La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 3965 Culés

41No dokładnie :D

9

@DonMatteo901 Romantyczna FIFA, obrońcy futbolowych i moralnych wartości.

9

@DonMatteo901
> logika
> Fifa
Wybierz jedno.

8

@DonMatteo901 akurat w tej sytuacji to bardzo dobra wiadomość.

4

@DonMatteo901 Pieniądze > lgbtq+gjfjyffihghj i jakie litery jeszcze chcą.

19

@Conradxc Co jest dobrego w aresztowaniu osoby za orientację seksualną?

9

@pt9 Piłka to nie polityka to raz. Po drugie nie chodzi o bycie homo tylko o eksponowanie tego na stadionie. Bardzo dobrze, że będzie to surowo karane. Nie dla lewicowej propagandy, która i tak jest już wszędzie.

32

@AlexDark00 11 lat więzienia za kawałek materiału? Widzę, że mamy w Polsce ukrytą opcję islamską, bo co chwilę trafiam na takie wpisy. Wy się ludzie zastanówcie, co wypisujecie...

5

@BorzyKrzys A ile dostaje się za machanie swastyką? To też kawałek materiału tylko...

18

@AlexDark00 Ty naprawdę porównujesz znając (mam wątpliwości) historię Polski machanie swastyką do flagi mniejszości seksualnych? Ty się dobrze czujesz? Nie no to już odklejka mocna.

4

@Compadre A ty znając historię kataru dziwisz się, że u nich jest to tak surowo karane XD? Kto tu jest odklejony. Dla nich tęcza to jak swastyka u nas czego nie rozumiesz?

9

@AlexDark00 No to wytłumacz mi - znając historię Kataru i Polski - jakim cudem dla nich tęcza to jak u nas swastyka? Ile milionów tam wymordowali geje?

8

@AlexDark00 LGBT wymordowało 6 milionów ludzi. Ciekawych rzeczy się dowiaduje.

2

@BorzyKrzys Gdzie tak napisałem? Chodziło mi o sam fakt tego, że dla nas swastyka to coś za co można dostać wyrok, a tam tęcza.

14

@AlexDark00 No zrównywanie tego ze swastyką to naprawdę pokrętna i łamiąca logika, by usprawiedliwić zamordyzm chłopczyków w białych szmatach.

19

@Compadre ale też by trzymać się prawdy - chodzi o sam fakt propagowania pewnej ideologii. Ideologia LGBT wykroczyła szeroko poza "okazujemy wsparcie". Jest wiele ideologii. Jedne lepsze, inne gorsze. Do tych najgorszych z pewnością należy nazizm, komunizm, etc.
Pytanie jednak, czy sam fakt posiadania takich a nie innych poglądów powinien być karany? No raczej nie. Czy za propagowanie komunizmu powinno iść się do więzienia? No raczej też nie.
Gdyby tak było, to jeden z Posłów Lewicy miałby rozprawę w sądzie.

Jeśli jesteś na terenie jakiegoś kraju, to musisz respektować ich prawo. Z jakiegoś powodu uznali, że promowanie ideologii LGBT jest szkodliwe społecznie, podobnie jak Polacy uznali, że promowanie nazizmu i komunizmu jest szkodliwe społecznie i oba te kraje postanowiły prawnie to uwarunkować.

2

@AlexDark00 Ty jesteś jednym z tych, co gdyby im kazali gówno jeść na śniadanie, to by powiedzieli, że takie prawo i za ojczyznę! Jak cię nie rusza zakazywanie wolności słowa, to ci nie ma co tlumaczyć. Poczytaj za co nasi dziadkowie walczyli, to się trochę zdziwisz w życiu. Natomiast jesteś idealnym obywatelem dla rządzących.

1

@BorzyKrzys już wytłumaczyłem w komentarzu powyżej w sumie. Ma to pewna logikę. Przede wszystkim taka, że jeśli jest Państwo niezależne i uznają, że jest to szkodliwe (możliwe, że tak jest, czas pokaże. Kraje, w których ideologia ta jest w pełni tolerowana mają problem z instytucją rodziny) i prawnie to uwarunkowują, to należy to uszanować.
Co innego karanie za homoseksualizm, bo to już ewidentnie łamanie praw człowieka. Zupełnie inne kwestie.

Aha. Dodam ważna rzecz. Ja jestem za wolnością słowa i myśli. Kto ma jaki pogląd niech sobie głosi, byleby mnie do tego nie zmuszał. Nie przeszkadza mi to, że ten se zawiesi swastykę, a ten flagę LGBT, a inny krzyż na ścianie powiesi. Byleby mnie nie zmuszał do tego. Dziwi mnie takie prawo, nie zgadzam się z nim, ale twierdzę, że skoro jesteśmy u kogoś, to szanujmy jego zasady. Po prostu.

1

@michal26 Gość i tak tego nie zrozumie.

2

@michal26 Jeśli coś jest w prawie, nie oznacza, że jest słuszne. Z resztą się +/- zgadzam:)

0

@Compadre No to skoro Ty jesteś lepszym obywatelem to leć walczyć o wolność. Idź sobie strajkować na marszach kobiet, które nic nie dały xd Walić te prawo, niech żyje Anarchia :D

0

@DonMatteo901 po co wstawiać wstawiać takie fake newsy ? To nie jest ten gość na zdjęciu i nic takiego nie powiedział, nawet nie chce Wam się sprawdzić co wrzucacie.

1

@Compadre ależ ja też twierdzę, że nie oznacza to iż jest to słuszne. Dla mnie to absurdalny przepis, ale jest, to należy go przestrzegać, chyba że szkodzi Tobie. Co innego we własnym kraju, gdzie tak jakby stanowisz to prawo, masz JAKIŚ wpływ. Wtedy opór jest bardziej zrozumiały, bo Vox populi etc.
Natomiast to jest tak, że jak idziesz do kogoś i ktoś każe Ci ściągać buty, a Ty i tak nie ściągniesz, bo to narusza Twoją prywatność, czy coś xD
Chodzi o samą zasadę, że gospodarz decyduje o tym, co można robić a czego nie można i co najwyżej możesz do niego nie przychodzić. To jest ta wolność

0

@DonMatteo901 Pokorne cielę dwie matki ssie.

0

@DonMatteo901 się Europejczycy ździwią, że będą po więzieniach siedzieć i narzekać na faszystowski PiS...

7

@DonMatteo901 La Bambowi "wolnościowcy" wychwalają islamski zamordyzm i fundamentalizm. Nowe, nie znałem XD

2

@DonMatteo901 Popieranie więzienia za flagę mniejszości LGBT, porównanie flagi LGBT do swastyki.

Ta dyskusja wlazł na szczyt głupoty

0

@DonMatteo901 711, Czesiu to lubi.

4

@DonMatteo901 To teraz korporacje robiące szopkę z miesiącem dumy czy taki Neuer pajacujący na Euro z opaską, bo Węgrzy źli - teraz będą mieli okazję podjąć realną walkę, a nie na pokaz i zobaczymy ile warte są ich słowa :)

3

@michal26 mogę poprosić o wymienienie jakichś postulatów tej ideologii? bo definicja LGBT to grupa ludzi, a wspieranie ich w osiągnięciu równych praw to nagle ideologia? czy może bardziej ideologią jest uważanie że jedyne poprawne małżeństwo to kobiety i mężczyzny bo "bóg tak chce".

4

@jordus100 otóż to. Katolicyzm to też ideologia. Wszystko co wiąże się z masowym przekazem, czasem na siłę wpieranym światopoglądem, coś co ma też swoich wyznawców, swoje symbole, to ideologia. Jeśli nie wszystko to z pewnością większość. Czy "dzieci kwiatów" to też wyznawcy ideologii? Oczywiście, że tak. Hippisi mieli swój pogląd na życie i tym się kierowali.
Postulaty LGBT?
Proszę bardzo:
1. Małżeństwo dla osób tej samej płci. TAKI SAM związek jak mężczyzny i kobiety.
2. Nie ma nic obrzydliwego w tym, że dwie osoby tej samej płci się kochają.
3. Tacy się rodzą, a nie wybierają.
4. Jak ktoś chce kimś być, to niech będzie. Jak się czuje kobieta, a jest mężczyzna, to nic w tym dziwnego jak zmieni płeć
5. Związki LGBT powinny adoptować dzieci.
6. Szanuj każdego jakim jest.
7. Zwracaj się do osoby tak, jak sobie tego życzy (nowomowa, jakieś wy zamiast on/ona, etc)
8. Kościół to nasz wróg.
9. Liczy się pełne wyzwolenie (bardzo podobne do ruchu hippisowskiego)
10. Jeśli się nie zgadzasz, to jesteś faszystą.

---
Czy się zgadzam z powyższymi postulatami (wypisałem z głowy, co te środowiska przekazują, ale tego jest znacznie więcej)? Z częścią tak, z częścią nie.
Czy szanuje wyznawców tej ideologii? Nie. Natomiast szanuje OSOBY LGBT, bo czemu miałbym nie szanować? W momencie kiedy narzucają swoją wizję świata, to nie różnią się niczym od katoli.
Jak dla mnie to hipokryci, jak większość ludzi zresztą.

0

@DonMatteo901 Tak powinno być w każdym kraju ale najpierw obowiązkowe badania psychiatryczne

3

@michal26 dodam tylko ze nasza kultura i cywilizacja kierowała się zawsze logika dwuwartościowa. Są normy i są dewiację. Jest prawda i jest falsz. Obecnie wiele środowisk lewicowych proboje nam wmówić że wszystko jest norma.
Sam osób lgbt nie szanuje. W ogóle mnie oni nie obchodza a żeby kogoś szanować to muszę kogoś poznać. To że ktoś biega z flaga w ręku nie sprawi że zaczne go szanować.. Natomoiast jeśli nagminnie będzie mi się mieszał do życia i zawracał mi dupe tematami które mnie nie interesują to może jedynie sprawić że przestanę go szanować. A jeśli te tematy są intymne to mogę nawet zacząć takim osobnikiem pogardzać.

0

@BorzyKrzys 680 tys. osób zmarło z powodu chorób związanych z AIDS w 2020 r.

0

@michal26 ciekawe, ale nie do końca mogę się zgodzić.
punkt 2, 6 i 7 jest zwykłym szacunkiem do drugiego człowieka. punkt 3 jest naukowym faktem, ciężko z tym dyskutować. punkt 4 tak samo, dysforia płciowa jest prawdziwą chorobą, a tranzycja bardzo skutecznym leczeniem. są to bardzo porządnie przebadane naukowe fakty.
punkty 1 i 6 związane są z równością ludzi i poszanowania dla ich związków. 8 - jeśli Kościół mówi ci, że jesteś zarazą, jesteś obrzydliwy, nie zasługujesz na równe prawa, jesteś zagrożeniem społecznym - to dziwisz się?
10. punkt - niekoniecznie faszystą, ale jeśli nie szanujesz ludzi ze względu na to jacy się rodzą, no to jesteś co najmniej socjopatą i zwyczajnym śmieciem.
na koniec filozoficzne pytanie - czy walka o prawa takie same jak osoby hetero to narzucanie wizji świata, czy to hetero osoby narzucają innym swoją wizję świata, że są jedyną słuszną orientacją?
p.s ad. 7 - nie przeszkadza ci to rozumiem, jak będziesz rozmawiała ze mną i będę się do ciebie zwracać używając końcówek i zaimków ona/jej?

0

@Wychowanek a może warto po prostu zaakceptować różnorodność świata i szanować ludzi, jeśli to jacy są nie wpływa na twoje życie? a nie nazywać ich dewiacjami, bo urodzili się niepełnosprawni albo czarnoskórzy albo o nieheteronormatywnej orientacji. logika dwuwartościowa brzmi jak wygodne usprawiedliwienie dyskryminacji.

0

@soczeq11 skąd w tobie tyle nienawiści do ludzi? bardzo smutne. a i dla twojej informacji, bycie gejem to nie choroba psychiczna, tą ocenę zostaw już lekarzom i psychiatrom.

« Powrót do wszystkich komentarzy