0

@michalgajdek ale reprezentacją gra na Euro i nikt go z niej nie wyrzuca ze względu na poziom czy formę

0

Jeśli założymy, że wydolność organizmu ma jak Cristiano Ronaldo, który do dziś mając 39 lat gra 60 meczów w sezonie w kadrze i klubie, to te obawy są na wyrost i trzymam kciuki za to, żeby jak najdłużej mógł grać na wysokim poziomie.

Zgadzam się natomiast, że Lewandowski kadrę mógłby odpuścić, bo kadra potrzebuje jakości i pomysłu na grę, a nie jednego zawodnika który sam różnicy nie zrobi.

0

Sprzedaż powoduje, że wciąż jest 35 mln do zamortyzowania, to są utopione pieniądze.

Ponadto jeśli chcą go zamienić na Nico, to muszą wpłacić klauzulę 58 mln.

Razem do "wydania" jest zatem 58 + 35 mln, czyli 93 mln. Nic dziwnego, że za mniej niż 90 Barcelona nie widzi tu żadnego interesu.

1

@Elvisek Czysto hipotetyczna sytuacja, ale nie może awansować. Tak samo nie gra w Pucharze Króla.

1

To raczej nie są "wypociny" @Vitoo , których oczywiście bywa wiele, tylko informacja o realnie zawiązanej inicjatywie kilku kolegów i koleżanek. Myślę, że po prostu wypuścili informację przez gazetę, w której nie mają tak ciepłych relacji z Laportą i nie czekają na wytyczne kogo by tu dziś zmieszać z błotem bo ma za drogi kontrakt ;)

1

Ja mu nic nie ujmuję, ale skoro pojedyncze gole miały wpływ na wynik, to raczej znaczy, że za mało wygrywaliśmy przewagą więcej niż 1 gola...

25

Na pressing Lewego nie widziałem specjalnie narzekań w tym roku. Biegał, naciskał, nie chował się. Naciągany argument.

0

@barejant No ale mecze na szczycie też decydują o kolejności w tabeli. Nie wiem po co dyskutujesz z matematyką :D

0

@barejant Ja znam wyniki, nie musisz ich przytaczać. Podtrzymuję to co napisałem bo jest to technicznie prawdziwe - w tamtych meczach straciliśmy mistrzostwo. Jednocześnie nie neguję, że inne wyniki w pozostałych meczach także mogły być drogą do mistrzostwa, ale nigdy nie wygrasz 100% meczów. Kontuzje, sędzia, gorszy dzień, rotację, zaskoczenie taktyczne. A to na mecz z Realem masz wyjść na 101% skoncentrowany.

0

@barejant w tym sezonie mistrzostwo przegraliśmy jednak przede wszystkim z Realem i Gironą - dwa razy dwie porażki

0

A gdzie Cancelo, Felix? Felix po pożegnalnej asyście to się chyba popłakał…

1

@Rupert_Haubica drużyna kobieca piłki nożnej jest jedyną drużyną która na siebie zarabia w tym klubie

6

Przede wszystkim Lewandowski nigdzie się nie rusza z klubu, który nie ma żadnych realnych perspektyw na znalezienie zastępstwa. Przypadek de Jonga najlepiej pokazuje, że pilkarz jak czuje że nikt go nie odstawi na ławkę to na te wszystkich chciejstwa klubu może mieć wy***ane :)

0

Klasyka. Jak trzeba walczyć o 2 miejsce to nagle okazuje się, że nawet remis zaczyna graniczyć z cudem.

0

Niech się zdecydują - sprzedano 90% lóż VIP czy potrzebne jest "biuro handlowe" do ich reklamowania bo się słabo sprzedają? Dla 10% nikt by nie otwierał biura.

0

@Emhyr struktura tych umów niewiele się zmieni-były i będą bonusy za wyniki. Był i będzie % od przychodu ze sprzedaży. Oczywiście mogą się zmienić poziomy. Być może Barcelona nauczona doświadczeniem dowali jakieś kary za problemy logistycznie Nike. A potem wszyscy i tak wciąż będą porównywać nieporównywalne, czyli stałą kwotę kontraktu Realu z Adidasem i stałą kwotę kontraktu Nike z Barceloną.

0

Na 90 minut, gracze > 5 udziałów:

Raphinha 1,32

Ferran Torres 1,01

Robert Lewandowski 0,94

João Félix 0,92

Lamine Yamal 0,85

İlkay Gündoğan 0,64

Fermín López 0,57

Sergi Roberto 0,49

Pedri 0,47

Frenkie de Jong 0,39

João Cancelo 0,34

Jules Koundé 0,27

Alejandro Balde 0,23

Andreas Christensen 0,18


1

@rodineusz Te zdania faktycznie są bardzo proste. Wywiad pewnie był udzielany po hiszpańsku i to jest jedyna przyczyna takiego języka. No ale hejt klasycznie musiał polecieć. Niech to świadczy o hejtującym. Brawa dla Roberta że nie boi się udzielać wywiadów po hiszpańsku - czytają je w końcu potem dziesiątki milionów kibiców i mogą się przyczepić lub źle zinterpretować dosłownie wszystko..

1

Jest szansa, żeby chociaż orientacyjnie podać także liczbę w przeliczeniu na 90 minut?

0

Fermin niestety ma przeplatankę meczów świetnych z mdłymi. W tym sensie faktycznie będzie dobrym zastępstwem Frenkiego de Jonga ;).

Gdybym ja mógł wybierać, to z dzisiejszego składu postawiłbym jednak na 3xGundogan ;), bo na każdej z pozycji w pomocy jest nie tylko skuteczny, ale też zapewnia stabilną formę.

1

@Darek_Maruszczak fajnie, że podkreśliłeś, że trener mógł to planować od początku, a cały manewr był próbą zdjęcie z siebie presji gazet (zamiast po prostu przestać je czytać ;) ). Dla mnie to wiodąca teoria, biorąc pod uwagę jakimi argumentami o presji prasy posługiwał się właśnie w okolicach momentu ogłoszenia decyzji o odejściu.

0

@JarekS Po pierwsze, daruj sobie ten wywyższający się ton. Jest to podwójnie słabe, bo to o czym piszesz znajduje się właśnie w nagłówku wywiadu. W środku okazuje się, że „wydaje mu się”, ale nie jest do tego mocno przekonany. W poprzednich zdaniach zwrócił uwagę, że on indywidualnie inaczej trenuje i jego indywidualna gra się na pewno dzięki temu poprawiła. Drużynowa też, ale związek przyczynowo skutkowy z intensywnością treningu to tylko jego hipoteza.

Kim jest zatem reszta tych piłkarzy? Ja oparłem swoją teorię na polityce i przyznaję że nie jestem w stanie jej udowodnić na 100%. Pomóż mi udowodnić Twoją. W szczególności fragment o tym, że to piłkarze zmusili do czegoś trenera :)

0

@JarekS byłaby to ciekawa historia, ale potrzebuję jakichś dowodów na to: „kluczowi piłkarze Barcelony mówią jednoznacznei, że to nie ma z tym nic wspólnego”

0

@JarekS Zgoda, z wyjątkiem tego, że Xavi nie miał dobrej prasy. Jesienno-zimowy kryzys i decyzja o odejściu do w dużej mierze "zasługa" presji prasy.

Osobiście uważam, że decyzja Xaviego o odejściu ogłoszona w środku sezonu była właśnie po to, aby pozbyć się tego ciągłego nawoływania Xaviego do odejścia. I uważam, że "fortel" był bardzo skuteczny - zdjął sporo presji i z Xaviego i z drużyny.

0

@mightyanaldevastator Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie. Jeśli jego zdaniem ten impuls psychologiczny był potrzeby - i jemu i drużynie - to fortel się udał. Drużyna zaczęła grać lepiej, poczuła że ofiara z Xaviego została już złożona na dziennikarskim ołtarzu, było mniej samonapędzającej się krytyki. Głowy się trochę oczyściły, także u Xaviego, i wszyscy poszliśmy dalej. Może nie ma happy endu, odpaliśmy z PSG i przegraliśmy z Realem Madryt, ale metoda działania była skuteczna. Na tyle, że niektórzy nawet naprawdę zaczęli myśleć, że Xavi jest dobrym trenerem ;)

2

Najlepsze: tak, jest wciąż szansa, że wygramy ligę. Trzymajmy kciuki.

Najgorsze: ja już was znam. Jak przegracie to tak Wam mental siądzie że w ostatniej kolejce będziecie się bronić przed spadkiem na 5 miejsce.

0

@JarekS

Zgadzam się, że umowa na 10 lat to bardzo długi okres.

Dostaliśmy tu jednak wycinek informacji. Być może:
- są kary dla Nike
- jest możliwość wcześniejszego wyjścia
- jest indeksacja kontraktu o inflację (w zasadzie standardowy zapis)
- jest dodatkowy mechanizm premiowy
- mamy jeszcze lepsze warunki na część zmienną kontraktu uzależnioną od sprzedaży koszulek (a może gorsze)

Nie wiemy tego, być może się nie dowiemy, więc byłbym bardzo ostrożny z oceną czy to jest dobry kontrakt, czy zły.

Jeśli dostaniemy 100 mln premii i znajdziemy drugie 100 mln z jakiejś starej dźwigni albo sprzedaży jednego zawodnika, to z perspektywy możliwości krótkoterminowej potrzeby INWESTOWANIA w dobrych zawodników / trenera (na rzecz długoterminowej budowy wartości), to może nie być głupie rozwiązanie.

Zgadzam się, częściowo, że aspiracyjnie nie powinniśmy dostać oferty gorszej od Realu sprzed kilku lat, ponieważ jeśli wyceniany jest brand a nie bieżące wyniki sportowe, to brand mamy na pewno super silny.

Jeśli ceny odzieży sportowej wzrosną, to dlatego, że wzrosną obowiązki i koszty na producentach. Producenci nie zaczną nagle więcej zarabiać, ale ceny koszulek będą musiały wzrosnąć. Spadnie popyt. To nie jest dobra sytuacja dla Nike, więc j

Nie wiem też co masz na myśli przez wyższą wartość Euro? W stosunku do czego? Do Dolara? Może trochę spadło, ale to proces losowy. Do globalnego koszyka walut? Jest stabilne.

A to że Nike "nie rozwiązuje wejścia tematu masowego brandu designerskiego, który może generować gigantyczne pieniądze" - nie wiemy jeszcze wszystkiego o tej umowie. Przed chwilą ten temat był dyskutowany przez klub, więc na pewno mają przynajmniej zgrubne pojęcie jakie mają alternatywy i co stracą jeśli odetną sobie taką ścieżkę. Dopóki nic nie podpisali i nie znamy szczegółów, nie ruszałbym z husarią. Sam chętnie się dowiem więcej o tych "trendach".

PS
Jeśli znasz jakiś klub oczekuje teraz wielkiej inflacji, to niech zmieni źródło prognoz.

1

Czytam artykuł i wiem bez sprawdzania, że to musiał napisać AS. Już drugi raz w tym tygodniu artykuł który gra na podział drużyny, konstruując nieprawdziwą narrację. Typowy Madryt i wojna hybrydowa. A dlaczego trening był odwołany ładnie wyjaśnił @JarekS

1

@sokot dokladnie, a to ze to gazeta z Madrytu trzeba podkreślać w artykułach bo inaczej… osiągają swój cel @skowrie

0

Wszystko prawda, ale dla uzupełnienia jesień to Araujo miał taką sobie, jak zresztą cała obrona. Więc ten sezon równy w jego wykonaniu nie jest.

Media

Sonda

Kto powinien otrzymać Złotą Piłkę?