La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 2299 Culés

22

Polska roku 2021,

Murem za mundurem
Murem za sutanną
Murem za płodem

Mur - przemycający ideę izolacji i odgradzania się od innych, jednocześnie, w zwrocie mur-beton wyzbywający się jakichkolwiek wątpliwości, w odmianie "murem" również oznaka braku wątpliwości.

W praktyce oznacza człowieka pozbawionego refleksji, sformatowanego w kierunku zamordyzmu, nie wchodzącego w detale.

Wg tej definicji, polski żołnierz w neutralnej sytuacji, ubliżający dziennikarzom jest godny munduru a jego postawa jest godna żołnierza. Takich standardów oczekujemy, czy to nie jest odwrotność tego co ma się za mundurem kryć?

Lubimy pooglądać filmy Sekielskiego? A jakie wnioski wyciągamy? Dewocja, ślepa lojalność wobec sutanny powoduje, że instytucja systemowo krzywdząca dzieci, zepsuta od góry, udziela jednocześnie sakramentów a wierni z chęcią w tej maskaradzie uczestniczą, bo efektowna pełna przepychu komunia jest ważniejsza od losu jakichś smarkaczy.

I w końcu rejestr ciąż - pomysł oczywisty w kraju zamordystycznym, naturalnie odbicie degrengolady jego obywateli i kultu płodu. Konsekwencje dla kobiet najlepiej wyrzucić do śmietnika nieświadomości.

51

@Comentateiro zapomniałeś dodać murem za homoseksualizmem.

konto usunięte

76

@Comentateiro Dość mocna nadinterpretacja tego zwrotu z Twojej strony. W rzeczywistosci, oznacza to w rozumieniu większości ludzi solidarność z kimś, wspieranie go.

8

@Odcinkowy Mógłbym dodać, ale to byłoby kłamstwo. Póki co mamy strefy LGBT, a w sferze publicznej nasi nieheteronormatywni rodacy są faktycznie prześladowani.

6

@Khardan Masz rację, trochę postawiłem tezę publicystyczną i ją przerysowałem nieco, ale ślepa solidarność, bo o tym tu mowa, potrafi wyrządzić więcej krzywdy niż przynieść korzyści. Powyższe mury budzą wątpliwości

66

@Comentateiro na ten moment w Warszawie to raczej homoseksualizm jest promowany z każdej strony a nie prześladowany.

78

@Comentateiro Ziomek ty masz jakieś niezdrowe obsesje

9

@Wilczeq Obsesje mnie otaczają, nie ja wieszam krzyże w salach lekcyjnych, a przypominam, że w polskim Sejmie również wisi bezprawnie krzyż. To jest chore i to ciężko. To nie ja wymyślam Godek i oszołomstwo antyaborcyjne. przecież nie będę tego przemilczał. To mocno uwiera, a rodacy czasami budzą we mnie obrzydzenie ponieważ wyparli się przyzwoitości na podstawowym poziomie

57

@Comentateiro Wciąż się zastanawiam, jakim cudem nie dostałeś bana jeszcze - prosisz się jak nikt inny

17

@Comentateiro
neutralna sytuacja gdy dziennikarz dostał polecenie od żołnierza, ale postanowił to zignorować? dobry ten Twój świat

9

@Oskar00 Masz zapędy jak Ziobro. Za co to banowanie niby? Rozumiem, że podejście konserwatystów kazałoby już wysłać "brygadę remontową" by mnie sprała ale w cywilizowanym świecie się rozmawia, a nie szczeka i gryzie

7

@Pavlogoalkeepe "wysiadać z samochodu, w tej chwili, kur*a!" i "wszystko z kieszeni wyjąć i na ziemię" oraz "kurw*a dziennikarze, gdzie legitymacja jest twoja, na ch*j czekasz”

W neutralnej strefie i w sytuacji, która nie uzasadnia takiego prymitywizmu. Takich ludzi to daje się na pierwszą linię frontu, a nie na posterunek

73

@Comentateiro Zabawne jak wybiórczo lewica wybiera to co istotne i to co nie istotne, jak waloryzuje czyja krzywda i gdzie jest ważna a gdzie nie jest ważna. Dzisiaj mówisz o prześladowaniu osób jak to pięknie określiłeś, nieheteronormatywnych w Polsce. Nie będę z tym polemizował, osobiście mieszkam w Krakowie i nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją i nigdy żaden mój homoseksualny znajomy nigdy nie narzekał że coś złego go spotkało ale może kwestia skali, może tylko Kraków taki przyjazny. Zastanawia mnie jednak Twoja chęć wpuszczenia do kraju tabunu ludzi którzy w swoim kraju skazują osoby nieheteronormatywne na karę śmierci, często ukrzyżowanie. Ci biedni uchodźcy z którymi próbujesz się identyfikować i których wspierasz to kulturowo uosobienie Twoich największych demonów. Ludzie słabo wykształceni, nietolerancyjni, zwyczajnie obcy kulturowo.

Twierdzisz że mur uosabia człowieka bez refleksji i zamordystę, o ironio spójrzmy więc na największe kolebki tolerancji i kultury, USA? mur z Meksykiem, Izreal? Mur z Palestyną, Wielka Brytania? Wyszła z Unii między innymi aby walczyć z kryzysem migracyjnym. No to może UE ? otóż Unia wsparła budowę muru na granicy z Turcją i teraz wspiera budowę muru na granicy z Białorusią.

Więc jak to jest z tą ignorancją, z tym brakiem refleksji z tym nie wchodzeniem w detale?

Powiedz mi proszę, czemu dzisiaj tak bardzo wspierasz wszystko co nie Polskie, jednocześnie utożsamiając się jedynie z tym co modne. Czemu nie widzę walki o wolność Ujgurów w Chinach którzy są zwyczajnie mordowanie przez CHRL? Czemu nie widzę wsparcia dla Palestyny, gdzie jest walka o wolność dla lgbt na bliskim wschodzie? Nie ma, bo w mediach nie wolno tego pokazać, a to znaczy że nie jest wystarczająco modne. Za to modne jest obrażanie żołnierzy którzy chronią Unie przed wewnętrzną destabilizacją.

Wielkie imperia gniją od środka, i to czeka całą kulturę zachodnia. Rozproszenie i kwestionowanie wszystkiego co do tej pory znane doprowadzi do zmiany układu sił na świecie i niestety jak patrzę na wypowiedzi takich osób jak Ty, to mam wrażenie że czeka nas paskudny los.

21

@Rhaan Szacun za komentarz, ale on i tak nie pojmie

15

@Comentateiro Wielkie nieba, krzyż wisi w sali lekcyjnej. Pewnie przez to gorzej przyswajają dzieci wiedzę? Jakby zdjęli te krzyże i tego nie ogłosili to by ludzie twojego pokroju nawet tego nie zauważyli XD
@Rhaan piekny komentarz, zlomowanko 100%

6

@Rhaan Nie będę odnosił się do całości, ale przyjrzyjmy się zdaniu "Ci biedni uchodźcy z którymi próbujesz się identyfikować i których wspierasz to kulturowo to uosobienie Twoich największych demonów"

To mogą być po części ludzie o opisanych przez Ciebie cechach, ale przy odpowiedniej "obróbce" w przyszłości mogą okazać się wartościowymi obywatelami tego kraju.
Jednak ich obecność na granicy pokazuje coś innego, ważniejszego, że Polacy masowo oblali test na człowieczeństwo. I to po latach urządzania się w wygodnym państwie. Brakuje mi wyobraźni, żeby opisać, że cokolwiek mogłoby pogorszyć stan tego znieczulenia i przybycie imigrantów nie może tego zmienić w znaczący sposób. Jesteśmy na dnie a może i pukamy w to dno od spodu.

Zresztą opacznie zrozumiałeś wpis, tam są krytykowane pewne nadużycia wynikające z zaślepienia, a nie zjawiska w całości. Przeraża mnie ta niechęć do reformowania instytucji, tu się wpisujesz w krąg osób ślepych. Imigrant nas rozłoży od środka, a zdegenerowana część kleru już nie. Specjalista od zaklęć.

6

@JohnA Chodzi o warstwę symboliczną, a salki i Sejm to nie miejsca na krzyż.
Złomowanka nie było, bo kolega wyżej pomieszał wiele pojęć, nie odnosząc się do sedna problemu, co jest zasadniczo typowym unikiem konserwatystów, wróżących to mityczne zgnicie.

konto usunięte

2

@Comentateiro Żołnierz miał prawo zwyzywać nieuczciwego dziennikarza. Poza tym miał prawo być zdenerwowany, bo to on był narażony na stresową sytuację, a nie dziennikarz. Jakoś cały świat potrafi się zjednoczyć w takich chwilach, co też widać na Litwie czy Łotwie, ale tylko w Polsce polactwo dziennikarskie, wręcz cebule muszą specjalnie atakować żołnierzy, aby prowadzić walki polityczne zamiast być rzetelnym i myśleć o dobru Polaków i Polek. Potem jeden dziennikarz klepie drugiego po plecach na portalach społeczeństwo, a społeczeństwo śmieje się z ich pracy i krytykuje taką postawę, że nie potrafią rzetelnie przekazywać informacji, a działają na rzecz walk politycznych. Mówisz, że Polacy oblali test na społeczeństwo, a Ty też oblałeś wraz z tymi dziennikarzami, skoro stoisz po stronie walk politycznych, a nie rzetelności kosztem ludzi, którzy chronią naszych granic. Stanowski i Mazurek świetnie podsumowali ich.

Komentarz usunięty

7

@Azbest Sytuacja nie była stresowa. Najpierw była spokojna interwencja żołnierzy, a potem po kontakcie z przełożonym zaczęła się agresywna naparzanka i zachowanie niegodne munduru. Jeśli taki człowiek nie jest w stanie zachować się spokojnie w bezproblemowej sytuacji to czego się spodziewać w sytuacji stresowej.
Nie broń tych ordynusów. A o dziennikarzach to może się nie wypowiadaj, bo to oni dają nam informacje, choć oczywiście teraz są od nich odcięci. Nie spodziewaj się zjednoczenia, gdy zamordystyczny rząd łamie podstawowe zasady demokracji.

A o dziennikarzach piszesz jak perfekcyjny kandydat do zaprowadzenia dyktatury wojskowej. To już przerabialiśmy i widać niektórzy niczego się nie nauczyli

5

@Don-Corleone Dzięki za merytoryczne wsparcie, ja też wypadam zaraz do pracy. Niestety te "DETALE" umykają różnym konserwatywnym sektom, a próby zwrócenia na nie uwagi, rozbija się o mur z oryginalnego wpisu.

konto usunięte

2

@Comentateiro Była stresowa, bo parszywy dziennikarz czaił się w nocy na miejscu, gdzie przebywali żołnierze tylko po to, aby znaleźć materiał ich ośmieszający. Taki wartownik mógł pomyśleć, że to jakiś imigrant lub jeszcze ktoś zupełnie obcy o nieznanych motywacjach. Oni przebywali na terenie, gdzie nie było spokojnie, więc to była więc sytuacja stresowa. Ja bronię rzetelności, a Ty zachowujesz się jak typowy polaczek-cebulaczek. Będę się wypowiadał o dziennikarzach, bo w innych krajach dziennikarze działają dla dobra narodu, potrafią się zjednoczyć w takich chwilach, aby rzetelnie informacje przekazywać, a tylko tutaj polactwo-cebulactwo dziennikarskie szuka tylko sposoby, aby dowalić rządzącym lub tylko, aby ich bronić.
"Nie spodziewaj się zjednoczenia, gdy zamordystyczny rząd łamie podstawowe zasady demokracji" - weź się nie ośmieszaj, bo wykorzystywanie żołnierzy pilnujących granicy do walki politycznej jest żałosne. Jak chcą walki polityczne robić to niech to robią w inny sposób na innych materiałach bazujących. W innych krajach dziennikarze jednoczą się, aby rzetelnie pokazywać informacje i wspierać działanie rządu. Jeśli popierasz takie działanie dziennikarzy to świadczy tylko o to, że sam jesteś polaczek-cebulak, bo na świecie w takich chwilach normalni dziennikarze zachowują się inaczej, gdzie też nie trzeba daleko szukać, Litwa i Łotwa. Broń dalej polaczku-cebulaczku polaczków-cebulaków, bo większość polskiego społeczeństwa stanęła przeciw tym dziennikarzynom.

29

@Don-Corleone Zajmuj się mną do woli, nie ma problemu ale musisz ostrożnie dobierać argumenty bo jestem niewierzący i nigdy nie broniłem kościoła a już na pewno nigdy nie usprawiedliwiałem ani pedofili ani żadnych innych przestępstw seksualnych i nie mam takiego zamiaru. Może dlatego tak ciężko Ci ze mną idzie, bo kiedy mówię o tym że Tobie podobni waloryzują zbrodnie i przyznają sobie prawo do decydowanie co jest złe a co dobre na tym świecie, a nawet posuwają się do usprawiedliwiania własnych zbrodni w imię walki o równość czy tzw. "sprawiedliwość społeczną", Ty zaczynasz opowiadać o zbrodniach kościoła, tylko skoro uważasz że cały kościół to zło to czemu twierdzisz że nie każdy Irakijczyk to morderca i nie każdy muzułmanin to terrorysta? Podwójne standardy.
Nie potrafię też zrozumieć dlaczego identyfikujesz Polskość i obronę pewnych wartości z osobą Kaczyńskiego, PiSu czy KK, nie podoba mi się to co robi ale to nie znaczy że jeżeli raz na jakiś czas zrobi coś dobrego (ochrona granic, którą popiera również UE) to ja muszę to krytykować.

0

33

@Comentateiro "Ludzie po odpowiedniej obróbce mogą stać się wartościowymi obywatelami kraju", to chyba jedno z najbardziej przerażających zdań jakie przeczytałem od bardzo dawna, Goebbels by się tego nie powstydził. Naprawdę zwyczajnie brakuje mi słów żeby to jeszcze jakoś skomentować.

Jeżeli uważasz że my na granicy oblaliśmy test na człowieczeństwo to co można powiedzieć o Tobie po takim zdaniu? Historia się nie powtarza lecz rymuje, a dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Dlaczego twierdzisz że imigrant który wydał 5 tyś dolarów na przylot na Białoruś i próbuje dostać się do Niemiec zasługuje bardziej na współczucie niż biedne rodziny z miejscowości przygranicznych które żyją za 2000tyś miesięcznie w fatalnych warunkach?
Dlaczego nie możemy pomóc najpierw sobie, pozwalamy na to aby tysiące osób w Polsce żyły pod mostem, żywiły się resztkami, marzły i umierały z głodu i nikogo to nie obchodzi, ale mamy nagle otwierać się na osoby które stać na wydanie parudziesięciu tysięcy złotych, chodzenie w markowych ubraniach i posiadanie najnowszych telefonów? Gdzie jest nasz wyznacznik człowieczeństwa? Czy ludźmi jesteśmy w tedy kiedy litujemy się nad wolnymi ludźmi próbującymi nielegalnie przekroczyć granice ale przymykamy masowe represje i mordy Izraelczyków w Palestynie? A może jesteśmy ludźmi wtedy jak odwracamy wzrok od masowych protestów w Hong Kongu ?

Zostaje na końcu zapytać, czy aby na pewno jesteśmy przeciwko reformowaniu instytucji, może zwyczajnie nie podoba nam się kierunek tych reform.

konto usunięte

5

@Rhaan Też jestem osobą niewierzącą i rozumiem atakowanie katolicyzmu i rządu za bierność w sprawie wyjaśnienia przypadków pedofilii wśród księży i zakonników. Dlatego też nigdy nie poprę PiS'u, KO czy Lewicy, bo te trzy partie razem głosowały za przeciwko rozliczeniu księży pedofilów, bo głosowali przeciwko dodania do komisji ks. Isakiewicza-Zaleskiego, który był w fundacji walczącej z tym zjawiskiem, zna to środowisko jak własną kieszeń oraz był szczerze zaangażowany. PiS go nie chciał, bo był zbyt niezależny, więc nie słuchałby się zbytnio, a KO i Lewica nie chciała dlatego, że był księdzem, czyli go dyskryminowano ze względu na przynależność do pewnej grupy, odmówiono mu równości, praw obywatelskich, to tak jakby nie przyjęto do pracy kobiety ze względu na płeć czy homoseksualisty ze względu na orientację. Oglądam kanał na Youtube Transgrysy, który jest prowadzony przez osobę trans i tam ona też mówi, że politycy na marszach równości pojawiają się tylko po to, aby zbijać kapitał polityczny, gdzie prowadzą politykę, która ich nie wspierała, jak robiła to była prezydentowa Hanna Gronkiewicz-Waltz czy obecny Rafał Trzaskowski. Krytykuje tam polityków na paradach, bo oni sobie nimi własne gęby wycierają, a nic tak naprawdę nie robią. Podobnie z pedofilią, gdyby naprawdę im zależało na wyjaśnieniu sprawy pedofilii to KO i Lewica zagłosowałaby za ks. Isakiewiczem-Zaleskim. Lepiej jak jest problem nierozwiązany, bo na tym się fajnie zbija kapitał polityczny, bo może podburzyć część społeczeństwa, aby na nich zagłosowano. Tak samo robi PiS z aborcją, gdzie wiadome, że projekt Kai Godek nie przejdzie, ale chodzi o zmobilizowanie ludzi do poparcia ich. Podobnie jak politycy działają korporacje, gdzie sobie w logo ustawiają tęczę lub na reklamach pokazują dwóch gejów, a te same firmy nie robią tego samego w krajach muzułmańskich. Nawet był przypadek, chyba z Ikei, że wycięto kobietę z plakatu reklamowego, a zostawiono tylko ojca z synem. Tak działają politycy, wielkie korporacje. Jeśli Comentateiro popiera Lewicę lub KO to tak naprawdę wspiera brak wyjaśnienia pedofilii, a tym brak zadośćuczynienia za krzywdy. Dlatego te trzy partie są u mnie stracone na zawsze, bo jestem konsekwentny. Skoro poparli brak wyjaśnienia pedofilii to na mój głos nie mają co liczyć.
- Druga sprawa, to jest jawna hipokryzja osób uważających siebie za progresywnych. Często są to ludzie progresywni na sposób patologiczny, nieraz zaprzeczając swoim ideałom, czyli np. lewicy. Np. pojawia się sondaż poparcia dla określonych partii to potrafią wyśmiewać się w Internecie, że osoby niewykształcone, często też ze wsi popierają PiS albo, że mężczyźni głosują częściej na Konfederację, gdzie przykleja się im łatkę mizogina czy nawet faszysty nie zastanawiając się nawet, dlaczego tak się dzieje. To jest progresywny lewicowy klasizm, czyli w zasadzie oksymoron. Pomijam to, że większość tych przybyszy na granicy jest jeszcze gorzej wykształcona niż nasi mieszkańcy wsi. Także chętnie wyzywają chrześcijaństwo, a nawet nasze społeczeństwo od homofobów, a zapominają, że ci ludzie przy granicy są jeszcze większymi homofobami niż Polacy, a islam jest jeszcze bardziej dyskryminujący np. kobiety czy osoby LGBT niż chrześcijaństwo. Sprawa pedofilii w islamie również występuje i nikt nie chce tak naprawdę tego tematu ruszyć. Na Zachodzie było kilku dziennikarzy opisujących problem, że imamowie wykorzystują seksualnie dziewczynki i społeczeństwo muzułmańskie przymyka na to oko, bo to przecież religijny autorytet. A jak dochodzi do molestowania, a nawet gwałtu i gdy matka dziewczyny chciałaby to zgłosić to zaraz przychodzi imam i reszta muzułmańskiej elity i namawia je do tego, aby tego nie robiła. Podobnie jest z przemocą wobec kobiet, gdzie odsetek przemocy jest większy, także gorzej ze zgłaszalnością jest jeszcze gorszy niż w przypadku Polski, bo tam religia mówi, że facet może bić i niejeden muzułmanin podpiera to Koranem. Podobnie sprawa obrzezania dziewczynek w islamie, gdzie w Europie też to ma miejsce, ale niewiele z tym się robi, aby nie urażać uczucia muzułmanów. Nikt nie powie, że winny jest islam, bo zaraz homofobia. Tak niedawno zablokowano (ocenzurowano) Nadię Murad w Kanadzie, laureatkę Nagrody Nobla, aby nie przemawiała, bo mówiono, że ona promuje islamofobie, gdyż chciała opowiadać o tym, co przeżyła na Bliskim Wschodzie, gdy panowało ISIS. Dlatego też nikt nie powie, że obrzezanie dziewczynek to też wina islamu, bo przecież istnieje hadis to popierający, a nawet cała szkoła, co tak jest np. w Indonezji, gdzie to przez islam jest tam taki proceder. Zaraz ktoś powie, że takie zwyczaj panował w niektórych plemionach afrykańskich, że nawet chrześcijanie tam takie rzeczy robią - spoko, ale 100% przypadków to nie tradycja, bo część z nich to również islam, bo każdy może się powołać na dany hadis i nieraz się to dzieje, nieraz robi to cała szkoła islamska, jak w Indonezji. Krytykują, że podstarzali chrześcijanie (czytaj: księża) wykorzystują seksualnie dzieci, ale nikt nie powie, że w islamie, w Europie sprzedaje się młode dziewczyny dla starych zboków, gdzie wywozi się je na Bliski czy Daleki Wschód, podobnie problem z imamami islamskimi, co jest podobny problem do tego, jaki był u Świadków Jehowy. Jak tak krytycy chrześcijaństwa, księży i innych robią to, co spoko, ale bądźcie konsekwentni i mówcie tak samo o tych, których chcecie wpuścić do Polski, gdzie ich religia podchodzi do pewnych rzeczy znacznie gorzej niż chrześcijaństwo. Bądźcie po prostu konsekwentni. Ja jestem niewierzący i mnie ataki na chrześcijaństwo nie ruszają, więc dlatego odniosłem się tylko i wyłącznie do polskich żołnierzy na granicy, a nie do księży i niektórych chrześcijan. Niech tak samo te same osoby mówią, te chcące ich wpuścić, że wpuszczają ludzi, którzy wyznają wartości znacznie gorsze niż chrześcijanie rodzimi, że też gwałcą, molestują, bardziej dyskryminują kobiety, bardziej nienawidzą LGBT itp. Niech taki przekaz puszczą, jeśli chcą być obiektywni jeżdżąc tylko po polskim społeczeństwie, bo chcąc ich wpuścić trzeba też powiedzieć o tym jacy oni są.

konto usunięte

3

@Rhaan "Jeżeli uważasz że my na granicy oblaliśmy test na człowieczeństwo to co można powiedzieć o Tobie po takim zdaniu?" - bo najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy NIGDY nie przyjęli żadnego imigranta z tych rejonów, więc powinni się zwyczajnie zamknąć. Skoro mówi się, aby faceci nie wypowiadali się na sprawy aborcji, bo ich to nie dotyczy, więc niech też zamkną się na temat przyjęcia imigrantów islamskich ci, którzy nigdy żadnego nie przyjęli pod swój dach, bo sprawa ich nie dotyczy. Niech przychylnie tylko wypowiadają się ci, którzy takowych przyjęli. Wtedy tacy jak nasz forumowy znajomy zamilknie, podobnie Kurde Szatan i inni, bo ograniczają się tylko do pouczania innych w Internecie i mówienia, że trzeba pomóc, gdy tak naprawdę robią to dla atencji, zasięgów i kasy (to ostatnie, jeśli jest to celebryta). Pamiętam jak aktorka grająca Annę German też wypowiadała się w sprawie pokrzywdzonych, nie pamiętam już jakiej, w stroju bikini, gdzie to była jej cała pomoc, czyli krótki wpis i zareklamowanie się w Internecie, gdzie problem ich tak naprawdę nie obchodzi. To zachowanie niczym się nie różni od zachowania polityków czy korporacji. Miłosierdzie, dobroć, empatia polega na czymś więcej niż tylko pustym gadaniu, więc niech dadzą dobry przykład, bo jeśli tego nie zrobi to tak samo oblał test na człowieczeństwo. W tych tematach polecam kanał "Irańczyk w Polsce", gdzie Irańczyk pomaga afgańskim uchodźcom w Polsce, pokazując ich życie, pomagając w nauce języka, oprowadzając po kraju itp. Tacy ludzie faktycznie coś robią i tylko tacy powinni się móc wypowiadać o ewentualnym przyjęciu imigrantów, bo to dotyczy tego, co robi.

konto usunięte

4

@JohnA "Wielkie nieba, krzyż wisi w sali lekcyjnej."
To powieśmy obok jeszcze gwiazdę dawida i tęczową flagę, ok?

4

@Persyfl ok, jak będzie ich w kraju więcej niż 1%

konto usunięte

4

@Comentateiro Nie zgodzę się ze zwrotem "zachowanie niegodne munduru". Poza strefą propagandową, nie ma niczego niegodnego munduru. Nie ma zbrodni, których mundurowi by się nie dopuścili. Wojsko i policja, to przemocowe ramię państwa, oparte na hierarchii i przemocy właśnie. To struktura zależności, która daje ujście najbardziej prymitywnym instynktom, bo też i one są podstawą jej funkcjonowania. Cywilizowane społeczeństwa są tego świadome i wiedzą, jak ważna jest cywilna kontrola nad służbami, w tym dziennikarska. Dlatego mamy tylu korespondentów wojennych, którzy podążają za wojskami i dlatego niewpuszczanie przez polskie służby dziennikarzy na granicę brzmi tak żałośnie i złowrogo.

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi To krzyż prawosławny?

3

@Comentateiro
Kłamiesz żeby prowokować.
Jeżeli to twój sposób na poprawę humoru to ci współczuję.
Musisz mieć smutne życie.

Komentarz usunięty

15

@Comentateiro marny i śmieszny z ciebie prowokator. Ilu uchodźców na swój kwadrat przyjąłeś?

Komentarz usunięty

2

@Rhaan Właśnie nie wiem skąd to wielkie prześladowanie homoseksualnych osób, ale też może to kwestia Krakowa. Dzisiaj idę na urodzinach kolegi geja, do pewnego klubu na Kazimierzu i zakładam się, że będzie tam multum homo jak i hetero bawiących się społem.

konto usunięte

2

@Kurkmen Beckett byłby dumny.

9

@Persyfl jak znajdziesz w jakieś klasie powyżej 30% wyznawców danej religii to można mówić o zawieszaniu jakiś symboli danej religii. Katolikami deklaruje się bardzo dużo liczba Polaków, a Ty wyjeżdzasz z symbolem, którego nawet 3 osoby w danej klasie nie jest przedstawicielem. XD

3

@Azbest Komisja ds. pedofilii powinna być świecka, tak jak była w Irlandii. Ta komisja nie potrzebowała zgody Biskupa aby przeglądać dokumenty kurii. Irlandia była najbardziej katolickim krajem w Europie, teraz nawet małżeństwa osób tej samej płci są dozwolone i to jest pokłosie afery pedofilskiej w KK
Z twojego długiego wpisu można wywnioskować że nie można zajmować się pedofilią w KK bo przecież u muzułmanów też tak jest, może napisz jeszcze że uprawianie seksu z osobą która skończyła 13 lat, nie powinno być karalne bo w Japonii jest to dozwolone

konto usunięte

0

@tom9001 - Komisja ds. pedofilii powinna być przede wszystkim prowadzona przez osoby najbardziej kompetentne, a tak się składa, że składa, że ks. Isakowicz-Zaleski był kompetentniejszy od innych, bo miał doświadczenie i znał środowisko duchownych. Cóż, od Irlandii różnimy się tym, że oni tak kompetentnego księdza nie mieli jak my mamy. Z księdzem Isakowiczem-Zaleskim komisja dalej byłaby świecka, bo nie podlegałaby ona biskupowi. To, że ktoś jest księdzem to nie znaczy, że nie może podejść kompetentnie do swojego zadania. Cóż, Lewica i KO z dyskryminowały go niczym pracodawca kobiety czy osoby czarnoskóre, bo nie chcieli pomóc ofiarom księży pedofili. Popierając więc KO i Lewicę niczym się nie różnisz od PiS'u w kwestii podejścia do pedofilii w Kościele, bo ja po owocach oceniam, a nie słowach.
- Jak z mojego wpisu to właśnie wywnioskowałeś, że nie można zajmować się księżmi pedofilami, bo u muzułmanów też jest to gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem.

3

@Persyfl a moze sierp i młot

3

@Azbest Rozpisałeś się na temat a co w Afryce robią muzułmanie i nikt nie krzyczy. Co mnie k***a jakaś Afryka obchodzi i co oni tam robią, jak taki przyjedzie do Polski to się ma dostosować do prawa polskiego i to mnie obchodzi.
Napisałem że komisja powinna być świecka, ale to nie oznacza że zwykli członkowie nie mogliby być księżmi, zwykli a nie przewodniczący. A tak to mieliśmy komisję kościelną która wyjaśniała własne uczynki, to tak jakby morderca był sędzią we własnej sprawie. Jędraszewski zwołał konferencję i stwierdził że tak naprawdę to nie ma czego wyjaśniać

konto usunięte

1

@tom9001 Mnie to k***a obchodzi, że odniosłem się do postu Rhaan, który wytknął hipokryzję krzyczącym jakie to złe jest polskie społeczeństwo, że Polacy są tacy, że księża są tacy (czyli odpowiedzialność zbiorowa), bo nie chcą przyjąć ludzi spod granicy, a nie wspomną o tym, że ci, których chcą przyjąć są tak samo, a w niektórych aspektach jeszcze gorsi niż ci, których krytykują. Jeśli więc nie chcą wyjść na hipokrytów to niech przedstawią obraz tamtych ludzi tak samo, jak robią to z naszym społeczeństwem, aby każdy obywatel sobie wyrobił zdanie o tych, których przyjmą. Skoro nasze społeczeństwo to homofoby to niech otwarcie mówią tak samo, ze ci tzw. uchodźcy na nasze granicy to też homofoby. Jak są uczciwi to niech mówią, że chcą pomóc homofobom czy osobom kryjących pedofilii. Ale nie, bo tylko o swoich można mówić źle, a o innych nie mimo, że społeczeństwo powinni ostrzec przed przyjęciem, że to właśnie tacy ludzie, ale nie, boją się wyjść na islamofobów, więc tylko o swoich to powiedzą. To hipokryzja. Taki obraz tylko by zniechęcił do przyjęcia jakby tylko posłużyło się tą samą retoryką. Jeśli więc ich przyjmiesz to niejako przyjmujesz ludzi, którzy dokonują tego, co pisałem. Jak Cię coś k***a nie obchodzi to się nie odnoś do czegoś, jak czytać nie potrafisz, skoro nie opisuje czegoś, co Cię obchodzi.

Komentarz usunięty

0

5

@Comentateiro nie udawaj tolerancyjnego a chcesz krzyż ze szkół usuwać, chłopie nie kompromituj się

konto usunięte

2

@ObiwanKenobi Ja bym nie miał nic przeciwko, ale nie mam danych, czy takich jest więcej niż 1%.

konto usunięte

3

@JohnA "Czy Ty właśnie porównujesz rezygnacje z religii do wiszącego krzyża?"
W zasadzie to nie, ale przynajmniej się pośmiałeś.
"Na pewno ludzie rezygnują z religii bo krzyż na ścianie wisi."
Nigdzie nawet tego nie sugerowałem :)
Pa, słońce.

1

@Oskar00 za kulturalne wyrażanie swoich opinii?

0

@Odcinkowy
Homoseksualizm nie jest wymyślony.
Mur, sutanna, aborcja tak !

0

@AbelKabel możesz jaśniej?

konto usunięte

1

@AbelKabel Ale płód też nie jest wymyślony, jeśli mamy iść konsekwentnie za autorem tematu.

0

@Azbest
Płód nie
Ale prawo aborcyjne tak a o tym mowa

konto usunięte

2

@AbelKabel Tak samo prawa osób LGBT są wymyślone. Jakby nie patrzeć to każde prawo na świecie w każdym czasie też jest wymyślone. Prawa człowieka, prawo Hammurabiego, wszystko jest wymyślone.

0

@Persyfl
Flaga to nie religia :)
Ale Budda by ładnie wyglądał nad tablica.

W szkole mojej córki, rodzice których dziecko idzie do komuni musza:
1. Sprzątać kościół od września do maja (w ramach dyżurów kobiety)
2. Granic liście na jesień, kosić trawę ( w ramach dyżurów męskich)
Od tak sobie ksiądz robi niewolników !!!

konto usunięte

0

@AbelKabel No tak, ideologia :) Czym to się różni?
Jak ostatnio byłem w kościele na jakiejś imprezie tego typu, to rzutnik był w niezabezpieczonej sieci. Nie wiem, czemu skojarzyło Mi się z Fight Club :D

0

@Azbest
Prawa tak
Osoby nie
Maja swoje preferencje sexualne które nie są wymyślone

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@AbelKabel Tak, ale tak samo płody nie są wymyślone.

0

@Azbest
Nie są bo sa jak sa :)

konto usunięte

0

@AbelKabel W ten sposób możemy powiedzieć, że wszystko jest wymyślone.

0

@Azbest
Prawa i zwyczaje tak
Nie ludzka tożsamość

1

@Comentateiro Murem z mundurem oki ,ale nie ta podróba wot .Zakała służb/

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

0

@AbelKabel Tak samo ludzki płód nie jest wymyślony.

0

@Azbest
Juz to pisałeś
Tak istnieje nie jest

Masz jakiś kompleks płodu

konto usunięte

1

@AbelKabel Nie do końca rozumiem argument. Owszem, mur, sutanna, aborcja są wymyślone, ale takoż wymyślone jest prawo.

Wymyślona jest ochrona prawna Twojego zycia, w naturze tego nie ma.

Jesteśmy rodzajem, w którym dziwnym trafem wykształciła się inteligencja.

Podążanie w tym kierunku, który proponujesz nie doprowadzi nas do sukcesu.

konto usunięte

1

@AbelKabel Stwierdziłeś, „nie ludzka tożsamość”

Dobrze, rozbierzmy to:

Słowo „ludzka” - faktem jest to, ze odnosisz to wyłącznie do jedynego gatunku rodzaju homo jako pozostał na tej planecie.

Słowo „tożsamość” poszukajmy tego słowa dalej, czymże jest tożsamość, tym bardziej tożsamość ludzka?


konto usunięte

0

Ach, poszukajmy dalej tego, zeby być lepsi

konto usunięte

0

Bądźmy tacy inni niż proste stworzenia

konto usunięte

0

@Khardan w końcu, czy prostych stworzeń dotyczy ewolucja?

1

@Comentateiro ale wiesz że to Twoje skojarzenia? :) Jeśli mur kojarzy ci się tylko z tym to chyba pora na refleksję. Wrzucenie do jednego kotła księży, żołnierzy, migracji i sprawy aborcji świadczy o tym że dawno nie byłeś w gorących.

Oceniasz księży po filmach Siekielskiego, spoko proponuję powołać się jeszcze na Vege, wszak wszystkie jego filmy są oparte na faktach xD

0

@Comentateiro uważasz że homoseksualizm to przyzwoitość ? xd

1

@Comentateiro Ty żyjesz w innej rzeczywistości.

1

@Rhaan Szacunek dla Pana. Piękna kulturalna dyskusja na poziomie.

0

@Persyfl Wielkie nieba, krzyż wisi w sali lekcyjnej."
To powieśmy obok jeszcze gwiazdę dawida i tęczową flagę, ok? - czy ty postawiłeś właśnie znak równości między krzyżem, gwiazda Dawida i tęczowa flaga? Ta tęcza to już nie tyle symbol zmyślonej ideologii a prawdziwy symbol religijny? Może nie wyłapałem sensu tej wypowiedzi? Ale zabrzmiało intrygująco

konto usunięte

0

@ferdas_rawa " czy ty postawiłeś właśnie znak równości między krzyżem, gwiazda Dawida i tęczowa flaga? "
Na pewnym poziomie owszem. LGBT jako ideologia jest tak samo zmyślona jak religie. Z drugiej strony krzyż czy gwiazda dawida symbolizują pewne wartości. To samo robi tęczowa flaga.

0

@Persyfl im dłużej się zastanawiam tym bardziej się z tym zgadzam. Dla mnie ww symbole mają inną range, ale w sumie to nie o tym było pytanie.

0

@Comentateiro
gdy po pierwszych ignorowali mają prawo, a Ci "dziennikarze" jak na początku udaje głupiego, że nie wie o co chodzi, to potem dostaje reakcje na taką jaka zasłużył

konto usunięte

0

@AbelKabel Serio coś takiego jak płód nie istnieje? Co Ty miałeś na lekcjach biologii? To w końcu aborcja dokonywana jest na duchu, bo na czymś co nie istnieje? Mówisz, że homoseksualizm istnieje, więc ripostuję, płód też istnieje, więc co to za argument z tym istnieniem? Jest on pusty i bez znaczenia. To Ty masz chyba kompleksy, bo nie potrafisz racjonalnie obronić swego stanowiska. Jak można w XXI wieku twierdzić, że płód nie istnieje, jak to twierdzą wszyscy, z lewa i prawa, zwolennicy aborcji i przeciwnicy xD aborcja dokonywana na duchu, ja pierdzielę. Dobry towar bierzesz.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?