La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 678 Culés

Trzykrotny zakład bez ryzyka do 100, 200 i 300 zł - wygrana lub zwrot z opcją wypłaty i dodatkowo 30 zł freebet.

18+. Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

17

Czasem widać komentarze typu "Ten PiS to najgorsza partia" + kilka wyzwisk w ich stronę. Potem ten sam jegomość chwali PO. Jak można mieć tak krótką pamięć?

32

@maciar Mam krótką pamiec ale pamietam inflacje 0,0, szanowanie Konstytucji i praw człowieka, rozwijającą się gospodarkę i masę inwestycji. A przedewszystkim nie pamiętam aby kiedykolwiek doszło pod ich rządami do takiej katastrofy. Masz długą pamiec to mi może przypomnisz?

3

@maciar to powiedz mi co zrobiło PO.

7

@maciar No tak, za Tuska przecież nie było dopłat do węgla

10

@tbas *czajka, czaskoski, wina tuska*

1

@maciar przypomnij wszystkim co zrobiło peło?

10

@maciar błagam cię to nie jestporównywalne w zadnym obszarze z pisem nic się nie zgadza.Jeśli nie chcesz foprowadzić panstwa do ruiny to trzeba ich odstawić od wladzy.Nie musisz glosować na po wybierz sobie inną oartie z koalicji.Tylko szeroka koalicja partii moze x nimi wygrać.

3

@tbas infrastrukturę ktora przynosi pkb.Z perspektywy pilkarskiej orliki.Ktore pis olrwa bo to nie ich.

6

@Kusco15 @tbas @masa11 @kejdzi @Borneo
Cieszę się że to zauważacie. Martwi mnie tylko to że jak teraz PiS ma (łagodnie mówiąc) tragiczne rządy to od razu duża grupa ludzi zaczyna chwalić PO. Przy następnych wyborach (jeśli kiedyś będą) to może PO może je wygrać. W przypadku złych rządów PO kogo lud wybierze ? Która szansa dla PiS-u?
Pragnę zaznaczyć że nie jestem zwolennikiem żadnej z tych partii i to co robi PiS aktualnie to kryminał. Pamiętam też rządy PO które nie były aż tak złe ale też nie były super. Dużo afer typu Amber Gold czy zamykanie Stoczni. Chciałbym aby obie partie + jeszcze kilka innych zniknęły z polskiej sceny politycznej i żeby dało się żyć normalnie.

7

@maciar I tak właśnie działa propaganda... poczytaj tam o Amber Gold.

0

@Bagsik88 Oj czytałem z różnych źródeł.

4

@maciar No właśnie widać...https://www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-ostrzega-przed-firma-pozyczkowa-AmberGold-2120754.html

"Od grudnia 2009 roku Komisja Nadzoru Finansowego ostrzegała, że Amber Gold nie posiada zezwolenia KNF na wykonywanie czynności bankowych, w szczególności na przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem".

4

@Bagsik88 Więc gdzie ostrzegania a gdzie rzeczywiste działanie? Jakieś 3 lata pracy Amber Gold i żadne służby nie zainteresowały się tym. PO było wtedy u władzy w kraju jak i w Gdańsku za sprawą Adamowicza. Śledztwo zostało wszczęte bardzo późno i już nic nie dało się zrobić. Jest do dziwne że mimo takich przesłanek nikt nie zainteresował się tym na poważnie.

2

@maciar popełniasz w założeniach bład dlatego że afera amber gold czy paliwowa była nie zrobiona przez ludzi po.Nawet tuska nie potrafili wsadzić za to.W przypadku pis kryminał jest ribiony przez ludzi ziory i pis.Jak brak kpo kary mln euro dziennie.To jest coś za co powinni odpowiadac za ostrołeke sprqwa toczy się przeciw pisowcom poszedł miliardKolejny wał ktory bedzie to inwestycja w pałac saski za ponad miliard a adekwatna inwestycha w niemczech kosztuje ponizej miliarda powód 9bsługa.To samo cpk które ma milionowe straty pisowcy. T prowadzą.Dalej wybory sasina 70 mln straty.Jest różnica kiedy kradnie partia a kiedy kradną ludzie i nie zostaje to wykryte.Zauważ że nikt nie siedzi.Poza tym będzie rządzić koalicja różnych partio w tym ye co n8e rzadziły.Oczywiscie po syronie pisu jedt masę innych fatalnych rzeczy i nie jeet to porównywalne z po.Takie porównanie to grube przegiencue.Choc też nie mam partii.Ale głosuje przeciw pis.i zagłosuje na jakąś partie z koalicji.

4

@maciar A ostrzeganie to nie rzeczywiste działanie?:D

4

@Borneo Aż usiadlem żeby przeczytać odpowiedź twoją. Napisałem że to co robi PiS to kryminał. Pytanie czy jak PO dojdzie do władzy to będą ścigać pisiorów za te przestępstwa? No jak dotąd nie udawało się to. Jasne że PiS jest dużo gorszy od PO. Zgadzam się. Co nie oznacza że będę głosować teraz na PO. Coś co nie zostało udowodnione nie oznacza że tak nie było. Jasne, to są tylko domysły ale za to jakie bardzo prawdopodobne patrząc po tym jak rządzący nami traktują moje i twoje pieniądze.

5

@Bagsik88 Tak. Bardzo skuteczne. To tak samo jak ostrzegać "Uwaga pilot tego samolotu jest alkoholikiem" a i tak dać mu latać.

3

@maciar Ty chyba nie wiesz co to KNF.

3

@Bagsik88 No i co to KNF dalej z tym zrobiło? Skoro z początku ostrzegali. Gdzieś nawet czytałem że ten cały Marcin P. mówił w wywiadzie że US do niego na kawkę przychodził a nie na kontrolę.

5

@maciar No i to jest właśnie podsumowanie Twojej wiedzy....jak KNF tłumaczysz US.

2

@Bagsik88 Nikogo nikim nie tłumaczę. Pokazuję tylko że nikt nic w czas nie zrobił. Oprócz jednego ostrzeżenia. W takim razie proszę przekaż mi swoją wiedzę. Z chęcią usiądę do lektury.

1

@maciar tzn niebezpiecznue jest przy tego typu sytuacjach zrównywać te partie absteachując od stanu finansów państwa.To jedt to oartia ktorza rxądzi przez podział węwnetrzny i zewnetrzny sxukając wroga.Zachód bo nie poszę tutaj już ue bo jest i norwegia ostatnio izrael oni nie lubią demokracji bo dażą do autokracji.wewnetrzne to opozycja i grupy spoleczne jak nauczyciele w warszawie brakuje ich 2000 tys a czarnek opowiada ze jest super piza tym lgbt jak widac in vitro.Lekarze oielegniarki przedsiębiorcy, niepełnosprawni itp.Nigdy to nie będzie działać.Oaństwo musi być jednością.Po nie dążyło do złamania 3 podzualu władzy aby przykrywać swoje przekrety.Sabotowqli oze ale i wojsko bo zerwali konyrakt na helikoptery typu takówka caracale takze nie zrobili przetargow na helikoptery bojowe oraz nie przeprowadzilii kontrakty na lidzie podwodne czy zwolnili od groma generałow teraz kupują wszystko droho przy dużych chęcuach kupna innych państw.Porownywanie pisu do po jest niepoważne a są tu osoby co prubują taki trik robić.Co jest mocno nie sprawiedliwie.Aby było jasne nie twierxze że pk bylo idealne zwłaszcza w ostatnich 2 latach.Ale tego nie da się zrownywać.
Natomiast jeśli nic nie zrobisz to ci yrzeba to mówić wprost puszczą Polskę z torbami na lata.Tu nie wolno dać im rządzić.A zrobić to.m9że koalicja partii co jest lepsxe od pisu.Nie mówie ci glosuj na po zaglosuj na jakąś inna partie.Inaczej cena yego będzie dużo wyższa jak zostaniesz w domu i nic nie zrobisz.Ja nawet nie chcę aby ich skaxywali ja nie chxe zwyczajnie innych rzadow bez inflacji itp.To już bedzue dużo.Jak ich wsadza super.

3

@maciar Jak nie wiesz co to KNF, a podajesz za przykład/tłumaczenie US to dramat. Czy ja napisałem, że mam dużą? To ty napisałeś, że trochę o tym czytałeś z rożnych źródeł. Poczytaj co KNF robi. Poczytaj kiedy ABW się zajęło Amber Gold.

0

@Borneo Chyba z wszystkim co napisałeś się zgodzę. Również z tym żeby nie głosować na aktualną władzę. Nie wiem kto jest zarówno silny jak i inny od PO żeby na nich zagłosować. Kukiz miał być silny a wyszło co wyszło.

0

@Bagsik88 To były dwa osobne zdania. I to nie następujące po sobie. To o US jako bardziej ciekawostka.

1

@maciar Ok, ale nie zmienia to faktu, że poczytaj o KNF.

0

@Bagsik88 Dobrze. Rzucam okiem na KNF i na końcu ich strony jest taki zapis: "Nadzór nad działalnością Urzędu Komisji sprawuje Prezes Rady Ministrów."
Czyli p.Tusk mógł więcej coś zdziałać w sprawie nielegalności i braku koncesji.

1

@maciar A skąd ty wiesz co robili? Jak ty nie wiesz nawet za co opowiada i czym się zajmuję KNF.

0

@Bagsik88 Już napisałem wyżej żebyś przekazał mi swoją wiedzę to nie chciałeś.

1

@maciar Już ci odpowiedziałem na to, że to ty się chwaliłeś, a nie ja.

Więc co KNF zrobił oraz jakie ma możliwości?

0

@Bagsik88 Jak nie wiesz to skorzystaj z własnej porady tak jak ja to zrobiłem chwilę temu. Nie rozumiem co to za przepytywanie. I samo słowo " chwaliłeś". Skoro masz jakieś konkrety to opowiadaj. Napisałem już że z chęcią przeczytam to co masz do opowiedzenia.

2

@maciar Tak jak napisałem KNF się nimi zajmował(dało np. ostrzeżenie), tak samo ABW, a ty jedyne co potrafisz napisać, że podobno Plichta z US pił kawę, a Tusk odpowiada za KNF i, że mało zrobili.

0

@Bagsik88 i powiedz mi jeszcze jakie skutki przyniosła ich praca? Tak p. Marcin siedzi. Pieniądze zostały odzyskane ? Nie. Tam część dostanie jakiś hajs od Skarbu Państwa z tego co wiem. Jakim cudem to działało bez koncesji? Spróbuj pan teraz otworzyć bar i sprzedawać alko bez koncesji. Ile się pan utrzymasz? Bez znajomości.

1

@maciar Jak podajesz takie przykłady to szkoda komentować. KNF i ABW robiło swoje. Jak nie wiesz co to doczytaj, chociaż chwaliles się, że czytałeś różne źródła.

0

@maciar wuesz co tzn kupiz jest pisowy ale po same ma mniej po i musi rządzić z psl cholownią zielonymi i lewicą i pewnie agrounią i trzeba cokolwiek z tego wybrać ja poczekam może jakaś nowa peartia wyjdzie i do tego się dołączy.Więc obecnie.One czekam na to co się z tego wykluje.Zwyczajnie chcę tych odsunąc od władzy.Zależy mi aby inwestowali w narzedzia bo pus sam sobie swuatopoglądami poblokował.Chcę aby zmodernizowali sieci dopłacali do fotovoltaki pomp ciepła i wiatraki i na to morze iśc kpo tam na wiatraki jest 16 mld.Mogły by zastępować fotovoltaike.Bo orawda jest raja że oze to jest zmbiejszenie zapotrzebowanie na węgiel rope czy gaz.Czyli w dłuższej persoektywie obniżka ceny prądu czy ogrzewania.Przewaga konkurencyjna takze w biznesie.Tu pis blokuje też srodki bo gdyby było kp9 zlotówka by się wzmocniła.

1

@maciar no i jeszcze jedno za pis spadły inwestycje wspólczynnik inwestycji spadł z 20% do 16% bo zwyczajnie nikt in nie ufa kto bedzie inwrstował w kraju o zapędach autokracji zwłaszcza że w Rosjo syraciki.Żeby wspólczynnik wzrósł trzeba się ich pozbyć.Bo nie będzie zaufania.Tez ktos tu podawał że polska jest w 10 najgorszych krajach gdzue warunki do prowadzenia biznesu sa najgorsze.Mowa jest o krajach wnoszących 90% światowego pkb.Tych instrumentów pus nie ma bo swiatopogląd spowodował że sami sobie dostęp ucieli.Co tu nie zrobi opozycja ma większe możliwości poprawy sytuacji.Pus będzue drukował zwiększał zadłużenie i narazał na większą inflacje

0

@Bagsik88 No ja nadal czekam aż ty coś mi napiszesz na ten temat. Sam nic nie napisałeś. Problem polega na tym że nie masz zielonego pojęcia co wiem ja. Nie mam zamiaru być wypytywany jak przy tablicy. Jak szkoda komentować to nic nie pisz. Żadnych konkretów nie napisałeś a sam wymagasz wszystkiego.

0

@Borneo Powiem Ci tak. Pis trzeba zaorać. Z tymi partiami co wymieniłeś to nie wiem czy to najlepszy pomysł. W pierwszej części wyborów nie chciałbym na nich głosować. W drugiej się zobaczy co tam wejdzie. Podejrzewam że będzie jak zawsze do wyboru tylko PiS i KO.

0

@maciar dlatego ja nie mam swojej partii a nie ma żadnych szans aby konfa pokonała pis czy zdobyła władze.Ba jeszxze z nimi mogą nie daj bóg koalicje zrobić.A wypowuedzi anyy rosyjskue to strzał stope.Z powodów które wymieniłem i masę innych na pewne zagłosuje na którąs oartie z opozycji aby ich idsunąć od władzy bo i tak będzie lepiej.Bo im się wszystko wali i jaś fasola bedzie od nich rządził lepiej.Zaglosuje na tego kto faktycznie może wygrać.A tu wchodzi w grę koalicja różnych oartii.

0

@Borneo Na 99% Konfa nie połączy się z PiS. Gdyby to zrobili byłby to koniec tej partii.

1

@maciar Chyba napisałeś o swoich komentarzach. Jakie ty podałeś argumenty za swoją tezą? Jak ja podałem KNF to ty napisałeś, że to mało. Napisałeś też o podobnym piciu kawy Plichty i US. Ja w odróżnieniu do ciebie podałem KNF(artykuł) i ABW.

"i powiedz mi jeszcze jakie skutki przyniosła ich praca?" to napisałeś.
A później to "Nie mam zamiaru być wypytywany jak przy tablicy".

"i powiedz mi jeszcze jakie skutki przyniosła ich praca? Tak p. Marcin siedzi. Pieniądze zostały odzyskane ? Nie. Tam część dostanie jakiś hajs od Skarbu Państwa z tego co wiem. " - Plichta dostał 15 lat, a żona niecałe 12.
https://www.o2.pl/informacje/prawomocne-wyroki-dla-tworcow-amber-gold-jedna-kara-obnizona-6774373542447712a

Syndyk zwrócił ponad 11 tys. ludzi środki. Syndyk zaczął działać w 2012 roku.

https://wiadomosci.onet.pl/trojmiasto/koniec-wyplat-amber-gold-syndyk-zakonczyl-wyplaty-dla-ofiar/73qjzvr

Podsumowując: było ostrzeżenie, jak popełnili przestępstwa to zostali osądzeni i dostali wysokie wyroki, część środków została zwrócona.

Czekam na twoje wyjaśnienie sprawy i co mogli zrobić wcześniej.

1

@maciar nie wiem, nawet w sprawie tvn zagłosowali z pisem.A pis im czas wydzielał w tvp to strzał w stopę.Mnie poraziło że można promować Putina ja nie wiem czy braun i korwin czy to nie jest putinowska agentura.W przyoadku brauna ponad 30 kont i przelewy nie wiadomo od kogo.Jakaś lewizna.Poza tym tu podszebna jest większość aby walczyć z ewentualnym wetem prezydenta tu nie wystarczy wygrać wybory.Wygrana minimalna nie rozwiązuje tematu.Jeśli jest jak mówisz to są kompletnie niezdolni do koalicji czyli zmarnowany głos. A tu jest bardzo duż9 do sprzątania.

0

@Borneo W sprawie TVN to chyba się wstrzymali. Nie staneli po żadnej stronie. W jaki sposób promują putina? Powiedz mi skąd Ukraina bierze ropę? Rosyjska ropa kupiona od pośredników np. Wegry.
Nawet głos oddany na pertię która zdobędzie 1 głos nie będzie zmarnowany jeżeli ten głos nie trafi do pisu.

0

@Bagsik88 No tam jakieś 10 %każdy z tych 11 tys ludzi dostał. Zawsze coś. Patrząc po tym jak obecny Rząd traktuje przedsiębiorstwa to mogli dużo. Wiedząc o tym że to piramida finansowa mogli nasyłać kontrolę dużo szybciej. Zanim te 19 tys ludzi wpłaciło swoje majątki.

1

@maciar Aha czyli jak zwykle u ciebie, zero konkretów. A kontrolę były, bez powodu KNF ich nie umieścił.

1

@maciar tu trzeba veto obalać a nie wstrzymywac się od głosu .Już kiedyś zandberg robił kalkulacje i skończylo się rządami pisu.Tu trzeba maksymalnie wykorxystać co sie da.Mnie z tvn zaskoczyło to ze konfederacja mogła tam uczestniczyć w dyskusjach i się wypowuadać.zoni zostawili wszystko w rękach opozycji czy będą mogli suę wypowiadać w tv czy nie.To nie jest zgodne z ich interesami.ajak już w tej sorawie nie glosują to nie spodziewam się wstrzymywania się od głosu.
No pocxytaj sobie wypowiedzi korwina o jego ekscekencji putinie zwariował chłop.
Nie wiem o co chodzi z węgrami co masz na myśli.
Generalnie jest oktes przejściowy i odejście w dłyższym czasie od surowców Rosyjskich.Po to jest kpo aby realizowac miedzy innymi w inwretycje w oze które zmniejszą generalnie zapotrzebiwanie na surowce.i nie tylko robi to ue ale europa robi takie inwystacje.Jak piasek w finlandu cxy Anglicy w maroku mają fotovoltaike i wzdłyż wybrzerza kładą kabel czy 6 krajów robi na morzu płn turbiny wiatrowe o mocy 150 gw .czy inwrstycje płn afryce ue w h.Czy projrekt termos pod berlinem tworzy się dziesiątki projektów które mają uwolnić Europę nie tylko od Rosji ake i od opec które nie jest wiarygodnym partnerem.Dlatego kpo jest ustotne bo powinniśmy miec jak niemcy dofinansowanue 100% do pomp.Mamy w tej chwili okres przejściowy z fatalnie wykorzystującym go przez polski rząd.Weźmy gazoport.Podstawę która jest dużo większa od tego co chcę dobudować finalnie pis zbudowana była w 5 lat.Pus rozbudowuje świnoujście w 7.Bo gazoport otwarty był w 2015.Czy wiesz że kontrakt z norwegami mogli podpisać w 2019 ale zwolnili faceta ktory był za to odpowiedzialny i następca nuc z tym nie zrobił i gazocuąg nie będzie pełny a ceny będą wysokie.A mieliśmy też opcje przesłanua gaz też przez niemcy ktore są połącxone z norwegią i jest możliwość aby gaz ten dotarł do polski i w raki sposób wystarczylo z niemcami się dogadać.Ale to wszystko to zaniedbania pisu
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-rosyjska-gospodarka-skurczyla-sie-w-drugim-kwartale-o-cztery,nId,6218523


0

@Bagsik88 ehh.. Powiedz mi.. gdyby ta afera była za panowania Jarosława to na czyje konto by poszła?

0

@Borneo Słowa "jego ekscelencja" używa przy każdym z przywódców państwowych. A co do reszty to nie chce się wypowiadać bo nie ma to sensu. Już tam część posłów się od niego odcięła i w sumie dobrze. Może niedługo sam JKM zniknie z Konfy z braku poparcia reszty.
Na dobrą sprawy nie wiemy co tam się w Rosji dzieje. Jedni mówią że gospodarka pada inni że zarabiają więcej bo sprzedają mniej za wyższą cenę.

1

@maciar Co to ma zaznaczenie? Dobrze to ogarnęli i tyle.

0

@maciar tzn wiesz tu i Braun jest jeszxze pro Putinowski.Też korwin popierał aneksje Krymu a jego działalność w parlamencie europejskim była zbieżna z interesami putina bo chciał rozwalenia ue co jest zgodne z tym co chcę Putin czyli rozgrywać każde państwo z osobna.Jeśli konfa chce się od nich odsunąć to tylko jest dka nich na plus bo sytuacja brauna jest nueciekawa z uwagii na wpłaty i liczbę kont.Jest to podejrzane.
A co do Rosji to izolacja i zmniejszenie rynku zawsze jest niekorzystne na dłuższą metę z czasem wraz z inwestycjami będzie większy problem bo poza żywnością i surowcani to tam nic nie ma.


https://oko.press/posel-polskiego-sejmu-promuje-prorosyjskie-oswiadczenie/

0

@Bagsik88 Takie że to sedno tego co napisałem z początku. To że to za ich rządów była ta afera i nic więcej.

0

@Borneo Nie obserwowałem wpisów i wypowiedzi ani JKM ani Brauna więc nie znam sprawy.
Więcej osób by chciało upadku UE. Pamiętajmy że jest jeszcze NATO. A tam chcą tylko zwiększenie znaczenia naszego kraju w tym sojuszu. By nie być tylko pierwszą linią frontu.

2

@maciar Afera bo tak nazywa propaganda PiS... chodzi typowo o to że to było za PO, chociaż patrząc na fakty dobrze sobie z tym poradzili.

0

@maciar tzn mniej wiecej 2 razy w tyg ktoś wpisy korwina publikuje bo są tu osoby z konfy akurat one wpadały.Tutaj są popristu wypowiedzi pro putina i działslność w europarlzmencie ale i pis uorawia w parlamencue europejskim pro putinowsją i został z przydupasami putina salvinim orbanem i tą francusją ci ją tutaj witaki na salonach.Na pewno tego typu działalności nie popieram bo nie jest zgodna z interesami polski.Wiadomo choć pis odwołał za macierewicza polskich generałów duza strata.Uwalił kontrakt na caracale nje doprowadził do kontraktu na smiglowce bojowe.Także na lodzie podwodne i ma kontakty z rosyjskimi firmami i książke napusano i jest kumple. Rydzyka który nie wiadomo skad miał kasę na radio kolejni co śmierdzą agenturą bo radio maryja nadawalo z kalinigradu

2

@maciar
Nie wiem po co wrzucasz granat w szambo?

PiS i PO to jest jedna i ta sama sitwa postsolidarnościowa. Mam na myśli sam trzon decyzyjny, a nie działaczy w terenie.

Tak na szybko:
- Patryk Jaki - teraz Zjednoczona Prawica, wcześniej PO
- była minister edukacji Zalewska -teraz ZP wcześniej PO
z drugiej strony
- Radosław Sikorski - były minister w rządzie PiS (lata 2005-07), teraz PO
- Ludwik Dorn, Pawł Kowal, itd itp.

Panie i panowie sobie przepływają z partii do partii, wyborcy na to nie patrzą i nie widzą, że to ta sama sitwa cały czas rządzi.

I za jednych i za drugich państwo działa do kitu:
- za PO - katastrofa samolotu prezydenckiego, gdzie nie przestrzegano procedur
- za PiS - skażenie Odry i nie poinformowanie ludności o zagrożeniu co najmniej przez tydzień.

Także nie ma co się przerzucać za czyich rządów zrobiono lepsze przekręty, bo dla nas zwykłych Kowalskich to nie ma żadnego znaczenia. Nas powinno interesować jak funkcjonuje państwo za tych rządów.

1

@Awtameok_Klana No i taki był zamysł tego pierwszego komentarza. PiS zły teraz ale pamiętajmy że PO też nie są aniołkami. I tyle chciałem.

0

@Borneo No ja nie odpowiadam za innych. Ja nie wrzucam tu niczego związanego z polityką prócz rzadko zwykły komentarz.

0

@Bagsik88 A co mnie interesuje kto i jak to nazwał? Słowo pasuje bo dla tych 19 tys osób była to afera.

1

@maciar A skąd ty wiesz co oni myśleli? Czyli każdy kto starci pieniędze mimo ostrzeżen rządu to afera i obwiniać PiS obecnie.

0

@Bagsik88 Jak by nie patrzeć urodziłem się w Gdańsku. Znam tu parę osób. Też takie co trochę straciły na tym i mówiły co myślą.

0

@maciar luz spoko:)

1

@maciar Znasz te ok. 19 tys?

0

@Awtameok_Klana no nie
Po - nie miała problemu z 1.praworządnością nie płaciliśmy 1 mln kat dziennie moglibyśmy dostać kpo
2za po były afery ale za nimi stali ludzie a nie ludzie z po w przypadku pisu za aferami stoją ludzie konkretnie z pisu jak straty cpk np. Horała distają miliony lotnisja brak.Ostrołeka kolejni ludzie z pusu mają akt oskarzenia.Brak kpo odpowiada za to pis z ziobro straty są miliardowe a jest kryzys poczytaj sobie 100afer pis.plZauważ że mimo całego aparatu pisiwskiego władzy tak nikt nie siedzi chcieli wsadzić tusja o cxym kaczyński marzy to tusk prxesłuchiwal ich.
Za poprzedników inwestycje były na poziomie mówie tu o wsjaźniku 20% za pis spadlo do 17% w ue wzroslo do 22%.
Za pis w praktyce zostakiśmy z orzydupasami putina le pen orbanem czy Salvini odwracając sie od swiata zachodniego który na pomóg w sytuacji zagrożenia ze strony moskwy.
Za po nie bylo komunistycznej tvp typowo komunistycznej tv działającej na rzecz wygranej w wyborach słusznej partii.Za po nie atakowali najwiekszej inwestycji amerykańskiej w Polsce pis to potrafiło zrobić.
Różnica jest kolosalna bo po idzie w strone zachodu a pis w stronę autokracji czyli kierunek łukaszenka czyli putinizacja kraju.Ma problem b9 chcę kasy z ue i tylko to ich powstrzymuje.
Natomiast po jest mega szeroką partią majacą w sobie poslow lewicowych i prawicowych nie dziwne jest że z po poslowie mogą przenosić sie do innych parti i odwrotnie.Po jest otwartą partią na rożne ppglądy choć nie skrajne.Dlatego to normalne że z partii przychodzą lub odchodzą kiedy polityka idzie albo w stronę lewicową badź prawicową.Tak się dzieję na calym świecie w tego typu przypadkach i jest to normalne zjawisko.
Jeśli chcesz zrównać 2 kompletnie skrajnie różne wizje państwa skierowane w przypadku pis na autokracje a drugą na zachód to gratuluje analizy.W polsce nie bylo dobrze ale wynikalo to z tego ze eychodziliśmy z komuny a wcześniej była wojna.Jeski spojrzysz na pkb dojście do dobrytu było planowane na 40 lat.Nie ma bata aby wszystko było ok jak ludzie uczyli się nowej rzeczywistości itp.
Twoje stwierdzenie jest mbiej więcej takie jak stwierdzenie że białw i czarne to jest to samo......


2

@Kusco15 a pamiętasz Amber gold, skok Wołomin, przemyt paliw kosztujący Polaków kilka mld rocznie, jeszcze większe wyłudzenia VAT, nasylanie ABW na niezależne redakcje, wyrzucanie redaktorów naczelnych gdy za bardzo krytykowali, brutalne pacyfikowanie na MN, spalenie budki pod ambasada?

1

@Bagsik88 samolot Marcina p. ciągnęła śmietanka PO, koleś był recydywista, poza ostrzeżeniami nikt nic mu nie robił. Olt było po to by zdołować LOT.
A co do KNF to niech najlepiej o nim świadczy to, że że Skok Wołomin pieniądze zaczęły uciekać dopiero od wrześnie 2012 gdy weszła w życie ustawa wciągająca system pod ich kuratelę:)

5

@maciar Nie krótką pamięć, tylko raczej brak mózgu.
Poza tym u nas spór polityczny w społeczeństwie nie jest merytoryczny, tylko
emocjonalny - ludzie w dupie mają fakty. Zarówno ci pro-rządowi jak i opozycyjni.
Dodatkowo tutaj masz większość dzieciaków i ludzi młodych, którzy nie za dużo jeszcze widzieli w życiu i można im za pomocą mediów wmówić wszystko.
Na przykład, ze Niemcy to oaza dobra i wrażliwości, a Polacy to faszyści i rasiści.
Teraz się okazuje kim są Niemcy i UE, a ferajna naszych matołów nabrała wody w usta i szuka w Polsce braku demokracji, zamiast zastanowić się kim są ludzie, którym dopiero co tak ufali.


1

@endriuuu2 Jakieś dowody na to czy subiektywna opinia? :)

0

@Bagsik88 dowody na co? W co z tych rzeczy nie wierzysz?

2

@Borneo tego się nie da poprawnie przeczytać nawet. Proszę użyj edytora.

1

@Kusco15 ale na pewno chcesz pisać o szanowaniu konstytucji przez PO?
Przypomnieć wybór sędziów dublerów?

4

@Borneo 150mld Tuska i OFE to też afera i złodziejstwo pisowcow?
Bankructwa firm budowlanych podczas trwających inwestycji za rządów PO to też afera pisowcow?
A hitem jest to, że podczas jednych z wyborów 20% głosów było głosami nieważnymi. 20% nieważnych głosów, rozumiesz to w ogóle?

1

@endriuuu2 Na to co napisałeś. Jakoś tak mam, że nie w wszystko wierze bez dowodów.

@RosjaninBut User @maciar pokazał tą dorosłość i zasypał merytorycznymi argumentami, że nie nadążam odpisywać.

@Nowy1103 Jakieś dowody na to czy też tylko subiektywna opinia?

1

@Kusco15 jest taka samalista wstydu dla PO jaka ma teraz PIS tylko że sprzed 8 laty. Dobrze jest jednak pamiętać że to są kryminaliści nie mniejsi niż PISowcy.

0

@maciar jebany popis rządzi tym krajem od 17 lat POPIS to teatrzyk dla gawiedzi i frajerów aby rządzili non stop po sobie Akurat PiS jest skrajnie socjalistycznym gównem a niczym bardziej nie gardzę niż socjalizmem.Te ich chore, zdegenerowane rządy ciągłych podwyżek podatków, opłat, danin ,zusow, dodawanie zasiłków, zapomóg doprowadziło do takiej inflacji i zubożenia społeczeństwa.Kurwa przed wojną inflacja była na poziomie 13 procent a oni wszystko na putina teraz zrzucają.Tępy lud to kupuje.Na moje niech oni już nic nie "dają" a przestaną zabierać.Socjalizm zawsze kończy się głodem.Zawsze.A dla tych którzy w niego wierzą nie ma ratunku.Barany same idą na rzeź.

0

@maciar dokładnie.Przecież konfederacja jest zupełnym przeciwieństwem PiS.PIS TO socjaliści a Konfa wolnościowcy i liberałowie gospodarczy.Oni mają najwięcej głosowań przeciwko PiSowi w sejmie.Nawet po i lewica częściej z PiSem głosowała.Śmiesza mnie głosy, że Konfa może połączyć się z PiS jak ich nic nie łączy.Ale ludzie to idioci i łykają takie brednie.

0

@Nowy1103 tylko cxy to ukradł tusk wykaż ze mq je na kącie albi że te pieniadze są chociaż na kontach oarti? Bo w przyoadku lotniaka nie problem jedt przejrzeć ile zarabia taki horała.W przypadku kpo to jest opłata za bezkarność i zamiatania spraw pod dywan przez pus.Mowa o praworzadności.To jest zysk konkretny tej partii.

Jak było z ofe ponieważ w grecjia była państwem łapówkarskim kiedy system u nich się zawaliłi ue im pomogła.Wprowadziła kontrolę deficytu w oaństwach ue.Ponieważ Polska od momentu wejścia do ue budowała infrastrukture a mieliśmy dług z czasow komuny w klubie paryskim czy usa nie mieliśmy pueniedzy aby częśc ue inwrstycji sfinanowaZwiązku z tym deficyt trzeba bylo skorygować inaczej musiałbyś zapłacić karę w ue .Oni mieli wybor albo aby te pieniadze znalazły się na kontach ue albo wpuscić je w system aby wyrownać deficyt.Mogli wprowadzić podatek co trwaa trzeba bylo reagować wiec i tak tych pieniedzy nie miał bo zapłaciłbyś je z podatku.Tak pieniadze zostały w obiegu publicznym i te pieniadze nie należą do partii czy do tuska.
Oni zrobili tak aby pieniadze nie wypłynely z polski.To nie jest jak np. Pis planuje sobie zbudujemy pałac saski za ponad miliard gdzie adekwatna inwestycja w niemczech jest poniżej miliarda bo obsluga kosztuje drogo;)w kwesti ofe w ogólnym rozrachunku te pieniadze byś stracił a tak przynajmniej sa w publicxnym obiegu.To nie jest porównywalne z pisem .Generalnie jak masz dowody idź z tym do ziobry on z kaczyńskim marza aby do pierdla wsadzić tuska i reszte i orobowali to zrobić przy amber gold no ale tusk ich przesluchiwał.Zauważ ze tusk się nie ukrywa przed ludźmi jeźdxi pociągami a nie jak kaczyński lymuzyną z borem co też jest paranoja czego suę boi jak wszystko jest ok;) nawet tu jest różnica.On jest dostępny.Jak masz dowody to nie czekaj ja ci przyznam rację.Na razie krzyku jest dużo a nikt nie siedzi.Mija 7 lat rzadu.Dodam że ukrywanie dowodów jest karalne jak coś masz idź do ziobry.Bo tak to jest uprawianie propagandy aby uzyskać wynik wyborczy.Tutaj jest to teza konfederatów.Aby pokazać pis to to samo co po.Ale wiesz konfederacja to jest co innego inna jakoś nie yo co tamci głosuj na nich.Tymczasem korwin braun sa pro rosyjscy.Braun ma ponad 30 kont i jest sledztwo w sorawie przelewó nie wuadomo od kogo.Przyzna ze śmierdzi to na kilometr.
Jak mówie pis i po to 2 różne wizje państwa po to kierunek zachód a pis to autokracja.I to się wyraza w podziale polski na 2 cz.i w praktyce od początku w protestach na ulicach.To nie jest to samo .

4

@maciar ja nie zagłosuję ani na PO ani na PiS. Jedno zło.

0

@Bagsik88 nie. 2 osoby które zainwestowały. One się nawzajem nie znają ale tez znają inne.

0

@koksik2700 No i fajnie kolego.

0

@maciar no i mamy pisiora na liście. @Redakcja, ban albo blokada konta, proszę.

0

@koksik2700 właśnie, że nie. Nie porównuj NSDAPiS do PO. Chyba, że jesteś ślepy, głuchy i bez mózgu.

0

@Whisky_Fan Że ja? Czy kto ?

2

@Kusco15 a ja pamiętam pod koniec ich rządów deflację, czyli każdy mógł kupić więcej za te same pieniądze bo ceny spadały, ale tępe dzbany tego nie zrozumieją bo przecież rząd "daje pieniądze" Co z tego że aby dać 500 musi zabrać 700 bo te 200 to koszt poboru i biurokracji.Dawno już straciłem wiarę w społeczeństwo.Wełna bawełna byle kicha była pełna, najebać się w weekend i żeby Zenek w tvpis puścili to szczyt marzeń wielu, a resztę mają w pizdzie, że są jebani w dupę bez mydła przez socjalistów Dramat

0

@ziomal62 Socjalizm i Populizm.

0

@maciar to zależy o kim mówisz, niektórzy co to gadają za rządów po miało 10 lat i boisko z kumplami było ciekawsze. Problemem naszego kraju są wszyscy politycy beż wyjątku, obsadzanie kumpli i robienie walków jest niezależne od tego kto aktualnie rzadzi, głosowałem już na wszystkich, włącznie z kwachem(chociaż do tego mogli mnie rodzice nakierowac) i efekt jest taki sam, przecież oni wszyscy przy jednym stole kiedyś sami biznesy robili to teraz tak nie ma? Przecież to jest WWE, jedna wielka szopka pod publikę i wpędzanie ludzi w stan lęku bo wtedy łatwiej kontrolować wszystko. Temat polityki jest jak z religią, ciężko przekonać do czegoś ateistę przez wierzącego i vice versa a z racja jest jak z dupą. Miłego wieczora i fajnego meczu.

0

@Linghunter88 Dokładnie tak. Również miłego wieczora życzę i 3pk.

2

@Kusco15
Jesli masz krotka pamiec, to z checia odswieze ci pamiec, tak w skrocie:

- dwucyfrowe bezrobocie
- masowa emigracja zarobkowa
- brak wsparcia dla najbiedniejesz, co skutkowalo m.in odbieraniem dzieci rodzicom z powodu biedy, emeryci musieli wybierac kupno lekow czy jedzenia
- niskie pensje, niech kazdy zwolennik pelo sam uczciwie porowna, za czasow ktorych rzadow na wiecej mogl sobie pozwolic
- aneksja kasy z OFE
- katastrofalny stan stoczni, LOTu
- praca za cale 5 zl/h
- smieciowki
- waloryzacje rent i emerytur po kilka zlozych
- wyprzedaz majtku narodowowego( 950 spółek) o wartosci 58,615 mld zl
- rozkladanie bezradnie raczek gdy pojawialy sie roznego rodzaju kryzysy
- brak sprzeciwu na sprzedaz spolek skarbu panstwa ruskim
- kompromitujacy dla Polski konrakt na dostawy gazu od ruskich, gdzie placilismy najwiecej w Europie
- brak wiarygodnosci - przed wyborami zapewniali, ze nie podniosa wieku emerytalnego, po wyborach podniesli, bezczelnie oszukujac miliony Polakow. Zreszta jaki przewodniczacy taka partia. Wystarczy sobie przypomniec co rudy mowil o perspektywie pracy na jakims stanowisku w Bruskeli, a co w praktyce zrobil
- proniemiecka polityka, czyli co matka Merkel kazala, politycy pelo bez sprzeciwu grzecznie polecenia wypelniali jak np. ACTA czy przyjecie arabskich imigrantow

Taka to byla piekna Polska za rzadow rudego i jego swity. Az strach pomyslec co bylo gdyby pelo utrzymalo sie wtedy przy wladzy. Pewnie sprzedaliby juz do konca wszystko, sprywatyzowali szpitale, gdzie na leczenie stac by bylo tylko bogatych. Wprowadziliby euro(skoczylyby sie czasy, gdy to Niemcy i obywatele innych sasiednich krajow przyjezdzali do nas na zakupy, bo taniej), zgodziliby sie na jeszcze wieksza ilosc arabskiej choloty. Dalej byliby posluszni woli Berlina, takze mozna by bylo np. zapomniec o Baltic Pipe, bo przeciez plan byl taki zeby po zbudowaniu i uruchomieniu Nord Stream 2 to Niemcy zarabialy na tranzycie gazu do krajow UE, w tym do Polski. W czasach covida i lockdownu jak zawsze rozlozyliby bezradnie raczki, czego skutkiem bylyby masowe zwolnienia i ogromne bezrobocie. Ktos powie, ze bez tych tarcz antycovidowych przynajmniej bylyba mniejsza inflacja. To prawda, pytanie jednak niech kazdy sam sobie odpowie na pytanie na pytanie, czy woli byc na bezrobociu, czy miec prace i placic drozej w sklepie? Z kolei teraz za czasow wojny za wshodnia granica i braku tranzytu gazu od ruskich obudzilibysmy sie z reka w nocniku jak Niemcy.

Pis idealny nie jest, mnie tez wkurza ich uleglosc wobec Kosciola . Tez jak pelo maja swoje roznego rodzaju afery oraz nie spelnili wszystkich obietnic wyborczych( jak np. mieszkanie +) jednak dla Polski, dla przecietnego Polaka ich rzady okazaly sie nieporownywalnie lepszym wyborem niz 8-letnie rzady pelo z psl.

1

@ziomal62 deflacja wcale nie jest dobra dla gospodarki.

0

@Bagsik88 wspomnę tylko o Skok Wołomin, bo reszta to chyba oczywistość. Chyba że należysz do tych co nic nie wiedzą ale się wypowiedzą.
"Jak podawał „Puls Biznesu", wskaźnik kredytów przeterminowanych wzrósł od końca 2012 r. do września 2014 z ledwo 5,8 proc. do 38 proc., a w momencie upadłości wynosił aż 93 proc. (dla porównania, w bankach sięgał ok. 8 proc.)"
https://www.money.pl/sekcja/aferaknf/skok-wolomin-przez-lata-mial-powazne,205,0,2423501.html


0

@Kusco15 Panie, co pan ode mnie chcesz?

1

@Bagsik88 na co Ty chcesz dowód? Przecież to są oficjalne informacje.
Ty nie wiesz, bo wiesz tylko to co chcesz wiedzieć.
Płacz i rozpacz bankrutujących przedsiębiorców dostępna na YouTube.
Wybór sędziów dublerów przez PO i jawne złamanie konstytucji dostępne w necie. Nawet wypowiedź Budki potwierdzającą, że no coz, stało się.
A o 20% nieważnych głosów w wyborach to nie wiem jak mozna nie wiedzieć. Tak właśnie PSL i PO organizowało wybory w PL.

0

@Borneo Masz kolego dużo racji. Piszesz z szacunkiem, więc pogadalbym o wielu sprawach, a wiem dużo, ale wiesz mi, że nie chce mi się pisać:)

0

@OBSERWATOR2021 Lubie takie manipulacje. Pokaż wykres bezrobocia za rządów PO i pare lat wczesniej.
"Masowa emigracja zarobkowa" czyli tak jak teraz skądnikąd nierozumiem gdzie tu wina PO? Polska weszłą do Unii to ludzie zaczeli wyjeżdzać tam gdzie mogli wiecej zarobić chyba nie wyobrażasz sobie, żeby w rok dali rade podwyższyć Polakom pensje na poziom Anglli i Niemiec.
Tak, bo był kryzys i zaciskano pasa. Niskie pensje a można było kupić dużo wiwcej niż za PiS... Ciekawe dlaczego? Nikkt nie zabrał pieniedzy z ofe. Doedukuj sie pózniej pisz bzdury. Katastrofalny czyli jaki? Powiedz jakimi decyzjami do tego doprowadzono i jaki stan był wcześniej.
smieciówki problem odziedziczony po poprzednikach z Pisu który zaczeli naprawiać. Tak, lepiej dawac 14 emeryture podczas kryzysu zamiast inwestować....
WYprzedaż spółek które przynosiły straty kolejna twoja manipulucja.
" rozkladanie bezradnie raczek gdy pojawialy sie roznego rodzaju kryzysy"
Co to za ogólnik? Nawet nie potrafisz ich wymienic...
"kompromitujacy dla Polski konrakt na dostawy gazu od ruskich, gdzie placilismy najwiecej w Europie" podpisany pod grozba braku gazu na zime co było probleme.
KOnm odziedziczonym jakże przez geniuszy z pisu....
Podniesienie wieku emerytalnego było koniecznie krok niepopularny ale korzystny społecznie szacun za umiejetność podjecia decyzji skutkujących spadkiem słupków dla dobra obywateli. Koncówki nie da sie skomentować bo to czysta propaganda

0

@Nowy1103 luzik:)

0

@Borneo
Trochę się napisałeś, to Ci odpowiem.

Praworządność.
W Polsce system sądownictwa jest do zmiany. Za dużo pisać, co powinno zostać zmienione, a więc nie będę tego robił. Czy za rządów PO-PSL sądownictwo dobrze działało? No nie. Tutaj już ktoś podał przykład wyborów samorządowych z 2014 roku, gdzie żaden sąd okręgowy nie odważył się i nie nakazał przeprowadzić ponownie wyborów. Mieliśmy 20% głosów nieważnych i żaden sąd nie miał odwagi powiedzieć, że coś jest nie w porządku. Że na jakimś etapie system zawiódł i wynik wyborów jest ZAFAŁSZOWANY. Przypomnę, że kilka miesięcy później sąd w Austrii nakazał przeprowadzić powtórne wybory, bo nie było pewności co do 1% głosów.

Przydupasy Putina?
Gdybyś to powiedział komuś z PiS w oczy, to by ci wybił zęby.

Media
Ile ty masz lat, żeby pisać takie pierdoły? Jak można porównać TVP Kurskiego do TVP z PRL?

Kierunki rozwoju Polski
Ty widzisz różnicę, a ja minimalne odchylenia całej klasy parlamentarnej. Mamy w tej chwili wojnę na Ukrainie. Wcześniej czy później ona się skończy. Wtedy trzeba będzie zacząć rozmowę z Rosją. Obojętnie kto tam będzie rządził. Jesteśmy sąsiadami i to nieuniknione. Która partia w Polsce ma taką zdolność? Żadna. Każda gada to samo.

Kierunki rozwoju Świata
Pandemia i wojna na Ukrainie pokazała, że elity UE nie potrafią myśleć perspektywicznie. Nie potrafią zabezpieczyć swoich interesów. Nie ma wiodącej siły USA na świecie. Tworzą się nowe zależności. Wyraźnie widać zmiany w sojuszach gospodarczych. Która partia w Polsce potrafi mówić na ten temat?

Przepływy ludzi do różnych partii.
Nie przekonuje mnie Twoja odpowiedź. Nie widzę przejścia z PO do SLD czy jak tam się oni teraz nazywają. Szybciej stworzą jakieś stowarzyszenie, które się przyklei do PSL

Dojście do dobrobytu.
Oj człowieku, widać, żeś młody. Pan Balcerowicz, jak rozwalał gospodarkę PRL-owską to obiecywał, że dobrobyt będzie za 3 lata, no maksymalnie 5 lat. Każdy u władzy będzie obiecywał dobrobyt.

2

@Kusco15
Ty piszesz to wszystko na serio? Jesli tak, to wspolczuje calkowicie wypranego mozgu przez tvn, wyborcza czy inny onet...To juz nawet czesc politykow pelo potrafi czasem wykazac sie odrobina samokrytyki i przyznac, ze w niektorych sprawach popelnili bledy jak chocby przy podniesieniu wieku emerytalnego wbrew woli wiekszosci Polakow. Patrzac na twoje calkowite zaslepienie, to gdyby rudy przylaczyl Polske do Niemiec jako kolejny land, to ide o zaklad, ze i taka decyzje bys bronil pewnie tym, ze zrobil to dla Polakow ze wtedy lepiej bedzie im sie zylo hehe.

Chyba nigdy nie ogarne wyborcow pelo i tego z czego bierze sie tak duze poparcie dla tej parti. Czy wy naprawde nie widzicie, ze partia(juz nawet pomijac jej uleglosc wobec Niemiec, z ktora sie nawe nie kryja i to jak wygladaly ich 8-letnie rzady), ktora popieracie i glosujecie na czele z jej liderem, to partia kameleonow? Dzis mowia tak, a jutro tak. Dzis maja takie poglady np. w temacie pomocy socjalnej, a jutro takie. Dzis pelo to partia liberalna, a jutro lewicowa. Nawet jakas lewicowa strona wysmiala rudego, ze stal sie bardziej lewicowy od samej lewicy.


Wracajac jednak do glownego tematu, to odswiezylem ci pamiec(chociaz nie wykluczam tez tego, ze byc moze jestes w wieku 14-23 lat i zwyczajnie rzady pelo znasz, ale tylko z tego co sobie wyczytales lub uslyszales w propelowskich mediach, a tych, jest 3/4 lub nawet wiecej w Polsce, przez co, to jak wypunktowalem okres rzadow pelo moze byc dla cb slusznym szokiem, bo tam o takich rzeczach nie uslyszysz ani nie przeczytasz) przedstawiajac w skrocie jak wygladala Polska za rzadow pelo, ktore tak usilnie bronisz. Jesli nie potrafisz tego zaakceptowac i wolisz zyc w jakiejs alternatywnej rzeczywistosci, to juz twoj problem...

Wiesz mi, ze chcialbym, zeby te punkty, ktore wymienilem byly tylko jak to okreslasz propaganda i manipulacja. Problem w tym, ze taka byla smutna polska rzeczywistosc. Rzeczywistosc, w ktorej dorastalem i ktora rowniez w jakiejs czesci dotknela rowniez osobiscie mnie i moja rodzine.


Jeszcze wracajac do twojego pierwszego postu i tekstu o szanowaniu Konstytucji. Rozumiem, ze straszenie silowym wyprowadzeniem prezesa NBP czy namawianie do anarchii w przypadku przegranej w wyborach uznajesz za konstytucyjne dzialania i szanowanie konstytucji? :-)

0

@Kusco15

Zapomnialem jeszcze wspomniec o ogromnej luce vatowskiej, na czym polski budzet tracil grube miliardy czy obnizenie zasilku pogrzebowego.

1

@Awtameok_Klana poseł Arłukowicz to jest lewica.Przeszedł do po.Poza tym pamiętaj że to jest ich zawód jeśli pokłucą się z kolegami idchodzą tak tworzą się nowe kluby czy partie tak przecież powstała solidarna Polska Powody są różne Giertychowi pis znuszcxył partię i się zawiodł orzeszedł na drugą stronę i jedt wrogiem kaczyńskiego.Z kolei poseł kamiński co był przy lechu kaczyńskim tu tu chcę zaznaczyć że lech kaczyński to ktoś kompletnie inny człowiek niż jarosław.Gdyby żył Lech do tego wszystkiego by nie doszlo.Nie dziwię się że odszedł z pisu.Dla mbie te partie w środku pełnia role kiedy ze strony lewej czy prawej się za mocno pokłucą to to wtedy przechodzą do konserwatywnej bądż lewej strony partii.Też trzeba powiedxieć że ci ludzie z tego żyją i jest to dla nich rozwiązanie.Idea takich partii jest prowadzenia polityki która byłaby wypadkową lewej prawej i środka tak aby wszyscy mogli w miarę żyć.A nie ma być tylko na prawo bądź na lewo bo wtedy ktoraś ze stronwyjdzue na ulice.
Tym się róznią od siebie te partie.

Nie jestem młody byłem na stadione barcy kiedy johan był trenerem w ataku grał guardiola z enrique grał też stoickov Romario a zubisateta był na bramce.Grał też koeman a stadion miał 115 tyś ale zmniejszyli go do 98 z uwagi na biezpieczeństwo.Mam książkę 100 dni balcwrowocza o hiper inflacji i pisałem też pracę lucencjacką o roli małych przedsiębiorstw które po 89 były dzwignią pplskiej gospodarki.studiowałem jednych z pierwszych szkół zarządzania na licencjacie.Potem poszedłem studiować na koźmińskim i skończyłem 2 kierunki.Nie wiem w jakim kontekście mówił że będzie dobrze za 4 kata;) skoro ja od niego wiem że przyrost pkb jest na poziomie 3% - 4% to sibie teraz policz po ilu latach miała być dobrze.Wyliczano że niemcy to jest szansa że doginimy w 2030rWynikalo to z wejscia do ue pieniedzy jakie dostajemy z ue.Problem jest taki ze wydajność w niemczech jest większa niż w Polsce i tu nas biją.To nie działa tak ze ktoś ci da kasę i wszystko działa.Zyłem w komunie i doskonale czuję i widze podobieństwa pisu do komuny nawet w przemówieniach szydlo czy morawieckiegi i kompletnie to nie jest to samo co po. Kuedy była transformscja z zachodu nie przyszly tylko inwestycje w firmy ale cała kultura pracy otworzyliśmy granuce zaczęliśmy poznawać swuat choć ja i za komuny 2 kata spędziłem łącznie we Francji.Różnicę miedzy wsch a zachod widziałem na każdym kroku.Przyznam że choć nie było dobrze to myśkałem że Polska zmiwniła się przede wszystkim mentalnie.Ale tu byłem w błędzie pus nas jeszcze mocno to bardzo mocno spieprzył.Absolutnie w k9ntekście praworządności wyszła u dużej części spoleczeństwa znieczulixa a raczej ridxiny dziadki babcie wnuki distały posadki i położyli na to ......Moralność kompletnie zeszła na psy.To co zrobił najgorszego kaczyński zaczoł rządzić przez podział wewnetrzny jak i zewnętrzy.
Zewnetrzny to
zachód czyli ue Izrael czy usa( tvn, Biden)Norwegia
Wewnetrzny- To iczywiście na wszystko wina tuska , opozycja grupy społeczne- lgbt, nauczyciele, nuepełnosprawni , lekarze, pielegniarki, przedsiębiorcy itp.
Wzależności jak coś spuieprzyli szukają winnych albo kręcą aferę.np. odre zatruli niemcy a wisdomo że odra była zatruta już zanim dotarła do niemiec a jak ktoś zna się na geigrafi rzeka do góry nie plynie;)Jest propaganda paski morawiecki będą wciskać ciemnotę.
Co do oraworządności akurat miałem ue przez rok wykładaną i uczyłem suę pisać wnioski jak działają fundusze i struktury.Powiem tak komisja europejska ma za zadanie weryfikować czy prawa europejskie jest zgodne z prawem ue a nie odwrotnie co orzekł nasz pseudo tk.
Dodam ze to mysmy distosowali orawo do ue a nie odwrotnie i musieliśmy soełnić finansowe kryteria.
Odpowiem po co ponieważ jest przeplyw ludzi i towarów i prawo w danych państwach zwyczajnie musi być zbieżne.Obywatel ue musi mieć w miarę takie same prawo karne w jażdym kraju aby mógł liczyć na w miarę uczciwy sąd w kazdym kraju ue.to jest jedno z głownych zadań komisji Europejskiej.Jeśki coś się nie zgadza trafia to do tsue ktore jest sądem i decyduje czy kraj jest praworządny czy nie.Za po sąd nie wydał wyroku ze praworzadność jest naruszona i pis dostał państwo wstanie praworządne.za pis polskie państwo jest niepraworządne jest wyrok sprawa jest jasna.
Kierunek jakim ue wyznaczyła jest w kpo a wojna i ppstępowanie opec jasno pokazały ze trzeba się odizolować od opec i Rosji z uwagi na niestabilność dostawców więc nie tylko z uwagi na eko.W zasadzie wszystkie państwa w różnym czasie zadeklarowały się zejścia z eko poza Rosją.Indie miały ogłosić na którymś z forum 2048.Chiny 2060 szyt emisji 2030 Europa wcześniej a usa w zeszłym tygodnou przegłosowały program redukcji emisji do 2030 o 40%.wartość 400 mld.
Co do mamy obecnoe odejście od surowców rosyjski ale ceny rekompensują odejście.Ale niemcy dają doplaty 100% do pomp ciepla a to redykuje wprost zapitrzebowanie na gaz.6 krajów buduje wiatraki na morzu płn 150 gw.Anglia położyla kabel do maroko i zakladają ogromną farmę forovoltaiczną też na pólnocy afryki jest ogromba inwestycja ue w h i fotovoltaike.Dodam ze gaz jest przejsciowy w ue bo ma emisje.Dodam że inwestycje w usa spowodują mniejsze zapotrzebowanie na surowce i nowe technologie w oze.inwestycje w oze obmizy kosxty orodukcji i stworzy ue bardziej konkurencyjną.Oczywiście sa inwestycje w magazyny energii chocby piasek pod berlinem nowatorski orojekt cxy termos w finlandii.Nikt tu nye czeja.No mieliśmy mieć 16 mld z kpo na wiatraki no ale prywatne intetesiki oarti pus i xiobry są ważniejsze.
Co do przydupasów to sam móglbym dać isowcowi w mordę że się z nimi kumplują.
Orban dostał order przyjaźni miedzy rosją a węgrami i rozwaka ue id środka i putin móglby otwierać za jego działalność szampana.
Mari le pen podobnie jsk i Salvini dostali na swoją działalność jasę z Rosji.- poglądy le pen krym należy do Rosji nato powinkocwyjść z europy wschd sa to wplywy risjo podobnie jak ukraina.
Ue powinba się rozpaść czyli putin pije szampana.Salvini to chodzi nawet w kisxulkach z putinem jak sie pojawił na granicy z ukrainskiej to burmistrz go pogonił.
Urzymywanie relacji z tymi ludzmi to zwykla zftada bo sa to oplacani putinowscy agenci.Jeśli ktoś tu ma komiś prawo dać w mordę to ja pusowcom za takie sojysze.Choć przed wojną tylko to pisowcom zostały.Co do tvp są jasne badania cobdo paskow ze sa manipulacyjne tu nie ma żadnych watpliwości.Zresztą ja jestem po nlp i jestem i oraktykiem i masterem.Przerobiłem kilkaset godzin bo tyle trwa szkolenie i jednym z elemementów oprócz też mowy ciała psychologi jest programowanie nwuroligwistyczne krótko mówuąc manipulacja.Więc ciężko mi się cxyra cxy to fazett czy ogłada tv czy słucha się politykow bo jestem wyszkolony z języka manipulacji i mowy ciała.I mie da się oglądać komunistycznych przemówień morawieckiego i szydło wzorowanych na tamych czasach.Nawet z 2 kata temu były na youtubie porównania ich i dygnitarzy z tsmych lat.
Na koniec o kurskim.
To jest zdemaskowanie kłamstw i to kilku kurskiego przez giertycha.Mozesz mi wytłumaczyć jak kaczyński może takiego kłamce gdzie wsxyscy na tej sali o tym wiedzą dać mu prowadzić tv która ma być wiarygodna.
https://youtu.be/qifu9znhd48

0

@Borneo
Zredaguj powyższy ciąg "swobodnej myśli" w tekst, który da się przeczytać. Ja odpuściłem w połowie.


1

@maciar Wow to 2 z 19 tys. To ewidentnie możesz tak twierdzić.

"samolot Marcina p. ciągnęła śmietanka PO, koleś był recydywista, poza ostrzeżeniami nikt nic mu nie robił. Olt było po to by zdołować LOT.". - to nie jest oczywistość, była nawet komisja i ich nie skazała za to.

"A co do KNF to niech najlepiej o nim świadczy to, że że Skok Wołomin pieniądze zaczęły uciekać dopiero od wrześnie 2012 gdy weszła w życie ustawa wciągająca system pod ich kuratelę:)" - artykuł dotyczy opieszałości KNF(za co zostali zatrzymani - https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/knf-skok-wolomin-ziobro,203,0,2423499.html), a nie ustawy.

@Nowy1103 Widocznie nie jestem obeznany jak ty.

https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5498/4/127/1/tabl29_wyniki_finansowe_przedsiebiorstw_wg_sekcji_i_dzialow.xlsx
Zapoznaj się z tym....w czasach PO jedne z wyższych.

https://www.rp.pl/sady-i-trybunaly/art8594811-dublerzy-w-trybunale-konstytucyjnym-zakwestionowani-przez-trybunal-w-strasburgu
Zobacz kiedy zostali wprowadzenie dublerzy albo wytłumacz dokładnie o co chodzi bo może źle zrozumiałem.

Mogę prosić o ta wypowiedź Budki?

Rekord tych nie ważnych głosów był za PiS.
https://oko.press/pseudoargument-o-niewaznych-glosach-pis-chce-przeliczac-tam-gdzie-przegral/

1

@OBSERWATOR2021 Odniosę się do tego co wymieniłeś. PO rządziło 11.2027-10/11.2015.

- dwucyfrowe bezrobocie - Kłamstwo. W 10/11.2016 było 9,6%.
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/rynek-pracy/bezrobocie-rejestrowane/stopa-bezrobocia-rejestrowanego-w-latach-1990-2022,4,1.html

- masowa emigracja zarobkowa-
W kolejnych latach było wyższe.
https://stat.gov.pl/download/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5471/2/14/1/informacja_o_rozmiarach_i_kierunkach_czasowej_emigracji_z_polski_w_latach_2004-2020.pdf

- brak wsparcia dla najbiedniejesz, co skutkowalo m.in odbieraniem dzieci rodzicom z powodu biedy, emeryci musieli wybierac kupno lekow czy jedzenia.
Teraz jest jeszcze gorzej. Podniesione i to znacznie opłaty/surowce/żywność/leki/raty. Ile np. tona węgla kosztowała za PO i za PiS?
MOPS już działał, więc pomoc była np. kontrakty socjalne.
Według GUS, niezmieniana od dawna struktura pomocy społecznej w niektórych przypadkach raczej utrwala biedę niż pomaga z niej wyjść.

- niskie pensje, niech kazdy zwolennik pelo sam uczciwie porowna, za czasow ktorych rzadow na wiecej mogl sobie pozwolic - przez inflacje nie ma znaczącej różnicy. Gdybyś zarabiał tyle co za PO w dzisiejszych czasach to jeszcze większe długi/problemy.

- aneksja kasy z OFE - to fakt,

- katastrofalny stan stoczni, LOTu - zobacz sobie kiedy został wprowadzony plan naprawczy dla LOT-u. https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-lot-ma-plan-naprawczy-bedzie-mniej-polaczen-600-osob-straci-,nId,725529#crp_state=1
W Polsce realizuje się 10 procent europejskiej produkcji stoczniowej, a więc więcej niż w Wielkiej Brytanii, Francji czy Hiszpanii. W 2006 roku w przemyśle stoczniowym zatrudnionych było 23 tys. ludzi, a w 2015 31 tys. Więc chyba tak tragicznie nie było.
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,18040917,stocznia-gdansk-oddala-grunty-nie-ma-dlugow-stawia-na-wiatraki.html?disableRedirects=true

- praca za cale 5 zl/h - co do zarobków odnosiłem się już. Inflacja itp.

- smieciowki - poczytaj jak to dokładnie wygląda.https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/smieciowki-unia-europejska-polska-umowa,94,0,2407262.html

- waloryzacje rent i emerytur po kilka zlozych- odniosłem się do tego wyżej.

- wyprzedaz majtku narodowowego( 950 spółek) o wartosci 58,615 mld zl - spójrz jak to było wyprzedane....zarządzanie zostało w spółce.

- rozkladanie bezradnie raczek gdy pojawialy sie roznego rodzaju kryzysy
- np. w czasach kryzysu dobrze sobie poradzili.
https://forsal.pl/artykuly/1258419,10-lat-temu-wybuchl-kryzys-finansowy-polska-ucierpiala-w-niewielkim-stopniu.html

- brak sprzeciwu na sprzedaz spolek skarbu panstwa ruskim - przykład?

- kompromitujacy dla Polski konrakt na dostawy gazu od ruskich, gdzie placilismy najwiecej w Europie - nie, jesteśmy w środku.
https://forsal.pl/artykuly/1003198,ceny-gazu-polska-to-europejski-sredniak-mapa.html

- brak wiarygodnosci - przed wyborami zapewniali, ze nie podniosa wieku emerytalnego, po wyborach podniesli, bezczelnie oszukujac miliony Polakow.
- pokażesz te wypowiedzi?

Zreszta jaki przewodniczacy taka partia. Wystarczy sobie przypomniec co rudy mowil o perspektywie pracy na jakims stanowisku w Bruskeli, a co w praktyce zrobil - pokażesz tą wypowiedź?

- proniemiecka polityka, czyli co matka Merkel kazala, politycy pelo bez sprzeciwu grzecznie polecenia wypelniali jak np. ACTA czy przyjecie arabskich imigrantow- raz, że za Ruskimi, raz, że za Niemcami.

- zasiłek pogrzebowy - to też fakt i minus.

- luka w vat- za PO to też spadało.
https://www.money.pl/gospodarka/polacy-dosypali-do-budzetu-14-mld-zl-coraz-trudniej-oszukiwac-na-podatkach-6762711109249856a.html

1

@endriuuu2 "samolot Marcina p. ciągnęła śmietanka PO, koleś był recydywista, poza ostrzeżeniami nikt nic mu nie robił. Olt było po to by zdołować LOT.". - to nie jest oczywistość, była nawet komisja i ich nie skazała za to.

"A co do KNF to niech najlepiej o nim świadczy to, że że Skok Wołomin pieniądze zaczęły uciekać dopiero od wrześnie 2012 gdy weszła w życie ustawa wciągająca system pod ich kuratelę:)" - artykuł dotyczy opieszałości KNF(za co zostali zatrzymani - https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/knf-skok-wolomin-ziobro,203,0,2423499.html), a nie ustawy.

0

@Bagsik88
Wiesz, PiS nie liczył głosów, bo miał podkładkę grzechu pierworodnego z 2014. Gdyby sądy wtedy były pryncypialne, to PiS by nie miał podkładki. Wtedy PO i PSL mogłoby mówić - pamiętacie jak było w 2014? My powtórzyliśmy głosowanie, a wy się boicie.

Ale każdy normalny kupował węgiel od Rosji i Ukrainy, bo był tańszy od naszego. Prosty rachunek ekonomiczny.

Na temat mediów nie będę się wypowiadał. Jak dla mnie w Polsce jest równowaga. Kto chce, to będzie żył w swojej bańce informacyjnej. Wcześniej czy później dojdzie do jakiejś równowagi. Przykład CNN to pokazuje. Nowy szef kombinuje, co zrobić, aby widzowie wrócili.

Kierunki rozwoju Polski - tutaj nie widzę różnic. Wszystkie partie parlamentarne żyją w latach 1990-2008. Nie widzą co się dzieje na świecie.

1

@Awtameok_Klana Wiesz, PO nie liczyło tych głosów. Do tego sprawdź wyniki PKW z tych wyborów.

Sam sprawdziłem, ok 332 tys nie ważnych na ok. 21 mln oddanych głosów.
https://samorzad2014.pkw.gov.pl/357_rady_woj/0/14.html

Jak tak ich tłumaczysz to proszę podaj ceny węgla z Rosji, a naszych kopalnii?

CNN zależało na podniesieniu poziomu, a TVP głównie na manipulacji.

Czy to PiS rządzi i tak nas kieruje?

0

@Bagsik88

Mi nie chodzi o to, kto liczył głosy w 2014, bo liczyli je ludzie w komisjach wyborczych z różnych komitetów. Mi chodzi o to, że sądy w Polsce nie stanęły po stronie obywateli i nie nakazali ponownych wyborów. Bo wyniki były ZAFAŁSZOWANE. Nie wskazuję, kto i jak to zrobił. To jest sprawa drugorzędna. Sądy nie stanęły na wysokości działania.
Dlatego PiS mógł robić z sądami co chciał. Społeczeństwo wie, że sądownictwo wymaga zmian. Po rządach PiS też wymaga zmian. Trzeba się zdecydować na nowy model, który by przynajmniej zminimalizował wpływ polityków na sądownictwo. Tylko, że politycy nigdy nie będą chcieli z tego zrezygnować ;).

Węgiel - Ale co? Mam ci dać tabelkę cen węgla w latach 2005-2022? Serio? Jak jesteś ciekawy to sam znajdziesz.

CNN - poniesienie poziomu - to żeś mnie rozbawił (-a?). Zajrzyj na ich wyniki oglądalności w ostatnich dwóch latach. Oni w tej chwili szukają widzów. Właśnie do tego prowadzi, stworzenie bańki medialnej, a później nie dopuszczanie w niej do innego zdania.

Obojętnie, która partia obecna teraz w parlamencie, by w tej chwili nie rządziła, to by miała te same główne kierunki rozwoju Polski.

1

@Awtameok_Klana Jakiś dowód na to, że były zafałszowane?

Węgiel w Polsce był tańszy.

CNN czy ja napisałem, że podnieśli czy chcą podnieść?

Ale fakty są takie, że to PiS rządzi i ich rozliczamy.

0

@Bagsik88
Tak, znam dwa opracowania naukowe dotyczące tych wyborów. Z głowy nie podam ich nazw. Wskazano błędy, dlaczego do nich doszło. Książeczka, informacja dla obywateli, system informatyczny, zachowanie PKW, itd. Podstaw do ponownych wyborów było dużo.
Wybory samorządowe są dla społeczeństwa najważniejsze, bo CZYNNIE bierze w nich udział najwięcej obywateli.

Gdyby w Polsce węgiel był tańszy, to by nie zamykano kopalń itd. Pisząc, że w Polsce węgiel był tańszy, mijasz się z prawdą. Prywatni przedsiębiorcy nie robili by sobie krzywdy i nie kupowali droższego węgla do handlu.

Możesz rozliczać PiS, bo rządzi. Ale realnej alternatywy niestety nie ma. Ja bardzo chciałbym aby była. Podejrzewam, że jeszcze z 25-30% społeczeństwa tak myśli, ale niestety.
Po następnych wyborach będzie krótko rządziła jakaś koalicja - nie ma znaczenia z której strony. I pewnie po roku będą kolejne wybory. Może nadchodzący kryzys stworzy nowe siły polityczne.

1

@Awtameok_Klana Czyli nie masz dowodów, tak samo jak PiS co nie poszło do sądu.

Był tańszy w Polsce, a ty nie wiesz czemu był kupowany od Rosji.

Następny omnibus co wie co ludzie myślą.

0

@Bagsik88
Omnibus kończy rozmowę z Bagsik88.

1

@Awtameok_Klana Nie dziwne, jak obalilem twoje argumenty.

0

@Bagsik88
Widzę, że trzeba ci łopatologicznie wytłumaczyć "Omnibus kończy rozmowę z Bagsik88".. Szkoda mi czasu na ludzi, którzy w czasie luźnej dyskusji zaczynają oceniać rozmówcę. To oznacza, że kończą im się argumenty i przegrali rozmowę. Na ogół nic nowego się od nich nie dowiem.

0

@Bagsik88 a za co mieli ten beton skazać? Poza tym mam wrażenie że pisiory chyba do więzień niezbyt chcieli wsadzać. Boją się zemsty
Był taki grabaż, nazywał się Janusz Lewandowski. Za jawne działanie na szkodę państwa nawet nie potrafili go skazać. A gdzie tu, skoro wystarczy grać przygłupa i udawać że się nie interesowało. Państwo teoretyczne tak właśnie działało. Ogromny przemyt paliw i celnicy zawiadamiający o tym min finansów to chyba najlepszy przykład.

Ustawa o SKOKach była dla lemingów by pokazać im że platfusy coś tam robią. Tak samo jak "walczyli" z wyłudzeniami VAT. Byle dać zarobić mafią, a lemingom w tvn pokazać ile to ustaw nie napisali, ale złodzieje niestety sprytniejsi.

1

@Awtameok_Klana No jak mam cie oceniać jak piszesz " Podejrzewam, że jeszcze z 25-30% społeczeństwa tak myśli, ale niestety. ".

@endriuuu2 A coś więcej niż subiektywna opinia?

Tak, mieli beton skazać, jeśli były dowody. A takich nie było jak widać.

"samolot Marcina p. ciągnęła śmietanka PO, koleś był recydywista, poza ostrzeżeniami nikt nic mu nie robił. Olt było po to by zdołować LOT.". - https://www.rmf24.pl/ekonomia/news-lot-ma-plan-naprawczy-bedzie-mniej-polaczen-600-osob-straci-,nId,725529#crp_state=1

Więc kolejny argument ci wypada bo ratowali LOT.

Luka w VAT - podałem statystyki(fakty) to wymyślasz jakieś subiektywne "rzeczy".

0

@Bagsik88 "Tak, mieli beton skazać, jeśli były dowody. A takich nie było jak widać." bo w Polsce wystarczy powiedzieć że się nic nie wiedziało a wyborca już spieszy by go bronić. Służby jak to w państwie teoretycznym, niczym i nikim się nie interesowały. Tusk też niczego nie wiedział?
Chronologia jest taka: wielokrotny przestępca podatkowy ma skądś pieniądze na stworzenie piramidy finansowej, tworzy linię lotniczą która po kosztach wozi ludzi. LOT fatalnie zarządzany, traci dodatkowo klientów na rzecz OLT.
Pechowo wybucha afera i Marcin P. który mówił że:
https://wpolityce.pl/polityka/346271-marcin-p-potwierdza-ze-w-spisku-na-lot-uczestniczyli-ludzie-rzadu-po-psl-ministerstwo-gospodarki-proponowalo-nam-przejecie-lot

Pomoc idzie, ale tusk nie raz powtarzał jak dużo nas Polaków to kosztuje. W końcu w ministerstwie rozpoczynają się próby prywatyzacji:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tusk-zniszczy-LOT-2828130.html

Dziwne że pisiory takie tępe, a zyski zaczęli wypracowywać. To jak nazwać tych od tuska?

"Luka w VAT - podałem statystyki(fakty) to wymyślasz jakieś subiektywne "rzeczy"

wstawiłeś komuś wyżej link do money.pl gdzie jak byk jest napisane że:
W latach 2013-2015 luka VAT była na poziomie około 25 proc. W kolejnych latach spadła w okolice 10-11 proc. i w ubiegłym roku doszło do ponownego mocnego uszczelnienia.

Raport NIK też nie pozostawia złudzeń:
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-przeciwdzialaniu-wyludzaniu-vat.html

0

@endriuuu2 Nie rozmawiamy o wyborcach, a o komisji/sądach.

"Chronologia jest taka: wielokrotny przestępca podatkowy ma skądś pieniądze na stworzenie piramidy finansowej, tworzy linię lotniczą która po kosztach wozi ludzi. LOT fatalnie zarządzany, traci dodatkowo klientów na rzecz OLT. " - to jest tylko twoja subiektywna opinia.

"Pechowo wybucha afera i Marcin P. który mówił że": w wPolityce.pl. Poczytaj za kim ten portal jest. Ewentualnie mogłeś dać TVP. A po za tym słowa Marcin P. są wiarygodne bo ci pasują do tezy, ale jak Tusk czy inni z PO mówili o tym inaczej to źle.

Liczą się fakty, a taki jest, że to PO wprowadziło plan naprawczy dla LOT-u.
https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o-restrukturyzacji-pll-lot.html
Nawet stronniczy NIK to potwierdza."Udzielona Spółce PLL LOT przez Ministra Skarbu Państwa pomoc publiczna uratowała Spółkę przed upadłością.". Może zrozumiesz słowa Tuska co do LOT-u.

"Dziwne że pisiory takie tępe, a zyski zaczęli wypracowywać. To jak nazwać tych od tuska?" - poczytaj definicje planu naprawczego i jakieś przykłady, może zrozumiesz dlaczego jest na początku słabo, a potem lepiej.

Dramat. W 2013 było 25,7, w 2014 było 24,3, w 2015 było 24,1.
Dziwne, że NIK za PIS-u ocenia źle działania PO.
A i tak raport nie wyklucza tego co podałem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?