pax

4

@norbi77
Pamiętam że wyników nie było, styl gry był fatalny, zwolnienie wisiało na włosku (bo w każdym klubie by wisialo) a Koeman zrobił szopkę na konferencji prasowej.
Nie bronie Laporty ale wskazuję, na sprawy które pomijasz.

pax

4

@norbi77
Z tego co pamiętam to sytuacja z Koemanem wyglądała troszkę inaczej. Wyników nie było i stylu gry nie było Laporta dał ultimatum na poprawę gry i wyników w trzech kolejnych meczach, jednak wyników i poprawy stylu nie było i co? I Laporta dał kolejne ultimatum trzech spotkań na poprawę wyników i stylu gry i nic nie wychodziło. Miał już zwolnić Koemana i wtedy Laporta daje kolejne trzy spotkania....

pax

2

@against_modern_football

Pytanie które pada od długiego czasu, pytanie które ciężko z wielu powodów zrealizować i z tego co mi wiadomo redakcja nie ma tego w planach. Na razie muszą wystarczyć oceny piłkarzy, co nie oznacza że nie będzie jakieś zbiorczej oceny Barcelony pod względem taktyki Xaviego na pewnym etapie rozgrywek.

pax

0

@Marcinss10
Tylko czy mają konkurencję? Lewy zagrał pierwszy mecz o punkty w nowym zespole, Busquets nie ma konkurenta który by mógł chociaż stanąć przy nim, Balde też przy Albie dopiero stawia kroki. To, że Lewy będzie grał dobrze to jestem pewny.

pax

0

Fajnie, że sztab robi takie analizy i jest konkurencja. Powinni grać Ci którzy w danym momencie prezentują się najlepiej. Na większości pozycji jest konkurencja więc to dobrze dla klubu i rozwoju zawodników.

pax

0

@Janiama
On ma problem z pozycją i grą w obronie. Słabo kryje, zdarza mu się brak powrotów, odpuszczanie krycia. Ma pewne inklinacje do gry do przodu, tylko aby pełnić rolę pewnego wahadła to trzeba wracać a on ma z tym problem.
Inaczej spytam, jakie jego cechy czy umiejętności wskazują aby mógł się sprawdzić jako prawy obrońca?

pax

3

@Janiama
No tak, jak ktoś kryje na radar i nie widzi że za plecy mu wchodzi zawodnik to wina tego że był na prawej obronie, ale mimo jak piszesz ma predyspozycje do gry na prawej obronie to w tym przypadku mógł nie ogarniać prawej obrony. Pozostaje pytanie skąd takie przekonanie że sprawdziłby się na prawej obronie?

pax

9

@Janiama
Popatrz jak zagrał wczoraj, gdy znalazł się na prawej obronie przy nieuznanej bramce Rayo.

pax

0

@Survier
Frenkie rozkręcał się im dłużej grał. Po wejściu grał bardzo słabo ( w ciągu niecałych 2 minut 4 straty, 3 w środku pola, 1 w polu karnych Rayo), z minuty na minutę grał jednak pewniej w kreacji, chciał grać bardziej bezpośrednio i grać bardziej wertykalnie co mogło się podobać. Zagrał dobrze ale raczej nie świetnie - w obronie znów błędy, chociażby krycie na radar gdy Rayo strzeliło bramkę po dobitce ze spalonego. Kessie świetne zawody? W czym jego świetność się objawiła? Dostał patelnię od Dembele na 10 metr i nieatakowany w idealnej pozycji nie trafił w bramkę.

pax

1

@arasz1819
Ja nic nie kasuję, to że ktoś ma problem z kulturą to kwestia jego wychowania. Nie mam takich uprawnień aby cokolwiek kasować. To, że ktoś w tym przypadku Ty łamiesz regulamin a potem masz pretensje że moderacja Ci post skasowała to możesz mieć pretensje tylko do siebie, ani do mnie ani do moderacji.
Wchodzisz w dyskusję po raz kolejny tylko po to by wbić szpileczki, ale zawsze sytuacja kończy się twoją kompromitacją. Nie rozumiem, tego masochizmu. Zaczepiasz mnie już kolejny raz w ciągu miesiąca.
Piszesz głupoty i nie czytasz co inni Ci piszą. Zaatakowałeś mnie w stosunku do de Jonga. Podając argumenty zapytałem gdzie się mylę opisując jego grę? Nie odpowiedziałeś. Wskazałeś jakieś statystyki które są podawane z sofascore - napisałem abyś je wykazał - nie wykazałeś. Napisałeś tu, że bronię Busquetsa - zapytałem gdzie go bronię - nie wskazałeś. Sam widzisz, że rozmowa z Tobą polega na weryfikacji twoich kłamstw, manipulacji a nie na dyskusji na argumenty.

pax

0

@arasz1819
Rozmawiamy o de Jongu, zarzucasz mi kilka rzeczy a kiedy pisze sprawdzam zmieniasz temat i uciekasz. Wskaż które sprawy były wzięte z sofacore co mi tu negatywnie zarzuciłeś, wskaż gdzie wywyższam tu Busquetsa?
Znowu zmiana tematu i ucieczka, który już raz. ehhhh

pax

1

@arasz1819
Cyferki z Sofascore? W jaki sposób krycie na radar w opisanej sytuacji jest wzięte z sofacore? - podaj co w moim tekście zostało przytoczone z sofacore?

Nie masz argumentów i po prostu strzelasz jak zawsze na ślepo. Cały twój wywód zakłada, że kogoś bronię lub atakuję w oderwaniu od spotkania (co jest bzdurą), dlatego w pełnym zaślepieniu piszesz swoje wymysły. Zawsze piszę o spotkaniu i oceniam zawodników, tutaj uważam że Busquets zagrał słabo a de Jong dobrze. Ty nie potrafisz przeżyć tego, że ta moja ocena nie współgra z wymyślonym mniemaniem że kogoś krytykuję (de Jong) lub wywyższam (Busquets), bo tu jest odwrotnie. To samo zrobiłeś gdy pisałem o Xavim, że wymagam od niego gry o mistrzostwo, szukałeś małostkowo czegoś czego nie napisałem, a ja Xaviego potraktowałem jak Koemana, co Ci nie pasowało.
Jak tutaj napisałem, że uznałem grę Busquetsa za słabą w tym spotkaniu a TY piszesz że go bronię, chociaż RAZ czytaj ze zrozumieniem.

Zarzucasz, że podaję tutaj cyferki z sofascore i ocen wygenerowanych automatycznie - wskaż to.
Zarzucasz, że bronię Busquetsa - wskaż gdzie go bronię, pisząc że zagrał słabo.

Trochę mam mało czasu na urlopie, ale z Tobą zawsze lubię dyskutować, wiadomo jak ta dyskusja się potoczy - będziesz atakował personalnie, będziesz zmieniał temat, będzie zacietrzewienie i małostkowość z twojej strony, wiadomo kogo będziesz krytykował i kogo wywyższał, wiadomo że nie będziesz miał argumentów. Zawsze jest milutko popisać z Tobą :)

pax

1

@arasz1819
Lubisz atakować personalnie i pisać głupoty. Napisz z czym w tym co napisałem się nie zgadzasz? Pytanie jest proste, co w tym co napisałem jest nie zgodne z rzeczywistością? Czytaj ze zrozumieniem i oglądaj spotkania a nie w swoim małostkowym zacietrzewieniu pisz komentarze bo potem wychodzą takie bzdury (który to już raz).
Nawiasem mówiąc o Busiem i Roberto pisałem wczoraj - Busiego wymieniłem wśród graczy którzy zagrali słabo a Roberto skrytykowałem za bierną, asekurancką grę. Czyli znowu nie trafiłeś.
Jak zwykle, brak argumentów i jedynie personalnie.
De Jong zrobił dobrą zmianę, ale nie był to występ bardzo dobry, tyle w temacie. Jak chcesz polemizować to pisz z argumentami, bo nie mam czasu wikłać się w osobiste docinki, to twoja domena.

pax

0

@arasz1819
Z czymś się nie zgadzasz? Jak zwykle nie merytorycznie. Czemuś zaprzeczysz, czy wpis jak zawsze małostkowy byleby coś napisać?

pax

5

@Kgorecki2500
Tak, początek swojej gry po wejściu miał słaby ale z biegiem czasu grał coraz pewnie i ogólnie oceniłbym jego występ jako dobry i tak napisałem. Nie grał bardzo dobrze ale dobrze (" Zagrał dobre spotkanie"). Coś innego wyczytałeś z mojego komentarza?

pax

2

@Viscael11Barca
Frankie nie grał bardzo dobrze na przestrzeni całej swojej gry. Jak wszedł grał słabo - 3 straty w środku pola potem krycie na radar w sytuacji z nieuznaną bramką Rayo. Im dłużej zostawał na boisku tym grał lepiej, potrafił wyjść spod pressingu i przyspieszyć grę uruchomieniem zawodników i za to pochwała. Zagrał dobre spotkanie, ale nie był tak kluczowy jak TS moim zdaniem.

pax

1

@Jonyx
Tylko co ma defensywny pomocnik do środkowego? Busi zawsze gra z tyłu i uruchamia przerzutami grę a de Jong raczej przechodzi z piłką do przodu.

pax

26

TS jak dla mnie zawodnikiem spotkania. Mało pracy miał ale dwa razy uratował zespół. Skupiony i pewny.

pax

12

Trudno kogoś wyróżnić, ale TS świetne dwie interwencje i należą się brawa. Lewy zagrał niezłe spotkanie - walczył, rozgrywał, odbierał, ściągał 2-3 obrońców przez co Raphinia czy Kessie mieli pustą przestrzeń do strzału z 12-16 metra,
Słabo Alba, Gavi, Busi i niestety Araujo, Garcia niewiele lepiej. Na wyróżnienie jeszcze Dembele bo potrafił zauważyć kolegów i dobrze podać. Raphinia trochę się miotał i w końcu niewiele z tego wychodziło. De Jong zaczął bardzo źle - 3 straty w środku pola ale z czasem grał coraz lepiej i był zaangażowany, walczył, rozgrywał i był w ostatnim kwadransie wartością dodaną. Roberto asekurancko, bez pomysłu, praktycznie tylko do Dembele by po chwili się wycofać. Pedri na początku kilka ciekawych rozwiązań i dobrych piłek, by zniknąć im dłużej był na boisku.
Pierwszy mecz sezonu, oby w kolejnych było lepiej.

pax

0

@Rhaan
I dalej tu nie ma tego o czym piszesz.
Wskaż gdzie jest napisane, że " i w tych 18 mln euro brutto wliczona jest rata zaległego wynagrodzenia ok 6mln euro". Po prostu gdzie jest napisane, że zaległą kwota jest częścią stałej bieżącej wypłaty.

pax

0

@Rhaan
Możesz wskazać źródło, że do podstawowego wynagrodzenia ma wpisaną zaległa pensję.

pax

0

@Rhaan
Frenkie gdyby siedział na trybunach przez cały sezon a klub nie zdobyłby żadnego trofeum (więc nie dostałby premię za zwycięstwa w różnych rozgrywkach) to dostałby prawie 21 mln, w kolejnym sezonie gdyby dalej siedziałby na trybunach i klub nic by nie wygrał dostałby 27,7 mln. A to wszystko bez zaległych 16 milionów.

W ciągu najbliższych dwóch sezonów jeżeli dostałby WSZYSTKIE bonusy wraz z zaległymi odroczonymi płatnościami to klub musiałby mu wypłacić 75 mln brutto.

pax

2

@Vitoo
Jestem na urlopie i tylko szczątkowo włączam się w życie Rambli, nie doczytałem całości wątku, ale teraz wróciłem bo zobaczyłem że kilkukrotnie zostałem wywołany do tablicy bez oznaczenia.

Tak, były w przeszłości wióry między mną a redakcją oceniającą. Nawet, było ostro między mną a @Peciak i to na noże. Często były spiny moje z redakcją o Villę, Semedo, Ivana, Mascherano a nawet Iniestę. Jednak to co odróżnia wiele osób komentujących czy oceniających od innych - to argumenty. To pokazywanie zagrań, sytuacji, wskazywanie konkretów. Jeśli nie poprzesz swojego zdania konkretami to twoje zdanie nie ma w tym przypadku większego znaczenia.
Co do de Jonga od trzech sezonów w Barcelonie nie zrobił skoku jakościowego, nie gra na żadnej pozycji na tyle dobrze aby stanowił argument do gry w wyjściowym składzie. Słabo bronił, nie wracał, źle krył, odpuszczał krycie, źle się ustawiał a mimo to wielu widzi go na pozycji Busquetsa. W ofensywie w LL czy LM często był bezproduktywny, spowalniał zagrania, holował piłkę, podawał głównie do tyłu, boku lub wykonywał spóźnione podania - 19 latek był od niego lepszy a za niedługo pewnie i 17latek. Jedyne argumenty na jego korzyść to mała ilość strat i dobre wyjście spod pressingu, ale nie pokazywał umiejętności które napędzałyby grę po tym wyjściu spod pressingu.
Może właśnie dlatego zostałem dołączony do redakcji bo potrafiłem wyargumentować swoje zdanie, natomiast większość fanów de Jonga bo tak ich raczej należy nazwać tego nie potrafią, (bo sam Frenkie nie daje im argumentów) więc wtedy piszą tak jak pisałem, " oceny - śmiech na sali", "Frenkie za nisko" bo (i tu cisza, ale za nisko), "uwzięliście się na de Jonga", ale nie przedstawiają argumentów. Gdy nie byłem w redakcji, to postulowałem większą aktywność redaktorów oceniających i jako taki redaktor staram się w większości przypadków odpowiadać pod komentarzami w artykule. I jak mówię, nie ma tam za bardzo argumentów, które wskazywałyby, że de Jong jest niewłaściwe oceniany. Teraz można napisać, że to "wina redakcji bo zaniżała mu oceny", ale nie było takich merytorycznych wpisów pod ocenami.

Redakcja ma prawo do własnych subiektywnych ocen, ale nikogo nie faworyzuje. Odkąd jestem w redakcji tak naprawdę, nigdy nie było jakieś spiny o oceny de Jonga chociaż dostawał niskie oceny bo widocznie na to zasługiwał. Zauważ, że pod ocenami oprócz nie merytorycznych wpisów mało jest wpisów do których należy się odnieść bo stanowią wartość. Jako zespół oceniający staramy się podchodzić tak samo do każdego zawodnika, szukać plusów i minusów w tych samych aspektach u każdego zawodnika.

pax

1

@Rhaan
"Z całym szacunkiem ale wasze oceny zwykle mają nie mają nic wspólnego z rzeczywistosicią. Potraficie napisać że zawodnik zagrał fatalny mecz i wystawić mu wyższą notę niż zawodnikowi który w opisie ma że zagrał "solidne" zawody. Faworyzujecie zawodników i jednym w opisie wypominacie każdą stratę a u inncyh nie raczycie podkreślić że zawalili przy bramce".

Redakcja nie faworyzuje zawodników, jeśli jakiś opis i ocena się nie podoba, zawsze można to wykazać w komentarzach, które są właśnie po to aby to zrobić. Jeśli oceny nie mają nic wspólnego z rzeczywistością wystarczy to wykazać, a samo pisanie np. "że ktoś zagrał dobrze bo go lubię" ma niewielką wartość.
Zachęcam więc do merytorycznych komentarzy pod ocenami a nie wypisywania słów bez pokrycia bo artykuł z ocenami nie pokrywa się z egzaltacją danego piłkarza.

pax

1

@Kengo
Ted Kaczyński i Jarosław Kaczyński :)

pax

2

@Rhaan
Ta redukcja była z powodu covidu i dotyczyła wszystkich zawodników. Nie zrobił tu nic czego by nie zrobili inni zawodnicy.
O redukcji 9,3 czy 6,3 tylko Ty piszesz, gazety podawały jedynie o przełożeniu płatności na kolejne sezony, a nie o redukcji.

pax

6

@umtiti
Polska, państwo w którym szczepionki nie były obowiązkowe dochodzi do ataków fizycznych na punkty szczepień, blokowania punktów szczepień, przemocy słownej wobec lekarzy i pielęgniarek wykonujących szczepienia tylko tym którzy chcą, podpaleń, wtargnięć do szpitali. Przemoc stosuje przeważnie strona która chce wymusić zaprzestanie dobrowolnych szczepień. Taka to wolność strony koronasceptycznej.
Na rambli przeważnie ten temat męczą osoby przeciwne szczepieniem a nie odwrotnie, co właśnie potwierdziłeś i jeszcze w sposób pejoratywny zacząłeś się wyrażać o osobach (króliki doświadczalne) i samych szczepionkach (modny eliksir).

pax

2

@Rl9k1nG
Chyba każda partia mówiła o inflacji spowodowanej dodrukiem pieniądza, nawet Jaro ostatnio mówił, że oni ją rozdmuchali przez tarcze antycovidowe, bo nie mieli wyboru.
Rewelacji tu nie ma, każdy przynajmniej po 8 klasie wie o tym bo jest to na Wosie.
To, że PiS swoje braki ekonomiczne zwala na Putina to norma, bo każdy jest winny tylko nie oni, a każdą porażkę trzeba wytłumaczyć bo ciemny lud to łyknie.
Dobrze, że chociaż Korwin ogarnia WoS z 8 klasy a nie pisze swoje wrzutki o pedofili, czy Hitlerze.

pax

2

@Przemek2323
Z jednej strony władza robi swoją propagandę wszędzie tam gdzie ma spółki skarbu państwa. Z drugiej na pocztę chodzą osoby starsze, bo większość młodych ludzi załatwia wiele spraw przez Internet które "babcie" załatwiają na poczcie, więc to pod ten target.

pax

0

@Melvin
Wzajemnie, miłego wieczoru.

Mam nadzieję że do kolejnej dyskusji w której już nie będziesz mijał się z prawdą:)

Media