Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
12
Czyli to koniec.
Vamos Messi królu złoty. Dziękujemy za te wszystkie lata spędzone w klubie i za wszystkie wzloty i upadki. Dziękuje za wszystkie trofea jakie zdobyłeś dla nas. Niech ci się wiedzie i oby kolejna złota piłka uzmysłowiła ludziom kto jest najlepszy na swiecie.
7
Puyehue-Cordón Caulle-Jest to złożony kompleks wulkaniczny w, którego skład wchodzi kaldera Cordillera Nevada, Wulkan Mencheca, otwory szczelinowe Cordon Caulle oraz stratowulkan Puyehue. Kompleks ten jest nadal aktywny. Jest on położony w środkowym Chile. Obszar jest pokryty różnymi formami związanymi z wulkanami m.in kalderami, kopułami lawowymi czy stożkami żużlowymi. Kompleks ten jest największym aktywnym obszarem geotermalnym w Andach południowych i jest częścią południowego łuku wulkanicznego Andów. W roku 2011 rozpoczęła się prawdopodobnie najsilniejsza erupcja wulkaniczna w 21 wieku. Erupcja rozpoczęła się 4 czerwca a ewakuacja objęła ok 3500 osób. Chmura popiołu wzniosła się na wysokość 12000m. Według wulkanologów erupcja miała 5 stopień w skali VEI i była to tzw erupcja Pliniańska. Stratowulkan Puyehue ma w szczycie kalderę o szerokości 2.4km
Puyehue ma budowę bazaltowo ryolityczną i ma wysokość 2236m n.p.m.
Typ wulkanu: Kompleks wulkaniczny
Status: Aktywny
Położenie: Chile
Pasmo: Andy
Wysokość: 2336m
Rodzaj erupcji: Wybuchowa-Pliniańska(Sub-pliniańska)
Ostatnia erupcja: 2011
Najsilniejsza erupcja: 2011 rok VEI-5
Zdjęcie erupcji 2011:
https://volcano.si.edu/images/bulletin/357150/3703puy2.jpg
https://tiny.pl/9mkbs
@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121
0
@Kengo Ta też mnie irytuje jak ktoś myli te 2 słowa. Bynajmniej to zaprzeczenie ;D
2
Nie no ja wychodze za duży śmietnik się zrobił na Rambli szkoda się denerwowac na to co sie dzieje.
6
@mrwson Wyższy poziom głupoty. Obrażanie pilkarza bo chce u nas grac. Fuck logic
5
@Pilka_jest_okragla Japier przecież audyt klubu skończył się niedawno... Zamiast 200 przewidywanych mamy 500 mln straty. Podobno fałszowane były też inne tego typu sprawy przez Bartomeu.
0
@Karzel To było VEI 4. VEI 5 faktycznie bylo w Chile w 2011
1
@A4ron Pisałem juz to 3x ale powtórze. Błędem Laporty było obiecanie,że Messi zostanie i nic więcej. Audyt skończył się niedawno. Zamiast 200 mamy 500 mln straty więc wytumacz mi co mial Laporta zrobic? Nikt nie chce kupic Umtitiego itp oszołomów. Ma związane rece.
4
@szkutnik91 Ale wy jesteście niereformowalni serio. Ile można wam tłumaczyć jedno i to smao
5
@Nihas Tak. Bo sama umowa ma trwać 50 lat co jest jakimś niesmacznym żartem. Nie może sobie Barca pozwolic na uzaleznieni na taki okres czasu.
8
@Roobo Bredzisz jak potłuczony.
0
@Roobo Klub ponad wszystko człowieku. Wybrał to co jest dobre dla klubu. A wy na niego pomyje wylewacie. Brak słów.
1
Od ok 20 lat nie doszło na ziemi do żadnej poważnej erupcji wulkanu. Ciekawe i jednocześnie niepokojące. Wulkany to siła,która może wbrew pozorom pomóc ludziom. Przy takim ociepleniu klimatu jaki nastąpiło to nawet wskazana byłaby erupcja jak ta Tambory z 1815. Mocno by to przystopowało topienie się lodowców.
Na ziemi jest pełno potencjalnie niebezpiecznych wulkanów a od bodaj 20 lat ponad nie było VEI 5 i wyżej. Odliczanie trwa ;)
Zwracam honor VEI 5 wystąpiła w 2011 roku w Chile podczas erupcji Puyehue-Cordón Caulle
1
@Pogba Syndrom Grecji :x
3
Serio teraz to by wulkan jakiś mógł pierdzielnąć. Raz,ze przy odrobinie farta schłodziłby lekko planeta a dwa zmieniłby sie temat na jakis czas.
Mam wrażenie,że wszystko juz na temat Leo i Laporty zostało powiedziane.
1
@MesQueUnClub96 Możesz przestać z tym bezbekowym Lukebakio? Nikogo to nie smieszy a wrecz przeciwnie.
2
@kampe Audyt się skończył niedawno. Zamiast 200mln mamy 500mln straty w 1 kur sezonie. Co on miał niby zrobic?
0
@goldmetaxa Jak można to tak w żenujacy sposób spłycic? Winszuje. Człowieku w takiej sytuacji dobro klubu jest ważniejsze od Messiego. Wystarczajaco w dupie jesteśmy.
4
o 20.30 Lech gra z Cracovia. Oczywiscie kibicuje Lechowi ale nie tylko dlatego liczę na wygrana kolejorza. Probierz to szkodnik woli sciągać szrot zagraniczny niz promować mlodych zdolnych Polaków. Oby jak najszybciej pozbyto sie go z Krakowa.
1
@Deviler Zasadne pytanie by bylo kiedy oświadczenie ;)
3
@LuisSalvano Kiedy oświadczenie z usuwania konta? Btw będziemy tęsknic. Swoją droga kolejny bezbekowy post ale zdążyłem sie już do twoich takowych przyzwyczaić. Lada moment będziemy miec spokój od ciebie ;)
0
@Bykunn A czyli to tak wygląda. Myslałem,ze nieco inaczej. Nie znam się na bukmaherce.
0
Takie pytanie z ciekawosci. Jest kurs na Messiego w Legii wynoszący 5000 jesli przykładowo ktos obstawi za 100 a Messi dostanie udaru i przejdzie do Legii to ile ten ktos zarobi xd?
0
@Encore A Lech Poznań pewnie ze 100 ;)
0
@DaPidejpi Coś cie przerywa więc powtórze. Shrek to gówno ;)
11
@barcelonaLM To juz lepiej ;)
1
@Encore Shrek to gówno ;)
0
@Blanco16 Ja jestem daleki od krytyki Laporty. Ale widząc sytuacje mógł po prostu powiedzieć Leo,ze czas na zmiane. Wtedy byłby czas na ew ruchy i na zorganizowanie pożegnania.
0
Szkoda,że tak to sie potoczyło. Moim zdaniem Laporta po sezonie powinien powiedzieć,ze to koniec. Wydzwiek byłby inny i byłby czas na ew ruchy. To jeden z błędów Laporty oraz to,że niepotrzebnie robił kibicom nadzieje przez co jego wizerunek trochę ucierpi. Nie zmienia to jednak faktu,ze to odpowiedni człowiek by tą rewolucje i naprawe przeprowadzić.
0
@D10SLEO Dlatego dziwie się czemu ludzie nie potrafia logicznie myśleć i chłodno ocenic obecna sytuacje.