La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2311 Culés

85

Moje ciało - mój wybór; wolnośc - równość- tolerancja; konstytucja // Piękne hasła na sztandarach, a w działaniu jak zwykle na odwrót typowe dla postkomunistów. Ten ich pomysł zatrzyma pandemie c19

11

@against_modern_football Co za mordy.. niech wyjda z tym gownem na Rynek jakiegoś miasta.. wtedy zobaczymy zwolenników

18

konto usunięte

17

@against_modern_football To jak prawica w kwestii aborcji pieprzy o odpowiedzialności, ale hurr durrr jak trzeba się szczepić.

23

@against_modern_football No tak, przecież szczepienia obowiązkowe w Polsce to coś nowego. Nigdy wcześniej nie było xd
A nie, czekaj XD

6

@against_modern_football
Politycy PiS w połączeniu z PO nie mogą dorównać głupocie polityków Lewicy.

Komentarz usunięty

5

@against_modern_football
Na szczęście większościowy elektorat PiSu sie nie szczepi i nie strzelą sobie w stopę :D

7

@against_modern_football Co sądzisz o obowiązkowych szczepieniach chociażby na gruźlice czy świnkę? Juz nie ma problemu?

28

@Persyfl niby taki inteligenty i oczytany, a tu jak wujek władek głosujący na pis przy wigili jak pojawi się temat pisu - a za pełooo to było!

@Commandement ale bądźmy poważni, dobrze wiemy o co chodzi ;)

@marcin62 mam wszystkie szczepienia robione w terminie + dodatkowe, które były niezbędne do egzotyki, także jak widzisz nie mam z nimi problemu. Mi i podejrzewam 90% ludzi, którzy są anty obowiązkowi chodzi tylko i wyłącznie o ten magiczny eliksir na covid. W tej kwestii powinien być wolny wybór i brak segregacji, bo mi jako ozdrowieńcowi, osobie względnie młodej bez chorób współistniejących szczepionka nie jest potrzebna.

3

@against_modern_football Lewica może się wychylać, bo g w sejmie znaczą, a pisiorki przymus wprowadzą stopniowo już coś bąkają o obowiazku szczepień u medyków. Syndrom gotującej się żaby.

48

@marcin62 Może nie ma problemu bo szczepionka nie powstała na kolanie w rok i nikt na gruźlice nie szczepi 4 dawkami?

6

@Tomo_95 i MZ nie zataja danych o faktycznej skuteczności szczepionki na gruźlice i świnkę ;)

2

@PawkoFCB na to, żeby nie trafił do szpitala i nie dołożył cegiełki do przepełnienia szpitali w zdychającej służbie zdrowia

7

@goldensun tyle że w szpitalach pełno jest osób zaszczepionych... Ile dokładnie to nie wiadomo, bo MZ nie chce podać danych. Więc ta skuteczność jest na tą chwilę czysto wirtualna

1

@goldensun Za duzo TVP Onetu i Interii chłopie

Komentarz usunięty

41

@Persyfl Zabawne, że nazywasz ludzi którzy od dwóch lat żyją normalnie, korzystają z życia w sposób normalny tzn. korzystają z życia społeczno - towarzyskiego, podróżują itd. i nie przejmują się tymi cyferkami foliarzami. Czas się zastanowić kto tutaj jest foliarzem? Co do hipokryzji to fajnie biegać jednego dnia z tęczowym pomponem i hasłami "moje ciało - moja sprawa", krzyczeć o równości, a drugiego wspierać zamordyzm, segregację - to jest dopiero hipokryzja

2

@against_modern_football ale niedzielski też mówił kilka dni temu że chcą wprowadzić obowiązkowe szczepienia i dla nauczycieli i dla lekarzy.A nie wiadomo czy strategicznie będą to rozszerzać na inna grupy aby nie robić ogólnego zamieszania .Na razie jest 53% zaszczepionych choć teraz jest wzrost szczepień.Też górale się i przestraszyli tego co się dzieje no i pracują w Niemczech i Austrii a tam wprowadzają nakaz szczepień.Nie chcą stracić pracy.
Wprowadzać szczepienia obowiązkowe chcę i lewica i prawica.

12

@PawkoFCB W dużym skrócie: żeby nie wylądować na OIOMie.

Jestem po prostu w szoku jak od półtora roku jest tłumaczone to samo na temat chorób zakaźnych, a do ludzie nie dociera. Zrozumieją jedno, zapomną drugie.

konto usunięte

0

@against_modern_football Mam wrażenie, że PiS najpierw wprowadzi zachętę, czyli 600 zł za szczepienie, bo już o czymś takim czytałem w mediach. A gdy to nie wypali to może wtedy zdecyduje się na przymus, ale tylko wtedy, gdy cała opozycja (nie licząc Konfederacji) też za tym zagłosuje, aby mieć czyste ręce, tzn. aby ludzie nie czuli, że mają alternatywę w wyborach w postaci KO, Lewicy czy Hołowni.

2

@PawkoFCB tylko stężenie wydychanego wirusa jest mniejsze według badań izraelskich osoba zaszczepiona o 80% mniej zaraża.Także jest krócej się przechodzi.Taki zaszczepiiny kobayashi to raz mu test 1 wykrył potem następny już. Ie bo stężenie było bardzo mało i organizm sobie z tym szybko poradził.Zwłaszcza że to młody człowiek świetnie się prowadzi o odporność ma bardzo dobrą.

15

@Tomo_95 Ale dlaczego mówisz o gruźlicy akurat xD Żeby pasowało do argumentu?

Gruźlica to marna szczepionka, która jest w kalendarzu ponieważ chroni noworodki przed ciężkimi postaciami gruźlicy. Nie jest skuteczna w jej zapobieganiu i nie ma z niej korzyści u starszych osób.

Za to cała reszta szczepionek:
odra, świnka, różyczka - 2 dawki,
polio - 4 dawki,
Haemophilus influenzae- 4 dawki,
S. pneumoniae - 3 dawki,
WZW B - 3 dawki i przypomnienie u np. personelu medycznego z niskimi p-ciałami
Błonica, tężec, krztusiec - 6 dawek (w tym 5 na krztusiec) i powtarzanie po 10 latach od przyjęcia przeciwkrztuściowej przy pogryzieniach i ranach.

To już kiepskie przykłady, co? xD

I jeszcze to fochanie się, że mamy w końcu technologię pozwalającą szybko i bezpiecznie opracowywać szczepionki i reagować na takie pandemie, których będzie tylko więcej

0

@Barca1992 i lnauczycieli.Jest 53% zaszczepionych.Mogą grupami wprowadzać szczepienia.Nie wszystkich na raz.Następna grupa to ludzie wpracujący w sprzedaży bo o nich mówił że nie muszą.ro może być następna grupowa bo powie że tu jednak jest duży problem dlatego muszą wprowadzić.Po zaszczepieniu lekarzy i nauczycieli.

7

@Azi Faktycznej, tzn. takiej w jaką ty chcesz wierzyć?
To dawaj, wstaw dane o skuteczności szczepionki na gruźlicę.

1

@YeastMoss Jak potrzebujesz to sam sobie poszukaj... Mnie do szczęścia takie dane potrzebne nie są.
Albo wystosuj pismo do MZ - ciekawy jestem czy odpiszą Ci w ten sam sposób co na zapytanie o szczepienia covidowe ;)

10

@Azi Ale to Ty dzwonisz.
Ja znam skuteczeność zarówno jednej, jak i drugiej szczepionki. Co więcej mam potrzebne przygotowanie, żeby te dane rozumieć. Nie będę nikomu wciskał, że jest inaczej dla efektu.
Bo przecież i tak nikt Cię nie zweryfikuje, prawda? Ty sam nie podasz danych, na jakie się powołujesz. Dobrze wiesz, że ludzie pochwalający takie argumenty też nie chcą sprawdzać ich wiarygodności :)

0

@YeastMoss Jak znasz skuteczność to podaj a nie pierdzielisz jak potłuczony...

Ja się powołuje na jakieś dane? O.o

9

@YeastMoss Ale pięknie i co najważniejsze merytorycznie zaorałeś. Szanuję.

1

@against_modern_football Czyli moje ciało, mój wybór ale tylko przy wybranych szczepionkach? xD

12

@Azi Tak, piszesz, że w szpitalach jest pełno zaszczepionych, ale nie wiadomo ile oraz, że MZ zataja dane dotyczące szczepień na COVID, a na świnkę i gruźlicę nie. Skuteczność szczepionki na COVID nazywasz wirtualną.

Więc w swoich wiadomościach powołujesz się na dane, a dokładniej ich brak, bądź nierzetelność, nierównomierną ich dostępność dla różnych chorób. Nie jesteś jednak w stanie uargumentować, jakie dane w rzeczywistości są, na czym polega rzekoma manipulacja i doskonale wiesz, że nie masz kompletnie żadnego merytorycznego argumentu na poparcie swoich wierzeń.

Może dlatego tak Cię zdziwiła sugestia, że mógłbyś się powoływać na jakieś dane

O.o

12

@against_modern_football Bardzo interesujące, że nie umiesz odpowiedzieć nawet w przybliżeniu półinteligentnie na postawione celne pytania, np. to dotyczące wybiórczego podejścia do odpowiedzialności czy wolności.

Cyferkami nie przejmują się nieuki i to w dodatku szczególnie te egoistyczne. Lekarze zapieprzają nadgodziny, bo nieuki korzystają sobie beztrosko z życia społeczno - towarzyskiego, a skutki tego widzimy w służbie zdrowia.
Tylko skutki są przez takich egoistów jak Ty przemilczane. Ba, nawet nieuki, które lądują pod respiratorem wypierają ten fakt.

Niestety Twoje pseudomyślenie doskonale współgra z wykwitami bezideowego i kompletnie bezmyślnego rządu, a skutkiem jeden z najwyższych o ile nie najwyższy wskaźnik zgonów do przypadków covida w Europie.

Takie standardy oferujesz Ty - pseudowolnościowy, niestety, nieuk za nic mający wspólnotę i dobra wyższe. Nie dojrzałeś do funkcjonowania w społeczeństwie jak wielu na wpół dzikich rodaków

0

@YeastMoss "Tak, piszesz, że w szpitalach jest pełno zaszczepionych, ale nie wiadomo ile oraz, że MZ zataja dane dotyczące szczepień na COVID, a na świnkę i gruźlicę nie. Skuteczność szczepionki na COVID nazywasz wirtualną."

Chcesz mi powiedzieć że w szpitalach nie ma ani jednej osoby zaszczepionej? :D
A może próbowałeś zdobyć dane odnośnie świnki i gruźlicy a zły MZ Ci odmówił? Bo jeżeli nie próbowałeś albo Ci nie odmówił to dane raczej zatajone nie są...

"Więc w swoich wiadomościach powołujesz się na dane, a dokładniej ich brak (...)"
Ała - mózg na ścianie.
POWOLUJESZ SIĘ NA DANE!!!! ALE NIE NA DANE ALE NA ICH BRAK!!!!

Ja pierdziele... Co za mózg :D

"Nie jesteś jednak w stanie uargumentować, jakie dane w rzeczywistości są, na czym polega rzekoma manipulacja i doskonale wiesz, że nie masz kompletnie żadnego merytorycznego argumentu na poparcie swoich wierzeń."
Jakich wierzeń? Jak czegoś nie wiem to pytam. A jak ktoś broni Ci dostępu do danych do których masz prawa to chyba wolno Ci wyrazić swoje niezadowolenie? Pomyśl chłopie zanim coś napiszesz...

1

@against_modern_football
Ogólnie politycy to hipokryci, ale lewica to już szczyt szczytów. Jeśli chodzi o aborcje to krzyczą o łamaniu praw człowieka (ogólnie zabawnie to brzmi) i jakimś wyborze skoro to ich ciało. Z drugiej strony jeśli chodzi o szczepienia to już wtedy nie jest ich ciało i można robić z ludzi bydło.

10

@Azi No i zacząłeś robić fikołki, capslocki, przytyki.

Przed chwilą "tyle że w szpitalach pełno jest osób zaszczepionych..."
Teraz "Chcesz mi powiedzieć że w szpitalach nie ma ani jednej osoby zaszczepionej? :D"

""Więc w swoich wiadomościach powołujesz się na dane, a dokładniej ich brak (...)"
Ała - mózg na ścianie.
POWOLUJESZ SIĘ NA DANE!!!! ALE NIE NA DANE ALE NA ICH BRAK!!!!"

No niestety braki wychodzą. Rozumiem wszak zdziwienie, być może nigdy nie myślałeś na ten temat i jest to dla Ciebie nowe. Jednakże faktycznie wykorzystywanie autorytetu danych w kontekście ich zatajania jest w dalszym ciągu powoływaniem się na nie.
Analogicznie ktoś mówiący, że coś jest niemożliwe z powodu braku pieniędzy powołuje się na pieniądze.
Ktoś narzekający na bezprawie, powołuje się na prawo
Tak i Ty narzekając, że nie ma danych, powołujesz się na dane
Jak inaczej byś to nazwał, jestem ciekaw?

"Jakich wierzeń? Jak czegoś nie wiem to pytam. A jak ktoś broni Ci dostępu do danych do których masz prawa to chyba wolno Ci wyrazić swoje niezadowolenie? Pomyśl chłopie zanim coś napiszesz..."
Wierzeń, że oficjalne dane na ten temat są nieprawdziwe, bądź niedostępne :)

Bawi mnie wyraźny strach bijący z Twoich komentarzy, że faktycznie miałbyś udowodnić swoje zdanie czymś pewnym. Zamiast tego zaznaczasz względność i niepewność wszystkiego. To jest wszak nieweryfikowalne i niczego nie kosztują takie wynurzenia...

5

@against_modern_football im więcej fikołków Lewicy tym lepiej bo większe szanse że zejdą poniżej 5% progu poparcia, patrząc na to jak zazwyczaj głosują pomagając PISowi podnosić podatki to nikt myślący za nimi tęsknić nie będzie :)

8

@Azi Szkoda czasu na rozmowe z mentalnymi niewolnikami systemu kolego ;) Niedługo będą łykać 128 dawke przypominającą na wariant eskimoski. Daj im się wykończyć w spokoju.

3

@against_modern_football Niech swoje mózgi sobie zaszczepią

0

@YeastMoss "wykorzystywanie autorytetu danych w kontekście ich zatajania"
Jaki autorytet mają zatajane dane? I Ty mi chłopie coś piszesz o fikołkach? Co Ty w ogóle bredzisz?
"Jak inaczej byś to nazwał, jestem ciekaw?" - Twoim bredzeniem?

Masz prostą sytuację: wystosowane zostało zapytanie o konkretne liczby - wszystko zgodnie z obowiązującym prawem - i MZ odmówił ich udzielenia. To jest zatajenie danych. W takich warunkach gadanie o tym czy szczepienie jest skuteczne czy nie jest to jest mowa trawa. Może jest a może nie jest. Nie możesz mi udowodnić że jest a ja nie mogę Tobie udowodnić że nie jest. Bezsensowny spór.

"Wierzeń, że oficjalne dane na ten temat są nieprawdziwe, bądź niedostępne :)"
Dokładnie. Jak wysyłasz zapytanie do MZ to jest to WIERZENIE. Brawo!

Komentarz usunięty

konto usunięte

1

@YeastMoss
Podaj trzy przykłady w pełni zatwierdzonej "szczepionki" mRNA. Nawet dla zwierząt. Być może coś w ostatnich latach się zmieniło i nie zauważyłem.

Technologia, którą zastosowano przy preparatach P. i M. nie powinna być nigdy użyta. Ona się świetnie sprawdza, przy jednostkowym skierowanym leczeniu (a i tu potrafi wyrządzić wiele szkód). Natomiast zastosowanie jej na masową skalę jest wielkim eksperymentem medycznym o nieznanych w tej chwili skutkach na przyszłość. I na tym polega problem.

Jeśli mniej więcej wiemy jak człowiek powinien budować swoją odporność, to powinniśmy używać najlepszy lek dla człowieka jaki dała nam natura - czyli regularny 8 godzinny sen. Nie ma lepszego środka budującego naszą odporność.

9

@Azi Dane mają autorytet. Mówienie o ich zatajaniu obniża siłą rzeczy autorytet tego, o czym dane mówią, nieprawdaż? Stąd Twoje powoływanie się na dane, a raczej ich brak (powtarzam, żeby się utrwaliło), obniżasz autorytet szczepionek, jako uznanego środka profilaktycznego.
Widzę, że jesteś pierwszy raz zestawiony z logiką. Masz teraz szansę dużo się nauczyć, niestety jeśli za wszelką cenę będziesz brnął w wyparcie, to pozostaniesz w ciemności.

"Może jest a może nie jest. Nie możesz mi udowodnić że jest a ja nie mogę Tobie udowodnić że nie jest. Bezsensowny spór"
Chciałbyś. MZ nie jest dla mnie źródłem danych medycznych, takie czerpię z czasopism naukowych i medycznych. Tamtejsze dane jednoznacznie wskazują na wysoką skuteczność szczepień.
Jestem ciekaw jak zamierzasz obniżyć autorytet tych danych, żeby dalej nic nie było wiadomo :)

"Dokładnie. Jak wysyłasz zapytanie do MZ to jest to WIERZENIE. Brawo!"
Skąd założenie, że MZ jest jedynym źródłem danych na ten temat? To Ty wybrałeś korespondenta, mogłeś szukać tych informacji gdzie indziej, a nie chciałeś. To już było dla Ciebie wystarczająco, po potwierdziło Twoją pierwotnie założoną tezę.
Ja od naszego rządu żadnych informacji bym nie brał ;)

"Co to w ogóle jest? Jak bardzo nieogarniętym trzeba być żeby coś takiego wymyślić? :D"
To jest ANALOGIA. Trudne słowo, zapisz sobie:
https://sjp.pwn.pl/slowniki/analogia.html
Natomiast jeśli na podstawie przykładów wysuwamy ogólny wniosek to się nazywa INDUKCJA
https://sjp.pwn.pl/szukaj/indukcja.html

Ufam, że pomogłem

1

@YeastMoss Dlaczego oczekujesz że będę kwestionował dane artykułów naukowych, których nie podałeś? Ty naprawdę zamiast mózgu masz jajecznicę. I w takich warunkach chcesz mi coś pisać o logice? To jest dopiero śmieszne :D

Idz może sobie postudiuj słownik to może wreszcie dasz jakąś analogię a nie brednie, którą za analogię uważasz.

0

@against_modern_football jeszcze hieny zrobili sobie zdjęcie przy pomniku Polski Walczącej

9

@equwesta Niby chcesz merytorycznie, ale cała ta erystyka...
Dlaczego "szczepionka" w cudzysłowie?
Dlaczego wybrałeś sobie trzy przykłady?
Dlaczego technologia nie powinna być nigdy użyta?
Przy jakich przykładach jednostkowego skierowanego leczenia się sprawdza?

Zastosowanie każdego leku jest swego rodzajem eksperymentem medycznym, ponieważ biorą one wówczas udział w badaniu klinicznym 4. fazy. Bazowe preparaty były badane od bodaj lat 90 i są uznane za bezpieczne.
Jakie szkody Twoim zdaniem wyrządza? Mamy aktualnie masowe szczepienia, ludzie jak masowo nie umierali przez nie, tak nie umierają. Pozostaje obietnica, że w przyszłości nagle kipną, nie?

Czyli to jest Twój sposób na walkę z pandemią? Wszyscy mają się wysypiać i będzie cacy? :D

6

@Azi Kolego, przecież godzinę temu napisałem:
"To dawaj, wstaw dane o skuteczności szczepionki na gruźlicę."

Czy podałeś? No nie bardzo.
Więc dlaczego oczekujesz, że ja Ci ułatwię życie? Obiecuję, że wstawię artykuły, jak Ty się również postarasz.

"To jest dopiero śmieszne :D"
No patrzcie go jaki samowystarczalny,
samemu sobie żarty opowiada, a ich jakoś anonsuje wszystkim zebranym.

Wybacz, ale skoro Ty nie postanawiasz się wzbić na wyższy poziom myślenia, to ja odmawiam zniżenia się na Twój poziom i stosowania tych przedszkolnych wrzut.

Spadam Panowie, dzięki za rozmowę.

5

@YeastMoss A czy ja Ciebie proszę żebyś mi podawał te artykuły? Śmieje się tylko z Twojej logiki, która z góry zakłada że będą kwestionował artykuły naukowo. Co jest tak jawną głupotą, że głowa mała :D

Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że ja w ogóle nie muszę ich szukać. Dostaje je na bieżąco. A moja żona jest pierwszym autorem jednego z nich. I w takich warunkach zarzucanie mi kwestionowanie artykułów naukowych jest tak strasznie śmieszne, że aż szkoda że nie widzisz jak się turlam ze śmiechu z Twoich "logicznych" wypocin :D

0

@PawkoFCB Po co kłamiesz? Osoby zaszczepione nie podlegają kwarantannie. Moja żona miała covida, a ja z córką normalnie funkcjonowaliśmy.

0

@Arkon No to chyba nie wszędzie w takim razie ;p

12

@Comentateiro Ohh jakie to ckliwe, kolejny intelignet, który wyzywa jak nie od foliarzy to od nieuków osob, które śmią podważać święty majestać życia w covidowym celibacie społecznym.

1. Gdzie padło tu pytanie o wybiórczą odpowiedzialność czy wolność? W przypadku ww. stosowanego przez osoby na zdjęciu to ich zapytaj to ich hasła o wolności niesione są na czerwonych sztandarach.

2. Nie każdy ma fetysz brandzlowania się liczbami pozytywnych testów gdzie większość to bezobjawowi lub skąpoobjawowi. Tutaj istotna jest statystyka i dane, które wskazują która grupa wiekowa jest narażona na covida i jaki procent po przecinku to zgony. Jako człowiek wykształcony i oświecony za którego się uważasz powinieneś wiedzieć, że służby zdrowia to nie ma już od 1999 roku. Czy lekarz z poniższego artykułu też jest nieukiem?
https://de.rt.com/inland/127701-bochumer-mediziner-fordert-lockdown-fur/

Czy jak ktoś się zaszczepił i korzysta z życia społeczno - towarzystkiego też jest nieukiem, czy może bo jest oświecony?

3. Łatwo idzie ci rzucanie nieukami, jest to bardzo prymitywne i burackie szufladkowanie, ale z ust świadka korony to brzmi jak komplement w sumie. Ciekawe, że w twoim myśleniu każdy kto nie podziela opinii na temat konieczności szczepień to dzikus :) Tak jak pisałem wcześniej jako w miarę młody, zdrowy, wysportowany mężczyzna, ozdrowieniec nie mam potrzeby przyjmowania boosterka, bo nic mi on nie da. Co do funkcjonowania i odpowiedzialności w społeczeństwie, byłem chory siedziałem w domu nie zarażałem; co do chęci funkcjonowania w takim społeczeństwie to nie przeszkadza mi, że twierdzisz że nie dorosłem do jego funkcjonowania - masz tutaj 100% rację, nie chcę funkcjonować w społeczeństwie hipokrytów, bezmyslnie wykonujących polecenia celebrytów- lekarzy i oddających swoje podstawowe prawa z możliwośc pojechania na wakacje

konto usunięte

3

@against_modern_football "Zabawne, że nazywasz ludzi którzy od dwóch lat żyją normalnie, korzystają z życia w sposób normalny..."
Zabawne o tyle, że tak samo bym traktował ludzi, którzy podczas opadów śniegu z deszczem, w nocy na wąskiej drodze w terenie zabudowanym, prowadzą samochód tak samo jak na autostradzie, bo dla nich to normalne.
" a drugiego wspierać zamordyzm"
Gdzie tu masz zamordyzm? Obowiązkowe szczepienia istnieją od lat. Jeszcze raz zapytam, gdzie ta wasza odpowiedzialność, którą tak walczycie z prawem do aborcji?
"segregację"
Co jest złego w segregacji? Dowiem się wreszcie?

konto usunięte

0

@YeastMoss
Czyli nie potrafisz podać przykładów. Nie ma ich?

konto usunięte

3

@Explode Nie żeby coś, ale najczęściej zgodnie z PiSem głosuje Konfa. Ostatnio co prawda wyszli przed szereg i w większości byli przeciwko odrzuceniu projektu zrównującemu aborcję z zabójstwem, ale zasada pozostaje.

konto usunięte

5

@YeastMoss A Mi się dziwiłeś jakiś czas temu, że już nie wchodzę z takimi w dyskusję :P Niemniej, brawo!

0

@Persyfl jeśli chodzi o podnoszenie podatków to Lewica głosuje najczęściej PIS, Konfa jest przeciw podnoszeniu podatków :)

konto usunięte

1

@Explode No nie do końca jest przeciw. Sami przyznawali, że wprowadziliby nowy.

0

@Persyfl to sobie sprawdź jak kto głosował, za podniesieniem opłaty cukrowej, podatku bankowego, 500+, daniny solidarnościowej, podniesieniem akcyzy, opłaty emisyjnej, opłaty recyklingowej, opłaty małpkowej, exit taxu, podwójnego opodatkowania spółek komandytowych czy podatku handlowego itp :P

9

@Persyfl Bardzo ciekawe porównanie, jednak tak samo bardzo nietrafione i bezsensowne :(

Oczywiście obowiązkowe szczepienia istnieją od lat, jednak nigdy nie było tak że szczepionka jest nieobowiązkowa ale bez paszportu jej przyjęcia państwo próbuje wyłączyć cie z życia społecznego - tu jest ten zamordyzm. Wprowadzenie obowiązku przyjęcia sprawi, że na osoby które nie będa chciały przyjąć dobrowolnej szczepionki będa nakładane kary finansowe + będą im ograniczne prawa społeczne. Abstrahując już oczywiście od tego na co są obowiązkowe szczepionki i próbe przyrównywanie tego do covida...

Dalej jak wujek Władek atakujesz "a za pełooooo". Nie wiem dlaczego też piszesz "gdzie ta wasza" - wasza to tzn. czyja? Nigdzie tutaj nie poruszony był temat innych partii, innych frakcji, a ty nie dośc że własnie jak wujek władek wyskakujesz "a za pełooooo", to jeszcze do tematu obowiązkowych szczepień wyskakujesz z abrocją. Próbujesz odwrócić kota ogonem, bo po prostu nie ma racjonalego argumenty że lewica która od zawsze była antysystemowa, wspierała wolność i równość teraz jest pierwsza to zabijania tej wolności i gardzi niższą klasą społeczną co pokazała ostatnio lempart i żukowska.

Co jest złego w segregacji? Pewnie jak segregujesz zapałki na spalone i całe to nic, ale jak zaczynasz segregować ludzi na lepszych z dostępem do wszystkiego bo mają paszport covidianina i na gorszych, których odcinasz od społeczeństwa bo tego paszportu nie mają to wydaje mi się, że jest to conajmniej słabe.

0

@against_modern_football to jest wlasnie cale to lewactwo :)

konto usunięte

0

@Explode Ekhm, 500+ nie jest podatkiem :)

Komentarz usunięty

4

@Azi Zadziwia mnie, jakie z genialne żony za każdym razem mają moi interlokutorzy na tej stronie. Ilekroć ktoś tutaj potrzebuje na szybko podbić sobie autorytet to powołuje się na ukochaną!

W takim razie chętnie przeczytam artykuł Twojej żony, proszę o link :)

A swoją drogą to skoro masz tych artykułów naukowych pod dostatkiem to dlaczego piszesz, że brak dowodów? Przecież MZ nie ma monopolu na informacje, a od początku utrzymujesz, że z powodu braku ich odpowiedzi na zapytanie nie ma danych.

Obecnie tak to wygląda z Tobą:
Sytuacja 1:
"MZ nie zataja danych o faktycznej skuteczności szczepionki na gruźlice i świnkę ;)"
- skoro nie zataja, to wstaw dane o skuteczności szczepionki na gruźlicę
"Jak potrzebujesz to sam sobie poszukaj... Mnie do szczęścia takie dane potrzebne nie są."

Sytuacja2:
"Jakich wierzeń? Jak czegoś nie wiem to pytam. A jak ktoś broni Ci dostępu do danych do których masz prawa to chyba wolno Ci wyrazić swoje niezadowolenie? Pomyśl chłopie zanim coś napiszesz..."
"Masz prostą sytuację: wystosowane zostało zapytanie o konkretne liczby - wszystko zgodnie z obowiązującym prawem - i MZ odmówił ich udzielenia. To jest zatajenie danych. W takich warunkach gadanie o tym czy szczepienie jest skuteczne czy nie jest to jest mowa trawa. Może jest a może nie jest. Nie możesz mi udowodnić że jest a ja nie mogę Tobie udowodnić że nie jest. Bezsensowny spór."

Ergo: nie ma dostępu do danych, więc nie możemy wyciągnąć wniosków co do skuteczności szczepień.

Opowiadam: dane są dostępne, jeśli nie ministerialne, to naukowe. Jeśli mimo dostępności utrzymujesz powyższe zdanie, to musisz odrzucić artykuły naukowe.

" Dlaczego oczekujesz że będę kwestionował dane artykułów naukowych, których nie podałeś?"
"Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to, że ja w ogóle nie muszę ich szukać. Dostaje je na bieżąco."

Wnioski czytelnik wyciągnie sam.
Mimo powyższych "merytorycznych" przykładów masz za to w dyskusji dużo do powiedzenia
" jest tak strasznie śmieszne, że aż szkoda że nie widzisz jak się turlam ze śmiechu z Twoich "logicznych" wypocin :D"
"Idz może sobie postudiuj słownik"
"Ty naprawdę zamiast mózgu masz jajecznicę"
"Jak bardzo nieogarniętym trzeba być żeby coś takiego wymyślić? "

Na ten temat wnioski czytelnik również wyciągnie.
Wspaniałe zdolności erystyczne :)

0

@Persyfl ni jest ale ma taki samy wpływ na budżet i inflacje jak podatki czy opłaty :)

konto usunięte

0

@Explode No wydatki na ochronę zdrowia, szkolnictwo, drogi podobnie. I?

konto usunięte

0

@YeastMoss "Ilekroć ktoś tutaj potrzebuje na szybko podbić sobie autorytet to powołuje się na ukochaną!"
Przecież nie napisze, że hajtnął się z tym kolegą gejem, co nie lubi LGBT.

0

@YeastMoss "W takim razie chętnie przeczytam artykuł Twojej żony, proszę o link :)"
Poszukaj sobie. Ja szanuję swoją prywatność a Twoje prośby mam w głębokim poważaniu :)

"A swoją drogą to skoro masz tych artykułów naukowych pod dostatkiem to dlaczego piszesz, że brak dowodów? Przecież MZ nie ma monopolu na informacje, a od początku utrzymujesz, że z powodu braku ich odpowiedzi na zapytanie nie ma danych."
Choćby dlatego, że nauka polega też na tym, że zadaje się pytania na które odpowiedź bywa czasem oczywista. I czasem okazuje się, że wcale tak oczywista nie jest. Co więcej - starania o grant często trwają bardzo długo. Same badania trwają jeszcze dłużej, bo to wiele lat ciężkiej pracy. Do tego publikacja może się ciągnąć kolejnymi miesiącami. Na przykładzie tego jednego artykułu mojej żony - artykuł był gotowy w I kwartale. Recenzje do końca sierpnia. Artykuł jest dostępny online od kilku zaledwie dni. Rok. Jaką wartość mają badania i artykułu stworzone przez niespełna 2 lata pandemii?

Jeżeli ktoś mi mówi że w 2 roku pandemii są realne i wiarygodne badania, których nie można podważyć, o skuteczności szczepionki na tego konkretnego koronawirusa to śmiać mi się chce jeszcze bardziej, niż wtedy, gdy ubzdurałeś sobie, że ja będę krytykował jakieś nieznane mi artykuły naukowe - BO TAK. To jest podejście ignoranta, więc daruj mi te swoje teorie.

Ja pracuję na danych i chciałbym wiedzieć ile osób z obecnie hospitalizowanych to osoby zaszczepione. To nie są tajne dane, bo nie ma racjonalnego powodu aby takie dane taić.

Dalszej części Twojej wypowiedzi nawet nie chciało mi się już czytać.

4

@equwesta Dobrze wiesz, że nie ma. To, że obecne szczepionki są stosunkowo nowoczesną technologią, bo badaną od jakiś 30 lat i pierwszy raz po tym czasie stosowaną na szeroką skalę jest powszechnie znanym faktem. Zastanawia mnie więc, dlaczego oczekujesz ode mnie aż trzech przykładów. Trąci to odrobinkę nieuczciwą argumentacją w rodzaju "brak dowodu jest dowodem braku", co logicznie jest znanym błędem.

W ten sposób zamierzasz skłonić mnie do przyznania, że szczepionki mRNA nie powinny zostać dopuszczone do stosowania, jednak byłby to jedynie chwyt erystyczny. Uszczegóławiając - fakt dopuszczenia czegoś po raz pierwszy, nie jest argumentem przeciw dopuszczeniu. Jeśli tak byśmy myśleli, nie dopuścilibyśmy żadnej nowej medycznej technologii, a co za tym idzie nie rozwijalibyśmy metod leczenia. A na to się zgodzić chyba nie zamierzamy, prawda?

Zadałem szereg pytań, ponieważ one wszystkie były w ten sposób zabarwione. Np. odpowiedź na Twoje pierwsze pytanie bez jego zakwestionowania oznaczałoby moją akceptacją wsadzenia szczepionki w cudzysłów, a ja na to się nie godzę.

Dlatego mogę z Tobą dyskutować tylko, jeśli ustalimy akceptowalne przez obie strony ramy dyskusji. Ja na te presupozycje i manipulacje zgodzić się nie mogę.

2

@Persyfl Winny. Wstałem lewą nogą, co mogę powiedzieć :P

0

@Persyfl to może rozdajmy każdemu po milion zł? najwyżej się dodrukuje :D

konto usunięte

2

@Explode To może zlikwidujmy państwo, to nie będzie w ogóle podatków? Równia pochyła działa w obie strony.

2

@Persyfl bo podatki powinny być wprowadzane z sensem, a jak widać takie opłaty i podatki typu 500+ wprowadzone przez PIs nie dają pozytywnych efektów no chyba że jesteś zwolennikiem obecnych wzrostów cen.

0

@against_modern_football "jesteśmy równi, jednością, wielką wspólnotą, pomagajmy sobie *"

* - tylko jeśli "równe" rozwiązanie jest mi akurat na rękę.

konto usunięte

0

@Explode 500+ to nie jest podatek i ma całkiem sporo pozytywnych efektów. Od kiedy działa 500+, a od kiedy jest taka wysoka inflacja?

0

@Persyfl pozytywnych? czyli jakich?

4

@Persyfl Nie będą OK, bo dalej za nimi będzie szedł green pass, a jak pisałem wcześniej państwo wyłączając ci green passa wyłącza cie z funkcjonowania w społeczeństwie. Nawet nie musi robić tego państwo teraz przecież przyjmowali dawkę przypominającą ci co przyjęli J&J i system im nie dał paszportów... i zaczęły się problemy z podróżami.

Dodatkowo no statystyka jest jasna komu i co grozi z powodu covida. Już wiadomo, że szczepionka nie chroni przed zachorowaniem więc jaki jest interes społeczny nakładać obowiązek szczepienia? Moim zdaniem żaden, oprócz połechtania ego tych którzy się zaszczepili, zdają sobie sprawę że zostali wydymani bo miało być już normalnie, a tu dalej lipa to na kogoś trzeba zwalić, znaleźć kozła ofiarnego - no i ten kozioł to właśnie niezaszczepiony xD Taka ludzka zawiść, czas pokaże kto miał rację
https://images.pb.pl/filtered/3a522a26-9fae-40de-84bd-9f1936402079/452543ff-f44d-5281-822f-e2cf8bef8d0d_w_830.png

Aaaa moja i innych szurów, to teraz szury oprócz covida już do aborcji są podpięte, która poruszyłeś wcześniej nie wiem w sumie po co. Jak też pisałem wcześniej z ust świadka korony niby obelgi szur, foliarz to naprawdę komplementy :) Piękne czasy jak nie zgadzasz się na szczepienie na przeziębienie to chcą cie izolowac, a poddani systemowi będą cie cisnąć, że jesteś szur xD

Lempart to nie jest lewica ? :O To co ona jest skrajna prawica liderka Blood Honour? To już nie fikołek, a salto zrobiłeś - Lempart to lewaczka, popierana przez środowiska lewicowe idąca z hasłami lewicy. A to jak jej nie lubią to tutaj odpowiedź: https://www.wprost.pl/kraj/10555213/zukowska-tlumaczy-wpis-mlodej-lewicy-o-lempart-i-sprzataczce-ma-wiekszy-kapital-spoleczno-kulturowy.html

@YeastMoss ja z kolei zauważyłem w drugą stronę, że każdego świadka korony żona/dziewczyna/narzeczona pracuje w szpitalu i to na oddziale covidowym.

konto usunięte

0

@Explode Społecznie korzystnych.

2

@against_modern_football Trochę ludzi na tych oddziałach jednak pracuję ;)

Co nie zmienia faktu, że takie osoby posiadają wiedzę w zakresie jednej jednostki, co ma zerowe przełożenie na całą populację (w tym wypadku kraj).

Ale to i tak pikuś w porównaniu do założenia, że w przypadku tak szybko mutujacego wirusa można w tak krótkim czasie przeprowadzić sensowne i wiarygodne badania nad skutecznością szczepionek. Najwyraźniej niektórzy się naoglądali filmów i wydaj im się, że w gigantycznych labolatoriach miliony ludzi w białych fartuszkach prowadzi tajemnicze badania, żeby po tygodniu znali np. krótko i długookresowe skutki stosowania danego specyfiku.

Oczywiście wypadałoby żeby publikację przejrzeli jeszcze recenzenci, którzy mają w zwyczaju zdawać sporo pytań i prosić o dodatkowe badania, ale widać w filmowych realiach takie stany nie mają miejsca :D

Tyle lat się męczymy z grypą a wystarczy przymusić 100% ludzi do szczepień i nigdy nikt nie zachoruje...

0

@Persyfl chyba z perspektywy Morawieckiego i spółki w postaci darmowych głosów :D

konto usunięte

0

@against_modern_football "państwo wyłączając ci green passa wyłącza cie z funkcjonowania w społeczeństwie."
W sensie, że nie będziesz mógł rozmawiać z nikim, pisać tutaj, należeć do jakiejś społeczności? No nie za bardzo wyłącza.
Reszta już wielokrotnie była tłumaczona.
"to teraz szury oprócz covida już do aborcji są podpięte,"
Zaściankowość wiele twarzy ma.
"która poruszyłeś wcześniej nie wiem w sumie po co"
Też już pisałem, po co.
"Piękne czasy jak nie zgadzasz się na szczepienie na przeziębienie to chcą cie izolowac"
A gdzie tak jest?
"To co ona jest skrajna prawica liderka Blood Honour?"
Czyli twierdzisz, że wszyscy poza lewicą, to skrajna prawica?
" Lempart to lewaczka"
Pewnie dlatego wspierała Petru, KOD, jest landlordką i większość lewicy po niej jedzie.

konto usunięte

0

@Explode Nie, z perspektywy ludzi najgorzej zarabiających i ich dzieci choćby.

1

@Persyfl Przecież wszyscy beneficjenci programu 500+ przeznaczają pieniądze na alko, nie wiedziałeś?

konto usunięte

1

@JimMorrisonFCB No a z kim Ja codziennie piję?

1

@Persyfl te 500+ z 2015 jest warte obecnie z 300zł, dodając do tego różne podniesione opłaty które te osoby i tak muszą opłacić i wyższe ceny w sklepach jest to kompletnie nie opłacalne. Dostajesz 500zł ale zabierają ci 600zł i tyle z tego masz.

2

@against_modern_football można by dokonać syntezy i okaże się, że Panowie tutaj podbudowują sobie ego kobietami, zamiast użyć własnej wiedzy i doświadczeń. Ja na przykład faktycznie pracowałem na takim oddziale, a moja partnerka nie :)

Komentarz usunięty

5

@Azi Myślę, że dla nikogo nie jest zaskoczeniem jaki poziom prezentujesz, ale zestawmy sobie dla przykładu:
"Jak znasz skuteczność to podaj a nie pierdzielisz jak potłuczony..."
"Twoje prośby mam w głębokim poważaniu :)"
Szacunek do rozmówców widzę na wysokim poziomie, ale mało mnie to martwi, wszak to Ty ze sobą musisz spędzać najwięcej czasu.

To co piszesz o badaniach nie jest w żaden sposób odpowiedzią na pytanie jakie Ci zadałem. Zauważyłem paradoks polegający na narzekaniu na brak dowodów i jednocześnie chwalenie się dostępem do badań. Dodatkowo kazus jaki podajesz jest związany z tempem publikacji badań w Polsce, na danym uniwersytecie itd.. Mam nadzieję, że nie postulujesz, iż badania na temat COVID-19 z np. lutego 2020 były publikowane przez rok? Szukając informacji na stronach największych czasopism znajdziesz przecież dużo świeższe informacje.

" Jaką wartość mają badania i artykułu stworzone przez niespełna 2 lata pandemii?"
Nieraz ogromną. W leczeniu szpitalnym wolę opierać się na nich, niż dajmy na to, wyłącznie nebulizacją z solanki, którą przebadaliśmy już przecież gruntownie

"Jeżeli ktoś mi mówi że w 2 roku pandemii są realne i wiarygodne badania, których nie można podważyć"
Ciekawe, że mówisz o ubzduraniu sobie czegoś zaraz po tym, jak ubzdurałeś sobie, że napisałem coś takiego. Ty to masz ze sobą wesoło, tu żart sobie opowiesz, tu się sam rozśmieszysz... :)

"Dalszej części Twojej wypowiedzi nawet nie chciało mi się już czytać."
Wiadomo, dla nieprzygotowanego umysłu czytanie jest bardzo wymagającym zajęciem.

3

@Azi Już coraz gorzej Cię słychać z dna, którego sięgnąłeś, ale kontynuuj, ja też się muszę pośmiać

0

@YeastMoss owszem mało mam szacunku do ludzi brudzących i przekonanych przy tym że są mądrzy. Ale nie jestem w tym wyjątkiem ;)

To w lutym 2020 roku były już badania nad tymi szczepionkami? Kurcze! Cud jakiś! Przewidzieli pandemię! I jeszcze leki wcześniej wyprodukowali. Tylko czemu tak późno zaczęli je podawać...
Wez się nie pogrążają :D

konto usunięte

0

@Explode Możesz to rozpisać, szczególnie jak wartość spadła o 40% i jak do inflacji dodajesz wyższe ceny? Może jeszcze przemnóż przez rok? A potem pogadamy o tym, jakie to ma znaczenie.
"Dostajesz 500zł ale zabierają ci 600zł i tyle z tego masz."
Ja nie pobieram 500+ a podatki płacę zdaje się niższe niż w 2014 roku. No ale mniejsza z tym. Jak to się ma do tematu? No i nadal 500+ to nie jest podatek.

4

@Azi No i znowu - pisałem, że nad szczepionkami? Pisaliśmy przecież ogólnie o trybie publikowania badań i czasie oczekiwania na nie. Sam podjąłeś ten temat :)

Czego Ty musisz się już chwytać, żeby sobie udowodnić ten spryt i doskonałe poczucie humoru...

W sumie cieszę się, że jesteś szczęśliwy i nie chcę Ci tego odbierać.

Rozmowa zjadła własny ogon, kończę więc. Pozdrawiam!

0

@Persyfl "Możesz to rozpisać, szczególnie jak wartość spadła o 40% i jak do inflacji dodajesz wyższe ceny? Może jeszcze przemnóż przez rok? A potem pogadamy o tym, jakie to ma znaczenie."
- wiesz w ogóle co to inflacja? bo ma wrażenie że nie, dla ułatwienia tylko w tym roku za banknot 500zł kupisz 8% mniej jak w zeszłym :)

"Ja nie pobieram 500+ a podatki płacę zdaje się niższe niż w 2014 roku. No ale mniejsza z tym. Jak to się ma do tematu? No i nadal 500+ to nie jest podatek."
-sorry ale tutaj to kłamiesz w żywe oczy no chyba ze mieszkasz w chatce z gówna bez prądu, gazu, nie korzystasz z samochodu lub autobusu, nie jesz i nie pijesz :D

0

@YeastMoss Tak pisałeś. Np tutaj " MZ nie jest dla mnie źródłem danych medycznych, takie czerpię z czasopism naukowych i medycznych. Tamtejsze dane jednoznacznie wskazują na wysoką skuteczność szczepień."

Widzę kiepska pamięć. Myślisz że jak teraz zaczniesz kręcić i udawać, że nagle nie pamiętasz o czym rozmawiamy to wyjdziesz na odrobinę mądrzejszego? Raczej się to nie uda...

0

@against_modern_football Nie ma ucieczki od tego gowna, wole zyc w lesie na odludziu niz to sobie wstrzyknac. Bóg ich osądzi

konto usunięte

0

@Explode "wiesz w ogóle co to inflacja?"
To ty chciałeś do niej dodawać wzrost cen. Wiesz, że w 2015 i 2016 byłą deflacja?
"za banknot 500zł kupisz 8% mniej jak w zeszłym :)"
1. Zależy czego.
2. "niż" a nie "jak"
3. 8% to nadal nie 40.
"no chyba ze mieszkasz w chatce z gówna bez prądu, gazu, nie korzystasz z samochodu lub autobusu, nie jesz i nie pijesz :D"
O, w końcu porozmawiamy o Mnie. Obecnie mieszkam w bardzo przyzwoitych warunkach. Mam i gaz i prąd i internet. Korzystam z komunikacji, ale tę akurat mam za darmo za oddaną krew. Jem dużo i dobrze, ba nawet piekę torty.

konto usunięte

0

@l0Messini A za Bugiem Rosjanie.

1

@Azi No na pewno odpowiadając na Twojego posta odnośnie badań żony miałem na myśli swojego posta sprzed kilku godzin xD

0

@YeastMoss To moja wina że Tobie się wydaje że ciągle są różne tematy? To świadczy o Tobie a nie o mnie...

0

@Persyfl "O, w końcu porozmawiamy o Mnie. Obecnie mieszkam w bardzo przyzwoitych warunkach. Mam i gaz i prąd i internet. Korzystam z komunikacji, ale tę akurat mam za darmo za oddaną krew. Jem dużo i dobrze, ba nawet piekę torty."
-skoro mieszkasz w przyzwoitych warunkach, to wzrosły ci ceny prądu, gazu, czynszu, ceny za śmieci bo one wzrosły w całym kraju. Jeżeli jesz dużo to i więcej zapłacisz za te same produkty kupione w 2014.

konto usunięte

0

@Explode " to wzrosły ci ceny prądu, gazu, czynszu, ceny za śmieci bo one wzrosły w całym kraju. "
I jak to się ma do 500+ i podatków? Czy Ja gdzieś neguję istnienie inflacji? Dostanę te wyliczenia?

konto usunięte

0

@YeastMoss A może, skoro oni mają wspólnego kolegę od LGBT, to i żonę mają wspólną?

0

@Persyfl a no to że takie 500+ nie rośnie na drzewie i żeby taki PIS miał skądś wziąć te pieniądze musiał wprowadzić nowe podatki(sorry opłaty) lub dodrukować pieniążki przez to zwiększyły się ceny produktów które kupujesz w sklepie. Jak chcesz wyliczenia to sobie wybierz koszyk produktów które kupujesz na co dzień oblicz różnicę ceny między 2021 a 2014 wyjdzie ci inflacja bazowa i cały algorytm gotowy.

konto usunięte

0

@Explode "a no to że takie 500+ nie rośnie na drzewie"
A ktoś twierdził, że rośnie? Nadal, to nie jest podatek.
"żeby taki PIS miał skądś wziąć te pieniądze musiał wprowadzić nowe podatki(sorry opłaty)"
Które konkretnie?
"przez to zwiększyły się ceny produktów które kupujesz w sklepie."
Wiesz, no w 2016 była deflacja, w 2017 inflacja wynosiła 2%, w 2018 - 1,6%. To tak trochę późno ten efekt przyszedł i na pewno nie miał nic wspólnego z rosnącymi cenami na świecie, kryzysem klimatycznym, pandemią, gospodarką opartą na węglu...
"oblicz różnicę ceny między 2021 a 2014"
Ale to ciebie prosiłem o te wyliczenia, tobie wyszło 40%, ty do inflacji dodawałeś wzrost cen.

0

@Persyfl"Nadal, to nie jest podatek."
-chyba płyta ci się zacięła

"Które konkretnie?"
-podałem ci już w drugim moim komentarzu.

"Wiesz, no w 2016 była deflacja, w 2017 inflacja wynosiła 2%, w 2018 - 1,6%. "

- nie polecam do końca wierzyć rządowi co podaje, zwłaszcza że oni nie podają z jakich produktów wyliczyli tą inflację/delfację(to samo z długiem publicznym oficjalny jest niższy jak oficjalny, dziwne nie?), zresztą tak jak napisałem dla każdej osoby inflacja się różni bo każdy kupuje różne produkty(w sektorze budowalnym i elektronicznym ceny poszybowały po kilkaset procent w ciągu roku wiec dla takiego grafika komputerowego czy firmy budowlanej inflacja będzie spora)

"Ale to ciebie prosiłem o te wyliczenia, tobie wyszło 40%..."
-Widocznie nie zrozumiałeś że to był tylko przykład, dla jednego będzie to spadek rzędu 40% dla innego więcej, dla innego mniej. Podałem ci algorytm żebyś sam sobie wyliczył, poza tym to ty dzwonisz.

"ty do inflacji dodawałeś wzrost cen."
-dalej nie rozumiałeś mojego komentarza polecam kilkukrotnie przeczytanie go ze zrozumieniem, inaczej nie ma sensu ciągnąc tej dyskusji na ten temat.


konto usunięte

0

@Explode "chyba płyta ci się zacięła"
No ty to wrzuciłeś do tematu podatków.
"podałem ci już w drugim moim komentarzu."
I wszystkie te podatki idą na 500+? Łooo matko.
"nie polecam do końca wierzyć rządowi co podaje,"
To GUS podaje. Ale ok, GUS kłamie. To komu ufać? Filmikom na Youtubie, czy Mentzenowi? XD
"zwłaszcza że oni nie podają z jakich produktów wyliczyli tą inflację"
Dokładnie GUS to podaje :D
"oficjalny jest niższy jak oficjalny, dziwne nie?"
Jest niższy sam do siebie? I jeśli masz różnicę, to nie wstawiasz zrównującego "jak", ale "niż".
"w sektorze budowalnym i elektronicznym ceny poszybowały po kilkaset procent w ciągu roku"
Ale że przez 500+?
"Widocznie nie zrozumiałeś że to był tylko przykład,"
Ale skoro przykład, to tym bardziej powinieneś móc przedstawić wyliczenia.
"dla jednego będzie to spadek rzędu 40% dla innego więcej,"
Jeszcze więcej? Łooo matulu. Trochę nie tak wskaźnik inflacji działa. No ale dobrze, czyli mówisz, że de facto nie posiłkujesz się wskaźnikiem inflacji, tylko subiektywnym odczuciem względem wybranych produktów. Zatem jeśli tym produktem będą powiedzmy baterie litowo-jonowe, to te 500+ jest znacznie więcej warte niż w 2014 roku. Tylko co z tego wynika?
" Podałem ci algorytm"
Oj, kłamczuszku, nie podałeś żadnego algorytmu.
" żebyś sam sobie wyliczył, poza tym to ty dzwonisz."
Ja mam za ciebie zrobić wyliczenia? To ty podałeś takie a nie inne wartości, ty wpadłeś na fenomenalny pomysł dodawania wzrostu cen do inflacji. Może po prostu się przyznaj, że napisałeś głupoty?
"dalej nie rozumiałeś mojego komentarza"
Tak, nie rozumiem. Dlatego prosiłem o rozpisanie.

0

@Persyfl
Widzę że dalej problem z czytaniem ze zrozumieniem u ciebie leży, kilka miesięcy temu problem był z tobą ten sam i dalej lekcji nie odrobiłeś, szkoda, wróć za kilka miesięcy może jakiś progres w końcu zobaczymy :(

konto usunięte

0

@Explode Czyli mało wyszukane wycieczki osobiste zamiast wyliczeń będziesz tylko serwował? Skończyły ci się argumenty, więc inaczej sobie musisz radzić.
Nie pamiętam, żebyśmy wcześniej rozmawiali. Miałem napisać "wybacz" na początku, ale nie oszukujmy się - mam to gdzieś.

0

@Persyfl


Głosowania ws. PiSowskich ustaw do 15.06 tego roku, masz jakieś inne dane?

1

@Azi To prawda, świadczy, możemy się na koniec zgodzić :)

konto usunięte

0

@inViNcibl3 No fajnie, tylko czy tu czasem nie ma też całej masy opozycyjnych projektów ustaw (których zdaje się żadnych Konfa nie zgłosiła), a nie tylko PiSowskich? Ile ich tam było? Coś koło 70? To tylko troszkę zmienia, podobnie jak wybrania tylko głosowania nad uchwalaniem ustaw. No ale zasadniczo racja, tylko że nie :)

2

@Persyfl Aha, czyli rzucasz zdanie nie mając żadnych danych, po czym ja Ci te dane daję, ale to nie tak, to nie prawda.

Komentarz usunięty

konto usunięte

1

@YeastMoss
No ale to nie pierwsza próba masowego wprowadzenia technologii mRNA, prawda? Jeśli nie udało się wprowadzić ich dla weterynarii, dlaczego zdecydowano się je wprowadzić dla ludzi? Dlaczego nikt nie bierze odpowiedzialności za ten eksperyment medyczny?

SARS-Cov2 na szczęście idzie w kierunku SARS-Cov(1). Być może na wiosnę media będą straszyli czymś innym. Ale niestety będziemy się zmagali z efektami preparatów mRNA jeszcze długo.

1

@equwesta
"Ale niestety będziemy się zmagali z efektami preparatów mRNA jeszcze długo."
Skoro już wspominasz, to ponaglę pytanie - jakimi efektami?

Dlaczego uważasz, że leki, które są stosowane w medycynie "ludzkiej" powinny być wcześniej masowo wprowadzone w weterynarii? To absurdalny wniosek. W weterynarii nie stosuje się na masową skalę: dializ, przeciwciał monoklonalnych, stentowania tętnic wieńcowych, fibrynolizy, chemioterapii, radioterapii, terapii jodem radioaktywnym, zapłodnień in vitro i setek innych metod. Czy to powinno blokować ich dostępność dla ludzi?

konto usunięte

0

@inViNcibl3 "Aha, czyli rzucasz zdanie nie mając żadnych danych,"
A kto powiedział, że nie mam? Czy podałeś dane wszystkich głosowań, albo chociaż tych ważniejszych? No nie. Czy dane przedstawiają głosowania, w których opozycja głosowała zgodnie z PiSem? Z tabelki to nie wynika. Czyli ta tabela niczego w tej kwestii nie udowadnia.

0

@Persyfl twitter.com/Foliarz4748484/status/1448291366719590411
To podasz te swoje dane?

0

@against_modern_football alle ty jesteś "mądry"

0

@YeastMoss wśród głównych skutków ubocznych mRNA wymieniane są choroby autoimmunologiczne, które potrafią rozwijać się latami. Czy mamy jakieś badania w tym zakresie? Do tej pory widać, że zakres NOP-ów jest spory, głównie są to odczyny kardiologiczne i neurologiczne. Jakoś nie słychać, żeby w grupie testowej 20 tyś osób w badaniach Pfizera wystąpiły którekolwiek z tych skutków. To ja się pytam, jak te badania były przeprowadzone?

0

@dawid16dkk no patrz, nie korzystam z żadnego z tych mediów. po prostu nie jestem ułomny.

1

@BorysR Ciekawe, bo dopiero co zostałem wręcz wyśmiany, że sugeruję istnienie wiarygodnych badań na temat tak krótko istniejących szczepionek, a Ty mi sugerujesz rozwijające się latami choroby autoimmunologiczne.

Jak były przeprowadzane? Z tego co pamiętam dane opublikowane w NEJM na ~1mln osobach zawierały 20 przypadków zapalenia mięśnia sercowego. Jak przeliczysz ich ułamek na 20 tys. osób, staje się zupełnie jasne dlaczego mogło takie powikłanie nie pojawić się w grupie Pfizera.

Jakby ktoś uznał powyższe za ostatecznym argumentem za szkodliwością szczepionek to polecam porównać ilu chorych na COVID takie powikłanie rozwija i przypomnieć sobie po co szczepionki w ogóle istnieją

konto usunięte

0

@YeastMoss
Źle mnie zrozumiałeś. Pierwsze masowe produkty mRNA zastosowano w weterynarii i okazały się wielką porażką.

Bardzo dobrą publikację o tej technologii czytałem w 2018, jak jeszcze nikt nie myśał o Covid-zie. Wtedy jeszcze nikomu nie zależało na przemilczaniu zagrożeń jakie niesie ta technologia.

Jakie efekta na przyszłość? Wiedząc w tej chwili, że Covid to nie jest choroba układu oddechowego, a naczyniowego, można wnioskować, że preparaty będą oddziaływać na ten układ. Patrząc na rosnącą liczbę efektów ubocznych jakie się pojawiają z każdą nową ulotką preparatów przeciw Covid, widać jakie będą problemy.

Mnie ostatnio poruszył filmik ze zbitką padających bezwładnie sportowców z września-października. W październiku naliczono 60 ludzi związanych ze sportem. Zobaczymy jak będzie dalej. W listopadzie już widzieliśmy w czasie meczu Realu z Szeryfami padającego na murawę zawodnika trzymającego się za klatkę piersiową.

Może źle zacząłem dyskusję. Nie jestem przeciwnikiem nowinek w medycynie. Jest wprost przeciwnie. Ale dla mnie zbyt łatwo wprowadzono preparaty mRNA dla całej ludności, mając wiedzę o tym, jak łatwo i szybko z leku może stać się trucizną.

2

@YeastMoss ale ja nie mówię tylko o zapaleniu mięśnia sercowego. Tych w Polsce było kilkanaście/kilkadziesiąt na 37 mln szczepień. Najwięcej było zawałów, udarów, zatorowość płucna czy przede wszystkim zakrzepicy. Ani jednego przypadku na 20 tyś osób? Skoro 30 lat była rozwijana technologia to nikt się tego nie spodziewał? Ostateczny argument za szkodliwością może być pomijany u ludzi wysokiego ryzyka, a nie u młodych zdrowych 15 latków.

@equwesta zmierzam dokładnie w swoim poście do tego samego. Wiele firm zrezygnowało z rozwijania tej technologii, bo nie przyniosły wymiernych efektów w stosunku do groźnych powikłań. Nie przypomina to obecnej sytuacji? Moderna w 2008 roku dostała nawet dofinansowanie w kwocie 20 kilku milionów dolarów. Teraz skorzystali z tej technologii i reklamują ją jako super bezpieczną, nie mając nawet średnio dokładnych badań na ten temat.

konto usunięte

0

@inViNcibl3 I co ma ta z kolei tabelka udowadniać? Że konfederaci nie lubią zwierząt?

3

@Persyfl "W sensie, że nie będziesz mógł rozmawiać z nikim, pisać tutaj, należeć do jakiejś społeczności? No nie za bardzo wyłącza."

na dzień dzisiejszy przez tego nie możesz swobodnie podróżowac między krajami, w krajach typu Włochy, Niemcy, Austria nie wejdziesz do kina, restauracji, imprezy, muzeum na Słowenii nie mogłeś zatankować paliwa itp. Nie jest to wyłączenie jednostki z życia społecznego? Jest, a biorąc pod uwagę w jakim kierunku to zmierza i dąży do chińskiego systemu punktowego reperkusje mogą być jeszcze większe. Pytasz też gdzie izoluje się jak nie chcesz się szczepić? No wszystko to jest powyżej izolacją społeczną - nie masz green pasa nie korzystasz z komunikacji miejskiej jak np. we Francji. Kolejnym przykładem jest Australia, gdzie tam to już się nie pier... w tańcu tylko stawiają obozy, o przepraszam centrum covidowego. W sumie III rzesza też nie miała obozów koncentracyjnych tylko obozy pracy.

https://media.gab.com/system/media_attachments/files/092/119/835/original/7cc93938fa5986ae.mp4

Ale tak my jesteśmy szurami i foliarzmi, bo mamy obiekcje co do tego co się odpier... od dwóch lat na świecie i zadajemy pytania i poddajemy w wątpliwość to co się dzieję. Wy natomiast oświeceni, świadkowie korony czytacie tego typu artykuły i wierzycie, że to prawda. Więc kto tutaj jest zaściankowcem?

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-06/chiny-omikron-rozprzestrzenil-sie-miedzy-zaszczepionymi-osobami-ktore-nie-mialy-ze-soba-kontaktu/?ref=wyszukiwarka

"Czyli twierdzisz, że wszyscy poza lewicą, to skrajna prawica?

Pewnie dlatego wspierała Petru, KOD, jest landlordką i większość lewicy po niej jedzie."

Klasycznie wyciągasz błedne wnioski, to co napisałem to była czysta szydera wobec twojego fikołka, że Lempart nie jest lewaczką. Jest i to 100% - jej hasła pokrywają się z ideologią lewicową, startowała z list Wiosny i Razem o składzie jej komitetów i rad to nie będę pisał, bo możesz sobie sprawdzić kto na nich był, a taki as jak szumi to nie był wyjątek. Pokaż mi gdzie ta lewica po niej jedzie, bo z tego co widzę to z nią sympatyzuje i to mocno.

I jeszcze wyprzedzając, pytasz @inViNcibl3 co tabelka pokazała to ci odpowiem - pokazała, że postkomuchy z lewicy świetnie dogadują się z socjalistami z pisu i razem realizują program socjalistycznej Polski, pozwalając im nabijać swoje słupki poparcia, bo "synek kto tyle doł co pis 500+,13,14 itd.", a później zdziwinie że pis ma wysokie poparcie i skomlanie w tvn, że pisowcy tacy źli

konto usunięte

0

@against_modern_football Może zacznijmy od tego, że to nie jest wyłączenie, tylko ograniczenie. Następnie zapomniałeś wspomnieć, że większość tych ograniczeń nie wymaga szczepienia. Najczęściej wystarczy negatywny wynik testu. Jeśli ktoś kogoś wyłącza z życia społecznego, to właśnie antyszczepionkowcy siebie poprzez swoją aspołeczną postawę.
"Pytasz też gdzie izoluje się jak nie chcesz się szczepić? No wszystko to jest powyżej izolacją społeczną"
Och, jaka prawie sprytna manipulacja znaczeniem.
A wracając do gruźlika z przykładu, trzeba dbać przede wszystkim o jego wolność?
"nie masz green pasa nie korzystasz z komunikacji miejskiej jak np. we Francji. "
A czemu piszesz tak, jakby to coś złego było?
"Kolejnym przykładem jest Australia, ..."
Znaczy argumentem przeciwko pomysłowi obowiązkowych szczepień w Polsce ma być to, że coś się dzieje w Australii?
"W sumie III rzesza też nie miała obozów koncentracyjnych tylko obozy pracy."
Polska miała.
"Ale tak my jesteśmy szurami i foliarzmi, bo mamy obiekcje co do tego co się odpier..."
Tak i to głównie przez taki jak wy się odpier...
"i zadajemy pytania "
Nie słuchając odpowiedzi.
"i poddajemy w wątpliwość to co się dzieję."
Znaczy wątpicie, że się dzieje?
"Wy natomiast oświeceni, świadkowie korony czytacie tego typu artykuły i wierzycie, że to prawda. Więc kto tutaj jest zaściankowcem?"
Cóż, nie Ja tu mylnie zakładam, że podejście naukowe ma cokolwiek wspólnego z wiarą.
" to co napisałem to była czysta szydera"
"Szydera" przez fałszywą dychotomię. Jak to niby miało zadziałać?
"twojego fikołka, że Lempart nie jest lewaczką."
Właśnie wówczas mówimy o foliarzach, gdy dla kogoś fakty są fikołkami.
"Jest i to 100% - jej hasła pokrywają się z ideologią lewicową,"
Czymkolwiek tam lewicowa ideologia jest (pierwsze słyszę by takowa istniała), zarówno słowa jak i działania Lempartowej często są sprzeczne z lewicową wrażliwością. A może jesteś jednym z tych, co uważają, że wszystko, co nie jest Konfą, jest lewicą?
"startowała z list Wiosny i Razem"
Startowała z listy Wiosny, nie Razem :) Wolniej czytaj tę Wikipedię.
"o składzie jej komitetów i rad to nie będę pisał,"
Pisz, pisz. Chętnie poczytam, bo nie wiem, o jakich radach mówisz.
"bo z tego co widzę to z nią sympatyzuje i to mocno."
Nie, lewica sympatyzuje (i bierze czynny udział) z kobiecymi protestami, których Lempart jest częścią, ale nie synonimem, czy nawet symbolem. Ona jest bardziej libkiem niż lewaczką i ta jej libkowa strona nie cieszy się na lewicy popularnością, że o sprawie Suchanow nie wspomnę.
"postkomuchy z lewicy"
Znaczy chodzi ci o seniorską część SLD?
"świetnie dogadują się z socjalistami z pisu"
A jednak gorzej od "wolnościowców" z Konfy?
"i razem realizują program socjalistycznej Polski,"
Ale że przez regresywny system podatkowy, śmieciówkoy rynek pracy, dramatycznie niski dostęp do mieszkań, dogorywający system ochrony zdrowia, czy ulgi i śmieszne podatki dla gigantów?
"pozwalając im nabijać swoje słupki poparcia,"
Tak, tak poparcie dla PiS to zasługa lewicy :D
"synek kto tyle doł co pis 500+"
No patrz, co za niespodzianka. Ludzie wolą państwo której więcej daje od tego, które daje mniej. Kto by się spodziewał. Jakoś teraz zdaje się żadna poważna partia likwidować 500+ nie zamierza.
" a później zdziwinie że pis ma wysokie poparcie"
Czyli lepiej, żeby firmy, które najbardziej ucierpiały przez pandemię, nie otrzymały pomocy, byleby tylko PiSowi spadło? Powodzenia.

1

@Persyfl Nie chce mi się już nawet odpisywać, na te covidianizmy które tworzysz więc tylko wkleje, może zrozumiesz aluzje raczej nie

Marian Turski, ocalony wiezień Auschwitz :

- Nie doczekam już kolejnego jubileuszu.

- Chciałbym coś powiedzieć mojej córce i wnukom, a także ich rówieśnikom.

- Po tylu latach od wojny młodzi ludzie są znużeni tym tematem i ja ich rozumiem.

- Nie będę więc opowiadał o moich cierpieniach i o tym, jak kończyłem wojnę ważąc 32 kilogramy. Nie będę też mówił o tragedii rozstania z najbliższymi, kiedy widzisz po selekcji, co ich czeka. Nie, nie będę o tym mówił. Chciałbym mówić o Was - o młodych ludziach.

"Auschwitz nie spadło z nieba". - Może to banalne, ale zastanówmy się nad tym i przenieśmy się na chwilę myślami we wczesne lata 30-te do Berlina.

- W Berlinie pojawia się ławka, a tam napis: Żydom nie wolno tu siedzieć. Nie jest to miłe, ale jest tyle ławek... można usiąść w innym miejscu - mówi ocalony. Obok pływalnia: Żydom wstęp wzbroniony. No, nie jest to przyjemne, ale w Berlinie tyle miejsc do kąpania się, jakoś to będzie. Dalej napis: Dzieciom żydowskim nie wolno się bawić z dziećmi niemieckimi, dalej: Żydom sprzedajemy żywność tylko do 17:00. Wszystko sobie jakoś tłumaczymy. Dlaczego? Bo oswajamy się z myślą, że można kogoś wykluczyć i stygmatyzować.

- I tak stopniowo, dzień za dniem ludzie zaczynają przywykać do myśli, że ta mniejszość jest inna i może być wypchnięta ze społeczeństwa. To już jest straszne i niebezpieczne. To początek tego, co za chwilę może nastąpić.

- Później wszystko postępuje szybko i gwałtownie. Zakazy pracy, getta i zagłada.

- I tutaj sprawdzają się słowa prezydenta Austrii - Auschwitz nie spadł z nieba, on dreptał małymi kroczkami, zbliżał się, aż stało się to, co znamy.

- Zagłada może być wszędzie. Jeśli nie szanuje się praw człowieka i praw mniejszości - to się może powtórzyć.

- Mój najbliższy przyjaciel wymyślił 11 przykazanie, które jest doświadczeniem zagłady i epoki pogardy. Brzmi ono: Nie bądź obojętny. I to chcę powiedzieć młodym ludziom: Nie bądźcie obojętni. Jeśli widzicie kłamstwa historyczne - nie bądźcie obojętni. Jeśli widzicie, że przeszłość jest naciągana do aktualnych potrzeb polityki - nie bądźcie obojętni. Jeśli widzicie, że jakaś mniejszość jest prześladowana - nie bądźcie obojętni.

- Jeśli będziecie obojętni, to nawet się nie obejrzycie, a jakieś Auschwitz spadnie na was z nieba.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Z Polskimi obozami bardzo sprytne zagranie, liczyłeś na gównoburze o Auschwitz otóż nie tym razem i pamiętaj, że obóz o którym myślałeś założyli socjaliści, historia lubi się powtarzać jak widać.

Ostatni raz poświęcę również swój czas żeby napisać o lempart, którą próbujesz wyrzucisz na margines i odrzucasz ją jako swoją towarzyszkę w poglądach. Rewolucja pożera własne dzieci, nie muszę czytać Wikipedii wolniej, ty musisz ją natomiast zacząć czytać ze zrozumieniem bo po raz kolejny wykazujesz się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nie pisałem o wyborach do PE, tylko jak próbowałem zostać prezydentem Wrocławia. Zmiana szyldu (bo kto by chciał głosować na razem ?) tutaj nic nie zmienia, za tym szyldem były razemki. Czy tego chcesz czy nie i jakkolwiek będziesz próbował zakłamywać rzeczywistość – jest ona twarzą i symbolem protestów.Ciekawie też próbujesz wybrnąć że lewica jest cichym koalicjantem pisiorków i próbujesz tutaj mimo jasnej grafiki (tak mi się wydaje) wmówić, że to jednak konfederacja współpracuje z pisem. Inna sprawa, że ani razu w tym wątku nie podjąłem tematu konfederacji, a ty ciągle z nimi wyskakujesz znowu syndrom wujka Władka na wigilii odpalony.

Jeśli nie potrafisz znaleźć korelacji między tym, że lewica głosując za świadczeniami socjalnymi pomaga realizować program pisu polegający na przekupywaniu wyborców ich własnymi pieniędzmi, a co za tym idzie ta grupa wyborców jest zadowolona, bo pieniądze lecą im z nieba i właśnie mówią, że „synek kto tyle doł, tylko pis” i później na ten pis głosują to ciężko z tobą dyskutować o czymkolwiek, bo jesteś po prostu po ludzku głupi. I wysokie poparcie nie jest tylko przez lewicę, ale przez całą opozycję która tylko jak otworzy gębę to się kompromituje. W ten sposób właśnie pis wyhodował pokolenie nierobów skamlających o jałmużnę, socjale i każda kolejna partia boi się iść z hasłem na wybory, że wyrzucą danin, bo z miejsca tracą poparcie darmozjadów.


bez odbioru.

1

@equwesta Naprawdę trudno było zrozumieć Cię inaczej, skoro bardzo radykalnie wprowadzasz do rozmowy definicje i stwierdzenia, których rozmówca nie musi chcieć zaakceptować. Wydaje się, że efekt w tych wiadomościach przeważa nad precyzją. Tak jakby nie porozumienie było ważne, a siła argumentu.

Np. COVID jest chorobą układu oddechowego bez wątpienia. Może być RÓWNIEŻ w jakimś rozumieniu chorobą układu naczyniowego. Podobnie jak cukrzyca - jest to zarówno choroba metaboliczna, endokrynologiczna, naczyniowa a jak naczyniowa, to jest też w jakimś rozumieniu chorobą nerek, czy nerwów obwodowych.
Nie widzę sensu w stawianiu takiego twardego rozgraniczenia, tym bardziej, że kompletnie nic ono nie wnosi do argumentacji.
Idąc dalej, moim zdaniem na tej podstawie nie można wywnioskować, że preparaty będą oddziaływały na ten układ. Na jakim etapie? Przeciwciała przeciw białkom kolca wirusa miałyby szkodzić śródbłonkowi? Krótka obecność endogennego białka kolca miałaby je uszkodzić? Jak mam to rozumieć? I przede wszystkim, jak proponowane przez Ciebie zdarzenia ma się do faktycznego zakażenia wirusem.

Mnie poruszył filmik jak para żółwi nie mogła się skutecznie pokryć, ponieważ podłoże pod nimi było śliskie i ciągle się "rozjeżdżały". Jaki to ma związek ze szczepionkami? Nie wiadomo. Ale jeśli chcę, żeby czytelnik uwierzył, że to przez np. wycieki ropy ze statków handlowych, to można zmajstrować odpowiedni przekaz.
I analogicznie w sprawie piłkarzy: czy upadki mogłoby mieć związek z samym kontaktem z wirusem? Może. Czy może to mieć 100 innych przyczyn? Pewnie. Czy wcześniej sportowcy padali bezwładnie na murawę? Jasne. Jak często? Nikt nie sprawdzi. Przecież najważniejsze to stworzyć wrażenie, że to przez szczepionki i nie ma nawet innej opcji :)

Ciężko znaleźć technologii, metody, leku, operacji, która nie byłaby na początku porażką przy zastosowaniu u zwierząt. Właśnie po to zresztą stosuje się badania na zwierzętach jako jedną z faz badań klinicznych.

"Produkty mRNA" to kolejne mgliste pojęcie. Równie dobrze można dedukować na temat cech "produktów białkowych". Czy nowe przeciwciało monoklonalne zadziała, skoro insulina działa?

Rozumiem, że to co mówisz sprowadza się do obawy przed niepewnością. Ciężko się nie zgodzić, COVID przyniósł ze sobą tej niepewności całą masę i fajnie jakby go nie było. Nie istnieje jednak lek, który nie mógłby zaszkodzić, a rolą medycyny jest szukać możliwie najlepszego złotego środka między ryzykiem choroby i ryzykiem leczenia. Listy zdarzeń niepożądanych są tym dłuższe, im dłużej preparat istnieje na rynku. Błahe leki stosowane na co dzień, jak paracetamol, ibuprofen, czy aspiryna mogą spowodować zagrożenie życia lub podłe działania niepożądane. A przecież każdy może je kupić w Żabce? Nie jest to jednak moim zdaniem powód, by nie były stosowane.

1

@BorysR A mam Ci podawać liczby dla każdego działania niepożądanego? Podałem jeden przykład, moim zdaniem wystarczający, by opisać brak niektórych możliwych powikłań w 20.000 grypie. Nie ma powodu, bym pisał to samo 20 razy.

Ale OK, bądźmy dokładni. Nieprawda, że najwięcej było zawałów, udarów, zatorowości płucnej i zakrzepic. Najwięcej było powiększenia węzłów chłonnych, opryszczki i zapalenia wyrostka robaczkowego. Nie robi już takiego wrażenia, nie?
Co więcej zatorowości, zakrzepic i udarów grupie badawczej było MNIEJ, niż w grupie kontrolnej.
W badaniu opublikowanym w NEJM na prawie milionowej grupie był dosłownie JEDEN przypadek zawału więcej w grupie badawczej, niż w grupie kontrolnej. Wklejam źródło: https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmoa2110475

Jeśli masz dane, które przeczą powyższym, bardzo proszę o link.

Szczerze - znasz case report z zawałem, czy udarem spowodowanym szczepionką u 15-latka? Poproszę link w takim razie. Jak często zdarzało się to?

No i przede wszystkim - takie powikłania zakrzepowo-zatorowe wywołuje przede wszystkim COVID!

konto usunięte

0

@YeastMoss
Dzięki za dyskusję. Każdy zostanie przy swoim zdaniu.

konto usunięte

0

@against_modern_football To zabawne, że przy takich poglądach i na takiej stronie wrzucasz cytat pouczający o konsekwencjach prześladowania mniejszości.
" liczyłeś na gównoburze o Auschwitz"
Nie, nigdy nie twierdziłem, że to polski obóz. Miałem na myśli inny, zbudowany przez Polaków.
"i pamiętaj, że obóz o którym myślałeś założyli socjaliści, "
Nie, obóz, o którym myślałem założyła polska sanacja i przetrzymywała w nim choćby komunistów.
" ty musisz ją natomiast zacząć czytać ze zrozumieniem bo po raz kolejny wykazujesz się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem."
Dla takich fragmentów zdań warto czytać wolniej :D
Znaczy nie przeczytałem ze zrozumieniem tłumaczenia, jakie mam poglądy. Och, jaki ze Mnie głuptasek.
"próbowałem zostać prezydentem Wrocławia"
Chyba nie poszło. Była tam jakaś lista Razemków?
"Zmiana szyldu (bo kto by chciał głosować na razem ?) tutaj nic nie zmienia,"
Mówisz, że "zmiana nic nie zmienia"? czy jestem właśnie świadkiem jakieś tragicznej walki wewnętrznej?
" za tym szyldem były razemki"
O jakim szyldzie mówisz?
"jest ona twarzą i symbolem protestów."
Tylko dla kogoś, kto nie zna ich historii i podłoża socjologicznego.
"mimo jasnej grafiki (tak mi się wydaje)"
No tak, grafika jest jasna, pod kątem statystycznym irrelewantna, ale jasna. Taka tam błędna ekstrapolacja.
"ani razu w tym wątku nie podjąłem tematu konfederacji, a ty ciągle z nimi wyskakujesz"
No tak, jakbyś napisał, że Barca jest na pierwszym miejscu w lidze, a Ja bym poprawił, że jednak Real, to też mielibyśmy sytuację, że nie wspominałeś o Realu.
"że lewica głosując za świadczeniami socjalnymi pomaga realizować program pisu polegający na przekupywaniu wyborców ich własnymi pieniędzmi, a co za tym idzie ta grupa wyborców jest zadowolona,"
Ale nie pisałbyś o lewicy, że się sprzeniewierza własnym wartościom, gdyby nie głosowała za rozwiązaniami poprawiającymi standard życia dużej części społeczeństwa? Ma głosować przeciw PiSowi dla zasady, w myśli zasady odmrażania sobie uszu?
"i później na ten pis głosują"
Masz pretensje do lewicy, że pokaźna grupa wyborców głosuje partię, które ma im najwięcej do zaoferowania?
"W ten sposób właśnie pis wyhodował pokolenie nierobów skamlających o jałmużnę,"
Ok, Ja jestem ponoć głupi, ale to ty chcesz przekonać elektorat PiSu do zmiany referencji wyborczych, co chwilę ich obrażając? Co może pójść nie tak?

0

@equwesta Przynajmniej wiadomo, że motywacją jest pozostanie przy swoim zdaniu, a nie próba zrozumienia, poznania nowych faktów i osiągnięcia większej mądrości. W zasadzie nie wiem tylko po co szukać rozmowy z taką motywacją.

konto usunięte

0

@YeastMoss
Myślałem, że dowiem się czegoś nowego i ciekawego. Myliłem się. Nic nowego się nie przekazałeś Jeszcze raz dziękuję za rozmowę.

0

@equwesta Dowiedziałeś się np., że myliłeś się co do COVID, który jednak jest chorobą układu oddechowego. Skoro tak twardo stawiałeś rozróżnienie, być może dowiedziałeś się również, że jedna choroba może należeć do różnych kategorii i "działów" medycyny.
Kiedy jednak miałeś okazję napisać jakiś fakt, nie tylko podobne gry słówkami, np. jaki mechanizm uszkodzenia naczyń przez szczepionkę mRNA postulujesz, to postanowiłeś skończyć rozmowę.
Jeśli naprawdę oświeciłbyś mnie w tej kwestii przedstawiając fizjopatologię, zmieniłbym swoje zdanie.

Myślę, że nie chciałeś się dowiedzieć czegoś nowego, bo tak naprawdę przybyłeś z gotowymi, kontrowersyjnymi definicjami, które radykalnie przedstawiłeś i nie zamierzasz ich zmienić. Nie jesteś się w stanie czegoś nowego dowiedzieć w tej sposób, bo 99% dyskusji trzeba poświęcić na spieranie się o terminologię i wynikające z niej fałszywe wnioski (jak "COVID to choroba układu naczyniowego, ergo preparaty mRNA przeciw COVID oddziałują na układ naczyniowy" - błędna logika).

« Powrót do wszystkich komentarzy