La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2638 Culés

130Ale jak to :o

113

@DonMatteo901 lewica to rak obecnego świata

7

@DonMatteo901 dla elektoratu lewicy nie ma w tym żadnej sprzeczności. Ale wiesz - oni myślą że logika to imię.

13

@ranger3120 a prawica to np AIDS obecnego świata.
Więc jesteśmy skazani na zagładę przez jednych i drugich.

11

@DonMatteo901 To już było.

Seanse w kinie dla tych z biletami i dla tych bez. Chyba nie za bardzo rozumiesz, na czym polega dyskryminacja.

Nie zapłacisz za bilety, to Twój wybór i nie wejdziesz. Dyskryminacja byłaby gdybyś zapłacił i Cię nie wpuścili.

Podobnie kategoria zagrażania zdrowiu innym nie podlega dyskryminacji. Przecież z tych samych względów nie masz prawa palić w windzie, czy miejscach publicznych. I nie ma mowy o dyskryminacji

1

@DonMatteo901 nie jestem lewicowy i kompletnie nie zajmuje mnie 5% społeczność lgbt.Ale dzisiaj ludzie płacą przez propagandę ruskich troli wyższą składkę zdrowotną bo dług wzrósł z 14 do 22 mld.Gdyby ludzie się szczepili to przynajmniej przechorowywali by w domu a nie w szpitalu.A tak to trzeba było otwierać tymczasowe szpitale jak stadion narodowe także odłożone operacje kosztowały i całe leczenie bo choroby inne nie mówię tu o covidzie postępowały. I leczenie tutaj jest dłuższe droższe.Jeśli byłby wprowadzony obowiązek szczepień składka zdrowotna by aż tak nie wzrosła.Mój kumpel który się nie szczepił nie stać go na opłacenie tej składki ma dużą nadwagę i jest kandydatem do szpitala i jest w przyszłościowej du...Ciekaw jestem ilu ludzi by się zaszczepili gdyby miało taką informację że składka zdrowotna im wzrośnie.i czy strąk przed igłą jest tego wart.Wbrew pozorom gdyby wprowadzono to co chciała lewica to przy inflacji i drożynie dla wielu ludzi nie byłoby to źle.

33

@Comentateiro dawno takich bredni nie było :D

Dyskryminacja w kinie jest wtedy gdy nie możesz kupić bilety jak jesteś np
czarny a nie wtedy gdy nie chcą Cię wpuścić z biletem. To nie byłaby dyskryminacja tylko niedotrzymanie warunków umowy która zawarłeś kupując bilet.

6

@Comentateiro Jak tamjawnie pisze o grzywnie dla nie zaszczepionych, to o czym mi tu gadasz.

2

@Comentateiro Dyskryminacja to szeroki temat w tym momencie. Oczywiście, w wielu przypadkach naciągają go. Ale np. zniżka na basen dla osób zaszczepionych to nie w pewnym sensie dyskryminowanie ? Jak można to inaczej nazwać ? Ich wybór ? Zatem jeśli dana osoba określa się jako kot, a ja tego nie akceptuje to też jest spoko. Bo to jest wybór tamtej osoby.

1

@Borneo A ja uważam, że społeczność LGBT to 21.37 procent Polaków. Tyle ich na ulicach spotykam.

39

@Comentateiro @Borneo Odlecieliście z resztą jak zwykle

41

@Borneo Ale po szczepieniu ludzie również byli hospitalizowani, do tego były przypadki, że ktoś przyjechał z zawałem i nagle się okazało, że ma covid. W takie nagłe zainfekowania to ja nie wierzę, ale w sprzedajnych medyków, polityków i całą tę śmietankę już tak, jak najbardziej.

16

@Comentateiro czyli jak Murzyn zapłacił i go wpuścili do autobusu, ale siedzieli z tyłu, to była to dyskryminacja?
Albo jak mieli osobne toalety?

Kolego. Dyskryminacja jest wtedy, kiedy z jakiegoś powodu jedna grupa nie chce być w jednym miejscu i czasie z drugą osobą/grupą i specjalnie pod to ustanawia prawo.

1

@MesQueUnClub_87 nie niszczy świata kolegi ;)

0

@Azi To też. Ale nie tylko. Podchodzisz z biletem kupionym online, a sprawdzający mówi, że cię nie wpuszcza bo jesteś czarny, żółty, tęczowy, pisiasty itp.

Nie dotrzymanie warunków umowy może mieć podłoże np. rasistowskie.

Zanim zaczniesz pisać o czyichś bredniach, zastanów się czy masz wystarczająca wyobraźnię by ogarnąć, że dyskryminacja odbywać się może na wiele sposobów.
Ewidentnie brakuje Ci wyobraźni.

28

@Borneo Nie dawaj sobie wmówić, że składka wzrosła od niezaszczepionych, bo ulegasz w ten sposób manipulacji. Zaszczepieni też byli hospitalizowani. Byłoby tak zatem w każdym kraju, a nie tylko u nas. Zarządzanie tą chorobą było poprostu strasznie złe, nie umieli sobie z tym poradzić. Olali inne choroby, teraz mają tego skutki. Składka wzrosła przez nieudolność rządzacych i ich śmieszne programy typu rozdawnictwo, polski nieład

6

@michal26 obawiam się że tłumaczenie mu tak prostych rzeczy to jednak dla niego za dużo. :/

To zresztą typowe dla miłośników lewicy - próbować nazywać rzeczy nie po imieniu ale tak żeby brzmiały lepiej

1

@Comentateiro nie brak mi wyobraźni tylko nazywam rzeczy takimi jakimi są
Jak zwierzak biega i szczeka to jest to pies. Nie próbuje na siłę nazywać go kotem.

15

@Borneo Słucham? Powodem tej drożyzny jest bezsensowny paraliż gospodarki, a nie fakt, że ludzie się nie szczepili. Niestety naszej władzy trudno teraz się przyznać do błędu, lepiej zwalić na ludzi, którzy nie dali sobie wstrzyknąć 10 dawek, ale, że są jeszcze takie osobniki jak Ty które to powtarzają, to jestem w szoku. Przykład szpitala na narodowym też jest piękny, szpital który nie przyjmuje chorych z zasady jest nierentowny, czyż nie?

0

@DonMatteo901 Tzn. tu z ta grzywną (bo nie czytałem tego szczegółu, tylko odnosiłem się do tematu w ogóle) masz rację, zaszaleli lewicowcy. Bo można się nie szczepić, tylko to będzie skutkowało pewnymi ograniczeniami.
Co ma wynikać z troski o dobro publiczne.

Lewica ma swoje konkretne odchyły, niewątpliwie.

Mi chodziło o to, że nie zawsze dyskryminacją jest to co się ludziom wydaje, a kwestia zdrowia społecznego, jest tym przypadkiem, w którym państwo powinno mieć narzędzia do zdecydowanych działań.

7

@Azi znaczy się... @Comentateiro nie jest zwolennikiem Lewicy. On ma swój pogląd i jest typowym argumenciarzem (co jest zaletą), czyli lubi dyskusje na argumenty.
Natomiast dyskryminacja, to dyskryminacja. Jeśli ktokolwiek chce ograniczenia czyichś praw, bo ma nie wiem...inną wiarę, inną płeć, czy inny swiatopogląd, to jest to dyskryminacja. Co nie znaczy jeszcze, że jest to coś złego. Mężczyźni też nie mogą grać w żeńskich reprezentacjach i klubach.
Robimy wiele wyjątków i pytanie czy brak szczepienia na covid powinien być kolejnym takim wyjątkiem? No raczej nie, ale tutaj zaczyna się pole do dyskusji.

1

@Cochise według danych to 5%.natomiast mają poparcie które jest szersze.Dla mnie to funkcjonuje tak.Jeśli jesteś cheterykiem nie ma bata aby ktoś cię namówiły abyś się bzyknoł z kumplem.Jeśli ktoś ma , to jest kwestia własnej akceptacji że jest i wejdzie to w dalej.Jeśli ktoś ma w obie strony pociąg to z czasem może dać się tu namówić.To nie jest żadna ideologia bo nie jesteś wstanie tutaj nikogo namówić kto nie ma preferencji.. Gdyby była to kwestia ideologi to po tylu latach byloby lgbt 90%;)pewnych rzeczy zwycAjnie nie przeskoczysz.Oni byli dawno przed nami i będą.Dla mnie jest to wykorzystywanie czysto politycznie kiedy rząd coś spieprzy czytaj inflacja np.Wtedy przyglądam się co konkretnie nie tak nie funkcjonuję.Co do nich to 2 rzeczy bym absolutnie nie pozwolił dawanie im dziecka bo powinno poznawać ojca i matkę i drugie to nienazwałbym ich związku ślubem.Raz aby nie doprowadzać do noe potrzebnych konfliktów między katolikami nazwałbym to zwyczajnie inaczej 2 że to nie jest to samo.Dzieci z tego nie będzie.
Natomiast dopóki niczego nie chcą ode mnie to mnie to nie interesuje.Nie zajmuje się bo to marginalna temat dla mnie.

2

@MesQueUnClub_87 Od pol roku uczeszczam na kurs na ktorym jest okolo 30 osob w naszej grupie. W tym czasie bylo juz kilka osob na zwolnieniu ze wzgledu na zainfekowanie sie koronka, kazdy z tych ludzi jest po 3 szczepieniach. Jak to jest ze ja nie mam zadnego i od 2,5 roku ani razu nie bylem na to chory i w tym czasie mialem robione 150+ testow.

1

@Azi Człowiek to też zwierzak. A jak biega na czterech łapach, ma kaganiec na pysku, obrożę i szczeka jest psoludziem i ma swoje prawa. Może jeść z miski i mieć Pana. Dlaczego nie miałby mieć prawa głosować w wyborach demokratycznych? Koń Kaliguli był senatorem. Zaścianek, nietolerancja, ciemnota. Może jeszcze chciałbyś go wysłać do psychiatry? Haha, psa, do psychiatry.

0

@MesQueUnClub_87 z tego powodu że mieli dodatkowe choroby ale osoby które takich chorób dodatkowych nie miały chorowałyby w większości w domu.Szczepuinie nie chroni przed zajarzeniem ale jeśli nie masz dodatkowych chorób to przed szpitalem tak.

5

@michal26 dokładnie. Moim zdaniem nie mogą być wyjątkiem do czasu aż szczepienia nie będą obowiązkowe. Każdy przypadek gdy szczepienie jest dobrowolne a ktoś próbuje Ci ograniczać Twoja wolność z tytułu braku szczepienia to jest dyskryminacja właśnie. I dobrze byłoby żeby ludzie którzy używają słowa "wolność" - niezależnie od poglądów - zrozumieli wreszcie co to słowo znaczy.

0

@Tomason szczepienie nie chroni przed zarażeniem ale chroni ludzi którzy nie mają dodatkowych chorób przed szpitalem.A ja mówię o tej grupie .

0

@Cochise jak masz ochotę biegać i szczekać to Twoja sprawa. Nic mi do tego. Ja jestem za wolnością. Taka prawdziwą :)

0

@kosmos91 szczepienie nie chroni przed zarażaniem ślę chroni przed szpitalem ludzi którzy nie byli chorzy na dodatkowe choroby.A tych ludzi była masa I tych ludzi trzeba było gdzieś upakować a te szpitale dodatkowe kosztowały i dodatkowe leczenie osób na inne choroby.Dodatkowe lockdawny kosztowały i państwo zostało zasłużone ale nie idzie to na składkę zdrowotna.Bo pis zadłużał tutaj państwo

1

@Kluivert_P Nie wiem, cud nad Wisłą widocznie bo ja też nie miałem, ani jednego szczepienia i nie chorowałem na tego Covida, a nie stroniłem od ludzi.

7

@Borneo Ty chyba nie "zajarzyłeś" jak Cię telewizja zmanipulowała, stary istniejesz w stanie totalnego odklejenia :D z początku myślałem, że trolujesz, ale poczytałem kilka innych Twoich komentarzy i jednak Ty traktujesz to serio, co jest jeszcze straszniejsze

0

@michal26 Ale kazali mu siedzieć z tyłu, mimo, że bilet nie był numerowany i chciał usiąść z przodu. Albo zapłacił i go nie wpuścili.

Przecież Rosa Parks rozpętała piekło dlatego, że odmówiła opuszczenia miejsca z przodu autobusu.

Wszystkie przypadki dyskryminacji nie muszą być ujęte w prawie, a mogą być dyskryminacją. Gdyby rozumować tak, że dyskryminacja jest zalegalizowana, to nie byłoby precedensów i nie można byłoby oddawać spraw do sądu w celu określenia czy mamy do czynienia z nią. Wystarczy zresztą ogólny przepis typu konstytucyjnego, żeby nie robić tak jak pisiory, które piszą konkretne prawo pod coś.

0

@kosmos91 nie akurat mam profesora który prowadzi jedno z największych w Polsce laboratorium jest Polsko- francuskim profesorem pracującym wspólnie z instytutem pastera i z Amerykanami.Byłym wykładowcą na UJ i UW.Odznaczoną przez rząd polski rząd że z Francji dostarczała sprzęt medyczny i lekarstwa.Odbywająca różnego rodzaju konferencje i wykłady w różnych częściach świata znająca środowisko.Jesli czegoś nie wiem w tej materii to się pytam ma także bardzo mocny dostęp do Francji.Nie ma mowy o żadnej tv manipulacji.
Przykładem osoby z manipulowanej przez ruskich troli jest poseł brain antyszczepiinkowiec i a potem jak się okazało jeszcze jest pro rosyjski.Albo to agent albo wchodził na strony ruskich troli i podawał dalej.Zresztą język antyszczepiinkowców jest pełen manipulacji.Takze tkzw niezależnych mediów.Typu nie oglądaj głównych mediów klasyczny mechanizm odcięcia znany z sekt.Włącz myślenie czy on ten mądry ty ten głupi.Obudź klasyczny manipulator i wiele innych ciężko się to czyta.I klepią to osoby które tego nie wymyśliły a klepią jeden po drugim.Ktos kto to wprowadził zrobił sobie niezłą armię ludzi którzy nie wiedzą że są zmanipulowani.W nlp jest taki mechanizm uruchamia się to w rozmowie z drugą osobą przez dotyk drugiej osoby zwiększając przekaz.Tu działanie jest podobne ale impuls zawarty jest w słowach.Uwierz mi te strony i przekaz nie jest wiarygodny.Kazdy kto trochę coś o tym wie nie kupi tego.Tak jak że schemat przester bosa do gry na gitarze jest chipem;)

0

@DonMatteo901 ale wiesz, że obowiązkowe szczepienia są w Polsce od dawna?

0

@jordus100 ale nie na chorobe wymysloną na biegu i szczepionki sklecone w tydzien

0

@DonMatteo901 wszyscy o dyskryminacji itd ale jakoś nie slychać afer zwiazanych z chyba jedynymi przypadkami dyskryminacji w polskim prawie, a no chyba dlatego ze dyskryminowani sa mezczyzni.

0

@Borneo A ile jest osób 60+ którzy są całkowicie wolni od schorzeń? nadciśnienie, cholesterol, cukrzyca, żylaki, krążenie krwi itd. To nie jest tak, że ludzie z chorobami współistniejącymi to ułamek społeczeństwa bo jest ich sporo i to głównie oni leżą w szpitalach.

0

@MesQueUnClub_87 ja byłem przypadkiem gdzie trenowałem sobie w klubie piłkę. Byłem bo przygotowaniach do sezonu więc żadnych chorób nie miałem a byłem jednym z pierwszych osób które trafiły do szpitala na covid w Polsce.Od tamtego czasu 2 razy się zaszczepiłem w odstępie rok.Jedyne co się zmieniło to po przyjściu dezynfekuje ręce.Zawsze było tak że przez miesiąc miałem przeziębienie grypę- przechorowywałem to w domu teraz nawet tego nie było.anic mi kompletnie nie jest.To potwierdzają naukowcy jak i lekarze.Szczepionka chroni przed szpitalem ludzi zdrowych piszesz o 60+ ale sporą liczba osób chorych to 40+ na początku faktycznie bardziej tyczyło się tych starszych ale potem przy delcie wiek się obniżył.Ja akurat mam farta że w rodzinie mam Polsko francuską profesor która prowadzi jedno z największych polskich laboratorium która współpracuje z instytutem pastera i z Amerykanami.Sama się szczepiła i ma dostęp do zagranicznych danych ma z nimi kontakt i jest wymiana informacje i mi to potwierdziła.Sama mimo iż pracuje z covidem jego nie miała mimo że nie jest to osoba młoda bo pracowała przy HIV jest byłym wykładowcą na UJ i uw i państwo polskie ją odznaczyła za pomoc Polsce w kontekście sprzętu czy leków z Francji podczas komuny.Jest to isoba wiarygodna.Niestety rachunki trzeba płacić i ta składkę trzeba płacić i płacą to również osoby zaszczepione.Dlatego jestem na to wewnątrz wkurzony.Do tego inflacja rząd który się z sobą kłóci kpo nie ma leżą oraktycznie wszędzie.W najbliższych latach nie zapowiada się lepiej.

0

@jordus100 ale nie na covid

0

@DonMatteo901 Patrząc na komentarze powyżej to ludzie dalej nie potrafią myśleć logicznie i jak przyjdzie kolejna fala to będą wyć, że gdzie maseczki. Smutni, ograniczeni ludzie.

0

@jordus100 Przebadanymi latami preparatami na poważne choroby, a nie na prędce zmontowaną szczepionką na kaszel i katar - jest pewna różnica ;)

0

@DonMatteo901 A to do nosa nie będzie można brać tylko w żyłę, hę ? Komunizm wraca razem z Rosją.

0

@michal26 segregacja staje się dyskryminacją wtedy, gdy odbywa się ze względu na czynnik nieróżnicujący w danym kontekście. Przykładowo pracodawca nie może odmówić komuś zatrudnienia na stanowisku np. recepcjonisty bo jest jakiejś konkretnej płci. Jest tak dlatego, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna mogą wykonywać tę pracę tak samo dobrze. Z drugiej strony, jeśli pracodawca chce zatrudnić lekarza to może odrzucić osoby bez dyplomu, bo ukończenie studiów medycznych ma wpływ na twoją zdolność do wykonywania tego zawodu.
Czy bycie zaszczepionym jest czynnikiem różnicującym w kontekście przebywania np. w kinie albo restauracji? Tak, bo jako osoba zaszczepiona w przypadku zakażenia masz mniejsze szanse wylądowania w szpitalu i zajęcia łóżka w okresie gdy ich dostępność może być bardzo ograniczona. W dodatku osoby zaszczepione w przypadku zachorowania zarażają mniej od niezaszczepionych, więc stwarzają mniejsze zagrożenie dla innych.
Nie robimy tutaj wyjątku, po prostu nie rozumiesz czym jest dyskryminacja. W sporcie nie ma dyskryminacji, bo płeć jest (zazwyczaj) czynnikiem różnicującym. Powiedziałbym, że dyskryminacja ma miejsce m.in. w szachach. Tam mężczyźni nie mogą grać w turniejach dla kobiet. Wydaję mi się, że jest to próba wyrównania dysproporcji w popularności tego sportu i mam nadzieję, że kiedyś kategorię kobiecą będzie można usunąć. Tę sytuację możne nazwać wyjątkiem od reguły, bo stosujemy dyskryminację w celu zlikwidowania pewnych nierówności społecznych i każdy to chyba akceptuje.

0

@ranger3120 tak jak pan janusz powiedział

0

@Azi bo oczywiście że nie ma. ale żeby to zrozumieć trzeba mieć choć odrobinę inteligencji a nie tylko januszowy populizm. ograniczenie dla niezaszczepionych jest taką samą dyskryminacją jak zakaz jazdy po drogach dla osób bez prawa jazdy.

0

@Abominacja "W dodatku osoby zaszczepione w przypadku zachorowania zarażają mniej od niezaszczepionych, więc stwarzają mniejsze zagrożenie dla innych."
Szkoda tylko że to jest nieprawda :D

"Przykładowo pracodawca nie może odmówić komuś zatrudnienia na stanowisku np. recepcjonisty bo jest jakiejś konkretnej płci."
Tyle że to pusty przepis. W teorii nie może a w praktyce i tak wybiera sobie sam i spróbuj mu udowodnić że Cię dyskryminował.

"Czy bycie zaszczepionym jest czynnikiem różnicującym w kontekście przebywania np. w kinie albo restauracji?"
Nie. Zaszczepiony czy niezaszczepiony i tak może zarażać i zostać zarażonym.

2

@Abominacja takie, nie obraź się, ale pierdzielenie. Statstycznie kobiety będą gorszymi osobami do obsługi floty aut, ale za to lepiej się sprawdzą w pracy biurowej, bo lepiej sobie radzą z wielozadaniowością. Wielu przedsiębiorców odrzuca kandydata ze względu na płeć, albo wiek, bo zwyczajnie tak jest wygodniej kategoryzować, czyli ułatwiać sobie proces rekrutacji.
Oczywiście jednostkowo zawsze znajdziemy przykład, że kobieta tak samo dobrze jak mężczyzna coś wykona, a często i LEPIEJ.
Nie bez przyczyny na kopalniach głównie faceci są zatrudniani.

Posunałbym się dalej ze stwierdzeniem. Różniące ludzi cechy, jak np. płeć, wiek, orientacja seksualna, religia, etc. pozwala nam przyjąć pewne statstyki i wybrać danego kandydata do pracy. Jako społeczeństwo przyjęliśmy jednak (może fałszywy?) dogmat, że z tych powodów pracodawca nie może podjąć decyzji o zatrudnieniu (w praktyce i tak to robi, bo tak działa nasza natura - wybieramy potencjalnie najlepszego kandydata), a także, co ważniejsze - nie można osoby z innej przynależności grupowej zwyczajnie zmusić do ostracyzmu.
Po prostu.

Wiesz. To, co Ty mówisz miałoby sens, gdyby faktycznie lata badań pokazały, że w przypadku tych szczepionek też tak to działa.
Koncerny działały w trybie ekspresowym i nie można wymagać, że na podstawie obecnych badań domagać się tak restrykcyjnych działań. Jest to po prostu nienormalne. Już dzisiaj są głosy o tym, że dzieci nie powinny być szczepione. W ich przypadku było więcej powikłań z powodu szczepień niż z powodu covidu.
Kolega @barcelonaLM przedstawił nawet wypowiedź kogoś tam w tej sprawie.

Poza tym...serio? Zabraniać komuś korzystania z takich usług jak restauracje? Czy jak ktoś nie jest zaszczepiony np. na wzw, to pozwala się mu jeść w restauracjach?

Nie wiem. Mam wrażenie, że za dużo tej paranoi, a wszystko jest wyolbrzymione.

1

@michal26 Członek Rady Wykonawczej WHO: Z dzisiejszą wiedzą nie szczepilibyśmy dzieci na COVID :)

0

@Azi nie rozmawiamy o praktyce tylko o teorii. Może zostać zarażony, ale ma wtedy mniejsze prawdopodobieństwo hospitalizacji.
Zaszczepienie zmniejsza ryzyko zakażenia: https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(21)00690-3/fulltext
Zaszczepienie zmniejsza transmisję: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2116597
Zmniejszenia prawdopodobieństwa chyba nie podważasz, ale jak chcesz to też Ci znajdę odpowiednie badania.

@barcelonaLM link? Nazwisko?

1

@Abominacja Søren Brostrøm, dyrektor Narodowej Rady Zdrowia Danii i członek Rady Wykonawczej WHO zapytany w rozmowie, w telewizji TV2 "czy szczepienie dzieci było błędem" - "Z tym, co wiemy dzisiaj: tak. Z tego, co wtedy wiedzieliśmy: nie. Nauczyliśmy się więcej i dziś nie postąpilibyśmy tak samo"

0

@Abominacja Ty weź przeczytaj sobie te artykuły zanim coś napiszesz. I dziękuję za potwierdzenie tego co napisałem wyżej. Nie chciało mi się samemu szukać - miło że wstawiłeś :)

"However, this study unfortunately also highlights that the vaccine effect on reducing transmission is minimal in the context of delta variant circulation."

0

@DonMatteo901 Za to prawica: My bronimy życia!!! I jednocześnie:maski i szczepienia to faszyzm! :) Także tak, lewica uważa prawicę za idiotów

« Powrót do wszystkich komentarzy