Bojan: Doświadczyłem z pierwszej ręki tego, przez co przechodzi Ansu Fati

Mateusz Doniec

28 lutego 2023, 10:00

COPE

32 komentarze

Fot. Getty Images

Były zawodnik Barçy Bojan Krkić skomentował na wydarzeniu organizowanym przez Barça Innovation Hub obecne traktowanie młodych zawodników, a przede wszystkim Ansu Fatiego w dzisiejszym futbolu.

Bojan: Doświadczyłem z pierwszej ręki tego, przez co przechodzi Ansu Fati. Trudno jest sobie z tym poradzić. Dobrą rzeczą, którą masz w tym momencie jest to, że nie jesteś świadomy tego, co generujesz. Spełniasz marzenie z dzieciństwa. Ja w wieku 17 lat nie zdawałem sobie sprawy z wielkości scenariusza, w którym jestem.

- Istnieje ogromna różnica w traktowaniu pomiędzy ekscytacją, która jest generowana na początku, kiedy wszystko idzie dobrze, a kiedy sprawy idą źle z powodu kontuzji lub z jakiegokolwiek innego powodu. Zawodnicy są traktowani jak towar.

- Z bycia osobą przechodzisz do bycia postacią. Kiedy miałem 17 lat, musiałem rywalizować z etykietą "nowego Messiego". Uczysz się odchodzić od tych etykiet z zewnątrz i być świadomym tego, jakie są twoje ograniczenia i akceptować je.

- Jest coraz więcej młodych talentów, które są wystawiane na działanie profesjonalnego futbolu" i "należy zmienić podejście, które jest przekazywane z zewnątrz do tych zawodników. Musimy wygenerować scenariusz, aby ta osoba miała proces czasu, aby mogła się skonsolidować w pierwszym zespole Barcelony".

REKLAMA

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Widzę tu cztery komentarze. Które być może gdzieś głęboko opierają się na faktach, a takim jest np. że niektórzy 16-18 latkowie - czyli wciąż dzieci bardziej niż dorośli z bagażem doświadczeń - natrafiły na swoją osobistą barierę psychologiczną wchodząc do prawdopodobnie najbardziej wyeksponowanej medialnie drużyny świata. Ale sposób prezentacji tego faktu jest uwłaczający. Wasza psychika musi być bardziej przeorana niż Ansu i Bojana razem wziętych. Każdy jest inny i w duchu tego co powiedział Bojan powinniście okazać wsparcie lub przynajmniej obiektywny, racjonalny chłód. @pacior95 @Coutinho007 @koziar @Striker wstyd. Tak właśnie wygląda hejt.

@jamesbond6 zgadzam się. chyba mało kto zdaje sobie sprawę jak wielkie obciążenie psychiczne jest na tych dzieciakach. Oczekiwania i szybka ocena niestety wpływają na głowę nastolatków.
Dodam że La Masia powinna zadbać o odpowiednie przygotowanie psychologiczne tych nastolatków. Nie wiem czy mają jakieś zajęcia z psychologiem ale dla mnie to obowiązek, przygotować ich na obciążenie,hejt, spadek formy tak żeby nie występowała później blokada w grze.

@jamesbond6 Jeżeli stwierdzenie faktu dla ciebie to Hejt to nie mamy o czym dyskutować a od psychiki kogoś kogo nie znasz to się odperol... zgłaszam za prowokacje.

@jamesbond6 Nie będziesz mi mówił czym jest hejt, zwłaszcza kiedy nie rozumiesz tego słowa. Skrytykowałem to co powiedział Bojan, ponieważ uważam, że to on sobie nie poradził. Świat jest okrutny. Lewy nie strzela 3 mecze, ludzie z nim jadą, oceniają, sprzedają bez pohamowania. Ja tego nie robię, ale i uważam, że od ludzi wybranych, chcących być sławni, bogaci i wielcy należy wymagać mocnej psychiki, zwłaszcza w sporcie gdzie rywalizujesz o to miano z tysiącami. Jeśli sobie nie radzisz, odejdz z tego świata. Graj na niższym poziomie. Nie musisz być złotym dzieckiem na ustach wszystkich skoro sobie nie radzisz z głową. Wolny wybór. Wstyd, ze tacy pseudo-moralizatorzy tego nie rozumieją.

@koziar Otóż to ale nie przetłumaczysz jakiemuś Randomowi, który ocenia ludzi przez neta i spina się bo stwierdziłeś fakt tylko co było z Bojanem.

@jamesbond6 zgadzam się. Gdyby u nas karierę robił Vinicius to 2-3 lata temu dawno byłby sprzedany, wręcz wykopany z klubu za to co pokazywał. W Barcelonie oczekuje się najwięcej stąd krytyka też najwieksza. Ja wierzę w Ansu i mam nadzieję że odpali tak jak kiedyś, przed kontuzją

@koziar zgadzam się nawet taki Depay w Lyonie pokazywał się super, a w większych zespołach już nie patrz Manchester czy Barca.. Poprostu nie udźwignął tego ciężaru który na sobie miał, nie każdy sobie z tym radzi, to czego oczekiwać od 17 czy 18 latków..

@jamesbond6 Ty się musisz obudzić. To nie jest sport dla mięczaków. Tak samo jest w życiu. Nikt nie dostał nic za darmo. Skoro chłopak nie radzi sobie z presją to się nie nadaje do tego sportu i tyle w temacie.
Ja ogólnie na temat Ansu mam inna teorie... Chłopak miał swoje 5 minut i je wykorzystał. Wszyscy myśleli, że to będzie gwiazda światowego footballu a okazało się, że jest średniakiem. Sama jego postura skreśla go z rywalizacji. To już nie są te czasy, że bez masy mięśniowej zdziałasz cuda. Nawet taka chudzinka jak Pedri zrobił niesamowity postęp w swojej budowie. No tak Ansu da radę bez ciężkiej pracy :p

@jamesbond6 Poczytaj la ramble tam to norma im więcej obrażasz pilkarzy tym większym poparciem się cieszysz

@jamesbond6 Temat Bojana był wałkowany setki razy przez ostatnie 10 lat. Nie mam zamiaru do usranej śmierci chlipać po każdym jego wywiadzie w którym mówi to samo co w poprzednim.

@pacior95 W sumie to te 3 operacje i 2 lata kontuzji swoje z nim zrobiło. Stracił pewność siebie na maksa.
« Powrót do wszystkich komentarzy