O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 147
  • Liczba komentarzy 107
  • Polecenia 196

Komentarze

0

@FCBurnley Jestem "prześcieradłem" a zgadzam się w 100%, że akurat "9tki" to nikt nie ma mocniej obsadzonej niż aktualnie Barca (zakładając minimum taką formę Auby jak w drugiej części poprzedniego sezonu).

0

@masik86 Dzięki wielkie. Wielokrotnie pisałem, że oba kluby i prezesi w ich historii mają swoje za uszami dlatego dziwiłem się ,że strzelacie w Pereza akurat "ślepakami". Ten artykuł mnie "ominął", więc chętnie przeczytam. Jeśli tak jak piszesz nic nie udowodniono i zostają tylko "podejrzenia" to trochę słabo było to umieścić jako "fakt" obok faktu "sprzedania herbu" ;p. Podejrzeń z jednej i drugiej strony nie brakuje ;) Oczywiście sam nie wykluczam, że to był "wałek" ale zrobiony na tyle sprytnie i z obejściem prawa, że uszło płazem. Tak czy siak się z tym chętnie zapoznam.

0

@masik86 Z herbem klubu to był skandal. Ciężko to nazwać "sprzedaniem przyszłośći" zdecydowanie lepiej pasuje "sprzedanie historii/wartośći" co ekonomicznie było zyskiem ale wizerunkowo strzałem w kolano (osobiście byłem zażenowany mimo, że jestem ateista a chodziło o krzyż). Perez ma więcej za uszami dlatego dziwię się, że "atakujecie" go akurat "czystymi" tematami praw telewizyjnych czy sprzedażą gruntów w centrum miasta i następnie wybudowaniem valdebebas.

Możesz rozwinąć zarzut "gruntami sprzedanymi i odkupionymi za bezcen" jeśli chodzi o jeszcze inne grunty? Albo podać jakiś artykuł gdzie można coś ciekawego przeczytać? Z góry dzięki.

2

@ShawnC Odpowiem Tobie ale chyba odpuszczę sobie dyskusje z (cyron1) najsłynniejszym uciekinierem z Choroszczy co non stop podnieca się tematem Mbappe, 4:0 i śmieje się, że kibice Realu nie mieli by nic przeciwko powtórce z zeszłego sezonu (wygrane LM i LL, 2 wygrane klasyki i jeden blamaż w klasyku na własnym stadionie). Gość wolałby, żeby Barca znowu nic nie wygrała ale raz upokorzyła Real (ah te chorobliwe kompleksy). Nigdy nie zrozumiem ludzi kibicujących nie z sympatii do jednych a nienawiści do drugich. Jego wiedza o historii klubu pewnie na tej samej zasadzie co odnośnie tych dźwigni itd. Czyli łykanie jak pelikan tego co mu pasuje. Natomiast Ty może po prostu zostałeś wprowadzony w błąd, więc wytłumaczę o co chodzi.

Real sprzedał 100% PRAW DO TRANSMISJI w tym samym okresie co zrobiła to np. Barca (też sprzedała 100%). To było normalne bo wtedy kluby dostawały od ligi PRAWA DO TRANSMISJI i na własną rękę nimi handlowały (gdyby tego nie zrobiły to ich mecze nie były by transmitowane w TV i nic by z tego tytułu nie zarobiły). Czyli Barca, Real, Atleti itd. sprzedawały wtedy PRAWA DO TRANSMISJI. Sprzedaż 100% praw do transmisji oznacza, że zarobią na nich 100% potencjalnego zysku z tego tytuły. W tych czasach to La Liga posiada na wyłączność PRAWA DO TRANSMISJI, sama je sprzedaje a dopiero potem dzieli się zyskiem z klubami. I to właśnie 25% z tego zysku Barca zrzekła się w ramach zastrzyku gotówki "tu i teraz". Sprzedaż 100% praw do transmisji to ekonomicznie kompletnie inna sprawa (nadal Real czy Barca miały z ich tytułu 100% zysku) niż oddanie 25% zysków na przestrzeni 25lat za dużo mniejszą kwotę "tu i teraz". A wy sugerujecie jakby Real zrobił to co teraz Barca tylko pozbywając się nie 25% a 100% zysków.

0

@AxelF Nie trzeba, faktycznie... oszczędźmy sobie tego ;)

Zobacz wszystkie

38

Każda kolejna taśma jeszcze bardziej pokazuje, że dlatego twitterowego krzykacza coś takiego jak "etyka" nie istnieje. Zabawne ile on pisze o nierównym traktowaniu, układach, pomaganiu Realowi itd. A mamy już w jego wykonaniu wykupienie licencji dzięki znajomości z Rubim mimo, że jego klub nie spełniał wymogów (rozegrany sezon na danym szczeblu przed awansem). A dodatkowo w bezczelny sposób pod stołem próbował załatwić sobie miejsce w kadrze na igrzyskach i łatwiejszą grupę dla swojego klubu. Wasz przyszły prezes skończył się zanim się zaczął ;D

12

@drozdi Chłop w jednym komentarzu piszę o tym, że ma nadzieję na to, że ktoś z gazety zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za rozpowszechnianie prywatnych rozmów bo to "ujowe".

A niżej, że sam rozsyła innym erotyczne zdjęcia kobiet, które dostał w prywatnych wiadomościach razem z prośbą o nierozpowszechnianie :D W poziomie hipokryzji to deklasujesz nawet Twojego ulubieńca ;D Oceniłbym Twoje rozsyłanie nudesów ale dostanę bana.

Więc tylko spytam. Czemu rozsyłasz nudesy koleżanek? Dla ciebie to taki wyczyn, że aż musisz się pochwalić czy taki z ciebie player, że jak nie wyślesz to żaden ziomek nie uwierzy, że jakiegokolwiek dostałeś? ;)

12

@jamesbond6 Przecież masz to opisane w tym artykule ;D "Tym sposobem Andorra awansowała do Segunda B bez rozegrania choćby jednego meczu w Tercera División. Poskutkowało to pozwem argumentowanym zapisem w regulaminie mówiącym, że w celu gry w Segunda B trzeba rozegrać przynajmniej jeden sezon w Tercera." - A ty pytasz czy gdziekolwiek on coś dostał ;D A po drugie: jeśli Rubiales nie zgodził się na kolejne wałki Pique pomimo jego nacisków to oznacza, że Pique nic złego nie zrobił? Jak ktoś zaproponuje dziecku stosunek a ono się nie zgodzi to rozumiem, że nie masz tej osobie nic do zarzucenia bo ostatecznie mu się nie udało?

9

To dobrze, że lubi bo ta sprawa będzie na ustach bardzo długo. Prawie zawsze przy takich przeciekach największe "bomby" zostawia się na koniec, więc ciekawe co tam jeszcze wyjdzie. Na ten moment wiemy, kilka rzeczy, które by Was doprowadziły do szału gdyby na miejscu Pique był ktokolwiek z Realu.

1. Wywierał naciski na Trenera za pomocą zaprzyjaźnionego prezesa federacji, mówiąc że trzeba to koniecznie zataić. Sam wypowiadał się, że kilku starszych zawodników jest chętnych, więc próbował sobie załatwić powołanie za sprawą prezesa i to w tajemnicy, pokazując tym środkowy palec wszystkim zainteresowanym powołaniem oraz totalny brak "sportowej zdrowej rywalizacji" o miejsce w kadrze.

2. Miał wpływ na ostateczny kontrakt według, którego sam Rubiales i federacja zarobią dodatkowe miliony jeśli klub, w którym jest czynnym zawodnikiem utrzyma się na 2 miejscu. Robi nam się mała patologia skoro federacja ustala składy sędziowskie a utrzymanie Barcy na 2 miejscu da federacji i Rubialesowi dodatkowe miliony.

3. Był motorem napędowym zorganizowania SP w Arabii oraz miał wpływ na ustalenie ostatecznego terminarza będąc czynnym zawodnikiem. Jak lew walczył o przekonanie Rubialesa by zerwał wstępne porozumienie z Katarem i wybrał ofertę Arabii, z której akurat przypadkiem miał kilku milionową prowizję.

Oczywiście śmieje się z każdej teorii spiskowej i nie wierze by Rubiales ustawiał sędziów w końcówce sezonu tak by pomóc Barcelonie. Natomiast jeszcze bardziej śmieszy mnie, że Pique "jest z tego dumny i niczego się nie wstydzi" a najczęściej w taśmach prosił o konieczne utrzymanie wszystkiego w tajemnicy . Za to Pan Rubiales mówi, że wszystko było legalne i transparentne. Tak transparentne, że udział Pique zataił i gdyby nie taśmy to nikt by się nie dowiedział. Ta sprawa śmierdzi i będzie śmierdzieć jeszcze długi czas.


7

@DaPidejpi
1. Uciekają wszyscy a nie tylko bogaci. Samo stwierdzenie, że na Ukrainie było, więcej majętnych osób niż biednych to już beka sama w sobie. Moi rodzice udostępnili mieszkanie dwóm dziewczynom i trójce dzieci. Nie miały ze sobą nic więcej niż trochę ciuchów i komórki... dobrze, że jesteś bo zapomniałem spytać gdzie zaparkowały te mega furki.

2. " Skoro stać ich było, żeby tu przyjechać to biedni być nie mogą." - Tak jakby co to tysiące tych ludzi do granicy doszło na piechotę z bagażami i dziećmi na plecach. Potem przez stronę Polską po przekroczeniu granicy zosatali rozlokowani. Ty albo jesteś dzieckiem albo troszkę nied******y ;)

3. "Wiecznie maja mieć jakieś ulgi i lepsze traktowanie" - No tak. Bo pewnie są plany aby oni WIECZNIE otrzymywali pomoc xd . Jakby co to wojna pewnie nawet nie jest w połowie a kasę na ich rozlokowanie itd. Polska dostaję też od innych panstw, nie ponosi sama kosztów pomocy Ukrainie.

4.Rząd nas dyma od dawna - poproś rodziców by inaczej głosowali bo coś mi się wydaje, że praw wyborczych jeszcze nie masz ;) A jeśli masz...... to szkoda.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?