luka1995
Dołączył/a: czerwiec 2023
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Iniesta997 A z kim według Ciebie zajechalibyśmy dalej (no i jak rozumiem owo "zajechanie dalej" oznacza triumf w LM)?
0
@udarpawarotam Z każdej sytuacji (nawet najbardziej tragicznej) trzeba wyciągnąć za wszelką cenę jakiś - choćby jeden jedyny - pozytyw, a wówczas jest łatwiej w życiu :)
3
" Dziennikarze donoszą jednak, że w sztabie panuje spokój. Uważa się, że to tylko przeciążenie, drobny dyskomfort. Jutro w Barcelonie obrońca ma przejść dokładne badania, lecz wyklucza się poważną kontuzję". Oho, czerwona lampka już mi się zapaliła, że prawdopodobnie stracimy Araujo na 2 miesiące...
0
Xavi powinien napisać poradnik pt.: " jak spieprzyć sobie najlepszą sytuację" (chodzi oczywiście o to, że mieliśmy autostradę z co najmniej 3 pasami do zajęcia 1 miejsca w grupie, ale kur...czę musieliśmy przegrać mecz i drżymy o awans... przynajmniej do ostatniej kolejki. A mogło być tak pięknie i w ostatnim meczu mogliśmy wystawić absolutne rezerwy - ale nie, bo po co? Wszak to byłoby zbyt nudne i przewidywalne :(
0
@Messi1992 Zrobił Barcy najwiekszą przysługę i sprawił najpiękniejszy prezent od momentu dołączenia do nas w 2017 roku. Dla siebie podjął rzecz jasna decyzję złą z perspektywy rozwoju sportowego, wygrywania trofeów etc. (ale co nas to kibiców FCB g***o obchodzi), ale dla niego grunt, że kasa na koncie jest DUŻO wieksza, a resztę ma głęboko w pupci xD
0
@dariooo Ja zaraz po jego transferze też tak myślałem, ale szybko do mnie dotarło, że jego wytransferowanie z Barcelony jest co najmniej takim wzmocnieniem jak transfery Gundogana, Felixa, Inigo i Cancelo razem wzięte :)
1
"Przyszliśmy do PSG, ponieważ uwielbiamy ten klub, a także dlatego, że jest we Francji. Ale przede wszystkim dla horrendalnie większych zarobków. Chciałem zostać w Barcy, no ale jak P$G się zgłosiło i zaproponowali mi znacznie większe zarobki, olałem Barcę i całkowicie się na nią wypiąłem". Taki był oryginalny cytat z tego wywiadu i naprawdę nie wiem, z jakiego powodu autor artykułu w całości go nie zacytował xD
I jeszcze jeden cytat z powyższego artykułu:
"Nie mamy obsesji na punkcie Ligi Mistrzów. Nie chodzi tylko o to, to nie jest główny cel zespołu. Przed przybyciem tutaj myślałem, że rozmawiają tylko o Lidze Mistrzów, ale w klubie nie skupiamy się tylko na tym". No, a panie Ousmane bądź tak miły i zdradź, jaki jest główny piłkarski cel P$G? 100 mistrzostwo Francji i 50 Puchar Francji, ewentualnie 30 Superpuchar Francji? Nie wiem, co naprawdę trzeba mieć w głowie, żeby sądzić, że te trofea kogokolwiek jeszcze w Paryżu obchodzą.
P.S. Panie Ousmane, radzę Panu już więcej wywiadów nie udzielać, bo naprawdę z każdym kolejnym wywiadem ośmiesza się Pan coraz bardziej ;)
0
@kanver_ A jeśli rzeczywiście dostanie powołanie, to istnieje duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że tak będzie...
1
@th@les Uważam, że nie powinien go powoływać - nie ze względu na fakt, że jest to fundamentalny gracz FC Barcelony, ale niezwykle kontuzjogenny - ale głównie (z jego perspektywy), że jest on fundamentalnym graczem reprezentacji Hiszpanii, jest niezwykle kontuzjogenny, a nie ma po co naprawdę ryzykować jego wypadnięcie (również możliwe, że na kolejne mecze kadry Hiszpanii), bo Hiszpania gra jedynie o 1 miejsce w grupie eliminacyjnej do EURO - co w tym przypadku nie ma aż takiego znaczenia, a nie ma co ukrywać, że Hiszpania powinna z palcem nie powiem, gdzie sobie poradzić nawet bez Pedriego :)
0
@Joopiter Odpowiem poniekąd przez cytat z Twojego komentarza: " Ja bym postawił na
Pena - Kounde, Araujo, Christensen - Raphinha, Casado/Romeu, Gavi, Pedri, Alonso - Lewy, Torres" - tzn. w podstawowym składzie wychodzi Alonso (na skrzydle/wahadle) - tak to zrozumiałem, jeśli źle to mnie proszę popraw.
Biorąc powyższe pod uwagę odpowiem wprost nie uważam, aby Alonso był odpowiedni do 1 składu i to na taki ważny mecz na trudnym wyjazdowym stadionie. Owszem, całe życie grał na obronie/lewym wahadle - ale to absolutnie nie znaczy, że w Barcelonie jest piłkarzem topowym (szczególnie biorąc pod uwagę, że ma swoje lata i zawsze był co najwyżej zmiennikiem młodego i świetnego Balde).
"I jeśli nie on, to kto ma wejść na lewe wahadło za zmęczonego Balde?" - coś tu się nie klei, niby Alonso ma wyjść w podstawowym składzie, a jednak ma wejść za Balde? Całkowita sprzeczność.
Podsumowując ten wywód: absolutnie nie wystawiłbym Alonso w podstawowym składzie na mecz wyjazdowy z Szakhtarem.
P.S. Jeśli w moim powyższym rozumowaniu jest jakikolwiek błąd, to mi go wykaż/wytknij ;)
2
@bady48 Za późno, co najmniej o 3-4 lata. Koniec dywagacji :D
0
@Derean Pełna zgoda. Zapomniałeś jeszcze wszak o jednym: "To byłby fajny zawodnik z ławki, który może sobie pokręcić trochę na skrzydle zmęczonego rywala" - gdy akurat nie złapie kontuzji, która go wykluczy na 4 miesiące ;)
1
A teraz przez lata powtarzana jak mantra narracja Barcelony: "Ousmane jest młody, rozwojowy i drzemie w nim ogromny talent, jest to przyszły zdobywca Złotej piłki" przeszła na P$G (bo w sumie, co im zostało) xD
1
@Joopiter O stary, z tym Alonso (ryzykowny niezwyzkle ruch), ale na skrzydle jeszcze? Pojechałeś ostro ;)
0
@wonsz_w_pomidorach Nie "pewnie", tylko "na pewno" , zresztą jak zawsze, kiedy im nie idzie xD
1
@cyron1 Aha, moj błąd. Źle przeczytałem. W takim razie przepraszam i zwracam honor ;)
1
@cyron1 Naprawdę, można Bellinghama lubić lub nie - ale umniejszanie mu umiejętności piłkarskich (które fakt faktem są ogromne) jest co najmniej żenujące i bardzo mało rozsądne.
Pozdrawiam serdecznie ;)
6
Oceniam bardzo negatywnie takie artykuły - nic nie wnoszą, a mają jedynie na celu "podkręcanie" kibiców jednej drużyny na drugą.
Nie bronię tu akurat śmietankowych - odnosi się to do każdej drużyny, która delikatnie mówiąc nie lubi się z inną drużyną, a w zasadzie do każdej dziedziny życia.
P.S. Ta strona chyba (przynajmniej w założeniu) miała być stricte Fc Barcelony (w sensie ścisle sportowym), a coraz bardziej oddala się od bycia takim fanpage'em (artykuły coraz częściej nic merytorycznego nie wnoszą) i to mnie smuci :(
1
@Joopiter Alonso? Znaczy, że serio widzisz Marcosa Alonso na LS, czy to pomyłka, czy se robisz jaja?
2
@Semis Wiem, że piłka nożna i w zasadzie każdy sport drużynowy nie jest sprawiedliwy - zdarza się/często nie wygrywa zespół lepszy. No ale aż w tym momencie ciśnie się na usta powiedzenie: "oliwa sprawiedliwa" (w ubiegłej kolejce Barcelona została okrutnie i bezapelacyjnie niesprawiedliwie pozbawiona punktów, a w tej to Barcelona okrutnie i bezapelacyjnie niesprawiedliwie zdobyła 3 punkty...
Hmm... No to w sumie w dłuższej perspektywie może piłka nożna aż takim niesprawiedliwym sportem nie jest :)
2
@AxelF Dokładnie. Według mnie i ten faul na Felixie z 1 połowy, i ten na Oyarzabalu z 2 połowy to były "karniątka" - żaden się nie kwalifikował na podyktowanie rzutu karnego.
1
@cyron1 Czyś Ty zwariował? Jak madrycka gazeta może napisać, coś w jakikolwiek sposób negatywnego o swojej drużynie - kompletnie nieistotne w tym przypadku jest to, że to jest prawda. Lepiej przemilczeć zawsze niewygodną prawdę i skupiać się na tym np. w tym przypadku:" że wspaniały, cudowny Real Madryt zdeklasował paskudną Barcelonę" xD
P.S. Ale w sumie to dosyć logiczne i naturalne, że "główna tuba" jakiegokolwiek klubu skupia się przede wszystkim (tylko) na pisaniu czegoś pozytywnego, nawet wybielaniu na siłę swojego klubu, a unikaniu rzeczy mogące go przedstawić w negatywnym bądź bardziej negatywnym świetle ;)
5
Visca el Barca !!!
Mecze z Realem Sociedad zawsze są mega ciężkie (zwłaszcza na wyjeździe), ale wierzę w zwycięstwo ;)
0
@ArcziArtt Magiczne jeśli...
A JEŚLI do nas przyjdzie Haaland, Bernardo Silva i Kimmich to RM zostanie wbity w murawę xD
0
@Rastafarnianin Człowieku, była dopiero 11 kolejka Primera Division - zostało 27...
Szmaciarscy vel Prześcieradła (zwani przez niektórych błędnie Realem Madryt) jeszcze nie raz i nie dwa stracą punkty.
I niestety - wszak to jest piłka nożna - Barca prawdopodobnie też jeszcze zgubi punkty :(
0
@tbas Wiadomość z jutra/z dzisiaj wieczorem: "Jeśli wszystko pójdzie, dobrze zobaczymy Frenkiego de Jonga na boisku tuż po Nowym Roku" xD
P.S. Po 1 - napisali, że "jeśli wszystko pójdzie dobrze" (wyrażenie kluczowe), a jeśli nie, zobaczymy Holendra w grze w przyszłym sezonie :)
Po 2 - napisali, że de Jong wróci do gry 25 listopada (tylko nie napisali, którego roku...).
I tak jest niestety co roku niemal z każdą kontuzją. O naszym sztabie medycznym już zaczynają krążyć kawały xD
0
@JarekS Kimmich to jest naprawdę wybitny piłkarz i pasowałby do nas idealnie, ale niestety - jest on dla nas nieosiągalny (podobnie jak nie przymierzając B. Silva) ;(
6
Jak rzeczywiście tak to wygląda, to zdecydowanie jestem przeciwny. Kasa kasą, ale nic na siłę - zajadą piłkarzy, a potem płacz, że taki np. Pedri dostanie kontuzji na 2-3 miesiące...
2
@kakusus Nie, MoNeymar na pewno nie przejdzie do MLS, wszak w Arabii lepiej płacą :)
3
Jeżeli rzeczywiście jakakolwiek firma odzieżowa proponuje więcej kasy niż Nike to nie ma się nad czym nawet zastanawiać i pogonić Nike :)