La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1564 Culés

0

Wielka szkoda Maliszewskiej. Czekała cztery lata i akurat zaraziła się tuż przed startem IO, nie zazdroszczę jej

24

@Azacca albo wyszedł jej fałszywie pozytywny wynik.

0

@VamosRakieta Tego nie wiemy, w każdym razie lepiej dmuchać na zimne niż żeby miała zarazić kolejnych zawodników

3

@VamosRakieta Szczerze to już bym bardziej powiedział że fałszywie negatywny.

37

@Azacca
Z drugiej strony nic jej nie jest, czuje się dobrze, była gotowa do startu, więc dlaczego ma nie startować? Ktoś jak ma grypę lub inne przeziębienie i nie wyjdzie mu pozytywny wynik testu to może startować, a wirusy też będzie przenosił.

2

@meteo100 Serio porównujesz grypę do covida?

1

@Azacca
Dla osób starszych covid jest groźny, dla młodych wysportowanych w zdecydowanej części jest równie groźny jak grypa, która również może dać powikłania.

0

@meteo100 Nie słyszałem żeby ktokolwiek młody chory na grypę był podłączony do respiratora albo ECMO. Powikłania po grypie należą do rzadkości, przy covidzie niestety nie

22

@Azacca Tak, ja porównuje. Z jednym człowiek musiał się nauczyć, i z tym też trzeba. Ktoś ćwiczy całe życie by zdobyć coś na IO a tu nie może bo raz ma negatywny raz pozytywny, rzut monetą

0

@MesQueUnClub96 Testy chyba zrobione są tak, by dawać fałszywie pozytywny wynik.

1

@Azacca Znajomy z sąsiedniej wsi zmarł w wyniku powikłań po grypie. Niecałe 30 lat, powikłania rzuciły się na serce i nie dał rady przy przeszczepie serca. A w okolicy na covida umierają tylko starsi ludzie.

5

@Azacca
tak samo jak Kramer, to jest dramat dla zawodniczek, iż o takiej imprezie decyduje coś takiego. Czujesz się dobrze, pełna siła, a tu przez głupi test nie możesz wystąpić w imprezie życia. Dramat to jest.

3

@Azacca Tak. Bo nigdy nikt poniżej 30 roku życia nie był pod respiratorem ;)

1

@FCB24 Tak jak wspomniałem wyżej lepiej dmuchać na zimne niż żeby miała zarazić innych zawodników. A samo zarażenie trzeba traktować jako kontuzję, czyli po prostu pech
@Ascend Jak ja kocham te opowieści o znajomym znajomego z bliżej nieokreślonej wsi/miasta xD
@Pavlogoalkeepe Dramatem to by było jakby zaraziła resztę zawodniczek i zawody w całości byłyby odwołane
@michal26 Pisałem o ludziach pod respiratorem z powodu grypy

10

@Azacca
Szykuj się 4 lata na taką imprezę, i zostań z nie swojej winy niedopuszczony, to jest katastrofa dla danego zawodnika/zawodniczki.

Życiowa szansa czyt. Kramer, a jej tym bardziej współczuję, szczególnie, iż w tamtym roku dostała fałszywie pozytywny i przez to przegrała PŚ, a teraz ten test zabrał jej najprawdopodobniej złoto IO.

4

@Azacca grypa także powoduje ciężkie zapalenie płuc. Rozumiem nie porównywać covidu do przeziębienia, bo covid co do zasady jest grozniejszy, ale grypa to nie jest byle jaka choroba, tylko bardzo groźna. Mój Ojciec miał w 2020 w październiku i myślał, że wykituje (2 testy ujemne na covid).
Do grypy przywykliśmy i nie bada się jej tak, jak covidu. Gdyby liczyć identycznie, to by się okazało, że znacznie więcej osób zmarło z powodu grypy. Czy aż tyle? Pewnie nie, ale porównywać można.
Krytynizmem jest jednak uniemożliwiać zawodniczce startu mimo braku objawów. Po prostu. Po to w tych maskach tam startują. Co innego, gdyby były objawy.
Rozumiem test na starcie a potem jedynie kontrole lekarskie przed startem i tyle.

0

@michal26 Grypa ma dużo niższą śmiertelność niż Covid
@Pavlogoalkeepe Kontuzję zazwyczaj też ma się nie ze swojej winy

2

@Azacca bo się jej tak nie mierzy, jak covid. To raz.
Dwa - rzeczywiście ma mniejszą śmiertelność i co w związku z tym?
Mamy cały świat do góry nogami odwracać? Do takiej dżumy czy hiszpanki daleko tej chorobie. Wystarczyło pomyśleć, a nie kierować się strachem i chęcią zysku, a mam nieodparte wrażenie, że właśnie tym się kierowano.

2

@Azacca jaka kontuzja człowieku xd ja wolę by jeżeli sama się dobrze czuje to by wystartowała i niech nawet zaraza. Przecież zaszczepieni są tam

0

@michal26 Ma mniejszą śmiertelność i w związku z tym chorzy na grypę nie zapychają szpitali. Bardzo proste
@FCB24 xD

4

@Azacca a tylko w 2018 roku zapchali szpitale. Taki tam drobny szczegół. Poraża mnie bagatelizowanie grypy. Okmikron jest mniej niebezpieczny od grypy jeśli mam być szczery. To moje przemyślenia.

0

@michal26 Daj link do tego 2018 bo nie słyszałem o tym

0

@Azacca
https://www.medonet.pl/zdrowie,rekordowa-liczba-zakazen-grypa-w-sezonie,artykul,1724991.html

Jest Też artykuł, ale w PDF. Nie umiem tego załaczyc. Na pierwszej stronie google jest.

Różnica jest taka, że grypa ma słaby marketing i inaczej się to mierzy. Dzisiaj testuje się wszystko i wszystkich. Ktoś ma pozytyw i umiera? Przyklepane pod covid. Równie dobrze mógł mieć grypę i umrzeć.

0

@Azacca
Chore to jest to, że ją wypuścili z hotelu i przyjechała do wioski mieszkać, a startować nie może.
Przecież to jest jeden wielki cyrk, ale ludzie dalej tego nie widzą. Problemem nie jest covid tylko myślenie większość ludzi, że jak się będą szczepić i chodzić w maskach to wirus wspaniałomyślnie wyparuje.

2

@michal26 W artykule piszą o 15363 hospitalizacjach w okresie od 1.09.2017 do 31.03.2018 czyli w ciągu siedmiu miesięcy. Teraz porównaj sobie to z Covidem, z powodu którego tylko w tym momencie w szpitalach leży 17685 osób, nie mówiąc już o siedmiu miesiącach, co byłoby liczbą nieporównywalnie wyższą od grypy
@JoeBlack Postępowanie władz komitetu nie zmienia faktu, że lepsze jest niedopuszczenie jednej zawodniczki od zarażenia pozostałych

0

@Azacca no dobrze, ale nie mialeś w całym roku miliona hospitalizacji ;) Może 100-150k przez 2 lata się leczyło w Polsce. Tam masz 15k w 1/3 tego okresu.
Bierz pod uwagę, że dzisiaj ludzie częściej idą do szpitala. Ma to tez znaczenie.

0

@Azacca
To po co ją wypuszczali. W wiosce olimpijskiej nie będzie mieć okazji zarażać?. I skąd wiesz, że zaraża skoro podobno nie ma żadnych objawów. Cyrk i tyle.
Jak miała wynik pozytywny to powinna dalej siedzieć w hotelu. Tylko jej nadzieje zrobili.
Zwykłe nieludzkie traktowanie to wszystko, szczególnie że pojechała na lodowisko i dopiero ją tam poinformowali, że ma spadać.

0

@michal26 Myślę, że znacznie więcej niż 150 tysięcy
@JoeBlack Ale to nie do mnie miej pretensje xD

0

@Azacca Ile według Ciebie w ciągu tych 2 lat było osób leczonych w szpitalach na covid? (dłużej niż 3 dni powiedzmy, bo przy tej chorobie dochodzi do paranoi, że potrafią zaliczać 1 dniowe leczenie do hospitalizacji..w praktyce można, ale wiesz o co chodzi)

0

@Azacca
Nie mam pretensji tylko wskazuje, że tam nie było żadnej logiki. Bo skoro mogła wyjść z izolacji i przebywać w wiosce to powinna mieć też prawo startu.
Przecież w wiosce też przebywa z innymi, no chyba, że w wiosce dalej sama kibluje, ale to po co był ten cały nocny cyrk z tą wyprowadzą z hotelu do wioski.
Przecież tutaj jest absurd.

1

@Azacca oj tam fani covida,testów i szczepień powinni być zadowoleni, zwłaszcza mainstreamowe media nie powinny płakać. Wczoraj usłyszałem w TVN24 zwrot, że od redaktor, że ciągle za mało zaszczepionych i za mało testujemy więc powinni się cieszyć, że tak się dba o sportowców i ciągle testuje tymi wyroczniami xd Media wspierające ten cyrk powinny teraz zamknąć paszczę a nie płakać. Teraz sobie pomyslcie ilu już sportowców straciło szansę na sukcesy a ilu ludzi zmarło w karetkach czy na sorach czekając na wynik testu lub ile osób zmarło bo dostali pozytywny test i zamiast dać ich na odpowiedni oddział to poszli na zakaźny i nie leczono tego co trzeba. Zastanawia mnie tylko jedno. Ile to będzie trwać. Przecież covid nie zniknie więc ile te testy będą niszczyć jeszcze świat. Sportowcy przechodzą tę niesamowitą chorobę w 99proc bezobjawowo i nie mogą rywalizować z innymi. Mieli by inną chorobę wirusowa która daje objawy i osłabia i mogli by rywalizować oraz zarażać jeśli byli by na siłach startować :)

0

@VamosRakieta
Przy tylu testach na początku nie ma takiej możliwości w Polsce Covid się zaraziła

Obecnie wczoraj i dziś to już parodia po tylu dniach bo ona już nie zaraza
Mogli ja dopuścić i kazać co najwyżej w maseczce startowac

1

@MesQueUnClub96
Dokładnie :)

Ale obecnie po tyg to już trochę parodia bo ona nie zaraza

0

@meteo100
Bo takie są zasady niestety
Na początku na pewno zarażała
Teraz wątpię

1

@meteo100
Nie kolego
Covid to nie grypa
Grypa leczona nie daje powikłań osobom zdrowym
Powikłania maja Ci co chodzą z grypa i potem maja problemy z nerkami, sercem itp
Poza tym na wirusy grypy są leki antywirusowe

Młodzi wysportowani tez chorowali ciężko na Covid niektórym tez udało się opuścić ten świat
A powikłania możesz mieć nie zależnie czy leczony czy nie
Leczenie tez jest jeszcze nie dopracowane a te leki co nawet powstały jeszcze nie wiadomo jak będą działać

0

@Ascend
Bzdura i kłamstwa
Po co tak piszesz

1

@Ascend
Bo chodził z grypa i olewał leczenie nie tak było ?

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

3

@Azacca "Grypa ma dużo niższą śmiertelność niż Covid" - znowu swoje brednie klepiesz?

Wiesz, że są różne odmiany grypy, a niektóre przynoszą powikłania po latach, gdzie ludzie umierają, a lekarze nawet nie wiążą tego z grypą, bo często ludzie nawet przy "zwykłej" grypie nie idą do lekarza, tylko leczą się domowymi sposobami lub czują się pewnie, bo wzięli szczepionkę na grypę?

W historii różne odmiany grypy zabijały znacznie więcej ludzi niż COVID.

Tak tylko dodam, że z czasem ludziom COVID spowszednieje, ale nadal będą na niego umierać. Wtedy też będziesz pisał takie bzdury, jakie czasami tutaj wypisujesz?

konto usunięte

2

@Mezocyklon87 "Teraz sobie pomyslcie ilu już sportowców straciło szansę na sukcesy a ilu ludzi zmarło w karetkach czy na sorach czekając na wynik testu lub ile osób zmarło bo dostali pozytywny test i zamiast dać ich na odpowiedni oddział to poszli na zakaźny i nie leczono tego co trzeba."
No ilu? Więcej niż niemal 250 osób dziennie na covida ostatnio?
" Sportowcy przechodzą tę niesamowitą chorobę w 99proc bezobjawowo i nie mogą rywalizować z innymi."
Prócz tych, którzy umierają, albo mają potem zapalenie mięśnia sercowego. 80% ludzi, którzy przechorowali covida ma długofalowe powikłania.

konto usunięte

2

@JoeBlack " I skąd wiesz, że zaraża skoro podobno nie ma żadnych objawów"
Bo w fazie bezobjawowej transmisja wirusa jest najwyższa.

1

@michal26 Nie będę strzelał, poszukam takiej statystyki i jeśli znajdę to się odezwę
@JoeBlack Co do tego się zgadzam, nie wiem po co ją wypuścili przed kolejnym testem
@Existimati Wow, wreszcie napisałeś komentarz o piłce! Co prawda tylko jeden, ale i tak jestem pod wrażeniem. Tak trzymaj, kolego

0

@Persyfl długofalowe powikłania to raczej nie kwestia kilku miesięcy a covid jest z nami dwa lata więc jak możesz pisać o nich. Jakieś 99proc.ludzi których znam i przeszli covida objawowo w jakikolwiek sposób raczej się na powikłania nie skarży no chyba że ty wiesz lepiej jak się kto czuje ;D

konto usunięte

0

@Mezocyklon87 Długofalowe w stosunku do samego przechorowania, czyli ciągnące się jeszcze nawet miesiącami.
"Jakieś 99proc.ludzi których znam i..."
Urocza anegdota, nawet jeśli prawdziwa, to pozbawiona jakiegokolwiek znaczenia. Nie Ja wiem, lepiej jak się kto czuje, tylko badania to potwierdzają.

0

@Azacca tak właśnie wygląda życie w świecie wg. świadków korony, zdrowa wysportowana kobieta i co najważniejsze przecież zaszczepiona nie może wziąć udziału w zawodach, bo test pokazujący pozytywny wynik soku tymbark zadecydował ;) Wracamy do normalności

konto usunięte

0

@against_modern_football Skoro miała pozytywny wynik, to nie zdrowa. Jest szanse, że nie wciągała nosem soku.

0

@Persyfl Gdyby nie zrobiła testu, to by nawet nie wiedziała że jest "chora", jak Ferran ostatnio

konto usunięte

0

@against_modern_football Od kiedy wiedza o chorobie jest niezbędna do bycia chorym?

0

@Persyfl ja się pytam jakie badania. Covid przeszło w cywilizowanym świecie już pewnie z 90proc ludzi a objawowo też duża część i dużą część 2-3 razy i jakoś nie słyszę o masowym wymieraniu lub powikłaniach. Dalej nie dasz sobie wmówić jakim ogromnym interesem są testy (watpliwe) i jak tym można sterować życiem w każdym aspekcie? To jest przecież temat wątku.Gdyby ich nie było to świat wyglądałby normalnie. Oczywiście wiele osób zamiast być izolowanymi roznosiło by wirusa też na starszych ale znowu tyleż samo ludzi by przeżyło a nie umarło czekając na ich wynik

konto usunięte

0

@Mezocyklon87 I twoja ignorancja ma być dowodem na co?
"ja się pytam jakie badania"
Naukowe. Są już nawet metaanalizy na ten temat.
"Dalej nie dasz sobie wmówić ..."
Tylko w twojej głowie to może brzmieć jak zarzut :)
" i jak tym można sterować życiem w każdym aspekcie? "
W każdym? Jak zatem testem zmienić drużynę, której ktoś kibicuje?
"Gdyby ich nie było to świat wyglądałby normalnie."
W sensie, że covid by nie istniał, a Ja nadal miałbym oboje rodziców? No to lecę to Lidla niszczyć testy.
"Oczywiście wiele osób zamiast być izolowanymi roznosiło by wirusa też na starszych ale znowu tyleż samo ludzi by przeżyło a nie umarło czekając na ich wynik"
To może jednak podasz jakieś konkretne liczby i zestawimy je z liczbą zgonów na covid?

0

@Persyfl przeczytaj sobie definicje choroby a potem pisz bzdury. Idąc twoim tokiem rozumowania to prawie każdy z nas jest chory bo ma w sobie różnorakie wirusy,korona wirusy i inne rzeczy. Choroba jest wtedy gdy daje określone objawy.Czym innym jest choroba a czym innym zakażenie lub pozytywny test niewiadomego pochodzenia na niewiadomo co.Jak możesz wierzyć w coś co w środę pokazuje, że jesteś pozytywny dzień później też dwa dni później negatywny a trzy dni później pozytywny.

konto usunięte

1

@Mezocyklon87 Przeczytałem i tylko potwierdza Moje słowa. Nigdzie nie powiedziałem, że wszystkie drobnoustroje są chorobotwórcze. Z drugiej strony, rozumiem, że zgodziłbyś się na seks bez zabezpieczeń z osobą z HIV, jeśli czułaby się zdrowa?
"Choroba jest wtedy gdy daje określone objawy."
Czyli cukrzycę, żółtaczki, sporą część nowotworów powinniśmy leczyć dopiero wtedy? Czy ty czasem w ZUSie nie pracujesz?
"pozytywny test niewiadomego pochodzenia na niewiadomo co."
To dobrze, że jej takiego nie robili.

0

@Persyfl po prostu nie wierzę w te pseudotesty i tyle w temacie.Jak testy i szczepionki będą pewne na 99'9proc to uwierzę. Podoba ci się ten cyrk to się nim jaraj.

konto usunięte

0

@Mezocyklon87 A niektórzy nie wierzą w lądowanie na Księżycu. I? Niby od kiedy twój brak wiary jest jakimkolwiek argumentem?
Żeby testy były pewne na tyle procent, trzeba by wyeliminować czynnik ludzki z procesu. A co do szczepionek, to w żadne nie wierzysz?
I raz jeszcze, to nie kwestia wiary, tylko faktów.
Chociaż faktycznie to może być problem, gdy nie czujesz się na siłach by zweryfikować informacje i rzeczywiście musisz się opierać na wierze, ale może chociaż spróbuj?

0

@Azacca jeśli dobrze się czuje, to dla mnie jest to parodia i tyle.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Azacca
Czy właśnie porównałeś kontuzje, która kompletnie wyklucza udział z problemów zdrowotnych do testu, który może wyjść fałszywie pozytywny, a zawodnik sam nie ma żadnych objawów by być w niedyspozycji?

0

@Azacca Wielka szkoda że tak idiotyczne przepisy i zasady obowiązują związane ze szczepieniami, testami które mogą być gowno-wyznacznikiem czegokolwiek. Szkoda oczywiście też dziewczyny nikomu niczego winnej.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@Azacca powinna złożyć odwołanie bo ten test jest bezobjawowy.

0

@Azacca raczej nie ma co porównywać bo grypy nie przechodzi się bezobjawowo :D :D :D

Komentarz usunięty

0

@Azacca Zaraziła się??Od kogo?? Od ściany??

konto usunięte

0

@lukaszbarca15 Nie powiem, żeby specjalnie zaskakujące było to, że mało w życiu widziałeś. Pewnie dlatego posiadanie większej wiedzy niż ty jest dla ciebie wadą.

« Powrót do wszystkich komentarzy