La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 5899 Culés

10

Redaktor Stankowski w TVP twierdzi, że pod rządami Trzaskowskiego w Warszawie nie ma żadnych inwestycji. Jeśli gość mieszka w Warszawie to chyba jest ślepy, bo dzieje się dużo. Co prawda wiele z tych zmian polegających na zwężaniu ulic mi się nie podoba, ale jednak jest w tym jakaś idea.

Jestem na tyle stary że pamiętam jak Stolicą rządził mocarny Lech. Nie działo się kompletnie nic, a urzędnicy byli tak wystraszeni oskarżeniami o korupcję, że na wszelki wypadek nie wydawali pozwoleń na żadne inwestycje. To był bezapelacyjnie najgorszy prezydent Warszawy.

9

@Przemek2323
Dobra dodaje do ignorowanych w końcu

konto usunięte

18

@Przemek2323 Nie żebym był zwolennikiem Lecha Kaczyńskiego, ale porównywanie pod względem inwestycji wczesnych lat dwutysięcznych z dzisiejszymi nie jest do końca uczciwe. Wówczas byliśmy wielokrotnie biedniejsi, a inwestycje jednak wymagają kapitału.

2

@Przemek2323 Warszawę trzeba byłoby zburzyć i wybudować od nowa aby było tam fajnie

1

@Khardan nie no ok, masz rację tutaj. Tylko że wtedy dosłownie wszystko stanęło za jego kadencji, także to co miało być realizowane w ramach istniejących wówczas środków.

13

@Przemek2323 "co prawda zawężanie ulic mi się nie podoba ale jest w tym jakaś idea" xDDD

Mi mordowanie Polaków w 1940 też się nie podobało, no ale była w tym jakaś idea....

Gościu sam sobie zaczynasz zaprzeczać ostatnio :P

2

@jacobFCB idea wyparcia aut i zmuszenia ludzi do przesiadki na rowery, która mi się nie podoba. Co w tym jest sprzecznego?

10

@Przemek2323 to, że cokolwiek by się nie działo złego z powodu Trzaskowskiego to i tak jak partyjniak będziesz bronił decyzji.

5

@jacobFCB przecież nie broni decyzji wyraźnie napisał że mu się to nie podoba ale widzi jaki jest pomysł

0

@jacobFCB nie bronię. Raczej już na niego nie zagłosuję, bo sporo rzeczy mi się nie podoba. Ale i tak w stosunku do Lecha na tym stanowisku wypada zdecydowanie lepiej.

0

@Przemek2323 Raczej na komunikację miejską, która w Warszawie jest wybitnie dobra. Brakuje tylko park and ride przy węzłach komunikacyjnych. Wtedy akurat zwężanie ulic miałoby ogormny sens, bo centra miast nie powinny być ruchliwymi arteriami komunikacyjnymi, a raczej przestrzenią dla mieszkańców, turystów itd.

1

@Kinginiesta "ale jednak jest w tym jakaś idea" to ewidentna próba wybielenia czegoś co jest źle.
Po co?

Przecież to nie jest profil kibica tylko agitatora politycznego a raczej partyjnego xd
Wszystko be tylko koalicja cacy xD niezależnie od tego co by się działo.

@Przemek2323 zdecydowanie lepiej. xDDD
Ciężko porównać te czasy i możliwości inwestycyjne, gdzie w obecnych czasach się przepieprza pieniądze na byle gówno i performance xD

Komentarz usunięty

1

@Khardan tylko że problem jest taki że pis dokonał takich zmian w podatkach że przykładowo warszawa straciła miliardy a eekopensata była w milionach.Dodatkowo obciążono pensje nauczycieli samorządów.Związku z tym jest cienkie inwestycji I samorządowcy z Pisem mają problem.Po za tym pis wprowadza centralizację wprowadza jakiś urząd np. Który pobiera daniny od przykładowych parków narodowych i rozdaje według uznania;) popuerwsze jest to korupcjogenne i buduje się kacyka w takiej wawie co to decyduje na co pójdzie inwestycja w samorządzie.I taki urząd trzeba utrzymać.Teraz coś podobnego będzie w służbie zdrowia czyli składka będzie większa.
Wracając do samorządów.To zmniejszenie inwestycji jest spowodowane przez pis który przytula te pieniądze a sytuacja jest trudniejsza przez inflację i tu 8, 5 to i flacja bazowa bczyli bez zewnętrznych czynników czyli odpowiada za taką inflację pis.Ale w Warszawie jak jest kasa gwarantowana przez ue to dziś otworzono 2 stacje metra.Ta współpraca finansowania z ue jest dobra i stabilna.

0

@sonek Taa, odklejeniec

1

@Przemek2323 mógłby nic nie robić i to byloby lepsze niż zawężanie dróg. Sam sobie zaprzeczasz.

0

@Borneo zamiast zrobić tak żeby to gminy zzbieraly podatki i ustalona przez rząd kwotę musiały wpłacić do budżetu to jest na odwrót. Wszystko do jednego wora a potem rząd rozdziela na gminy o gminy zamiast dbać żeby jak najlepszy biznes się u nich rozwijal bo wtedy będą mieli większe wplywy to tylko żebraja o pieniądze od rzadu. I to nie tylko PiS ale wszystkie partie od 1990

0

@Wychowanek nie pis dąży do centralizacji bo nie ma władzy w wielu samorządach i specjalnie osłabia je finansowo aby nie robiły inwestycji aby ich wygrali wybory.Czyli położyć rękę na kasie i dać wybranym.Co jest czynnikiem korupcjogennym.Opozycja jest za samorządem a nie za centralizacją z komuny.Czyli gość z Warszawy ma decydiwać co ma decydować co ma być w małym mieście.Taka warszawa wcześniej płaciła janosikowe które jest wysokie.Teraz pis zmienił tak podatki że straciła dochody i plusobciażył pensje nauczycieli. Z całym szacunkiem ale poprzednicy tak nie sabotowali samorządów.Pis był tak pazerny na pieniądze że chciał przejąć fundusze norweskie i zabrać je organizacjom i dawać według własnego uznania. Tylko Norwegowie pokazali im palec.Zdecydowanie poprzednicy byli za samorządem a pis to centralizacja i pisowski kacyk jedzie z furą pieniędzy tam gdzie uzna;)

1

@Przemek2323 Abstrahując od osiągnięć Trzaskowskiego, branie pod uwagę opinie "red" Stanowskiego nie jest rozsądne. Gość razem z ziomeczkami od lat robi biznesy z TVP więc nie oczekuj, że będzie walił w PIS, bo korytko szybko by wyschło.

0

@Khardan
Tak tylko wtedy nie koniecznie były potrzebne te wielomilionowe inwestycje kolego
Wtedy byliśmy biedniejsi itp
Jednak tez było bardzo dużo rzeczy najprostszych do zrobienia a nie robione było nic

« Powrót do wszystkich komentarzy