heniusss
Dołączył/a: sierpień 2011
Mieszkaniec planety Ziemia
7 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@July_6_BcN Przedsiębiorca, klasa średnia to i zarobiony.
0
@Tomek54321 Przecież Franek, Araujo, Eric, Fati grali za czasów Alby, Busquetsa, Messiego, Pique i Sergiego Roberto. Garcia, Ferran, też grał z praktycznie wszystkimi - oprócz Messiego. Zresztą oprócz nich z rezerw byli też Gavi, Pena i Balde. Franek i Araujo jak najbardziej pamiętają wiele naszych porażek.
1
@Who_you_mam jak to mówi pewien piękny mem. Ale po co o tym mówić? To niedobra jest.
2
@Who_you_mam Tymczasem jeden z głównych sponsorów FIFA - Qatar Airways XD A głównym partnerem turnieju jest Hisene, spółka z komunistycznych Chin. :D
0
@Filipem Flick ze swoimi jajami
7
@ViscaelBarca2007 Penalti a favor del Real Madrid!
0
@MajkiYB Ale co mu dyrekcja powie? Słuchaj mordo wcześniej się udało, teraz też się uda? To normalne że niektórzy chcą mieć gwarancję przy podpisywaniu umowy, a nie balansowanie klubu w FFP do 31 sierpnia. Zapomniałeś jakie kombinacje były w tym sezonie?
26
@BorzyKrzys Unia jest niesamowita. Z psem na wakacje musi być papier, roślinki? Musi być papier, ale za to tysiące imigrantów się zweryfikuje później kim są. XD
0
@BezglutenowyPedri Messi 07/08 miał szyję jak Mike Tyson w prime. Pamiętam, że wtedy też madryciarze mówili że pewnie sterydy zażywa. XD
https://i.ebayimg.com/images/g/S0EAAOSwVPNf73XE/s-l400.jpg
@Matheu12 Sporo było takich meczów, ale tak najbardziej to utkwiły mi mecze z Chelsea i Inter 09/10. Swego czasu Mourinho można powiedzieć, że miał patent na Messiego a przynajmniej w kwestii tego że strzelał mało bramek jego drużynom.
0
@MajkiYB Moze Tah chce mieć pewność, że zostanie zarejestrowany a u nas z tym różnie bywa.
1
@Rastafarnianin Prosiłbym o oznaczanie w takich postach, bo o ile w młodości mnie to mało interesowało. Tak teraz staram się rozszerzać swoje poglądy (?).
3
@MesQueUnClub_87 ciężko się z Tobą nie zgodzić. Też uważam, że jest ciężko kogokolwiek wybrać z tej listy.
@BorzyKrzys Dysonans poznawczy dopada każdego, ale wśród wyborców jest to wręcz przesadne. Jad i zawiść zamiast próby zrozumienia poglądów innych.
@Kozinho. Nikomu nie ujmuje, ale jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć czyjegoś punktu widzenia to zwyczajnie jest ograniczony. ;)
@Kondziu_FCB Obowiązkowe wybory kłócą się z podstawowymi prawami człowieka. Nie możesz na kimś czegoś wymuszać. Zresztą nie mówię o nieglosowaniu w ogóle, a o tym że o ile w pierwszym głosowaniu masz szerszy wybór tak w drugim już masz dużo bardziej ograniczone pole manewru i nie każdy ma zamiar wybierać między dżumą a cholerą. Każdy docenia to co robili dla nas i naszego kraju nasi dziadkowie, no może z wyjątkiem polityków na smyczy zagranicznych rządów. :)
1
@Jakchcesz Czyli w GTA 6 pojawia się kozy
23
Najbardziej mnie bawi jak ktoś skrytykuje Nawrockiego albo Trzaskowskiego i od razu się odzywają obrońcy jednej bądź drugiej strony zarzucając z góry za kim jesteś. Od 20 lat każdy się przekrzykuje a Ty pisowcy, a Ty POwcu i w ogóle nie dopuszczają do myśli, że możesz popierać kogoś spoza układu. Jesteś spoza układu TO PEWNIE MENTZEN/BRAUN/ZANDBERG( wstaw sobie kto Ci pasuje pod narracje). Jak już brakuje argumentów to Ci powiedzą - ale w drugiej turze to już musisz głosować na tego lub tego, bo to mniejsze zło. Gówno musze. W drugiej turze głosować po prostu nie będę bo jak mam wybierać między złamaną nogą, a złamaną ręką to wole nie wybierać wcale.
2
@Criss18Barca Jasne, że jest normalna i rozumiem urok wiosny. Aczkolwiek mam prawo cieszyć się na przyjście cieplejszej pogody, którą swoją drogą uwielbiam. :) Nie musisz się uciekać do wycieczek osobistych (sugerowanie dokształcania się), bo dobrze wiem jak wygląda pogoda w różnych częściach świata, bo jest to związane z moją pracą i monitorowanie pogody jest nieodzowna częścią każdego mojego dnia. Żaden kapitan nie chce być w sztormie na statku. ;) Nie powiedziałem, że nie zgadzam się z tym jak wygląda pogoda, a jedynie z tym że marudzić nie będę jak będzie cieplej.
1
@Lionel_Messi10 No i chyba wiem co pobiorę na weekend. Dziękuję Ci piękny kawalerze. ;)
1
@Criss18Barca Mmm krajowe truskawki po 5 zł za sztukę i wiśnie w cenie kawalerki w Monako. Na pewno nie będę marudził na upał tak jak na to, że wychodząc rano do pracy jest 6 stopni a o 13 jest 24, przez co muszę nosić potężny plecak ze spodenkami na zmianę i “schlodniejsza” bluza. Jak ktoś siedzi w biurze to ma to w dupie. Ja za to codziennie żegnam się z lądem na kilka godzin i nie mam komfortu pójścia sobie do sklepu czy podjechania do domu.
1
@Lionel_Messi10 Pamiętam, że kiedyś był fanowski patch do PES6 robiony przez jakieś 10 lat przynajmniej. Ważył pod koniec ze 100GB, ale napisane tam było wszystko od podstaw podania, strzały, fizyka tego jak zachowuje się siatka po strzale. Nie wiem czy jeszcze to istnieje, ale było to dużo lepsze od wielu części PESa rok po roku. Często korzystałem właśnie z tej spatchowanej wersji i miałem też oryginalnego PESa. Do 2018 jeszcze grałem regularnie, potem niestety było coraz gorzej nad czym mocno ubolewam. ;/
0
Ostatnio ktoś pisał w poście, że Real od dawna ingeruje i tworzy rozgrywki europejskie i trochę mnie to zaciekawiło. Zapytałem o link do źródła tych informacji, ale niestety nie otrzymałem odpowiedzi zwrotnej. Dzisiaj zacząłem trochę grzebać i okazuje się, że to prawda. Większość informacji jest w języku angielskim i ciężko znaleźć cokolwiek o tym po polsku, więc wklepałem szybkie zapytanie w chatgpt po angielsku żeby uniknąć wklejania 12 linków.
"Was Santiago Bernabeu one of creators of European Cup?"
"Yes, Santiago Bernabéu was one of the key figures involved in the creation of the European Cup, which is now known as the UEFA Champions League.
While the primary credit often goes to Gabriel Hanot, a French journalist and editor at L'Équipe, who proposed the idea of a pan-European football tournament in the 1950s, Santiago Bernabéu—then president of Real Madrid—played a crucial role in supporting and realizing the vision.
Key Contributions:
- Gabriel Hanot and L'Équipe proposed the tournament in 1954.
- Bernabéu was enthusiastic about the idea and strongly supported it, helping to persuade other top clubs and national associations to participate.
- He attended the foundational meetings in Paris and worked closely with other influential figures like Bedrignan (from L'Équipe) and Gusztáv Sebes (Hungarian football official).
- Real Madrid became a driving force in the early years, winning the first five consecutive European Cups (1956–1960)—which further legitimized and popularized the competition.
So while he wasn't the original creator, Santiago Bernabéu was a foundational architect and key promoter of the European Cup."
Teraz Perez chce stworzyć nowe rozgrywki europejskie... Nie brzmi to trochę znajomo mając na uwadze te informacje? ;)
1
@Herato Myślę, że spory wpływ miało na to ego Mbappe, połamany Neymar i Messi, któremu było bliżej końca niż początku kariery. Dasz wiarę, że Ronaldo, Zidane, Figo, Raul, Carlos, Casillas i Beckham nigdy nie zdobyli razem Ligi Mistrzów? Takich przykładów jest dużo więcej, tylko nie każdy je pamięta. :)
1
@Stinger_ Też się nie obrażę, w ramach sprawiedliwości może wziąć wszystkie Złote Piłki Zlatana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
0
@DragonxNF Też tak miałem, że mi freezowalo kartę itd problemem okazał się być ublock, ale po konfiguracji wszystko działa ok. Druga rzecz to wtyczka do twitcha z emotkami może to powodować bo działa też na YT
0
@kuz W którym meczu on u nas na Varze był?
10
@Kapitan hawk Syn swojego ojca XD
1
@Stinger_ Z tymi Ligami Mistrzów to taki odwrócony Eto’o. ;)
0
@Ryoumen Ale nikt nie mówi o sprzedaży za 20 mln. alpha napisał o zarobieniu na nim 20 mln więc do ceny kupna jaką zapłaciliśmy czyli 50 musisz dodać 20mln. Wiem, jak działa FFP i amortyzacja. :) Zresztą też Ci to napisał w postaci 50 + 20, a nie 20-50. Analogicznie - jeśli kupiłeś auto za 50 tysięcy to żeby na nim zarobić (takiego słowa użył alpha) musisz je sprzedać o 20 tysięcy drożej niż kupiłeś.
0
@Ryoumen Zarobienie wiąże się z tym, że wychodzisz na plus więc 50 + 20 a nie 20-50
2
@pluszek Rozbawiło mnie XD
0
@Kgorecki2500 Wydaje mi sie, ze grając mecze co kilka dni nie robisz treningów wydolnościowych i nie opracujesz schematów taktycznych, bo zwyczajnie nie ma na to czasu. Wtedy masz lekkie sesje, treningi regeneracyjne itd Do tego ten turniej jest w USA w 11 miastach na różnych wybrzeżach - jet lag itd
11
Złoto. :D
https://i1.jbzd.com.pl/contents/2025/05/normal/435HJO3909mbjEmlzwzpYyFKAeCzKpoP.jpeg