La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1867 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

55


w sumie zabawne XD

22

@Nhyz w sumie to głupie. Ale to Konfa więc narracja musi być dostosowana do poziomu odbiorcy

15

@Nhyz Tylko że to pracodawca oblicza i pobiera zaliczki na PIT, a nie państwo, więc co on pierdoli za przeproszeniem xD

0

@TheNekro94 zgadzam się z tobą z tym że koniec końców i tak państwo kładzie łapę na wszystkim

1

@Xxxbarca4ever Ale nijak ma się to do jego wpisu, który jest skierowany do idiotów.

Komentarz usunięty

3

@TheNekro94 Jego teza że gdyby nie podatek pit to pracodawcy by jego równowartość przenieśli na pensję netto dla pracownika (bo tak można by odebrac ten wpis, skoro twierdzi że to pracownika pieniądze) jest delikatnie mówiąc grubym nadużyciem. To tak nie działa.
Poza tym idąc dalej wygląda tak jakby wg niego miało podatku dochodowego w ogóle nie być, wszak twierdzi że to pieniądze pracownika. To przecież największy mit całej tej konfederacji o likwidacji podatku dochodowego, praktycznie w żadnym rozwiniętym cywilizowanym kraju tak to nie funkcjonuje. O ile uproszczenie systemu podatkowego o którym często mówi Metzen jest jak najbardziej konieczne to już całkowita likwidacja podatku dochodowego w naszych realiach ekonomicznych jest utopią.
@DamianBarcaCule Ty w ogóle nic nie ogarniasz, zresztą Panu za inwektywy już dziękujemy.

Komentarz usunięty

0

@TheNekro94 ale przecież wiadomo, że szef to krętacz i złodziej więc się zgadza ;D

1

@DamianBarcaCule brawo za najgłupszy wpis roku :D

18

@TheNekro94 ale pracodawca dla siebie ten PIT zatrzymuje? Przecież wszystko leci do skarbówki, więc co za różnica czy za pośrednictwem pracodawcy czy nie. Zanim zaczniesz kogoś wyzywać od idiotów to sam się zastanów nad swoim "rozumowaniem" xD

1

@TheNekro94 widzisz wpis @DamianBarcaCule i już wiesz do kogo kierowana jest ta gówniana narracja :D

0

@ProMILs I kolejny... o matko...

1

@Bobo25 Dlaczego niby likwidacja podatku dochodowego miałaby być niemożliwa, wpływy z tego podatku są dość niskie, w porównaniu z VAT. Nawet wpływy z akcyzy są większe.

8

@TheNekro94 To pracodawca robi ci zwrot podatku? I rozumiem, ze według ciebie pracodawca dla siebie bierze te zaliczki podatku. Wiec kto tu pierdzieli?

0

@ObiwanKenobi @Bobo25 @Azi @Objectivo Patrzcie ilu takich jest...

Dobra, wysilę się i to wytłumaczę, bo widzę, że ciężko z rozumowaniem:

Owszem, podatki idą do państwa, ale to nie państwo odpowiada za jego naliczenie, tylko pracodawca. Jeśli pracodawca dobrze by wam obliczył zaliczki, to żadnej nadpłaty by nie było, a więc i żadnego zwrotu. A jak pracodawca naliczył za dużo, no to mamy zwrot. Więc pretensje można mieć do pracodawcy, a nie do państwa. Ludzie...

Komentarz usunięty

8

@TheNekro94 kolejny co ci wytyka głupi komentarz? No wielkie zdziwienie. I z pewnością nie będę ostatni xD

3

@ProMILs przecież tutaj nie chodzi o to czy masz pośrednika czy nie tylko o to że z góry nie oszacujesz w większości przypadków ile tego podatku konkretnie musisz odprowadzić. Nie dość że masz progi to jeszcze masz ulgi różnego typu. Naprawdę trzeba być nieogarniętym żeby nie rozumiec że inaczej tego zrobić się po prostu nie da.

To co napisał Mentzen to jest po prostu czysty kretynizm.

1

@TheNekro94 też niekoniecznie. Pracodawca może nie przewidzieć że urodzi Ci się np. dziecko ;)

0

@Azi Jak widać, większość nie ma o tym pojęcia... Nie ma się co dziwić, że jest w tym kraju tak jak jest, skoro nawet młodzi ludzie takich podstaw nie ogarniają.

1

@TheNekro94 może im się wydaje że w ogóle nie płacą żadnych podatków? ;) Podobno koło połowy Polaków tak uważa...

9

@TheNekro94 to ci wytłumaczę bo jakaś tępota cię dopadła i masz ciężko z myśleniem.
Nie chodzi o sam zwrot i naliczanie zaliczki. Chodzi o same podatki i zabieranie sporej części dochodu. I nie ważne czy mam zwrot, dopłatę czy jestem na zero jak i tak sporo pieniędzy zostało mi zabranych.

0

@Nhyz Głównie chodzi o to, co z tą kasą robi system.
U nas zawsze jest bagno w zarządzaniu pieniędzmi publicznymi.

1

@ObiwanKenobi Nie. Z jego wpisu nie to wynika. On pisze o zwrocie podatku (czyli dokonanej przez nas nadpłaty), a nie o całkowitej likwidacji tego podatku.

Metafora o złodzieju: Ukradł rower (nadwyżkę zapłaconego podatku), a potem go oddał (tą nadwyżkę). Nie ma tu nic o całkowitym podatku.

4

@Azi "następny".
A co ma piernik do wiatraka?
Macie pojęcie, że w przeważającej mierze kwota zwrotu podatku nie wynika z błędnego obliczenia zaliczki przez pracodawcę, tylko z zastosowania przez urząd ulg, których pracodawca nie musi uwzględniać? Nawet kwoty wolnej pracodawca nie musi Ci odliczać jeśli nie złożysz wniosku.
I później ktoś się cieszy, że dostał kilkaset złotych zwrotu bo mu państwo doliczyło ulgę za dziecko/internet/rozliczanie z małżonkiem i się cieszy, a nie widzi ile pieniędzy musiał oddać skarbówce przez cały rok. I o to chodzi w przykładzie Mentzena, ale oczywiście naczelni antykonfiarze zaraz musieli sobie naciągnąć przykład, dołożyć osiem założeń z dupy i udawać mądrzejszych od reszty xD

konto usunięte

2

@TheNekro94 pracodawca oblicza składki na podstawie obowiązującego prawa, z kolei prawo jest tworzone przez urzędników państwowych więc nie wiem o co Ci chodzi chłopie.

5

@Azi "To co napisał Mentzen to jest po prostu czysty kretynizm."

Nie widzę problemu, wszak musi się dostosować poziomem do elektoratu. Stąd chwytliwe filmy na TikToku.

0

@KlonaZepan bo to jest pi razy drzwi 70 mld zł (dane z 2021 r.). To że to mniej niż Vat a więcej niż np CiT nie ma znaczenia.

0

@ObiwanKenobi i właśnie takie myślenie jest w tym wszystkim najbardziej naiwne. Ciekawe czemu znakomita większość krajów taki podatek jednak nalicza.

0

@ProMILs to bardzo dużo musiałeś sobie tam doczytać między wersami :D

1

@TheNekro94 dobra, to muszę cię przeprosić bo rzeczywiście można i tak to rozumieć. Ja interpretowałem to odrobine inaczej.

0

@Azi Naiwne jest myślenie, ze państwo powinno zabierać ludziom tak duże kwoty bo lepiej wie jak je wydać.

1

@ObiwanKenobi duże kwoty? A wiesz chociaż ile żeś tego podatku zapłacił? O ile zarabiasz? To porównaj to sobie do tego ile zapłaciłeś w sumie vatu przez cały rok. To dopiero się zdziwisz :)

0

@ObiwanKenobi Dużo gorsze od PITu są składki ZUS. One zabierają nam więcej z wypłaty, to raz, a dwa że później i tak musimy się leczyć prywatnie, a emerytury mamy śmiesznie niskie.

12

@Nhyz Nie wierzę jak się ludzie zesrali o tego twitta. Przecież tu jest zastosowany bardzo duży skrót myślowy, bo taki jest twitter.

0

@TheNekro94 looooooool

Raz, polski ład tak namieszał, że zaliczki są rekordowo wysokie, bo państwo nie umiało ustanowić sensownego prawa w tak krytycznej dziedzinie. Stąd rekordowe nadplaty

Dwa, pracodawca i każdy nalicza wg reguł ustalane przez państwo i tutaj to państwo jest złodziejem! Serio tego nie kapujecie...? Looooooool

0

@GeneralXavi to prawda, problem w tym, że 90% ludzi w necie bierze wszystko mega dosłownie

0

@Azi no to może rozwiń swoją myśl i mnie uświadom jak to jest bo sam jestem pracodawcą i chyba ktoś czegoś nie rozumie

1

@TheNekro94 zgadza się. A VAT wcale nie lepszy bo wydając pieniądze, które już były opodatkowane przy każdym zakupie płacisz kolejny podatek.

0

@Azi wiem ile zapłaciłem. A czy tutaj jest rozmowa o vacie? I vat wcale mnie nie zdziwi, no chyba, ze nie wiedziałeś o jego istnieniu i to mogłeś się zdziwic

0

@ObiwanKenobi widzę że nic mądrzejszego nie mogłeś wymyślić :)
Bo ja wcale nie wspomniałem o vacie w zupełnie zrozumiałym kontekście :D

0

@DamianBarcaCule jaka myśl mam rozwijać? Jeżeli nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi w kontekście tego idiotycznego naskoku, który już zdążyli usunąć, to nic tylko Ci współczuć kolego.

0

@Azi poproszę o przetłumaczenie na polski

0

@TheNekro94 A z własnej woli to robi? XD

0

@ObiwanKenobi wrzuć sobie w google translator skoro nie rozumiesz tak prostych wypowiedzi.

0

@mleczkoo I jeszcze od lipca była zmiana co do tego "polskiego ładu" jeśli się nie mylę i też się zmienił trochę sposób naliczania, ale faktem jest, przez ten "ład" pracodawcy mieli problem jak naliczyć te stawki podatkowe.

0

@negreanu
właśnie ta zmiana od lipca bardzo mocno wpłynęła na te zwroty. Przecież wówczas podatek został obniżony i te zwroty wynikają właśnie z nadpłaty przez pierwsze 6 miesięcy u.r.

1

@TheNekro94 przecież tu chodzi o te głupie roszady ze zmianami w prawie, polski ład, jakieś klasy średnie, potem powrót do stawki 12% itd...

0

@TheNekro94
"Jeśli pracodawca dobrze by wam obliczył zaliczki, to żadnej nadpłaty by nie było, a więc i żadnego zwrotu" - pracodawca nalicza zaliczki wg. aktualnych przepisów prawa podatkowego, a te zmieniły się (pierwszy raz w historii tzw wolnej Polski) w trakcie trwania roku podatkowego. Swoje pretensje kieruj do rządzących, a nie pracodawców.

0

@Nhyz w Skandynawii nikt nie narzeka na to ze musi płaci podatki. Ba, ci ludzie tam właśnie chętnie placa podatki.

Szkoda tylko ze w Polsce rzadzacy oraz ewentualni/aspirujacy rzadzacy sa pokroju takiego Mentzena i sie nie dziwie ze nikt nie chce w Polsce placic podatkow. Chyba ze ci psychofani Konfederacji co dali sie wybombić mu na pieniadze przy okazji prawyborow :)

0

@Bobo25
"całkowita likwidacja podatku dochodowego w naszych realiach ekonomicznych jest utopią" - utopią to jest dzisiejszy system podatkowy w Polsce. Skomplikowany do bólu, nie sprawiedliwy, bardzo kosztowny, a jednocześnie nie dający zbyt dużych wpływów netto (różnica pomiędzy całkowitymi wpływami a kosztami poboru). Nie wiem co masz na myśli pisząc o realiach ekonomicznych.
Od strony budgetowej dałoby się go zlikwidować całkowicie przerzucając stratę na inne podatki (np, wyższy VAT), lub/i zmniejszając niektóre bezsensowne wydatki. Tyle, to jest nie możliwe od strony mentalnej. 80% społeczeństwa (mentalnie głęboko w komunie) potencjalny brak podatku dochodowego traktuje jak coś nie wyobrażalnego, oderwanego od rzeczywistości, jak sam napisałeś " praktycznie w żadnym rozwiniętym cywilizowanym kraju tak to nie funkcjonuje" - i co z tego - czemu mamy zawsze powielać akurat te najgłupsze rozwiązania?

0

@gg156 Dokładnie, bo jak to wchodziło na początku roku to był problem z wyliczaniem podatku a od lipca został faktycznie obniżony.

0

@gg156 "praktycznie w żadnym rozwiniętym cywilizowanym kraju tak to nie funkcjonuje" - i co z tego - czemu mamy zawsze powielać akurat te najgłupsze rozwiązania?"

I dalej nic do myślenia ci nie daje że właśnie wszędzie taki podatek jest?
Jeżeli to "najgłupsze" rozwiązania czemu najbardziej rozwinięte ekonomicznie kraje i ich ekonomiczni eksperci na to nie wpadli...
Ale tutaj widzę mamy najznakomitszego ekonomistę na świecie który wie najlepiej. Lepiej od wszytskich mądrych głów świata...

0

@Bobo25
ale co to za argument "że właśnie wszędzie taki podatek jest?"???
wszędzie też jest mega zadłużenie, właściwie niespłacalne. Jest też wiele innych absurdów, szkoda wspominać.
Nigdzie nie napisałem, że jestem "najznakomitszym ekonomistą na świecie".
Napisałem tylko, że bez podatku dochodowego dałoby się zbilansować budget i że nie jest to dobre rozwiązanie, bo przede wszystkim jest mega niesprawiedliwe i bardzo kosztowne w prowadzeniu.

0

@gg156 skoro to jest tak złe i "kosztowne" rozwiązanie czemu żadne szanujące się państwo z niego nie zrezygnowało?

0

@Nhyz Mam nadzieję, że dostanie zawału i akurat zabraknie karatek

0

@TheNekro94
No i pracodawca tez pyta pracownika jakie chce mieć zaliczki :)

0

@Objectivo
Ale tych pieniędzy żaden szef nie ma albo dostajesz mniejsza wypłatę albo większa w zależności od zaliczek
Możesz wnioskować o niższe lub wyższe zaliczki
Wiec co wy pierdzielicie

0

@ProMILs
Chyba Ty nic nie rozumiesz
Masz pensje brutto 5000
Zaliczkę np 10% wtedy 500 leci do skarbówki a 4500 do ciebie
Zaliczkę 20% wtedy 1000 do skarbówki i 4000 do ciebie
Jak oddasz za mało do skarbówki płacisz potem przy rozliczeniu
Jak za dużo to ci oddają

Nikt nie przetrzymuje twoich pieniędzy
Co więcej możesz sam zawnioskować u pracodawcy o zaliczki jakie chcesz !

Komentarz usunięty

0

@Nhyz
I taki d..bił by chciał rządzić który nie wie ze zaliczki możemy sami zmienić na nasze zadanie
Wiec sami ten rower oddajemy :)

Taka jest właśnie Komfa
Propaganda i zerowa wiedza
Z programem nie realnym
Z Bosakiem bez wykształcenia na czele

0

@Nhyz Brawa!! Oby więcej takich ludzi w polityce!!

0

0

@AbelKabel chyba wolę Bosaka bez wykształcenia niż Kaczyńskiego który pisał pracę doktorska z filozofii marksistowskiej...

0

@Mezocyklon87
Jeden i drugi się nie nadaje

A Bosak ze swoim swiatopogladem tym bardziej

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?