La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1443 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

konto usunięte

5

Matka Donalda Tuska jako dziecko mówiła wyłącznie po niemiecku. Jej matka, która zmarła w 1997 r., była Niemką, nazywała się Anna Gertrude Liebke i była córką Ottilii Johanny Krause oraz Alberta Franza Liebke.

Po zakończeniu wojny matka Tuska chciała wyjechać do Niemiec:

"Ja chciałam wyjechać, bo dzieci w szkole swastyki na tornistrze mi rysowały. Słabo mówiłam po polsku, więc przedrzeźniały mnie" - wyznała w "Gazecie Wyborczej" w 2008 r.

15

@PabloVEB skończ już :D

6

@PabloVEB Jesli to prawda to jest to smutne bo co dziewczyna zawiniła pochodzeniem a dzieci z nią jechały.

25

@PabloVEB Pisowcy nawet ludzi na La Ramble zatrudniają?

25

@PabloVEB no i co z tego była Niemką. Widzę, że prymitywy dalej nienawidzą obcokrajowców jednocześnie wyjeżdżając do pracy na ten zgniły zachód.

16

@TheNekro94
"Urodziła się w 1934" - ale gdzie, to już pominięte.
"Chciała wyjechać do Niemiec" - ale czy wyjechała? Też pominięte...
Gdy tvp info wejdzie za mocno :D

5

@Kapitan hawk niektórzy myślą że inni ludzie - tak jak oni - też dostają piany w gębie na dźwięk słowa Niemiec. Tak to jest jak się ocenia ludzi przez pryzmat samego siebie.

0

@Kapitan hawk Tzn to jest z artykułu na onecie a nie TVP, a sama rozmowa jest z Gazety Wyborczej. Nie rozumiem dlaczego odbieracie pochodzenie niemieckie jako złe i natychmiastowy element jakiejś propagandy.
https://plejada.pl/newsy/donald-tusk-kim-byli-jego-rodzice-z-ojcem-nie-mial-dobrych-relacji/w02ee97

2

@TheNekro94 jak zatrudniony to pół biedy, gorzej jak robi z siebie... Za darmo :)

1

@koziar bo dziwnym trafem tego typu artykuły pojawiają się na krótki czas przed wyborami. Ale to oczywiście czysty przypadek ,;)

konto usunięte

1

@Kapitan hawk Ale to jest artykuł z niemieckiego Onetu także dla Ciebie na pewno bardzo wiarygodnego źródła :D

2

@Azi Ale ten artykuł jest sprzed 2 lat a wywiad sprzed 15. Moim pierwszym odruchem było współczucie, że dzieci ją przedrzeźniały a nie doszukiwanie się politycznych powiązań choć możliwe, że czasem tak jest. Brak akceptacji ze strony rówieśników dla dziecka to straszna sprawa i nie dziwię się ,że chciała wyjechać.

4

@koziar Nie chodzi o artykuł z onetu, gazety wyborczej czy plejady a o narrację jaką stara się przekazać autor, który zapoczątkował tą dyskusję, a takze wcześniejszy jego komentarz, który został usunięty przez @Moderacja i który był ukierunkowany w jeden sposób.

4

@PabloVEB to co jest dla mnie wiarygodne jest moją sprawą. Dlaczego nie napisałeś pełnych informacji? Dlaczego edytowałeś swój komentarz, żeby usunąć informację z rokiem urodzenia się matki Donalda Tuska? Onet nie jest niemiecki. Dlaczego kłamiesz?
Bardzo słaba manipulacje. Jeden już twój bełkot został usunięty.

1

@Kapitan hawk Nie znam całości sprawy i intencji, może znasz kolege lepiej, ja potraktowałem to czysto informacyjnie po prostu.

1

@koziar No właśnie. Nie znasz całości sprawy

7

@PabloVEB też mam przodków Niemców i też mówiło się po niemiecku, ale w żaden sposób nie przeszkadza mi to w byciu Polakiem

4

@PabloVEB kurczę moja koleżanka mówi i uczy po niemiecku.Jej kolega też, po niemiecku mówi też jej brat tez i wyjechał nawet na studia do niemiec.To na pewno są agenci;) należy zamknąć wszystkie szkoły które ucza po niemiecku;)to potencjalnie niemiecja agentura ,wypadałoby też nie jeździć niemieckimi samochodami.W końcu to produkt wroga;)oraz nie używać niczego co ziostało wyprodukowane w niemczech.Nie należy ogladać reprezentacji polski w piłkę bo grał tam lewy który ,mówi po niemiecku też to niemiecki agent i grał w klubach niemieckich.Jego działalność jest podejrzana tyke lat spędził w niemczech.Na pewno wyrobił sobie podejrzane kontakty;)
Kurczę polskie zakompleksiałe piekiełko żenada!!!!!!!

2

@PabloVEB I cyk 0,20gr na wpis wlecial na konto

konto usunięte

1

@Kapitan hawk Wydawca Onetu Axel Springer SE – jeden z największych koncernów wydawniczych w Europie, wydaje ponad 150 gazet i magazynów w ponad 30 krajach, między innymi w Europie Środkowej oraz Wschodniej: Chorwacji, Polsce, Czechach, Rosji oraz Europie Zachodniej: Francji, Hiszpanii i Szwajcarii.
Siedziba Berlin :D

7

@PabloVEB wydaje w 30 krajach a na głowę siadło tylko Tobie

2

@PabloVEB Axel Springer Polska - 100% udziałów. Polski własciel, polskie struktury. Publikacje w języku polskim. Znowu kłamiesz.

konto usunięte

0

@Borneo Masz rację. Niemcy zawsze od wieków pragnęli tylko naszego dobra i dobrobytu hehehe

2

@Kapitan hawk To akurat nieprawda, abstrachujac od całęj dyskusji. Niemiecki koncern ze szwajcarskim wydawnictwem-posiada spółkę AS PL, wyraźnie pisze. https://pl.wikipedia.org/wiki/Axel_Springer_SE

0

@koziar wikipedia :D
To dlaczego struktury w Polsce to Polacy, którzy publikują po polsku? Hm...
Czyli dobrze wiedzieć, że polski producent drobnego sprzętu AGD czyli Zelmer jest niemiecki. Bo właścicielem jest Bosch z siedzibą w Niemczech. Taka bieda w tej Polsce... :(
Kto wie, może pracownicy Zelmera też chcieli wyjechać do Niemiec?

konto usunięte

1

@koziar jemu nie wytłumaczysz. On pewnie jak idzie do KFC w Polsce to też myśli, że KFC to polska firma.

1

@Kapitan hawk Oczywiście, zę jest obecnie niemiecki choc sama marka i nazwa Zelmer jest obecnei hiszpańska. Po tym jak został sprywatyzowany. Chodzi o to do kogo ida pieniądze a idą do spółki Bosch-Siemens. Opel też ma potęzną infrastrukturę w Polsce, ale jest niemiecki. Większość produkcji Apple odbywa się w Chinach. Zgadnij czy to Chińczycy są właścicielami. https://pl.wikipedia.org/wiki/Zelmer

2

@PabloVEB I co z tego? Gubernatorem Kalifornii był austriacki kulturysta...

1

@PabloVEB a czy ja napisałem że niemcy zawsze chcieli naszego dobrobytu?Nic o tym nie pisałem.Nie wydaję mi się aby przeciętnego niemca interesowała tak bardzo Polska jak nakrecona przez szczujnie tvp polaka który polazuję jakieś kompleks.Jak dla mnie nie chodzi o niemcy a sztucznie wykreowanego wroga aby zmobilizować elektirat orzed wyborami.Dziś to niemcy ue jutro uchodzcy,lgbt , kobiety nauczyciele, niepełnosorawni wszystko jedno eybory się zbliżają wróg musi być aby ekektorat poszedł do wyborów. Są 2 2 napedy wyborczę pisu danie ich własnej kasy z podatków ludziom i drugie jednoczenie ekektoratu wobec wymyślonego wroga.Nieulega wątpliwości że to jest polityka przez podział węwnetrzny i zewnetrzny.Efekt ptzed wojna jedyni sojusznicy to ruski orban i ruska le pen.Potem brak kpo i kara 1 mln euro dziennie czyli 2, 3 mld straty.Pis i solidarna polska zrobiła z polski głupcòw i frajerów roku aby móc kraść.A z nakręconych na niemców ludzi debili.Cel władza i dalsza bezkarna kradzież willa plus itp.Puszesz o czymś o czym nie pisałem . Bo nie poruszałem tej kwestii.Natomiast nie ulega wątpliwiści ze Niemcy to nasz największy partner handliwy i przekłada się to na polsiee pkb czyli zysk .A Niemcy i Francja to najwięksi płatnicy w UE i płacą razem na ue więcej niz wiele krajów ue do kupy razem wziętych.A relacje eksport- import polski są znakomite.Cała w polsce infrastruktura która orzeklada się na inwestycje i pkb.To w dużej mierze srodki ue.Wystarczy sibie porównać rozwój ukrainy i polski z przed 2014 aby zobaczyć co dała jasa z ue.Takue są fakty.Podcinanie gałezi na której się siedzi to glupi pomysł.Pidobnie jak sxukanie zewnetrxnych i wewnetrzny wrogów
Trzeba sxukać sojuszy i robić biznes.to odwrotność tego co robi ta żenująca rządowa partia.A kradna i jeszcze kasy z ue nie sa w stanie zslatwić dno.

1

@koziar czyli niby polski, a jednak niemiecki... :( Kto by pomyślał, że w wolnej Polsce, za rządów Prawa i Sprawiedliwości, prawdziwi Polacy i Patrioci swiadomie i z własnej woli będą pracować dla Niemca! Nie to co matka Tuska, która urodziła się w Wolnym Mieście Gdańsk i finalnie nigdy nie wyjechała dla Niemiec żeby dla nich pracować.
Ach ta zabawa słowem...
Oczywiście, traktuj to jako informację :D

konto usunięte

0

@bady48 wolna wola. Ty nie masz nic przeciwko, że Polską chce rządzić Niemiec czyli Tusk a ja mam. Luz blues. Każdy powinien mieć prawo wyrazić swoją opinię hehe

8

@PabloVEB Tusk nie jest obywatelem Niemiec, tylko Polski. Nie jest Niemcem , tylko Polakiem. Przez całe życie jest związany z Polską. Uczył się w Polsce, wychowywał ,studiował. Ma żone Polkę, pracował w Polsce. Wspólnie z Jarosławem Kaczyńskim kiedyś nawet stali w opozycji przeciw systemowi komunistycznemu w Polsce. Ma niemieckie pochodzenie. Messi ma włoskie pochodzenie a Dybala polskie. Naturalna sprawa. Izu Ugonoh jest pochodzenia nigeryjskiego i to w pełni bo rodzice, nie 1 rodzic byli z Afryki. I Izu jest najbardziej polski ze wszystkich bokserów jakich widziałem. Żaden z tych łysych cymbałów nawet nie zna podstawowych dat a Izu jest oczytany i doskonale się wypowiada, znacznie czystszą polszczyzną niż Szpilka czy Głowacki. https://pl.wikipedia.org/wiki/Izuagbe_Ugonoh

konto usunięte

0

@koziar skoro dla Ciebie Izu Ugonoh jest bardziej Polakiem niż Szpilka czy Głowacki to nie dziwię się, że Tusk dla Ciebie jest bardziej Polakiem niż Niemcem :D
Dla mnie Tusk to niemiecki kolaborant w Polsce.

0

@koziar ten artykuł tak Ociepla Donalda... Cud miód lukier malina

konto usunięte

0

@koziar A w radzie nadzorczej zasiada były kanclerz Niemiec i pracownik Putina, zapomniałeś dodać.

1

@PabloVEB A w jaki sposob taki Izu nie jest Polakiem? Mickiewicz tez nim nie byl? Albo Chopin?

2

@PabloVEB Dowody. Żeby nie było ja mam gdzieś wasze spory PO vs PiS. Jestem poza tym. Tylko nie podoba mi się oskrażanie ludzi bez poparcia tego konkretnymi informacjami i wydarzeniami. Wymień coś do czego doszedłeś, co nie pochodziło od największego przeciwnika politycznego Tuska- PiSu.

6

@PabloVEB Chłopie, przy całej antypatii do Tuska: jakim prawem decydujesz, kto jest, a kto nie jest Polakiem? Może pochwal się: dla jakiego pracodawcy pracujesz, jakie ubrania nosisz, w jakich sklepach kupujesz produkty pochodzące z jakich krajów?

A co do mediów: to zawsze sądziłem, że najważniejsze jest to, żeby media były rzetelne, a nie to, żeby polskie (i tu też przy całej antypatii do onetów i tvn'ów za to, jak profesjonalnie manipulują opinią publiczną). Rozumiem, że dla Ciebie media mogą kłamać, manipulować, wprowadzać podziały w społeczeństwie, byleby były polskie i realizowały tzw. polski interes?

2

@PabloVEB Nie chcesz żeby "Polską rządził Niemiec, czyli Tusk", ja pier**le, ale wyprany beret masz człowieku XD

1

@Kapitan hawk @TheNekro94 Oglądanie zbyt częste TVP info szkodzi, powinni tego zabronić:p

4

@PabloVEB Jasne, wolna wola. :-)
A gdybyś miał wybrać z dwóch poniższych kandydatur osobę do rządzenia krajem, jaka byłaby Twoja decyzja?
1. Kandydat pochodzenia zagranicznego, od pokolenia-dwóch żyjący w Polsce, tutaj wychowany i wykształcony, znający Polskę i realia, osoba uczciwa, pracowita, majętna, spoza układów, troszczącą się o dobro obywateli i kraju.
2. Rodak dbający o swoich ("rodzina na swoim"), 3/4 życia w polityce, gołodupiec bez majątku, który z populistycznymi hasłami na ustach idzie w politykę przytulić trochę grosza (jak większość kandydatów, która właśnie po to udaje mężów stanu).

Wiem, ekstremalny przykład, ale celowy, bo rozumiem, że dla Ciebie liczy się tylko i wyłącznie pochodzenie, polskość z dziada pradziada?
A ja uważam, że nie jesteśmy ani fajnym, ani wybranym narodem, za to lubimy żyć przeszłością, nie możemy się otrząsnąć z wiecznej martyrologii, a nasze dziedzictwo zbyt często nas obciąża, zamykając na świat i nieuniknione zmiany.

konto usunięte

0

@koziar Nawet założyciel PO Andrzej Olechowski przyznał, że to prawda że Platforma Obywatelska była finansowana z pieniędzy niemieckiej CDU.

konto usunięte

1

@PabloVEB
I co z tego wynika ?!!! Jaki to ma związek z klubem piłkarskim Barcelona ?!!! Takie rewelacje to na forum tvp tu do niczego się nie przydadzą.

Komentarz usunięty przez użytkownika

1

@PabloVEB a dla mnie nie ma znaczenia, kto ma jakie pochodzenie!Natomiast jest mi wstyd, że Kaczyński jest Polakiem!Też wyrażam swoje zdaniem Pozdrawiam

1

@Spider_64 Haha na rambli się spiąć, że dyskusja jest nie na temat Barcy - dobre xd

1

@PabloVEB Ok. Moja odpowiedz na tą kwestię będzie się składała z dwóch członów.
Całą wątpliwość wobec Donaldo Tuskaldo naprawdę pokładasz w wypowiedzi założyciela PO, który przyznaje, że było finansowanie na starcie partii w na poczatku przez fundusze z Niemiec? Po pierwsze od kiedy jesteś tak łatwowierny w stosunku do ludzi z PO? Jak dostrzegasz prawdomówność? Kiedy oni mówią prawdę a kiedy kłamią? Czy po prostu raczej kłamią wtedy kiedy Ci pasuje a mówią prawdę ,wtedy kiedy to pasuje do Twojej narracji? Kolejna sprawa, skoro rozpoznajesz na zawołanie prawdę i fałsz dlaczego nie wyczuwasz, ze Pan Andrzej Olechowski najzwyczajniej okazał zwykłą transparentność, prawdę w tej kwestii mówiąc rzecz, która narażało to co osiągnął w oczach wielu. Moim zdaniem to właśnie należy docenić, że mówi rzecz niewygodną w Polsce o PO, której był częścią. Jest to oznaka szacunku do ludzi. jakby powiedział, że było finansowanie od jakiejś zaprzyjaźnionej firmy z Polski miałby takich jak ty z głowy ale nie byłaby to prawda. czy nie lepsza jest niewygodna (dla wielu, bo dla wielu nie) prawda niz zwykły fałsz w takich tematach?Kolejna rzecz. Nieco sie wkopałeś, ponieważ osoba bliska mi pracowała w innej sferze życia- dla Olechowskiego. I jest to osoba bedąca wyborcą PiSu od poczatku. Otóż Olechowski to osoba (w oczach którego mówię) bardzo porządna, mówiąca w oczy co chce powiedzieć i transparentna, nie kombinująca Ci za plecami. Mówię to dlatego, ponieważ nie wierze aby obraz człowieka, który mam przed oczami za 100k marek na kilkudziesieciu chłopa i obietnicę paru procent w wyborach (bo nie mieli pewności ,ze osiągną cokolwiek ) sprzeda cała decyzyjność, sumienie i własne nazwisko Niemcom. To po prostu się kupy nie trzyma. No bo skoro budujemy kolaboracje Tuska z Niemcami to Olechowskiego musisz, też za takiego uważać. . Rozliczajmy polityków PO a takzę obecne władze za to co zrobili w swoich kadencjach i za to czego nie zrobili a obiecali. To tu drzemie prawdziwi problem Tuska, Kaczyńskiego i całej tej ferajny. Mówią nam pod publiczke jaka druga strona jest zła, często kłamiąc, zamydlając to że po prostu sobie nie radzą i walcza o stołki mówiąc o ideach, okradając naas w biały dzień na podatkach i daninach. Widział to także Olechowski, bo odszedł z polityki już lata wstecz.. Rozpisałem się w temacie niepotrzebnie. Ode mnie to tyle, mam dość bronienia polityków PO na jeden dzień, bo zakał jest tam dość, choć wg mnie tym razem słusznie.

Komentarz usunięty

1

@PabloVEB tymczasem premierem jest Morawiecki... Gość o nieposzlakowanej opinii, no naprawdę, większych głupot to tu nie czytałem

0

@PabloVEB A Ty pracujesz dla zagranicznej korporacji, nosisz ubrania uszyte przez Chińczyka, kupujesz w niemieckich, francuskich i portugalskich hipermarketach żywność produkowaną poza Polską i masz czelność nazywać się Polakiem?

0

@PabloVEB Problemem ludzi takich jak Ty jest fakt, że mylą im się pojęcia "wróg" i "sojusznik". Ale czego tu wymagać od kogoś kto głosuje na PISiorów XD

konto usunięte

0

@prodigy Chłopie Ty głosujesz na partię do której należy Klaudia Jachira więc tym samym tracisz prawo oceny preferencji wyborczych innych obywateli :D

1

@PabloVEB Żałosny jesteś :)

Komentarz usunięty

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Jaką ocenę wystawił(a)byś Lewandowskiemu w dwumeczu z PSG?