyAnty:


0

@Aragorn33 powtórzę. Jaką szerokość uznajesz? I jaka była wg Ciebie gęstość CAŁEGO marszu?

0

@Aragorn33 jakie 6 km xD od Ronda Radosław do ronda Dmowskiego masz dokładnie 4 km. Już 1/3 mniej niż podajesz.
Dodatkowo - zaliczasz chodniki, ale po drodze jest jeszcze torowisko, gdzie było znacznie rzadziej. Masz miejsca gdzie ludzie idą gęściej ale sporo takich, gdzie zwyczajnie są prześwity.
Dlaczego pytam o szerokość? A no dlatego, że fizycznie na tym odcinku nie masz jak zmieścić 700k ludzi. To jest Chłopie CAŁY WROCŁAW. Jak chcesz to zmieścić na długości 4km? Wytłumacz mi to.
By Twoje obliczenia były słuszne, to byś musiał mieć przy gęstości (2,5 osoby na metr kwadratowy) mieć, uwaga...70 metrów szerokości. SIEDEMDZIESIĄT. średniej dodajmy.
A i tak to zakładając gęstość 2,5...
Ja Ci mówię, że realnie tam było może 300k. Powierzchnia marszu na poziomie ok. 150k metrów kwadratowych. (4k x 35-40 metrów szerokości). Gęstość 2-2,5, bo o więcej w marszu naprawdę naprawdę ciężko (stojąc jest możliwość, ale nie idąc...myślę, że logiki czemu tak jest nie muszę tłumaczyć)
A ile to jest 40 metrów szerokości? A no 15 piętrowy budynek. Całkiem sporo przyznasz?

5

@michal26 Nie chce mi się za głęboko grzebać, ale ponoć na MN 2018 czoło doszło do Narodowego gdy tył ruszał z Ronda Dmowskiego, to są 2 kilometry.
Marsz Miliona Serc już wypełnił całe Rondo Radosława gdy jego tył był na Świętokrzyskiej pod PKiN a tu masz już ponad 3 kilometry.
Dodatkowo szerokość trasy, wczoraj wąskim gardłem była Świętokrzyska, która średnio będzie miała około 40 metrów szerokości, al. Jana Pawła II która w jednym miejscu ma około 70 metrów, w drugim 60 metrów, więc nawet przyjmijmy te 60 metrów.
Tymczasem na MN idzie trasą, która na bardzo krótkim odcinku przy Dmowskim ma 60 metrów szerokości, reszta jest już dużo węższa a zwłaszcza most który ma 1,5km długości i tylko około 22 metrów szerokości.
No i dodatkowa okoliczność: Marsz Miliona Serc szedł jednym brzegiem więc masa ludzi po prostu wybierała inne trasy, żeby dać radę dojść na Radosława, w przypadku MN nie ma innej trasy i wszyscy musieli wejść na wąski most (albo nadłożyć kilka kilometrów by przejść następnym mostem).

Więc podsumowując analizę:
Marsz Miliona Serc był dłuższy, szedł szerszymi drogami a ludzie się rozdzielali na poboczne uliczki
Marsz Niepodległości był krótszy, szedł dużo węższymi drogami i nie mógł się rozdzielić.

Więc jak można twierdzić, że to był mniejszy marsz niż ten niepodległości gdzie ponoć było 250 tysięcy?
Miliona może nie było, ale albo było stosunkowo blisko, albo na MN nigdy nie było więcej niż 100 tysięcy.

A jak chcesz to możemy to nawet na powierzchnię pobieżnie policzyć i to z takim sporym handicapem.
MMS tylko licząc zajętość głównej arterii i to na podstawie dostępnego zdjęcia czyli od końcówki Świętokrzyskiej do Ronda Radosława (bo wbrew temu co wpisowi co wyżej linkowałeś, na zdjęciu lotniczym dokładnie widać ludzi jeszcze pod PKiN).
Powierzchnia użytkowa według Geoportalu ~200.000 m2
Marsz Niepodległości licząc całe Rondo Dmowskiego przez most, nabrzeże aż do błoni Narodowego (czyli cała trasa): ~120.000 m2 a nie widziałem informacji by zawalono błonie a ogon stał dalej na Dmowskim.

Jeszcze ciekawostka piłkarska: Camp Nou ma około 32 tys. powierzchni trybun na którym mieści się 100 tys ludzi.
Siedzący czy stojący zajmują mniej niż marsz, ale to tak dla skali ile można upchnąć na stosunkowo niedużej powierzchni.

0

@Tasde no i ja przecież przyjąlem, że ok. 150k metrów kwadratowych tutaj było. Kwestia gęstości. Ja się upieram, że więcej niż 2 osoby na metr tutaj nie było. Fizycznie nie jest możliwe iść w tłumie jak masz 4 osoby na metr, a tyle by tutaj musiało być, by było 600k.
Tutaj było 200-300k. Ciężko oszacować a ja też nie zamierzam kilku h poświęcić na dokładne analizy.

Co do MN z 2018. Tak bardzo się nie zagłębiałem. Porównywałem tylko zdjęcia i nagrania. Na pewno był to marsz węższy. Możliwe, że to mogło zaburzać percepcję.

3

@michal26 Ja tu widzę 4,7 km - tylko ja uwzględniam stan faktyczny i wypełnienie obu rond, a Ty ściemniasz, że marsz zaczynał się przed jednym rondem i kończył przed drugim.
https://static.jpg.pl/static/photos/804/804825/bceb5a62c096478cf973706e33675db9_big.jpg

Być może dlatego, że uciąłeś 1/3 trasy i oba ronda to dlatego wychodzą Ci tak bzdurne wyliczenia.

Już Ci pokazałem w poprzedniej dyskusji ile osób mieści się na m2, gdy jest ścisk - wychodzi te 5 osób na metr, - a Ty coś wyskakujesz ze średnią 1,75 osoby na metr bo gdzieś były prześwity i powołujesz się na wyliczenia gościa, który uciął marsz wzdłuż, wszerz i przyjął, że ludzie średnio szli w odstępach pozwalających każdemu zachować przestrzeń osobistą ;pp
Nie, ludzie w większości szli tam w ścisku, zajmując zarówno ulice jak i chodniki.

2

@Aragorn33 600-700?! xD z matematyką to chyba od podstawówki nie miałeś za wiele wspólnego ;-)

4

@michal26 Na czym opierasz, że w 2018 było 250 tys? :) Wciąż czekam na zdjęcia. A te "6" km możesz sobie wyliczyć z długości pomiędzy rondami, przecież masz mózg:)

0

@Bagsik88 długość pomiędzy rondami to jest 4km
Policja stwierdziła, że w 2018 roku było 250k ludzi. Czy tyle było to nie wiem.
https://youtu.be/bU5-zVm6sDY?si=7y2FQemwhb2_vijX
https://www.youtube.com/live/4HVa9wJ3jZs?si=afC9sC3dscP74IsD

A tutaj masz wczorajszy marsz:I na moje w obu przypadkach była podobna ilość, a że łatwo pomyśleć - 4km liczyła wczorajsza trasa. Szerokość to nie jest 120 metrów, a max 60. Raczej 35-40m (efektywna).
Tam nie było półtora miliona (fanatycy KO) Nie było miliona (Ratusz Warszawy) i nie było pół (jak sugerował jakiś tam portal). Już bliżej był Onet sugerujący, że 300k było.
Nie było też 60-100k ludzi co sugeruje PiS czy Policja.
Ja twierdzę, że było 200-300k. Gdzieś w tym przedziale.
Kwestia uznania, czy to dużo, czy mało.
Ale nie róbmy z tego Bóg wie jakiej mobilizacji xD owszem. Zasługuje to na uwagę, ale nie na "o Jezu co to byloooo! Największy marsz w historii Europy!!!" Bo to już jest swego rodzaju cynizm i kpina.

4

@Aragorn33 A co za różnica czy tam było 600 k ludzi czy 300 k, pytam poważnie bo mnie bawią te wyliczenia i przepychanki ? Co to zmienia finalnie ?

4

@michal26 niereformowalny ;p już Ci to tłumaczyłem z 3x, że to zdjęcie jest zmanipulowane bo na tym zdjęciu marsz jedynie skręca i poza tym zdjęciem jest jeszcze druga połowa trasy.
Zaczynam poważnie podejrzewać, że Ty celowo manipulujesz bo Ci żyłka pęka z racji tego, że Tuskowi udało się zebrać ponad 600k ludzi na marszu.

4

@usztafik frekwencja sama w sobie działa mobilizacyjnie, więc ma znaczenie. Natomiast tak jak napisałem, dokładne wyliczenia nie mają znaczenia bo liczy się fakt, że demonstracja faktycznie była ogromna.

6

@michal26 To jest przezabawne. Trasa marszu z 2018 roku liczyła 2,5km, zmieściło się tam wg policji 250k osób.

Michał: dla mnie wiarygodne, wszystko czysto i wiarygodnie.

Trasa wczorajszego marszu liczyła niech będzie w przybliżeniu 4.5km bo uczestnicy wypełnili wszystkie 3 ronda. Dodatkowo, gdy czoło marszu rozchodziło się już na rondzie Radosława to tył jeszcze nie rozpoczął w całości startu spod ronda Dmowskiego, więc faktycznie marsz był jeszcze dłuższy (czyli co najmniej 2x dłuższy niż MN z 2018 r.)

Michał: Dla mnie oba marsze były podobne, nawet na MN było więcej osób, w końcu logiczne, że na 2.5km może się zmieścić 250k osób, a na 5-6km nie może się zmieścić więcej jak 300k TO FIZYCZNIE NIEMOŻLIWE.


Robisz kabaret Michał, po prostu ;pp

8

@Aragorn33 Najważniejsze, że inicjatywa zakończyła się pełnym sukcesem tej Polski demokratycznej, uśmiechniętej i otwartej.
Pisiory i Konfiarze niech siedzą z liczydłami i się ośmieszają, a my cieszmy się, że wszystkie partie opozycyjne pokazały politykę na tak.

3

@Aragorn33 A jeszcze z tego co słyszałem ludzie szli uliczkami równoległymi, które nie są ujmowane w obrazach.

3

@michal26 Gdzie tak napisałem o zgromadzeniu czy marszu?

Wciąż czekam za zdjęcia marszu z 2018. Więc na jakiej podstawie twierdzisz, że było 250 tys.?

Masz mózg i policzyłes tylko odcinek pomiędzy ronadami, a co z ulicą w bok od ronda?

0

@Bagsik88 wysłałem Ci przecież filmiki z Marszu Niepodległości z 2018 roku, to o co Ci chodzi xD
Zawsze możesz zapodać zdjęcia pokazujące ile osób szło bocznymi ulicami :)

0

@usztafik nic nie zmienia

0

@Aragorn33 Kabaret to cały czas robisz Ty, bo problem sprawia Ci najprostsze liczenie.
Podałem Ci trasę z Google Maps, gdzie masz 4,0km długości. Od jednego ronda, do drugiego przez Świętokrzyską i w Jana Pawła.
To raz.
Dwa - Technicznie na odcinku 4 km, a nawet 5 km nie jestes w stanie pomieścić 700k ludzi. By musieli iść zwartym szykiem o szerokości 80m metrów bez przeszkód pomiędzy, które były. Powierzchnia marszu wynosiła ok. 150k metrów kwadratowych i jedyne o co się chyba teraz sprzeczamy, to gęstość. Ja twierdzę, że mniej niż 2 - Ty jesteś świecie przekonany, że min. 2,5.

No chyba, że twierdzisz, że tam ponad 250k metrów kwadratowych było xD

4

@michal26 Naprawdę? :) Masz mózg i tak odp. :) Czy filmik to zdjęcie? :)

Na jakiej podstawie twierdzisz ze było 250 tys? :)

Masz mózg i nie jesteś w stanie tego policzyć? :)

5

@michal26 1. To ja wrzuciłem trasę z google maps obejmującą cały marsz.
2. Ty jedynie wrzuciłeś mapę z google maps, gdzie uciąłeś marsz w 3 miejscach (a wcześniej wrzucałeś mapki, które w ogóle wyznaczały inną trasę niż ta, po której szedł marsz), żeby Ci pasowało pod tezę.
3. W ciągu jednego dnia z twierdzenia "nie jestem ekspertem" przeszedłeś to stwierdzenia "to technicznie niemożliwe, by było tam tyle osób" ;pp Czyli na 2.5km MN mogło się zmieścić 250k osób, ale na wczorajszym marszu, który po rozciągnięciu w szczycie miałby 5-6km długości już 600-700k ludzi zmieścić się nie mogło ;pp
4. Już Ci wrzucałem graficznie ukazany m^2 z umieszczonymi ludźmi stojącymi w tłumie - wychodziło ok. 5 osób na m^2. Robisz kabaret z tym swoim "to technicznie nie możliwe", nie biorąc pod uwagę, że o do zasady ludzie w tym marszu szli zbitą grupą i luźniejsze części marszu występowały tylko sporadycznie + w bocznych uliczkach (których Ty w ogóle nie bierzesz pod uwagę bo by Ci psuły tezę).

3

@Bagsik88 ulica w bok od ronda nie pasuje do tezy :)

2

@Aragorn33 Chyba tak:) Tak samo czemu twierdzi, że w 2018 było 250 tys? :)

4

@Bagsik88 to to jeszcze kij. Mnie najbardziej zastanawia jak na logikę doszedł do wniosku, że na MN mogło się zmieścić 250k osób na 2.5 km trasy, a wczoraj na marszu rozciągającym się na 5-6km mogło się zmieścić maksymalnie 300k osób ;p Tak mu TECHNICZNIE wyszło ;p

3

@Aragorn33 To już w ogóle bzdura. Chyba propaganda za mocno weszła:)

0

@Bagsik88 technicznie filmik to zdjęcia puszczone w 30 klatkach na sekundę xD

Gdzie było 250k? W 2018 czy wczoraj?

0

@Aragorn33 Mobilizacyjnie na kogo to działa ? Naprawdę sądzisz, że kogoś taka demonstracja przekona do zmiany głosu? Śmiem w to bardzo mocno wątpić.

4

@usztafik idź wytłumaczyć to rzeszom politologów zajmujących się tematem właściwie od początku istnienia nauk politologicznych, że oni się wszyscy mylą bo Ty wątpisz w mobilizacyjny charakter marszu.
Tusk też co prawda siedzi w polityce od kilkudziesięciu lat, ale jemu też możesz wytłumaczyć, że się myli bo Ty masz inne wrażenia :)

3

@michal26 To czemu wcześniej sam napisałeś o zdjęciach i filmie? :D Masz mózg i nie rozumiesz czytanego tekstu? :) O 2018.

0

@Bagsik88 to był żart z mojej strony :/ w sensie to co przed chwilą pisałem.

https://monitorpostepu.pl/wp-content/uploads/2018/11/mn.jpg

Problem z tamtym marszem jest taki, że nie ma zdjęć z lotu ptaka za bardzo.
Najlepiej widać właśnie na filmikach jak duży tabun ludzi przechodził.
Czy było 250k? Jest szansa, że było tego mniej, ale na pewno na tym marszu wczorajszym nie było 700k ludzi a 1,5 miliona to można wrzucić między bajki.

Zobacz sobie wiec poparcia Erdogana z 2016 roku. Tam wg oficjalnych RZĄDOWYCH danych było 1,7kk ludzi. Zapewne była połowa tego :) zobacz sobie jak wielką połać wtedy zajęli i odpowiedz sobie na pytanie czy była taka możliwość.
Tak samo wrzucałem tutaj zdjęcie, gdzie gościu wrzucił zdjęcie z marszu z ul. Jana Pawła (czyli bez Świętokrzyskiej i bez bodaj Marszałkowskiej co prowadzi do Ronda Dmowskiego). W każdym tym kółku musiałoby być 50k ludzi, co jest totalnym absurdem. Nawet licząc, że szli bocznymi uliczkami, to Ci wyjdzie 40k w kółku. No absurd.

0

@Aragorn33 a to swoją bardzo ciekawy temat, czyli jaki wpływ na wynik wyboru będzie miał ten marsz.

3

@michal26 Chodzi o to, gdzie kończył się marsz. Dalej nie ma odpowiedzi skąd te 250 tys w 2018?

0

@Bagsik88 już otrzymałeś odpowiedź, to co Ci mam dalej pisać?
Moja teza brzmi - jeśli na Marszu Niepodległości z 2018 roku było 250k (wg Policji) to można przeanalizować po nagraniach (zwłaszcza wideo) i porównać sobie, że liczebnie było podobnie. Mogło być tak, że np. Marsz Niepodległości 220k a tutaj 290k. Tego nie wykluczam.
Twierdzenie, że na odcinku 4 km (od ronda Dmowskiego do ronda Radosława, a niech nawet 4,5km będzie, że zajmowali całość) może się zmieścić cała ludność Wrocławia, to jest kretynizm do potęgi ntej. A już głosy o milionie czy półtora miliona ludzi, to jest absurd całkowity.

3

@michal26 Gdzie napisałem ile było?

To nie jest odpowiedź: skąd 250 tys w 2018? Z zdjęć i filmu (zdjęć w szybszej formie) to nie wynika, a marsz w 2018 nie był podobny do ilości z wczoraj.

3

Nie rozumiem jak można się spinać o to ile osób było na marszu? xD Jakie to ma znaczenia? Finalnie i tak PiS wygra wybory, a Konfa wejdzie w koalicję (nawet jeśli nie oficjalnie to będziemy mieć dalej coraz bardziej konserwatywne państwo). Najważniejsze to odsunąć ten konserwatywno-socjalny twór od władzy, nieważne czy się jest za prawicą czy lewicą

2

@KichuBlaugrana no tylko np. Ja nie chce powrotu PO do władzy. Po prostu pamiętam jeszcze tamte czasy i mi totalnie nie podobał się tamten rząd. Nie podoba mi się też ten obecny.
Jaką ja mam alternatywę?
Tylko głosować na Konfe, BS, albo PJJ

0

@Aragorn33 Tak wątpię i nie wiem czemu od razu ten sarkazm.

4

@michal26 Ja chciałem na Tanajno ale to tak mała i śmieszna ,,partia" że nie mają przedstawiciela w Wrocławiu -_- I uważam że jakkolwiek PO złe nie było, to i tak PiS jest gorszy o przynajmniej 2 poziomy. Ale mówię to z perspektywy Liberała ekonomicznego gardzącego rozdawnictwem i konserwatyzmem

1

@Aragorn33 @michal26
Z mojego doświadczenia (a byłem współorganizatorem marszów w Warszawie), to było 400-500 tys. Co jest dobrym wynikiem. Tutaj zastosowano stary dobry manewr z rozproszeniem maszerujących, więc wydaje się ich więcej. Także KO może odnotować sukces organizacyjny. Ale....

Fatalne przemówienie Tuska na koniec zabiło cały efekt marszu. Nie przygotował, krótkiej, mobilizującej, efektownej mowy, która by poderwała ludzi do pracy przez najbliższe dni. Mógł poprosić Owsiaka, aby mu coś napisał. Ludzie niezdecydowani zapamiętają, że Tusk ględził na koniec marszu. Miałem odczucie, że on sam zanudził swoją przemową.
.

2

@Aragorn33 "Michał: Dla mnie oba marsze były podobne, nawet na MN było więcej osób, w końcu logiczne, że na 2.5km może się zmieścić 250k osób, a na 5-6km nie może się zmieścić więcej jak 300k TO FIZYCZNIE NIEMOŻLIWE."
no ładnie zaorane :D

0

@Aragorn33 a co to zmienia czy na jakimś marszu było 100 tysięcy czy milion osób? Pytam poważnie, bo takich dyskusji to dawno nie widziałem

1

@piekielnewrota
To ma znaczenie dla nieprzekonanych 10% wyborców. Mają uwierzyć, że można wygrać z PiS.

Problem dla opozycji polega na tym, że z badań przeprowadzonych dwa miesiące temu wynika, że im wyższa frekwencja tym lepszy wynik PiS. Wygląda na to, że wielu byłych wyborców PiS nie chce iść na wybory. Oni nie zmienią partii na którą chcą zagłosować.

PO - bo to ona jest największą partią opozycyjną, było przez osiem lat leniwe. Nie wymieniło kadr centralnych i wyborcy nie chcą głosować na powtórkę rządów Tuska i Kopacz. PO ma wśród kadr samorządowych mądrych ludzi i trzeba było ich wyciągnąć.

I to jest największy dramat. Trzeba odsunąć PiS od władzy, bo w wielu obszarach trzeba posprzątać. Ale nie ma na kogo głosować.
.

3

@michal26 Możesz nie głosować :). Na pewno będzie to lepszy wybór, niż zagłosowanie na konfederację.

0

@michal26 to wszyscy na Konfe, jak jeden mąż (lub niebinarny osobomąż onu/jeno) i odsuwamy POPIS od władzy!!!

Komentarz usunięty

3

@michal26 Tu masz jeszcze ciekawy artykuł (medium niezwiązane z opozycją, więc chyba spoko) jak liczyć tłumy i jakie faktycznie może być zagęszczenie na marszach.

https://www.salon24.pl/u/gallifrey/1172248,jak-liczyc-tlumy

0

@Aragorn33
Jeśli J.Owsiak mówił na początku marszu, że jest 150-200 tys., to ja mogę mu wierzyć, bo ma wieloletnie doświadczenie przy Przystanku Woodstock.
A później dołączali się mieszkańcy i doszło drugie tyle. To i tak jest dużo i jest sukcesem mobilizacyjnym.

Powtórzę jeszcze raz, najgorsze jest to, że kończące przemówienie Tuska było długie i nudne. Nic dziwnego, że TVN24 częściej powtarza mowę Owsiaka.

3

@Awtameok_Klana sorry, ale nikt bezpośrednio na marszu nie miał narzędzi do policzenia wszystkich - nawet Owsiak. Wszelkie szacunki opierają się na nagraniach z dronów oraz próbach matematycznego wyliczenia tłumu na podstawie długości i szerokości marszu oraz zagęszczenia.
Widziałem analizy oparte na nagraniach, z których wynikało, że na marszu było między 600 a 700 k ludzi i nie mam powodu, by w nie wątpić.

1

@Aragorn33 Widzę, że potrzebujesz wsparcia, szukasz potwierdzenia, że to był udany zlot uśmiechniętej Polski, a co tam 600-700k, bez kozery powiem 2000k.

4

@michal26 pisowskiej policji wierzyć? Chłopie, ty to serio jesteś oderwany od rzeczywistości. XD I pewnie co 3 dni jesteś na meczu gdzie jest 50k ludzi xD
Leciutko ponad 600k było. Miliona pewnie nie, ale to i tak sporo ludzi. Masz nagranie z lotu ptaka, ale jak przystało na konfę i tak powiesz, że tam było mało ludzi xD

https://www.youtube.com/watch?v=VD1a0uGDgPM

2

@Lucerfi a przypomnij kto drugą połowę hajsu ukradł?

2

@Aragorn33 daj spokój, przecież tego młodocianego konfiarza nikt poważnie tutaj nie traktuje:)

2

@michal26 a powiedz jak tam mobilizacja była wśród pisu i konfy przy pandemii? Kto bronił naszej wolności? xD

1

@Hadim oświeć mnie

0

@Hadim no kilkanaście koła na jakimś marszu było. Co jest moim zdaniem śmieszną frekwencją. Tutaj o wiele wiele lepsza była.

600k? XD ja im dłużej mija od tego marszu, tym bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, że nie było więcej niż 200-250k. Dzisiaj widziałem fotkę jak było w sumie nawet mniej niż cała trasa.

Nawet Owsik się zesrał i powiedział, że 150k było xDDD

1

@Hadim poza tym...200-300k które twierdzę, że było to mało? Pogrzało Cię? To jest naprawdę spora grupa ludzi...
Różnica jest taka, że nie dopowiadam sobie, że był tam np. Milion jak niektórzy z KO twierdzili

4

Panowie tutaj dyskutujący, ja czego nie ukrywam jestem wyborcą Konfederacji i uważam POPiS za śmietniki ale robicie tutaj parodie westernu kłócąc się o liczbę ile tych ludzi było na tym marszu, bo co za różnica czy było 150k,200k,600k czy 1mln? No w sumie to żadna chyba co? Fajnie że ludzie wychodzą na ulicę pokazując że im się coś nie podoba, a nie u nas ciągłe podwyżki, podatki, zakazy itp. a ludzie w domach potulnie siedzą. Na zachodzie podwyżka to cyk ludzie na ulicach i ulice płoną. Mam nadzieję że to trend który się utrzyma i Polacy wreszcie będą walczyć o swoje na ulicach a nie przed klawiaturami komputerów.
Co do frekwencji tego typu zgromadzeń to przecież jest to wiadome i logiczne (bo tak dzieje się zawsze) że:
a.) organizator zawyży
b.) oponent zaniży
c.) ratusz / miasto w zależności za kim jest zawyży / obniży
d.) milicja zwana również bojówką partyjną zawyży / obniży w zależności jak partii rządzącej pasuje
Nie mniej tak patrzyłem po zdjęciach i filmikach to rozumiem zawyżenie liczby, ale ten 1 mln to niezła odklejka ;)
@Hadim "a powiedz jak tam mobilizacja była wśród pisu i konfy przy pandemii? Kto bronił naszej wolności? xD" - no nie tutaj to akurat cie nieźle poniosło bo akurat jak był dawid19 to konfederacja jako jedyna torpedowała i sprzeciwiała się tym kolejnym ustawom wprowadzanym przez pisowców które m.in. zagwarantowały bezkarność czy wprowadzały te wszystkie obostrzenia; to konfederacja sprzeciwiała się obowiązkowym szczepieniom; to konfederacja wspomagała przedsiębiorców na strajkach czy protestach przeciwko obostrzeniom. A pis tak zgadza trzeba je..ć.

2

@michal26 ty serio masz dwubiegunówkę. "Nie dopowiadam sobie, że był tam np. Milion jak niektórzy z KO twierdzili", ale dopowiadasz sobie, że nie było więcej niż 100k, jak twierdzi pissowska policja "no to chyba bardziej wierzyć Policji niż Trzaskowskiemu nie? XD" xDD

2

@michal26 czyli nie byłeś i tak luźno sobie pierd...lisz jak potłuczony. Ok, rozumiem i nie mam pretensji.

2

@Lucerfi zabierasz głos w dyskusji, a nie masz podstawowej wiedzy? Nieźle.

0

@Hadim Podstawową wiedzą są twoje teorie spiskowe na temat wyciągnięcia kasy z ofe przez rząd Tuska? :D Nieźle. Kto wziął połowę, Jan Paweł II?

1

@Lucerfi wojsko przerwało ci podstawówkę i lekcje z języka polskiego, bo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Przypomnę ci. Rządzą od 2015.

1

@michal26 michaś, niech już będzie tak źle jak było za peło. Serio. Niech ta złotówka będzie tak słaba jak wtedy, niech kredyty będą tak drogie jak wtedy, niech paliwo będzie tak drogie jak wtedy, niech żywność będzie tak droga jak wtedy, niech energia będzie tak droga jak wtedy, niech inflacja będzie taka wysoka jak wtedy. Niech SSP będą obstawione kolesiami, rodzinami, znajomymi jak wtedy xD

1

@Aragorn33 szkoda Twojego czasu. Chłop jest typowym konfiarzem, więc racjonalne argumenty po prostu do niego nie trafiają. Szkoda prądu na takich zaślepionych typów.
Wjedzie Sławciu na białym koniu i nie będzie podatków, ZUS-u i niczego nie będzie:) Że ta ziemia dopiero teraz dała nam takiego wybitnego męża stanu xD Oddanie głosu na konfę, to jak wpisanie w Rejestrze Powszechnym, że się jest wyznawcą Latającego Kościoła Spagetti:)
Konfa=pis, a raczej ich podnóżek, jak wcześniej było z LPR-em czy Samoobroną, czy to się wyborcom konfy podoba czy nie.

Komentarz usunięty

1

@Hadim Schowaj kompleks z podstawówki, bo w każdym komentarzu próbujesz mi wytykać "podstawową wiedzę" czy braki "z podstawówki". Chłopie, brzydzę się rządami pisu i znam skalę ich afer i kradzieży. Napisałem o kasie, która została przez rząd Tuska z ofe wyciągnięta, a ty mi wyjeżdżasz z pisem, który też to zrobił. Widzę że jesteś z tych, na których nie robią wrażenia afery Tuska, bo PiS też takowe ma. A z twoim argumentum ad personam dyskutować nie będę, nie warto zniżać się do poziomu rynsztoka. Jak złodziej krzyczy "łapać złodzieja" to wiedz, że coś poszło nie tak z obu stron, nie tylko tej która ucieka.

0

@Hadim
Może jesteś związany z PO i żyło ci się dobrze. A jak PiS cię wygonił od konfitur to narzekasz.
.

0

@Awtameok_Klana mocno ci się tam pod kopułą oderwało chłopie. Ja jestem tak z po związany, jak ty z lewicą. Na socjalu pewnie jedziesz.

0

@Lucerfi typowy pisowski syndrom wyparcia masz. Mi zarzucasz, że niby aferty Tuska nie robią na mnie wrażenia, a sam o nich piszesz, nie pisząc nic o pisowskich xD Do rynszotka to ty musisz spora do góry dopłynąć.
Tobie zarzucam brak podstawowej wiedzy? Chłopie, ty nawet nie stałeś obok podstawowej wiedzy, bo byś się tak nie kompromitował. Kasa z OFE trafiła na subkonta ZUS-u. A powiedz, kto tym ZUS-em zarządza od 2015 roku? xD

0

@Hadim Odklejony jesteś. Jak trzy osoby ci piszą żeś pijany, to czas położyć się spać. To nie wszyscy wokół są oderwani, tylko z tobą jest coś nie tak. Pisowski syndom wyparcia XD To co, teraz każdy krytykujący rządy PO jest pisowskim agentem może? Zarządza od 2015 roku bo rząd twojego wodza pluł w twarz Polakom aż zagłosowali na zj**any PiS. Pod rękę podpalacie tekturę z której zbudowane jest państwo polskie, a ty jesteś pożytecznym idiotą tego układu.

0

@Lucerfi ale co ty się wspierasz innymi? xD o tobie piszę trollu. Wyłącz tvpis, bo ciężko się czyta takie wypociny. Niech już będzie tak źle, jak było ze peło. Serio, niech ta złotówka będzie taka słaba jak wtedy, niech energia będzie taka droga jak wtedy, niech kredyty będą takie drogie jak wtedy, niech inflacja będzie taka wysoka jak wtedy, niech nepotymz i kolesiostwo w SSP będzie na takim poziomie jak wtedy, niech paliwo będzie takie drogie jak wtedy, niech żywność będzie taka droga jak wtedy, niech Polska będzie taka słaba jak wtedy (27:1).
Ach ten rudy, taki bogaty, tyle nakradł, tyle napluł w twarz Polakom xD (argument na poziomie gimbazy) gdzie do niego Pinokio z majątkiem wartym ponad 150 baniek xD

0

@Hadim
Widzę, że trafiłem w sedno, skoro zaczęły się (miękkie) inwektywy.

0

@Awtameok_Klana XD sam zacząłeś "od miękkich inwektyw", więc musiało boleć.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto Twoim zdaniem powinien dostać szansę pod nieobecność Gaviego?