O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4200
  • Liczba komentarzy 365
  • Polecenia 710

Komentarze

1

@AxelF i zdaje się nie tylko klubowej ale w ogóle - internety twierdzą ze rekord padł na olimpiadzie w 2012 (80 tysięcy), więc wypełnionego po brzegi Camp Nou byle stadion już długo nie przeskoczy ;)

0

@Johnnie_Walker może tak jest, że da się mieć ciastko i zjeść ciastko, obyś miał racje i oby ktoś taki chciał do nas przyjść :) na razie jak widać szukamy pieniędzy na dobrze zbudowanego Wikinga w ataku, więc na wyciąganie kogoś z reputacją jeszcze pozbieramy kolejny sezon :) w szkółce sobie takiego nie wyszkolimy, możemy tez liczyć na cud w scoutingu, sporo ich przecież ostatnio

6

Czy można z tego wyciągnąć naciągany wniosek, ze zmiana trenera nic nie dała? :)

Warto zapamiętać te statystykę, jeśli dalej ominą nas kontuzje, to liczba za drugą cześć sezonu będzie dobrym wyznacznikiem ile nas te kontuzje kosztowały zwycięstw.

1

@Johnnie_Walker Zgoda, że świat poszedł do przodu (a przynajmniej w inne miejsce). Ale to jest moim zdaniem osobna, szersza dyskusja, której elementem jest też aspekt efektowność vs efektywność. Zmiana jednego zawodnika nie rozwiąże wszystkich problemów, a usunie istotny trybik w istniejącej filozofii. Jeśli nie chcieliśmy do niej wracać, mogliśmy nie zatrudniać Xaviego. Z Xavim na pokładzie jestem pewien, że żadna rewolucja się tu nie wydarzy.

3

Diagnoza problemu - słuszna. Rozwiązanie? Dyskusyjne, ale rozumiem, że autor tylko zadaje pytania a żaden z nas nie ma monopolu na wiedzę :). Frenkie już grał na DM w 4-2-3-1 Koemana. Jak to wyglądało? No słabo, odnalazł się chłopak dopiero po przesunięciu wyżej (a to ze się ostatnio pogubił to inna kwestia).

Czy to znaczy, że nie warto spróbować? Chyba warto, choć jeśli chłopak jest pod formą, to eksperyment wiadomo jak się skończy, a niekoniecznie dostaniemy prawdziwą odpowiedź.

Co do głosów, że za dużo holuje piłkę (o ile to prawda) więc się nie nada do kontrataków czy głosów że inne zespoły mają DMów lepszych w obronie niż Busi więc trzeba coś z tym zrobić. No to musicie chłopaki i dziewczyny odpowiedzieć sobie na pytanie co jest ważniejsze dla Xaviego dla utrzymania stylu Barcelony. Moim zdaniem na kontrataki czy częstą konieczność rozbijania akcji przeciwników jest tam mało miejsca. Nawet jeśli te umiejętności przydałyby się w niektorych sytuacjach, to na pozycji DM w Barcelonie, która jest w jakimś sensie unikalna, trzeba w pierwszej kolejności zwracać uwagę na te charakterystyki które uosabia Busi i dzięki którym tak długo trzyma się na tej pozycji.

Ja na pewno kupuję argument że na tej pozycji się wypromował i został zauważony przez Barcelonę.

Na koniec wszystkim którzy myślą, że Busquets się skończył proponuję przypomnieć sobie kto został MVP finału Ligi Narodów na jesieni. Temat zmiennika dla Busiego jest ważny, ale dopóki szukamy, to szukajmy też jak wciąż najlepiej wykorzystywać jego wielki kreatywny talent.

Zobacz wszystkie

74

Brzydki, bezsensowny felieton. Jak można w ogóle pisać o upadku, gdy Messi i strzelał gole i ciągnął drużynę. Winny sytuacji jest jeden - Bartomeu. A gdyby nie COVID, to 10 czerwca Messiego by nie było, bez całej tej szopki.

36

Świetnia wiadomość! Wreszcie Dani Alves poczuje na plecach oddech młodszego pokolenia!

31

Niby Ronald z Holandii, a dobrze gada :)

29

Dwóch de Jongów, dwóch Ronaldów, to teraz jeszcze dwóch Demirów. Chyba robią to specjalnie ;p

27

Na poziomie sportowym jeśli tak faktycznie było - ok, decyzja trenera, ma prawo do swojej oceny, po to jest.

Ale dlaczego Pjanić nigdy nie usłyszał tego, co jest napisane w tym artykule? Każdy mniej lub bardziej ogarnięty człowiek na stanowisku kierowniczym wie, że z ludźmi się rozmawia, nawet jeśli to mają być trudne rozmowy. Dla mnie Koeman mógł zachować się tu bardziej profesjonalnie i… po ludzku. A tak wyszedł na obrażalskiego gbura.