@konraden Z perspektywy przedsiębiorcy to jest po prostu dramat. Po pandemii taki człowiek powie, że przecież nie ma żadnego problemu. Granice otwarte i jak ktoś chce to może pojechać poćwiczyć do Niemiec,Czech,itd.
@dawinho80 Optymizmem napawa fakt, że mamy taką młodzież jak Fati, Pedri, że jednak może coś będzie z Puiga, że jest nadzieja w Araujo. Po cichu liczę też na Konrada, że nagle wypali. Nie ma spalonej ziemi, a nowy zarząd musi to jakoś poukładać i posprzątać po poprzednikach.
@mkord Nie do końca to jest prawda - teoretycznie oddajesz do sieci , ale nie wszystko jest rozliczane z niekorzyścią dla prosumenta W praktyce jeśli w danym momencie panele produkują powiedzmy 6 kW, a prosument zużywa w tym momencie 4 kW, to te 4 kW pobiera w całości czyli bez żadnych potrąceń, a 2 kW idzie do sieci a potem wraca do prosumenta tylko 80% lub 70% z nich
@Joaquin88 Bo fachowcy w jakiejś dziedzinie poświęcają się pracy w całości A pajace idą do Sejmu Gdyby tylko ci pajace choć czasem tylko potrafili wysłuchać porad tych fachowców to świat bylby cudownym miejscem do życia.
@Gaucho Racja Zarząd po prostu nie był w stanie ogarnąć tych finansów do jakich nie doszedł dzięki swojej pracy a które spadły im z nieba. Tak jak większość ludzi którzy wygrywają na loterii miliony a po kilku latach zostają bankrutami. Teraz przyszło otrzeźwienie w dużej mierze dzięki pandemii. Bo to był tak naprawde gwóźdź do trumny Gdyby nie to to podejrzewam że nawet nieudolność zarzad nie doprowadziła do takiej ruiny Całe szczęście w tym że mamy całkiem spore grono młodych zdolnych zawodników więc calkowitej tragedii jeszcze nie ma
@Barca1992 Stary, gdybym prowadził sklep i takie info o podwyżkach poszło w Polskę to sam bym bezkarnie podniósł marżę na maxa nawet gdybym kupował to po starych cenach
@dawinho80 Jest kilku zawodników których można spieniężyć i da sie uzbierać na dość niska kwotę odstępnego. Nie jest to wcale niemożliwe. Ten stracony sezon trzeba dograc i najlepiej stawiać na młodzież aby w przyszłości to zaprocentowało
@mkord Panele u prosumentow nic nie zmienia w tym temacie bo nawet jakby każdy Polak miał panele na własny użytek to i tak elektrownie zimą będą musialy zapewniać im prąd. Pomału ten problem wyjdzie na jaw i prosumenci tak czy inaczej będą musieli za to zapłacić.
@Kgorecki2500 Sojusz Rosji z Zachodem to dla Polski niezbyt ciekawa perspektywa. A po tym wspieraniu Nawalnego przez Zachód to byłoby to jak najbardziej możliwe.
@Herato Simone Inzaghi trzyma poziom i z tym składem jaki posiada to raczej nikt by nie osiągnął czegoś więcej. Choć pewnie chodziło ci o Filippo bo to on był lepszym pilkarzem. A jeszcze pominąłes Pirlo. Na razie nie zawodzi choc ten sezon w wykonaniu Juve jest trochę słabszy.
@Nano22 A tymczasem w bogatej Polsce bez wyraźnego powodu wybijamy i utylizujemy zdrowe świnie, a wiele ton owoców zostaje niezbierane w sadach bo jest to nieopłacalne. Dziwny jest ten świat. Już nie mówię o tym ile żywności wyrzucamy do śmieci.
@Encore Zwłaszcza początek miał całkiem dobry i dość długo byli w ścisłej czołówce jak dobrze pamiętam. No i te wzmocnienia to tak średnio im na razie wyszły.
@Chakalaka Cóż w tym absurdalnego? Wiadomo że ta ilość CO2 w tym przypadku jest znikoma i symboliczna Ale tak samo symboliczna jest ta hipokryzja w wykonaniu Bidena w tym przypadku.
@Borneo Ogólnie to nastąpiło straszne odwrócenie pojęć Nie jest egoizmem zaspokajanie swoich potrzeb, korzystanie z życia i możliwości jakie ono daje. Taka panuje narracja i to próbuje nam się wmówić. Szczytem egoizmu jest to gdy ktoś oczekuje od innych,że świat się zatrzyma,a ludzie przestaną prowadzić normalne życie tylko z tego powodu, że ten ktoś znajduje się w gronie osób najbardziej narażonych. Serio nikt z was tego nie widzi i nie rozumie?
@Kgorecki2500 To są decyzje populistyczne i stoją za nimi wielkie pieniądze odpowiednich koncernów. Gdyby taka UE czy USA rzeczywiście chciała chronić planetę, klimat i być eko, to z każdą podobną decyzją która narzuca jakieś normy w tym zakresie, musieliby wprowadzić bardzo rygorystyczne embargo na import towarów czy surowców z krajów, które nie wprowadzają takich samych norm u siebie. Tyle w tym temacie. Inaczej to jest absurdalne, żałosne i śmieszne.
0
@konraden Z perspektywy przedsiębiorcy to jest po prostu dramat. Po pandemii taki człowiek powie, że przecież nie ma żadnego problemu. Granice otwarte i jak ktoś chce to może pojechać poćwiczyć do Niemiec,Czech,itd.
0
@FafitFCB Na przykład Gwiazdowski
0
@Ls0811 Zawsze jest to wybór polityczny i nieważne w jakim kraju i jaki to rząd, to obsadzanie podobnych stanowisk zawsze jest decyzją polityczną.
0
@dawinho80 Optymizmem napawa fakt, że mamy taką młodzież jak Fati, Pedri, że jednak może coś będzie z Puiga, że jest nadzieja w Araujo. Po cichu liczę też na Konrada, że nagle wypali. Nie ma spalonej ziemi, a nowy zarząd musi to jakoś poukładać i posprzątać po poprzednikach.
0
@mkord Nie do końca to jest prawda - teoretycznie oddajesz do sieci , ale nie wszystko jest rozliczane z niekorzyścią dla prosumenta W praktyce jeśli w danym momencie panele produkują powiedzmy 6 kW, a prosument zużywa w tym momencie 4 kW, to te 4 kW pobiera w całości czyli bez żadnych potrąceń, a 2 kW idzie do sieci a potem wraca do prosumenta tylko 80% lub 70% z nich
1
@Joaquin88 Bo fachowcy w jakiejś dziedzinie poświęcają się pracy w całości A pajace idą do Sejmu Gdyby tylko ci pajace choć czasem tylko potrafili wysłuchać porad tych fachowców to świat bylby cudownym miejscem do życia.
0
@Gaucho Racja Zarząd po prostu nie był w stanie ogarnąć tych finansów do jakich nie doszedł dzięki swojej pracy a które spadły im z nieba. Tak jak większość ludzi którzy wygrywają na loterii miliony a po kilku latach zostają bankrutami. Teraz przyszło otrzeźwienie w dużej mierze dzięki pandemii. Bo to był tak naprawde gwóźdź do trumny Gdyby nie to to podejrzewam że nawet nieudolność zarzad nie doprowadziła do takiej ruiny Całe szczęście w tym że mamy całkiem spore grono młodych zdolnych zawodników więc calkowitej tragedii jeszcze nie ma
0
@Joaquin88 Chyba logiczne, że chodzi mi o posłów i polityków. Wśród tego grona m.in. o posła gdulę
0
@Gaucho Gdyby nie Messi to ten klub nigdy by nie wskoczył na ten poziom który właśnie opuściliśmy.
0
@Barca1992 Stary, gdybym prowadził sklep i takie info o podwyżkach poszło w Polskę to sam bym bezkarnie podniósł marżę na maxa nawet gdybym kupował to po starych cenach
0
@PatrykBarcelona Czytaj ze zrozumieniem Przecież podali konkretny warunek.
0
@Kgorecki2500 Mimo wszystko bardziej ufam wypowiedzi pani Ewy Błaszczyk na ten temat niż setkom ekspertów, które zrobiły z tego sprawę ideologiczną.
0
@Joaquin88 Nienaturalne jest też utrzymywanie z naszych podatków osób które nie potrafią się utrzymać z własnej pracy.
0
@dawinho80 Jest kilku zawodników których można spieniężyć i da sie uzbierać na dość niska kwotę odstępnego. Nie jest to wcale niemożliwe. Ten stracony sezon trzeba dograc i najlepiej stawiać na młodzież aby w przyszłości to zaprocentowało
0
@mkord Panele u prosumentow nic nie zmienia w tym temacie bo nawet jakby każdy Polak miał panele na własny użytek to i tak elektrownie zimą będą musialy zapewniać im prąd. Pomału ten problem wyjdzie na jaw i prosumenci tak czy inaczej będą musieli za to zapłacić.
0
@Encore Boniek za bardzo się z tym Sousa pospieszył.
0
@Kgorecki2500 Sojusz Rosji z Zachodem to dla Polski niezbyt ciekawa perspektywa. A po tym wspieraniu Nawalnego przez Zachód to byłoby to jak najbardziej możliwe.
0
@Herato Simone Inzaghi trzyma poziom i z tym składem jaki posiada to raczej nikt by nie osiągnął czegoś więcej. Choć pewnie chodziło ci o Filippo bo to on był lepszym pilkarzem. A jeszcze pominąłes Pirlo. Na razie nie zawodzi choc ten sezon w wykonaniu Juve jest trochę słabszy.
1
@Nano22 A tymczasem w bogatej Polsce bez wyraźnego powodu wybijamy i utylizujemy zdrowe świnie, a wiele ton owoców zostaje niezbierane w sadach bo jest to nieopłacalne. Dziwny jest ten świat. Już nie mówię o tym ile żywności wyrzucamy do śmieci.
0
@Encore Zwłaszcza początek miał całkiem dobry i dość długo byli w ścisłej czołówce jak dobrze pamiętam. No i te wzmocnienia to tak średnio im na razie wyszły.
0
@IronSanHybrid A ich wynagrodzenia niech idą na opłaty jakie muszą ponosić ci przedsiebiorcy
0
@ShinobiQWE Złom też podrożał....
0
@FC1899Barca Jest przecież Jachira....
1
@Szreko Tak samo.
0
Paradoksalnie ta sytuacja wcale nie jest zła. Młodzi piłkarze w końcu dostaną swoją szansę. A wszelkie transfery powinny być decyzja nowego zarządu.
1
@Chakalaka Cóż w tym absurdalnego? Wiadomo że ta ilość CO2 w tym przypadku jest znikoma i symboliczna Ale tak samo symboliczna jest ta hipokryzja w wykonaniu Bidena w tym przypadku.
0
@Borneo Ogólnie to nastąpiło straszne odwrócenie pojęć Nie jest egoizmem zaspokajanie swoich potrzeb, korzystanie z życia i możliwości jakie ono daje. Taka panuje narracja i to próbuje nam się wmówić. Szczytem egoizmu jest to gdy ktoś oczekuje od innych,że świat się zatrzyma,a ludzie przestaną prowadzić normalne życie tylko z tego powodu, że ten ktoś znajduje się w gronie osób najbardziej narażonych. Serio nikt z was tego nie widzi i nie rozumie?
0
@Kgorecki2500 To są decyzje populistyczne i stoją za nimi wielkie pieniądze odpowiednich koncernów. Gdyby taka UE czy USA rzeczywiście chciała chronić planetę, klimat i być eko, to z każdą podobną decyzją która narzuca jakieś normy w tym zakresie, musieliby wprowadzić bardzo rygorystyczne embargo na import towarów czy surowców z krajów, które nie wprowadzają takich samych norm u siebie. Tyle w tym temacie. Inaczej to jest absurdalne, żałosne i śmieszne.
0
@szymonekk Jestem tego pewny Dajmy mu czas - przecież to jeszcze młody zawodnik.
2
@Dembouz1899 Odchodzi Villa, zastępuje go Suarez Odchodzi Suarez, zastępuje go Brajtłajt. Taka jest subtelna różnica.