La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 979 Culés

22

Spotify Polska podsumował 10 lat swojej działalności w naszym kraju. Sprawdźcie co z tego znacie, bo to są wykonawcy i utwory, które mają po kilkadziesiąt milionów odtworzeń na koncie.

Oto dziesięciu najbardziej streamowanych artystów w Polsce OD 2013 roku:

1. Taco Hemingway
2. Mata
3. White 2115
4. Bedoes
5. Quebonafide
6. Lanek
7. sanah
8. Young Igi
9. Malik Montana
10. Żabson

Najczęściej streamowane utwory w Polsce OD 2013 DO DZIŚ:

1. Mata, Pedro, francis - "Kiss cam"
2. White 2115 - "California"
3. Kizo - "Disney"
4. Mata, Trooh Hippi – "Szafir"
5. Sobel - "Impreza"
6. Quebonafide, Duit, Zawiałow - "BUBBLETEA"
7. Smolasty, francis, Pedro, Tribbs - "Duże oczy"
8. Tymek, Big Scythe - "Język ciała"
9. Guzior, Favst - "BLUEBERRY"
10. The Weeknd - "Blinding Lights"

Zespoły z największą liczbą goli zmienników w pięciu najpopularniejszych ligach Europy:
Manchester United - 20
Napoli - 17
Villarreal - 17
BARCELONA - 14
Atletico - 13
Fiorentina - 13
Real Madryt - 13
Borussia - 12
Bayern - 12
Monaco - 12
Reims - 12

Erik ten Hag potrafi w zmiany. Manchesterowi United w ostatnim czasie przytrafiały się mecze, w których początkowo nie szło im najlepiej, ale wówczas zawsze mogą liczyć na swojego trenera, który mądrymi zmianami potrafił odmienić losy meczu.

Jak zmieniły się wydatki klubów big six Premier League w ostatnich 5 latach?
* Manchester United - 264 mln funtów ---> 384 mln funtów (wzrost o 45%)
* Liverpool - 208 mln funtów ---> 366 mln funtów (wzrost o 75%)
* Manchester City - 264 mln funtów ---> 354 mln funtów (wzrost o 34%)
* Chelsea (w ich przypadku bierzemy raport za sezon 2020/21, ponieważ ten za poprzedni sezon nie został jeszcze opublikowany) - 220 mln funtów ---> 333 mln funtów (wzrost o 51%)
* Tottenham - 127 mln funtów ---> 209 mln funtów (wzrost o 66%)
* Arsenal - 195 mln funtów ---> 206 mln funtów (wzrost o 6%)


97

@Don-Corleone jaki rozstrzał tematów xD

1

@Don-Corleone O ile wymienionych wyżej artystów znam z ksywek, tak już z utworów już gorzej. Z tej drugiej statystyki, czyli najczęściej streamowane utwory, to tylko Kizo znam z tytułu. :D

0

@Don-Corleone dobrze, że u nas Pan Tebas dba, żeby kluby tak nie szalały. Dzięki temu LL rośnie w siłę, a klubom się żyje dostatniej. Czy jakoś tak.

63

@Don-Corleone Ten TOP "artystów" i "utworów" pokazuje tylko jak się uwsteczniamy jako społeczeństwo, niestety.

45

@Don-Corleone smutna ta lista artystów. Wynika z niej, że Polacy mają okropny gust. Fajnie, że chociaż Zawiałow jest TOP 2 wśród piosenkarek.

konto usunięte

0

@kuz Co ty gadasz chłopie? W XlX wieku to ludzie tylko Beethovena słuchali? Przecież statystycznie to w Polsce ma się od lat świetnie disco polo. Internet podłączyli, to hip hopolo króluje na listach. Co w tym dziwnego, że muzyka dla mas robi największe liczby?

0

@Don-Corleone Spotify - dramat

konto usunięte

5

@PatrychoO Ja się zgadzam, dla mnie to też jest szajs, ale z niej nie wynika nic nowego. W Zakopanem się bawią masy ludzi do disco polo, w klubach leci jakiś pusty reaggeton o seksie, a dzieciaki puszczają w większości troglodytów rapujących o gangu, braciszkach i robieniu kasy. No tak, większość LUDZI, nie tylko w PL, nie słucha klasycznej czy jazzu, ale to też nie jest dla mas, czy jak to Tokarczuk by powiedziała - pod strzechy ;)))

9

@Compadre Po prostu jestem trochę z innego pokolenia, które ceniło inne wartości w muzyce niż gołe dupy, bluzgi i nawijanie bez sensu, bez talentu, z autotunem, o ćpaniu, chlaniu i ru*haniu. Może jestem za stary ale ta muzyka to dno i kilometry mułu, to samo robi z mózgami młodzieży aktualnie. Zero jakiegokolwiek przekazu. Może po prostu jestem już boomerem muzycznym, ale mi to tam pasuje i nie słuchałem więcej niż raz żadnego z tych twórców czy utworów z własnej woli.
I żeby nie było, ja nie mówię tutaj o jazzie czy muzyce klasycznej, bo jest multum wykonawców, którzy mają przekaz, talent i serio robią coś fajnego w popie, rocku, metalu czy innych odłamach. Poza tym słusznie, każdy może słuchać czego chce i ja nikomu nie zabraniam, nie zmienia to faktu, że ta muzyka i "artyści" to chłam kompletny.

0

@kuz "nie słuchałem więcej niż raz żadnego z tych twórców" czyli oceniasz polski rap po tzw. bangerach topowych artystów czyli kawałkach, które mają bujać a nie przekazywać jakiekolwiek wartości xd
muzyka klasyczna i przekaz? a to ciekawe

konto usunięte

0

@kuz Ja się zgadzam, również nie słucham żadnego z podanych wykonawców. Tutaj się czasem udzielam jak użytkownicy piszą o Floydach, Doorsach czy Straitsach, a hip hop(?/pop) po prostu omijam. No ale tak to jest, że to zawsze będzie nisza (chociaż też nie jakaś skrajna, bo na spotify oni też mają przyzwoite liczby, tyle, że na świecie). Ja mam znajomych żeby się powymieniać z nimi rekomendacjami z rocka i jazzu, ale jadąc do rodziny na wieś nie oczekuję, że na festynie będą grali rock psychodeliczny ;)) trzeba mieć po to dobre słuchawki wygłuszające :))

9

@RobiS Kto mówił o muzyce klasycznej? Bo chyba nie czytasz ze zrozumieniem, nigdzie o niej nawet nie wspomniałem. Polski rap to Wojtek Sokół, Hemp Gru, stary Pezet, Peja, Pih, Fokus, PFK a nie te błazny w kolorowych dresach. Ja słuchałem takiego rapu i kiedyś szczytem szydery było "W aucie", ale oni zrobili to kiedyś dla kompletnej beki, a dzisiejsi robią gorszy chłam na poważnie.

konto usunięte

8

@RobiS No to ja akurat siedzę w klasycznej i tak, niesie przekaz. Sztuka nie powstaje w próżni. Ma swój kontekst i rolę.

4

@Don-Corleone jak się cieszę, że nie znam żadnego kawałka

1

@Don-Corleone jebac taki top artystów. Czemu gadasz normalnie a nie ja Don ? Odwyk czy jak ? konto żonie oddałeś ?

0

@Don-Corleone Muza dla NPC-ków.

0

@Don-Corleone przykre artysty autotiunowce, rapery z aliekspres, farbowane włosy i spodnie rurki, nie słucham na szczęście

0

@kuz zdecydowanie wolę ten hip hop,niż ten sprzed 20 lat gdzie nawijali o tym,że nie mają co do garnka włożyć,że jest biedna,patologia i w ogóle najlepiej to się powiesić.Nie cierpię tego hip hopu

0

@kuz właśnie o tym mówię,dla mnie Ci wykonawcy to dramat.Przedstawiali świat tylko w czarnuch kolorach.100 razy bardziej wolę kiedy śpiewają o dziwcynach,sexie i dobrej zabawie

2

@Trojanek23 to koło śpiewu nawet nie stoi przecież

1

@kuz Jeszcze Molesta była ;-)

0

@Don-Corleone Znam ze słyszenia 6 wykonawców, z czego tylko u 4 potrafiłbym wskazać jakieś utwory i tych 4 znam twarze. Reszty nie kojarzę w ogóle. Natomiast z listy utworów znam tylko Bubbletea.

0

@Don-Corleone te zespoły z największą liczbą goli zmienników nie muszą oznaczać, że Ten Hag ma nosa do zmian bo np. wpuści zawodnika, ten strzeli dwa gole ale drużyna straci trzy.

0

@Don-Corleone Spośród wymienionych artystów znam tylko sanah(często puszczają w radio), o Macie coś słyszałem ze względu na jego problemy z prawem, pozostałych nie znam. Z listy utworów nie znam żadnego.

0

@Don-Corleone czy to my mamy szukać zależności? ^^

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto zostanie mistrzem Europy?