4

Powtarzalność jest u napastnika najważniejsza, a teraz Luis ma przebłyski. 3 słabe mecze, 1 dobry, 5 słabszych, 2 dobre. Niestety, ale wiek i wyeksploatowane kolana dają się we znaki. To jest ten moment, kiedy Suarez powinien zmierzać w kierunku ławki i dawać jakość na końcówki spotkań, biorąc pod uwagę jego wyniszczający styl gry.

4

@Gall powtarzalność jest najważniejszą cechą napastnika, Robert to pokazuje idealnie.

0

@SonBarcaGoku coooo, jak nie istnieje? Przecież Messi ciągle ciągnie ten zespół, zdarzy się jakiś słabszy mecz, jasne, jak każdemu, ale mówienie, że nie istnieje w najważniejszych meczach jest idiotyczne

1

@MarioVeB! De Jong jest plusem, prawda. Arthur na razie nic nie pokazał, prócz dobrego "zapowiadania się". ter Stegen sprowadzony w 2014, Lenglet bardzo solidny, Semedo nie jest na miarę Barcelony, a Firpo po prostu przemilczę.
Nie trzeba być wróżką, żeby móc przewidzieć to, co prawdopodobnie się stanie, gdy Messi, Suarez, Busquets opuszczą Barcelonę. W wyjściowej jedenastce jest 6 piłkarzy po 31. roku życia. Alba nie ma realnego zastępstwa, Suarez tak samo, o Messim nie wspominając. O czym ty mówisz?

0

Komentarz usunięty

1

@Vito9 tak, to na pewno nakłoniłoby piłkarzy do przemyśleń i wniosku, że oni też tak zrobią xd

1

@Mroziu Hiszpanie jak Włosi są nieodpowiedzialni i bardzo towarzyscy, hulajdusze. Nie trzeba tam mieszkać, żeby to wiedzieć. I tak, Polacy akurat do sugestii władz się stosują, co widac na ulicach i chodnikach.

0

@Messibestplayerintheworld ",że by zatrzymać" też jej poprawne gramatycznie. Z "żeby" to zdanie nie miałoby sensu.

0

@Janiama oby tylko organizacji roku szkolnego nie zmienili...teoretycznie są na to szanse, bo dostaję karty pracy ze szkoły online.

0

@msmsms najlepsza z kabanosem ;)

0

@Kamiloza91 Eksperci są podzieleni, co widać wyżej

1

@Barcelona92 jak najbardziej, młody i solidny

0

Siemka, tak na rozluźnenie i odbicie od tematu koronawirusa.
Raczej można założyć, że sezon się już skończył, więc podzielcie się wydarzeniami, czymkolwiek, co uważacie za warte uwagi, jakieś własne spostrzeżenia, z rozgrywek ligowych i europejskich.
Jak dla mnie, są dwie rzeczy dotyczące Barcy, które "wbiły" mi się w głowę. Pomijając ogół, jest to stały regres tranferu uważanego za idealny, czyli Frenkie De Jong, który formę zgubił już w grudniu i El Clasico, podczas którego Marcelo dogonił i wyczyścił Messiego jak młodziaka. Ta akcja najdobitniej uświadamia, że czas jest nieubłagany.

12

Zdrowie jest najważniejsze, niech zakończą ten sezon, nieważne komu przypadnie mistrz. Oby epidemia minęła i w na kolejny sezon wszyscy będą przygotowani na 100%.

1

@Jacu327 LaLiga - Barcelona
PL - Tottenham
Serie A - Atalanta
Bundesliga - Lipsk
Ligue - Lyon

10

@TR3YWAY może też się rozkręci ;)

0

@matirix20 piękna rocznica, dwie nogi, nieźle :D

0

@max1982 dzięki :) szczerze, to zależy jaką masz pracę - jeśli zbytnio niewymagającą, to spokojnie 3 tygodnie i można już coś planować. Dodam tylko, że ja nie miałem ortezy i tylko dwie pierwsze noce były problemem - reszta ok.

4

Może ktoś pamięta, gdy pisałem o rekonstrukcji acl w sierpniu ;)
po lekko ponad połowie roku wracam z tematem - przez ten czas ćwiczyłem tyle, ile nakazywał rehabilitant. Na początku codziennie w domu, potem dwa razy w tygodniu na sali rehabilitacyjnej. Po 3-4 miesiącach przeszedłem na raz w tygodniu na sali, plus raz w domu. Początkowa faza rehabilitacji to zwiększanie zakresu ruchomości kolana(przeprost wykształca się najdłużej), propriorecepcja(czucie położenia nogi, szybsza reakcja mięśni), oraz odbudowa tkanki mięśniowej. Efekty były sinusoidą. Na początku bardzo widoczne, noga zauważalnie wzrastała - następnie był lekki zastój, ale wiedziałem, że jest ciągły progres. Po 4-5 miesiącu noga szybko się rozrosła i teraz czworogłowy jest niemal identyczny jak w zdrowej. Łydka również, co też jest ważne(umożliwia prawidłowy styl biegania). Najbardziej czasochłonny jest u mnie mięsień dwugłowy - nadal są delikatne, choć widoczne różnice. Dziś, jeśli chodzi o stricte własne odczucia - nie czuję żadnej różnicy pomiędzy zdrową nogą, a operowaną. Wręcz na zoperowanej czuje się pewniej, choć nadal delikatnie czasem coś pstryknie przy przeproście. Jest natomiast stabilna i ma pełną ruchomość. Od niedawna rozpocząłem dodatkowo bieganie(na razie krótkie dystanse z uwagi na utraconą formę fizyczną) i bieganie z piłką. Szczerze, nie mam żadnej blokady psychicznej. Piszę to, gdyby ktoś chciał poznać przebieg tej rehabilitacji, jeśli się czegoś obawia, lub wątpi w końcowy efekt. Ze swojej perspektywy uważam, że każdy dzień, każda godzina, poświęcona ćwiczeniom to mała cegiełka to osiągnięcia 100% sprawności. Mimo, że wiedziałem, że stale stan kolana się polepsza - miałem momenty zwątpienia. Zwłaszcza w okresie, gdy mogłem bez problemu chodzić lub nawet przetruchtać małą odległość.
Podsumowując, dobra rehabilitacja jest podstawą. Nawet kiedy się nie chce - warto przezwyciężyć własne lenistwo - jeśli uda się to zrobić, satysfakcja jest ogromna.
Nie warto się przejmować i trzeba wbić sobie do głowy, że każdy pot wylany na treningu zaowocuje w przyszłości. Każda kropelka, każde jedno powtórzenie przybliża do końcowego efektu. Powrót do pełnej sprawności jest jak najbardziej możliwy.
Warto też zwrócić uwagę, że równolegle przywracając mięśnie i czucie głebokie nogi, trzeba też dosłownie dać czas swojemu nowemu acl'owi na wzmocnienie swojej struktury, co zajmuje te 8 miesięcy i najlepiej przez ten czas zbytnio nie nadwyrężać nogi - powrót do treningów jasne, natomiast pełne meczowe obciążenie nałożone przed datą powrotu, którą ustali lekarz się nie opłaca.
Dzięki, jeśli ktoś przeczytał, a jeżeli ktoś będzie mieć/miał rekonstrukcję acl - wszystko można wypracować :)

1

Xavi powinien spokojnie przepracować w Al-Sadd do końca sezonu i nastawić się na Barce od 2020/2021. Dostanie cały okres przygotowawczy, letnie okienko, podczas którego są do wyciągnięcia najwięksi piłkarze. W tym sezonie i tak raczej za dużo nie ugramy, a szkoda byłoby, gdyby Xavi po tej połowie sezonu się "spalił". Tak czy inaczej zatrudnianie Xaviego w styczniu nie ma sensu, imo.

17

@matirix20 wyjdź z tym parodystą

6

@th@les 2021, nie 2020

2

Dla mnie na plus byłoby, gdyby Vidal odszedł, a Alena grał więcej. Już z Interem udowodnił, że daje radę. Jeśli dostanie więcej minut, zyska pewność siebie i formę.
Vidal, mimo całej mojej sympatii do niego, jest walczakiem, ale jest bardzo mało ale jest bardzo mało elastyczny. Blokuje miejsce dla młodych.

1

@yla no to widocznie tak jest

0

@przemek1920dm są pewne warunki w umowach, a obowiązkim piłkarzy jest dostosywanie się do nich - Neto mógł nie jeździć, mimo że nie gra często.

2

@Transu96 20k przy 4 latach użytkowania jest, wybacz, ale nierealne.

1

@BarcaInfo oby większość składu stanowili rezerwowi i juniorzy - przy pewnym 1. miejscu w grupie nie ma lepszej okazji do odpoczynku i do ogrania się zawodników, którzy nie grają wszystkiego.

6

Trzymam kciuki za świetny występ Griezmanna. Po Borussi, jeśli tu zagra dobrze to będzie najlepsza wiadomość po dziesiejszym meczu.

13

Fajnie, że jest świeży Rakitić, pancerny De Jong i wypoczęty Arthur. Powinniśmy być dobrze wybiegani :)

Media