La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1003 Culés

Trzykrotny zakład bez ryzyka do 100, 200 i 300 zł - wygrana lub zwrot z opcją wypłaty i dodatkowo 30 zł freebet.

18+. Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

23

Od kilku dni przewijają się posty jak to Konfederacja popiera embargo na ukraińskie zboże. Embargo, czyli jeden z najbardziej niewolnorynkowych mechanizmów XD

Przypomnijmy, że np. taki Dobromir Sośnierz nie miał problemu krytykować w europarlamencie utrudnień w imporcie chińskiego ryżu, żeby wspomóc lokalnych europejskich producentów.

https://youtu.be/AZ_gXp7wn-I

Wystarczy Europę zamienić na Polskę, ryż na zboże i Ukrainę na Kambodżę.

Festiwal hipokryzji wolnorynkowej xD

23

@misterio Konfederacja to jest taki zlepek niespojnosci, ze nie zdziwie sie jak ta partia sie w koncu skloci wewnetrznie i rozleci. Zreszta juz powoli sie to dzieje.

5

@misterio przez ostatnie tygodnie to co odwala Konfa skutecznie mnie zniechęciło do ich wyboru.
Jako, że jedyna opcja jaka mi zostaje to 3D to długo zwlekałem ze zmianą zdania, bo to też mnie nie satysfakcjonuje do końca.

22

@misterio Czaisz, że jedno to jakie się popiera ideologie, doktryny, w jaką ekonomię się wierzy, a drugie to, że na końcu jednak stawiasz interes swojego kraju jako ten najważniejszy? Pewien sposób nacjonalizmu jest potrzebny i bardzo dobrze, że wielu polityków Konfederacji taki pierwiastek posiada. Ale wiem, że niektórzy to wolą polityków, co by Polskę sprzedało najlepiej do Brukseli czy innego Zachodu, a Ukrainie* to nie napiszę co wylizało.

*Ukrainie oczywiście pomagać i ich wspierać, bo pośrednio bronią naszego kraju, ale pomagać z głową i dbając również o polskie (czyli moje i twoje) interesy.

5

@JimMorrisonFCB jak do sejmu wejdzie więcej osób z konfederacji to ludzie zobaczą jacy oni są odklejeni. A jednocześnie po troche podbierać będą sobie ich PiS czy PO. Bo po za kilkoma osobami to tyły konfederacji to zlot najdziwniejszych postaci

5

@misterio Hmm... co innego być za wolnym rynkiem a co innego pozwolić żeby państwo traciło? Konfederacja jest za wolnym rynkiem a donaganie się embarga jest słuszne.
Argumenty chybione

3

@JimMorrisonFCB na spokojnie mozna robic zaklady ilu poslow zostanie w klubie parlamentarnym, a ilu sie rozejdzie. Stawiam ze max 40% zostanie.

2

@Blantozaur masz racje, malo ktora partia postuluje czysty nazizm jakie preferujesz

9

@misterio jaki w tym wolny rynek skoro polska ma wymogi unijne a ukraina ich nie ma? Jak polski rolnik ma konkurować z takim stanem rzeczy? Zastanów się zanim napiszesz. Powinna być akcyza i problem by się sam rozwiazał bo ukrainie nie oplacaloby się jej opłacać.

1

@GeneralXavi Ale jaki to interes, czemu ktoś staje między sprzedającym, a kupującym. Ja sobie lubię jeść chleb z ukraińskiego taniego zboża i nie będzie mi jakiś komuch z konfy odbierał wolności - chce to kupuje!

2

@misterio Haha, a który chleb był z ukraińskiego zboża?

1

@Tom0VeB Ten tańszy. Logiczne.

4

@misterio przecież ich wolny rynek ma polegać na tym, że pracodawca (m.in. Mentzen) ma prawo zatrudnić za 500 zł sprzątaczkę i płacić groszowe podatki. A to, że ludzie na etacie będą zarabiać grosze to już uj. Liczą się tylko ich przedsiębiorstwa. Byle jak najmniej płacić pracownikowi i jak najmniejsze podatki płacić. Totalnie odklejona partia pod względem gospodarczym.

3

@cris27 A takie rewelacje to skąd niby? XD

1

@Kgorecki2500 od guru ekonomii - Mentzena. No chyba, że klasycznie żartował i tylko ktoś odklejony brał na poważnie jego słowa ;)

4

@cris27 No mówił, że chciałby żeby pracodawca miał większą możliwość w negocjowaniu pensji z pracownikiem. Nikt nikomu nie każe się zatrudniać za 500 zł

7

@misterio o jakim wolnym rynku mówisz? O takim, że ukraińskie zboże nie musi spełniać żadnych norm unijnych przed wprowadzeniem na rynek europejski?

1

@Szklaner skoro tak lubisz to słowo to proszę podaj mi cechy nazizmu, które przejawiam - jestem ciekaw Twoich fikołków.
Obojętność na śmierć osób, które nielegalnie najeżdżają obcy kraj? Czy uznawanie przestępców seksualnych, morderców i tego typu osób za ludzi gorszych?
Jedziesz malina :D

1

@misterio to wszystko wygląda tak, jakby było robione celowo przez Konfederacje. Wynik po prostu im pasuje i nie może rosnąć, żeby siedzieć sobie spokojnie w sejmie, zarabiać i za nic nie odpowiadać.

1

@wyrek Zawsze wydawało mi się, że Konfederacja te wszystkie regulacje uznaje za niepotrzebne. Jak ktoś chce to kupi zboże, jeśli mu odpowiada, a jak nie to nie - czas skończyć z myśleniem za ludzi, każdy jest kowalem własnego losu.

0

@Blantozaur wez sie gosciu nie kompromituj. Wczoraj namawiales do robienia getta dla czarnych jak typowy hitlerowiem, a @wpwelement nie reaguje na to

3

@misterio ale wiesz, ze w Konfie są tez narodowcy, dla których w pierwszej kolejności liczy się interes Polaków?

PS. Jak chcesz jeść pyszny chlebek z ukraińskiego zboża, które nie spełnia żadnych norm to proszę bardzo

2

@misterio embargo na ukraińskie zboże techniczne nie spełniające żadnych norm unijnych, co w tym dziwnego że nie chcą zatrutego zboża?

0

@Szklaner nie namawiałem do getta dla czarnych tylko mówiłem o gettcie dla nielegalnych imigrantów - tym właśnie jest getto, konkretna grupa ludzi skupiona w jednym miejscu.
Nie obchodzi mnie kolor skóry, religia, orientacja. Obchodzi mnie jedynie cywilizowane zachowaniem - jeśli takie osoby nie chcą integrowac się z tubylcami to powinni zostać odesłani z powrotem, a na czas oczekiwania powinny być tworzone miejsca do ich przetrzymywania z dala od ludzi chcących żyć normalnie - a czy coś takiego nie podchodzi pod definicje getta? Rozumiem, że to słowo kojarzy się źle, ale ma swoje znaczenie inne niż w kontekście chociażby 2WŚ.

Dopisałes sobie więcej teorii niż tam było zawarte. A moderator usunął ten post bez banowania mnie - także swoją pracę wykonał

Natomiast jeśli to co napisałem powyżej dalej jest zbyt radykalne to od potencjalnego bana się nie odwołam, ale zrozumiem by na głos nie mówić tego co myślę.

0

@zaba107 Swoją drogą to zastanawiam się dlaczego w tej sprawie istnieje tylko dyskusja na temat rozwiązań systemowych, typu embargo czy cło,ale wprowadzonych przez rząd czy UE z woli decydentów - z woli wymuszonej przez głos społeczeństwa itd. Natomiast żadna partia/organizacja/instytucja/producenci/organizacje rolników - nikt nie podejmuje działań prawnych. Czyżby naprawdę nie było żadnego paragrafu aby sprawę zgłosić do UOKiK, ewentualnie jakichś unijnych organów czy do sądu aby wskazać na nierówność w konkurowaniu unijnych rolników, którzy nie mogą używać rożnych ŚOR na terenie UE, z rolnikami ukraińskimi, których te restrykcje nie obowiązują? Rozumiem że partie wolą bić pianę i krzyczeć jaka to zła i niewdzięczna Ukraina bo podejmuje kroki prawne - wstrzymać im socjale, wydalić, itd. Ale są też grupy które mają w tym interes, a te grupy zdają się tylko na łaskę rządu zamiast walczyć o swoje wszelkimi innymi środkami.

1

@KrychaFCB Jeśli zboże jest złe to odbiorcy sami się o tym przekonają i nie będę go kupować, zadziała wolny rynek i regulacje są zbędne - tak uważają Konfederaci, np. Berkowicz i paróweczki: https://wykop.pl/wpis/56351967/z-cyklu-madrosci-konrada-berkowicza-niewazne-tam-z

@ObiwanKenobi Według Sośnierza, to grupki ludzi, którzy są rolnikami zyskają, anie Polak, polecam link do Sośnierzowego YT. Konsumentami są wszyscy, czemu zabraniać wyboru. PS Mentzen też popiera embargo, więc jacy narodowcy.

1

@zaba107 Przegapiłem post. Ma konkurować jakością, z reguły w parze lepsza jakość idzie wyższa cena, a konsument zdecyduje, czy chce zboże tanie i kiepskie, czy droższe i lepsze.

0

@misterio to jak Mentzen popiera to znaczy, ze nie ma tam narodowców?
A to nie prawda, ze rolnicy skorzystają? A ci rolnicy to niby jeśli nie Polacy?
Ale niej wybór tylko jakoś w sklepie nie masz napisane, ze to chleb z ukraińskiej mąki bo jak chcesz się truć to chociaż rób to świadomie.

0

@misterio "Według Sośnierza, to grupki ludzi, którzy są rolnikami zyskają, anie Polak, polecam link do Sośnierzowego YT. Konsumentami są wszyscy, czemu zabraniać wyboru" - nie wiem jak konkretnie Sośnierz się na to zapatruje, ale choćby przy walce z "piątką dla zwierząt", Konfederacja przywoływała argumenty o tym, że produkcja żywności stanowi strategiczny element gospodarki państwa. Tym bardziej to widać w okolicznościach w jakich żyjemy. Są pewne elementy gospodarki które państwo uznaje za strategiczne dla swego istnienia i wówczas powinno je chronić.

2

@misterio ale przecież oni się po prostu ścigają z pisem w popieraniu hasełka #stopukrainizacjipolski by pokazać którzy z nich są bardziej anty-ukrainscy, bo według sondaży jest grupka ludzi od 18-36 roku życia, wśród której takie postawy ostatnio znacząco rosną, a dla konfy to po prostu ich naturalny elektorat.
Konfa ma taki interesik narodowy w tyłku, bo to po prawdzie zboże dla Afryki, a w Europie handel nim jest tylko spekulacyjny, a pis właśnie się na tej spekulacji dorabiał, tylko go złapali i teraz musi krzyczeć że to złe UE i Tusk żeby było jak zawsze.
Ot żadne narodowe interesy, tylko partyjne interesiki.

1

@ObiwanKenobi Są, ale z twój wpis brzmiał jakby był osadzony w kontekście, że Konfederacja to popiera, bo narodowcy - ale tak nie jest skrzydło wolnościowe i Brauna też popiera.

Rolnicy sobie zyskają, a w tym czasie Ci co kupowali ukraińskie zboże stracą, dbanie o interes jednych kosztem drugich.

Zjesz chleb i się zatrujesz lub będzie niesmaczny, to drugi raz już nie kupisz, kupuję retorykę Konrada Berkowicz, odnośnie parówek.

1

@AxelF Wiem, ale jak się głosiło hasła wolnorynkowe, to wypada już z przyzwoitości do końca zostać na tym tonącym okręcie, inaczej nie różnią się od populistycznych partii, którymi wzgardzają.

0

@misterio po pierwsze to mógłbyś się nauczyć poprawnie pisać po polsku bo ciężko to zrozumieć.
A kto kupował to ukraińskie zboże jak do 15 września tez był zakaz wwozu?
Cieszę się, ze Berkowicz cię przekonał. Czyli kolejny głos na Konfederacje

1

@ObiwanKenobi np. Polska do 1 maja włącznie, wiesz to embargo nie istnieje od czasu powstania państwa Ukraina.

A co do głosu to nie ma szans, popierają niewolnoście praktyki gospodarcze, jak embargo.

0

@misterio to ciekawe bo przed majem 2022 było cło na produkty rolne z Ukrainy i nie bylo tego az tak dużo wwożone jak po jego zniesieniu a nie istnieje to co najwyżej takie państwo jak Ukraina.

1

@maroon Jak już teraz wiemy.. na ukrainie są grupy holdingowe które posiadają większość udziałów w rolnictwie. 9/10 to grupy zachodnie. Największa z nich ma 500tyś hektarów co daj miliardowe zyski. Już wiadomo skąd te naciski na polskę. Głóówny udział w tym mają niemcy holandia usa..

0

@zaba107 Owszem - chodzi mi tylko o metody walki o nasze interesy. Dlaczego podejmowane są tylko kroki polityczne? Ukraina nie waha się wstępować na drogę prawną - my też mamy taką możliwość,ale nikt się tego nie podejmuje- już nawet z pominięciem polityków.

0

@maroon rozumiem. Może właśnie chodzi o to, że Polska nie będzie miała przebicia nawet kierując sprawy do UOKiK. Tu chodzi o bardzo duże kwoty i wiadomo, że ukraina ma poparcie zachodu (grupy zachodnie mające duże wpływy na ukrainie korumpują równiez rzad ukrainy). Dlatego sprawa może być z gory przegrana.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto Twoim zdaniem powinien dostać szansę pod nieobecność Gaviego?